Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ! Το ξέρω πως οι εγκυμοσύνες δεν είναι όλες ίδιες. Και θέλω να πιστεύω πως όσες δυσκολίες πέρασα στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν σαν μια "πρόβα" με όλα τα άσχημα που μπορούν να συμβούν (αποκόλληση, πίεση, ζάχαρο, ημικρανίες, σύνδρομο καρπιαιου σωλήνα κτλ). 

Και αν δεν έχω θετικό τεστ, έχω βάλει στο μυαλό μου να μιλήσω με το γιατρό μου για παρακολούθηση ωορηξιας και υποβοήθηση σε ότι χρειάζεται. Έτσι κι αλλιώς πρέπει να κάνω το ετήσιο τσεκ απ. 

Εύχομαι να κάνεις τον αντρουλη σου σύντομα μπαμπά, και έχετε μια ακόμα πιο όμορφη οικογένεια! 

σε ευχαριστω πολυ.. και σε σενα ευχομαι συντομα να γινει το θαυμα που περιμενεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!

@Froufro μου με το καλό να γεννήσεις και να ολοκληρωθεί η ευτυχία σας!

@Antonia2 χρόνια σου πολλά και καλορίζικο το νέο σπίτι, εύχομαι να γεμίσει παιδικές φωνές και άπειρες στιγμές ευτυχίας!

Ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή και να μην αδιαθετησω. Έχω παραγγείλει τεστ και τα περιμένω και δε νομίζω να κρατηθώ μέχρι τότε. Θέλω τόσο πολύ να δω ένα θετικο τεστ εγκυμοσύνης... Αν και το μετά με φοβίζει πολύ κ με αγχώνει.. 

Ευχαριστω γλυκο μου κοριτσι!!!! ολες οι ευχες ειναι τελειες!!!! ευχομαι ολοψυχα να μας πεις τα ευχαριστα και το σκ να γιορτασουμε τις χαρες σας!!!!!!! να εισαι θετικη και αισιοδοξη!!!!! καθε αγχος στην ωρα του!!!!😉❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!

@Froufro μου με το καλό να γεννήσεις και να ολοκληρωθεί η ευτυχία σας!

@Antonia2 χρόνια σου πολλά και καλορίζικο το νέο σπίτι, εύχομαι να γεμίσει παιδικές φωνές και άπειρες στιγμές ευτυχίας!

Ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή και να μην αδιαθετησω. Έχω παραγγείλει τεστ και τα περιμένω και δε νομίζω να κρατηθώ μέχρι τότε. Θέλω τόσο πολύ να δω ένα θετικο τεστ εγκυμοσύνης... Αν και το μετά με φοβίζει πολύ κ με αγχώνει.. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Με το καλο να πανε ολα τελεια.. η παναγια μαζι σου💖

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Με το καλο κοριτσι μουυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!! ολα θα πανε τελεια!!!!! ερχεται η κορουλα σας!!!!!!! ποση συγκινηση.......!!!!!!!😍😍😍❤️❤️❤️🎀👶

Κορίτσια μου μεγάλη ανακούφιση!!!! Τα pcr βγήκαν αρνητικά κ είμαι στο νοσοκομείο για ρα διαδικαστικά 🥰 είναι επίσημο πως αύριο θα κρατάω στα χέρια μου το κοριτσάκι μου ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

 

Κορίτσια μου μεγάλη ανακούφιση!!!! Τα pcr βγήκαν αρνητικά κ είμαι στο νοσοκομείο για ρα διαδικαστικά 🥰 είναι επίσημο πως αύριο θα κρατάω στα χέρια μου το κοριτσάκι μου ❤❤❤❤

Υπεροχα νεα.. με το καλο να υποδεχτείτε την πριγκιπισσα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

 

Κορίτσια μου μεγάλη ανακούφιση!!!! Τα pcr βγήκαν αρνητικά κ είμαι στο νοσοκομείο για ρα διαδικαστικά 🥰 είναι επίσημο πως αύριο θα κρατάω στα χέρια μου το κοριτσάκι μου ❤❤❤❤

🙏❣️😍🌹💋💪💘🤗💟💖💕💝💜🦋👶🎉🎁🎊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

 

Κορίτσια μου μεγάλη ανακούφιση!!!! Τα pcr βγήκαν αρνητικά κ είμαι στο νοσοκομείο για ρα διαδικαστικά 🥰 είναι επίσημο πως αύριο θα κρατάω στα χέρια μου το κοριτσάκι μου ❤❤❤❤

Με το καλό κορίτσι μου και με ένα πόνο που λένε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, εύχομαι μια όμορφη εβδομάδα να έχουμε! 

@Antonia2χρόνια πολλά χρόνια καλά και ευτυχισμένα!!! Εύχομαι σύντομα η επιθυμία σου να γίνει πραγματικότητα και στο καινούργιο σας σπιτάκι να ακους παιδική-ες  Φωνούλα-ες ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Μολις έκατσα στην καρέκλα για διάλειμμα!! 
 

@Antonia2Χρόνια πολλά με υγεία πάνω από όλα και εύχομαι από την καρδιά μου του χρόνου τέτοια ημέρα είτε με μωράκι είτε με φουσκωμένη κοιλιτσα 🥰🥰🥰😍😍

 

@Froufroκαλη λευτεριά κορίτσι μου να μας ενημερώσεις σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 😍😍😍 

 

@Princess28καλημερα είμαι αρνητική ακόμη αύριο θα ξανά κάνω τεστ με βάση το πρωτόκολλο! Με βάση το πρωτόκολλο πάω κανονικά δουλεια αλλά προσέχω πολύ ήδη βάζω διπλή μάσκα! Με πονάει η κοιλια μου είχα και μια ευκοιλιοτητα το πρωί ελπίζω απλά να κρύωσα γιατί από χθες κάνει ψοφοκρυοοοοοο 🥶🥶🥶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εύχομαι μια όμορφη εβδομάδα να έχουμε! 

@Antonia2χρόνια πολλά χρόνια καλά και ευτυχισμένα!!! Εύχομαι σύντομα η επιθυμία σου να γίνει πραγματικότητα και στο καινούργιο σας σπιτάκι να ακους παιδική-ες  Φωνούλα-ες ❤❤❤

Ευχαριστω κορίτσι μου!!!!! Ευχομαι να ακουσούμε σύντομα τα ευχάριστα νέα σου!!!!!!❤️❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Μολις έκατσα στην καρέκλα για διάλειμμα!! 
 

@Antonia2Χρόνια πολλά με υγεία πάνω από όλα και εύχομαι από την καρδιά μου του χρόνου τέτοια ημέρα είτε με μωράκι είτε με φουσκωμένη κοιλιτσα 🥰🥰🥰😍😍

 

@Froufroκαλη λευτεριά κορίτσι μου να μας ενημερώσεις σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 😍😍😍 

 

@Princess28καλημερα είμαι αρνητική ακόμη αύριο θα ξανά κάνω τεστ με βάση το πρωτόκολλο! Με βάση το πρωτόκολλο πάω κανονικά δουλεια αλλά προσέχω πολύ ήδη βάζω διπλή μάσκα! Με πονάει η κοιλια μου είχα και μια ευκοιλιοτητα το πρωί ελπίζω απλά να κρύωσα γιατί από χθες κάνει ψοφοκρυοοοοοο 🥶🥶🥶

Ευχαριστω Ραφαέλα μου!!!!❤️❤️❤️ μακαρι του χρονου τέτοια μέρα να εχουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας ολα τα κοριτσια!!!!!🙏🙏🙏🙏 

εχεις κι εσυ εορταζοντες σημερα;;; δεν θυμαμαι ποιους 😅 αλλα κατι μας είχες πει.... να χαιρεσαι οποιον εχεις!!! υγεια και χαμογελα για ολους μας!!!

επισης περαστικα σου....😞 ευχομαι κι αυριο να εισαι αρνητικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! 

@Antonia2 μου χρόνια σου πολλά! Να χαίρεσαι την γιορτή σου και ότι επιθυμείς! Να είσαι γερή και πάντα χαμογελαστή!🥰

@Froufro μου με το καλό κορίτσι μου! Με έναν πόνο! Αχ τι ωραία! Αύριο έρχεται η μικρούλα σου! Τι υπέροχο συναίσθημα!☺️

Όσο για τα νέα μου έφτασε η ώρα... υπήρχαν διαθέσιμες οι ενέσεις και όταν αδιαθετησω ξεκινάω!😃(σε 4-5 ημέρες δηλαδή!)

😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εμάς κοιμάται με κούνημα στο καρότσι από το καλοκαίρι, που ήταν 10 μηνών περίπου..αλλά τελευταία το γυρίσαμε πάλι κ κοιμάται μία με θηλασμό(με μένα) μία στο καρότσι(με τον μπαμπά)..τώρα 3 μέρες που έλειπα 2 βράδια δηλαδή τον κοίμιζε ο μπαμπάς στο καρότσι..το πρώτο βράδυ ξύπνησε 5 η ώρα όμως κ δεν ηρεμούσε με τπτ, κ ο άντρας μου 7 παρα σηκώνεται για δουλειά οπότε όταν πήγε εκείνη η ώρα κ είχε ηρεμήσει ο μικρός, επρεπε να σηκωθούν..το δεύτερο βράδυ πάλι τον κοίμισε με τα χίλια ζόρια γιατί ειχε καταλάβει ο μικρός την απουσία μου κ με έψαχνε σε όλο το σπίτι κ δεν ήθελε να κοιμηθεί καρότσι..όταν κοιμήθηκε όμως δεν ξυπνησε καθόλου ευτυχώς αφού ο άντρας μου τον πήγε κοιμισμένο στη μαμά μου όταν έφυγε για δουλειά😄 Χθες γύρισα το βράδυ οπότε ο μικρός κοιμηθηκε στο αμάξι που ήρθε ο άντρας μου να με πάρει. Σήμερα όλη μέρα θέλει "ζιζι" έτσι το λέει κ μ τραβάει τη μπλούζα κ δε ξέρω τι να κάνω..από μικρός έτσι μου τράβαγε τη μπλούζα..κ δε μου πάει η καρδιά να πω όχι..τώρα το βράδυ τον θήλασα αλλά δεν πολύ νύσταζε κ δεν κοιμήθηκε με θηλασμό, τον έβαλε ο μπαμπάς στο καρότσι κ κοιμήθηκε με κούνημα πάλι..αλλά δε θέλω κ να κοιμάται έτσι, βλέπω άλλα μωρά τα βάζουν στις κούνιες τα χαϊδεύουν λίγο κ κοιμούνται..αυτό θέλω να πετύχω κ δε ξέρω πώς😄 Το κακό βέβαια είναι ότι δεν έχουμε κ 2η κρεβατοκάμαρα προς το παρόν, κ μάλλον θα μετακομίσουμε αφού γεννήσω!

Καλό που επινε κ ξένο εσένα..ίσως το δεχτεί ούτως ή άλλως, κ μίας φίλης μου που δεν είχε πάρει ποτέ, του έδωσε 8-9 μηνών κ το δέχτηκε με τη μια μου είπε..ίσως είναι κ στο παιδί..εμάς ενώ έπινε μπουκάλι από μωρό(με δικό μου αντλημένο), δηλαδή δεν ειχε θέμα με τις θηλές, ξένο δε δέχτηκε ποτέ..γυρνούσε τη κεφάλι..κ μία φορά που του βαλα στο μπουκάλι του νερού, μόλις ηπιε μια γουλιά καταλάθος το έφτυσε…μωρέ ξέρω ότι δεν είναι απαραίτητο το γάλα μετά το χρόνο, αλλά θέλω να πίνει έστω ενα το βράδυ γιατί νανουρίζονται κι όλας..

Δεν έχω βρει τρόπο ακόμα ρε γμωτο! Μαχαίρι όταν λες πώς; Δε ξέρω αν είναι κ καλό από ψυχολογικής απόψεως..έχω ακούσει κ για τα μωρά ότι θέλει να το κόβεις σταδιακά για να τους έρθει ομαλά..εκτός αν εννοείς το να είσαι αυστηρός, πχ όταν πεις κόβουμε το μεσημεριανό να μην κάνεις πίσω όσο κ αν το ζητάει. Εμένα γύρω στους 12 μήνες είχε κόψει κ δε ζήταγε καθόλου μες τη μέρα, θήλαζε μόνο το πρωι που ξυπναγε ή αν ξυπναγε καμια φορά τη νύχτα. Αυτό κράτησε κάποιους μήνες, κ εδώ κ κανα μήνα πάλι κοιμάται κ με θηλασμό  κ ζητάει κ μες τη μέρα. Δε ξέρω γιατί. Ίσως είναι που κοντεύει κ στην κορύφωση του άγχους αποχωρισμού; Γίνεται 17 μηνών σε λίγο κ η κορύφωση είναι στους 18 αν δεν κάνω λάθος;

Χαχα δε ξέρω τι γίνεται με τα δύο..πάντως ξέρω ότι είναι πολύ συχνό να θηλάζεις κ τα δύο😄 Αλλά κ εγώ δεν έχω αντοχές! Ήδη έχω κουραστεί τόσο καιρό..το μόνο καλό είναι ότι δεν έχει αρρωστήσει ποτέ γιατί παίρνει αντισώματα, κ το φοβόμουν τώρα που πάει παιδικό..κ ότι με το που κλάψουν λίγο κ θηλάσουν σταματάει το κλάμα μαγικά😄 οπότε δεν τα ακούς κ ποτέ να κλαίνε😆

Καλησπέρα σε σένα και σε όλα τα κορίτσια.

Με το καλό να δεχτείς το νέο σου μπεμπακι καθώς και όλα τα κορίτσια σύντομα να αποκτήσουν το πολυπόθητο θαύματακι. 

Διάβασα για την δυσκολία απόθηλασμού και επειδή έχω μια μικρή εμπειρία λόγω ότι έχω 5 παιδιά και τα θήλαζα ως 2 ετών σχεδόν λίγο πριν γεννήσω το επόμενο αυτό που έκανα εγώ ήταν να βγάζω σε μπουκάλι και να βάζω μισό μισό με το ξένο οπότε σταδιακά συνήθιζαν την γευση. 

Ελπίζω να σε βοηθήσει. Τις ευχές μου σε όλες σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Ραφαέλα μου!!!!❤️❤️❤️ μακαρι του χρονου τέτοια μέρα να εχουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας ολα τα κοριτσια!!!!!🙏🙏🙏🙏 

εχεις κι εσυ εορταζοντες σημερα;;; δεν θυμαμαι ποιους 😅 αλλα κατι μας είχες πει.... να χαιρεσαι οποιον εχεις!!! υγεια και χαμογελα για ολους μας!!!

επισης περαστικα σου....😞 ευχομαι κι αυριο να εισαι αρνητικη..

Σε ευχαριστώ παρά πολύ :) γιορτάζουν τα πεθερικά μου και οι δυο Αντώνης κ Αντωνία, κ ο θείος μου ο αδερφος της μαμας μου 🙂 

σε ευχαριστώ πολύ πιστεύω θα είμαι αρνητική και αύριο!! Αλλά ποτέ δε ξερεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

@Antonia2 μου χρόνια σου πολλά! Να χαίρεσαι την γιορτή σου και ότι επιθυμείς! Να είσαι γερή και πάντα χαμογελαστή!🥰

@Froufro μου με το καλό κορίτσι μου! Με έναν πόνο! Αχ τι ωραία! Αύριο έρχεται η μικρούλα σου! Τι υπέροχο συναίσθημα!☺️

Όσο για τα νέα μου έφτασε η ώρα... υπήρχαν διαθέσιμες οι ενέσεις και όταν αδιαθετησω ξεκινάω!😃(σε 4-5 ημέρες δηλαδή!)

😘💗

Με το καλό κορίτσι μου! Ότι απορία έχεις είμαστε εδώ οι έμπειρες της εξωσωματικής να σε βοηθήσουμε!  Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ :) γιορτάζουν τα πεθερικά μου και οι δυο Αντώνης κ Αντωνία, κ ο θείος μου ο αδερφος της μαμας μου 🙂 

σε ευχαριστώ πολύ πιστεύω θα είμαι αρνητική και αύριο!! Αλλά ποτέ δε ξερεις 

Να σου ζησουν οι εορταζονται.. να ειναι γεματοι υγεια και ευλογια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αν σας ενδιαφέρει μπορώ να σας στείλω κάποιες συμβουλές που μου έδωσε η διατροφολόγος μου όσο αφορά την γονιμότητα! Αναλαμβάνει τέτοια περιστατικά και είναι κ η ίδια στην προσπάθεια για αυτό την εμπιστεύτηκα!! Μου έκανε προγραμμα για εμένα βέβαια εξειδικευμένο στις ανάγκες μου γιατί θέλω να χάσω κ τα κιλά που έβαλα, αλλά καποιες συμβουλές εννοώ τρόφιμα που βοηθούν αν θέλετε να σας στείλω…! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Να σου ζησουν οι εορταζονται.. να ειναι γεματοι υγεια και ευλογια!!!

Ευχαριστώ παρά πολύ 😍😍 υγεία πάνω από όλα εύχομαι και σε εσας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα! Φυσικά και σε θυμάμαι κορίτσι μου. Όλα τα κορίτσια σας θυμάμαι από τότε. Περάσαμε τόσα μαζί και ήμασταν στήρογμα η μια για την άλλη κι ας μην γνωριζόμαστε! Τι καλά! Μεγάλωσαν και σένα τα κοριτσάκια σου! Σκέφτεσαι εσύ για άλλο παιδάκι ή τέλος?

Ναι μεγάλωσαν περναει ο καιρός παρα πολυ γρήγορα.. Προς το παρον οχι δε σκεφτόμαστε κάποια στιγμή όμως μελλοντικά ίσως. Εχω 4 βλαστοκυστες στη καταψυξη τις σκέφτομαι συχνά η αλήθεια είναι χαχχ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Ότι απορία έχεις είμαστε εδώ οι έμπειρες της εξωσωματικής να σε βοηθήσουμε!  Φιλάκια πολλά!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!🥰 Βασικά έχω μερικές απορίες!😁 Μου έδωσαν κάποιες ενέσεις που λέγονται meriofert (αν θυμάμαι καλά!😄) Τις γνωρίζεις; Μου είχαν πει τότε ότι πρέπει να πάρω 375 μονάδες την ημέρα αλλά μου φαίνονται υπερβολικές σε σχέση με αυτά που διαβάζω από άλλες κοπέλες. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Να σου πω την αληθεια εγω μια φορα τα πηρα τα one steps αλλα δεν με βολεψαν. Ειχα κι εγω το ιδιο θεμα. ΝΟμιζω δεν ειναι τοσο αξoιπιστα οσο τα Hometest. Αλλα ειναι προσωπική μου άποψη δεν ξερω αν κάποια κοπέλα τα έχει βολευτεί.

Εμένα πάντως δεν με βόλεψαν καθόλου βασικά τα πήρα γιατί ήθελα να πάρω το τεστ εγκυμοσύνης της clearblue και είπα να πάρω και ωορρηξίας μαζί αλλά θα επιστρέψω στην hometest

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!🥰 Βασικά έχω μερικές απορίες!😁 Μου έδωσαν κάποιες ενέσεις που λέγονται meriofert (αν θυμάμαι καλά!😄) Τις γνωρίζεις; Μου είχαν πει τότε ότι πρέπει να πάρω 375 μονάδες την ημέρα αλλά μου φαίνονται υπερβολικές σε σχέση με αυτά που διαβάζω από άλλες κοπέλες. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος!

Γειά σου κορίτσι μου, καλή αρχή! Τις ενέσεις αυτές δεν τις γνωρίζω. Όμως νομίζω ότι έχεις δίκιο για τη δόση. Συνήθως στην ηλικία μας είναι 300 μονάδες. Όμως κ πάλι κάθε γιατρός κανονίζει ανάλογα με το προφίλ της κάθε γυναίκας. Νομίζω καλό είναι να κάνεις μια ερώτηση, να ξέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Ναι προβληματικά μου φαίνονται και εμένα. Οπως εγραψα παραπανω ετσι μου εβγαιναν και μενα και τα σταματησα γιατι με μπερδευαν και γυρισα στα hometest. Κλασσικη αξια.

Συμφωνώ απόλυτα κλασική αξία η hometest

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

@Antonia2 μου χρόνια σου πολλά! Να χαίρεσαι την γιορτή σου και ότι επιθυμείς! Να είσαι γερή και πάντα χαμογελαστή!🥰

@Froufro μου με το καλό κορίτσι μου! Με έναν πόνο! Αχ τι ωραία! Αύριο έρχεται η μικρούλα σου! Τι υπέροχο συναίσθημα!☺️

Όσο για τα νέα μου έφτασε η ώρα... υπήρχαν διαθέσιμες οι ενέσεις και όταν αδιαθετησω ξεκινάω!😃(σε 4-5 ημέρες δηλαδή!)

😘💗

Ευχαριστω κορίτσι μου!!! ❤️❤️❤️🌹🌹 ευχομαι οτι καλυτερο για εσενα και την οικογενεια σου!!!!! υγεια και συντομα θετικη χοριακουλα!!!! και πανω απ ολα υγεια φυσικα σε ολους μας!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου 

Πήγα στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ. Ο γιατρός μου είχε γράψει και τις 3000 μονάδες για να τις έχω. Το μενοπουρ έχει ένα πρόβλημα λέει με την εταιρεία και δεν διατίθεται αυτή τη στιγμή. Δεν ξέρουν πότε θα το έχουν και τι θα γίνει .μου είπαν να πω στον γιατρό να μου το αλλάξει. 

Ετσι και έκανα. Και θα πάω αύριο να πάρω το νέο που θα μου γράψει ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις δίκιο ότι είναι εύκολο σε αυτή τη φάση το στήθος. Το δίνεις κ τέλος. Απλά έχω δει από φίλες ότι όσο περνάει ο καιρός μετά είναι ακόμα πιο δύσκολο. Εμένα ακόμα δεν κάνει τέτοια δλδ αν δεν την βάλω στο στήθος εγώ αυτή δεν έρχεται ούτε τραβάει ρούχα. Θέλω να την κόψω πριν αποκτήσει τέτοια πρώτοβουλια! Χαχαχχα

Μαχαίρι μου έχουν πει (άμα το κάνω θα σου πω γιατί μόνο θεωρία λέω τώρα) να είμαι μπαμ κ κάτω. Δλδ κάθε λίγες μέρες ένα θηλασμός που θα κόβεται οριστικά κ σε 2 εβδομαδες αντε 3 να έχεις κόψει. Εγώ δεν 3χω κ πολύ γάλα κ λέω να το κάνω έτσι ίσα ίσα να αδειάσω πιο ομαλά... Κοίτα να δεις είμαι κ σε ηλικία που θέλω να κάνω πια κ μαστογραφία κ δεν μπορώ (έχω κάνει κ αναφοράς πριν μείνω έγκυος) οπότε έχω κ αυτό το κίνητρο. Εσύ είσαι κ μικρή! Πάντως παράγγειλα ήδη γάλα κ βλέπουμε! 

Εμένα το κάνει αυτό από πολύ νωρίς, από 5-6 μηνών δηλαδή, τότε μου τράβαγε τη μπλούζα κ έλεγε "μαμ", τώρα λέει "ζιζι"..οπότε μπορεί να είσαι κ τυχερή κ να μην το κάνει γενικά😄

Εμένα δεν έχει σταθερούς θηλασμούς ρε γαμώτο για να το κάνω αυτό..δηλαδή πέρα από το βραδινό που κάνει αν θηλάσει κ δεν τον κοιμίσουμε με το καρότσι, κ το νυχτερινό αν ξυπνήσει, οι άλλοι παίζονται..δηλαδή το πρωί μπορεί κ να μη θηλάσει καν, κ μες τη μέρα το ζητάει μόνο αν νυστάζει ή χτυπήσει ή κλάψει..οπότε δε ξέρω πώς να τους κόψω. Ο πιο δύσκολος είναι αν ξυπνήσει τη νύχτα, τους άλλους μπορώ κάπως να τους κουμαντάρω, εκεί δε ξέρω τι άλλο να κάνω…κ επίσης με τον ύπνο που σου είπα ότι θέλω να μην κοιμάται ούτε με θηλασμό ούτε με κούνημα στο καρότσι.

Στο δεύτερο τώρα πάντως είπα από τώρα ότι θα δίνω 1 φορά τη μέρα ξένο ώστε να το έχει συνηθίσει κ να το πίνει, μην ξαναπεράσω τα ίδια😄

Ελπίζω να πάνε όλα καλά με το γάλα να το δεχτεί εύκολα κ να κάνεις και τις εξετάσεις σου!!💗 Πιστεύω θα τα καταφέρεις πιο εύκολα εσύ!!

Εγώ έχω 2 μήνες μέχρι να γεννήσω για να καταφέρω να το κόψω πριν έρθει η μπέμπα😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
    • @Antonia2μ δυστυχώς ειναι δύσκολος ο δρόμος π χρειάζεται να διανύσουμε για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας  το /τα μωράκια μας🙏🤰👶🏻 Έχει πολυ άγχος, αγωνία, πίεση γιαυτο πρέπει η μια στηρίζει την αλλη… ειναι πολυ σημαντικο να εχεις κάποιων να εκφράζεις τις ανησυχίες σ κ να μπορεί να σε καταλάβει  🥰🙏🌈  
    • @Mpourmpoulo τωρα βρηκα ευκαιρια να σ απαντησω. Εγω σ αυτό τον υπερηχο μετα την αποξεση πολυ ειχα επηρεαστει. Που δ υπηρχε εμβρυο πια. Στα νεα σου τωρα. Εφοσον πιανεις με σπερματεγχυση δ υπάρχει λογος να πατε με εξωσωματικη. Καλα θα κανετε κ θα τ ψαξετε ωστοσο ευχομαι οι ατυχίες σας να ήταν τυχαίο γεγονός. Οσο για την περιοδο μπορει να σ ρθει κ κανονικα. Ποτε δ ξερεις. Εμενα μ ειχε ερθει στις 23 μερες μετα την αποξεση. Μετα στις 31, μετα στις 24, μετα στις 32 μερες και καπου στον 5ο κυκλο εστρωσε στο φυσιολογικό 27 με28 μερες. Π παλι τρελες αποκλισεις τυπου 40 50 μερες δ ειχα. Μακαρι να σ ρθει σε νορμαλ πλαίσια ωστε να ξεκινήσετε αμεσα εφόσον εχεις το οκ. Πολυ αισιοδοξο που μπορεις αμεσα να πας παρακατω. Ακόμα και οι εξετασεις π πρεπει να γινουν, καθε εξεταση σε φερνει και πιο κοντα στο.ονειρο. Εύχομαι απο την καρδια μ ν σας προλαβει τ ουράνιο τοξο σας! 
    • Ανακουφιστικά έστω που θα το ψάξουμε λίγο παραπάνω και επίσης που από μόνος του μας είπε πως αν λείπει ο σύντροφος μπορούμε να καταψύξουμε σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση μέσα στο καλοκαιρι αν θέλω !  Επίσης γενικότερα έκατσε και μελέτησε την περίπτωση μου και δεν μας είπε μόνοι σας τώρα και βλεπουμε ! Μου είπε πως θα το παλέψουμε μαζί και πως θα τα καταφέρουμε! Μακάρι να πανε όλα καλά στην πορεία 🙏
    • Ναι ναι κ στην πρώτη μ εγκυμοσύνη έπαιρνα!! Δεν είναι τίποτα!!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...