Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Η μάνα μου τεστ παπ έχει να κνει 2+χρόνια κ μαστογραφία την ειδοποίησαν κ δεν πήγε…τι να της πω;; Η πεθερά μου από την άλλη με το παραμικρό πάει γιατρο! Ούτε το ένα είναι καλό ούτε το άλλο…μια μέση λύση είμαι εγώ 🤣🤣🤣 που τείνω προς την μαμα μου 

 

βασικά τα σκέφτομαι για να μην αγχώνομαι χαχαχαχα ότι έχουμε μόνο τοσες ώρες μέσα στον μήνα για να μείνουμε έγκυες!! + τα θέματα μας που μας καθυστερούν 

Ακριβως το ιδιο, τα δυο ακρα. Και γω μια μεση λυση ειμαι που τεινω προς την μαμα μου 🤣🤣 δεν με βοηθαει και πολυ το αγγλικο συστημα εμενα για την προληψη, αν σκεφτεις οτι τεστ παπ κανουν καθε τρια χρονια εδω!!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Έτσι οπως τα υπολόγισα περίπου 60 ώρες τον μήνα έχουμε! 60 ώρες είναι πολύ λιγες κ φαντάσου ότι τις περισσότερες ώρες είμαστε δουλεια εκτός σπιτιού…άρα έχει το timing κ η τυχη είναι πολύ σοβαροί παράγοντες 

Για πες κορίτσι, πώς τις υπολόγισες τις 60 ώρες; Για να ξέρω κι εγώ να περηφανεύομαι λίγο στον καλό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Είναι κάπως παράξενο γιατί πέρσι έμαθα έτσι μέρες ότι ειμουν έγκυος αλλά το έχασα.. από τον Σεπτέμβριο που αρχίσαμε προσπάθεια ακόμα να τα καταφέρουμε.. εχω 2 παιδιά από προηγούμενη γάμο και τώρα είμαι 38.. η γιατρός μου μου είπε η εικόνα των ωοθηκών και οι ορμονικές μου είναι σαν 25 χρόνων.. όπως και να έχει εύχομαι τον επόμενο μήνα να είναι ο τυχερός..  είχα δει το πρωί λίγο αχνό καφέ στο σερβιετακι αλλά ακόμα να έρθει η περίοδος.. πιστεύω εντός της μέρας θα έρθει 

 

Σε ευχαριστώ πολύ.. μακάρι να έρθει.. θα συγυριστουμε κιολας από την ανακαίνιση.. θα ηρεμήσουμε.. τώρα είμαστε και πιεσμένοι.. ελπίζω να γίνει και το θαύμα.. εσυ να προσέχεις και να απολαύσεις το ταξίδι σου .. το πιο όμορφο στην ζωή μιας γυναίκας 

Εγώ πάλι ήμουν παντρεμένη αλλά χωρίσαμε. Τώρα πλησιάζω τα 40 αλλά από την πρώτη μας προσπάθεια προέκυψε εγκυμοσύνη που δυστυχώς κι εγώ αγχώθηκα, δεν ήμουν έτοιμη, δεν το περίμενα κιόλας, το χάσαμε. Κορίτσια πιστεύω ότι αν χαλαρώσουμε όλες, θα μείνουμε πολύ πολύ γρήγορα!!

Αν δεν τα καταφέραμε Nandia- τώρα, θα πάμε σίγουρα τέλεια στον επόμενο κύκλο! Θα δεις!! Είμαστε πολύ κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Η μάνα μου τεστ παπ έχει να κνει 2+χρόνια κ μαστογραφία την ειδοποίησαν κ δεν πήγε…τι να της πω;; Η πεθερά μου από την άλλη με το παραμικρό πάει γιατρο! Ούτε το ένα είναι καλό ούτε το άλλο…μια μέση λύση είμαι εγώ 🤣🤣🤣 που τείνω προς την μαμα μου 

 

βασικά τα σκέφτομαι για να μην αγχώνομαι χαχαχαχα ότι έχουμε μόνο τοσες ώρες μέσα στον μήνα για να μείνουμε έγκυες!! + τα θέματα μας που μας καθυστερούν 

Εσυ ξέρεις τουλάχιστον τα θέματα σας.. εγω ξερω οτι δεν εχω θέμα αλλά τι γίνεται με τον άντρα μου ιδέα δεν εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Εγώ πάλι ήμουν παντρεμένη αλλά χωρίσαμε. Τώρα πλησιάζω τα 40 αλλά από την πρώτη μας προσπάθεια προέκυψε εγκυμοσύνη που δυστυχώς κι εγώ αγχώθηκα, δεν ήμουν έτοιμη, δεν το περίμενα κιόλας, το χάσαμε. Κορίτσια πιστεύω ότι αν χαλαρώσουμε όλες, θα μείνουμε πολύ πολύ γρήγορα!!

Αν δεν τα καταφέραμε Nandia- τώρα, θα πάμε σίγουρα τέλεια στον επόμενο κύκλο! Θα δεις!! Είμαστε πολύ κοντά!

Μακάρι.. η αλήθεια είναι είμαστε πιεσμενοι αυτό το διάστημα αλλά από τον επόμενο μήνα θα χαλαρώσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Ακριβως το ιδιο, τα δυο ακρα. Και γω μια μεση λυση ειμαι που τεινω προς την μαμα μου 🤣🤣 δεν με βοηθαει και πολυ το αγγλικο συστημα εμενα για την προληψη, αν σκεφτεις οτι τεστ παπ κανουν καθε τρια χρονια εδω!!!😅

Καλά στη Κύπρο πριν μπούμε στο ΓΕΣΥ  όλοι οι γιατροί λέγανε «κάθε χρόνο να έρχεσαι και πρέπει κτλ κτλ» κ τώρα με το ΓΕΣΥ είναι κάθε 2 χρόνια κ σ λέει μετά «ε ντα δε χρειάζεται κ κάθε χρόνο!» Κ στο τελος ολες οι κοπελες πάνε με το ΓΕΣΥ πληρώνουν 6 ευρώ κ τον άλλον χρόνο το πληρώνουν 100-150 ευρώ! Τουλάχιστον έχουμε κ την επιλογή του ιδιωτικού ταυτόχρονα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλά στη Κύπρο πριν μπούμε στο ΓΕΣΥ  όλοι οι γιατροί λέγανε «κάθε χρόνο να έρχεσαι και πρέπει κτλ κτλ» κ τώρα με το ΓΕΣΥ είναι κάθε 2 χρόνια κ σ λέει μετά «ε ντα δε χρειάζεται κ κάθε χρόνο!» Κ στο τελος ολες οι κοπελες πάνε με το ΓΕΣΥ πληρώνουν 6 ευρώ κ τον άλλον χρόνο το πληρώνουν 100-150 ευρώ! Τουλάχιστον έχουμε κ την επιλογή του ιδιωτικού ταυτόχρονα! 

Ναι, καταλαβαινω. Και γω δεν ακολουθω την τριετια, κανω καθε χρονο ιδιωτικα αλλα το πληρωνω 250 λιρες. Οταν ακουσα την τιμη πρωτη φορα κοντεψα να πεσω κατω.. Αλλα επειδη ειχα θεματα με τραχηλο δεν θελω να το αφηνω και να κανω καθε τρια χρονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Για πες κορίτσι, πώς τις υπολόγισες τις 60 ώρες; Για να ξέρω κι εγώ να περηφανεύομαι λίγο στον καλό μου

Χαχαχα είναι το περιθώριο γονιμότητας βασικά οι γόνιμες μερες λένε επιστημονικά είναι στο σύνολο 5! Γι αυτό δεν ξερεις ποτέ έγινε γ σύλληψη ακριβώς! Πχ αν έχω κύκλο 28 μερες η ωορρηξία γίνεται την 14η ημέρα και 3 μερες πριν που ζουν τα σπερματοζωάρια αρχίζουν από την 11η και 1 μέρα που επιβιώνει το ωάριο 15η! Άρα οι γόνιμες μερες είναι από 11-15 αλλά εμεις ξέρουμε ότι σύλληψη υπάρχει μόνο όταν έχει ελευθερωθεί το ωάριο! Δλδ 24 ώρες! Ομως επειδή κανεις τεστ ωορρηξιας και ξερεις ποτέ προκειτε να ελευθερωθεί! Αν έκανες τεστ σήμερα στις 12μμ κ ήταν θετικό εχεις 60 ώρες «γόνιμο» παράθυρο! Γιατί σ λέει ότι μέσα σε 36-48 ώρες θα ελευθερωθεί και βαζεις και την ημέρα π είναι ζωντανό το ωάριο άρα 60! Αν σε μπέρδεψα σορρυ 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εσυ ξέρεις τουλάχιστον τα θέματα σας.. εγω ξερω οτι δεν εχω θέμα αλλά τι γίνεται με τον άντρα μου ιδέα δεν εχω

Ε ναι τουλάχιστον όταν εχεις θέμα λες έχω θέμα και φταίει αυτό δεν σπάσεις το κεφάλι σου να ρωτάς πως κ γιατί! 
 

αα για την έκπτωση μ έκανα 25% αν έπαιρνα για ακόμα ένα μήνα ισως να ήταν περισσότερη η έκπτωση αλλά ήδη έχουμε κ τις αλλες για τον 3ο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Ναι, καταλαβαινω. Και γω δεν ακολουθω την τριετια, κανω καθε χρονο ιδιωτικα αλλα το πληρωνω 250 λιρες. Οταν ακουσα την τιμη πρωτη φορα κοντεψα να πεσω κατω.. Αλλα επειδη ειχα θεματα με τραχηλο δεν θελω να το αφηνω και να κανω καθε τρια χρονια..

Καλά κανεις εννοείται!!! Κ εμένα ο γιατρος μ που είναι εκτός συστήματος 200 το έχει αλλά μου το αφήνει 150 βασικά δε με χρεώνει την επίσκεψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα είναι το περιθώριο γονιμότητας βασικά οι γόνιμες μερες λένε επιστημονικά είναι στο σύνολο 5! Γι αυτό δεν ξερεις ποτέ έγινε γ σύλληψη ακριβώς! Πχ αν έχω κύκλο 28 μερες η ωορρηξία γίνεται την 14η ημέρα και 3 μερες πριν που ζουν τα σπερματοζωάρια αρχίζουν από την 11η και 1 μέρα που επιβιώνει το ωάριο 15η! Άρα οι γόνιμες μερες είναι από 11-15 αλλά εμεις ξέρουμε ότι σύλληψη υπάρχει μόνο όταν έχει ελευθερωθεί το ωάριο! Δλδ 24 ώρες! Ομως επειδή κανεις τεστ ωορρηξιας και ξερεις ποτέ προκειτε να ελευθερωθεί! Αν έκανες τεστ σήμερα στις 12μμ κ ήταν θετικό εχεις 60 ώρες «γόνιμο» παράθυρο! Γιατί σ λέει ότι μέσα σε 36-48 ώρες θα ελευθερωθεί και βαζεις και την ημέρα π είναι ζωντανό το ωάριο άρα 60! Αν σε μπέρδεψα σορρυ 🤣🤣🤣🤣

Όχι, thanks ! Με κάλυψες απόλυτα! Τόσο που θα το βγάλω φωτογραφία να το θυμάμαι! 😊😂 Βέβαια σιγά μην ζουν τα σπερματοζωάρια 3 μέρες! Εδώ για 1 και παρακαλάμε να κρατάνε τόσο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JoyCat είπε:

Όχι, thanks ! Με κάλυψες απόλυτα! Τόσο που θα το βγάλω φωτογραφία να το θυμάμαι! 😊😂 Βέβαια σιγά μην ζουν τα σπερματοζωάρια 3 μέρες! Εδώ για 1 και παρακαλάμε να κρατάνε τόσο!!

Εδώ μιλάμε για τα duracell 🤣🤣🤣 γι αυτό κάνουμε κάθε μέρα εμεις γιατί νομίζουμε ότι όσα πιο πολλά μπουν τότε κάτι θα πιάσει 🤣🤣🤣🤣 

Το 3 κ 5 μερες π λένε είναι ο μέσος όρος αλλά θεωρώ ότι είναι υπερβολή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εδώ μιλάμε για τα duracell 🤣🤣🤣 γι αυτό κάνουμε κάθε μέρα εμεις γιατί νομίζουμε ότι όσα πιο πολλά μπουν τότε κάτι θα πιάσει 🤣🤣🤣🤣 

Το 3 κ 5 μερες π λένε είναι ο μέσος όρος αλλά θεωρώ ότι είναι υπερβολή 

Αφού και στο σπερμοδιάγραμμα για 1 μέρα ελέγχουν και πάλι τα βρίσκουμε σκούρα! Αυτά τα 3-5 μέρες είναι μόνο στα βιβλία ή του Τζένγκις Χαν 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Αφού και στο σπερμοδιάγραμμα για 1 μέρα ελέγχουν και πάλι τα βρίσκουμε σκούρα! Αυτά τα 3-5 μέρες είναι μόνο στα βιβλία ή του Τζένγκις Χαν 😅

Ε ναι οντως είναι μόνο για τα βιβλία! Όταν έκανα φροντιστηριο Βιολογίας κ κάναμε το μάθημα της αναπαραγωγής φαίνονται όλα τόσα εύκολα στα μάτια των παιδιών τα μαθαίνουν έτσι κ όταν φτάνουν οι κοπέλες στα 30 κ θέλουν παιδί κ τα βρίσκουν σκούρα, ότι έμαθαν στο μάθημα της Βιολογίας είναι μύθος χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα είναι το περιθώριο γονιμότητας βασικά οι γόνιμες μερες λένε επιστημονικά είναι στο σύνολο 5! Γι αυτό δεν ξερεις ποτέ έγινε γ σύλληψη ακριβώς! Πχ αν έχω κύκλο 28 μερες η ωορρηξία γίνεται την 14η ημέρα και 3 μερες πριν που ζουν τα σπερματοζωάρια αρχίζουν από την 11η και 1 μέρα που επιβιώνει το ωάριο 15η! Άρα οι γόνιμες μερες είναι από 11-15 αλλά εμεις ξέρουμε ότι σύλληψη υπάρχει μόνο όταν έχει ελευθερωθεί το ωάριο! Δλδ 24 ώρες! Ομως επειδή κανεις τεστ ωορρηξιας και ξερεις ποτέ προκειτε να ελευθερωθεί! Αν έκανες τεστ σήμερα στις 12μμ κ ήταν θετικό εχεις 60 ώρες «γόνιμο» παράθυρο! Γιατί σ λέει ότι μέσα σε 36-48 ώρες θα ελευθερωθεί και βαζεις και την ημέρα π είναι ζωντανό το ωάριο άρα 60! Αν σε μπέρδεψα σορρυ 🤣🤣🤣🤣

ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΓΕΙΩΣΕΙ!!!!!! RESPECT!!!!!!🤜🤛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nat20 είπε:

Ναι, καταλαβαινω. Και γω δεν ακολουθω την τριετια, κανω καθε χρονο ιδιωτικα αλλα το πληρωνω 250 λιρες. Οταν ακουσα την τιμη πρωτη φορα κοντεψα να πεσω κατω.. Αλλα επειδη ειχα θεματα με τραχηλο δεν θελω να το αφηνω και να κανω καθε τρια χρονια..

Κι εγω οταν εμενα Αγγλια τους επειδη ειχα περασει HPV πειστηκαν και μου το αλλαξαν μια φορα το χρονο!! Ισως αξιζει να προσπαθησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Εσυ ξέρεις τουλάχιστον τα θέματα σας.. εγω ξερω οτι δεν εχω θέμα αλλά τι γίνεται με τον άντρα μου ιδέα δεν εχω

Ναντια μου πρεπει να κανει εξετασεις ο ανδρας σου Βεβαια θα μου πεις εμεινες μια φορα εγκυος αρα σημαινει ολα καλα αλλα αυτο μπορει να ειναι και τυχαιο (δηλαδη καποιος να εχει οριακες τιμες και να αφησει μια γυναικα εγκυο)οποτε καλο ειναι να ξερετε τι γινεται. Ελπιζω να ειναι τελεια αλλα ερνας ελεγχος ειναι παντα καλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobe κλα κανεις και εχεις ενθουσιαστει!!! ολες ειμαστε μαζι σου!!!! απο την πρωτη χοριακη φαινεται ποση φορα εχει παρει το σπορακι σου!!!! ολα θα πανε τελεια!! το πιστευω απολυτα!!!! αυριο θα περιμενουμε μαζι σου τα αποτελεσματα!!!!!!!!

ο αντρας σου εκοψε τις βιταμινες;;;; το CoQ10;;;; φανταζομαι ποσο ανυπομονουσε για τα χαρμοσυνα νεα!!!!! μας ειπες την αντιδραση του οταν του ειπες για το θετικο; δεν το συγκρατησα.. με συγχωρεις... 

Μακαρι Τονια μου αλλα ωρες ωρες φοβαμαι...

Οχι δεν τις εκοψε συνεχιζει κατσε να δουμε σιγουρα. Καλα αντεδρασε αλλα ενταξει θα σου πω την αληθεια θα ηθελα λιγο παραπανω ενθουσιασμο και χαρα. 😊Ομως αυτος ειναι ο χαρακτηρας του, δεν εκφραζεται γενικα τα ηξερα εδω και χρονια! χαχα Δεν πειραζει!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εγω οταν εμενα Αγγλια τους επειδη ειχα περασει HPV πειστηκαν και μου το αλλαξαν μια φορα το χρονο!! Ισως αξιζει να προσπαθησεις!

Σε ευαριστω κοριτσι μου για την συμβουλη. Ισως αξιζει να προσπαθησω, ναι. Περσι βγηκε οκ μετα την επεμβαση που εκανα και μου ειπαν τριετια. Και φετος το εκανα ιδιωτικα. Παλι καλα φανηκα τυχερη και βγηκε οκ, γιατι θα ειχα αγχωθει τωρα με εγκυμοσυνη αν δεν ηταν καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μακαρι Τονια μου αλλα ωρες ωρες φοβαμαι...

Οχι δεν τις εκοψε συνεχιζει κατσε να δουμε σιγουρα. Καλα αντεδρασε αλλα ενταξει θα σου πω την αληθεια θα ηθελα λιγο παραπανω ενθουσιασμο και χαρα. 😊Ομως αυτος ειναι ο χαρακτηρας του, δεν εκφραζεται γενικα τα ηξερα εδω και χρονια! χαχα Δεν πειραζει!💗

Να μη φοβάσαι!! αξίζεις να γίνεις μανούλα το ήθελες τόσο καιρό!!! 💖💖💖 αύριο είμαι σίγουρη ότι θα εχεις μια τεράστια χοριακη!!! Και ο άνδρας σου είμαι σίγουρη ότι χάρηκε απλά ισως κ αυτος να είναι επιφυλακτικός!! Το ότι ακόμα παίρνει τις βιταμίνες δείχνει ποσό σε αγαπά και ποσό κ αυτος το θέλει γιατί πολύ απλά θα έλεγε «ε αφού πιάσαμε το ψαράκι μας γιατί να τα συνεχίσω;;» 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΓΕΙΩΣΕΙ!!!!!! RESPECT!!!!!!🤜🤛

🤣🤣🤣🤣🤣 νομίζω για αυτό δεν εχω αποτέλεσμα ακόμα το εχω υπέρ αναλύσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά η συνάδελφος μου που σας ελεγα που έχει κάνει την καραντίνα δεύτερη φίλη της έχει κολλήσει κορονοιο βγήκε χθες θετική!!! 🙄🙄🙄🙄Αλλες 10 μερες καραντίνα!!!!!! Ευτυχως δεν θα ξαναμπεί σε σύντομο διάστημα 😬😬😬😬😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να μη φοβάσαι!! αξίζεις να γίνεις μανούλα το ήθελες τόσο καιρό!!! 💖💖💖 αύριο είμαι σίγουρη ότι θα εχεις μια τεράστια χοριακη!!! Και ο άνδρας σου είμαι σίγουρη ότι χάρηκε απλά ισως κ αυτος να είναι επιφυλακτικός!! Το ότι ακόμα παίρνει τις βιταμίνες δείχνει ποσό σε αγαπά και ποσό κ αυτος το θέλει γιατί πολύ απλά θα έλεγε «ε αφού πιάσαμε το ψαράκι μας γιατί να τα συνεχίσω;;» 

Μακαρι Ραφαελα μου να ειναι ετσι οπως τα λες και ν πανε ολα καλα🙏. Για καποιο λογο σημερα με εχει πιασει ενα αγχος οτι παλι κατι θα γινει, ελπιζω να ειναι απλα το αγχος μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Σε ευαριστω κοριτσι μου για την συμβουλη. Ισως αξιζει να προσπαθησω, ναι. Περσι βγηκε οκ μετα την επεμβαση που εκανα και μου ειπαν τριετια. Και φετος το εκανα ιδιωτικα. Παλι καλα φανηκα τυχερη και βγηκε οκ, γιατι θα ειχα αγχωθει τωρα με εγκυμοσυνη αν δεν ηταν καλο!

Η αληθεια ειναι εμενα εχουν πρρασσει και 10 χρονια δεν ξερω πως λεθτουργουν τωρα εκει, ημουν τυχερη τοτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
    • Βρε κορίτσια μπράβο που έχετε ετοιμάσει τόσα πράγματα κ την τσάντα μαιευτηριου. Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ νωρίς ακόμα, σήμερα είμαι 31 εβδομάδες ακριβώς. Ίσως είναι που κ την πρώτη την γέννησα 40+2. Εγώ προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την τσάντα διακοπών🤣, όταν με το καλό γυρισω θα σκεφτώ και την μαιευτηριου🤣 Προς το παρόν έχω πλυνει μόνο τα πράγματα που είχα από την πρώτη, σίδερο μετά τις διακοπές κ αυτο😁
    • Σ' υπερευχαριστώ κορίτσι! Μακάρι! Θα σας ενημερώνω με τις εξελίξεις εάν έρθουν χαχαχα και σας διαβάζω καθημερινά!
    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...