Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου άρεσε παρά πολύ η γιατρος!!! ❤️❤️❤️❤️ Μου τα εξήγησε όλα τα πάντα! Μου είπε θελουμε βοήθεια αλλά οπως νιώθω εγώ μετά τον γάμο δεν θα με πιέσει να γίνει κάτι άμεσα…ή να κάνουμε και μια πρόκληση ωορρηξιας αφού η ΑΜΗ μου είναι χαμηλή να έχουμε πιο πολλες πιθανότητες. Η ΑΜΗ μου κ η ωοθηκη μου είπε είναι εικόνας μιας κοπέλας 38-40 χρόνων (δεν θέλω να θίξω κάποια κοπελες απλά αυτό μου είπε η γιατρος) ότι δεν φαίνεται εικόνα 30χρονης! Ομως να μην αγχώνομαι!!! 

 Εμφανίστηκε κ μια κύστη θέλει να την δει μετά την περίοδο αν έχει φύγει! Να κάνω ξανά μια εξέταση προλακτινης τώρα που θα μου έρθει η περίοδος κ μια βιταμίνη D3. Να δώσουμε ακόμα λίγο χρόνο στο σπερμα περίπου 2-3 μηνες και να πάει εκεί ο άντρας μου να δώσει δειγμα! Λέμε να πάμε τον Ιούνιο! 
 

Το ινομυωμα μου είναι 3.5 εκ θέλει παρακολούθηση δεν επηρεάζει κάπου προς το παρόν κ δεν θέλει να το πειράξει…

και κορίτσια δε μου πήρε καθόλου λεφτά!!!!!!!! 
 

μια ο άντρας μ με τα λίγα σπερματοζωάρια μια εγώ με τα λίγα ωάρια τι να πω μια χαρά τα βρηκαμε 🤪🤪🤪

Ραφάελα μου πολύ χαίρομαι που σου άρεσε η νέα γιατρός ειναι πάρα πολύ σημαντικο!!! 💗 Για την εικονα 38-40 χρονων κλπ δεν ξερω ακεριβως τι εννοουσε αλλα μην ξεχνας κι εμενα αυτο που μου ελεγαν για την ΑΜΗ, αλλα ενας καλος κυκλος μαλλον ειναι αρκετος!!  (βεβαια ακομα δεν ξερω κι εγω τι εχει γινει σιγουρα...οποτε θα στο επιβεβαιωσω σε λιγες εβδομαδες χαχχ) Ινομυωμα εγω εχω 4,5 εκ., νομιζω εαν δεν σε σας ανησυχει η θεση, αφου με το καλο πρωτα μεινεις εγκυος μετα βλεπεις σε τι μεγεθπς ειναι και αποφασιζεις. Κι εσενα σε περιμενω με θετικο τεστακι +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Σου ευχομαι αυτο το μηνα η αν οχι το συντομοτερο💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ειναι η τεταρτη φορα που προσπαθω να γραψω αυτο το μηνυμα ελπιζω να ερθει!!!!!!!1

 

Σε περιμενω συντομα με θετικο τεστακι φιλεναδα, ελα παμε δυνατααααααααααααααααααααααα

προς το παρον μονο θετικα τεστ ωορρηξιας!!!!!! 😆 μακαρι να ζησουμε κι εμεις το ονειρο συντομα!!!!!😁❤️❤️❤️ προς το παρον ζηστο εσυ για ολες εμας που προσπαθουμε μαζι σου τοσο καιρο!

αχ αυριο περιμενω και τους γονεις μου να παμε σε 2 γιατρους για το μπαμπα μου. ποσο αγχος........ μακαρι να πανε ολα καλα!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου άρεσε παρά πολύ η γιατρος!!! ❤️❤️❤️❤️ Μου τα εξήγησε όλα τα πάντα! Μου είπε θελουμε βοήθεια αλλά οπως νιώθω εγώ μετά τον γάμο δεν θα με πιέσει να γίνει κάτι άμεσα…ή να κάνουμε και μια πρόκληση ωορρηξιας αφού η ΑΜΗ μου είναι χαμηλή να έχουμε πιο πολλες πιθανότητες. Η ΑΜΗ μου κ η ωοθηκη μου είπε είναι εικόνας μιας κοπέλας 38-40 χρόνων (δεν θέλω να θίξω κάποια κοπελες απλά αυτό μου είπε η γιατρος) ότι δεν φαίνεται εικόνα 30χρονης! Ομως να μην αγχώνομαι!!! 

 Εμφανίστηκε κ μια κύστη θέλει να την δει μετά την περίοδο αν έχει φύγει! Να κάνω ξανά μια εξέταση προλακτινης τώρα που θα μου έρθει η περίοδος κ μια βιταμίνη D3. Να δώσουμε ακόμα λίγο χρόνο στο σπερμα περίπου 2-3 μηνες και να πάει εκεί ο άντρας μου να δώσει δειγμα! Λέμε να πάμε τον Ιούνιο! 
 

Το ινομυωμα μου είναι 3.5 εκ θέλει παρακολούθηση δεν επηρεάζει κάπου προς το παρόν κ δεν θέλει να το πειράξει…

και κορίτσια δε μου πήρε καθόλου λεφτά!!!!!!!! 
 

μια ο άντρας μ με τα λίγα σπερματοζωάρια μια εγώ με τα λίγα ωάρια τι να πω μια χαρά τα βρηκαμε 🤪🤪🤪

Χαχαχαχαχα  έκλαψα με την ατάκα σου στο τέλος 😂😂😂 

Το ότι νιώθεις πολύ καλά μαζί της είναι πολύ σημαντικό! Εγώ θα ευχηθώ να πάρεις τον δρόμο της hopemumtobe που μόλις άλλαξε έπιασε παιδάκι.. το ότι δεν είναι παραδοπιστη είναι πολύ σημαντικό! 

Κορίτσια μου υπομονή και όλες θα τα καταφέρουμε.. Εγώ Εχθές πήγα γιατρό και όλα καλά μετα την βιοχημηκη είδαμε και αυγουλακι τρομάρα μου 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Μπήκαμε στον πέμπτο με τη μπουμπού μου, δόξα τω Θεό καλά είναι τα πράγματα. Έχω πάρει απόφαση αφού γεννηθεί θα βγάλω και το δεύτερο ινομυωμα που μεγάλωσε με την εγκυμοσύνη. Ευτυχώς έχω τη στήριξη του συζύγου. Ήμουν πάντα της άποψης μέχρι να έρθουν τα δύσκολα δεν ξέρεις τι άνθρωπο παντρεύτηκες. Πήρα και λάδι από την Παναγία την Φανερωμένη και βάζω στην κοιλιά το πρωί και πιστεύω θα μας το φέρει με υγεία το μωρό η Παναγία μας. 

Μπραβο κοριτσι μου πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα και ο ανδρας σου σε υποστηριζει ειναι παρα πολυ σημαντικο!!!Μπραβο σας!!! Απο συμπτωματα πως πας τωρα στον 5ο μηνα?💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ραφάελα μου πολύ χαίρομαι που σου άρεσε η νέα γιατρός ειναι πάρα πολύ σημαντικο!!! 💗 Για την εικονα 38-40 χρονων κλπ δεν ξερω ακεριβως τι εννοουσε αλλα μην ξεχνας κι εμενα αυτο που μου ελεγαν για την ΑΜΗ, αλλα ενας καλος κυκλος μαλλον ειναι αρκετος!!  (βεβαια ακομα δεν ξερω κι εγω τι εχει γινει σιγουρα...οποτε θα στο επιβεβαιωσω σε λιγες εβδομαδες χαχχ) Ινομυωμα εγω εχω 4,5 εκ., νομιζω εαν δεν σε σας ανησυχει η θεση, αφου με το καλο πρωτα μεινεις εγκυος μετα βλεπεις σε τι μεγεθπς ειναι και αποφασιζεις. Κι εσενα σε περιμενω με θετικο τεστακι +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Σου ευχομαι αυτο το μηνα η αν οχι το συντομοτερο💗

Πάλι μ τελείωσαν αυτες οι αντιδράσεις ελεος …

κοριτσάκι μου πως είσαι πως νιωθεις;;; Είδα δεν έβγαλες άκρη με αυτό τον γιατρο…άντε ελπίζω να τον βρεις κ να παρεις τη δοσολογία οπως νομίζει αυτος!! 
 

να σου πω τι μ είπε ότι η ΑΜΗ βασικά μας δείχνει μια εικόνα πως οι ωοθήκες λειτουργούν πχ εμένα να μην λειτουργούν ως μιας 30αρας κ αυτό επηρεάζει κ τα ωάρια πχ να μην είναι τόσο ποιοτικά κ αυτό να καθυστερεί την σύλληψη, μπορεί λεει να εχεις χαμηλή κ να πετύχεις κ από την πρώτη γιατί θα ήταν καλό το ωάριο μάλλον, απλά μ είπε ότι αυτό συμβαίνει/τυγχαινει σε ολες τις γυναίκες όχι μόνο σε κοπελες με χαμηλή απλά σε κοπελες με χαμηλή είναι πιο συχνό…τεσπα αυτό μ είπε! Το σπερμα οριακό αλλά το θελουμε πιο πολύ για να αυξήσει τις πιθανότητες κ γι αυτό να συνεχίσουμε τη θεραπεία γιατί ισως να μιλάμε για αλλά δεδομένα σε 3 μηνες αν υπάρχει βελτίωση!

οσο για το ινομυωμα μ είπε ότι δεν θέλει να το πειράξει γιατί δεν κάνει να τα πειράζεις πριν μεινεις εγκυος εκτός αν πρέπει!! Εμένα προς το παρών δεν χρειάζεται…

Βασικά το δικό σου παράδειγμα μου έδωσε πολλες ελπίδες γιατί εμεις κακά τα ψέματα έχουμε «μικροπροβλήματα» εσυ κορίτσι μου είχατε ένα τεράστιο βουνό !! Στην τελική ένα σπερμα κ ένα ωάριο θελουμε τίποτα άλλο!!! ❤️❤️❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χαχαχαχαχα  έκλαψα με την ατάκα σου στο τέλος 😂😂😂 

Το ότι νιώθεις πολύ καλά μαζί της είναι πολύ σημαντικό! Εγώ θα ευχηθώ να πάρεις τον δρόμο της hopemumtobe που μόλις άλλαξε έπιασε παιδάκι.. το ότι δεν είναι παραδοπιστη είναι πολύ σημαντικό! 

Κορίτσια μου υπομονή και όλες θα τα καταφέρουμε.. Εγώ Εχθές πήγα γιατρό και όλα καλά μετα την βιοχημηκη είδαμε και αυγουλακι τρομάρα μου 😅

Ποτε ειναι η ωορηξια σου? Να κανεις προσπαθεια!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Πάλι μ τελείωσαν αυτες οι αντιδράσεις ελεος …

κοριτσάκι μου πως είσαι πως νιωθεις;;; Είδα δεν έβγαλες άκρη με αυτό τον γιατρο…άντε ελπίζω να τον βρεις κ να παρεις τη δοσολογία οπως νομίζει αυτος!! 
 

να σου πω τι μ είπε ότι η ΑΜΗ βασικά μας δείχνει μια εικόνα πως οι ωοθήκες λειτουργούν πχ εμένα να μην λειτουργούν ως μιας 30αρας κ αυτό επηρεάζει κ τα ωάρια πχ να μην είναι τόσο ποιοτικά κ αυτό να καθυστερεί την σύλληψη, μπορεί λεει να εχεις χαμηλή κ να πετύχεις κ από την πρώτη γιατί θα ήταν καλό το ωάριο μάλλον, απλά μ είπε ότι αυτό συμβαίνει/τυγχαινει σε ολες τις γυναίκες όχι μόνο σε κοπελες με χαμηλή απλά σε κοπελες με χαμηλή είναι πιο συχνό…τεσπα αυτό μ είπε! Το σπερμα οριακό αλλά το θελουμε πιο πολύ για να αυξήσει τις πιθανότητες κ γι αυτό να συνεχίσουμε τη θεραπεία γιατί ισως να μιλάμε για αλλά δεδομένα σε 3 μηνες αν υπάρχει βελτίωση!

οσο για το ινομυωμα μ είπε ότι δεν θέλει να το πειράξει γιατί δεν κάνει να τα πειράζεις πριν μεινεις εγκυος εκτός αν πρέπει!! Εμένα προς το παρών δεν χρειάζεται…

Βασικά το δικό σου παράδειγμα μου έδωσε πολλες ελπίδες γιατί εμεις κακά τα ψέματα έχουμε «μικροπροβλήματα» εσυ κορίτσι μου είχατε ένα τεράστιο βουνό !! Στην τελική ένα σπερμα κ ένα ωάριο θελουμε τίποτα άλλο!!! ❤️❤️❤️
 

Σου προτεινω πολυ να κανεις παρακολουθηση ωορηξιας καθε μηνα με υπερηχο εαν μπορεις οικονομικα (εγω πηγαινα μονο για 5 λεπτα οποτε μ επαιρνε 20 υερω- δεν λεω ειναι λιγα αλλα οκ τα εδινα...) γιατι λεει αλλα πραγματα ο υπερηχος απο αυτα που λεει ενα απλο τεστ ωορηξιας! Δινει πληροφοριες για το πως ειναι κυκλος, ποιοητηα ενδομητριο κλπ. Εαν παρακολουθησεις ενα 6μηνο θα εχεις μια καλη εικονα και θα ξερεις εαν φταιει κατι σεσενα η αν φταειι το σπερμα. Τα ωαρια ο μονος τροπος να κρινεις αν ηταν ποιοτικο ειναι στο αν πετυχε συλληψη οπωςμ εξηγουσε ενασ γιατρος.  Παρολα αυτα εμενα μου ετυχε κυκλος που μου ελεγε γιατρος, μοιαζει θολο, οχι τοσο καλο ποιοτικα κλπ. Οποτε καλο να πας αν θες βεβαια και μπορεις οικονομικα. Ελπιζω βεβαια να εισαι ηδη εγκυολα και να μην χρειαστει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

προς το παρον μονο θετικα τεστ ωορρηξιας!!!!!! 😆 μακαρι να ζησουμε κι εμεις το ονειρο συντομα!!!!!😁❤️❤️❤️ προς το παρον ζηστο εσυ για ολες εμας που προσπαθουμε μαζι σου τοσο καιρο!

αχ αυριο περιμενω και τους γονεις μου να παμε σε 2 γιατρους για το μπαμπα μου. ποσο αγχος........ μακαρι να πανε ολα καλα!!!🙏

Να σου πω εν τω μεταξυ οτι το Σαββατο εκανα τεστ ωορηξιαςπριν την επαναληψη τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο αυτο μεκανε να μην κρατηθω μεχρι Κυριακη και να κανω τεστ εγκυμοσυνης! Αρα ισχυει αυτο που λενε! Κοριτσι μου μεσα απτην καρδια μου σεου ευχομαι ολοψυχανα πανε καλα ολα με το μπαμπα σου ειναι πολυ σημαντικο!! Καλη επιτυχια αυριο💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σου προτεινω πολυ να κανεις παρακολουθηση ωορηξιας καθε μηνα με υπερηχο εαν μπορεις οικονομικα (εγω πηγαινα μονο για 5 λεπτα οποτε μ επαιρνε 20 υερω- δεν λεω ειναι λιγα αλλα οκ τα εδινα...) γιατι λεει αλλα πραγματα ο υπερηχος απο αυτα που λεει ενα απλο τεστ ωορηξιας! Δινει πληροφοριες για το πως ειναι κυκλος, ποιοητηα ενδομητριο κλπ. Εαν παρακολουθησεις ενα 6μηνο θα εχεις μια καλη εικονα και θα ξερεις εαν φταιει κατι σεσενα η αν φταειι το σπερμα. Τα ωαρια ο μονος τροπος να κρινεις αν ηταν ποιοτικο ειναι στο αν πετυχε συλληψη οπωςμ εξηγουσε ενασ γιατρος.  Παρολα αυτα εμενα μου ετυχε κυκλος που μου ελεγε γιατρος, μοιαζει θολο, οχι τοσο καλο ποιοτικα κλπ. Οποτε καλο να πας αν θες βεβαια και μπορεις οικονομικα. Ελπιζω βεβαια να εισαι ηδη εγκυολα και να μην χρειαστει!!!

Σε ευχαριστώ παρά πολύ!! ❤️❤️❤️ 
 

το είπαμε κ αυτό αλλά μάλλον με τον επόμενο μηνα τον Απρίλη μου είπε να αρχίσουμε πιο στοχευμένα…❤️❤️ Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αύριο θα κανεις χοριακη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Να σου πω εν τω μεταξυ οτι το Σαββατο εκανα τεστ ωορηξιαςπριν την επαναληψη τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο αυτο μεκανε να μην κρατηθω μεχρι Κυριακη και να κανω τεστ εγκυμοσυνης! Αρα ισχυει αυτο που λενε! Κοριτσι μου μεσα απτην καρδια μου σεου ευχομαι ολοψυχανα πανε καλα ολα με το μπαμπα σου ειναι πολυ σημαντικο!! Καλη επιτυχια αυριο💗

Ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!!!! ❤️❤️❤️

μου φαινεται θα παρω τεστ ωορρηξιας να τα χρησιμοποιω και για τεστ εγκυμοσυνης!!!! αχαχαχαχχα!!!

παντως η παρακολουθηση με εχει προβληματισει. καλα εγω δυστυχως ουτε αυτο το μηνα καταφερα να παω γτ ειχα ραντεβου την προηγουμενη τριτη (08/03) και ωορρηξια θα εχω λογικα σημερα ή αυριο οποτε δεν θα εδειχνε κατι ο υπερηχος.. προσπαθησα να το αλλαξω αλλα δεν ειχε παραμονο πρωινα. εκλεσα για απριλη και βλεπουμε...

παντως και στη δικη σου περιπτωση και στης @babyblue94(αν θυμαμαι καλα...) ειχατε μικρο ενδομητριο και ομως η συλληψη εγινε.. ενω μεσα σας ισως το ειχατε αποκλεισει... τελικα βοηθαει η παρακολουθηση ουσιαστικα; γτ εσας σας αποθαρρυνε καπως...🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χαχαχαχαχα  έκλαψα με την ατάκα σου στο τέλος 😂😂😂 

Το ότι νιώθεις πολύ καλά μαζί της είναι πολύ σημαντικό! Εγώ θα ευχηθώ να πάρεις τον δρόμο της hopemumtobe που μόλις άλλαξε έπιασε παιδάκι.. το ότι δεν είναι παραδοπιστη είναι πολύ σημαντικό! 

Κορίτσια μου υπομονή και όλες θα τα καταφέρουμε.. Εγώ Εχθές πήγα γιατρό και όλα καλά μετα την βιοχημηκη είδαμε και αυγουλακι τρομάρα μου 😅

Χαχαχαχα ε μα αλήθεια ακόμα κ σε αυτό ταιριαξαμε 🤪🤪🤪🤪 

 έχω πολύ καλές επαγγελματικεσ σχέσεις μαζί της, αλλά ο δικός μ γιατρος ο αλλος ποτέ δε μ είπε πήγαινε στο καλό πάντα μ έκανε έκπτωση…αυτη με το πρώτο ραντεβού μ λέει η κοπέλα έξω δεν θελουμε τίποτα…εννοείται έπεσα από τα σύννεφα γιατί οι πιο πολλλοι κοιτάνε την τσέπη τους 😞😞

μπορει στο τελος να ακολουθήσεις το δρόμο της babyblue94 και εσυ ❤️❤️ Άντε καλή επιτυχία κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ENNOEITAI!!!!!!!!🤞🤞🤞 μακαρι να εισαι η επομενη 🤰!!!!!!!!😍

Μακάρι να έρθει κ η δική μας σειρά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ!! ❤️❤️❤️ 
 

το είπαμε κ αυτό αλλά μάλλον με τον επόμενο μηνα τον Απρίλη μου είπε να αρχίσουμε πιο στοχευμένα…❤️❤️ Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αύριο θα κανεις χοριακη;; 

οχι τελικα την παρασκευη, μεχρι τοτε θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι καθε ενα δευτερολεπτο αχαχαχχαχαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

οχι τελικα την παρασκευη, μεχρι τοτε θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι καθε ενα δευτερολεπτο αχαχαχχαχαχαχχαχαχα

Χαχαχαχα δεν σε αδικωωωω χαλάρωσε να είσαι ζεν κ θα έρθει η Παρασκευή ❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!!!! ❤️❤️❤️

μου φαινεται θα παρω τεστ ωορρηξιας να τα χρησιμοποιω και για τεστ εγκυμοσυνης!!!! αχαχαχαχχα!!!

παντως η παρακολουθηση με εχει προβληματισει. καλα εγω δυστυχως ουτε αυτο το μηνα καταφερα να παω γτ ειχα ραντεβου την προηγουμενη τριτη (08/03) και ωορρηξια θα εχω λογικα σημερα ή αυριο οποτε δεν θα εδειχνε κατι ο υπερηχος.. προσπαθησα να το αλλαξω αλλα δεν ειχε παραμονο πρωινα. εκλεσα για απριλη και βλεπουμε...

παντως και στη δικη σου περιπτωση και στης @babyblue94(αν θυμαμαι καλα...) ειχατε μικρο ενδομητριο και ομως η συλληψη εγινε.. ενω μεσα σας ισως το ειχατε αποκλεισει... τελικα βοηθαει η παρακολουθηση ουσιαστικα; γτ εσας σας αποθαρρυνε καπως...🤔

Σωστο αυτο που λες, απτην αλλη επειδη ξερουμε το λεπτο ενδομητριο πηραμε καυτευθειαν προγεστερονη με το που μειναμε εγκυος (τουλαχιστον την babyblue94 τη βοηθησε εμενα θα δειξει...) αρα καπου βοηθηεσε. Αλλα και παλι σκεψου οτι ετσι μπορεις πιο στανταρντ να ξερεις τι φταιει η τι δεν φταιει εγω καπως ετσι το σκεφτηκα. Κι εμενα μην κοιτας τωραπου  ειχα 6.2 ενδομητριο ισως καπως αυξηθηκε και εφτασε το  7 ποιος ξερει εκ των υστερων  η θα δουμε κιολας.... τους  προηγουμενους μηνες ειχα 3 η4 εκει ηταν οντως ΑΔΥΝΑΤΟΝ εντελως ομωσ αρα αν συνεχιζε ετσι θα ελεγα παω για εξωσωματικη ετσι κι αλλιως. Εμενα γενικα με βοηθησε εβλεπα και ινομυωματα κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου άρεσε παρά πολύ η γιατρος!!! ❤️❤️❤️❤️ Μου τα εξήγησε όλα τα πάντα! Μου είπε θελουμε βοήθεια αλλά οπως νιώθω εγώ μετά τον γάμο δεν θα με πιέσει να γίνει κάτι άμεσα…ή να κάνουμε και μια πρόκληση ωορρηξιας αφού η ΑΜΗ μου είναι χαμηλή να έχουμε πιο πολλες πιθανότητες. Η ΑΜΗ μου κ η ωοθηκη μου είπε είναι εικόνας μιας κοπέλας 38-40 χρόνων (δεν θέλω να θίξω κάποια κοπελες απλά αυτό μου είπε η γιατρος) ότι δεν φαίνεται εικόνα 30χρονης! Ομως να μην αγχώνομαι!!! 

 Εμφανίστηκε κ μια κύστη θέλει να την δει μετά την περίοδο αν έχει φύγει! Να κάνω ξανά μια εξέταση προλακτινης τώρα που θα μου έρθει η περίοδος κ μια βιταμίνη D3. Να δώσουμε ακόμα λίγο χρόνο στο σπερμα περίπου 2-3 μηνες και να πάει εκεί ο άντρας μου να δώσει δειγμα! Λέμε να πάμε τον Ιούνιο! 
 

Το ινομυωμα μου είναι 3.5 εκ θέλει παρακολούθηση δεν επηρεάζει κάπου προς το παρόν κ δεν θέλει να το πειράξει…

και κορίτσια δε μου πήρε καθόλου λεφτά!!!!!!!! 
 

μια ο άντρας μ με τα λίγα σπερματοζωάρια μια εγώ με τα λίγα ωάρια τι να πω μια χαρά τα βρηκαμε 🤪🤪🤪

Ραφαέλα τι εννοούσε ότι είναι 38 χρονών η ωοθήκη σου; Σου εξήγησε δηλαδή τι βλέπει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μου πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα και ο ανδρας σου σε υποστηριζει ειναι παρα πολυ σημαντικο!!!Μπραβο σας!!! Απο συμπτωματα πως πας τωρα στον 5ο μηνα?💗

Καλά λίγο καούρες, δυσπεψία και λίγες ζαλάδες. Τίποτα το φοβερό, ψιλοκλωτσαει κιόλας τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro τώρα σχολασα οπότε κρατήθηκα και δεν έκανα. Αν και μπαίνω στον πειρασμό έτσι ώστε αν είμαι να βαρεσω αναρρωτική γιατί η δουλειά μου δεν παλεύεται. 😂😂

 

Δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα, εύχομαι να είσαστε όλες καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!!!! ❤️❤️❤️

μου φαινεται θα παρω τεστ ωορρηξιας να τα χρησιμοποιω και για τεστ εγκυμοσυνης!!!! αχαχαχαχχα!!!

παντως η παρακολουθηση με εχει προβληματισει. καλα εγω δυστυχως ουτε αυτο το μηνα καταφερα να παω γτ ειχα ραντεβου την προηγουμενη τριτη (08/03) και ωορρηξια θα εχω λογικα σημερα ή αυριο οποτε δεν θα εδειχνε κατι ο υπερηχος.. προσπαθησα να το αλλαξω αλλα δεν ειχε παραμονο πρωινα. εκλεσα για απριλη και βλεπουμε...

παντως και στη δικη σου περιπτωση και στης @babyblue94(αν θυμαμαι καλα...) ειχατε μικρο ενδομητριο και ομως η συλληψη εγινε.. ενω μεσα σας ισως το ειχατε αποκλεισει... τελικα βοηθαει η παρακολουθηση ουσιαστικα; γτ εσας σας αποθαρρυνε καπως...🤔

Εγώ πάντως που είχα κάνει τεστ ωορρηξίας ενώ ήμουν έγκυος βγήκε αρνητικό οπότε φέρω ξέρω αν είναι αξιόπιστη αυτή η μέθοδος. 

Εγώ είχα πάει Τετάρτη με ενδομήτριο 6.20. και έγινε η ωορρηξία Σάββατο προς Κυριακή. Τελικά έξω μου το είχε αποκλείσει και δεν το είχα στο μυαλό μου εγώ είχα προσπαθήσει εκείνο τον μήνα και πιάσαμε.  Και μετά όταν το συζητήσαμε μου είπε ότι λογικά αυτές τις μέρες που ακολούθησαν κατάφερε να πάει 7 

Πήρα αμέσως προγεστερονη εγώ. Με το θετικό τεστ εγγυμοσυνης κατευθείαν. Και στην πορεία με τις υπερήχους μεγάλωνε και κατάφερε να κρατήσει ένας τώρα το νινι. 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@misofeggaro τώρα σχολασα οπότε κρατήθηκα και δεν έκανα. Αν και μπαίνω στον πειρασμό έτσι ώστε αν είμαι να βαρεσω αναρρωτική γιατί η δουλειά μου δεν παλεύεται. 😂😂

 

Δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα, εύχομαι να είσαστε όλες καλά!!

Ποια μέρα λες να την κάνουμε την αμαρτία;; 

Για να μην πω τη μ@λακια και μας βάλουν μπιπ... 

Εσύ πότε είχες τελευταία περιοδο ; και πότε ωορηξια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ποια μέρα λες να την κάνουμε την αμαρτία;; 

Για να μην πω τη μ@λακια και μας βάλουν μπιπ... 

Εσύ πότε είχες τελευταία περιοδο ; και πότε ωορηξια;; 

21/2 είχα τελευταία περίοδο και ωορρηξία λογικά 4-6 κάπου εκεί. Έχω νωρίς ωορρηξία αλλά λόγω της τελευταίας παλινδρόμηση τον Δεκέμβριο αυτή ήταν η δεύτερη θεωρητικά περίοδος και δεν μπορώ να το υπολογίσω. Πάντως 4 του μήνα ένιωσα πόνο και είχα αυξημένα υγρά. Αλλά είχα επαφές. Τώρα θα δείξει. Δεν έχω υπομονή να περιμένω πολλούς μήνες. Μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά και ο μεγάλος μου είναι ήδη 6 χρόνων και εγώ 37 και δεν μπορώ να περιμένω πολύ καιρό ακόμα.

Αν δεν έρθει μέχρι το καλοκαίρι θα αφήσω τις προσπάθειες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

21/2 είχα τελευταία περίοδο και ωορρηξία λογικά 4-6 κάπου εκεί. Έχω νωρίς ωορρηξία αλλά λόγω της τελευταίας παλινδρόμηση τον Δεκέμβριο αυτή ήταν η δεύτερη θεωρητικά περίοδος και δεν μπορώ να το υπολογίσω. Πάντως 4 του μήνα ένιωσα πόνο και είχα αυξημένα υγρά. Αλλά είχα επαφές. Τώρα θα δείξει. Δεν έχω υπομονή να περιμένω πολλούς μήνες. Μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά και ο μεγάλος μου είναι ήδη 6 χρόνων και εγώ 37 και δεν μπορώ να περιμένω πολύ καιρό ακόμα.

Αν δεν έρθει μέχρι το καλοκαίρι θα αφήσω τις προσπάθειες.

 

Πάντως εγώ με τον αδερφό μου που είναι 6 χρόνια μεγαλύτερος αισθάνομαι τυχερή που τον έχω. Σαν πατέρας μου έχει σταθεί σε όλα στη ζωή μου. Να μην σε αγχώνει η διαφορά μεταξύ τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Ραφαέλα τι εννοούσε ότι είναι 38 χρονών η ωοθήκη σου; Σου εξήγησε δηλαδή τι βλέπει; 

Βασικά είχε δει την εξέταση της ΑΜΗς που ήταν χαμηλή κ μετά με τον υπέρηχο είδε κ την ωοθηκη και είδε ότι η τιμή της αντιπροσωπεύει την ωοθηκη μου…και ότι τέτοια εικόνα ωοθηκης συνήθως έχουν οι γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας 40+! Βασικά ξεκινησε η ωοθηκη μου να μην λειτουργεί κανονικά (καπως έτσι το κατάλαβα) γιατί την ρώτησα τι επηρεάζει η ΑΜΗ κ μ είπε περισσότερο στην ποιότητα…κ βασικά μ είπε ότι η ποιότητα των ωαρίων φαίνεται στην σύλληψη! Δεν σημαίνει ότι δεν έχω ποιοτικό ωάριο επειδή έχω χαμηλή απλώς δεν έχω τόσΑ «καλά» ωάρια σε αριθμό οπως μια κοπέλα της ηλικίας μου…έτσι μ το εξήγησε! Αλλά όλα αυτά μ είπε δεν έχουν κ τόσο σημασία διότι παίζουν πολλοί παράγοντες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

21/2 είχα τελευταία περίοδο και ωορρηξία λογικά 4-6 κάπου εκεί. Έχω νωρίς ωορρηξία αλλά λόγω της τελευταίας παλινδρόμηση τον Δεκέμβριο αυτή ήταν η δεύτερη θεωρητικά περίοδος και δεν μπορώ να το υπολογίσω. Πάντως 4 του μήνα ένιωσα πόνο και είχα αυξημένα υγρά. Αλλά είχα επαφές. Τώρα θα δείξει. Δεν έχω υπομονή να περιμένω πολλούς μήνες. Μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά και ο μεγάλος μου είναι ήδη 6 χρόνων και εγώ 37 και δεν μπορώ να περιμένω πολύ καιρό ακόμα.

Αν δεν έρθει μέχρι το καλοκαίρι θα αφήσω τις προσπάθειες.

 

Εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 8 χρόνια διαφορά και χαίρομαι που τον έχω κ έχουμε τόση απόσταση!! ΕινΑι το μωρό μας έτσι λεω στη μαμα μου!! Ποτέ δεν είναι αργά κορίτσι μου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

21/2 είχα τελευταία περίοδο και ωορρηξία λογικά 4-6 κάπου εκεί. Έχω νωρίς ωορρηξία αλλά λόγω της τελευταίας παλινδρόμηση τον Δεκέμβριο αυτή ήταν η δεύτερη θεωρητικά περίοδος και δεν μπορώ να το υπολογίσω. Πάντως 4 του μήνα ένιωσα πόνο και είχα αυξημένα υγρά. Αλλά είχα επαφές. Τώρα θα δείξει. Δεν έχω υπομονή να περιμένω πολλούς μήνες. Μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά και ο μεγάλος μου είναι ήδη 6 χρόνων και εγώ 37 και δεν μπορώ να περιμένω πολύ καιρό ακόμα.

Αν δεν έρθει μέχρι το καλοκαίρι θα αφήσω τις προσπάθειες.

 

Εγώ περίοδο είχα 20/02 και επαφή 6 του μήνα. Το ίδιο βράδυ με έπιασε φοβερός κολικός εντέρου, χρειάστηκε να πιω δύο παυσίπονα μαζεμένα και να περάσουν 2-3 ώρες για να συνέλθω κάπως. Την τελευταία φορά που είχα τόσο πόνο στο έντερο είχε τύχει να πάω μετά από μερικές μέρες γυναικολόγο και στον υπέρηχο είδε διπλή ωορηξια! Ελπίζω να την πέτυχα, είμαι αισιόδοξη και ας είναι και ένα! 

Σε καταλαβαίνω αυτό που λες για την υπομονή αλλά ανεξάρτητα με την διαφορά ηλικίας που θα έχουν τα παιδιά σου. Κι εγώ έχω με τα αδέλφια μου κι πάντα ήθελα τρία παιδιά όπως είμαστε εμείς. Και όσο περνάνε τα χρόνια η διαφορά εξανεμιζεται. 

Αλλά το ότι δεν έχεις υπομονή το καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ έχω κουραστεί να ψάχνω γόνιμες, συμπτώματα, τεστ, καθυστερήσεις, χοριακες και στεναχωριες και πάλι από την αρχή. Και εμένα το όριο μου είναι ο Ιούλιος, ίσως το πάω μέχρι Σεπτέμβρη και μετά τέλος, ότι γίνει από εκεί και πέρα μόνο του. Οι αντοχές μικραίνουν και ψυχικά και σωματικά . Μετά θα το πάρω απόφαση και θα ζήσω για την πάρτη μου και τον αντρουλη μου. 

 

Αλλά τι καθόμαστε και λέμε... Λίγα λαλαλλαλαλα μας χωρίζουν από το θετικό τεστακι.... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...