Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τότε γιατί δεν σε κάνει την β επιπέδου σε 2 βδομαδες που θα πας ; 
εγω τώρα είναι 21 και 2 μερες και την έκανα σήμερα είναι βλακεία να πας και να μην την κανείς και να σου πει έλα σε μια βδομαδα πάλι 

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Εμένα μου έκλεισε κατευθείαν ραντεβού για β επιπέδου στις 20+εβδομάδες χωρίς ενδιάμεσο ραντεβού επάνω στο μήνα από την τελευταία επίσκεψη.μηπως είναι κ η δικιά σου β επιπέδου αφού τα κάνει κ εσένα ο γιατρός σου ?

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω όλες κάτι πληρώνετε ξεχωριστά  όλες τις επισκέψεις σας η σας έχουν κάνει καποιο πακέτο τιμης ?

Δε ξέρω πως θα γίνει....ναι ίσως μου προτείνει να πάω κατευθείαν για β επιπέδου...αλλιώς θα του το προτείνω εγώ μάλλον...τι να πω !έχω λίγο μπερδευτεί. Θα τον πάρω τον επόμενη βδομάδα να δούμε.

Προσωπικά ανά ραντεβού με χρεώνει 50ευρω..κανένα πακέτο..και για τη γέννα κ τη μαία  δεν έχουμε ρωτήσει ακόμα !εσάς !;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Εμένα μου έκλεισε κατευθείαν ραντεβού για β επιπέδου στις 20+εβδομάδες χωρίς ενδιάμεσο ραντεβού επάνω στο μήνα από την τελευταία επίσκεψη.μηπως είναι κ η δικιά σου β επιπέδου αφού τα κάνει κ εσένα ο γιατρός σου ?

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω όλες κάτι πληρώνετε ξεχωριστά  όλες τις επισκέψεις σας η σας έχουν κάνει καποιο πακέτο τιμης ?

50 ευρω κάθε επίσκεψη μια φορά τον μήνα. Την αυχενική και τη β επιπέδου την κάνω αλλού, όχι στον ίδιο.   Συν 1200 για τη γέννα στον γιατρό μου και τη μαία. Συν όσα δώσουμε στην κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

 

Δε ξέρω πως θα γίνει....ναι ίσως μου προτείνει να πάω κατευθείαν για β επιπέδου...αλλιώς θα του το προτείνω εγώ μάλλον...τι να πω !έχω λίγο μπερδευτεί. Θα τον πάρω τον επόμενη βδομάδα να δούμε.

Προσωπικά ανά ραντεβού με χρεώνει 50ευρω..κανένα πακέτο..και για τη γέννα κ τη μαία  δεν έχουμε ρωτήσει ακόμα !εσάς !;;

Και εγώ 50 ευρώ δίνω στην επίσκεψη κάθε φορά που πάω το μόνο που ρώτησα είναι για την κλινική που έδωσε τηλ να παρω να ρωτήσω τιμές αυτός δεν μου είπε ποσά θέλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

 

Δε ξέρω πως θα γίνει....ναι ίσως μου προτείνει να πάω κατευθείαν για β επιπέδου...αλλιώς θα του το προτείνω εγώ μάλλον...τι να πω !έχω λίγο μπερδευτεί. Θα τον πάρω τον επόμενη βδομάδα να δούμε.

Προσωπικά ανά ραντεβού με χρεώνει 50ευρω..κανένα πακέτο..και για τη γέννα κ τη μαία  δεν έχουμε ρωτήσει ακόμα !εσάς !;;

1500€ την γέννα και κάθε μήνα μια φορά θα πάρει 50€ ή 20€ κάποιες φορές. Αν πάω περισσότερες φορές μέσα στον μηνα στη θα μου πάρει λεφτά. 

Και τις εξετάσεις αυχενικη κτλ τις κάνω αλλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Και εμένα 50 κάθε επίσκεψη παίρνει οπότε απ ότι καταλαβαίνω οι περισσότεροι πάνω κάτω τα ίδια παίρνουν 

Ναι πάνω κάτω τα ίδια παίζουν απο τιμές...και στο μητέρα από ο τι έχω δει είναι και τι δωμάτιο θα επιλέξεις...φαντάζομαι σε όλα τα νοσοκομεία..θα τον ρωτήσω όμως για την γέννα την επόμενη που θα πάω .!απ' ο τι μου έχουν πει δυο φίλες μου που έχουν κάνει παιδάκια περίπου 9.000-10.000κοστιζει όλη η εγκυμοσύνη χωρίς επιδόματα και εξοπλισμένο με τα πάντα δωμάτιο του παιδιού..πολλά λίγα δε ξέρω..θα δείξει

.εμεις πάντως κορίτσια μέχρι στιγμής για όλες τις εξετάσεις έχουμε δώσει αρκετά χρήματα ...μόνο οι 2κυστικες και το νιφτυ κ ο αιματολγος κόστισαν 1300 ..να ναι βέβαια καλά τα μωράκια μας κ αυτό μετράει !!αλλά εντάξει πρέπει να τα έχουμε όλα στο νου μας...δεν είναι τίποτα δεδομένο !αυτά ήταν τα δικά μας βαριά έξοδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι πάνω κάτω τα ίδια παίζουν απο τιμές...και στο μητέρα από ο τι έχω δει είναι και τι δωμάτιο θα επιλέξεις...φαντάζομαι σε όλα τα νοσοκομεία..θα τον ρωτήσω όμως για την γέννα την επόμενη που θα πάω .!απ' ο τι μου έχουν πει δυο φίλες μου που έχουν κάνει παιδάκια περίπου 9.000-10.000κοστιζει όλη η εγκυμοσύνη χωρίς επιδόματα και εξοπλισμένο με τα πάντα δωμάτιο του παιδιού..πολλά λίγα δε ξέρω..θα δείξει

.εμεις πάντως κορίτσια μέχρι στιγμής για όλες τις εξετάσεις έχουμε δώσει αρκετά χρήματα ...μόνο οι 2κυστικες και το νιφτυ κ ο αιματολγος κόστισαν 1300 ..να ναι βέβαια καλά τα μωράκια μας κ αυτό μετράει !!αλλά εντάξει πρέπει να τα έχουμε όλα στο νου μας...δεν είναι τίποτα δεδομένο !αυτά ήταν τα δικά μας βαριά έξοδα...

Δεν νομίζω ότι πάει τόσα πολλά. Εκτός αν κάποιος θέλει και έξτρα εξετάσεις. 

Το κανονικές συνθήκες. Θέλει 1500€ γιατρός , 1800€ το νοσοκομείο. Και καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης χαλάς κάνα 1000€ σε εξετάσεις και επισκέψεις. 

 

Χοντρικά 4500€ αν δεν χρειαστεί τίποτα εξτρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν νομίζω ότι πάει τόσα πολλά. Εκτός αν κάποιος θέλει και έξτρα εξετάσεις. 

Το κανονικές συνθήκες. Θέλει 1500€ γιατρός , 1800€ το νοσοκομείο. Και καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης χαλάς κάνα 1000€ σε εξετάσεις και επισκέψεις. 

 

Χοντρικά 4500€ αν δεν χρειαστεί τίποτα εξτρα

 

Δε ξέρω..τι να σου πω..απ ο τι έχω ακούσει !θα το δω στην πορεία που θα φτιάχνουμε σιγά σιγά το δωμάτιο πρώτα ο Θεός !!

Εμείς έχουμε ήδη κάνει έξτρα εξετάσεις συν ότι δε θα επιλέξουμε Τρίκλινο δωμάτιο...ε μετά βάλε χοντρικά κάνα 1000καροτσι..κάνα  1000κουνια κ συρταριερας συν οοοολα τα υπόλοιπα...φαντάζομαι θα το φτάσουμε με άνεση.δε πειράζει αυτά είναι όλα πολύ χαρούμενα έξοδα !!!να πάνε όλα καλά σε όλες μας εύχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Δε ξέρω..τι να σου πω..απ ο τι έχω ακούσει !θα το δω στην πορεία που θα φτιάχνουμε σιγά σιγά το δωμάτιο πρώτα ο Θεός !!

Εμείς έχουμε ήδη κάνει έξτρα εξετάσεις συν ότι δε θα επιλέξουμε Τρίκλινο δωμάτιο...ε μετά βάλε χοντρικά κάνα 1000καροτσι..κάνα  1000κουνια κ συρταριερας συν οοοολα τα υπόλοιπα...φαντάζομαι θα το φτάσουμε με άνεση.δε πειράζει αυτά είναι όλα πολύ χαρούμενα έξοδα !!!να πάνε όλα καλά σε όλες μας εύχομαι ❤️

Ααα και για ψώνια. Ναι σίγουρα. 

Νόμιζα λέμε μόνο για τα της γέννας. 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα και για ψώνια. Ναι σίγουρα. 

Νόμιζα λέμε μόνο για τα της γέννας. 😝

Όχι όλα μα όλα μέσα !!!βέβαια κ στο εμπόριο υπάρχουν πάρα πολλές τιμές απ' όσο έχω δει βέβαια σε διάφορα μαγαζιά οπότε κ μετά είναι επιλογές!αχ!ανυπομονώ για τα ψώνια της !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μ περνει 40  και γενικα τοσο  περνουν οι πιο πολλοί γιατροί εδω.. αυχενική και β επιπέδου κανει  μονο ενας γιατρος εδω που ειναι πιστοποιημένος εμβρυολογος και μας πηρε 90 

ο γιατρος θελει 800 και μαζι μ τη κλινική απο οτι μ ειπαν βγαινει γυρω στα 2.200

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εμενα μ περνει 40  και γενικα τοσο  περνουν οι πιο πολλοί γιατροί εδω.. αυχενική και β επιπέδου κανει  μονο ενας γιατρος εδω που ειναι πιστοποιημένος εμβρυολογος και μας πηρε 90 

ο γιατρος θελει 800 και μαζι μ τη κλινική απο οτι μ ειπαν βγαινει γυρω στα 2.200

Α! Μια χαρά είστε! Αρκετά πιο οικονομικά από εμάς τις υπόλοιπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εμενα μ περνει 40  και γενικα τοσο  περνουν οι πιο πολλοί γιατροί εδω.. αυχενική και β επιπέδου κανει  μονο ενας γιατρος εδω που ειναι πιστοποιημένος εμβρυολογος και μας πηρε 90 

ο γιατρος θελει 800 και μαζι μ τη κλινική απο οτι μ ειπαν βγαινει γυρω στα 2.200

καλημέρα κορίτσια! όντως μια  χαρά!δε το συζητώ! μπράβο κ στον εμβρυολόγο που παρόλο που αποτελεί  μονοπώλιο  είναι σχετικά οικονομικός !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2022 at 10:47 ΠΜ, ο/η mariakater είπε:

Εμενα ηταν κάπως ετσι αλλα δεν προλαβα να βγαλω καλη φωτο Γτ ηρθε ο κοσμος 

4A8A11E5-9CCE-4A43-B22C-A0CCB3949FE5.jpeg

Μα πόσο όμορφα! Μπράβο! Με το καλό να το υποδεχτείτε το μωράκι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2022 at 3:42 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα γιατρό σήμερα έκανα την β επιπέδου 

Ολα καλά με είπε ο γιατρός μου 😊 380γρ ειναι το κοριτσακι μας 💕

εύχομαι σε όλες μας γερά μωράκια και μανούλες 😁

Υπέροχα νέα! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου. 

Εμείς είχαμε πάει στο χωριο πολυ ωραία τα περάσαμε❣️ το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι με πόνεσε η ουριτσα μου. Δεν ξέρω ..μήπως ήταν από το αμάξι. Ή ότι καθόμουν αρκετά. Τώρα είμαι εντάξει. 

Ανυπομονώ για την Πέμπτη που έχω γιατρό. Και για το πάρτυ την Δευτέρα άντε μακάρι να γίνει. 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια! Τι κάνετε; Πως τα περάσατε το Πάσχα ; 

Χρόνια πολλά κορίτσια !Χρίστος ανέστη  κορίτσια μου με υγεία , παγκόσμια ειρήνη και ψυχική ηρεμία !

Εμείς περάσαμε ωραία !τελικά δεν φύγαμε εκδρομή !πήγαμε σε ένα εξοχικό την  μερά του Πάσχα στην Κερατέα που μας κάλεσαν  και την επόμενη στο εξοχικό μας με γονείς και πεθερικά οικογενειακά !καλά ήταν δεν έχω παράπονο !

κ μόνο που αλλάζεις παραστάσεις έστω για μια δύο ημέρες είναι σημαντικό !

Εσύ πως πέρασες ;; ξεκουράστηκες καθόλου ;

Τα μωράκια σας πως είναι ;

@babyblue94αχ τι ωραία !άντε άντε έρχεται η ημέρα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια Χριστός Ανέστη 

εμεις δεν πήγαμε πουθενά εδώ σπίτι μείναμε γιορτασα και τα γενέθλια μου καθήσαμε κάναμε ανασταση και την άλλη μέρα πήγαμε στο κτήμα μας και ψησαμε ήσυχα περάσαμε καλά ήταν 😊

Εφαγα τόσο πολύ αυτές τις μερες το ευχαριστήθηκα σταμάτησα  τις μετρησεις μου και την διατροφη για 2 μερες εφαγα και την τούρτα μου το έριξα έξω 😋

@babyblue94 όλα καλά θα είναι θα πας στον γιατρό σου να δεις το μωράκι σου.. να περάσετε τέλεια στο παρτυ σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου ,Χριστός Ανέστη 

Κ εμείς ήρεμα περάσαμε αυτές τις μέρες δεν έχω πολύ υπομονή μες στο αμάξι, κουράζομαι οπότε προτιμώ τις κοντινές αποστάσεις.

@Elkπολύχρονη για τα γενέθλια σου εύχομαι ότι καλύτερο

@babyblue94με το καλό ο υπερηχος κ να έρθει η στιγμή για το παρτάκι σου και το reveal

Του χρόνου θα έχουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλιά τέτοιες μερες🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα ξύπνησα ( αριστερά ) με ολοστρόγγυλη κοιλιά. Και μετά δοκίμαζα κάτι ρούχα και ξαφνικά πετάχτηκε μια μύτη ( δεξιά) . Είχε πολύ πλακα. 

GridArt_20220426_104914658.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina.k είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου ,Χριστός Ανέστη 

Κ εμείς ήρεμα περάσαμε αυτές τις μέρες δεν έχω πολύ υπομονή μες στο αμάξι, κουράζομαι οπότε προτιμώ τις κοντινές αποστάσεις.

@Elkπολύχρονη για τα γενέθλια σου εύχομαι ότι καλύτερο

@babyblue94με το καλό ο υπερηχος κ να έρθει η στιγμή για το παρτάκι σου και το reveal

Του χρόνου θα έχουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλιά τέτοιες μερες🥰🥰🥰

Ευχαριστώ πολύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια σήμερα ξύπνησα ( αριστερά ) με ολοστρόγγυλη κοιλιά. Και μετά δοκίμαζα κάτι ρούχα και ξαφνικά πετάχτηκε μια μύτη ( δεξιά) . Είχε πολύ πλακα. 

GridArt_20220426_104914658.jpg

Χαχαχα τέλεια! Ποσο εβδομάδων είσαι τώρα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλά κορίτσια !!Χριστός Ανέστη με το καλό τα μωρά μας!!

Ούτε εμείς κουνηθήκαμε από Αθήνα δυστυχώς ,αλλά χαλάλι για τα μπεμπακια μας...

@Elk Πολύχρονη με το καλό !!!

@babyblue94 πολύ γλυκιά κοιλίτσα και σ εμένα έχει πεταχτεί αν και έχω κιλά παραπανίσια...με το καλό στον Υπέρυχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια σήμερα ξύπνησα ( αριστερά ) με ολοστρόγγυλη κοιλιά. Και μετά δοκίμαζα κάτι ρούχα και ξαφνικά πετάχτηκε μια μύτη ( δεξιά) . Είχε πολύ πλακα. 

GridArt_20220426_104914658.jpg

αχ μεγάλωσε η κοιλίτσα!!κ το φορεματάκι τέλειοο για εγκυμοσύνη !κι μένα έχει μεγαλώσει κορίτσια!!αχ αυτό που καταλαβαίνετε μύτη, πόδια κ λοιπά !!!εγώ τίποτα...ίσως επειδή  είχα λίγο λίπος στη κοιλίτσα!!

έχετε αρχίσει να νιώθετε τα μωράκια μας ;; εγώ όλο κ πιο έντονα...όταν ξεκουράζομαι κυρίως όλο κ πιο έντονα..

@Elkνα τα εκατοσττήσεις!!!ό τι καλύτερο εύχομαι κοριτσάκι μου..πώς πάει με το σπίτι ;; 

αχ ναι κορίτσια του χρόνου πρώτο ο θεός θα περάσουμε τις γιορτές με  τα αγγελούδια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...