Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

Εντομεταξυ ήθελα να ρωτήσω. 

Εμένα τις τελευταίες δύο μέρες  πέταξε λίγο η κοιλιά. Και εσάς έτσι απότομα έγινε ;

Και τις τελευταίες δύο μέρες.τα βραδιά γίνεται λόγο πιο σκληρή και πιο πρησμένη από ότι το πρωί; Συμβαίνει σε κάποια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εντομεταξυ ήθελα να ρωτήσω. 

Εμένα τις τελευταίες δύο μέρες  πέταξε λίγο η κοιλιά. Και εσάς έτσι απότομα έγινε ;

Και τις τελευταίες δύο μέρες.τα βραδιά γίνεται λόγο πιο σκληρή και πιο πρησμένη από ότι το πρωί; Συμβαίνει σε κάποια; 

Καλημέρα !ελπίζω να είσαι καλύτερα !!ναι και μένα τότε είχε πετάξει χιχι..βέβαια δεν έχει μεγαλώσει ακόμα πολύ..

πρησμένη είναι και μένα λογικά απ' όλα αυτά που τρώω ..άλλα σκληρή όχι...ίσως τα κορίτσια να έχουν ανάλογη εμπειρία με τη δικιά σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα !ελπίζω να είσαι καλύτερα !!ναι και μένα τότε είχε πετάξει χιχι..βέβαια δεν έχει μεγαλώσει ακόμα πολύ..

πρησμένη είναι και μένα λογικά απ' όλα αυτά που τρώω ..άλλα σκληρή όχι...ίσως τα κορίτσια να έχουν ανάλογη εμπειρία με τη δικιά σου !!

Βασικά ναι ίσως εννοώ αυτό και δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά. Ετσι πρησμένη εννοώ. Μάλλον εμένα πρήζεται και το στομάχι και έρχεται και δένει χαχαχα 

Είμαι λίγο καλύτερα με τα χάπια ελπίζω να κρατήσει έτσι. 

Κάνω υπομονή 3 μέρες ακόμα για την αυχενική χαχα

Α ωραία και εσένα 12η πέταξε ;τι καλά. Ίσως να μου κάνει αυτό εντύπωση. Έτσι σε 2 μέρες ξαφνικά τσουπ πέταξε χααχ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια ,χάθηκα είναι η αλήθεια είχα πρόβλημα με το ίντερνετ και γενικά διάφορα με εγκυμοσύνη.

Έκανα την προηγούμενη βδομάδα αυχενική όλα καλά αλλά πρόβλημα με το τράχηλο έιναι κοντος και θέλει προσοχή.Μ έχει αγχώσει αυτό κι πρέπει να προσέχω.

Εύχομαι καλή δύναμη σ όλες μας κορίτσια @irini5 ελπίζω να είσαι καλύτερα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Βασικά ναι ίσως εννοώ αυτό και δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά. Ετσι πρησμένη εννοώ. Μάλλον εμένα πρήζεται και το στομάχι και έρχεται και δένει χαχαχα 

Είμαι λίγο καλύτερα με τα χάπια ελπίζω να κρατήσει έτσι. 

Κάνω υπομονή 3 μέρες ακόμα για την αυχενική χαχα

Α ωραία και εσένα 12η πέταξε ;τι καλά. Ίσως να μου κάνει αυτό εντύπωση. Έτσι σε 2 μέρες ξαφνικά τσουπ πέταξε χααχ

 

 

Περαστικά εύχομαι με τη ταλαιπωρία του στομαχιού  ,οπου να ναι όλα θα φτιάξουν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Γειά σας κορίτσια ,χάθηκα είναι η αλήθεια είχα πρόβλημα με το ίντερνετ και γενικά διάφορα με εγκυμοσύνη.

Έκανα την προηγούμενη βδομάδα αυχενική όλα καλά αλλά πρόβλημα με το τράχηλο έιναι κοντος και θέλει προσοχή.Μ έχει αγχώσει αυτό κι πρέπει να προσέχω.

Εύχομαι καλή δύναμη σ όλες μας κορίτσια @irini5 ελπίζω να είσαι καλύτερα !!!

Αχ ναι κοριτσάκι μου πολύ καλύτερα.. βασικά δεν έχω κανένα πόνο πάλι καλά !σ ευχαριστώ πολύ !!

Μην αγχώνεσαι με τον τράχηλο... Θα στον παρακολουθεί φαντάζομαι ενδοκολπικα σε κάθε συνάντηση και ίσως χρειαστεί περίδεση !τα προλαμβάνουν σχεδόν όλα πλέον..τουλάχιστον θέματα όπως αυτό!!κι σε μένα που έχω πιθανότητες προωροτητας αυτά μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ..αν κ λογικά σε εμένα με τις συσπασεις θα μικρυνε.

Απλώς θέλει ξεκούραση από μεριάς σου..εμείς τώρα πρέπει να είμαστε πριγκίπισσες χαχαχχ!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Βασικά ναι ίσως εννοώ αυτό και δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά. Ετσι πρησμένη εννοώ. Μάλλον εμένα πρήζεται και το στομάχι και έρχεται και δένει χαχαχα 

Είμαι λίγο καλύτερα με τα χάπια ελπίζω να κρατήσει έτσι. 

Κάνω υπομονή 3 μέρες ακόμα για την αυχενική χαχα

Α ωραία και εσένα 12η πέταξε ;τι καλά. Ίσως να μου κάνει αυτό εντύπωση. Έτσι σε 2 μέρες ξαφνικά τσουπ πέταξε χααχ

 

 

Αχ θα πρηστουμε κι άλλο .εγώ ανυπομονώ !ακόμα μικρή φαίνεται η κοιλιά μου !!!

Έλα ρε έρχεται η αυχενική σου τι καλά !!

Είσαι καλά κ εσύ κι το μωράκι  κ αυτό μετράει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ ναι κοριτσάκι μου πολύ καλύτερα.. βασικά δεν έχω κανένα πόνο πάλι καλά !σ ευχαριστώ πολύ !!

Μην αγχώνεσαι με τον τράχηλο... Θα στον παρακολουθεί φαντάζομαι ενδοκολπικα σε κάθε συνάντηση και ίσως χρειαστεί περίδεση !τα προλαμβάνουν σχεδόν όλα πλέον..τουλάχιστον θέματα όπως αυτό!!κι σε μένα που έχω πιθανότητες προωροτητας αυτά μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ..αν κ λογικά σε εμένα με τις συσπασεις θα μικρυνε.

Απλώς θέλει ξεκούραση από μεριάς σου..εμείς τώρα πρέπει να είμαστε πριγκίπισσες χαχαχχ!

 

 

Ναι αυτό μου είπε θα το παρακολουθούμε και ανάλογα μπορεί να χρειαστεί περίδεση ...εγώ βέβαια έχω κάτι ενοχλήσεις στη κοιλιά πανάκια τα είχα και παλιά μπορεί επειδή μεγαλώνει η μήτρα και το έντερο εκεί πιέζεται ...δεν μπορώ να το αξιολογήσω ..

οι συσπάσεις να φανταστώ πονάνε πως τις καταλαβαίνεις ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Ναι αυτό μου είπε θα το παρακολουθούμε και ανάλογα μπορεί να χρειαστεί περίδεση ...εγώ βέβαια έχω κάτι ενοχλήσεις στη κοιλιά πανάκια τα είχα και παλιά μπορεί επειδή μεγαλώνει η μήτρα και το έντερο εκεί πιέζεται ...δεν μπορώ να το αξιολογήσω ..

οι συσπάσεις να φανταστώ πονάνε πως τις καταλαβαίνεις ;

 

Ναι είναι λογικές οι μικρές ενοχλησεις..και εμένα έτσι μου είχε πει.

Μην ανησυχείς όμως και αγχωθεις γιναυτο..ειναι γνωστή μέθοδος και η περίδεση απ' ο τι γνωρίζω..

Στην αρχή θεωρούσα ότι ήταν άπλες ενοχλήσεις αλλά σιγά σιγά με το πέρασμα της ώρας ενώ ήμουν ξάπλα και κουνουσα λίγο πόδι και πωπο ένιωθα πόνο και σαν να κινούταν κάτι σαν πλάκα;;δε μπορώ να το εξηγήσω..και ανησύχησα περαιτέρω οταν δε μπορούσα να περπατήσω καλα από τα τραβηγματα..

Δλδ εγώ δεν τις κατάλαβα ..πήρα τον γιατρό πήγαμε εκεί τις είδαμε και μετά Ρέα..όλα καλά εν τέλει..δε με έχουν ξαναπιάσει δόξα τω Θεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι είναι λογικές οι μικρές ενοχλησεις..και εμένα έτσι μου είχε πει.

Μην ανησυχείς όμως και αγχωθεις γιναυτο..ειναι γνωστή μέθοδος και η περίδεση απ' ο τι γνωρίζω..

Στην αρχή θεωρούσα ότι ήταν άπλες ενοχλήσεις αλλά σιγά σιγά με το πέρασμα της ώρας ενώ ήμουν ξάπλα και κουνουσα λίγο πόδι και πωπο ένιωθα πόνο και σαν να κινούταν κάτι σαν πλάκα;;δε μπορώ να το εξηγήσω..και ανησύχησα περαιτέρω οταν δε μπορούσα να περπατήσω καλα από τα τραβηγματα..

Δλδ εγώ δεν τις κατάλαβα ..πήρα τον γιατρό πήγαμε εκεί τις είδαμε και μετά Ρέα..όλα καλά εν τέλει..δε με έχουν ξαναπιάσει δόξα τω Θεω!

Ναι προσπαθώ ..οσο γίνεται ...με το παραμικρό ανησυχούμε οι εγκυούλες...

Αυτό μετράει αφού όλα καλά ..προχωράμε μπροστά!!!

Εγώ έχω και θέμα με τη δουλειά ..είμαι με μπλοκάκι και το ψάχνω να δω τι δικαιούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Ναι προσπαθώ ..οσο γίνεται ...με το παραμικρό ανησυχούμε οι εγκυούλες...

Αυτό μετράει αφού όλα καλά ..προχωράμε μπροστά!!!

Εγώ έχω και θέμα με τη δουλειά ..είμαι με μπλοκάκι και το ψάχνω να δω τι δικαιούμε...

ωχ θέλεις τρέξιμο λογικά..τουλάχιστον βάζεις δικά σου ένσημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά :) 

Εγώ σήμερα βγήκα θετική στον Covid. Προς το παρόν χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι γιατί έχω αγχωθεί πολύ και για μένα και για το μπεμπακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εντομεταξυ ήθελα να ρωτήσω. 

Εμένα τις τελευταίες δύο μέρες  πέταξε λίγο η κοιλιά. Και εσάς έτσι απότομα έγινε ;

Και τις τελευταίες δύο μέρες.τα βραδιά γίνεται λόγο πιο σκληρή και πιο πρησμένη από ότι το πρωί; Συμβαίνει σε κάποια; 

Λογικό να έχει πετάξει η κοιλιτσα και σταδιακά θα φουσκώνει κι άλλο! Το βράδυ ίσως να είναι πιο πρησμένη λόγω του εντέρου. Εμένα το βράδυ πάντα με ενοχλεί λίγο χαμηλά και πιστεύω πως ευθύνεται το έντερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά :) 

Εγώ σήμερα βγήκα θετική στον Covid. Προς το παρόν χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι γιατί έχω αγχωθεί πολύ και για μένα και για το μπεμπακι 

Περαστικα κοριτσι μου ολα καλα θα πανε και Εγω το περασα 3πλα εμβολιασμένη δεν καταλαβα τπτ  και στην 5η μερα βγηκα αρνητική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι είναι λογικές οι μικρές ενοχλησεις..και εμένα έτσι μου είχε πει.

Μην ανησυχείς όμως και αγχωθεις γιναυτο..ειναι γνωστή μέθοδος και η περίδεση απ' ο τι γνωρίζω..

Στην αρχή θεωρούσα ότι ήταν άπλες ενοχλήσεις αλλά σιγά σιγά με το πέρασμα της ώρας ενώ ήμουν ξάπλα και κουνουσα λίγο πόδι και πωπο ένιωθα πόνο και σαν να κινούταν κάτι σαν πλάκα;;δε μπορώ να το εξηγήσω..και ανησύχησα περαιτέρω οταν δε μπορούσα να περπατήσω καλα από τα τραβηγματα..

Δλδ εγώ δεν τις κατάλαβα ..πήρα τον γιατρό πήγαμε εκεί τις είδαμε και μετά Ρέα..όλα καλά εν τέλει..δε με έχουν ξαναπιάσει δόξα τω Θεω!

Εμεις όση ωρα καναμε αυχενική ειχα δυο συσπάσεις  π της καταλαβε ο γιατρος κ μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό 

 

 ειχα και Εγω σε καποια φαση ενοχλήσεις στο ποδι δεν μπορουσα να το πατήσω με το μαγνήσιο χαλάρωσαν … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά :) 

Εγώ σήμερα βγήκα θετική στον Covid. Προς το παρόν χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι γιατί έχω αγχωθεί πολύ και για μένα και για το μπεμπακι 

Περαστικά σου βρε κορίτσι.. τι να πω σε όλες συνέχεια κάτι γίνεται.ενα μόνιμο άγχος έχουμε πλέον. Λογικά θα το περάσεις ελαφριά έτσι περνάνε οι περισσότεροι πλέον σαν μια απλή ίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά :) 

Εγώ σήμερα βγήκα θετική στον Covid. Προς το παρόν χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι γιατί έχω αγχωθεί πολύ και για μένα και για το μπεμπακι 

καλημέρα κορίτσια!!περαστικούλια σου...αχ κορίτσια ΄έχουν έξαρση γενικά οι ιώσεις , πόσω μάλλον ο κοβιντ..δε βοηθάέι και οκαιρός..περαστικά γρ΄ήγορα και ασυμπτωματικά εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εμεις όση ωρα καναμε αυχενική ειχα δυο συσπάσεις  π της καταλαβε ο γιατρος κ μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό 

 

 ειχα και Εγω σε καποια φαση ενοχλήσεις στο ποδι δεν μπορουσα να το πατήσω με το μαγνήσιο χαλάρωσαν … 

ωχ και εσύ;;  !!εμένα μου έδωσαν στο ρεα ενέσεις προγεστερόνης..αλλά πήγαμε και είδαμε αλλοιιωσεις στη μήτρα.μαγνήσιο παίρνω εξ αρχής λόγω ενοχλήσεων!όλα καλά όμως ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η irini5 είπε:

ωχ και εσύ;;  !!εμένα μου έδωσαν στο ρεα ενέσεις προγεστερόνης..αλλά πήγαμε και είδαμε αλλοιιωσεις στη μήτρα.μαγνήσιο παίρνω εξ αρχής λόγω ενοχλήσεων!όλα καλά όμως ❤️

Αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία. Υπομονή και όλα θα στρώσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Περαστικα κοριτσι μου ολα καλα θα πανε και Εγω το περασα 3πλα εμβολιασμένη δεν καταλαβα τπτ  και στην 5η μερα βγηκα αρνητική 

Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ τριπλά εμβολιασμένη είμαι αλλά σήμερα ανέβασα πυρετό και δεν αισθάνομαι καθόλου καλά 😞😞 μου είπε ο γιατρός να πάρω έως 4 ντεπόν αλλά φοβάμαι 

ειχα πάρει αρκετά κι όταν είχα κάνει την Τρίτη δόση

βεβαια δεν γίνεται να είμαι και με πυρετό και πονοκέφαλο και να τρέμω σαν το ψάρι … δεν ξέρω και τι είναι χειρότερο για το μπεμπάκι 😞😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

@katerina.k , @irini5 σας ευχαριστώ πολύ 

δυστυχώς μου τελείωσαν οι καρδούλες οπότε σας τις βάζω εδώ ❤️❤️❤️❤️

πόσο πυρετό ;;ε πάρε κανα -δυο και βλέπεις..επιτρέπονται νομίζω... εγώ έχει τύχει να πάρω  καμιά φοορά όταν έχω φοβερό  και ανυποχώρητο πονοκέφαλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

πόσο πυρετό ;;ε πάρε κανα -δυο και βλέπεις..επιτρέπονται νομίζω... εγώ έχει τύχει να πάρω  καμιά φοορά όταν έχω φοβερό  και ανυποχώρητο πονοκέφαλο..

Λίγο πάνω από 38 είχα νωρίτερα. Πήρα δυο ντεπόν έκανα κι ένα δροσερό ντουζ και έπεσε στο 37. Να δω πως θα πάει τη νύχτα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ήθελα να σας ρωτήσω. Επειδή έχουμε στο άλλο θέμα μια διαφορά. 

Πόσο fyllicin παίρνετε ; 

Εγώ ένα την μέρα. 

Καλησπέρα ,

και εγώ ένα την ημέρα μέχρι την αυχενική μετα μου έδωσε το FYSIOFOL πάλι 1 την ημερα  που είναι σίδηρος μαζί με φυλικό απ΄οτι καταλαβαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...