Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

ειναι η πρωτη φορα που περιμενεις περιοδο με τοση ανυπομονησια φανταζομαι χαχαχαχ

αρα τελεια αν δεν πετυχει η σπερματεγχυση πας για εξωσωματικη χωρις αλλες διαδικασιες με χαρτια.. σου ευχομαι να πετυχεις με την πρωτη προσπαθεια

Ναι η αλήθεια είναι τώρα την περιμένω την περίοδο πως και πως. Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια ...ΕΓΚΡΙΘΗΚΑ 🥲🥲 πφφ μου έφυγε ένα άγχος.

Μου έχουν εγκρίνει 2500 μονάδες ανασυδυασμενης γοναδοτροπινης ή 3000 μονάδες ανθρώπινης γοναδοτροπινης.  (Δεν έχω ιδέα τι ειναι όλα αυτά) το μόνο που θυμάμαι είναι που είπε ο γιατρός οτι για την σπερματεγχυση θα ξεκινήσω με 75 μονάδες την μέρα. (Νομίζω έως 10 μέρες τις παίρνεις ) άρα το μάξιμουμ 750 για μια σπερματεγχυση....

Μου είπε η κοπέλα ότι είναι υπεραρκετές για να κάνω και σπερματεγχυση και εξωσωματικη. Θα τρελαθώ τώρα εγω...😲🤗🤗🤗

Άντε επιτέλους. Σε μια βδομάδα με 10 μέρες περιμένω περίοδο και ξεκινάμε..😍

Τελειααααα ❤️❤️❤️❤️❤️ Είσαι η επόμενη πίστεψε το!!!! Ολες ολες να παίρνουμε σειρά κορίτσια!!! 
 

Δλδ αν κατάλαβα καλά θα μπορείς να κανεις κ εξωσωματική με τον ίδιο φάκελο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια ...ΕΓΚΡΙΘΗΚΑ 🥲🥲 πφφ μου έφυγε ένα άγχος.

Μου έχουν εγκρίνει 2500 μονάδες ανασυδυασμενης γοναδοτροπινης ή 3000 μονάδες ανθρώπινης γοναδοτροπινης.  (Δεν έχω ιδέα τι ειναι όλα αυτά) το μόνο που θυμάμαι είναι που είπε ο γιατρός οτι για την σπερματεγχυση θα ξεκινήσω με 75 μονάδες την μέρα. (Νομίζω έως 10 μέρες τις παίρνεις ) άρα το μάξιμουμ 750 για μια σπερματεγχυση....

Μου είπε η κοπέλα ότι είναι υπεραρκετές για να κάνω και σπερματεγχυση και εξωσωματικη. Θα τρελαθώ τώρα εγω...😲🤗🤗🤗

Άντε επιτέλους. Σε μια βδομάδα με 10 μέρες περιμένω περίοδο και ξεκινάμε..😍

Μπραβοοοοο!!!! Ημουν σιγουρη οτι θα εγκριθεις!!!! ολα ερχονται τελεια!!!!🎉🎉🎉🎉😁😁😁

και φαντασου λεει να μην ερθει η περιοδος και να εισαι ηδη εγκυος!!!!!! τρομερο;!;!;! με το καλο κοριτσι μου!!! το 2022 ειναι η χρονια σου!!!! ετοιμασου για μπεμπε!!!❤️🎈❤️🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τελειααααα ❤️❤️❤️❤️❤️ Είσαι η επόμενη πίστεψε το!!!! Ολες ολες να παίρνουμε σειρά κορίτσια!!! 
 

Δλδ αν κατάλαβα καλά θα μπορείς να κανεις κ εξωσωματική με τον ίδιο φάκελο;;; 

Ναι αυτοί δίνουνε ενέσεις συγκεκριμένες μονάδες. Συνήθως στην σπερματεγχυση οι μονάδες είναι οι μισές μονάδες από ότι παίρνεις την εξωσωματική. Δηλαδή στην σπερματεγχυση θες 750 και στην εξωσωματική 1500. Στο περίπου τώρα με τον κάθε οργανισμό. Εγώ εγκρίθηκαν για 2500-3000 ...τις κάνω ότι θέλω. 

Απλα σε περίπτωση εξωσωματικης θα μου έδειναν 400 ευρώ επίδομα για το κέντρο. Αυτό το χάνω με την συγκεκριμένη επιτροπή. Αλλά μόνο αυτό. Οι ενέσεις είναι οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβοοοοο!!!! Ημουν σιγουρη οτι θα εγκριθεις!!!! ολα ερχονται τελεια!!!!🎉🎉🎉🎉😁😁😁

και φαντασου λεει να μην ερθει η περιοδος και να εισαι ηδη εγκυος!!!!!! τρομερο;!;!;! με το καλο κοριτσι μου!!! το 2022 ειναι η χρονια σου!!!! ετοιμασου για μπεμπε!!!❤️🎈❤️🎈

Αχ ακόμα να το πιστέψω. Φαντάσου πως θα κάνω μόλις μάθω ότι είμαι έγκυος χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια ...ΕΓΚΡΙΘΗΚΑ 🥲🥲 πφφ μου έφυγε ένα άγχος.

Μου έχουν εγκρίνει 2500 μονάδες ανασυδυασμενης γοναδοτροπινης ή 3000 μονάδες ανθρώπινης γοναδοτροπινης.  (Δεν έχω ιδέα τι ειναι όλα αυτά) το μόνο που θυμάμαι είναι που είπε ο γιατρός οτι για την σπερματεγχυση θα ξεκινήσω με 75 μονάδες την μέρα. (Νομίζω έως 10 μέρες τις παίρνεις ) άρα το μάξιμουμ 750 για μια σπερματεγχυση....

Μου είπε η κοπέλα ότι είναι υπεραρκετές για να κάνω και σπερματεγχυση και εξωσωματικη. Θα τρελαθώ τώρα εγω...😲🤗🤗🤗

Άντε επιτέλους. Σε μια βδομάδα με 10 μέρες περιμένω περίοδο και ξεκινάμε..😍

Συγχαρητηρια κοπελα μου! Πραγματι ειναι υπεραρκετες. οι 75μοναδες που θα παρεις ειναι μια χαρα για την σπερματεγχυση που δεν θελουμε υπερβολικα πολλα ωαρια. Οποτε θα φτασουν σιγουρα και για εξωσωματικη που ευχομαι να μην χρειαστει.. Εγω σκεψου στην εξωσωματικη με 2500 μοναδες(ειναι το στανταρ που εγκρινουν οι επιτροπες) εκανα εξωσωματικη με 275μοναδες την καθε δοση και μου περισσεψαν κι ολας. Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ ακόμα να το πιστέψω. Φαντάσου πως θα κάνω μόλις μάθω ότι είμαι έγκυος χαχαχα

Με το καλό κορίτσι μου!!

Πρώτη μέρα περιόδου- πρώτη μέρα εγκυμοσύνης!!!!!!!! Οπότε με το καλό να έρθει αυτή τη φορά κ μετά σε 9 μήνες πάλι ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι αυτοί δίνουνε ενέσεις συγκεκριμένες μονάδες. Συνήθως στην σπερματεγχυση οι μονάδες είναι οι μισές μονάδες από ότι παίρνεις την εξωσωματική. Δηλαδή στην σπερματεγχυση θες 750 και στην εξωσωματική 1500. Στο περίπου τώρα με τον κάθε οργανισμό. Εγώ εγκρίθηκαν για 2500-3000 ...τις κάνω ότι θέλω. 

Απλα σε περίπτωση εξωσωματικης θα μου έδειναν 400 ευρώ επίδομα για το κέντρο. Αυτό το χάνω με την συγκεκριμένη επιτροπή. Αλλά μόνο αυτό. Οι ενέσεις είναι οκ 

Ααα κατάλαβα!!! Δε πειράζει η κάθε βοήθεια μετράει!!!! Αυτό να βλέπεις!!! Μακάρι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα 😍😍😍👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Συγχαρητηρια κοπελα μου! Πραγματι ειναι υπεραρκετες. οι 75μοναδες που θα παρεις ειναι μια χαρα για την σπερματεγχυση που δεν θελουμε υπερβολικα πολλα ωαρια. Οποτε θα φτασουν σιγουρα και για εξωσωματικη που ευχομαι να μην χρειαστει.. Εγω σκεψου στην εξωσωματικη με 2500 μοναδες(ειναι το στανταρ που εγκρινουν οι επιτροπες) εκανα εξωσωματικη με 275μοναδες την καθε δοση και μου περισσεψαν κι ολας. Καλη επιτυχια!

Σε ευχαριστώ πολύ. ☺️ Εμείς είχαμε σκεφτεί δύο προσπάθειες με σπερματέγχυση και έπειτα να πάμε σε εξωσωματική. Ελπίζω να μου φτάσουν..

Μιας και μπήκες στην ομάδα μας να σου πω και εγώ την ιστορικά μου για να καταλαβαίνεις τα άτομα που μιλάς. Εμείς προσπαθούμε ενα χρόνο και 8 μήνες. Είμαστε 27 και 28 ετών. Έχω σύνδρομο πολυκυστικών. Ωστόσο τον τελευταίο καιρό κάνω και μόνη μου ωάριο κάθε μήνα. Στις αρχές δεν έκανα. Είχα ανοωρυκτικους κύκλους. 

Σαλπιγγογραφία και εξετάσεις όλα καθαρά. Και οι ορμόνες μου. Έχω κάνει 6 κύκλους femaraκ και  serpafar ( στα femara δεν αντιδρώ καθόλου. Στα σερπαφαρ αντιδρώ με ένα αυγουλάκι ..άρα με το ζόρι έχω αντίσταση στα χάπια μου είπε ο γιατρός και μόνο με τις ενέσεις θα έχω αποτέλεσμα . Οπότε πήγα επιτροπή για να ξεκινήσω με σπερματέγχυση. 

Επίσης στον άντρα μου βρήκαμε εντεροκοκκο χωρίς όμως να του έχει χαλάσει το σπέρμα ή να έχει συμπτώματα. Πήρε αντιβιώσεις και δεν του περνάει. Και μία που είναι πιο σκληρή και ίσως περάσει με αυτήν είναι αλλεργικός. Η μόνη λύση είναι πλέον ενέσιμη αλλά δεν θέλαμε να πάμε σε αυτή την λύση επειδή μας είπε ο γιατρός ότι και να περάσει μπορεί να ξανάρθει κάποια στιγμή. Ο γυναικολόγος έχει πει ότι το μικρόβιο εμποδίζει τη σύλληψη και δυσκολεύει την κατάσταση. Οπότε η σπερματέγχυση το απομακρύνει το μικρόβιο και εισέρχεται καθαρό σπέρμα..

Σε μια βδομάδα με 10 μέρες ξεκινάμε την πρώτη μας σπερματέγχυση ♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μολις μου τηλεφώνησαν ότι είμαι επαφή κρούσματος!!!! 😬😬😬😬 στη δουλεια η επαφή, φορούσα μαμα ΚΝ95 και η επαγγελματίας υγειας φορούσε 2 ιατρικές!! Κράτησε 15-20 λεπτά η Συνάντηση μας…απλά δεν αεριζόταν ο χώρος!!! Ωχ ελπίζω να είμαι αρνητικη και έχει και η μαμα μου γενέθλια αύριο κ θα της κάναμε έκπληξη :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κορίτσια μολις μου τηλεφώνησαν ότι είμαι επαφή κρούσματος!!!! 😬😬😬😬 στη δουλεια η επαφή, φορούσα μαμα ΚΝ95 και η επαγγελματίας υγειας φορούσε 2 ιατρικές!! Κράτησε 15-20 λεπτά η Συνάντηση μας…απλά δεν αεριζόταν ο χώρος!!! Ωχ ελπίζω να είμαι αρνητικη και έχει και η μαμα μου γενέθλια αύριο κ θα της κάναμε έκπληξη :( 

Ωχ ρε κορίτσι μου. Πάλι καλά φορούσατε μάσκα. Μην σκέφτεσαι τα χειρότερα ακόμα..μπορεί να μην έχεις κολλήσει. Εδώ στο ίδιο σπίτι κάποιοι και δεν κολλάνε. Όσο έχεις αρνητικά ραπίντ δεν είσαι μεταδοτική οπότε εσύ να κανεις ραπίντ και να κάνεις έκπληξη στην μαμά σου. Εγώ αυτό θα εκανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κορίτσια μολις μου τηλεφώνησαν ότι είμαι επαφή κρούσματος!!!! 😬😬😬😬 στη δουλεια η επαφή, φορούσα μαμα ΚΝ95 και η επαγγελματίας υγειας φορούσε 2 ιατρικές!! Κράτησε 15-20 λεπτά η Συνάντηση μας…απλά δεν αεριζόταν ο χώρος!!! Ωχ ελπίζω να είμαι αρνητικη και έχει και η μαμα μου γενέθλια αύριο κ θα της κάναμε έκπληξη :( 

αμαν φορουσες την ΚΝ95 και η αλλη κοπελα 2 μασκες σχεδον αδυνατον να κολλησες γιατι καπου διαβασα με την ΚΝ95 θελει 3 ωρες αν θυμαμαι καλα να κολλησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. ☺️ Εμείς είχαμε σκεφτεί δύο προσπάθειες με σπερματέγχυση και έπειτα να πάμε σε εξωσωματική. Ελπίζω να μου φτάσουν..

Μιας και μπήκες στην ομάδα μας να σου πω και εγώ την ιστορικά μου για να καταλαβαίνεις τα άτομα που μιλάς. Εμείς προσπαθούμε ενα χρόνο και 8 μήνες. Είμαστε 27 και 28 ετών. Έχω σύνδρομο πολυκυστικών. Ωστόσο τον τελευταίο καιρό κάνω και μόνη μου ωάριο κάθε μήνα. Στις αρχές δεν έκανα. Είχα ανοωρυκτικους κύκλους. 

Σαλπιγγογραφία και εξετάσεις όλα καθαρά. Και οι ορμόνες μου. Έχω κάνει 6 κύκλους femaraκ και  serpafar ( στα femara δεν αντιδρώ καθόλου. Στα σερπαφαρ αντιδρώ με ένα αυγουλάκι ..άρα με το ζόρι έχω αντίσταση στα χάπια μου είπε ο γιατρός και μόνο με τις ενέσεις θα έχω αποτέλεσμα . Οπότε πήγα επιτροπή για να ξεκινήσω με σπερματέγχυση. 

Επίσης στον άντρα μου βρήκαμε εντεροκοκκο χωρίς όμως να του έχει χαλάσει το σπέρμα ή να έχει συμπτώματα. Πήρε αντιβιώσεις και δεν του περνάει. Και μία που είναι πιο σκληρή και ίσως περάσει με αυτήν είναι αλλεργικός. Η μόνη λύση είναι πλέον ενέσιμη αλλά δεν θέλαμε να πάμε σε αυτή την λύση επειδή μας είπε ο γιατρός ότι και να περάσει μπορεί να ξανάρθει κάποια στιγμή. Ο γυναικολόγος έχει πει ότι το μικρόβιο εμποδίζει τη σύλληψη και δυσκολεύει την κατάσταση. Οπότε η σπερματέγχυση το απομακρύνει το μικρόβιο και εισέρχεται καθαρό σπέρμα..

Σε μια βδομάδα με 10 μέρες ξεκινάμε την πρώτη μας σπερματέγχυση ♥️♥️

 

Αυτα τα χαπια οντως δεν ταιριαζουν σε ολους τους οργανισμους και επισης πολυ συχνα δεν αφηνουν το ενδομητριο να παχυνει οσο πρεπει οποτε σωστα σου ειπε ο γιατρος σου οτι οι ενεσεις ειναι καλυτερες. Ειναι πολυ θετικο οτι το μικροβιο δεν εχει επηρεασει το σπερμα του αντρα σου. Πιστευω εχετε καλες προοπτικες για τη σπερματεγχυνση ειδικα που πατε με ενεσεις θα κανεις και παραπανω απο ενα ωαριο οποτε θα εχετε περισσοτερες πιθανοτητες. Εγω αυτο που θα εκανα ισως ειναι μια σπερματεγχυση και μετα εξωσωματικη και θα σου πω γιατι. Θα κανεις ενεσεις που λενε οτι καλο ειναι να παιρνουμε μεχρι 4 φορες στη ζωη μας. Αν κανεις δυο σπερματεγχυσεις θα εχεις παρει ηδη δυο φορες φαρμακα. Ελπιζω να πανε ολα καλα βεβαια και να μεινεις εγκυος με την πρωτη και να μην χρειαστει τιποτα παραπανω. Απλα με την εξωσωματικη ξερεις σιγουρα οτι εχεις εμβρυα οποτε μετα απλα κανεις εμβρυομεταφορα. Αν ολα εχουν παει καλα και εχεις εμβρυα δηλαδη δεν χρειαζονται αλλες ενεσεις. Εγω βασικα αυτο το λογο ειχα στο μυαλο μου και δεν εκανα σπερματεγχυση. Αλλα ειναι πως το σκεφτηκα εγω. Φυσικα και αυτο που επιλεξατε εσεις εννοειτε ειναι πολυ σωστο αφου δεν εχετε καποιο σοβαρο θεμα να κανετε σπερματεγχυση και εχετε και πολλες πιθανοτητες. Ελπιζω να πανε ολα καλα και σε λιγες μερες να μας πεις οτι εισαι εγκυουλα κοριτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ ακόμα να το πιστέψω. Φαντάσου πως θα κάνω μόλις μάθω ότι είμαι έγκυος χαχαχα

Καλή αρχή κοριτσάκι μου.....εγώ πάντως θα πω μακάρι να μην χρειαστείς τίποτα και να μην σου έρθει περίοδος....η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αυτα τα χαπια οντως δεν ταιριαζουν σε ολους τους οργανισμους και επισης πολυ συχνα δεν αφηνουν το ενδομητριο να παχυνει οσο πρεπει οποτε σωστα σου ειπε ο γιατρος σου οτι οι ενεσεις ειναι καλυτερες. Ειναι πολυ θετικο οτι το μικροβιο δεν εχει επηρεασει το σπερμα του αντρα σου. Πιστευω εχετε καλες προοπτικες για τη σπερματεγχυνση ειδικα που πατε με ενεσεις θα κανεις και παραπανω απο ενα ωαριο οποτε θα εχετε περισσοτερες πιθανοτητες. Εγω αυτο που θα εκανα ισως ειναι μια σπερματεγχυση και μετα εξωσωματικη και θα σου πω γιατι. Θα κανεις ενεσεις που λενε οτι καλο ειναι να παιρνουμε μεχρι 4 φορες στη ζωη μας. Αν κανεις δυο σπερματεγχυσεις θα εχεις παρει ηδη δυο φορες φαρμακα. Ελπιζω να πανε ολα καλα βεβαια και να μεινεις εγκυος με την πρωτη και να μην χρειαστει τιποτα παραπανω. Απλα με την εξωσωματικη ξερεις σιγουρα οτι εχεις εμβρυα οποτε μετα απλα κανεις εμβρυομεταφορα. Αν ολα εχουν παει καλα και εχεις εμβρυα δηλαδη δεν χρειαζονται αλλες ενεσεις. Εγω βασικα αυτο το λογο ειχα στο μυαλο μου και δεν εκανα σπερματεγχυση. Αλλα ειναι πως το σκεφτηκα εγω. Φυσικα και αυτο που επιλεξατε εσεις εννοειτε ειναι πολυ σωστο αφου δεν εχετε καποιο σοβαρο θεμα να κανετε σπερματεγχυση και εχετε και πολλες πιθανοτητες. Ελπιζω να πανε ολα καλα και σε λιγες μερες να μας πεις οτι εισαι εγκυουλα κοριτσι μου.

Ναι έως τώρα έπαιρνα 2 σερπαφαρ και δεν μου είχανε κάνει πρόβλημα στο ενδομήτριο. Και αυτό τον μήνα που πήρα 3 μου το άφησε λεπτό στα 6mm. Τέλος τα χάπια τα κουράστηκε και ο οργανισμός μου μου φαίνεται. Ναι είναι πολύ καλό που δεν του έχει χαλάσει το σπέρμα. Και αν πάρει πολύ αντιβίωση μας είπανε ότι μπορεί να του το χαλάσει. Οπότε το αφήσαμε ως έχει προς το παρών. Κατάλαβα πως το θέτεις με τις ενέσεις. Για αυτό και θα κάνω την πρώτη σπερματεγχυση και μετά ή θα πάω για δεύτερη ή εξωσωματικη. Θα το δω εκείνη την στιγμή. Μακάρι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία για όλες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Καλή αρχή κοριτσάκι μου.....εγώ πάντως θα πω μακάρι να μην χρειαστείς τίποτα και να μην σου έρθει περίοδος....η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία....

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.  Εσύ πως θα συνεχίσεις ; Πας για την δεύτερη ;; ( Στην ουσια πρώτη ) Το έχω και αυτό στο νου μου.μην νομίζεις. Αυτό τον μήνα αν εξαιρέσεις ότι το ενδομήτριο ήταν 6 μισή περίπου όταν έσπασε το αυγουλάκι. Και έχει ο άντρας μου το μικρόβιο. Ήταν πολύ καλές και στοχευμένες οι επαφές μας. Τι να πω.....θα δούμε. 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστώωω Μαίρη μου!! κι εγω εχω ενθουσιαστεί!!!!!! επιτέλους βρήκαμε το σπιτάκι μας!!! και τα έχει όλα!! μπορεί να παιδευτήκαμε λίγο αλλα το αποτέλεσμα μας αποζημίωσε!!!

Ανυπομονω να εγκατασταθούμε και να χουχουλιάσουμε στο τζακάκι μας!!!!❤️👩‍❤️‍👨❤️

εσυ κοριτσι μου τι κανεις;; μπαινω στην ομαδα εξωσωματικης βεβαια και βλεπω τα νεα σας και χαιρομαι τοσο που ολα προχωρανε καλα!!!!!!!😁😁😁 ποτε ξαναπας στο γιατρο;

Αντωνία μου μάλλον καλά πάει. Δεν έχω και καθόλου σχεδόν συμπτώματα και στεναχωριέμαι. Σα να φουσκώσε λίγο η κοιλιά, αλλά με τόση προγεστερόνη που παίρνω μπορεί και να είναι από τα φάρμακα και τσάμπα να χαίρομαι. 

Άσε έχω πολύ άγχος! Εγώ που είμαι τέρας ηρεμίας 😅 Ούτε στην ωοληψια, ούτε μετά που είχα γίνει σαν μπαλόνι 🎈 από την υπερδιέγερση το βίωσα αυτό. 

Να σας πω τι έκανα η τρελή?! Επειδή ο γιατρός με βάζει ραντεβού για υπέρηχο κάθε 2-3 εβδομάδες κι εγώ στο ενδιάμεσο φοβάμαι αλλά ντρέπομαι και να του πω να πάω εκτάκτως αφού δεν έχω κάποιο ανησυχητικό σημάδι, πήρα σήμερα κι έκλεισα να πηγαίνω να με παρακολουθεί κι ένας γιατρός στο πανεπιστημιακό μας νοσοκομεία στα πρωινά ιατρεία της μαιευτικής. Ξέρω πως είναι τραγικό να πηγαίνω σε δύο γιατρούς αλλά αν είναι να πληρώνω τους ψυχολόγους, καλύτερα να πηγαινω για κανένα έξτρα υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια. Είμαι παλιά στο φόρουμ. Έγγραφα πριν 1μιση χρόνια στο θεμα σας αλλά και στο θέμα της εξωσωματικής. Δεν ξέρω αν με θυμάστε κάποιες. Εχω ένα αγοράκι ενός ετους μετά απο εξωσωματική και λέμε τωρα να παμε για το δεύτερο. Θα προσπαθήσουμε ενα 6μηνο μόνοι μας και αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη πάλι θα κανουμε τον Ιούλιο εμβρυομεταφορα αφού εχω εμβρυα στην κατάψυξη. Πηγα χθες και στον γυναικολογο ολα καλα. Θα κανω και ορμονολογικες βεβαια σε δεκα δεκαπεντε μερες που περιμενω περιοδο και ξεκιναμε. Εχω μια σαλπιγγα κλειστη την αριστερη αλλα επειδη και η οωθηκη εκει δεν ειναι καλη λογω χειρουργειου μετα απο παρακολουθηση οωρρηξιας εχουμε δει οτι κανω σχεδον παντα οωρηξια απο την δεξια οωθηκη και την δεξια σαλπιγγα. Οποτε εχουμε καποιες πιθανοτητες για φυσιολογικα. Αυτη τη φορα χωρις αγχος αφου εχουμε ηδη ενα παιδακι και αν δεν τα καταφερουμε εχουμε και την επιλογη της εμβρυομεταφορας.

Θα τα λεμε οποτε απο δω και περα. Δεν εχω προλαβει να διαβασω πολλα. Μονο οτι η αγαπημενη @Ευάγγελοςτ ξεκινα εξωσωματικη. Δεν κξερω αν με θυμασαι κοριτσι μου μιλαγαμε τοτε που εγγραφα. Καλη επιστυχια και ευχομαι απο την διαδικασια να εχεις σε λιγο καιρο θετικο τεστ και ενα ή δύο θαυματακια!❤️

Φυσικά και σε θυμάμαι κορίτσι μου γλυκό!💗 Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σου! Μακάρι να είμαστε τυχεροί και να μεγαλώσει κι άλλο η οικογένεια μας! Αν όλα πάνε καλά την άλλη εβδομάδα ξεκινάω! Είμαι τόσο ενθουσιασμένη... αλλά και λίγο φοβισμένη!

Έγινε κιόλας ενός έτους ο κούκλος σας!Μα πως περνάει ο καιρός! Πόσο χαίρομαι που ξεκινάτε για δεύτερο! Εύχομαι να  έρθει πολύ πολύ πολύ σύντομα! Να μην έχεις άγχος αφού είσαι ήδη μανούλα ( για δες ποια μιλάει! έφτασα να έχω περισσότερο άγχος στο δεύτερο παρά στο πρώτο😄) και όλα θα πάνε τέλεια είμαι σίγουρη!🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια ...ΕΓΚΡΙΘΗΚΑ 🥲🥲 πφφ μου έφυγε ένα άγχος.

Μου έχουν εγκρίνει 2500 μονάδες ανασυδυασμενης γοναδοτροπινης ή 3000 μονάδες ανθρώπινης γοναδοτροπινης.  (Δεν έχω ιδέα τι ειναι όλα αυτά) το μόνο που θυμάμαι είναι που είπε ο γιατρός οτι για την σπερματεγχυση θα ξεκινήσω με 75 μονάδες την μέρα. (Νομίζω έως 10 μέρες τις παίρνεις ) άρα το μάξιμουμ 750 για μια σπερματεγχυση....

Μου είπε η κοπέλα ότι είναι υπεραρκετές για να κάνω και σπερματεγχυση και εξωσωματικη. Θα τρελαθώ τώρα εγω...😲🤗🤗🤗

Άντε επιτέλους. Σε μια βδομάδα με 10 μέρες περιμένω περίοδο και ξεκινάμε..😍

Μπράβο κορίτσι μου! Καλή αρχή! Γέμισε με αισιοδοξία και πίστη και κοίτα μπροστά! Το νινακι έρχεται!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Αντωνία μου μάλλον καλά πάει. Δεν έχω και καθόλου σχεδόν συμπτώματα και στεναχωριέμαι. Σα να φουσκώσε λίγο η κοιλιά, αλλά με τόση προγεστερόνη που παίρνω μπορεί και να είναι από τα φάρμακα και τσάμπα να χαίρομαι. 

Άσε έχω πολύ άγχος! Εγώ που είμαι τέρας ηρεμίας 😅 Ούτε στην ωοληψια, ούτε μετά που είχα γίνει σαν μπαλόνι 🎈 από την υπερδιέγερση το βίωσα αυτό. 

Να σας πω τι έκανα η τρελή?! Επειδή ο γιατρός με βάζει ραντεβού για υπέρηχο κάθε 2-3 εβδομάδες κι εγώ στο ενδιάμεσο φοβάμαι αλλά ντρέπομαι και να του πω να πάω εκτάκτως αφού δεν έχω κάποιο ανησυχητικό σημάδι, πήρα σήμερα κι έκλεισα να πηγαίνω να με παρακολουθεί κι ένας γιατρός στο πανεπιστημιακό μας νοσοκομεία στα πρωινά ιατρεία της μαιευτικής. Ξέρω πως είναι τραγικό να πηγαίνω σε δύο γιατρούς αλλά αν είναι να πληρώνω τους ψυχολόγους, καλύτερα να πηγαινω για κανένα έξτρα υπέρηχο!

Καθόλου τραγική μην αισθάνεσαι.... επειδή η γιατρός μου δεν είναι κοντά μου, σε όλη την εγκυμοσύνη κάνω ταξίδι μια φορά τον μήνα για να με δει...... κ στο ενδιάμεσο (δηλαδή κάθε δεύτερη βδομάδα) πηγαίνω κ σε έναν άλλο στην περιοχή μου! Όσο για την αρχή της εγκυμοσύνης το ταξίδι ήταν κάθε 20 μέρες κ ο άλλος γιατρός στις 10! 🙄 Όπως λες χίλιες φορές να έχουμε ψυχική ηρεμία σε αυτή τη φάση! Αν δεν το έκανα αυτό θα έκλαιγα όλη μέρα από το άγχος μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Καλή αρχή! Γέμισε με αισιοδοξία και πίστη και κοίτα μπροστά! Το νινακι έρχεται!💗

Ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι και σε εσένα καλή επιτυχία....την επόμενη βδομάδα δηλαδή έχουμε και οι δύο περίοδο 😝 εσύ θα κάνεις ωοληψια; Ή εμβρυομεταφορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καθόλου τραγική μην αισθάνεσαι.... επειδή η γιατρός μου δεν είναι κοντά μου, σε όλη την εγκυμοσύνη κάνω ταξίδι μια φορά τον μήνα για να με δει...... κ στο ενδιάμεσο (δηλαδή κάθε δεύτερη βδομάδα) πηγαίνω κ σε έναν άλλο στην περιοχή μου! Όσο για την αρχή της εγκυμοσύνης το ταξίδι ήταν κάθε 20 μέρες κ ο άλλος γιατρός στις 10! 🙄 Όπως λες χίλιες φορές να έχουμε ψυχική ηρεμία σε αυτή τη φάση! Αν δεν το έκανα αυτό θα έκλαιγα όλη μέρα από το άγχος μου 

Ααα σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Εννοείται προέχει η ψυχική μας ηρεμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Φυσικά και σε θυμάμαι κορίτσι μου γλυκό!💗 Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σου! Μακάρι να είμαστε τυχεροί και να μεγαλώσει κι άλλο η οικογένεια μας! Αν όλα πάνε καλά την άλλη εβδομάδα ξεκινάω! Είμαι τόσο ενθουσιασμένη... αλλά και λίγο φοβισμένη!

Έγινε κιόλας ενός έτους ο κούκλος σας!Μα πως περνάει ο καιρός! Πόσο χαίρομαι που ξεκινάτε για δεύτερο! Εύχομαι να  έρθει πολύ πολύ πολύ σύντομα! Να μην έχεις άγχος αφού είσαι ήδη μανούλα ( για δες ποια μιλάει! έφτασα να έχω περισσότερο άγχος στο δεύτερο παρά στο πρώτο😄) και όλα θα πάνε τέλεια είμαι σίγουρη!🥰🥰🥰🥰🥰

Ολα θα πάνε καλά κορίτσι μου. Να είσαι ήρεμη , να κάνεις ακριβώς ότι σου πει κ γιατρός με τα φάρμακα και όλα θα πάνε καλά! Εγώ να σου πω την αλήθεια ότι είχα προχωρήσει στην εξωσωματική ηρέμησα μέσα μου ένοιωσα πως τώρα μπήκαμε σε ένα δρόμο και όλα θα πάνε καλά! Σου εύχομαι να μεγαλώσει η οικογένεια σας και να χαρίσεις αδερφάκι στο ζουζουνακι σου! Πίστεψέ το και θα τα καταφέρετε! Ότι χρειαστείς είμαι εδώ! Για συμβουλές, ψυχολογική υποστήριξη. Κι εγώ εδώ σε εσάς τότε είχα βρει κουράγιο και είχα αντέξει το άγχος της διαδικασίας και είχα πάρει πολύτιμες συμβουλές! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Princess28:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:01/04/22 κοριτσακι

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶

Froufro:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:04/02/22

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

👶

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...