Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

ευχαριστώ ❤️ ..αυτό: προσπαθώ να σκεφτώ θετικα.. μαγνήσιο παίρνω ήδη..και λίγη προγεστερόνη(την οποια είχα σταματ΄ησει)..ελπίζω να ήταν περιστασιακές..μπρούμυτα δε φοβάσαι ;; εγώ μόνο ανασκελα κ πλάι κ  ζορίζομαι γτ είχα συνηθίσει κ εγώ μπρούμυτα!

βρίσκομαι στην 15η..

Μα επειδή φοβάμαι πήρα για στήριγμα το μαξιλάρι ώστε να μη φεύγω μπρούμυτα. Ανάσκελα δεν βολεύομαι κι άσε που άμα είμαι ανάσκελα έρχονται τα γατιά αγκαλιά οπότε το αποφεύγω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 39 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Μα επειδή φοβάμαι πήρα για στήριγμα το μαξιλάρι ώστε να μη φεύγω μπρούμυτα. Ανάσκελα δεν βολεύομαι κι άσε που άμα είμαι ανάσκελα έρχονται τα γατιά αγκαλιά οπότε το αποφεύγω 😂

αχ ναι..καλύτερα να την προστατεύσεις όσο μπορείς.εγώ θέλω γιατί όταν είμαι στα πλάγια είναι σαν κάπως να γυρνάω σχεδόν μπρούμυτα κι μετά έχω μικροπονάκια.όπως και να έχει ελπίζω να μας βολέψουν!σιγά σιγά παρήγγειλα και ανοιξιάτικα ρουχαλάκια και μπόλικα εσώρουχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Εγώ είμαι 16η, έχω φουσκώσει λίγο, αλλά κιλά δεν έχω πάρει ακόμη.  Έχω όμως πάρει 12 πόντους στην κοιλίτσα. Το μαξιλαράκι το θέλω για στήριγμα γιατί έχω μάθει να κοιμάμαι μπρούμυτα και στο πλάι δεν βολεύομαι. Χωρίς μαξιλάρι, όταν με παίρνει ο ύπνος πέφτω μπροστά 

17η εβδομάδα μπαίνω σήμερα. Απλά κοιμάμαι όπως να ναι. Δεν πίστευα ότι θα ενοχλεί το μωρό το μπρούμυτα γιατί είναι μικρό ακόμα και χαμηλά. Αλλά μάλλον πρέπει να το σκεφτώ καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια στα ίδια είμαι με στομάχι χάλια. Είμαι 11 η εβδομάδα. Εντομεταξυ ξεκίνησαν και κάτι κράμπες στα πόδια. Μου είχε πει ο γιατρός ότι συνήθως ξεκινάνε στο δεύτερο τρίμηνο. 

 

Εεεε κάνω εξετάσεις πολύ χαμηλό το μαγνήσιο. Ρε φίλε γιατί οοοολα τα συμπτώματα πάνω μου ταυτόχρονα. Κορίτσια χθες το βράδυ με έκαιγε το στομάχι μου και πονούσε από την ταλαιπωρία. Προσπαθούσα να κάνω εμετό και τελικά δεν βγήκε. Κάθε βράδυ τα ίδια. Φοβάμαι να φάω μην και τα βγάλω. Είμαι -2.5 κιλά. Ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλα. 

 

Θέλω να είναι καλά το μωράκι μου αλλά έχω κουραστεί. 😟😟 Το λέω και κλαίω αλήθεια.

 

Σήμερα πήρα τον γιατρό και του λέω. Δεν αντέχω . Δεν θα πάρω κανένα χάπι για σήμερα. Θέλω να ηρεμήσω . Μου λέει εντάξει μόνο για σήμερα δεν πειράζει .ηρέμησε και θα μιλήσουμε το απόγευμα να σου γράψω μαγνήσιο που πρέπει να ξεκινήσεις. 

 

Θέλω να υποχωρήσουν όλα αυτά σύντομα..από αδυναμία στο σώμα άρχισα να μην είμαι καλά και ψυχολογικά πλέον. Αρχίζω να φτάνω στα όρια μου. Δεν το λέω αρνητικά για το μωράκι. Δεν φταίει σε τίποτα το κακόμοιρο. Και θέλω να πάει καλά. Τόσο πολύ το ήθελα. Αλλά δεν μπορώ να βοηθηθω. Ότι μου έδωσαν που επιτρέπεται να τα πάρει μια εγγυμονουσα δεν έκαναν τίποτα. Είχα ως plan b  και τελευταία λύση το υπόθετο εμετού. Το πήρα τελικά και αυτό. Όχι απλά δεν μου έκανε τίποτα. Μου προκάλεσε και διάρροια.😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια ακόμα ανησυχία μου είναι ότι τον tsh μου τον έχει πάει η ενδοκρινολογος 0.6

Το Τ4  στο 1.09

Τ3.  Στο 110 

 

Γενικά νιώθω ότι τα κατεβασε πολύ. Αλλά αυτή λέει συνεχίζεις την δόση κανονικά. Που θα το πάω ;; Πάτο; Φοβάμαι . Επειδή πρώτη φορά είχα πάει σε αυτή και δεν την ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

17η εβδομάδα μπαίνω σήμερα. Απλά κοιμάμαι όπως να ναι. Δεν πίστευα ότι θα ενοχλεί το μωρό το μπρούμυτα γιατί είναι μικρό ακόμα και χαμηλά. Αλλά μάλλον πρέπει να το σκεφτώ καλύτερα. 

αχ δε ξέρω..εγώ προσωπικά αποφεύγω το μπρούμυτα!εκτός αν έχεις κ εσύ γατούλες κ φοβάσαι για την κοιλίτσα!μη σε τρομάζω.ο γιατρός ξέρει!φαντάζομαι όντως πως δε θα ενοχλεί αφου είναι ακόμα μικρουλάκι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια στα ίδια είμαι με στομάχι χάλια. Είμαι 11 η εβδομάδα. Εντομεταξυ ξεκίνησαν και κάτι κράμπες στα πόδια. Μου είχε πει ο γιατρός ότι συνήθως ξεκινάνε στο δεύτερο τρίμηνο. 

 

Εεεε κάνω εξετάσεις πολύ χαμηλό το μαγνήσιο. Ρε φίλε γιατί οοοολα τα συμπτώματα πάνω μου ταυτόχρονα. Κορίτσια χθες το βράδυ με έκαιγε το στομάχι μου και πονούσε από την ταλαιπωρία. Προσπαθούσα να κάνω εμετό και τελικά δεν βγήκε. Κάθε βράδυ τα ίδια. Φοβάμαι να φάω μην και τα βγάλω. Είμαι -2.5 κιλά. Ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλα. 

 

Θέλω να είναι καλά το μωράκι μου αλλά έχω κουραστεί. 😟😟 Το λέω και κλαίω αλήθεια.

 

Σήμερα πήρα τον γιατρό και του λέω. Δεν αντέχω . Δεν θα πάρω κανένα χάπι για σήμερα. Θέλω να ηρεμήσω . Μου λέει εντάξει μόνο για σήμερα δεν πειράζει .ηρέμησε και θα μιλήσουμε το απόγευμα να σου γράψω μαγνήσιο που πρέπει να ξεκινήσεις. 

 

Θέλω να υποχωρήσουν όλα αυτά σύντομα..από αδυναμία στο σώμα άρχισα να μην είμαι καλά και ψυχολογικά πλέον. Αρχίζω να φτάνω στα όρια μου. Δεν το λέω αρνητικά για το μωράκι. Δεν φταίει σε τίποτα το κακόμοιρο. Και θέλω να πάει καλά. Τόσο πολύ το ήθελα. Αλλά δεν μπορώ να βοηθηθω. Ότι μου έδωσαν που επιτρέπεται να τα πάρει μια εγγυμονουσα δεν έκαναν τίποτα. Είχα ως plan b  και τελευταία λύση το υπόθετο εμετού. Το πήρα τελικά και αυτό. Όχι απλά δεν μου έκανε τίποτα. Μου προκάλεσε και διάρροια.😔

αχ ακόμα παιδεύεσαι...σκέφτομαι το στομαχάκι σου..τι να πω πραγματικά.. κάνε υπομονή ..σε λίγο θα περάσουν όλα αυτά..εμένα μου έχουν φύγει ΄΄ολα τα στομαχικά όταν μπήκα στην 12η...μη σε παίρνει από κάτω .αυτό είναι το χειρότερο..πρόσπαθησε το.

πρέπει να είμαστε αισιόδοξες κ όσο γίνεται πιο ηρεμες για τα μωράκια μας.. λένε ότι τα αντιλαμβάνονται όλα..τα λέω και εγώ στον εαυτό μου όταν πε΄φτω όπως χθες κ προχθές. μαγνήσιο δεν παίρνεις χάπι ;αχ για το tsh δεν έχω ιδέα.μπορώ να ρωτήσω μια φίλη που δουλεύει σε πολύ γνωστή ενδοκρινολόγο αν θες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

αχ ακόμα παιδεύεσαι...σκέφτομαι το στομαχάκι σου..τι να πω πραγματικά.. κάνε υπομονή ..σε λίγο θα περάσουν όλα αυτά..εμένα μου έχουν φύγει ΄΄ολα τα στομαχικά όταν μπήκα στην 12η...μη σε παίρνει από κάτω .αυτό είναι το χειρότερο..πρόσπαθησε το.

πρέπει να είμαστε αισιόδοξες κ όσο γίνεται πιο ηρεμες για τα μωράκια μας.. λένε ότι τα αντιλαμβάνονται όλα..τα λέω και εγώ στον εαυτό μου όταν πε΄φτω όπως χθες κ προχθές. μαγνήσιο δεν παίρνεις χάπι ;αχ για το tsh δεν έχω ιδέα.μπορώ να ρωτήσω μια φίλη που δουλεύει σε πολύ γνωστή ενδοκρινολόγο αν θες..

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές

Μαγνήσιο δεν είχα ξεκίνησει. Τωρα είπε θα μου ξεκινήσει. 

Αν μπορείς και δεν είναι κόπος ναι αν θέλεις ρώτα να έχουμε μια ιδέα. Γιατί θα τρελαθώ και εγώ 

4η βδομάδα. 58.5 κιλά. 

Tsh 3.60

Δόση ένα Τ50 Άρι την μέρα

 

8 η βδομάδα 58.5 κιλά

Τsh 1.69

T3  124.3

T4  1.42

Δόση Τ50 Άρι 4 μέρες. Και Το 62 Άρι τις υπόλοιπες 3 μέρες. ( Μου αύξησε 😯

 

11 εβδομάδα -2.5 κιλά ( 56) 

Tsh 0.63

T3.  110

T4.  1.09 

 

Και μου λέει να συνεχίσω τη τελευταία δοσολογία. Την αυξημένη. Λίγο 50 Άρι, λίγο 62 Άρι. 

Αν μπορείς ρώτησε ρε κορίτσι μου. Θα τρελαθώ. Θα προσπαθήσω να ρωτήσω και αλλού. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές

Μαγνήσιο δεν είχα ξεκίνησει. Τωρα είπε θα μου ξεκινήσει. 

Αν μπορείς και δεν είναι κόπος ναι αν θέλεις ρώτα να έχουμε μια ιδέα. Γιατί θα τρελαθώ και εγώ 

4η βδομάδα. 58.5 κιλά. 

Tsh 3.60

Δόση ένα Τ50 Άρι την μέρα

 

8 η βδομάδα 58.5 κιλά

Τsh 1.69

T3  124.3

T4  1.42

Δόση Τ50 Άρι 4 μέρες. Και Το 62 Άρι τις υπόλοιπες 3 μέρες. ( Μου αύξησε 😯

 

11 εβδομάδα -2.5 κιλά ( 56) 

Tsh 0.63

T3.  110

T4.  1.09 

 

Και μου λέει να συνεχίσω τη τελευταία δοσολογία. Την αυξημένη. Λίγο 50 Άρι, λίγο 62 Άρι. 

Αν μπορείς ρώτησε ρε κορίτσι μου. Θα τρελαθώ. Θα προσπαθήσω να ρωτήσω και αλλού. 

 

 

 

Θα της τα στείλω τώρα !!αύριο έχει ιατρείο το μεσημέρι κ μετά  οπότε λογικά το απόγευμα με βραδάκι θα μου πει !θα σου στείλω pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές

Μαγνήσιο δεν είχα ξεκίνησει. Τωρα είπε θα μου ξεκινήσει. 

Αν μπορείς και δεν είναι κόπος ναι αν θέλεις ρώτα να έχουμε μια ιδέα. Γιατί θα τρελαθώ και εγώ 

4η βδομάδα. 58.5 κιλά. 

Tsh 3.60

Δόση ένα Τ50 Άρι την μέρα

 

8 η βδομάδα 58.5 κιλά

Τsh 1.69

T3  124.3

T4  1.42

Δόση Τ50 Άρι 4 μέρες. Και Το 62 Άρι τις υπόλοιπες 3 μέρες. ( Μου αύξησε 😯

 

11 εβδομάδα -2.5 κιλά ( 56) 

Tsh 0.63

T3.  110

T4.  1.09 

 

Και μου λέει να συνεχίσω τη τελευταία δοσολογία. Την αυξημένη. Λίγο 50 Άρι, λίγο 62 Άρι. 

Αν μπορείς ρώτησε ρε κορίτσι μου. Θα τρελαθώ. Θα προσπαθήσω να ρωτήσω και αλλού. 

 

 

 

Πωπω ακόμη ταλαιπωριέσαι έτσι 😞 Ξεκίνα μαγνήσιο άμεσα, θα σε βοηθήσει πολύ 

μου φαίνεται πως η tsh σου έχει πέσει πολύ. Σίγουρα θα έπαιρνα δεύτερη γνώμη.

υπομονή λίγες μέρες ακόμη και είμαι σίγουρη πως θα περάσουν τα στομαχικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα κορίτσια με τον γιατρό . Ξεκινάω μαγνήσιο. 

Επίσης μου λέει ο αιματοκρίτης είναι πολύ καλός δεν έχει πέσει. Και χωρίς να παίρνω σίδηρο. Ενώ συνήθως στην εγγυμοσυνη πέφτει. 

Σχετικά με τον θυροειδή συμφώνησε και αυτός να συνεχίσω. Είπε ότι όταν πέφτει η tsh πρέπει να ανεβαίνει το t3 t4 .. ενώ εμένα κατεβαίνει. Για αυτό λέει σου είπε να το συνεχίσεις. Άρα από αύριο ξανά όλα. 😔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μίλησα κορίτσια με τον γιατρό . Ξεκινάω μαγνήσιο. 

Επίσης μου λέει ο αιματοκρίτης είναι πολύ καλός δεν έχει πέσει. Και χωρίς να παίρνω σίδηρο. Ενώ συνήθως στην εγγυμοσυνη πέφτει. 

Σχετικά με τον θυροειδή συμφώνησε και αυτός να συνεχίσω. Είπε ότι όταν πέφτει η tsh πρέπει να ανεβαίνει το t3 t4 .. ενώ εμένα κατεβαίνει. Για αυτό λέει σου είπε να το συνεχίσεις. Άρα από αύριο ξανά όλα. 😔

 

Υπομονή κορίτσι μου λογικά θα περάσει το στομάχι σε λίγο.κ εγώ τώρα αρχίσω να ηρεμώ σιγά σιγά όχι τελείως βέβαια αλλά είναι σε καλύτερη κατάσταση.τωρα για τα υπόλοιπα ότι σου είπε ο γιατρός σου ,κάτι παραπάνω από εμάς γνωρίζουν.ελπιζω να νιώσεις σύντομα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου !! Πολυ καλα νεα απο την αυχενική διαφάνεια  ολα πηγαν πολυ καλα … ειδε το φύλλο ο γιατρος αλλα μας το εδωσε σε φάκελο για να κανουμε το μπαλόνι με  το ζορι κρατιέμαι !!! 
 

 Μ εγραψε σίδηρο πρωι βραδυ ο γιατρος και βιταμίνη D 

 Περιμενα να εχει χειρότερη γεύση το σίδηρο 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια μου !! Πολυ καλα νεα απο την αυχενική διαφάνεια  ολα πηγαν πολυ καλα … ειδε το φύλλο ο γιατρος αλλα μας το εδωσε σε φάκελο για να κανουμε το μπαλόνι με  το ζορι κρατιέμαι !!! 
 

 Μ εγραψε σίδηρο πρωι βραδυ ο γιατρος και βιταμίνη D 

 Περιμενα να εχει χειρότερη γεύση το σίδηρο 😇

Αχ τι ωραία νεα . Μπράβο. Και εγώ θα κάνω gender reveal αλλά για τους άλλους  εγώ θα το ξέρω. Χαχαχα . Σκέφτομαι να κάνω στο βδομάδες μετά την αυχενική. Αν μάθω φύλλο. Πόσο σε έβγαλε; Εννοώ με βάση το μέγεθος; Εγώ την Πέμπτη εχω. Ανυπομονώ πολύ. 😍 

Κοίτα ο σίδηρος έχει πολύ ωραία γεύση. Σαν πορτοκαλάδα. Αυτός που έχω εγώ. Το μαγνήσιο πάλι δεν με τρελαίνει😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ τι ωραία νεα . Μπράβο. Και εγώ θα κάνω gender reveal αλλά για τους άλλους  εγώ θα το ξέρω. Χαχαχα . Σκέφτομαι να κάνω στο βδομάδες μετά την αυχενική. Αν μάθω φύλλο. Πόσο σε έβγαλε; Εννοώ με βάση το μέγεθος; Εγώ την Πέμπτη εχω. Ανυπομονώ πολύ. 😍 

Κοίτα ο σίδηρος έχει πολύ ωραία γεύση. Σαν πορτοκαλάδα. Αυτός που έχω εγώ. Το μαγνήσιο πάλι δεν με τρελαίνει😔

 Να κανεις εχει πολυ πλακα εχω παει σε 2 αλλα δεν το ήξεραν Ουτε οι γονεις … κοιτα κατα 90% νομιζω στην αυχενική το βλεπει ο γιατρος  απλα δεν ειναι και σιγουρος Εγω τελικα ειμαι δυο μερες μπροστα απο οτι υπολογίζαμε με την περιοδο  Δλδ ειμαι 12 και 6d και μου ειπε μεχρι 24 Σεπτεμβρη 
 

Μαγνησιο π πηρα λιγο καιρο δεν μ ενόχλησε ηταν και χαπάκι… φαντάζομαι καθε σκεύασμα εχει διαφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

 Να κανεις εχει πολυ πλακα εχω παει σε 2 αλλα δεν το ήξεραν Ουτε οι γονεις … κοιτα κατα 90% νομιζω στην αυχενική το βλεπει ο γιατρος  απλα δεν ειναι και σιγουρος Εγω τελικα ειμαι δυο μερες μπροστα απο οτι υπολογίζαμε με την περιοδο  Δλδ ειμαι 12 και 6d και μου ειπε μεχρι 24 Σεπτεμβρη 
 

Μαγνησιο π πηρα λιγο καιρο δεν μ ενόχλησε ηταν και χαπάκι… φαντάζομαι καθε σκεύασμα εχει διαφορα 

Εγώ την άλλη Πέμπτη σύμφωνα με την περίοδο θα είμαι 12 και 5. 

 

Αλλά σύμφωνα με το μωρό. 12 και 2. Ελπίζω να μπορει να τα δει όλα. Χαχα

Ααα χάπι θα ζητήσω κάτι εγώ μόλις τελειώσουν αυτά. Εμενα είναι σε νερό. Αναβραζον 🤮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια μου !! Πολυ καλα νεα απο την αυχενική διαφάνεια  ολα πηγαν πολυ καλα … ειδε το φύλλο ο γιατρος αλλα μας το εδωσε σε φάκελο για να κανουμε το μπαλόνι με  το ζορι κρατιέμαι !!! 
 

 Μ εγραψε σίδηρο πρωι βραδυ ο γιατρος και βιταμίνη D 

 Περιμενα να εχει χειρότερη γεύση το σίδηρο 😇

τέλεια νέα!!απορώ πως κρατιέσαι! αντε ολα καλά! ❤️

αχ εγ΄΄ω δεν μπορώ καθόλου τον σίδηρο..κ τον πα΄΄ιρνω εξ'αρχής..μαγνήσιο πάλι καλά κι εγώ χάπι..κορίτσια παίρνετε κι ασβέστιο ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ την άλλη Πέμπτη σύμφωνα με την περίοδο θα είμαι 12 και 5. 

 

Αλλά σύμφωνα με το μωρό. 12 και 2. Ελπίζω να μπορει να τα δει όλα. Χαχα

Ααα χάπι θα ζητήσω κάτι εγώ μόλις τελειώσουν αυτά. Εμενα είναι σε νερό. Αναβραζον 🤮

τε΄λεια τα παρτάκια αυτά κορίτσια...αλλά εγώ φοβάμαι τον συνωστισμό τώρα λόγω της εγκυμοσύνης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

τε΄λεια τα παρτάκια αυτά κορίτσια...αλλά εγώ φοβάμαι τον συνωστισμό τώρα λόγω της εγκυμοσύνης..

Ναι μόνο οι γνωστοί που τους βλέπουμε συνέχεια. Όχι πολύ κόσμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παίρνω filicine, σίδηρο σε μπουκαλάκι υγρό, μαγνήσιο σε χάπι και ασβέστιο σε αναβράζοντα δισκία. Το ασβέστιο είναι το χειρότερο μου νομίζω 🤷‍♀️ 

επίσης παίρνω b12 και βιταμίνη d (άσχετα με την εγκυμοσύνη όμως αυτά)  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Εγώ παίρνω filicine, σίδηρο σε μπουκαλάκι υγρό, μαγνήσιο σε χάπι και ασβέστιο σε αναβράζοντα δισκία. Το ασβέστιο είναι το χειρότερο μου νομίζω 🤷‍♀️ 

επίσης παίρνω b12 και βιταμίνη d (άσχετα με την εγκυμοσύνη όμως αυτά)  

 

καλημέρα κορίτσια.....κι εγω αυτά παίρνω πάνω κατώ αντί του πρώτου παίρνω αλλοφιλικό και ένα πο υλέγεται ιοφολέν.είχα θέμα εξ αρχής με το ασβ΄΄εστιο, κι μένα το χειρότερό μου μιας που μου έφερνε εμετούς.το είπα στον γιατρ΄΄ο μου είπε να μη το παίρνω καθ μερα ή να το διαλύω σε νερό. τις τελευταίες ημέρες είχα συσπάσεις κ το έπαιρνα κάθε ημέρα..ίσως φανεί τρελό αλλά στμάτησα το ασβέστιο κ έχουν σταματήσει οι συσπάσεις...εκτός αν έτυχε τι να πω... θα το αναφέρω και στον γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χάθηκα σήμερα. 

Ξύπνησα πάλι χάλια. Και χθες ήταν εφιαλτική η ημέρα. Σήμερα με το που σηκώθηκα ξεκίνησε ο Έμετος και δεν μπορούσα να σταθώ. Ο οργανισμός έκανε όπως κάνει για εμετό αλλά δεν είχα κάτι άλλο να βγάλω. ( Σαν τις γάτες και τα σκυλιά που κάνουν κίνηση και στο τέλος εμετό. Αλλά εγώ το έκανα συνεχόμενα. ) 

Προφανώς και μίλησα με τον γιατρό και με έστειλε στο νοσοκομείο. Είχα πάει στα επείγοντα στο Έλενα. 

Το μωράκι όλα καλά το είδαμε αμέσως αν είναι καλά. Εμένα οι αιματολογικές ήταν εντάξει. Είδαμε ότι ειχε ταλαιπωρηθεί το στομάχι μου. Μου βάλανε ορο και ένα αντιεμετικο που βοηθάει το στομάχι. Ένιωσα καλύτερα η αλήθεια είναι. Και μου είπανε να πάρω κάτι χάπια να παίρνω κάθε μέρα για να βοηθήσω το στομάχι. Άντε να δούμε....αυτά τα νέα μου 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χάθηκα σήμερα. 

Ξύπνησα πάλι χάλια. Και χθες ήταν εφιαλτική η ημέρα. Σήμερα με το που σηκώθηκα ξεκίνησε ο Έμετος και δεν μπορούσα να σταθώ. Ο οργανισμός έκανε όπως κάνει για εμετό αλλά δεν είχα κάτι άλλο να βγάλω. ( Σαν τις γάτες και τα σκυλιά που κάνουν κίνηση και στο τέλος εμετό. Αλλά εγώ το έκανα συνεχόμενα. ) 

Προφανώς και μίλησα με τον γιατρό και με έστειλε στο νοσοκομείο. Είχα πάει στα επείγοντα στο Έλενα. 

Το μωράκι όλα καλά το είδαμε αμέσως αν είναι καλά. Εμένα οι αιματολογικές ήταν εντάξει. Είδαμε ότι ειχε ταλαιπωρηθεί το στομάχι μου. Μου βάλανε ορο και ένα αντιεμετικο που βοηθάει το στομάχι. Ένιωσα καλύτερα η αλήθεια είναι. Και μου είπανε να πάρω κάτι χάπια να παίρνω κάθε μέρα για να βοηθήσω το στομάχι. Άντε να δούμε....αυτά τα νέα μου 😔

Περαστικά βρε κοπέλα μου.τι ταλαιπωρία είναι αυτή που περνάς.πραγματικα ελπιζω να αισθανθείς συντομα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χάθηκα σήμερα. 

Ξύπνησα πάλι χάλια. Και χθες ήταν εφιαλτική η ημέρα. Σήμερα με το που σηκώθηκα ξεκίνησε ο Έμετος και δεν μπορούσα να σταθώ. Ο οργανισμός έκανε όπως κάνει για εμετό αλλά δεν είχα κάτι άλλο να βγάλω. ( Σαν τις γάτες και τα σκυλιά που κάνουν κίνηση και στο τέλος εμετό. Αλλά εγώ το έκανα συνεχόμενα. ) 

Προφανώς και μίλησα με τον γιατρό και με έστειλε στο νοσοκομείο. Είχα πάει στα επείγοντα στο Έλενα. 

Το μωράκι όλα καλά το είδαμε αμέσως αν είναι καλά. Εμένα οι αιματολογικές ήταν εντάξει. Είδαμε ότι ειχε ταλαιπωρηθεί το στομάχι μου. Μου βάλανε ορο και ένα αντιεμετικο που βοηθάει το στομάχι. Ένιωσα καλύτερα η αλήθεια είναι. Και μου είπανε να πάρω κάτι χάπια να παίρνω κάθε μέρα για να βοηθήσω το στομάχι. Άντε να δούμε....αυτά τα νέα μου 😔

πωπω γλυκούλα μου..πόσο ταλαιπωρείσαι με το στομάχι σου..πάλι καλά τα μωράκια μας είναι δυνατά!!μη το αφ΄ήσεις να σε ρίξει ψυχολογικά...σε λίγο θα σταματήσουν όλα τα συμπτώματα αν κρίνω από εμένα... ελπίζω μ ε τα φαρμακάκια να νιώθεις καλύτερα μέρα με τη μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χάθηκα σήμερα. 

Ξύπνησα πάλι χάλια. Και χθες ήταν εφιαλτική η ημέρα. Σήμερα με το που σηκώθηκα ξεκίνησε ο Έμετος και δεν μπορούσα να σταθώ. Ο οργανισμός έκανε όπως κάνει για εμετό αλλά δεν είχα κάτι άλλο να βγάλω. ( Σαν τις γάτες και τα σκυλιά που κάνουν κίνηση και στο τέλος εμετό. Αλλά εγώ το έκανα συνεχόμενα. ) 

Προφανώς και μίλησα με τον γιατρό και με έστειλε στο νοσοκομείο. Είχα πάει στα επείγοντα στο Έλενα. 

Το μωράκι όλα καλά το είδαμε αμέσως αν είναι καλά. Εμένα οι αιματολογικές ήταν εντάξει. Είδαμε ότι ειχε ταλαιπωρηθεί το στομάχι μου. Μου βάλανε ορο και ένα αντιεμετικο που βοηθάει το στομάχι. Ένιωσα καλύτερα η αλήθεια είναι. Και μου είπανε να πάρω κάτι χάπια να παίρνω κάθε μέρα για να βοηθήσω το στομάχι. Άντε να δούμε....αυτά τα νέα μου 😔

Αχ βρε κορίτσι μου! Πολύ λυπάμαι που ταλαιπωριέσαι έτσι. Εύχομαι να περάσουν όλα αυτά σύντομα ώστε να ηρεμήσεις και να μπορέσεις να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Λίγη υπομονή ακόμη. Ελπίζω να τα φάρμακα να σε ανακουφίσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...