Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ναιιιι!!! λιγη ανοιξη πια... απο τον οκτωβρη ειμαστε με παλτο και κασκολ!! Φτανει!!!! 

απλα φοβαμαι θα γυρισει πολυ αποτομα σε ζεστες και θα καουμε στον καυσωνα... κι αυτο δεν το λες υποφερτο...😕

θα κανω την αιτηση μου και βλεπουμε!! ειμαι και σε διευθυνση εσωτερικου ελεγχου ήδη οποτε κι αυτο ειναι στα υπερ!!!😃

ευχαριστω γλυκια εγκυουλα για τις συμβουλες!! εχεις πολυ δικιο!!!!!❤️❤️❤️

το acca ειναι για τους ορκωτους και οικονομολογους!!

ανυπομονουμε για το νουμεροοοοοο!!!!!!!!!!!!! ολα θα πανε τελεια!!!!! προσπαθησε να μην αγχωνεσαι ε; φιλια και καλη δουλιτσα!!!!!❤️

 

ναι θα κοιταξω κοριτσακι μου! αν και εδω στην αθηνα την εχουν δει αλλιως κι ολα τα μαστερ ειναι φωτια. το 2014 ξεκινησα ενα στο εκπα με 8200€. βεβαια με πηραν απο την pwc και το σταματησα στο 1ο εξαμηνο για να παρω την εμπειρια της ελεγκτικης και το acca Που μου πληρωναν...

Ευχαριστώ!!❤️❤️

ναντια κλαιω με τις ατακες σου!!!!!!! 😆😆😆 θα το κανω το μωρο φυτο απο την κοιλια!!!!

ετοιμο για δουλεια θα το κανεις ..μην χανει αδικα τα χρονια του στα πανεπιστημια... ασε που θα μπειτε και στο γκινες.. το βρεφος με το μαστερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ναιιιι!!! λιγη ανοιξη πια... απο τον οκτωβρη ειμαστε με παλτο και κασκολ!! Φτανει!!!! 

απλα φοβαμαι θα γυρισει πολυ αποτομα σε ζεστες και θα καουμε στον καυσωνα... κι αυτο δεν το λες υποφερτο...😕

θα κανω την αιτηση μου και βλεπουμε!! ειμαι και σε διευθυνση εσωτερικου ελεγχου ήδη οποτε κι αυτο ειναι στα υπερ!!!😃

ευχαριστω γλυκια εγκυουλα για τις συμβουλες!! εχεις πολυ δικιο!!!!!❤️❤️❤️

το acca ειναι για τους ορκωτους και οικονομολογους!!

ανυπομονουμε για το νουμεροοοοοο!!!!!!!!!!!!! ολα θα πανε τελεια!!!!! προσπαθησε να μην αγχωνεσαι ε; φιλια και καλη δουλιτσα!!!!!❤️

 

ναι θα κοιταξω κοριτσακι μου! αν και εδω στην αθηνα την εχουν δει αλλιως κι ολα τα μαστερ ειναι φωτια. το 2014 ξεκινησα ενα στο εκπα με 8200€. βεβαια με πηραν απο την pwc και το σταματησα στο 1ο εξαμηνο για να παρω την εμπειρια της ελεγκτικης και το acca Που μου πληρωναν...

Ευχαριστώ!!❤️❤️

ναντια κλαιω με τις ατακες σου!!!!!!! 😆😆😆 θα το κανω το μωρο φυτο απο την κοιλια!!!!

Εντάξει νομίζω πως είναι τραγικές οι τιμές ! Δες το κορίτσι μου,  επίσης λόγω τις κρίσης κτλπ εχω καταλάβει οτι γενιά οι τιμές έχουν πεσει γιατθ δεν υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον.. δες και στο ανοιχτό πανεπιστήμιο αν υπάρχει κατι που θα σε ενδιέφερε, σε περίπτωση που δεν το έχεις ψάξει! 💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 κι εγώ ξεκίνησα τον Οκτώβρη 2 προγράμματα, το ένα μάστερ στην ιατρική στο ΕΚΠΑ και το άλλο διδακτική και παιδαγωγική επάρκεια για να μπορώ να διδάξω σε σχολεία τα πτυχία μου και έμεινα έγκυος εκείνο το μήνα. Τώρα το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα χάσω την εξεταστική του Ιούλη λόγω τοκετού και ότι παρακολουθώ πιο χαλαρά γιατί με τη δουλειά και την εγκυμοσύνη το μυαλό δε λειτουργεί σωστά. Ομως εννοείται ότι δίνουν χρόνο. Δηλαδή το μεταπτυχιακο, ενώ είναι 2ετες, έχω 4 χρόνια να το τελειώσω (αν και μάλλον δε θα χρειαστεί τουλάχιστον φέτος να αφήσω κάτι, είναι πιο νωρίς η εξεταστική του) και η διδακτική ενώ είναι 1 έτος δίνει 2 χρόνια περιθώριο και θα πάρω σίγουρα το 2ο χρόνο. Μην αναβάλλεις ο, τι θες να κάνεις και θα βρεις τη λύση όταν θα χρειαστεί. Εμένα μέχρι και στο σύντροφο μου δίνουν παρατάσεις και διευκολύνσεις που είπε τωρα ότι περιμένει μωρό τον Ιούλιο και έχει υποχρεώσεις στο 2ο προπτυχιακό και το διδακτορικό του (είμαστε λίγο τρελοί οικογενειακά με τις σπουδές). Όλα μπορούν να γίνουν απλά όταν θα έρθει η εγκυμοσύνη μπορεί να αλλάξουν σειρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα μπράβο βρε καλά κανεις!!! Εσένα θα είναι έτοιμο για το Παρίσι!! Εγώ κορίτσια πάω γυμναστική 3 φορες την εβδομάδα και 1φ τενις! Ανυπομονώ να έρθει το καλοκαίρι να πηγαίνω κολύμπι!! Και όταν μπορώ αναλαμβάνω φοιτητές και τους κάνω εργασίες…τώρα έχω μια πρέπει να την τελειώσω! 

Τέλεια!! Πολύ καλά κάνεις!! Γιατί εγώ με την πρώτη φορά χθες (είχα απ'το καλοκαίρι να γυμναστώ..) έμεινα σπίτι απ'την κούραση 😄 Που να πάω δουλειά; Δεν μπορώ να κουνηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά πάντως κορίτσια χαίρομαι πολύ γιατί εδώ στο φόρουμ βλέπω όλο και μεγαλύτερες κοπέλες να γίνονται μανούλες! Πιστεύω ότι εμείς που το θέλουμε πολύ έχουμε και πολλή αγάπη να δώσουμε σ'αυτά τα πλασματάκια!! Κι έτσι θα είμαστε όλοι ευτυχισμένοι 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εντάξει νομίζω πως είναι τραγικές οι τιμές ! Δες το κορίτσι μου,  επίσης λόγω τις κρίσης κτλπ εχω καταλάβει οτι γενιά οι τιμές έχουν πεσει γιατθ δεν υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον.. δες και στο ανοιχτό πανεπιστήμιο αν υπάρχει κατι που θα σε ενδιέφερε, σε περίπτωση που δεν το έχεις ψάξει! 💗💗💗💗

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

@Antonia2 κι εγώ ξεκίνησα τον Οκτώβρη 2 προγράμματα, το ένα μάστερ στην ιατρική στο ΕΚΠΑ και το άλλο διδακτική και παιδαγωγική επάρκεια για να μπορώ να διδάξω σε σχολεία τα πτυχία μου και έμεινα έγκυος εκείνο το μήνα. Τώρα το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα χάσω την εξεταστική του Ιούλη λόγω τοκετού και ότι παρακολουθώ πιο χαλαρά γιατί με τη δουλειά και την εγκυμοσύνη το μυαλό δε λειτουργεί σωστά. Ομως εννοείται ότι δίνουν χρόνο. Δηλαδή το μεταπτυχιακο, ενώ είναι 2ετες, έχω 4 χρόνια να το τελειώσω (αν και μάλλον δε θα χρειαστεί τουλάχιστον φέτος να αφήσω κάτι, είναι πιο νωρίς η εξεταστική του) και η διδακτική ενώ είναι 1 έτος δίνει 2 χρόνια περιθώριο και θα πάρω σίγουρα το 2ο χρόνο. Μην αναβάλλεις ο, τι θες να κάνεις και θα βρεις τη λύση όταν θα χρειαστεί. Εμένα μέχρι και στο σύντροφο μου δίνουν παρατάσεις και διευκολύνσεις που είπε τωρα ότι περιμένει μωρό τον Ιούλιο και έχει υποχρεώσεις στο 2ο προπτυχιακό και το διδακτορικό του (είμαστε λίγο τρελοί οικογενειακά με τις σπουδές). Όλα μπορούν να γίνουν απλά όταν θα έρθει η εγκυμοσύνη μπορεί να αλλάξουν σειρά. 

Αχ κοριτσια σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοηθεια και τις συμβουλες σας!!!!

@Κατεριναπαπ ειδα και στο ανοιχτο πανεπιστημιο αλλα αυτο ειναι τελειως πανω στο αντικειμενο μου με διαχειριση κινδυνου και εσωτερικο ελεγχο!!!! και οι τιμες ειναι ιδες νομιζω.. θα ξανακοιταξω ομως!!!😉❤️🤗

@MyNaμε την ιστορια σου με ξεμπλοκαρες τελειως γιατι βλεπω και το πρακτικο κομματι!!! φορτσα για μαστερ!!!!!😄😄❤️❤️

βεβαια θα το πω. αν κανω αιτηση και τελικα μεινω εγκυος πριν ξεκινησει, ε μαλλον θα το αφησω για πιο μετα.. να τα λεμε κι αυτα!!!! αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Αχ κοριτσια σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοηθεια και τις συμβουλες σας!!!!

@Κατεριναπαπ ειδα και στο ανοιχτο πανεπιστημιο αλλα αυτο ειναι τελειως πανω στο αντικειμενο μου με διαχειριση κινδυνου και εσωτερικο ελεγχο!!!! και οι τιμες ειναι ιδες νομιζω.. θα ξανακοιταξω ομως!!!😉❤️🤗

@MyNaμε την ιστορια σου με ξεμπλοκαρες τελειως γιατι βλεπω και το πρακτικο κομματι!!! φορτσα για μαστερ!!!!!😄😄❤️❤️

βεβαια θα το πω. αν κανω αιτηση και τελικα μεινω εγκυος πριν ξεκινησει, ε μαλλον θα το αφησω για πιο μετα.. να τα λεμε κι αυτα!!!! αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε....

Βουυυρ για μάστερ λοιπόν!! Έχεις χρόνο να τα δεις και να καταλήξεις όπου σε βολεύει, σου αρέσει και σου ταιριάζει!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Αχ κοριτσια σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοηθεια και τις συμβουλες σας!!!!

@Κατεριναπαπ ειδα και στο ανοιχτο πανεπιστημιο αλλα αυτο ειναι τελειως πανω στο αντικειμενο μου με διαχειριση κινδυνου και εσωτερικο ελεγχο!!!! και οι τιμες ειναι ιδες νομιζω.. θα ξανακοιταξω ομως!!!😉❤️🤗

@MyNaμε την ιστορια σου με ξεμπλοκαρες τελειως γιατι βλεπω και το πρακτικο κομματι!!! φορτσα για μαστερ!!!!!😄😄❤️❤️

βεβαια θα το πω. αν κανω αιτηση και τελικα μεινω εγκυος πριν ξεκινησει, ε μαλλον θα το αφησω για πιο μετα.. να τα λεμε κι αυτα!!!! αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε....

Κοίταξε αν μεινεις εγκυος θα πάμε ολες για μαστερ 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Τέλεια!! Πολύ καλά κάνεις!! Γιατί εγώ με την πρώτη φορά χθες (είχα απ'το καλοκαίρι να γυμναστώ..) έμεινα σπίτι απ'την κούραση 😄 Που να πάω δουλειά; Δεν μπορώ να κουνηθώ!

Εγώ δε μπορώ χωρις τη γυμναστική όχι για το σώμα μου περισσότερο για την ψυχολογία μου το κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές ❤️❤️❤️❤️

Μας την έφεραν χθες το πρωί τη μπέμπα και έχουμε ξετρελαθεί🥰💞💞💞 είναι τόσο μικρούλα, είχα ξεχάσει πόσο μικρούλια είναι!!😆 και μια γλύκα, νεραιδούλα🧚‍♀️💕💗

 

@Hopemumtobe καλή επιτυχία σήμερα περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής!!🙏❤️
 

@Antonia2 εννοείται να κάνεις το μεταπτυχιακό!!! Και μπράβο σου που δε σταματάς τις σπουδές!!🥰 Και όπως σου είπαν και τα κορίτσια, και έγκυος να μείνεις δε σε εμποδίζει σε κάτι❤️❤️
Ο μπαμπάς σου πώς είναι; Τι κάνατε τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές ❤️❤️❤️❤️

Μας την έφεραν χθες το πρωί τη μπέμπα και έχουμε ξετρελαθεί🥰💞💞💞 είναι τόσο μικρούλα, είχα ξεχάσει πόσο μικρούλια είναι!!😆 και μια γλύκα, νεραιδούλα🧚‍♀️💕💗

 

@Hopemumtobe καλή επιτυχία σήμερα περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής!!🙏❤️
 

@Antonia2 εννοείται να κάνεις το μεταπτυχιακό!!! Και μπράβο σου που δε σταματάς τις σπουδές!!🥰 Και όπως σου είπαν και τα κορίτσια, και έγκυος να μείνεις δε σε εμποδίζει σε κάτι❤️❤️
Ο μπαμπάς σου πώς είναι; Τι κάνατε τελικά;

Να σας ζήσει κορίτσι μου ξανά ❤️❤️ Χαίρομαι που το έχετε κοντά σας τόσο γρήγορα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κοίταξε αν μεινεις εγκυος θα πάμε ολες για μαστερ 🤣🤣🤣

ραφαελα γελαω μονη μουυυυυυ!!!!!! θα με περασουν για τρελη στο γραφειο!!!!!!😆😆

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές ❤️❤️❤️❤️

Μας την έφεραν χθες το πρωί τη μπέμπα και έχουμε ξετρελαθεί🥰💞💞💞 είναι τόσο μικρούλα, είχα ξεχάσει πόσο μικρούλια είναι!!😆 και μια γλύκα, νεραιδούλα🧚‍♀️💕💗

 

@Hopemumtobe καλή επιτυχία σήμερα περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής!!🙏❤️
 

@Antonia2 εννοείται να κάνεις το μεταπτυχιακό!!! Και μπράβο σου που δε σταματάς τις σπουδές!!🥰 Και όπως σου είπαν και τα κορίτσια, και έγκυος να μείνεις δε σε εμποδίζει σε κάτι❤️❤️
Ο μπαμπάς σου πώς είναι; Τι κάνατε τελικά;

αχ κοριτσι μου ποσο χαιρομαι με την ευτυχια σας!!!!! ❤️👶😄🤱φτου φτου να ειναι ετσι ολα τελεια στη ζωη σας!!!! να τη χαρειτε τη ζουζουνα σας!!! ποτε με το καλο βγαινετε;;

ο μπαμπας καλα ειναι. αλλα καπνιζει και νευριαζωωωω!!!! ο εχει ελαττωσει αρκετα αλλα ολοι οι γιατροι ειναι καθετοι οτι πρεπει να το κοψει... στεναχωριεμαι και νευριαζω ταυτοχρονα... πολυ δυσκολη πιστα...😡😤😭 θα κανει τη δευτερα την αξονικη και μακαρι να ειναι καθαρη. να μην υπαρχει κακοηθεια σε αλλο σημειο....🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

 

Κοριτσιμου γιατι δεν κανει να ζοριστεις? Ειναι επικινδυνο για αποβολη?! Το λεω γιατι εγω πιεστηκα λιγο γιατι εχω κακη εμπειρια στο παρελθον και ξερω αν δεν πιεστω λιγο τωρα και περασουν πχ 5 μερες μετα θα πρεπει νααγκαστικα να πιεστω πολυ περισσοτερο και θα ναι χειροτερα (ακουσα οτι υποθετα και χαπια απαγορευονται )

Κοριτσι μου να το κανεις!!💗 Ειναι παρα πολυ ωραιο να συνεχιζεις τους σπουδες σου και να γινεσαι ολο και καλυτερη στο αντικειμενο σου! Οσο πιο καλα εισαι τοσο πιο καλα θα ειναι και το μωρακι σου💗 ΥΓ Δεν καταλαβαιμω τι ειναι αυτα τα acca αλλα το εψαξα αχαχαχχαχαχα 

 

Πραγματικα ολα γινονται για καποιο λογο γινονται. Περαστικα κοριτσι μου!!!! Και ευχομαι απτο επομενο μηνα το θαυματακι σου💗

 

Συμφωνω! Ποτε θα ερθει πια η ανοιξη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι τον πρώτο καιρό το συζήτησα με τον γιατρό. Μου λέει πόσες μέρες είναι το ανώτερο που έφτασες; Του λέω 2-3. Εντάξει εκεί μου λέει είναι καλά. Αν φτάσεις 4 θα μου πείς  για να σου δώσω ένα μικροκλίσμα από το φαρμακείο. Αλλά δεν έχει χρειαστεί έως τώρα.. με βοηθάει το μιλκο 🤣🤣

Ναι τον ρώτησα αν και να ζοριστω και μου είπε σε καμία περίπτωση. Δεν κάνει να ζοριστεις λέει. Και το ξέρω και από ξαδέρφη που καθόταν ώρες στην λεκάνη και έκλαιγε από τον πονο επειδή δεν μπορούσε να ζοριστει που ήταν έγκυος. Εκείνη την βοήθησε η βρώμη να ενεργείται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια!💗 Μολις εκανα χοριακη θα ξερω κατα τις 2 λογικα!

Καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου!!! Ανυπομονω και γω μαζι σου!!! 🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ραφαελα γελαω μονη μουυυυυυ!!!!!! θα με περασουν για τρελη στο γραφειο!!!!!!😆😆

 

αχ κοριτσι μου ποσο χαιρομαι με την ευτυχια σας!!!!! ❤️👶😄🤱φτου φτου να ειναι ετσι ολα τελεια στη ζωη σας!!!! να τη χαρειτε τη ζουζουνα σας!!! ποτε με το καλο βγαινετε;;

ο μπαμπας καλα ειναι. αλλα καπνιζει και νευριαζωωωω!!!! ο εχει ελαττωσει αρκετα αλλα ολοι οι γιατροι ειναι καθετοι οτι πρεπει να το κοψει... στεναχωριεμαι και νευριαζω ταυτοχρονα... πολυ δυσκολη πιστα...😡😤😭 θα κανει τη δευτερα την αξονικη και μακαρι να ειναι καθαρη. να μην υπαρχει κακοηθεια σε αλλο σημειο....🙏🙏🙏🙏

🤣🤣🤣🤣 και εγώ να πω την αλήθεια είχα σκεφτεί να κάνω το MBA το οποίο προφέρετε και διαδικτυακά αλλα είπα να χτιστεί το σπίτι κ μετά! Απλά το άλλο μαστερ της εμβρυολογιας που κακως δεν το έκανα, πλέον για μένα είναι too late…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Hopemumtobe κοριτσάκι μου. Πάρε τηλέφωνο. Σε περιμένουμε. Είμαι σιιιιιιγουρη ότι πέρασες την 200 άρα να ξέρεις. Χαχαχ

Ευχαριστω κοριτσακι μου, ασε ακομη να βγουν θα σκασω!! Κοιτα εγω νομιζω με 200 + δεν θα ειναι καλο, πρεπει  να ειναι τουλαχιστον 350+ για να ειναι οκ γιατι εχουν περασει 4 ολοκληρες μερες οχι 2! Εσυ ειχες κανει δευτερη μετρηση? Ποσο ηταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ευχαριστω κοριτσακι μου, ασε ακομη να βγουν θα σκασω!! Κοιτα εγω νομιζω με 200 + δεν θα ειναι καλο, πρεπει  να ειναι τουλαχιστον 350+ για να ειναι οκ γιατι εχουν περασει 4 ολοκληρες μερες οχι 2! Εσυ ειχες κανει δευτερη μετρηση? Ποσο ηταν?

Ααα κάτσε συγγνώμη. Η πρωτη ήταν 154 ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα κάτσε συγγνώμη. Η πρωτη ήταν 154 ;

134 ηταν η πρωτη, τωρα πρεπει ποσο ναναι πιστευω απο 360 (μινιμουμ 60% αυξηση καθε 4 ωρες νομιζω) μεχρι 530 κλπ αν εχει διπλασιαστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πρώτη 96

Μετά από δύο μέρες. 210

Και μετά από 5 μέρες 2000 

 

Άμα ήσουν 154.  Νομίζω μετά από 4 μέρες. Από 550 και πάνω καλά θα είναι..έτσι όπως ξέρω και εγώ. Αν και δεν θέλει ακριβώς διπλασιασμό..νομίζω ένα 40% 

Εντάξει τόσο φορά που είχε πάρει το σπορινι σου χωρίς καθυστέρηση πιστεύω έχεις πάει 600 .χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

134 ηταν η πρωτη, τωρα πρεπει ποσο ναναι πιστευω απο 360 (μινιμουμ 60% αυξηση καθε 4 ωρες νομιζω) μεχρι 530 κλπ αν εχει διπλασιαστει

Ναι αν το πάμε περίπου διπλασιασμο Τετάρτη γύρω στα 250-260

Σήμερα κάπου 500 

Έλα έχω πολύ θετική σκέψη για σένα. Πιστεύω έχει πάει πάρα πολύ καλά θα το δεις. Έχω ένα προαίσθημα. Το στήθος σου πως είναι; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι αν το πάμε περίπου διπλασιασμο Τετάρτη γύρω στα 250-260

Σήμερα κάπου 500 

Έλα έχω πολύ θετική σκέψη για σένα. Πιστεύω έχει πάει πάρα πολύ καλά θα το δεις. Έχω ένα προαίσθημα. Το στήθος σου πως είναι; 

 

Το κακο ειναι οτι στο στηθος δεν βλεπω καμια διαφορα και γενικα δεν εχω αλλα συμπτωματα. Γενικα σημερα δεν ξερω γιατι με εχει πιασει ενα μεγαλο αγχος και φοβια οτι κατι δνε παει καλα. Ισως γιατι τη Δευτερα και χαμηλα να ξεκινουσα δενθα ηταν προβλημα αλλα σημερα πρεπει να υπαρχει αυξηση!! Ελπιζωνα ειναι ειναι απλα ο φοβος μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Το κακο ειναι οτι στο στηθος δεν βλεπω καμια διαφορα και γενικα δεν εχω αλλα συμπτωματα. Γενικα σημερα δεν ξερω γιατι με εχει πιασει ενα μεγαλο αγχος και φοβια οτι κατι δνε παει καλα. Ισως γιατι τη Δευτερα και χαμηλα να ξεκινουσα δενθα ηταν προβλημα αλλα σημερα πρεπει να υπαρχει αυξηση!! Ελπιζωνα ειναι ειναι απλα ο φοβος μου!!

Εννοείς ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα ; Χαλαρό είναι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Εννοείς ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα ; Χαλαρό είναι ; 

Ειναι ακριβως οπως πριν χωρις καμια αλλαγη, και αυτο με αγχωνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...