Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις On 21/3/2022 at 9:19 ΜΜ, ο/η irini5 είπε:

ωχ θέλεις τρέξιμο λογικά..τουλάχιστον βάζεις δικά σου ένσημα...

Καπως έτσι...τα βάζει η δουλειά αλλα κόβουμε μπλοκάκι ..τεσπα..ελπίζω να ξεμπερδεύω σύντομα με το θέμα δουλεια!!!🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 21/3/2022 at 10:16 ΜΜ, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά :) 

Εγώ σήμερα βγήκα θετική στον Covid. Προς το παρόν χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι γιατί έχω αγχωθεί πολύ και για μένα και για το μπεμπακι 

Περαστικά εύχομαι και γρήγορα!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Λίγο πάνω από 38 είχα νωρίτερα. Πήρα δυο ντεπόν έκανα κι ένα δροσερό ντουζ και έπεσε στο 37. Να δω πως θα πάει τη νύχτα 🙏

εντάξει το 37 παλεύεται...ελπίζω να είσαι κ σήμερα κάπου εκεί κ όχι παραπάνω..περαστικούλια...  ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ήθελα να σας ρωτήσω. Επειδή έχουμε στο άλλο θέμα μια διαφορά. 

Πόσο fyllicin παίρνετε ; 

Εγώ ένα την μέρα. 

παίρνω folidex  για φυλικό λογικά παρόμοιο δλδ...1 την ημέρα!! τι θέμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Καπως έτσι...τα βάζει η δουλειά αλλα κόβουμε μπλοκάκι ..τεσπα..ελπίζω να ξεμπερδεύω σύντομα με το θέμα δουλεια!!!🙃

το ελπίζω!! σας θαυμάζω όσες δουλέυετε και μετακινείστε !!εγώ από το σπίτι κι φοβάμαι και τη μεγάλη μπαλκονόπορτα  να ανοίξω😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

παίρνω folidex  για φυλικό λογικά παρόμοιο δλδ...1 την ημέρα!! τι θέμα;;

Απλά συζηταμε..λέω εγώ ότι όλες οι εγγυες που ξέρω οι γιατροί δίνουν 1 την μερα. 

Και λένε κάποιες κοπέλες ότι είναι πάρα πολύ αυτή η δόση κτλ.

Αλλά αφού μας τα δίνουν οι γιατροί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Απλά συζηταμε..λέω εγώ ότι όλες οι εγγυες που ξέρω οι γιατροί δίνουν 1 την μερα. 

Και λένε κάποιες κοπέλες ότι είναι πάρα πολύ αυτή η δόση κτλ.

Αλλά αφού μας τα δίνουν οι γιατροί.

αλήθεια ;; ναι και εγώ όσες εγκυούλες γνωρίζω ένα παίρνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν πήγα. Η αυχενική είναι πολύ καλή. Μου είπε πόσες φορές μπράβο για το μωρό. Είναι πολύ καλό το μωρό. Και μυτούλα έχει και αυχένα κανονικό. 

 

Μου είπε ότι είναι όλα καλά. Θα περιμένω μέχρι το βράδυ να βγουν και οι αιματολογικές και τα ποσοστά. Αλλά όλα είναι πολύ καλά έως τώρα. Μου είπε ότι είναι κοριτσάκι μάλλον κατά πάσα πιθανότητα. Το είπε πολύ γρήγορα.  χαχαχαχααχ 😝❣️❣️❣️ 

 

Εντομεταξυ πολλά νεύρα το μωρό μου. Κλωτσαγε και χτύπαγε τα χέρια .και έλεγε αυτός βρε κάτσε λίγο φρόνιμα μην κουνιέσαι να δω λίγο την καρδούλα σου. Μην μου κουνιέσαι. Χαχαχαχαχατ

πΗΤ 1/10 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2022 at 8:57 ΜΜ, ο/η blueheart είπε:

Λίγο πάνω από 38 είχα νωρίτερα. Πήρα δυο ντεπόν έκανα κι ένα δροσερό ντουζ και έπεσε στο 37. Να δω πως θα πάει τη νύχτα 🙏

Κοίτα, επειδή το πέρασα πρόσφατα και μάλιστα βαριά μην ανησυχείς για το μωρό. Αυτό ο,τι χρειάζεται το παίρνει από εσένα, εσύ απλά θα κουραστεις  λίγο. Εγώ έπαιρνα 3 ντεπον 1000ρια την ημέρα. Είναι ασφαλή. Ανησυχούσα για το μωράκι αλλά το είδα όταν αναρρωσα κι όλα καλά. Οι εξετάσεις μου σήμερα καλύτερα από ποτέ. Θα περάσει κι αυτό και μετά θα είσαι και πιο χαλαρή αφού το πέρασες αλώβητη. Απλά να τσεκαρεις το οξυγόνο σου και τους παλμούς σου με ένα οξυμετρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία κορίτσια μου..μίλησα  με τον γιατρό όλα καλά με την αυχενική. 

Μάλλον θα ξεκινησω σαλοσπιρ μου είπανε .προληπτικά λέει για πίεση τρίτου τριμήνου. Δεν ξέρω τι είδε.αλλα θα μου πει λέει από βδομάδα να το επεξεργαστεί καλύτερα λέει και να μιλήσει με τον συνάδελφό του. 

Αλλά γενικά λέει δεν είναι κάτι ανησυχτικο να μην αγχώνομαι .όλα είναι καλά. 

❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2022 at 12:44 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Λοιπόν πήγα. Η αυχενική είναι πολύ καλή. Μου είπε πόσες φορές μπράβο για το μωρό. Είναι πολύ καλό το μωρό. Και μυτούλα έχει και αυχένα κανονικό. 

 

Μου είπε ότι είναι όλα καλά. Θα περιμένω μέχρι το βράδυ να βγουν και οι αιματολογικές και τα ποσοστά. Αλλά όλα είναι πολύ καλά έως τώρα. Μου είπε ότι είναι κοριτσάκι μάλλον κατά πάσα πιθανότητα. Το είπε πολύ γρήγορα.  χαχαχαχααχ 😝❣️❣️❣️ 

 

Εντομεταξυ πολλά νεύρα το μωρό μου. Κλωτσαγε και χτύπαγε τα χέρια .και έλεγε αυτός βρε κάτσε λίγο φρόνιμα μην κουνιέσαι να δω λίγο την καρδούλα σου. Μην μου κουνιέσαι. Χαχαχαχαχατ

πΗΤ 1/10 

 

 

Τελεια ωραια νεα!!! Εμεις αυριο εχουμε το παρτυ με το μπαλονι … κοριτσακι τι ωραια (Εγω ειμαι σχεδον σιγουρη οτι εχω αγορι )  

εμας μας εδωσε και σε dvd ολη την εξεταση και δεν σταματαει να κουνιέται χερια ποδια συνεχεια Αντε ακομα λιγο και θα αρχισουμε να τα νιώθουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mariakater είπε:

Τελεια ωραια νεα!!! Εμεις αυριο εχουμε το παρτυ με το μπαλονι … κοριτσακι τι ωραια (Εγω ειμαι σχεδον σιγουρη οτι εχω αγορι )  

εμας μας εδωσε και σε dvd ολη την εξεταση και δεν σταματαει να κουνιέται χερια ποδια συνεχεια Αντε ακομα λιγο και θα αρχισουμε να τα νιώθουμε 

Αχ τέλεια. ..άντε να δούμε τι έχεις και εσύ. 

Εγώ 9 του μήνα θα το κάνω το πάρτυ. Ναι κουνιέται συνέχεια. Άντε να το νιωσουμε 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ τέλεια. ..άντε να δούμε τι έχεις και εσύ. 

Εγώ 9 του μήνα θα το κάνω το πάρτυ. Ναι κουνιέται συνέχεια. Άντε να το νιωσουμε 😍😍

Μπράβο με το καλό η μπέμπα σου. Εγώ έχω αγοράκι το οποίο βιάζεται να μεγαλώσει μας εδωσε πητ μια βδομάδα νωρίτερα.και μας ή αυχενικη ήταν πολύ καλή κ Δευτέρα θα έχουμε και τις εξετάσεις. Νομίζω ηρεμουμε όλες σιγά σιγά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ωραία κορίτσια μου..μίλησα  με τον γιατρό όλα καλά με την αυχενική. 

Μάλλον θα ξεκινησω σαλοσπιρ μου είπανε .προληπτικά λέει για πίεση τρίτου τριμήνου. Δεν ξέρω τι είδε.αλλα θα μου πει λέει από βδομάδα να το επεξεργαστεί καλύτερα λέει και να μιλήσει με τον συνάδελφό του. 

Αλλά γενικά λέει δεν είναι κάτι ανησυχτικο να μην αγχώνομαι .όλα είναι καλά. 

❣️❣️❣️

Χρόνια πολλά για σήμερα κορίτσια και για την Ελλάδα μας !αχ πολύ ωραία νέα !!!κ άλλο κοριτσάκι στην παρέα μας !!μεγάλωσε το αστεράκι σου ;;όλα καλά !!ναι ίσως προληπτικά .ασπιρινη νομίζω είναι...το έχω ξανακούσει ..

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Τελεια ωραια νεα!!! Εμεις αυριο εχουμε το παρτυ με το μπαλονι … κοριτσακι τι ωραια (Εγω ειμαι σχεδον σιγουρη οτι εχω αγορι )  

εμας μας εδωσε και σε dvd ολη την εξεταση και δεν σταματαει να κουνιέται χερια ποδια συνεχεια Αντε ακομα λιγο και θα αρχισουμε να τα νιώθουμε 

Αχ τι ωραία !!!άντε θα μάθουμε και το δικό σου...κ εγώ ήμουν σίγουρη για αγορακι αλλά ...!!οπότε θα δεις αύριο με σιγουριά !!

Αχ ναι κοριτσάκια θα τα νιώθουμε...εμένα επειδή ο πλακούντας μου είναι οπίσθιος μου είπε ότι μπορεί να την νιώσω πιο γρήγορα...ανυπομονώ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Μπράβο με το καλό η μπέμπα σου. Εγώ έχω αγοράκι το οποίο βιάζεται να μεγαλώσει μας εδωσε πητ μια βδομάδα νωρίτερα.και μας ή αυχενικη ήταν πολύ καλή κ Δευτέρα θα έχουμε και τις εξετάσεις. Νομίζω ηρεμουμε όλες σιγά σιγά .

Κι αλλά καλά νέα !!Έλα το γλυκουλι μου !!ταχεία ανάπτυξη!!πότε δλδ έχεις Πητ ;;ποσο μήκος είχε το αγοράκι σου αν επιτρέπεται ;;έμας δεν μας είπε τίποτα για Πητ..κορίτσια εσάς ήταν 3d η αυχενική ;;η αυτό γίνεται στην β επιπέδου ;;εγώ περίμενα την αυχενική αλλά μάταια..2d έγραφε...

Αχ εγώ σε δέκα μέρουλες θα πάω να την δω πάλι...ανά μήνα τώρα...

@blueheartελπίζουμε να είσαι καλύτερα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Κι αλλά καλά νέα !!Έλα το γλυκουλι μου !!ταχεία ανάπτυξη!!πότε δλδ έχεις Πητ ;;ποσο μήκος είχε το αγοράκι σου αν επιτρέπεται ;;έμας δεν μας είπε τίποτα για Πητ..κορίτσια εσάς ήταν 3d η αυχενική ;;η αυτό γίνεται στην β επιπέδου ;;εγώ περίμενα την αυχενική αλλά μάταια..2d έγραφε...

Αχ εγώ σε δέκα μέρουλες θα πάω να την δω πάλι...ανά μήνα τώρα...

@blueheartελπίζουμε να είσαι καλύτερα...

 

Είχα πητ 2/10 κ πήγαμε 26/09 και όχι δεν ήταν 3d ούτε εμάς νομίζω η β επιπέδου γίνεται έτσι.για κοίτα τα χαρτιά που σου εδωσε απ την αυχενική πάνω πάνω εμένα λέει και της δυο πητ .ήταν 7,8 cm ο μπέμπης μας.και εμένα τώρα 1 φορά το μήνα είπε αλλά τον έψησα και το κλείσαμε στις 3 εβδομάδες😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Είχα πητ 2/10 κ πήγαμε 26/09 και όχι δεν ήταν 3d ούτε εμάς νομίζω η β επιπέδου γίνεται έτσι.για κοίτα τα χαρτιά που σου εδωσε απ την αυχενική πάνω πάνω εμένα λέει και της δυο πητ .ήταν 7,8 cm ο μπέμπης μας.και εμένα τώρα 1 φορά το μήνα είπε αλλά τον έψησα και το κλείσαμε στις 3 εβδομάδες😉

Εμας μας εδωσε και 3D φωτογραφίες .. ειναι τέλειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Είχα πητ 2/10 κ πήγαμε 26/09 και όχι δεν ήταν 3d ούτε εμάς νομίζω η β επιπέδου γίνεται έτσι.για κοίτα τα χαρτιά που σου εδωσε απ την αυχενική πάνω πάνω εμένα λέει και της δυο πητ .ήταν 7,8 cm ο μπέμπης μας.και εμένα τώρα 1 φορά το μήνα είπε αλλά τον έψησα και το κλείσαμε στις 3 εβδομάδες😉

7.8;;Ουάου !!πολύ.μεγαλο το μωράκι σου..εμένα ήταν 6.1νομιζω ..και μας είχε φανεί μικρό ..ο γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικό για την Πητ μας και ταιριάζει με την αρχική..αχ ναι θα περιμένουμε τώρα την β επιπέδου.. @mariakater τι τέλεια !!θέλω κ εγώ .σ εμβρυολογο πηγές ;;εμάς ένα Ντιβιντι μόνο με φωτογραφίες μας έδωσαν απλώς καλύτερης ανάλυσης από αυτές του γιατρού..

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Χρόνια πολλά για σήμερα κορίτσια και για την Ελλάδα μας !αχ πολύ ωραία νέα !!!κ άλλο κοριτσάκι στην παρέα μας !!μεγάλωσε το αστεράκι σου ;;όλα καλά !!ναι ίσως προληπτικά .ασπιρινη νομίζω είναι...το έχω ξανακούσει ..

Αχ τι ωραία !!!άντε θα μάθουμε και το δικό σου...κ εγώ ήμουν σίγουρη για αγορακι αλλά ...!!οπότε θα δεις αύριο με σιγουριά !!

Αχ ναι κοριτσάκια θα τα νιώθουμε...εμένα επειδή ο πλακούντας μου είναι οπίσθιος μου είπε ότι μπορεί να την νιώσω πιο γρήγορα...ανυπομονώ !!!

Αχ ναι και εμένα οπίσθιος είναι. Υψηλός οπίσθιος γράφει. Άντε να το νιώθουμε για να ξέρουμε ότι είναι καλά. Χαχα 5.91 έχει πάει. Μεγάλωσε και χτυπιοταν και τεντωνοταν. Ήταν πολύ όμορφο πράγμα. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κι αλλά καλά νέα !!Έλα το γλυκουλι μου !!ταχεία ανάπτυξη!!πότε δλδ έχεις Πητ ;;ποσο μήκος είχε το αγοράκι σου αν επιτρέπεται ;;έμας δεν μας είπε τίποτα για Πητ..κορίτσια εσάς ήταν 3d η αυχενική ;;η αυτό γίνεται στην β επιπέδου ;;εγώ περίμενα την αυχενική αλλά μάταια..2d έγραφε...

Αχ εγώ σε δέκα μέρουλες θα πάω να την δω πάλι...ανά μήνα τώρα...

@blueheartελπίζουμε να είσαι καλύτερα...

 

Ούτε εμενα ήταν 3d . Εμένα είχε. 5.91 μήκος. Και με έβγαλε 12 w. 

Νομίζω το 3d είναι στην β επιπέδου ναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ ναι και εμένα οπίσθιος είναι. Υψηλός οπίσθιος γράφει. Άντε να το νιώθουμε για να ξέρουμε ότι είναι καλά. Χαχα 5.91 έχει πάει. Μεγάλωσε και χτυπιοταν και τεντωνοταν. Ήταν πολύ όμορφο πράγμα. 

Ούτε εμενα ήταν 3d . Εμένα είχε. 5.91 μήκος. Και με έβγαλε 12 w. 

Νομίζω το 3d είναι στην β επιπέδου ναι. 

Τα.μωρακια μας είχαν το ίδιο μέγεθος στην αυχενική.κι.μενα 12με έβγαζε !.αχ αναρωτιέμαι πόσο να έχει φτάσει τώρα..!!

βρε κορίτσια απορία γιατί έχω χαθεί με τους μήνες και τις βδομάδες :εγώ μεθαρθο μπαίνω στην 17η..αυτό σημασιοδοτει ότι μπαίνω στον πέμπτο λογικά..άρα είμαι 4μηνων ;;καλά τα λέω !;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Τα.μωρακια μας είχαν το ίδιο μέγεθος στην αυχενική.κι.μενα 12με έβγαζε !.αχ αναρωτιέμαι πόσο να έχει φτάσει τώρα..!!

βρε κορίτσια απορία γιατί έχω χαθεί με τους μήνες και τις βδομάδες :εγώ μεθαρθο μπαίνω στην 17η..αυτό σημασιοδοτει ότι μπαίνω στον πέμπτο λογικά..άρα είμαι 4μηνων ;;καλά τα λέω !;;;

Κ εγώ έχω μπερδευτεί μ αυτό αλλά νομίζω ότι από τη στιγμή που μπαίνεις στον πέμπτο είσαι 5 ?? Αφού όταν κλεισουμε τις  12 εβδομάδες λέμε ότι πέρασε το πρώτο τριμηνο?λέω τώρα...δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Τα.μωρακια μας είχαν το ίδιο μέγεθος στην αυχενική.κι.μενα 12με έβγαζε !.αχ αναρωτιέμαι πόσο να έχει φτάσει τώρα..!!

βρε κορίτσια απορία γιατί έχω χαθεί με τους μήνες και τις βδομάδες :εγώ μεθαρθο μπαίνω στην 17η..αυτό σημασιοδοτει ότι μπαίνω στον πέμπτο λογικά..άρα είμαι 4μηνων ;;καλά τα λέω !;;;

Κορίτσια τώρα είδα αυτό το post στο πλάι και ει΄δα και τα άλλα που λέτε και είπα να βοηθήσω. Όπως τα λες είναι. Όταν μπαίνεις στον 5ο είσαι 4μηνών. Όπως όταν διανύεις τη 17η εβδομάδα είσαι 16 εβδομάδων και κάποιων ημερών. Οι γιατροί δεν το χρησιμοποιούν βέβαια ιδιαίτερα αυτό με τους μήνες. Μόνο τις εβδομάδες. @Katerina.k είναι και η 13η εβδομάδα στο 1ο τρίμηνο. Ο 1ος και ο 2ος έχουν από 4 εβδομάδες και ο 3ος έχει 5 εβδομάδες. Οπότε με την ίδια λογική στο 5ο μπαίνεις όταν ολοκληρώσεις τη 17η και μπεις στη 18η εβδομάδα. Ο 4ος και ο 5ος έχουν κι αυτοί από 4 εβδομάδες και ο 6ος έχει 5 εβδομάδες. Όλα αυτά δεν έχουν κάποια σημασία φυσικά, είναι ένας τρόπος να τα μετράμε σε μήνες όταν μας ρωτάνε οι φίλοι περισσότερο.

Κατά τα άλλα γι αυτό που λέγατε πριν μέρες με το filicin και το folidex, η διαφορά τους είναι στην ποσότητα της ουσίας που έχουν. Δηλαδή το παίρνω 1 χάπι την ημέρα δε λέει τίποτα. Το filicin έχει 5 mg και το folidex έχει 0,4 mg. Δεν ξέρω αν υπάρχει folidex και με περισσότερη περιεκτικότητα, αλλά νομίζω όχι. Αν κάποιος παίρνει ένα filicin την ημέρα παίρνει 12,5 φορές περισσότερη ποσότητα φυλλικού από αυτόν που παίρνει το folidex. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

04b9fac2ce3ba14523bbd90e38ff5707.jpg

Σ ευχαριστούμε πολύ για τις διευκρινήσεις, είναι αυτό που σε ρωτάνε πόσο μηνών είσαι κ δεν ξέρεις τι να πεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

04b9fac2ce3ba14523bbd90e38ff5707.jpg

Πφφφφ ακόμα 4ειμαι δηλαδη ;;χαχαχ..🙊Αχ ευχαριστουμε πολύ που μας διαφωτίσες!δε το ήξερα καν ότι κάποιοι μήνες έχουν περισσότερες βδομάδες..το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έβγαινε το εννιαμηνο με 40βδομαδες.

Άλλο πάλι κ αυτό με το φυλλικό...!μάλλον είναι ανάλογα τον γιατρό κ τις ανάγκες της κάθε εγκύου..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...