Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

🤣😂🤣😂 Γειά σου φουσκωτούλα μου 😘😘😘 πότε θα πας γιατρό ξανά;;;;; αντε αντε να δείτε το μπεμπε 😘

Φουσκωτουλα? 😂😂😂 Καλε δεν ειμαι ακομη!! χαχα Θα παω την επομενη Παρασκευη, να δουμε εκει πως θα πανε τα πραγματα, να σας πω οτι μου ερχεται να παω να κανω μια χοριακη μια ακυρη μερα αλλα κρατιεμαι γιατι αν δενβγει κατι καλο πως θα αντεξω μετα! Ασε καλυτερα κατευθειαν στο γιατρο, 1 εβδομαδουλα εμεινε μονο χαχαχαχ Πλακα κανω, σβηνω μια μια τις μερες!!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Ναι είμαι ακόμα άρρωστη αλλά προσπαθώ να συγυρισω την κουζίνα μην με βρει το Πάσχα άνω κάτω 😍🤣🤣 πήραμε και την μικρούλα μας στο σπίτι.. το σκυλάκι μας και είμαστε όλο παιχνίδι και αγκαλιά 

 

Πόσο υπέροχα νέα..  μπυ θύμισες τα δικά μου.. πάντα τέτοια όμορφα νεα να έχεις κοριτσι μου.. εγω γεννήθηκα 11 Οκτωβρίου.. υπέροχο μωρό θα είναι αφου θα γεννηθεί στον μήνα που γεννήθηκα εγω🤣🤣🤣

Παλι καλα λιγο ανησυχησα πολυ πρωτοτυπο για μενα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για την χαρά που έχετε πάρει μαζί με εμένα...

Δεν άντεξα πήρα ήδη τηλέφωνο. Έχουν βρει τα τελικά αποτελέσματα μου και περιμένω το από τον γιατρό. Πφφφφ ανυπομονώ. Αλλιώς λέει πρέπει να πάω να τα πάρω. Δεν τα στέλνουν. Αλλά και πάλι θα πρέπει να μου πει ο γιατρός🤔 αναμονή

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

@babyblue94 πολύ χαίρομαι κορίτσι μου για την αυχενική σου!! Και το αίμα μια χαρά θα είναι τα αποτελέσματα. 

Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!! 

@Hopemumtobe πως είσαι εσύ κορίτσι μου? Σου έχουν αρχίσει τπτ συμπτώματα?

@marinamanoulitsa Στην πρώτη που στην ουσία ήταν βιοχημικη το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός.

Στην 2η που ήταν παλινδρομη τον Ιούνιο δεν έστειλα καρυότυπο αλλά πήγα εγώ σε αιματολογο. Έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλια και διάφορες άλλες ρευματολογικά και για λύκο. Όλες βγήκαν καθαρές.

Στην 3η πάλι παλινδρομη έστειλα καρυότυπο και βρέθηκε τρίσωμια 15 και έμαθα πως είχα αγοράκι.

Δύο γιατροί ο ένας γενετιστής κιόλας μου είπε πως τα έχω ψάξει όλα και απλά ήμουν άτυχη. Τώρα τι να πω. Θέλω πάρα πολύ ένα δεύτερο μωρό αλλά φοβάμαι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro μου ειλικρινά στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι λάθος όλα τεστ. Αν Δευτέρα δεν έχεις ακόμα περίοδο δεν κάνεις και μια χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@misofeggaro μου ειλικρινά στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι λάθος όλα τεστ. Αν Δευτέρα δεν έχεις ακόμα περίοδο δεν κάνεις και μια χοριακή?

Πάλι απόψε δε νιώθω καλά το στομάχι μου και τώρα ψήνω κοτόπουλο να φάμε και με ενοχλεί η μυρωδιά. Τι να πω, κατά φαντασίαν έγκυος θα καταλήξω . Έτσι ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν το θετικό, ήθελα να τρώω σκόρδο και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές, ειδικά της ρίγανης... 

Δεν λέω ότι είναι λάθος τα τεστ, αλλά μήπως έγινε αργότερα ωορηξια + εμφύτευση άρα μιλάμε για μια εβδομάδα συν να αρχίσει να δείχνει η χοριακη. Μωρέ να σου πω την αλήθεια τσιγκουνευομαι τα 20 ευρώ για την χοριακη. Έχω ένα τελευταίο τεστ ψηφιακό, κάπου διάβασα ότι σε περιπτώσεις καθυστερημενης σύλληψης η χοριακη δείχνει μετά την 36η. Οπότε ίσως το κάνω Κυριακή, αν δεν έχουμε καμιά δυσάρεστη έκπληξη... Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 38.

 

Μπορει να μου πει κάποιο κορίτσι αν πριν το θετικό τεστ εγκυμοσύνης παρατήρησε κολπικά υγρά διάφανα σαν μύξ@; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Πάλι απόψε δε νιώθω καλά το στομάχι μου και τώρα ψήνω κοτόπουλο να φάμε και με ενοχλεί η μυρωδιά. Τι να πω, κατά φαντασίαν έγκυος θα καταλήξω . Έτσι ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν το θετικό, ήθελα να τρώω σκόρδο και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές, ειδικά της ρίγανης... 

Δεν λέω ότι είναι λάθος τα τεστ, αλλά μήπως έγινε αργότερα ωορηξια + εμφύτευση άρα μιλάμε για μια εβδομάδα συν να αρχίσει να δείχνει η χοριακη. Μωρέ να σου πω την αλήθεια τσιγκουνευομαι τα 20 ευρώ για την χοριακη. Έχω ένα τελευταίο τεστ ψηφιακό, κάπου διάβασα ότι σε περιπτώσεις καθυστερημενης σύλληψης η χοριακη δείχνει μετά την 36η. Οπότε ίσως το κάνω Κυριακή, αν δεν έχουμε καμιά δυσάρεστη έκπληξη... Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 38.

 

Μπορει να μου πει κάποιο κορίτσι αν πριν το θετικό τεστ εγκυμοσύνης παρατήρησε κολπικά υγρά διάφανα σαν μύξ@; 

Για εγκυμοσύνη δεν ξέρω, αλλά αυτα τα υγρά είναι της ωορρηξιας συνήθως.. μήπως καθυστέρησες να κάνεις ωορρηξια και κανεις τώρα? Έχεις ένα τεστακι να τσεκάρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πάλι απόψε δε νιώθω καλά το στομάχι μου και τώρα ψήνω κοτόπουλο να φάμε και με ενοχλεί η μυρωδιά. Τι να πω, κατά φαντασίαν έγκυος θα καταλήξω . Έτσι ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν το θετικό, ήθελα να τρώω σκόρδο και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές, ειδικά της ρίγανης... 

Δεν λέω ότι είναι λάθος τα τεστ, αλλά μήπως έγινε αργότερα ωορηξια + εμφύτευση άρα μιλάμε για μια εβδομάδα συν να αρχίσει να δείχνει η χοριακη. Μωρέ να σου πω την αλήθεια τσιγκουνευομαι τα 20 ευρώ για την χοριακη. Έχω ένα τελευταίο τεστ ψηφιακό, κάπου διάβασα ότι σε περιπτώσεις καθυστερημενης σύλληψης η χοριακη δείχνει μετά την 36η. Οπότε ίσως το κάνω Κυριακή, αν δεν έχουμε καμιά δυσάρεστη έκπληξη... Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 38.

 

Μπορει να μου πει κάποιο κορίτσι αν πριν το θετικό τεστ εγκυμοσύνης παρατήρησε κολπικά υγρά διάφανα σαν μύξ@; 

Εγω ειχα παρατηρησει καποια υγρα κοριτσι μου, αλλα οχι διαφανα, ασπρα (σορρυ κιολας!). 

Σου ευχομαι ολοψυχα να εκανες αργοτερα ωορρηξια και συλληψη και να ηρθε το θαυματακι σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πάλι απόψε δε νιώθω καλά το στομάχι μου και τώρα ψήνω κοτόπουλο να φάμε και με ενοχλεί η μυρωδιά. Τι να πω, κατά φαντασίαν έγκυος θα καταλήξω . Έτσι ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν το θετικό, ήθελα να τρώω σκόρδο και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές, ειδικά της ρίγανης... 

Δεν λέω ότι είναι λάθος τα τεστ, αλλά μήπως έγινε αργότερα ωορηξια + εμφύτευση άρα μιλάμε για μια εβδομάδα συν να αρχίσει να δείχνει η χοριακη. Μωρέ να σου πω την αλήθεια τσιγκουνευομαι τα 20 ευρώ για την χοριακη. Έχω ένα τελευταίο τεστ ψηφιακό, κάπου διάβασα ότι σε περιπτώσεις καθυστερημενης σύλληψης η χοριακη δείχνει μετά την 36η. Οπότε ίσως το κάνω Κυριακή, αν δεν έχουμε καμιά δυσάρεστη έκπληξη... Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 38.

 

Μπορει να μου πει κάποιο κορίτσι αν πριν το θετικό τεστ εγκυμοσύνης παρατήρησε κολπικά υγρά διάφανα σαν μύξ@; 

Έχω περάσει 4 συνολικά εγκυμοσύνες, στην πρώτη να σου πω ήμουν ανίδεη και πραγματικά ήρθε στην δεύτερη προσπάθεια οπότε δεν το είχα καταλάβει. Το μόνο που είχα εκτός από υπερβολικά πρησμένο στήθος ήταν πως  ζαλιζομουν πολύ και έτρωγα αλάτι γιατί νόμιζα πως είχα υπόταση.

Στην δεύτερη το κατάλαβε ο οδοντίατρος μου πριν την καθυστέρηση κιόλας από τα ούλα μου που ποναγαν υπερβολικα οπότε πάλι χαμπάρι δεν πήρα από συμπτώματα. 

Στην τρίτη και την Τετάρτη είχα κολπικά υγρά αλλά άσπρα. Καθόλου πρησμένο στήθος και έκανα λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση εμετό και είχα ενοχλήσεις στης θήλες μου.

Τα διάφανα υγρά τα έχω πάντα 3-4 μέρες πριν μου έρθει περίοδος καθώς και στην ωορρηξία.

Αυτό πάντως με την μυρωδιές το είχα και εγώ αυτό το μήνα. Δεν μπορούσα να μυρίσω τπτ και είχα και περίεργες ορέξεις και για αυτό είχα πιστέψει πως ήμουν. 

Περίμενε μέχρι την Κυριακή και κάνε το ψηφιακό. Εμένα συγκεκριμένα το ψηφιακό επειδή έχω μικρό κύκλο είχε δείξει 7 μέρες πριν την καθυστέρηση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; κ συγγνώμη για τη λεπτομέρεια αλλά έχω κ τώρα όπως κ στις 2 βιοχημικές άσπρα πηχτα υγρά σαν γιαουρτι 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία. Έχει τύχει σε καμία; δεν θυμάμαι να το έχω γενικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; κ συγγνώμη για τη λεπτομέρεια αλλά έχω κ τώρα όπως κ στις 2 βιοχημικές άσπρα πηχτα υγρά σαν γιαουρτι 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία. Έχει τύχει σε καμία; δεν θυμάμαι να το έχω γενικα

Εντωμεταξύ μετά την ανάρτηση είδα ότι για αυτό μιλάγαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία κορίτσια μου..μίλησα  με τον γιατρό όλα καλά με την αυχενική. 

Μάλλον θα ξεκινησω σαλοσπιρ μου είπανε .προληπτικά λέει για πίεση τρίτου τριμήνου. Δεν ξέρω τι είδε.αλλα θα μου πει λέει από βδομάδα να το επεξεργαστεί καλύτερα λέει και να μιλήσει με τον συνάδελφό του. 

Αλλά γενικά λέει δεν είναι κάτι ανησυχτικο να μην αγχώνομαι .όλα είναι καλά. 

❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anli1978 είπε:

Εντωμεταξύ μετά την ανάρτηση είδα ότι για αυτό μιλάγαμε.

Γελάω με το γιαούρτι.

Πότε είχες ωορρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

@babyblue94 πολύ χαίρομαι κορίτσι μου για την αυχενική σου!! Και το αίμα μια χαρά θα είναι τα αποτελέσματα. 

Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!! 

@Hopemumtobe πως είσαι εσύ κορίτσι μου? Σου έχουν αρχίσει τπτ συμπτώματα?

@marinamanoulitsa Στην πρώτη που στην ουσία ήταν βιοχημικη το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός.

Στην 2η που ήταν παλινδρομη τον Ιούνιο δεν έστειλα καρυότυπο αλλά πήγα εγώ σε αιματολογο. Έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλια και διάφορες άλλες ρευματολογικά και για λύκο. Όλες βγήκαν καθαρές.

Στην 3η πάλι παλινδρομη έστειλα καρυότυπο και βρέθηκε τρίσωμια 15 και έμαθα πως είχα αγοράκι.

Δύο γιατροί ο ένας γενετιστής κιόλας μου είπε πως τα έχω ψάξει όλα και απλά ήμουν άτυχη. Τώρα τι να πω. Θέλω πάρα πολύ ένα δεύτερο μωρό αλλά φοβάμαι.

 

Τότε μη φοβάσαι τίποτα εφόσον τα έψαξες και είσαι καλά θα έρθει κοπέλα μου 😁😁 θα πάω και εγώ γι αυτές τις εξετάσεις για να είμαι απλά ήσυχη ότι έκανα ότι περνάει από το χέρι μου για να προχωρήσει η εγκυμοσύνη... Από εκεί και πέρα ότι πει ο Θεός 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Γελάω με το γιαούρτι.

Πότε είχες ωορρηξία?

Εεε κάπου το είδα γραμμένο κι εγώ μη νομίζεις κ μου άρεσε ή περιγραφή..χαχαχα 

18 με 19/3 κορίτσι μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πάλι απόψε δε νιώθω καλά το στομάχι μου και τώρα ψήνω κοτόπουλο να φάμε και με ενοχλεί η μυρωδιά. Τι να πω, κατά φαντασίαν έγκυος θα καταλήξω . Έτσι ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν το θετικό, ήθελα να τρώω σκόρδο και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές, ειδικά της ρίγανης... 

Δεν λέω ότι είναι λάθος τα τεστ, αλλά μήπως έγινε αργότερα ωορηξια + εμφύτευση άρα μιλάμε για μια εβδομάδα συν να αρχίσει να δείχνει η χοριακη. Μωρέ να σου πω την αλήθεια τσιγκουνευομαι τα 20 ευρώ για την χοριακη. Έχω ένα τελευταίο τεστ ψηφιακό, κάπου διάβασα ότι σε περιπτώσεις καθυστερημενης σύλληψης η χοριακη δείχνει μετά την 36η. Οπότε ίσως το κάνω Κυριακή, αν δεν έχουμε καμιά δυσάρεστη έκπληξη... Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 38.

 

Μπορει να μου πει κάποιο κορίτσι αν πριν το θετικό τεστ εγκυμοσύνης παρατήρησε κολπικά υγρά διάφανα σαν μύξ@; 

Ναι είχα πηχτα υγρά διάφανα λευκά. Μάλιστα κορόιδευα τον εαυτό μου λέγοντας ότι είναι δυνατόν να έχω όρεξη για σεξ ενώ περιμένω να αδιαθετησω; μετά σκεφτόμουν ότι τόσες ώρες που κρατιομουν στη δουλειά μην ανέπτυξα κανένα μικρόβιο. Άστα βραστα. Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα κακό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ωραία κορίτσια μου..μίλησα  με τον γιατρό όλα καλά με την αυχενική. 

Μάλλον θα ξεκινησω σαλοσπιρ μου είπανε .προληπτικά λέει για πίεση τρίτου τριμήνου. Δεν ξέρω τι είδε.αλλα θα μου πει λέει από βδομάδα να το επεξεργαστεί καλύτερα λέει και να μιλήσει με τον συνάδελφό του. 

Αλλά γενικά λέει δεν είναι κάτι ανησυχτικο να μην αγχώνομαι .όλα είναι καλά. 

❣️❣️❣️

Και εμένα μου σύστησαν salospir διότι ήταν χαμηλή η τιμή της pappa και αρκετά υψηλή η χοριακη οπότε μου το έδωσαν για να είναι σίγουροι ότι θα δουλεύει καλά ο πλακούντας μου είπαν. Και εμένα από το αποτέλεσμα των αιματολογικων και μετά τα ξεκίνησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ Χρόνια πολλά σε ολες όσες γιορτάζετε και στους δικούς σας!!! Εύχομαι καλό τριήμερο καλή ξεκούραση!!! 
 

κοριτσια εγώ τέτοια υγρά έχω πάντα μετά την ωορρηξία μου όποτε το έχω απορρίψει σαν σύμπτωμα!! Σε εσας ισως να είναι σύμπτωμα εύχομαι καλή επιτυχία κορίτσια μου ❣️❣️❣️❣️
 

επισης κορίτσια το τελευταίο διάστημα η περίοδος μ πάει 2.5-3 μερες ενώ μου πήγαινε 4-5 μερες…λετε να είναι λόγο της προλακτινης να μειώθηκε και να έστρωσε κ η περίοδος γιατί το τελευταίο διάστημα μ πήγαινε 4-5 μερες περίπου το τελευταίο ενάμιση  χρόνο νομίζω! Θα πάω να κάνω την εξέταση την επόμενη εβδομάδα για να ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ Χρόνια πολλά σε ολες όσες γιορτάζετε και στους δικούς σας!!! Εύχομαι καλό τριήμερο καλή ξεκούραση!!! 
 

κοριτσια εγώ τέτοια υγρά έχω πάντα μετά την ωορρηξία μου όποτε το έχω απορρίψει σαν σύμπτωμα!! Σε εσας ισως να είναι σύμπτωμα εύχομαι καλή επιτυχία κορίτσια μου ❣️❣️❣️❣️
 

επισης κορίτσια το τελευταίο διάστημα η περίοδος μ πάει 2.5-3 μερες ενώ μου πήγαινε 4-5 μερες…λετε να είναι λόγο της προλακτινης να μειώθηκε και να έστρωσε κ η περίοδος γιατί το τελευταίο διάστημα μ πήγαινε 4-5 μερες περίπου το τελευταίο ενάμιση  χρόνο νομίζω! Θα πάω να κάνω την εξέταση την επόμενη εβδομάδα για να ξέρω 

Καλημέρα κορίτσια μου! Χρο΄νια πολλά &  καλό τριήμερο😍 Σχεδόν πάει και ο Μάρτης μα πως περνάει έτσι ο χρόνος!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ Χρόνια πολλά σε ολες όσες γιορτάζετε και στους δικούς σας!!! Εύχομαι καλό τριήμερο καλή ξεκούραση!!! 
 

κοριτσια εγώ τέτοια υγρά έχω πάντα μετά την ωορρηξία μου όποτε το έχω απορρίψει σαν σύμπτωμα!! Σε εσας ισως να είναι σύμπτωμα εύχομαι καλή επιτυχία κορίτσια μου ❣️❣️❣️❣️
 

επισης κορίτσια το τελευταίο διάστημα η περίοδος μ πάει 2.5-3 μερες ενώ μου πήγαινε 4-5 μερες…λετε να είναι λόγο της προλακτινης να μειώθηκε και να έστρωσε κ η περίοδος γιατί το τελευταίο διάστημα μ πήγαινε 4-5 μερες περίπου το τελευταίο ενάμιση  χρόνο νομίζω! Θα πάω να κάνω την εξέταση την επόμενη εβδομάδα για να ξέρω 

Αυτο το είχα κι εγώ κορίτσι μου μήπως είχες κάποια μεγάλη αλλαγη στο βαρος σου? Αλλιως ισως και ορμοολογικοι λογοι, αγχος κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ωραία κορίτσια μου..μίλησα  με τον γιατρό όλα καλά με την αυχενική. 

Μάλλον θα ξεκινησω σαλοσπιρ μου είπανε .προληπτικά λέει για πίεση τρίτου τριμήνου. Δεν ξέρω τι είδε.αλλα θα μου πει λέει από βδομάδα να το επεξεργαστεί καλύτερα λέει και να μιλήσει με τον συνάδελφό του. 

Αλλά γενικά λέει δεν είναι κάτι ανησυχτικο να μην αγχώνομαι .όλα είναι καλά. 

❣️❣️❣️

Μπραβο γλυκο κοριτσι μου! Πολυ σημαντικο! Εννοειται παντα στην εγκυμοσυνη θα εχεις ανησυχιες αλλα νομιζω περασες μια παρα πολυ σημαντικη ''πιστα'' με τη αυχενικη! Τωρα και ο γιατρος σου κι εσυ θα ειστε πιο χαλαροι! Χαιρομαι παρα πολυ που ολα πηγαν τοσο καλα😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πάλι απόψε δε νιώθω καλά το στομάχι μου και τώρα ψήνω κοτόπουλο να φάμε και με ενοχλεί η μυρωδιά. Τι να πω, κατά φαντασίαν έγκυος θα καταλήξω . Έτσι ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν το θετικό, ήθελα να τρώω σκόρδο και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές, ειδικά της ρίγανης... 

Δεν λέω ότι είναι λάθος τα τεστ, αλλά μήπως έγινε αργότερα ωορηξια + εμφύτευση άρα μιλάμε για μια εβδομάδα συν να αρχίσει να δείχνει η χοριακη. Μωρέ να σου πω την αλήθεια τσιγκουνευομαι τα 20 ευρώ για την χοριακη. Έχω ένα τελευταίο τεστ ψηφιακό, κάπου διάβασα ότι σε περιπτώσεις καθυστερημενης σύλληψης η χοριακη δείχνει μετά την 36η. Οπότε ίσως το κάνω Κυριακή, αν δεν έχουμε καμιά δυσάρεστη έκπληξη... Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 38.

 

Μπορει να μου πει κάποιο κορίτσι αν πριν το θετικό τεστ εγκυμοσύνης παρατήρησε κολπικά υγρά διάφανα σαν μύξ@; 

Εγω ειχα αυξημενα κολπικα υγρα ξαφνικα πριν το τεστ εγκυμοσυνης και γιαυτο υποψιαστηκα εγκυμοσυνη αλλα ελεγα μπορει να ειναι και τελειως τυχαιο. Ελπιζω κοριτσι μου να μας κανεις την εκπληξη🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αυτο το είχα κι εγώ κορίτσι μου μήπως είχες κάποια μεγάλη αλλαγη στο βαρος σου? Αλλιως ισως και ορμοολογικοι λογοι, αγχος κλπ

Να σου πω την αλήθεια…σε αυτή τη δουλεια είμαι 2,5 χρόνια! Όταν ξεκίνησα δουλεια είχα χάσει βάρος δεν ξέρω από το άγχος δεν προλάβαινα να φάω ως να βρω βασικά τις ισορροπίες…μετα ήρθα ξανά στα ίσα μου αλλά δεν έκανα γυμναστική ενώ έκανα για πολλά χρόνια είχα κάτσει χωρις γυμναστική περίπου 1.5 χρόνο και το καλοκαίρι που μας πέρασε παρατήρησα αύξηση βάρους κ έπαθα σοκ ενώ δεν είχα αλλάξει τη διατροφή μ παρά μόνο τη γυμναστική…πήγα σε μια φίλη μ διατροφολόγο κ μ είπε ότι έχω πολλή κατακράτηση 7κιλα τώρα κάνω διατροφή κ εννοείται γυμναστική 4φ την εβδομάδα! Μ είπε μάλλον λόγο της προλακτινης οφείλεται… μ το είπε κ η ενδοκρινολόγος!  Μακάρι να ρυθμίστηκαν όλα αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...