Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

Πάντω @Raf123 Αν θες να αποφεύγεις το τηγάνι να σου πω ότι εγώ μόνο πατάτες κάνω στο τηγάνι τα υπόλοιπα σουτζουκάκια κεφτεδακια και τέτοια τα κάνω στο φούρνο πιο πολύ για ευκολια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πάντω @Raf123 Αν θες να αποφεύγεις το τηγάνι να σου πω ότι εγώ μόνο πατάτες κάνω στο τηγάνι τα υπόλοιπα σουτζουκάκια κεφτεδακια και τέτοια τα κάνω στο φούρνο πιο πολύ για ευκολια

Κορίτσι μου εγώ παααντα αποφεύγω το τηγάνι,  έτσι έμαθα και απο την μαμά μου,  η πεθερά μου το τηγάνι το παει τρένο, ασε που μοιράζει ολο το σπίτι τηγανιλα μετά,  οταν παω στην πεθερά μου και βάζει τηγάνι , της λεω πάω να αλλάξω για τι θα βρωμίσω , αμαν καλε μου λέει 🤣🤣😂 οι τηγανιτές οι πατάτες είναι νόστιμες οι ατιμες αλλά μακριά και αγαπημένες 😂 αντί για τηγάνι φούρνο κορίτσια μου και εκει νοστιμότατα γίνονται όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα, άργησα να μπω διότι εχτές είδαμε το μωράκι 11η εβδομάδα και 4 εκατοστά. Το μόνο που με στεναχώρησε ένα ενδοτοιχωματικο ινομυωμα 2,7 εκ. που είχα έγινε 4,5 εκ. Εν τω μεταξύ όλοι μου λένε θα μεγαλώσει τώρα μετά που θα γεννήσεις θα συρρικνωθεί και ο γυναικολόγος μου λέει όχι δε συρρικνώνεται...πολυ κόντρα μου πάει λέω και έκλεισα για 2η γνώμη ραντεβού και με άλλο γυναικολόγο. @babyblue94 εγώ 6,5 εβδομάδα ήμουν και ακούσαμε καρδούλα. Σου εύχομαι μόνο καλά να ακούς από εδώ και έπειτα. Από κιλά ως τώρα που κλείνω τον τρίτο μήνα έχω βάλει 1 κιλό αλλά είχα πάρει και 5 κιλα πριν μείνω έγκυος στη ψυχοφθορα διαδικασία της προσπάθειας... Όσον αφορά τη διατροφή όσο πιο λίγο τρώμε απέξω τόσο το καλύτερο. Οι πατάτες οι τηγανιτές από έξω εμένα από τότε που έβγαλα τη χολή μου μπουμπουνιζουν το στομάχι (εμετός, διαρροια κλπ). Τις τηγανίζουν τόσες φορές με το ίδιο λάδι που είναι ότι χειρότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου εγώ παααντα αποφεύγω το τηγάνι,  έτσι έμαθα και απο την μαμά μου,  η πεθερά μου το τηγάνι το παει τρένο, ασε που μοιράζει ολο το σπίτι τηγανιλα μετά,  οταν παω στην πεθερά μου και βάζει τηγάνι , της λεω πάω να αλλάξω για τι θα βρωμίσω , αμαν καλε μου λέει 🤣🤣😂 οι τηγανιτές οι πατάτες είναι νόστιμες οι ατιμες αλλά μακριά και αγαπημένες 😂 αντί για τηγάνι φούρνο κορίτσια μου και εκει νοστιμότατα γίνονται όλα 

Έλιωσα.....χαχαχαχαχ το πάει τρένο. Χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, άργησα να μπω διότι εχτές είδαμε το μωράκι 11η εβδομάδα και 4 εκατοστά. Το μόνο που με στεναχώρησε ένα ενδοτοιχωματικο ινομυωμα 2,7 εκ. που είχα έγινε 4,5 εκ. Εν τω μεταξύ όλοι μου λένε θα μεγαλώσει τώρα μετά που θα γεννήσεις θα συρρικνωθεί και ο γυναικολόγος μου λέει όχι δε συρρικνώνεται...πολυ κόντρα μου πάει λέω και έκλεισα για 2η γνώμη ραντεβού και με άλλο γυναικολόγο. @babyblue94 εγώ 6,5 εβδομάδα ήμουν και ακούσαμε καρδούλα. Σου εύχομαι μόνο καλά να ακούς από εδώ και έπειτα. Από κιλά ως τώρα που κλείνω τον τρίτο μήνα έχω βάλει 1 κιλό αλλά είχα πάρει και 5 κιλα πριν μείνω έγκυος στη ψυχοφθορα διαδικασία της προσπάθειας... Όσον αφορά τη διατροφή όσο πιο λίγο τρώμε απέξω τόσο το καλύτερο. Οι πατάτες οι τηγανιτές από έξω εμένα από τότε που έβγαλα τη χολή μου μπουμπουνιζουν το στομάχι (εμετός, διαρροια κλπ). Τις τηγανίζουν τόσες φορές με το ίδιο λάδι που είναι ότι χειρότερο. 

Αχ ζουζουνακι μου ....4 εκατοστά. Ψυχουλακι. ♥️♥️♥️ Πεθαίνω. 

Αν δεν σου δημιουργεί προβλημα στην εγγυμοσυνη. Μην αγχώνεσαι. Όταν θα γεννήσεις θα το λύσεις σιγά σιγά και αυτό το θέμα. 

Και εγώ εκεί στιε 6 μισή λέω να πάω 😍😍🤗 θα κατουρηθω μόλις το δω.... ανυπομονώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου εγώ παααντα αποφεύγω το τηγάνι,  έτσι έμαθα και απο την μαμά μου,  η πεθερά μου το τηγάνι το παει τρένο, ασε που μοιράζει ολο το σπίτι τηγανιλα μετά,  οταν παω στην πεθερά μου και βάζει τηγάνι , της λεω πάω να αλλάξω για τι θα βρωμίσω , αμαν καλε μου λέει 🤣🤣😂 οι τηγανιτές οι πατάτες είναι νόστιμες οι ατιμες αλλά μακριά και αγαπημένες 😂 αντί για τηγάνι φούρνο κορίτσια μου και εκει νοστιμότατα γίνονται όλα 

Όχι εγώ την πατατουλα μου την θέλω στο τηγάνι ψέματα να μην λέω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εκει κι αν με βρισει!!!!!😆😆😆 τα κοροιδευει ολα αυτα!!!

πιο παλια επινε πολλη κοκα κολα!! τρελο κολλημα... επινε μεχρι και 1μιση λιτρο τη μερα μου λεει... πριν τον γνωρισω.. μετα επινε 1-2 κουτακια κοκα κολα τη μερα αλλα την εκοψε γτ ειδε οτι τον επηρεαζε πολυ στην τουαλετα (με συγχωρεις κιολας) και του εμεινε η μπυριτσα τωρα.. γι αυτο λεω δε θελω να του κοψω κι αυτο...

τα καρυδια λενε σουπερ τροφη για σπερμα!!!! εμενα τρωει πολυ συχνα αλλα οχι πολλα.. τυπου 5-6 τη φορα... καμια 15αρια αμυγδαλα, αλλα τοσα φουντουκια και κολοκυθοσπορο! στο ξηροκαρπαδικο του ειπαν οτι ο κολοκυθοσπορος ειναι Νο1 για προστατη και σπερμα!!!! μακαρι να βοηθησουν ολα αυτα!!!

μολις διαβασα τωρα οτι ο κολοκυθοσπορος βοηθαει πολυ στην γονιμοτητα.. ο αντρας μου η κολοκυθοσπορο θα τρωει η καρυδια.. θα παω να του παρω με το κιλο και απο τα δυο χαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου εγώ παααντα αποφεύγω το τηγάνι,  έτσι έμαθα και απο την μαμά μου,  η πεθερά μου το τηγάνι το παει τρένο, ασε που μοιράζει ολο το σπίτι τηγανιλα μετά,  οταν παω στην πεθερά μου και βάζει τηγάνι , της λεω πάω να αλλάξω για τι θα βρωμίσω , αμαν καλε μου λέει 🤣🤣😂 οι τηγανιτές οι πατάτες είναι νόστιμες οι ατιμες αλλά μακριά και αγαπημένες 😂 αντί για τηγάνι φούρνο κορίτσια μου και εκει νοστιμότατα γίνονται όλα 

Έτσι τις φτιάχνω στο σπίτι σαν τηγανίτες είναι πάλι!!

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πάντω @Raf123 Αν θες να αποφεύγεις το τηγάνι να σου πω ότι εγώ μόνο πατάτες κάνω στο τηγάνι τα υπόλοιπα σουτζουκάκια κεφτεδακια και τέτοια τα κάνω στο φούρνο πιο πολύ για ευκολια

Και εγώ όλα στο φούρνο ή στο πολύμάγειρα μου που τα ψήνει μόνο του πολύ εύκολο τη συστήνω αυτή τη συσκευή!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έτσι τις φτιάχνω στο σπίτι σαν τηγανίτες είναι πάλι!!

 

Και εγώ όλα στο φούρνο ή στο πολύμάγειρα μου που τα ψήνει μόνο του πολύ εύκολο τη συστήνω αυτή τη συσκευή!  

εχεις το instantpot η airfryer? ειπα τωρα που θα ανακαινησω την κουζινα να παρω ενα instantpot που εχει πολλες λειτουργιες οπως slowcooker, airfryer και αλλα που δεν τα θυμαμαι τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με πήρε ο μάνατζερ μου κ μου είπε ότι θέλει να με δει αυτοπρόσωπος κ να πάω στο γραφείο το μεσημέρι και δεν μ έλεγε τι θέλει να μου πει😬😬😬…λετε να με διώξουν και θέλει να μου το πει από κοντά; Ωχ αγχώθηκα τώρα!! Ελπίζω να μου πει συγχαρητήρια πήρες αύξηση 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Γελαω που τρωει κρυφα,Ασε αυτα τα mcdonalds εχει φαει οδικος μου απειρα ηταν πολυ τα junk food,,τωρα τα κοψαμε! ρε τι τραβαμε😂Εχουμε ηδη παιδι καιδεν το ξερουμε!

Κορίτσια εγώ είμαι πολύ του junk food..κάθε μέρα τρώω είτε σουβλάκι είτε πιτσα είτε μακντοναλντς ή κάτι τέτοιο🙈 τρώω κ μαγειρεμένο, αλλά ένα γεύμα τη μέρα συνηθως είναι junk🙈 συν πατατάκια το πρωί με το τοστ, σοκολάτες κ γλυκά(ευτυχώς εδώ κ κανα μήνα έκοψα τη ζάχαρη μέχρι να γεννήσω, αν κ έχω φάει κ γλυκά με ζάχαρη όταν δεν αντέχω)..κ δεν τρώω κ πολλές σαλάτες κ φρούτα..πιστεύω είναι θέμα κακών συνηθειών όχι ηλικίας🙈

Πέρσι μετά που γέννησα περίπου 3 μήνες μετά, με έπιασε μια μανία να φροντίσω τον εαυτό μου κ ψώνιζα άπειρα, πήρα κρέμες για το πρόσωπο, καλλυντικά, ρούχα, έφτιαχνα smoothies κλπ..αλλά δεν κράτησε πολύ ούτε μήνα😆 Επίσης έβλεπα βιντεάκια στο YouTube για γυμναστική, που κ τη γυμναστική τη βαριέμαι φουλ…ούτε αυτό κράτησε πάνω από μήνα!

Μου αρέσουν όμως οι κοπέλες που έχουν υγιεινό τρόπο ζωής θα ήθελα κι εγώ!!🤗 Πιστεύω μετά τη γέννα μπορεί να με ξαναπιάσει πάλι😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι εγώ την πατατουλα μου την θέλω στο τηγάνι ψέματα να μην λέω...

κι εγω δικια σου ειμαι!!!!

@Κατεριναπαπ κι εμενα η μανα μου το τηγανι και τις τηγανιτες πατατουλες το πηγαινε γονα!!! αχαχαχαχαχαχχα!!!! οποτε 1 φορα την εβδομαδα τρωω κι εγω.. πιο παλια ετρωγα πιο συχνα.. και 3 φορες την εβδομαδα... ευτυχως που δεν εβαζα κιλα γτ ετρωγα και τηγανιτα πολλα και γλυκατζουδια... (και οι εξετασεις οι αιματολογικες μια χαρα!! λογω γυμναστικης οι χολιστερινες εντος οριων!!!χαχαχαχ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια με πήρε ο μάνατζερ μου κ μου είπε ότι θέλει να με δει αυτοπρόσωπος κ να πάω στο γραφείο το μεσημέρι και δεν μ έλεγε τι θέλει να μου πει😬😬😬…λετε να με διώξουν και θέλει να μου το πει από κοντά; Ωχ αγχώθηκα τώρα!! Ελπίζω να μου πει συγχαρητήρια πήρες αύξηση 😅😅

καλε αυξηση θα παρεις!!!! τι ωρα θα βρεθειτε;; περιμενουμε νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μολις διαβασα τωρα οτι ο κολοκυθοσπορος βοηθαει πολυ στην γονιμοτητα.. ο αντρας μου η κολοκυθοσπορο θα τρωει η καρυδια.. θα παω να του παρω με το κιλο και απο τα δυο χαχαχαχαχαχαχ

καλα κανεις!!!! δωσε πονο και θα ερθει το κουκουνι!!! θα δεις!!!!😉❤️🤰❤️

εμενα παντως τα τρωει απο νοεμβρη και τιποτα ακομα.....😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα συναγωνιστρια!!!! κοιτα να δεις!!! αναφορικα με τις βιταμινες, απλα μαθηματικα καταλαβα οτι εχει ξεχασει καμποσα... δλδ παραλαβαμε τα CoQ10 15 νοεμβρη και τα ξεκινησε και ενω εχει 60 χαπια το κουτι τα τελειωσε την περασμενη δευτερα.. οποτε σιγουρα εχει πιστολιασει χαπια μιας εβδομαδας... επισης τα androferti εχουν 1 φακελακι αν 12ωρο και εκει που το πρωι επαιρνε το πρωτο (γτ ειναι ενωμενα ανα 2 τα φακελακια) ξαφνικα επαιρνε το πρωτο φακελακι το βραδυ και το 2ο το δευτερο το πρωι... με λιγα λογια τα εχει ψιλοκανει σαλατα αλλα του ειπα οτι δεν θα καθομαι να τον κυνηγαω και για αυτο... ειναι η ευθυνη ολη δικη του. επισης, τον βοηθησα να εχει υπενθυμιση στο κινητο ωστε να του τα υπενθυμίζει και τελος...

γενικα μεσα στην καθημερινοτητα δεν ασχολιομουν τι θα παρει και ποτε (μονο κανα 2-3 φορες του θυμισα το βραδινο φακελακι) αλλα εχω τοσα δικα μου που δεν θα σκαω και για αυτο...

με τη διατροφη προσπαθουμε!! τρωμε οσπρια 2 φορες την εβδομαδα, αν παραγγειλουμε απ εξω θα ειναι 1 φορα στις 15 (βεβαια τωρα με την μετακομιση που δεν ειχα κουζινα εννοειται φαγαμε 2 μερες σερι απο εξω..) και ψαρι 1 φορα στις 15.. τηγανιτα ελαχιστα εως καθολου, χοιρινο 1 φορα την εβδομαδα συνηθως και αν.. επισης, ο αντρας μου τρωει και 4-5 φορες την εβδομαδα καρυδια, αμυγδαλα, κολοκυθοσπορο και φουντουκια (καποια απο αυτα του τα προτεινε ο ουρολογος για να ανεβασει το μαγγανιο [κολοκυθοσπορο και φουντουκια] και καποια οπως αμυγδαλα ωμα κια καρυδια βοηθανε το σπερμα!!😉😉)

Δε νομιζω οτι μπορουμε ξαφνικα να αλλαξουμε αυτο που ειμαστε και να τρωμε τοσο αυστηρα! τουλαχιστον εμεις σαν ζευγαρι... κι αυτη η προσπαθεια ειναι αρκετη με τα αποτελεσματα των εξετασεων που εχουμε γτ δεν εχουμε κατι απαγορευτικο... να ερθει ο μαρτης, θα κανουμε και επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα και θα δουμε πως ειμαστε...

Καλέ εσείς κάνετε σοβαρή διατροφή!! Τι λες ότι δε μπορείτε να αλλάξετε..μπράβο σας έχετε πολύ καλό πρόγραμμα στο φαγητό, μάλλον πάντα είχατε αποτι κατάλαβα!!👏

Επίσης ήθελα να σου πω αν σε 2 μήνες δηλαδή 60 μέρες έχει χάσει 7 να κάνεις πάρτυ!! Εγώ τη βιταμίνη d που είχε 60 χάπια μέσα κ την παίρνω από τον Αύγουστο την τελείωσα πριν 2-3 μέρες..και από ένα σημείο κ μετά έπαιρνα κ διπλά χάπια, γιατί η ενδοκρινολόγος μου είχε πει να παίρνω 4000 κ το κουτί ήταν των 2000. Δηλαδή αντί για 1 μήνα έκανα 6 για να τα τελειώσω..γενικά βαριέμαι πολύ τα χάπια, η μόνη φορά που ήμουν συνεπής κ έπαιρνα 6 χάπια τη μέρα ήταν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!! Που κ πάλι ένα χάπι μια στο τόσο μπορεί να το έχανα! Τώρα τα’χω παρατήσει πάλι λίγο κ έχω τύψεις για τη μικρούλα που στον πρώτο πρόσεχα παραπάνω..αλλά δε μπορώ τα χάπια σε καθημερινή βάση, με κουράζουν..

Γενικά θέλω να σου πω ότι ο άντρας σου φαίνεται πολύ συνεπής στα χάπια, και μην είσαι πολύ αυστηρή μαζί του.. Ο άνθρωπος φαίνεται ότι τα έπαιρνε όπως έπρεπε κ για άντρας κι όλας να παίρνει έτσι χάπια του βγάζω το καπέλο! Εμένα μου δείχνει ότι πρέπει να το θέλει πάρα πολύ!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα ραφαελα μου!! τωρα που λες για το αναψυκτικο, εμενα πινει καθε μερα ενα κουτακι μπυρα.. τον κραζω που και που αλλα ξερω οτι τρελαινεται για τη μπυρα.. ειναι το νερο του!!!!😆😆😆

λετε ρε κοριτσια να πειραζει; μας ειπε ο ουρολογος οχι αλκοολ αλλα η μπυρα εχει λιγο και δε θελω να τον πιεζω κι αλλο.... ειναι και θεμα ψυχολογιας μετα...(αν του τα κοψω ολα θα μου πει αντε @@@@ κι εσυ κι ο γρυλος😂)

Χαχαχα εννοείται άστον να πίνει τη μπυρίτσα του και μια και δυο και τρεις να χαλαρώνει κι όλας!!🍻βοηθάει να ‘σαι χαλαρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Σου έχω πει ότι είσαι τρελή αγάπη μου;; Σιγά που θα πάω στην ταβέρνα να φάω παιδάκια και δεν θα φάω πατάτες τηγανιτές δεν παίζουν αυτά τα πράγματα...

Χαχα κ μένα οι πατάτες τηγανιτές είναι το αγαπημένο μου φαγητό🙈🙈 Και του άντρα μου δεν του αρέσουν τόσο, άντε να φάει λίγες αλλά προτιμάει το ρύζι πολλές φορές ή καθόλου πατάτες, κ λέω πώς μπορεί;; Δεν υπάρχει πιο ωραίο φαγητό!!🤤😬🍟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,  μια όμορφη και εύκολη μέρα εύχομαι σε όλες!!! 

Κορίτσι μού σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφιά λογακια σου ❤❤❤ κάθε μέρα θα κάνω ενέσεις 1 ένεση με 150 μοναδες καθε απόγευμα και 6η μέρα θα κάνω και μια δεύτερη το πρωί η λεγόμενη ανταγωνιστών.. αχχχχ μακάρι να τα καταφέρω, χαίρομαι πολύ που ξεκίνησα και παρακαλαω κάθε μέρα να πάνε όλα καλά!  Το τραγουδάκι σου θα το ακούσω το απόγευμα απο το σπίτι! ❤❤❤

Καλή αρχή κορίτσι μου❤️❤️❤️ Κοντεύεις!!! Και θα τα καταφέρεις!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εχεις το instantpot η airfryer? ειπα τωρα που θα ανακαινησω την κουζινα να παρω ενα instantpot που εχει πολλες λειτουργιες οπως slowcooker, airfryer και αλλα που δεν τα θυμαμαι τωρα

Ήθελα instantpot αλλά δεν βρήκα τότε που έψαχνα και μου πήρε ο άντρας μου δώρο στα γενέθλια μου στην πρώτη καραντίνα ένα multicooker έχει και slow cook έχει πολλά προγραΜματα άμα θες να σου στείλω το site που μου το παράγγειλε! Είναι πολύ εύκολο δλδ τα βαζεις όλα εκεί κ ψήνει μόνο του!! Και είναι και υγιεινά γιατί ψήνει σε χαμηλές θερμοκρασίες! Εγώ τα κάνω σχεδόν όλα εκεί! Ακόμα κ ρύζι εκεί θα βράσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! Ειχα μερες να μπω και ειχατε γραψει 30 σελιδες χαχαχα! 

Κοριτσι μου @babyblue94συγχαρητηρια δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαρηκα με το θαυματακι σου. Παντα χαιρομαι λιγο παραπανω για τα κοριτσια που αντιμετωπιζουν μια παραπανω δυσκολια και τα καταφερνουν γιατι ημουν κι εγω σε αυτο το δρομο. Ευτυχως εσυ κοριτσι μου δεν χρειαστηκες τιποτα απο αυτα να κανεις... Αληθεια συγκινηθηκα για σενα. Με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις και με ενα γερο μωρακι!

Εγω κοριτσια πηρα και τις ορμονολογικες. Καλες ηταν μου ειπε ο γιατρος. Λιγο η FSH μου φανηκε καπως γιατι συνηθως εχω μεταξυ 5 με 6 αλλα ηταν 8.1. Μεσα στα ορια βεβαια αλλα ισως να ειναι κακος αυτος ο κυκλος τωρα. ΕΙμαι 4η μερα περιοδου. Θα δουμε. Παντως εχει συμβει ξανα να φτασω και 11 και ολους τους αλλους μηνες ημουν χαμηλα σε τιμη. Θα δειξει. Ο γιατρος ειπε ολα καλα. Και προλακτινη μια χαρα χαμηλα και ινσουλινη μια χαρα και ο νεοπλασματικος δεικτης ca125 που δειχνει ενδομητριωση μια χαρα και η TSh χαμηλσ. ΟΙποτε θεωρητικα  ολα καλα. Περιμενω μαλλον 18 Φεβρουαρ΄΄ιου γιατι μετα τη γεννα κανω πολλους κυκλους 25αρηδες αλλα θα κανω τεστ οωρρηξιας αυτο το μηνα και θα δω σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα είπαμε να τρώει αλλά όχι συνέχεια βρε αυτος τρώει κρέας κ πατάτες όταν τον γνώρισα αυτό έτρωγε άντε κ 1-2φ όσπρια! Τις αλλες ημερες κρέας κ πατάτες 

Χαχα εγώ δεν είμαι πολύ του κρέατος, τρώω μόνο μπιφτέκι(ό,τι έχει κιμά γενικά) ή κοτοπουλο φιλέτο ή στήθος..ο άντρας μου πάλι έχει μάθει κ τρώει πολύ κρέας!! Κ όσπρια ευτυχώς, αλλά δεν του αρέσουν πολύ τα λαδερά ενώ εγώ τρελαίνομαι, ούτε τα μακαρόνια που θα μπορούσα να τρώω κάθε μέρα συνδυάζοντάς τα με κάτι όπως οι Ιταλοί!😬 Αλλά ο άντρας μου έχει το καλό ότι τρώει και φρούτα καθημερινά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια με πήρε ο μάνατζερ μου κ μου είπε ότι θέλει να με δει αυτοπρόσωπος κ να πάω στο γραφείο το μεσημέρι και δεν μ έλεγε τι θέλει να μου πει😬😬😬…λετε να με διώξουν και θέλει να μου το πει από κοντά; Ωχ αγχώθηκα τώρα!! Ελπίζω να μου πει συγχαρητήρια πήρες αύξηση 😅😅

να σκεφτεσαι θετικα .. γιατι να σε διωξει? εχεις δωσει αφορμες? αν οχι τοτε απλα σε πεθυμησε χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλε αυξηση θα παρεις!!!! τι ωρα θα βρεθειτε;; περιμενουμε νεα!!!

Χαχαχαχα μακάρι και αυτό να μην είναι να είναι κάτι σοβαρό τουλάχιστον που με θέλει θα πάω στις 13-13:30 κάπου εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια εγώ είμαι πολύ του junk food..κάθε μέρα τρώω είτε σουβλάκι είτε πιτσα είτε μακντοναλντς ή κάτι τέτοιο🙈 τρώω κ μαγειρεμένο, αλλά ένα γεύμα τη μέρα συνηθως είναι junk🙈 συν πατατάκια το πρωί με το τοστ, σοκολάτες κ γλυκά(ευτυχώς εδώ κ κανα μήνα έκοψα τη ζάχαρη μέχρι να γεννήσω, αν κ έχω φάει κ γλυκά με ζάχαρη όταν δεν αντέχω)..κ δεν τρώω κ πολλές σαλάτες κ φρούτα..πιστεύω είναι θέμα κακών συνηθειών όχι ηλικίας🙈

Πέρσι μετά που γέννησα περίπου 3 μήνες μετά, με έπιασε μια μανία να φροντίσω τον εαυτό μου κ ψώνιζα άπειρα, πήρα κρέμες για το πρόσωπο, καλλυντικά, ρούχα, έφτιαχνα smoothies κλπ..αλλά δεν κράτησε πολύ ούτε μήνα😆 Επίσης έβλεπα βιντεάκια στο YouTube για γυμναστική, που κ τη γυμναστική τη βαριέμαι φουλ…ούτε αυτό κράτησε πάνω από μήνα!

Μου αρέσουν όμως οι κοπέλες που έχουν υγιεινό τρόπο ζωής θα ήθελα κι εγώ!!🤗 Πιστεύω μετά τη γέννα μπορεί να με ξαναπιάσει πάλι😆

Εχεις δίκιο είναι πως μάθεις! Εμας η μαμα μ ποτέ δεν μαγείρευε με λάδια όποτε τώρα εμένα αυτά με αηδιάζουν τα πολύ λαδερά! Εγώ πχ δεν μπορώ να με φανταστώ χωρις γυμναστική είναι τρόπος ζωής μέσα στο λοκνταουν που δεν έκανα πάθαινα οπως ο ναρκομανής που δεν παίρνει τη δόση του καταλαβαινεις…ομως εχεις δίκιο είναι τρόπος ζωής δεν έχει η ηλικία ! Και θαυμάζω πολύ τους ανθρώπους που προσπαθούν και κάνουν έστω το καλύτερο που μπορούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλα κανεις!!!! δωσε πονο και θα ερθει το κουκουνι!!! θα δεις!!!!😉❤️🤰❤️

εμενα παντως τα τρωει απο νοεμβρη και τιποτα ακομα.....😕

γελασα που μου λες δωσε πονο και θα ερθει το κουκουνι αλλα εμενα τρωει και δεν ηρθε ακομα χαχαχαχαχαχα απο την μια μου το κτιζεις και απο την αλλη μου το χαλας χαχαχαχαχα

εγω θα του δωσω παντως και αν δουλεψει να τους παρετε ολες με τους τονους να τρωνε χαχαχα

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ήθελα instantpot αλλά δεν βρήκα τότε που έψαχνα και μου πήρε ο άντρας μου δώρο στα γενέθλια μου στην πρώτη καραντίνα ένα multicooker έχει και slow cook έχει πολλά προγραΜματα άμα θες να σου στείλω το site που μου το παράγγειλε! Είναι πολύ εύκολο δλδ τα βαζεις όλα εκεί κ ψήνει μόνο του!! Και είναι και υγιεινά γιατί ψήνει σε χαμηλές θερμοκρασίες! Εγώ τα κάνω σχεδόν όλα εκεί! Ακόμα κ ρύζι εκεί θα βράσω! 

το εχει ο χατζηκυριακος και ειμαι σε μια ομαδα στο φβ που εχουμε εξτρα εκπτωση αλλα στειλε μου το να κανω συγκριση.. εχει και τιμες στο σαιτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...