Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

αχχχ να ξερεις αυτο π περιγραφεις ηταν το πρωτο συμπτωμα π ειχα, 2 μερες πριν την χοριακη!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Αχ μακαρι να εισαι εγκυουλα κοριτσι μου! Κοιτα αυτο το ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη να πειναω παραπανω και να νοιωθω ταυτοχρονα φουσκωμενη! Αλλα δεν θυμαμαι ποτε ξεκινησε. Νομιζω τεσσερις πεντε μερες πριν παω για χοριακη!

Μην με ξεσηκώνετε κορίτσια αν δεν εχω καθυστέρηση δεν κανω τεστ… μακάρι τι να πω…θα περιμένω μεχρι το Σάββατο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Χαχαχαχα πεθανα ρεεεεε και ειμαι και στο γραφείο !!! Δεν υπαρχει είναι υπέροχος ο άντρας σου! Εμένα είναι χειρότερος γιατί τότε ερχόταν μαζί στο γιατρό και ρώταγε το γιατρό απευθείας τις κοτσάνες! Χαχαχαχα Είναι υπέροχοι μωρε!

Του λεω υπέρηχο έχει ο γιατρος όχι μικροσκόπιο 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Το παθαινα κι εγω τελευταια αυτο να ερχεται 11 μερες μετα. Μπορει αυτο το μηνα να εχεις καλυτερο κυκλο και να εχεις μεγαλυτερη ωχρινικη φαση πραγμα που ειναι καλο.. Αρα θεωρητικα αν πουμε οτι το ανωτερο ερχεται 14 μερες μετα και εκανες οωρρηξια 16η περιμενεις το πολυ μεχρι αυριο.. Μακαρι να μην ερθει και να εισαι εγκυος! Παντως πιστευω το τεστ το εκανες νωρις , μονο 9-10 μερες μετα την οωρρηξια οποτε μπορει να μην εδειξε! Εντωμεταξυ στο λεω αλλά και εγω τα ιδια κανω χαχαχα

Το έκανα με την λογική ότι την επόμενη δλδ την 27η μέρα περίμενα περίοδο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Το έκανα με την λογική ότι την επόμενη δλδ την 27η μέρα περίμενα περίοδο 🤣🤣🤣

Ναντια μου νομίζω αν λογικά είσαι στην 29η μέρα μπορείς να κανεις τεστ κ να βγει θετικό ή αν θες περιμένεις ως αύριο κ αν δεν έρθει κανεις τεστ τότε…αλλά με βάση την ωορρηξία σου τώρα λογικά θα περιμένεις! Μη το σκέφτεσαι καποιες φορες συμβαίνει να αλλάζει ο κύκλος μας! Εμένα σε κάθε μήνα έτσι αν δεν έκανα τεστ ωορρηξιας θα ήμουν συνέχεια κατά φαντασία εγκυος 🤣🤣🤣 από τις καθυστερήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Το έκανα με την λογική ότι την επόμενη δλδ την 27η μέρα περίμενα περίοδο 🤣🤣🤣

Nαι το καταλαβα, γιατι τον περασμενο μηνα ειχες μικρη ωχρινικη φαση 11 ημερων οποτε λες αρα και τωρα θα ερθει την 27η. Αλλα αυτο το μηνα ειχες μεγαλυτερη απο οτι φαινεται που αυτο μονο καλο ειναι! Ελπιζω να εισαι εγκυουλα και να ηταν νωρις για το τεστ.. Εχεις καποιο συμπτωμα διαφορετικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Άλλο πάλι και αυτό! Γιατί δεν κάνουν χοριακη? Σε ποια χώρα είσαι αν επιτρέπετε?  

Ολα καλά θα πάνε κορίτσι μου, υπομονή και τεστακια.. σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Ειμαι αγγλια βορεια. Το συστημα εδω ειναι μονο δημοσιο, ουτε γιατρο εχω. Σε παρακολουθει μαια, προσφερουν μονο δυο σκανς, στις 13 και στις 20 εβδομαδες. Ιδιωτικα μπορεις να κανεις μονο υπερηχο απλο,να δεις οτι ειναι ολα καλα πχ, και παρολο που υπαρχουν ιδιωτικα νοσοκομεια και κλινικες, δεν αναλαμβανουν εγκυες οι γυναικολογοι. Πρεπει να ακολουθεις το δημοσιο.

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου για την αισιοδοξια! Με βοηθαει πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναντια μου νομίζω αν λογικά είσαι στην 29η μέρα μπορείς να κανεις τεστ κ να βγει θετικό ή αν θες περιμένεις ως αύριο κ αν δεν έρθει κανεις τεστ τότε…αλλά με βάση την ωορρηξία σου τώρα λογικά θα περιμένεις! Μη το σκέφτεσαι καποιες φορες συμβαίνει να αλλάζει ο κύκλος μας! Εμένα σε κάθε μήνα έτσι αν δεν έκανα τεστ ωορρηξιας θα ήμουν συνέχεια κατά φαντασία εγκυος 🤣🤣🤣 από τις καθυστερήσεις 

Εγω όμως δεν έχω καθυστέρηση .. πιστεύω αύριο θα έρθει ομως

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Nαι το καταλαβα, γιατι τον περασμενο μηνα ειχες μικρη ωχρινικη φαση 11 ημερων οποτε λες αρα και τωρα θα ερθει την 27η. Αλλα αυτο το μηνα ειχες μεγαλυτερη απο οτι φαινεται που αυτο μονο καλο ειναι! Ελπιζω να εισαι εγκυουλα και να ηταν νωρις για το τεστ.. Εχεις καποιο συμπτωμα διαφορετικό?

Μπα κανένα.. ουτε καν περιόδου..  είχα την 26η μερα πονοκέφαλο όπως έχω πάντα την προηγούμενη μερα .. νοιώθω συνέχεια ότι έρχεται και και πάω τουαλέτα.. τώρα με έπιασε πονοκέφαλος πάλι αλλά είμαι και άρρωστη.. δεν ξέρω τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω όμως δεν έχω καθυστέρηση .. πιστεύω αύριο θα έρθει ομως

 

Μπα κανένα.. ουτε καν περιόδου..  είχα την 26η μερα πονοκέφαλο όπως έχω πάντα την προηγούμενη μερα .. νοιώθω συνέχεια ότι έρχεται και και πάω τουαλέτα.. τώρα με έπιασε πονοκέφαλος πάλι αλλά είμαι και άρρωστη.. δεν ξέρω τι γίνεται 

Ναι ναι αυτό λεω ότι ισως σήμερα ή αύριο σ έρθει αλλά αν κανεις τεστ μπορεί να βγει θετικό !! ❤️❤️🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι αυτό λεω ότι ισως σήμερα ή αύριο σ έρθει αλλά αν κανεις τεστ μπορεί να βγει θετικό !! ❤️❤️🙏🙏

Τωρα πάει...δεν μπορώ να κάνω..  αύριο το πρωί αν και δεν θέλω να μην απογοητευτώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nat20 με το καλοοοοοο!!! Αν κατάλαβα καλά περιμένεις το 4ο μωρό σου;;;;; πες μας την ιστορία σου να μάθουμε και εμείς να πάρουμε κουράγιο!!!! 😁

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Οχι, το 3ο περιμενω 😍 Και μακαρι να πανε ολα καλα και να τα καταφερω με τα τρια γιατι δεν εχω καθολου βοηθεια, ολα μονη μου..

Εγω δυσκολευτηκα στο πρωτο παρολο που ημουν 4 χρονια νεοτερη, πετυχα συλληψη μετα απο 18 μηνες. Το μονο προβλημα ηταν η προλακτινη οπου την βρηκα μετα τον χρονο, και πηρα θεραπεια. Και ηρθε το κοριτσακι μου στο δευτερο μηνα της θεραπειας. Το δευτερο μου κοριτσακι ηρθε στον τριτο μηνα προσπαθειων, με τεστ ωορρηξιας γιατι ειχα κυκλους 26-32 μερες και δεν γνωριζα γονιμες.

Θελαμε τρια παιδακια και ειπαμε να κανουμε μια προσπαθεια και αν θελει ο θεος να μας το στειλει καλως. Και μας εκανε την εκπληξη στον πρωτο μηνα. Παρολο που εκανα και το εμβολιο και πιστευα θα μου επηρεαζε τον κυκλο, το ειχα κανει την μερα της ωορηξιας. Το μονο που δεν ειχα αυτη την φορα ηταν αγχος, και τελικα παιζει ρολο μαλλον.. Ειναι βεβαια πολυ αρχη ακομα, την δευτερα μπηκα στην 5η εβδομαδα οποτε ειμαι πολυ συγκρατημενη.. Μακαρι να πανε ολα καλα..

Ευχομαι και σε σενα συντομα να ερθει το μωρακι σου και να χερεσαι τα παιδακια σου!!! 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa πολύ γουρικο το θεματακι σου. Μπράβο.

@Nat20 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

@Raf123 δεν κάνεις κανένα τεστακι? 

 

Εγώ κορίτσια μου τα ίδια και σήμερα. Λίγα πονακια στην κοιλιά και ότι τρώω μετά θέλω να κάνω εμετό.και πολύ κλάμα σήμερα. Κλαίω για τα πάντα. Δεν νομίζω να είμαι όμως γιατί δεν νιώθω τπτ άλλο ούτε έχω υγρά. Ίσως είναι συμπτώματα ότι έρχεται η περίοδος.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια στα ίδια είμαι με στομάχι χάλια. Είμαι 11 η εβδομάδα. Εντομεταξυ ξεκίνησαν και κάτι κράμπες στα πόδια. Μου είχε πει ο γιατρός ότι συνήθως ξεκινάνε στο δεύτερο τρίμηνο. 

Εεεε κάνω εξετάσεις πολύ χαμηλό το μαγνήσιο. Ρε φίλε γιατί οοοολα τα συμπτώματα πάνω μου ταυτόχρονα. Κορίτσια χθες το βράδυ με έκαιγε το στομάχι μου και πονούσε από την ταλαιπωρία. Προσπαθούσα να κάνω εμετό και τελικά δεν βγήκε. Κάθε βράδυ τα ίδια. Φοβάμαι να φάω μην και τα βγάλω. Είμαι -2.5 κιλά. Ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλα. 

Θέλω να είναι καλά το μωράκι μου αλλά έχω κουραστεί. 😟😟 Το λέω και κλαίω αλήθεια.

Σήμερα πήρα τον γιατρό και του λέω. Δεν αντέχω . Δεν θα πάρω κανένα χάπι για σήμερα. Θέλω να ηρεμήσω . Μου λέει εντάξει μόνο για σήμερα δεν πειράζει .ηρέμησε και θα μιλήσουμε το απόγευμα να σου γράψω μαγνήσιο που πρέπει να ξεκινήσεις. 

Θέλω να υποχωρήσουν όλα αυτά σύντομα..από αδυναμία στο σώμα άρχισα να μην είμαι καλά και ψυχολογικά πλέον. Αρχίζω να φτάνω στα όρια μου. Δεν το λέω αρνητικά για το μωράκι. Δεν φταίει σε τίποτα το κακόμοιρο. Και θέλω να πάει καλά. Τόσο πολύ το ήθελα. Αλλά δεν μπορώ να βοηθηθω. Ότι μου έδωσαν που επιτρέπεται να τα πάρει μια εγγυμονουσα δεν έκαναν τίποτα. Είχα ως plan b  και τελευταία λύση το υπόθετο εμετού. Το πήρα τελικά και αυτό. Όχι απλά δεν μου έκανε τίποτα. Μου προκάλεσε και διάρροια. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@marinamanoulitsa πολύ γουρικο το θεματακι σου. Μπράβο.

@Nat20 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

@Raf123 δεν κάνεις κανένα τεστακι? 

 

Εγώ κορίτσια μου τα ίδια και σήμερα. Λίγα πονακια στην κοιλιά και ότι τρώω μετά θέλω να κάνω εμετό.και πολύ κλάμα σήμερα. Κλαίω για τα πάντα. Δεν νομίζω να είμαι όμως γιατί δεν νιώθω τπτ άλλο ούτε έχω υγρά. Ίσως είναι συμπτώματα ότι έρχεται η περίοδος.

 

Και εγώ κάπως έτσι... Κλάμα πολύ με το παραμικρό, μελαγχολία και όλο θέλω να τρώω. Αλλά κάνουμε διατροφή με τον άντρα μου, ήδη έχουμε χάσει κάποια κιλά και τη Δευτέρα πάμε για μέτρηση και δεν πρέπει να ξεφύγω τώρα που μπήκα σε σειρά. 

Θέλω να ξυπνήσω ένα πρωί και να έχω δίπλα μου το μωρό μου, να έχει περάσει η εγκυμοσύνη και τα άγχη της και να ζήσουμε τη ζωή μας μετά τη γέννα με δύναμη, υγεία και αγάπη... Μα γιατί να είναι τόση δύσκολο, και κάποιες να τα πετάνε ή να τα παρατάνε ή να τα κακομεταχειριζονται, είναι τόσο άδικο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια ακόμα ανησυχία μου είναι ότι τον tsh μου τον έχει πάει η ενδοκρινολογος 0.6

 

Το Τ4  στο 1.09

 

Τ3.  Στο 110 

 

 

 

Γενικά νιώθω ότι τα κατεβασε πολύ. Αλλά αυτή λέει συνεχίζεις την δόση κανονικά. Που θα το πάω ;; Πάτο; Φοβάμαι . Επειδή πρώτη φορά είχα πάει σε αυτή και δεν την ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ κάπως έτσι... Κλάμα πολύ με το παραμικρό, μελαγχολία και όλο θέλω να τρώω. Αλλά κάνουμε διατροφή με τον άντρα μου, ήδη έχουμε χάσει κάποια κιλά και τη Δευτέρα πάμε για μέτρηση και δεν πρέπει να ξεφύγω τώρα που μπήκα σε σειρά. 

Θέλω να ξυπνήσω ένα πρωί και να έχω δίπλα μου το μωρό μου, να έχει περάσει η εγκυμοσύνη και τα άγχη της και να ζήσουμε τη ζωή μας μετά τη γέννα με δύναμη, υγεία και αγάπη... Μα γιατί να είναι τόση δύσκολο, και κάποιες να τα πετάνε ή να τα παρατάνε ή να τα κακομεταχειριζονται, είναι τόσο άδικο... 

Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω πως ο Θεός δεν μου δίνει άλλο παιδί γιατί δεν είμαι καλή μαμά. Είμαι ευεξαπτη και ο μικρός μου ζιζάνιο και πολλές φορές του φωνάζω και τον στεναχωρώ. Και μαζί στεναχωριέμαι και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@marinamanoulitsa πολύ γουρικο το θεματακι σου. Μπράβο.

@Nat20 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

@Raf123 δεν κάνεις κανένα τεστακι? 

 

Εγώ κορίτσια μου τα ίδια και σήμερα. Λίγα πονακια στην κοιλιά και ότι τρώω μετά θέλω να κάνω εμετό.και πολύ κλάμα σήμερα. Κλαίω για τα πάντα. Δεν νομίζω να είμαι όμως γιατί δεν νιώθω τπτ άλλο ούτε έχω υγρά. Ίσως είναι συμπτώματα ότι έρχεται η περίοδος.

 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Και σε σενα οτι επιθυμεις πολυ συντομα!!

Ποτε δε ξερεις κοριτσι μου. Και γω τιποτα δεν ειχα, μονο λιγα πονακια στην κοιλια και συγκινηση για το οτιδηποτε. Σου ευχομαι να ειναι το θαυματακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω πως ο Θεός δεν μου δίνει άλλο παιδί γιατί δεν είμαι καλή μαμά. Είμαι ευεξαπτη και ο μικρός μου ζιζάνιο και πολλές φορές του φωνάζω και τον στεναχωρώ. Και μαζί στεναχωριέμαι και εγώ. 

Μην ακούω χαζομάρες... Δεν υπάρχει τέλεια μαμά.. Καμία μας δεν είναι τέλεια... Είμαστε άνθρωποι και έχουμε και εμείς τα όρια μας... Όταν ξεφεύγουμε αρκεί που το καταλαβαίνουμε και το διορθωνουμε! Και οι μαμάδες έχουμε ψυχή 😜😇😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια στα ίδια είμαι με στομάχι χάλια. Είμαι 11 η εβδομάδα. Εντομεταξυ ξεκίνησαν και κάτι κράμπες στα πόδια. Μου είχε πει ο γιατρός ότι συνήθως ξεκινάνε στο δεύτερο τρίμηνο. 

Εεεε κάνω εξετάσεις πολύ χαμηλό το μαγνήσιο. Ρε φίλε γιατί οοοολα τα συμπτώματα πάνω μου ταυτόχρονα. Κορίτσια χθες το βράδυ με έκαιγε το στομάχι μου και πονούσε από την ταλαιπωρία. Προσπαθούσα να κάνω εμετό και τελικά δεν βγήκε. Κάθε βράδυ τα ίδια. Φοβάμαι να φάω μην και τα βγάλω. Είμαι -2.5 κιλά. Ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλα. 

Θέλω να είναι καλά το μωράκι μου αλλά έχω κουραστεί. 😟😟 Το λέω και κλαίω αλήθεια.

Σήμερα πήρα τον γιατρό και του λέω. Δεν αντέχω . Δεν θα πάρω κανένα χάπι για σήμερα. Θέλω να ηρεμήσω . Μου λέει εντάξει μόνο για σήμερα δεν πειράζει .ηρέμησε και θα μιλήσουμε το απόγευμα να σου γράψω μαγνήσιο που πρέπει να ξεκινήσεις. 

Θέλω να υποχωρήσουν όλα αυτά σύντομα..από αδυναμία στο σώμα άρχισα να μην είμαι καλά και ψυχολογικά πλέον. Αρχίζω να φτάνω στα όρια μου. Δεν το λέω αρνητικά για το μωράκι. Δεν φταίει σε τίποτα το κακόμοιρο. Και θέλω να πάει καλά. Τόσο πολύ το ήθελα. Αλλά δεν μπορώ να βοηθηθω. Ότι μου έδωσαν που επιτρέπεται να τα πάρει μια εγγυμονουσα δεν έκαναν τίποτα. Είχα ως plan b  και τελευταία λύση το υπόθετο εμετού. Το πήρα τελικά και αυτό. Όχι απλά δεν μου έκανε τίποτα. Μου προκάλεσε και διάρροια. 😔

Κορίτσακι μου  γλυκο διάβασα τα μηνυμτα σου και πολυ στενοχωρεθηκα. Να σε ρωτησω κοριτσι μου παιρνεις ακομη προγεστερονη? Εχω διαβασει οτι ακομη και κολπικα προκαλει πολυ ναυτια η αυξηση της κλπ. Μηπως αν δεν την χρειαζεσαι πλεον να την κοψεις βρε κοριτσι μου?  Φυσικα δεν γνωριζω λεπτομερειες και ισως χρειαζεται να την παρεις αλλα ειπα να μοιραστω τηνσκεψη μοτυ.

Ξερω πολυ καλα απο στομαχι, τα εχω περασει και ξερω πολυ καλα οτι  εχεις δικιο ειναι ΑΝΥΠΟΦΟΡΟ αυτο το πτραγμα, δεν αντεχεις την υπαρξη σοτυ συν φυσικα εχεις το αγχος αν τρως καλα για μωρο που το καταλαβαινω απολυτα...Ο γιατρος σου τι λεει συνηθως σε ποια εβδομαδ αφευγει αυτο το συμπτωμα? Προσπαθησε να τρως οσο νωριτερα εγω σημερα εφαγα ηδη light βραδινο στις7,15 για να καταλαβεις αναγκαστικα!

Εχωακουσει για καποιο σπρει για ναυτια στην εγκυμοσυνη το εχεις δοκιμασει?  Επισης εχεις δοκιμασει το gaviscon? Το καψιμο θεωρω οτι ειναι απο παλινδρομηση και το σιροπι gaviscon το οποιο επιτρεπεται ανετα στην εγκυμοσυνη ισως βοηθησει!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω πως ο Θεός δεν μου δίνει άλλο παιδί γιατί δεν είμαι καλή μαμά. Είμαι ευεξαπτη και ο μικρός μου ζιζάνιο και πολλές φορές του φωνάζω και τον στεναχωρώ. Και μαζί στεναχωριέμαι και εγώ. 

Κοριτσι μου τι ειναι αυτα που λες! Μην κανεις τετοιες σκεψεις κανεις κακο στον εαυτο σου χωρις λογο.  Δεν ισχυει σε καμια περιπτωση κατι τετοιο, ειμαι σιγουρη οτι θα τα ξανακαταφερεις πολυ συντομα💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια στα ίδια είμαι με στομάχι χάλια. Είμαι 11 η εβδομάδα. Εντομεταξυ ξεκίνησαν και κάτι κράμπες στα πόδια. Μου είχε πει ο γιατρός ότι συνήθως ξεκινάνε στο δεύτερο τρίμηνο. 

Εεεε κάνω εξετάσεις πολύ χαμηλό το μαγνήσιο. Ρε φίλε γιατί οοοολα τα συμπτώματα πάνω μου ταυτόχρονα. Κορίτσια χθες το βράδυ με έκαιγε το στομάχι μου και πονούσε από την ταλαιπωρία. Προσπαθούσα να κάνω εμετό και τελικά δεν βγήκε. Κάθε βράδυ τα ίδια. Φοβάμαι να φάω μην και τα βγάλω. Είμαι -2.5 κιλά. Ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλα. 

Θέλω να είναι καλά το μωράκι μου αλλά έχω κουραστεί. 😟😟 Το λέω και κλαίω αλήθεια.

Σήμερα πήρα τον γιατρό και του λέω. Δεν αντέχω . Δεν θα πάρω κανένα χάπι για σήμερα. Θέλω να ηρεμήσω . Μου λέει εντάξει μόνο για σήμερα δεν πειράζει .ηρέμησε και θα μιλήσουμε το απόγευμα να σου γράψω μαγνήσιο που πρέπει να ξεκινήσεις. 

Θέλω να υποχωρήσουν όλα αυτά σύντομα..από αδυναμία στο σώμα άρχισα να μην είμαι καλά και ψυχολογικά πλέον. Αρχίζω να φτάνω στα όρια μου. Δεν το λέω αρνητικά για το μωράκι. Δεν φταίει σε τίποτα το κακόμοιρο. Και θέλω να πάει καλά. Τόσο πολύ το ήθελα. Αλλά δεν μπορώ να βοηθηθω. Ότι μου έδωσαν που επιτρέπεται να τα πάρει μια εγγυμονουσα δεν έκαναν τίποτα. Είχα ως plan b  και τελευταία λύση το υπόθετο εμετού. Το πήρα τελικά και αυτό. Όχι απλά δεν μου έκανε τίποτα. Μου προκάλεσε και διάρροια. 😔

Η Tsh είναι μια χαρά πιστεύω. Εμένα έχει κολλήσει στο 4.7 και προσπαθούμε να την κατεβάσουμε. 

Είμαι το ακριβώς αντίθετο από εσένα στα συμπτώματα. Έχω βάλει 5 κιλα στη 18η εβδομάδα και τα άκουσα σχετικώς από το γιατρό. 

Μαγνήσιο μου έγραψε και εμένα ο γιατρός. 

Το μόνο πραγματικά κακό σε αυτό που περνάς είναι ότι δε χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου. Θα ηρεμήσεις από τα συμπτώματα όσο περνάν οι εβδομάδες και θα πάρεις κιλά. 

Νομίζω ότι χρειάζεται πολλή πολλή υπομονή αυτή η φάση. Όταν πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου θα τα ξεχάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μια ακόμα ανησυχία μου είναι ότι τον tsh μου τον έχει πάει η ενδοκρινολογος 0.6

 

Το Τ4  στο 1.09

 

Τ3.  Στο 110 

 

 

 

Γενικά νιώθω ότι τα κατεβασε πολύ. Αλλά αυτή λέει συνεχίζεις την δόση κανονικά. Που θα το πάω ;; Πάτο; Φοβάμαι . Επειδή πρώτη φορά είχα πάει σε αυτή και δεν την ξέρω 

Τι δοση παιρνεις τωρα κοριτσι μου? Κι εμενα μου φαινεται λιγο χαμηλο αλλα δεν ξερω... Εαν εχεις αμφιβολιες και θες να παρεις και δευτερη γνωμη εγω εχω ακουσει καποιον ενδοκρινολογο στηνΑθηνα καλο, τσεκαρισμενο. Αν θες σου στελνω στοιχεια σε προσωπικο μηνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Η Tsh είναι μια χαρά πιστεύω. Εμένα έχει κολλήσει στο 4.7 και προσπαθούμε να την κατεβάσουμε. 

Είμαι το ακριβώς αντίθετο από εσένα στα συμπτώματα. Έχω βάλει 5 κιλα στη 18η εβδομάδα και τα άκουσα σχετικώς από το γιατρό. 

Το μόνο πραγματικά κακό σε αυτό που περνάς είναι ότι δε χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου. Θα ηρεμήσεις από τα συμπτώματα όσο περνάν οι εβδομάδες και θα πάρεις κιλά. 

Νομίζω ότι χρειάζεται πολλή πολλή υπομονή αυτή η φάση. Όταν πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου θα τα ξεχάσεις. 

Τι δοση παιρνεις TSH? Εγω εχω κατεβει στο 2.30 α΄λλα  με το που πηρα θετικη χοριακη λεει θα με ανεβασει απτα 75 στα 100 για προλαβουμε αυξηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Η Tsh είναι μια χαρά πιστεύω. Εμένα έχει κολλήσει στο 4.7 και προσπαθούμε να την κατεβάσουμε. 

Είμαι το ακριβώς αντίθετο από εσένα στα συμπτώματα. Έχω βάλει 5 κιλα στη 18η εβδομάδα και τα άκουσα σχετικώς από το γιατρό. 

Το μόνο πραγματικά κακό σε αυτό που περνάς είναι ότι δε χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου. Θα ηρεμήσεις από τα συμπτώματα όσο περνάν οι εβδομάδες και θα πάρεις κιλά. 

Νομίζω ότι χρειάζεται πολλή πολλή υπομονή αυτή η φάση. Όταν πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου θα τα ξεχάσεις. 

Απτη μια εισαι τυχερη που δεν εχεις εμετους κοριτσι μου, ειναι μεγαλο βασανιστηριο, ειχες και περασαν η δεν ειχες καθολου? Εχω περασει πολλα με στομαχι μου και προσευχομαι αν συνεχεισει εγκυμοσυνη να μην εχω πολυ βαρια πραγματα, περυσι ειχα χασει 10 κιλα σε 3 μηνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έχει κάνει καμία σας υστεροσαλπιγγογραφια;; και αν ναι που;; και πόσο κόστισε;;

Εχει κανει η @Antonia2 αποτι θυμάμαι, ισως μπορει να σε βοηθησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...