Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

αρα ειναι καλε βιταμινες.. παντως μου ειπε ο αντιπροσωπος οτι ειναι δυνατες βιταμινες.. εσυ ποσα τις πηρες αν επιτρεπεται.. βεβαια δεν ξερω αν θα μας πει να παρουμε κιαλλες γιατι ακομα 1μιση μηνα τις περνουμε αρα λογικα σε 1μιση μηνα θα δουμε αποτελεσμα.. δεν παει κιολας να κανει το σπερματοδιαγραμμα να δουμε τι  γινεται.. εγω πιστευω ειναι αδυνατο γιατι και την προηγουμενη φορα μας πηρε 6-7 μηνες να μεινω εγκυος και δεν ξερω απο ποιοτητα.. θελει να τελειωσει η κουζινα γιατι ειναι πιεσμενος και μετα να το κανει γιατι λεει μπορει να μην δειξει καλο οταν ειναι τοσο αγχωμενοσ και πιεσμενος.. λογικα παιζουν και αυτα τον ρολο τους

Σίγουρα το άγχος παίζει μεγάλο ρολο! Αλλά βρε κορίτσι μου μπορεί να έτυχε άμα ολες οι γυναίκες έχουμε 25% πιθανότητα κάθε μήνα όποτε λογικό κάποιους μηνες να μην μένουμε έγκυες…λίγο το σπερμα λίγο το ωάριο π κάθε μήνα δεν είναι το ίδιο, λίγο το timing 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@babyblue94κοριτσάκι μου, να φανείς δυνατή και να σκέφτεσαι ποοοσο πολύ θέλεις να αγκαλιάσεις το ζουζούνι σου, να σκέφτεσαι τη στιγμή που θα το πάρεις αγκαλιά! Κανε λίγο υπομονή και σύντομα θα είσαι καλύτερα!! 

@Hopemumtobe πήγες για χοριακη? Σόρρυ αν έγραψες και δεν το είδα!  

@Princess28 να σας ζήσει κορίτσι μου, άντε μεγάλωσε η οικογένεια! Μια όμορφη και υγιείς ζωή να έχετε μονο χαρές!! Να φιλήσεις πατουσακια!!

@Raf123και @Antonia2 και για τα υπόλοιπα κορίτσια, κορίτσια βλέπουμε σιγά σιγά ολες τα καταφέρνουν..  Αντε και στα δικά μας κορίτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κριμα κοριτσι μου...😔 ελπιζω να ειναι λαθος το τεστ! διαφορετικα τον αλλο μηνα προσπαθειτε ξανα και ολα θα ερθουν οταν θελει ο θεος!!!❤️ σου στελνω αγκαλια!!🤗

 

Ναντια μου λυπαμε πολυ που στεναχωριεσαι και ειναι αυες οι ημερομηνιες μαχαιρι στην καρδια... εγω περυσι που ξεκινουσα την προσπαθεια ουτε που φανταζομουν (μονο το φοβομουν πολυ) οτι θα περασει ενας χρονος και τιποτα....... ηλπιζα να γινει το θαυμα εστω και τελευταια στιγμη αλλα δεν μας θελει. 

ευχομαι τον αλλο μηνα να εισαι εγκυουλα και να ξεχασεις ολη τη στεναχωρια!!!🙏🙏❤️❤️❤️

Μακαρι να ειμαστε και οι δυο τον αλλο μηνα.. εν το μεταξυ δεν ερχεται κιολας να τελειωνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

περαστικα για το μπαμπα σου Ραφαελα μου!! ελπιζω να μην ειναι τιποτα.. να σου πω την αληθεια πολυς κοσμος εχει οζους και δεν ειναι ανησυχητικοι. οποτε μην αγχωνεσαι... εχει κανει υπερηχο ή τωρα θα του γραψει ο ενδοκρινολογος; ευχομαι και προσευχομαι να μην ειναι τιποτα...🙏🙏❤️

 

Έκανε υπέρηχο του εγραψε η προσωπικός γιατρος κ του έβαλε παραπεμπτικό για ενδοκρινολόγο! Αυτό λέμε κ εμεις οι όζοι δεν είναι και σοβαροί καποιες φορες…θα δούμε! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα το άγχος παίζει μεγάλο ρολο! Αλλά βρε κορίτσι μου μπορεί να έτυχε άμα ολες οι γυναίκες έχουμε 25% πιθανότητα κάθε μήνα όποτε λογικό κάποιους μηνες να μην μένουμε έγκυες…λίγο το σπερμα λίγο το ωάριο π κάθε μήνα δεν είναι το ίδιο, λίγο το timing 

μαλλον το timing δεν ειναι καταλληλο τωρα.. ειναι ακομα χαμουλης στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα όμορφα λογάκια σου! Ολα καλά θα πάνε!! Να μας γράφεις νέα σου και να μην ντρέπεσαι 😋 εδω έχουμε ξεγυμνωθει όλες! 🤣

Σε ευχαριστω, με εκανες και γελασα. Μα να διαβαζω την ομαδα 2 χρονια και να μην γραφω, ενιωθα οτι θα ενοχλουσα επειδη δεν προσπαθουσα τοτε κλπ. 😅

Δινει πολυ κουραγιο το φορουμ κοριτσακι μου σε πολλες κοπελες.. Πολλα κοριτσαι διαβαζουν και μαθαινουν πραγματα και δεν γραφουν. Εγω να φανταστεις διαβαζα και την ομαδα εξωσωματικης γιατι ειχε κανει φιλη μου και η αδερφη μου. Και ετσι εμαθα και εκεινα τα κοριτσια και οποτε βρισκω χρονο μπαινω ακομα και μαθαινω τα νεα τους, νοιωθεις τον αλλο ανθρωπο οταν εχεις περασει απο την φαση προσπαθειας για παιδι και ας μην τον εχεις γνωρισει. Χαιρομαι για καθε θετικο τεστακι σαν να ειναι δικο μου!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έκανε υπέρηχο του εγραψε η προσωπικός γιατρος κ του έβαλε παραπεμπτικό για ενδοκρινολόγο! Αυτό λέμε κ εμεις οι όζοι δεν είναι και σοβαροί καποιες φορες…θα δούμε! ❤️❤️

ολα καλα θα πανε!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έκανε υπέρηχο του εγραψε η προσωπικός γιατρος κ του έβαλε παραπεμπτικό για ενδοκρινολόγο! Αυτό λέμε κ εμεις οι όζοι δεν είναι και σοβαροί καποιες φορες…θα δούμε! ❤️❤️

Εχει και η μαμα μου αγαπη και απλα το παρακολουθει. Εχει χρονια που της βρηκαν. Θα δεις οτι δεν θα ειναι σοβαρο 🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα όμορφα λογάκια σου! Ολα καλά θα πάνε!! Να μας γράφεις νέα σου και να μην ντρέπεσαι 😋 εδω έχουμε ξεγυμνωθει όλες! 🤣

Πες τα Κατερινα μοθ😂😂😂 Αυριο θα παω για χοριακη κοριτσι μου! ΠΡΕΠΕΙ να εχει αυξηθει οπωσδηποτε γιατι πλεον το εχω πιστεψει οσο και αν μου ειπαν οι γυναικολογοι να συγκρατηθω😆  Τιποτα εγω😂 Να σου πω θα προτιμουσα να ειχα κανει και χθες επαναληψη αλλα αφου ειπε ο γιατρος Παρασκευη κρατηθηκα και λεω δεν αλλαζει και κατι, αντε να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Nα σου ζήσει κοριτσάκι μου!!! Καταλαβαινω απολυτα πως νοιωθεις! Κι εγω ειχα αποχωρηστει το μωρο μου λογω ταχυπνοιας.. βεβαια εμενα ειχε κατσει πολλες μερες γιατι ηταν οριακα προωρος και δεν τρεφοταν καλα απο τον πλακουντα οποτε τα πνευμονακια του ηταν πολυ ανωριμα! Τωρα ειναι ενας υγιεστατος κουκλος 14 μηνων.. Θα το παρεις πολυ συντομα πιστευω διπλα σου το μωρακι σου! Μην στεναχωριεσαι τιποτα δεν ειναι αυτο ειναι παρα πολυ συχνο φαινομενο στα μωρακια! Και αυτο που λες στο τελος ισχυει για αυτο το παθαινουν και συχνα μωρα μετα απο καισαρικη - εγω πχ ειχα κανει καισαρικη και επαιξε και αυτο ρολο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Να έχετε μια όμορφη μέρα.

Τελικά δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ, την Κυριακή περιμένω και όπως το περίμενα βγήκε αρνητικό. Έκανα το predictor early. 

Μάλλον θα έχω βαριά περίοδο αυτό το μήνα για να έχω τόσο έντονα συμπτώματα τόσες μέρες πριν.

Ας ελπίσουμε τον άλλο μήνα να δω τα ευχάριστα.

Στεναχωρήθηκα γιατί είχα κρυφές ελπίδες μέσα μου.

Καλημερα κοριτσι μου! Να εχεις και εσυ μια ομορφη μερα! 

Μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου, δεν πειραζει.. Ξερω πολυ καλα αυτο το συναισθημα, την πρωτη φορα μου πηρε 18 μηνες να πετυχω συλληψη και με ελεγχο για γονιμες καθε μηνα. Χωρις κανενα ιδιαιτερο θεμα. Μια φορα εγκυος, παντα εγκυος λενε. Θα δεις οτι θα ερθει παρα πολυ συντομα!!! Ευχομαι ολοψυχα τον επομενο μηνα να ερθει το θαυματακι σου!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Πες τα Κατερινα μοθ😂😂😂 Αυριο θα παω για χοριακη κοριτσι μου! ΠΡΕΠΕΙ να εχει αυξηθει οπωσδηποτε γιατι πλεον το εχω πιστεψει οσο και αν μου ειπαν οι γυναικολογοι να συγκρατηθω😆  Τιποτα εγω😂 Να σου πω θα προτιμουσα να ειχα κανει και χθες επαναληψη αλλα αφου ειπε ο γιατρος Παρασκευη κρατηθηκα και λεω δεν αλλαζει και κατι, αντε να δουμε!

Άντε Περιμένουμε με αγωνία!! Και εγω το ίδιο δεν μπορούσα να συγκρατήθω σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Ολα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Η συχνοουρια απο ποτε ξεκινησε? σορυ για ερωτηση χαχαχα

Λοιπόν τώρα που έχω χρόνο θα σου πω μια συμβουλή για τη συχνοουρια. Μετά τις 20.00 το βράδυ θα πίνεις ελάχιστα υγρά πχ. μισό ποτήρι νερό. Δε θα τρως μετά τις 17.00 βαριά γεύματα πχ. κανονικό μεσημεριανό πριν από εκείνη την ώρα. Με αυτά τα δύο κάποια βραδια δεν πάω τουαλέτα. Μη φανταστείς ότι τρέχεις και έχεις πολλά να κάνεις απλά είναι η αίσθηση της πίεσης στην ουροδόχου κύστη. Στο δεύτερο τρίμηνο σε βοηθά να σηκώνεσαι όσο βαραίνεις διότι ανασαινεις και πιο άνετα κάθετα. Όσο για την ουρολοιμωξη εγώ φοράω μικρά σερβιετακια που αλλάζω συχνά ανά 2-3 ώρες για να παραμένω στεγνή και πλενομαι τοπικά τρεις φορές την εβδομάδα. Νομίζω πως με αυτά θα είσαι κάπως καλυμμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@babyblue94κοριτσάκι μου, να φανείς δυνατή και να σκέφτεσαι ποοοσο πολύ θέλεις να αγκαλιάσεις το ζουζούνι σου, να σκέφτεσαι τη στιγμή που θα το πάρεις αγκαλιά! Κανε λίγο υπομονή και σύντομα θα είσαι καλύτερα!! 

@Hopemumtobe πήγες για χοριακη? Σόρρυ αν έγραψες και δεν το είδα!  

@Princess28 να σας ζήσει κορίτσι μου, άντε μεγάλωσε η οικογένεια! Μια όμορφη και υγιείς ζωή να έχετε μονο χαρές!! Να φιλήσεις πατουσακια!!

@Raf123και @Antonia2 και για τα υπόλοιπα κορίτσια, κορίτσια βλέπουμε σιγά σιγά ολες τα καταφέρνουν..  Αντε και στα δικά μας κορίτσια μου!

Ολες θα γίνουμε μανούλες ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μαλλον το timing δεν ειναι καταλληλο τωρα.. ειναι ακομα χαμουλης στο σπιτι

Έτσι οπως τα υπολόγισα περίπου 60 ώρες τον μήνα έχουμε! 60 ώρες είναι πολύ λιγες κ φαντάσου ότι τις περισσότερες ώρες είμαστε δουλεια εκτός σπιτιού…άρα έχει το timing κ η τυχη είναι πολύ σοβαροί παράγοντες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 μου ήθελα από καιρό να στο γράψω και εμένα η μητέρα μου είχε από τα 41-42 τα πρώτα συμπτώματα εμμηνόπαυσης. Μάλιστα ένας λόγος που απογοητευτηκα όταν είδα να ξεφυτρωνει δεύτερο ινομυωμα ήταν γιατί αγχώθηκα ποτέ θα κάνω προσπάθεια για μωρό. Εγώ είμαι 34.5 αυτή τη στιγμή. Είπα στον εαυτό μου αντε στο πρώτο μωρό είχα άγχος να έρθει. Για δεύτερο δεδομένων των επεμβάσεων που θα έχω κάνει στη μήτρα ως τότε (επί της ουσίας τρεις καισαρικες, δύο για ινομυωματα και μια για το μωρό) δε θα σκάσω. Αν έρθει μέχρι τα 41 μου που μάλλον θα μου έρθει και εμένα η εμμηνόπαυση ήρθε. Βέβαια, δεν έχω κάνει εξέταση ΑΜΗ για να σου πω τι απεικονίζει. Πάντως η μαμά μου έπιασε τρία παιδιά στα 30,στα 35 και στα 37. Οπότε θεωρώ ότι δεν είναι αποτρεπτική η πρόωρη εμμηνόπαυση για την σύλληψη ενός παιδιού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Εχει και η μαμα μου αγαπη και απλα το παρακολουθει. Εχει χρονια που της βρηκαν. Θα δεις οτι δεν θα ειναι σοβαρο 🙏❤️❤️

Ναι το ξέρω κ η μαμα μ έχει χρόνια τώρα αλλά αυτή είναι το άλλο άκρο να της λένε οι γιατροί πρέπει να το αφαιρέσει και το χαβά της!! Κάνει για το αγγλικό σύστημα η μαμα μου 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

@Raf123 μου ήθελα από καιρό να στο γράψω και εμένα η μητέρα μου είχε από τα 41-42 τα πρώτα συμπτώματα εμμηνόπαυσης. Μάλιστα ένας λόγος που απογοητευτηκα όταν είδα να ξεφυτρωνει δεύτερο ινομυωμα ήταν γιατί αγχώθηκα ποτέ θα κάνω προσπάθεια για μωρό. Εγώ είμαι 34.5 αυτή τη στιγμή. Είπα στον εαυτό μου αντε στο πρώτο μωρό είχα άγχος να έρθει. Για δεύτερο δεδομένων των επεμβάσεων που θα έχω κάνει στη μήτρα ως τότε (επί της ουσίας τρεις καισαρικες, δύο για ινομυωματα και μια για το μωρό) δε θα σκάσω. Αν έρθει μέχρι τα 41 μου που μάλλον θα μου έρθει και εμένα η εμμηνόπαυση ήρθε. Βέβαια, δεν έχω κάνει εξέταση ΑΜΗ για να σου πω τι απεικονίζει. Πάντως η μαμά μου έπιασε τρία παιδιά στα 30,στα 35 και στα 37. Οπότε θεωρώ ότι δεν είναι αποτρεπτική η πρόωρη εμμηνόπαυση για την σύλληψη ενός παιδιού. 

Αα σε ευχαριστώ παρά πολύ κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️ Είσαι η φωνή της λογικής 

οχι δεν είναι απλά τα ωάρια δεν είναι τόσο καλά έτσι μ το εξήγησε η γιατρος πχ μπορεί σε 1 χρόνο να βγάλω 2 ωάρια καλά ενώ μια άλλη κοπέλα της ηλικίας μου με φυσιολογική ωοθηκη να βγάλει 8 φορες τον χρόνο καλό… 

οπως κ να έχει η επιστήμη προχώρησε και είναι με το μέρος μας! Σίγουρα θα γίνω μανούλα οπως ολες μας ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe κλα κανεις και εχεις ενθουσιαστει!!! ολες ειμαστε μαζι σου!!!! απο την πρωτη χοριακη φαινεται ποση φορα εχει παρει το σπορακι σου!!!! ολα θα πανε τελεια!! το πιστευω απολυτα!!!! αυριο θα περιμενουμε μαζι σου τα αποτελεσματα!!!!!!!!

ο αντρας σου εκοψε τις βιταμινες;;;; το CoQ10;;;; φανταζομαι ποσο ανυπομονουσε για τα χαρμοσυνα νεα!!!!! μας ειπες την αντιδραση του οταν του ειπες για το θετικο; δεν το συγκρατησα.. με συγχωρεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

σε καταλαβαινω.. θα τα καταφερουμε τον επομενο μηνα.. εσυ ποτε περιμενεις?

Την Κυριακή 20 του μήνα. Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Άλλες φορές δεν με πειράζε τόσο όταν έπαιρνα αρνητικά τεστ. Τώρα είχα ελπίδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Να εχεις και εσυ μια ομορφη μερα! 

Μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου, δεν πειραζει.. Ξερω πολυ καλα αυτο το συναισθημα, την πρωτη φορα μου πηρε 18 μηνες να πετυχω συλληψη και με ελεγχο για γονιμες καθε μηνα. Χωρις κανενα ιδιαιτερο θεμα. Μια φορα εγκυος, παντα εγκυος λενε. Θα δεις οτι θα ερθει παρα πολυ συντομα!!! Ευχομαι ολοψυχα τον επομενο μηνα να ερθει το θαυματακι σου!!! 🙏❤️

Μακάρι να έρθει σύντομα. Έχω κουραστεί. Έχω ένα παιδάκι ήδη, και άλλα τρία αστεράκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έτσι οπως τα υπολόγισα περίπου 60 ώρες τον μήνα έχουμε! 60 ώρες είναι πολύ λιγες κ φαντάσου ότι τις περισσότερες ώρες είμαστε δουλεια εκτός σπιτιού…άρα έχει το timing κ η τυχη είναι πολύ σοβαροί παράγοντες 

α εσυ το εψαξες πολυ εσυ.. εμεις πρεπει να δουμε και το σπερμα πως ειναι και περιμενω να νοιωσει ηρεμος και να το αποδεχτει γιατι πιστευω φοβαται οτι εχει καποιο θεμα και το παει παρακατω αλλα απλα ροκανιζει αδικα χρονο.. σιγουρα θελω να ερθει και να μην χρειαστει να κανει εξεταση αλλα και να υπαρχει κατι αφου εμεινα μια φορα εγκυος αυτο σημαινει οτι δεν θα ειναι σοβαρο το θεμα

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Την Κυριακή 20 του μήνα. Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Άλλες φορές δεν με πειράζε τόσο όταν έπαιρνα αρνητικά τεστ. Τώρα είχα ελπίδες.

νωρις το εκανες ομως αλλα σε καταλαβαινω ... και εγω κουραστηκα γιατι ειναι τωρα ο 7οσ μηνας που προσπαθουμε αλλα υπομονη δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.. παιρνεις βιταμινες? ο αντρας σου εκανε εξεταση? εμεις παιρνουμε 1μιση μηνα βιταμηνες και τον περιμενω να το παρει αποφαση να κανει σπερματοδιαγραμμα που στην τελικη αυτος το ζητησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι το ξέρω κ η μαμα μ έχει χρόνια τώρα αλλά αυτή είναι το άλλο άκρο να της λένε οι γιατροί πρέπει να το αφαιρέσει και το χαβά της!! Κάνει για το αγγλικό σύστημα η μαμα μου 🤣🤣

Ακριβως τα ιδια και μενα.. Εντελως αγγλιδες!!! Προληψη μηδεν.. Της λεω εκανες το τσεκ απ να δεις πως παει το θεμα, οχι δεν χρειαζεται μου απαντα. Και να παθω κατι, αε φυγω χωρις να ξερω τι εχω, το προτιμω 🤣🤣🤣 Αντε βγαλε ακρη μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μακάρι να έρθει σύντομα. Έχω κουραστεί. Έχω ένα παιδάκι ήδη, και άλλα τρία αστεράκια. 

Θα ερθει κοριτσακι μου, θα το δεις!!! Να αγκαλιαζεις το παιδακι σου για να παιρνεις δυναμη.. Καταλαβαινω την κουραση, λιγη υπομονη ακομα και θα ερθει και το δευτερο μωρακι σου, το πιστευω 🙏🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nat20 είπε:

Ακριβως τα ιδια και μενα.. Εντελως αγγλιδες!!! Προληψη μηδεν.. Της λεω εκανες το τσεκ απ να δεις πως παει το θεμα, οχι δεν χρειαζεται μου απαντα. Και να παθω κατι, αε φυγω χωρις να ξερω τι εχω, το προτιμω 🤣🤣🤣 Αντε βγαλε ακρη μετα

Η μάνα μου τεστ παπ έχει να κνει 2+χρόνια κ μαστογραφία την ειδοποίησαν κ δεν πήγε…τι να της πω;; Η πεθερά μου από την άλλη με το παραμικρό πάει γιατρο! Ούτε το ένα είναι καλό ούτε το άλλο…μια μέση λύση είμαι εγώ 🤣🤣🤣 που τείνω προς την μαμα μου 

 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

α εσυ το εψαξες πολυ εσυ.. εμεις πρεπει να δουμε και το σπερμα πως ειναι και περιμενω να νοιωσει ηρεμος και να το αποδεχτει γιατι πιστευω φοβαται οτι εχει καποιο θεμα και το παει παρακατω αλλα απλα ροκανιζει αδικα χρονο.. σιγουρα θελω να ερθει και να μην χρειαστει να κανει εξεταση αλλα και να υπαρχει κατι αφου εμεινα μια φορα εγκυος αυτο σημαινει οτι δεν θα ειναι σοβαρο το θεμα

 

νωρις το εκανες ομως αλλα σε καταλαβαινω ... και εγω κουραστηκα γιατι ειναι τωρα ο 7οσ μηνας που προσπαθουμε αλλα υπομονη δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.. παιρνεις βιταμινες? ο αντρας σου εκανε εξεταση? εμεις παιρνουμε 1μιση μηνα βιταμηνες και τον περιμενω να το παρει αποφαση να κανει σπερματοδιαγραμμα που στην τελικη αυτος το ζητησε

βασικά τα σκέφτομαι για να μην αγχώνομαι χαχαχαχα ότι έχουμε μόνο τοσες ώρες μέσα στον μήνα για να μείνουμε έγκυες!! + τα θέματα μας που μας καθυστερούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...