Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!όμορφη Κυριακή να έχουμε ❤️

Νιώθω καλύτερα είναι η αλήθεια ..αλλά έχω φοβηθεί γιατί βλέπω ότι έχουν αρχίσει να με πιάνουν συχνά..κι σκέφτομαι αν με ξαναπιάσουν σύντομα πχ αύριο που θα περάσει η επίδραση ..μαξιλαράκι είναι οι 32βδομαδες.παλι καλά νιώθω την μικρούλα μου..εκτός κ αν κ αυτό είναι συσπάσεις ..δε καταλαβαίνω πότε έχω συσπάσεις πέρα απ' αυτόν τον πόνο..κ ούτε πέτρωμα δεν είχα..

Δεν τις κάνω μόνη μου έρχεται νοσηλεύτρια σπίτι..οπότε είχα χθες τους πόνους είχα να περιμένω και πόσες ώρες.ψαχναμε κ ήταν κ σχετικά αργά  γιατί ειχα αργήσει να τηλεφώνησω στο γιατρό .γενικώς τις έχω κάνει τρεις φορές ως τώρα. Οπότε πονάω πολύ τις κάνω κ μου είχε πει ο γιατρός ότι σε λίγο καιρό θα τις αρχίσω μόνιμα..

Καλημέρα κορίτσια 😊

το καλό είναι ότι σε βοηθανε και σε περναει ο πόνος θα δείτε πως θα πάει αν χρειαστεί να τις ξεκινήσεις σε καθημερινή βάση θα κουραστείς λίγο αλλά χαλάλι λογικό είναι να εχεις και λίγο άγχος να σκέφτεσαι θετικά όλα καλά θα πάνε δεν εχεις πολύ ακόμα για να φτάσεις το μαξιλαράκι σου που είμαι σίγουρη ότι θα το ξεπεράσεις κιολας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊

το καλό είναι ότι σε βοηθανε και σε περναει ο πόνος θα δείτε πως θα πάει αν χρειαστεί να τις ξεκινήσεις σε καθημερινή βάση θα κουραστείς λίγο αλλά χαλάλι λογικό είναι να εχεις και λίγο άγχος να σκέφτεσαι θετικά όλα καλά θα πάνε δεν εχεις πολύ ακόμα για να φτάσεις το μαξιλαράκι σου που είμαι σίγουρη ότι θα το ξεπεράσεις κιολας 💕

Επανήλθαν δυστυχώς..δεν έπιασε η ένεση.εχω δυσκολία κ στο περπάτημα από το ένα πόδι.θα τον πάρω αύριο να πάω ιατρείο ..να δω τι θα μου πει..τουλάχιστον νιώθω το μωράκι μου κ ανακουφίζονται σημαντικό !!αχ μακάρι κορίτσι μου απ' το στόμα σου κ στο Θεού το αυτί !💗σ ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irini5 είπε:

Επανήλθαν δυστυχώς..δεν έπιασε η ένεση.εχω δυσκολία κ στο περπάτημα από το ένα πόδι.θα τον πάρω αύριο να πάω ιατρείο ..να δω τι θα μου πει..τουλάχιστον νιώθω το μωράκι μου κ ανακουφίζονται σημαντικό !!αχ μακάρι κορίτσι μου απ' το στόμα σου κ στο Θεού το αυτί !💗σ ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια !!!

Αχ βρε κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μπορεί να σου δώσει λίγο μεγαλύτερη δόση θα πας αύριο να σε δει κάθησε σπίτι σου μην κανείς τίποτα και κουράζεσαι να είσαι ήρεμη και να μιλάς την Μπέμπα σου να σε ακούει 💕

θα περιμένω να μου πεις τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Επανήλθαν δυστυχώς..δεν έπιασε η ένεση.εχω δυσκολία κ στο περπάτημα από το ένα πόδι.θα τον πάρω αύριο να πάω ιατρείο ..να δω τι θα μου πει..τουλάχιστον νιώθω το μωράκι μου κ ανακουφίζονται σημαντικό !!αχ μακάρι κορίτσι μου απ' το στόμα σου κ στο Θεού το αυτί !💗σ ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια !!!

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα είναι! Ίσως σου αυξήσει την δόση! Και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!!! Θα πας αύριο να σε δει κ θα ηρεμήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 κορίτσια μου δε ξέρω τι πρόκειται να γίνει..κ δε ξέρω αν θα έχει πάλι διπλώσει η μήτρα όπως πριν μήνες που είχα τους ίδιους πόνους από δεξιά..η δόση ήταν διπλή ένεση στην ουσία ..κ τις παίρνω κ τελείως προσωρινά..θα δείξει θα τον καλέσω πάλι αύριο να δω.....σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση ❤️💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

 

@elk πως είσαι; Πως πήγε η καμπύλη τελικά ; Με τόσο που προσέχεις είμαι σίγουρη πως όλα θα βγουν καλά! 

 
@irini5 τι κάνεις κοπέλα μου; Τώρα διάβασα τα νέα σου κι ανησύχησα. Ελπίζω να μπόρεσες να ξεκουραστείς λίγο και τα πονάκια να έχουν υποχωρήσει. Σου εξήγησε σε τι βοηθάει η προγεστερονη σε αυτή τη φάση και τι τον ανησυχεί; 
 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

 

@elk πως είσαι; Πως πήγε η καμπύλη τελικά ; Με τόσο που προσέχεις είμαι σίγουρη πως όλα θα βγουν καλά! 

 
@irini5 τι κάνεις κοπέλα μου; Τώρα διάβασα τα νέα σου κι ανησύχησα. Ελπίζω να μπόρεσες να ξεκουραστείς λίγο και τα πονάκια να έχουν υποχωρήσει. Σου εξήγησε σε τι βοηθάει η προγεστερονη σε αυτή τη φάση και τι τον ανησυχεί; 
 
 

 

Καλημέρα κορίτσια 

Εεε ταλαιπωρήθηκα λίγο στην εξέταση είναι αλήθεια δεν το περίμενα γιατί την άλλη φορά που είχα πάει δεν είχα κάποιο θέμα 

την Τετάρτη θα πάρω αποτελέσματα αργούν να τα βγάλουν εδώ στο χωριό, εγώ πάλι πιστεύω λίγο τσιμπημένο θα είναι θα δείξει όταν τα πάρω θα σας στείλω να σας πω 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια...και εγώ μια δύσκολη νύχτα είχα πολύ βάρος και φούσκωμα χωρίς να έχω φάει ιδιαίτερα...πέρασε σήμερα είναι καλύτερα... @irini5 σου στέλνω μπόλικη θετική ενέργεια ..όλα καλά θα πάνε θα το ρυθμίσει ο γιατρός...💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια...και εγώ μια δύσκολη νύχτα είχα πολύ βάρος και φούσκωμα χωρίς να έχω φάει ιδιαίτερα...πέρασε σήμερα είναι καλύτερα... @irini5 σου στέλνω μπόλικη θετική ενέργεια ..όλα καλά θα πάνε θα το ρυθμίσει ο γιατρός...💖

Και εγώ  άρχισα λίγο να ζορίζομαι την νύχτα ειδικά όταν θέλω να αλλάξω πλευρό και που να ζεστάνει ακόμα πιο πολύ ο καιρός είδη που και που με πιάνει δύσπνοια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγώ  άρχισα λίγο να ζορίζομαι την νύχτα ειδικά όταν θέλω να αλλάξω πλευρό και που να ζεστάνει ακόμα πιο πολύ ο καιρός είδη που και που με πιάνει δύσπνοια 

Ναι και η δύσπνοια και το γύρισμα του πλευρού είναι θεματάκι .. εχει καμία κοπέλα πάρει  μαξιλάρι εγκυμοσύνης;

πρέπει να πάρω μου φαίνεται έχω επιστρατεύσει όλα τα μαξιλάρια του σπιτιού στο κρεβάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Ναι και η δύσπνοια και το γύρισμα του πλευρού είναι θεματάκι .. εχει καμία κοπέλα πάρει  μαξιλάρι εγκυμοσύνης;

πρέπει να πάρω μου φαίνεται έχω επιστρατεύσει όλα τα μαξιλάρια του σπιτιού στο κρεβάτι..

Εγώ μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο θέμα. Τώρα έχω αρχίσει να έχω θέμα στον ύπνο. Είμαι 25 η εβδομάδα .

Όταν γυρνάω στα πλάγια και ενώνονται τα πόδια με ενοχλεί η κοιλιά. Σαν να πιέζεται και λίγο να πονάει..οπότε βάζω μαξιλάρι στα πόδια ανάμεσα και μετά είμαι εντάξει. Δεν νιώθω πίεση. 

Έχω και μαξιλάρι εγκυμοσύνης μου το είχανε δώσει δώρο από καταστημα που πήρα το λίκνο. Το βάζω που και που. Αλλά με βολεύει και το απλό μαξιλάρι προς το παρών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου. Να σας ρωτήσω. Υγρά είναι φυσιολογικό να έχουμε στην εγγυμοσυνη; 

Εγώ δεν είχα έως τώρα ...και τις τελευταίες μέρες και ειδικά σήμερα είχα λίγα υγρά στο εσώρουχο .σαν νερό. ( Φοβήθηκα μην χάνω σιγά σιγά αμνιακό )  επειδή είναι σαν νερό..δεν είναι υγρά λευκά .

Βγάζετε όλες ; Έχω στείλει στον γιατρό να μου απαντησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υγρά εγώ έχω αλλά σχετικά λίγα. Νομίζω πως είναι φυσιολογικό πάντως 

κοριτσια CRP πόσο έχετε ; Μου βγήκε 7,6 κι ο γιατρός μου τη θεωρεί υψηλή και θέλει να κάνω επαναληπτική σε μια εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Να σας ρωτήσω. Υγρά είναι φυσιολογικό να έχουμε στην εγγυμοσυνη; 

Εγώ δεν είχα έως τώρα ...και τις τελευταίες μέρες και ειδικά σήμερα είχα λίγα υγρά στο εσώρουχο .σαν νερό. ( Φοβήθηκα μην χάνω σιγά σιγά αμνιακό )  επειδή είναι σαν νερό..δεν είναι υγρά λευκά .

Βγάζετε όλες ; Έχω στείλει στον γιατρό να μου απαντησει

Εγώ έχω υγρά κάθε μέρα και αναγκάζομαι να φοράω σερβιετακι συνέχεια νιωθω σαν έχω και ακράτεια μου φεύγουν λίγο, εμένα έχει αρκετό καιρό που μου γίνεται αυτό αν μπορείς στείλε μου να μου πεις τι σου είπε και ο γιατρός σου εγώ δεν το ρώτησα αλλα ξέρω ότι ειναι φυσιολογικό και άλλες κοπέλες έχουν που έχω διαβάσει ειναι από την εγκυμοσύνη διάβασα ότι ο οργανισμός αυξάνει τα υγρα για να μπορεί να κρατάει τα μικρόβια μακριά από την περιοχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Υγρά εγώ έχω αλλά σχετικά λίγα. Νομίζω πως είναι φυσιολογικό πάντως 

κοριτσια CRP πόσο έχετε ; Μου βγήκε 7,6 κι ο γιατρός μου τη θεωρεί υψηλή και θέλει να κάνω επαναληπτική σε μια εβδομάδα 

Αυτήν την εξεταση που την βλέπεις ; Στην γενική αίματος ; Γιατί στην γενική αίματος εγώ από ότι βλέπω δεν την έχω κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αυτήν την εξεταση που την βλέπεις ; Στην γενική αίματος ; Γιατί στην γενική αίματος εγώ από ότι βλέπω δεν την έχω κάνει 

Ναι, Αίματος είναι αλλά την γράφει ξεχωριστά. Δηλαδή απ ότι βλέπω στο παραπεμπτικό ήταν χωριστά η γενική αίματος, η tsh και η crp. Είχε βάλει και κάτι άλλες αλλά η CRP μου είπε ότι τον προβληματίζει. Εγώ αγχώθηκα με τον αιματοκρίτη που έπεσε στο 31 ενώ έχω διπλασιάσει τη δόση του σιδηρου αλλά μου είπε πως είναι νορμαλ η τιμή αυτή στην 29η εβδομάδα που βρίσκομαι τώρα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Ναι, Αίματος είναι αλλά την γράφει ξεχωριστά. Δηλαδή απ ότι βλέπω στο παραπεμπτικό ήταν χωριστά η γενική αίματος, η tsh και η crp. Είχε βάλει και κάτι άλλες αλλά η CRP μου είπε ότι τον προβληματίζει. Εγώ αγχώθηκα με τον αιματοκρίτη που έπεσε στο 31 ενώ έχω διπλασιάσει τη δόση του σιδηρου αλλά μου είπε πως είναι νορμαλ η τιμή αυτή στην 29η εβδομάδα που βρίσκομαι τώρα  

Εγώ crp είχα κάνει πριν μείνω έγκυος. Μαζί με όλες τις εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο. 

Τότε είχα 0.17. και γράφει σε εγγυμοσυνη 1.5<

Σχετικά με τον σίδηρο εμένα τελευταία φορά ήταν 33 αλλά μου είχε πει ο γιατρός ότι συμβαίνει στην εγγυμοσυνη. Μέχρι και 28 λέει έχει δει σε εγγυμοσυνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υγρά δεν είχα ιδιαίτερα μόνο όταν ξεκίνησα προγεστερόνη σαν υγρό σαν ακράτεια ...είναι φυσιολογικά όλα ..στην αρχή είχα ρωτήσεις γυναικολόγο και μου είχε πει άλλες έχουν άλλες όχι δεν έχει να κάνει...Ρώτα το γιατρό να δούμε...

σχετικά με crp δε ξερω κορίτσια δεν μ εχει βάλει να κάνω πάντως δείχνει αν υπάρχει φλεγμονή στον οργανισμό αυτή η τιμή ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Ναι, Αίματος είναι αλλά την γράφει ξεχωριστά. Δηλαδή απ ότι βλέπω στο παραπεμπτικό ήταν χωριστά η γενική αίματος, η tsh και η crp. Είχε βάλει και κάτι άλλες αλλά η CRP μου είπε ότι τον προβληματίζει. Εγώ αγχώθηκα με τον αιματοκρίτη που έπεσε στο 31 ενώ έχω διπλασιάσει τη δόση του σιδηρου αλλά μου είπε πως είναι νορμαλ η τιμή αυτή στην 29η εβδομάδα που βρίσκομαι τώρα  

Μπα εγώ τέτοια εξέταση νομίζω δεν είχα κάνει έτσι λίγο που κοίταξα

Εγώ τελευταία εξέταση αιματοκρίτη είχα 33,2 .. σκέψου πριν παρω χάπι ήταν πιο πάνω και με το χάπι έπεσε στο 33,2 πως έγινε αυτό δεν ξέρω και αυξήσαμε την δόση  πλέον παίρνω 3 χάπια την μέρα … προχτές ξανά έκανα εξετάσεις αλλά δεν πήρα αποτελέσματα ακόμα την Τετάρτη θα τα έχω θέλω να δω τώρα που αυξήσαμε την δόση αν ανέβηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairy22 @Elk @blueheart κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ !!είμαι πολύ καλύτερα..έχω μικρό ενοχλήσεις και braxton hicks αλλά καμιά σχέση με το προηγούμενο διήμερο.παλι καλά !θα τα συζητήσω όλα με τον γιατρό μου..η προγεστερόνη βοήθαει στην ομαλότητα της μήτρας και στον τραχηλο, ο οποίος μικραίνει με τις συσπάσεις !!

όσο αφορά στις αιματολογικές εξετάσεις εγώ δεν κάνω ούτε τα βασικά ανά μήνα οπότε ..δεν έχω ιδέα !!

 

μαξιλάρι δεν έχω πάρει αλλά θέλω να πάρω εδώ και καιρό. Νομίζω ήρθε η ώρα γιατί στα πλάγια παρόλο που βάζω μαξιλάρι ανάμεσα πάλι πιέζεται και πονάει στο πλάι απ' το οποίο έχω γείρει..

 

υγρά εγώ έχω πάρα πολλά.. τρία εσώρουχα την ημέρα αλλάζω και κάνω δύο ντουζακια.. στην αρχή κάπως μου το είχε ονομάσει αυτό ο γιατρός αλλά τότε ήταν απ' την προγεστερόνη...ακομα έχω πολλα.είναι κυρίως κιτρινωπά με λιγοστά διάφανα.ειναι απολύτως λογικα μου είχε πει ο γιατρός μου ..τα έχω εξ αρχής ..κ ακράτεια έχω με το φτέρνισμα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

@Mairy22 @Elk @blueheart κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ !!είμαι πολύ καλύτερα..έχω μικρό ενοχλήσεις και braxton hicks αλλά καμιά σχέση με το προηγούμενο διήμερο.παλι καλά !θα τα συζητήσω όλα με τον γιατρό μου..η προγεστερόνη βοήθαει στην ομαλότητα της μήτρας και στον τραχηλο, ο οποίος μικραίνει με τις συσπάσεις !!

όσο αφορά στις αιματολογικές εξετάσεις εγώ δεν κάνω ούτε τα βασικά ανά μήνα οπότε ..δεν έχω ιδέα !!

 

μαξιλάρι δεν έχω πάρει αλλά θέλω να πάρω εδώ και καιρό. Νομίζω ήρθε η ώρα γιατί στα πλάγια παρόλο που βάζω μαξιλάρι ανάμεσα πάλι πιέζεται και πονάει στο πλάι απ' το οποίο έχω γείρει..

 

υγρά εγώ έχω πάρα πολλά.. τρία εσώρουχα την ημέρα αλλάζω και κάνω δύο ντουζακια.. στην αρχή κάπως μου το είχε ονομάσει αυτό ο γιατρός αλλά τότε ήταν απ' την προγεστερόνη...ακομα έχω πολλα.είναι κυρίως κιτρινωπά με λιγοστά διάφανα.ειναι απολύτως λογικα μου είχε πει ο γιατρός μου ..τα έχω εξ αρχής ..κ ακράτεια έχω με το φτέρνισμα !!

Χαίρομαι πολύ κοπέλα μου που είσαι καλύτερα 😊 πήγες σε είδε από κοντά ; 

Και εγώ μαξιλάρι δεν χρησιμοποιώ δεν έχω πάρει κιολας δεν με ενοχλεί η κοιλιά μου τόσο όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι αλλά όταν πάω να γυρίσω πλευρό εκεί ζορίζομαι, επίσης βολεύομαι να κοιμάμαι και ανάσκελα πολλές φορές ξυπναω έτσι αλλά νομίζω πως δεν κάνει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαίρομαι πολύ κοπέλα μου που είσαι καλύτερα 😊 πήγες σε είδε από κοντά ; 

Και εγώ μαξιλάρι δεν χρησιμοποιώ δεν έχω πάρει κιολας δεν με ενοχλεί η κοιλιά μου τόσο όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι αλλά όταν πάω να γυρίσω πλευρό εκεί ζορίζομαι, επίσης βολεύομαι να κοιμάμαι και ανάσκελα πολλές φορές ξυπναω έτσι αλλά νομίζω πως δεν κάνει 

 

Λέω να πάρω ένα είδικα τώρα που μεγαλώνει η κοιλιτσα..εχω δει ένα που είναι κ ύπνου και μετά γίνεται και θηλασμού !

Όχι δεν πήγα αφού είμαι καλύτερα δεν άλλαξα το ραντεβού..πέμπτη το έχουμε κανονίσει !ελπίζω να συνεχίσω να είμαι έτσι ...

Κ εγώ  κάθομαι ανάσκελα με βολεύει πολύ ειδικά όταν πονάνε τα πόδια μου η με ζοριζει η κοιλιά μου στο πλάι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Λέω να πάρω ένα είδικα τώρα που μεγαλώνει η κοιλιτσα..εχω δει ένα που είναι κ ύπνου και μετά γίνεται και θηλασμού !

Όχι δεν πήγα αφού είμαι καλύτερα δεν άλλαξα το ραντεβού..πέμπτη το έχουμε κανονίσει !ελπίζω να συνεχίσω να είμαι έτσι ...

Κ εγώ  κάθομαι ανάσκελα με βολεύει πολύ ειδικά όταν πονάνε τα πόδια μου η με ζοριζει η κοιλιά μου στο πλάι..!!

Καλημέρα κορίτσια 

Μαξιλάρι θηλασμού έχω πάρει δεν ξέρω αν θα με βοηθήσει αλλά είπα να το πάρω να το δοκιμάσω θα το πάρω μαζί μου στο μαιευτήριο

Ααα ωραία και εγώ την Πέμπτη έχω ραντεβού στον γιατρό θα πάω και ενδοκρινολόγο

Εμένα την νύχτα με ταλαιπωρούν κράμπες στα  πόδια.. τώρα δεν είναι τόσο πρησμένα ίσως έπεσε λίγο η θερμοκρασία και να μην είναι δεν ξέρω…  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Ναι και η δύσπνοια και το γύρισμα του πλευρού είναι θεματάκι .. εχει καμία κοπέλα πάρει  μαξιλάρι εγκυμοσύνης;

πρέπει να πάρω μου φαίνεται έχω επιστρατεύσει όλα τα μαξιλάρια του σπιτιού στο κρεβάτι..

Εγώ κορίτσι μου δεν έχω πάρει! Κοιμάμαι με μαξιλάρια όμως...κ έχω αρχίσει κ το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ! Λένε ότι βολεύει πολύ κ στον θηλασμό 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Να σας ρωτήσω. Υγρά είναι φυσιολογικό να έχουμε στην εγγυμοσυνη; 

Εγώ δεν είχα έως τώρα ...και τις τελευταίες μέρες και ειδικά σήμερα είχα λίγα υγρά στο εσώρουχο .σαν νερό. ( Φοβήθηκα μην χάνω σιγά σιγά αμνιακό )  επειδή είναι σαν νερό..δεν είναι υγρά λευκά .

Βγάζετε όλες ; Έχω στείλει στον γιατρό να μου απαντησει

Κ εγώ έτσι! Ειδικά το πρωί! Είχα κάνει κ καλλιεργεί για δούμε. Ο γιατρός μου εμένα Μ είπε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό (αρκεί Μ λέει να μην τρέχουν μέχρι κάτω 🤣) κ οσο προχωράει η εγκυμοσύνη θα έχουμε όλο κ περισσότερα! Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω αρκετά αλλά μόνο το πρωί. Κ τώρα που θα ξανά πάω πάλι θα το ξανά συζητήσουμε! Μην ανησυχείς δες όμως κ τι θα σου πει ο γιατρός σου! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...