Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!🌸💗

Τι κάνετε;

Εγώ πήγα Λονδίνο έκτακτα για λίγες μέρες και γύρισα χθες βράδυ!! Εντωμεταξύ γύρισα κ ο μικρούλης μου άρχισε να κλαίει για πάνω από μισή ώρα ασταμάτητα με παράπονο κ δεν ήθελε τίποτα άλλο παρά να είναι στην αγκαλιά μου κ να κλαίει…με έπιασε η καρδιά μου🥺😢😢 Σκεφτόμουν όταν φύγω πάλι για 3 μέρες για τη γέννα κ γυρίσω με ένα μωρό στο σπίτι τι θα κάνει; 🥺🥺

@Antonia2 με το καλό η μετακόμιση!! Ωραία είναι αυτά😀

@Raf123 εγώ πιστεύω δεν κόλλησες, είχα ακούσει κι εγώ για την ΚΝ95 ότι σε προστατεύει για κάποιες ώρες, είναι η καλύτερη μάσκα!! Ελπίζω να μην ακουμπήσατε και τιποτα κοινό!!

@babyblue94 και @Ευάγγελοςτ καλή αρχή κορίτσια και καλά αποτελέσματα!!😍❤️

@Mimi26 όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου;💕

@Froufro έφτασε η ώρα💕💕💕 ήρθατε Αθήνα; Αρνητική τελικά εσύ ε; 🙏🥰❤️
 

@Hope19 και @Tokyo με το καλό να πάτε για το δεύτερο!! Εγώ έμεινα έγκυος στο 2ο όταν ο μικρούλης μου ήταν 9 μηνών..τώρα είναι 16 μηνών και εγώ 7 μηνών έγκυος και δεν το μετανιώνω😊 Μάλιστα το ήθελα να έχουν μικρή διαφορά! Κ έχω ζόρικη εγκυμοσύνη εννοώ με πολλούς εμετούς ανακατωσούρες κλπ…

Επίσης @Tokyo κι εγώ θηλάζω ακόμα..ήθελα κι εγώ να το κόψω στο χρόνο οπότε ξεκίνησα στους 10 μήνες να δοκιμάζω ξένα γάλατα γιατί ήξερα ότι θέλει κάποιους μήνες για να αποθηλάσεις ομαλά, δε δέχτηκε ποτέ κανένα κ μετά λόγω κ των πολλών εμετών δεν είχα κουράγιο κ τα παράτησα..όταν έγινε 12 μηνών δοκίμασα κ τα φρέσκα πάλι δεν ήπιε κανένα..κ έχω φτάσει ακόμα να θηλάζω, κ εγώ έχω κουραστεί κυρίως γιατί κοιμάται με θηλασμό ή αν ξυπνήσει καμια φορά τη νύχτα ή το πρωί θέλει να θηλάσει αλλιώς δεν ηρεμεί..κ σκέφτομαι τώρα με τα 2 τι θα κάνω; Δε θα την παλέψω να θηλάζω κ τα δύο ταυτόχρονα κ ειλικρινά δε βρίσκω τρόπο να σταματήσω το θηλασμό..αν βρεις πες μου κι εμένα😄

Ασε έχω φίλη που θηλάζε 2 ταυτόχρονα! Το 2ο ακόμα θηλάζει κ είναι έγκυος στο 3ο! Με λίγα λόγια θηλάζει από το Δεκέμβριο του 16! Εγώ λέω να της δώσω το γάλα κ ελπίζω να θυμηθεί τα παλιά κ να το πάρει (στην αρχή έκανε μικτή). Όλες οι φίλες λένε το ίδιο, θέλει επιμονή κ να μην κάνεις πίσω... Άπαξ κ δεχτεί τη γεύση θα κόβω λίγο λίγο. Θα δείξει! Θέλω όμως σίγουρα να κόψω. Για αρχή την έχω μάθει να κοιμάται κ χωρίς αυτό, βέβαια με κούνημα, καρότσι κλπ αλλά είπα ας ξεκολλήσει κ μετά βλέπουμε! Την κοιμίζει ο μπαμπάς επίσης οπότε τότε δεν με ζητάει. Δε θέλω να κάνω πίσω γιατί θα το νιώσει κ θα επιμείνει θεωρώ. Θέλει υπομονή κ δυστυχώς να δείξεις λίγο αντοχή όταν στο ζητάει. Όλες πάντως μου λένε το ίδιο, θέλει μαχαίρι να κοπεί αλλιώς έχεις πισωγύρισματα που είναι δύσκολα κ για εμάς κ τα μωρά. 

Ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνεται με τα 2. Πχ αν έχεις ήδη γάλα στο στήθος πως αλλάζει σε πρωτογαλα για το νέο μωρό; κ μετά; πίνει κ το μεγάλο αυτό το γάλα που είναι για νεογέννητα; ειλικρινά δεν ξέρω καθόλου! Τώρα που έλειπες κ έκοψε λίγες μέρες μήπως είναι ευκαιρία να το συνεχίσεις κ να κόψεις; εσύ ξέρεις... Σου εύχομαι με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerina123tasos είπε:

Έχεις δίκιο για την ηλικία το ξέρω ότι όσο περνάνε τα χρόνια λιγοστεύουν οι πιθανότητες απλά επειδή είμαι 43 ετών μου είπε οι ορμόνες της εξωσωματικής είναι επικίνδυνες για καρκίνο του μαστού ...πιθανότητες αλλά υπάρχουν και φοβάμαι...

Ααα κατάλαβα. Ναι λόγω φαρμάκων δηλαδή. Αχ ρε κορίτσια εύχομαι να ταλειωνουν όλων τα βάσανα. Άντε παμε δυνατά αυτό τον χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ασε έχω φίλη που θηλάζε 2 ταυτόχρονα! Το 2ο ακόμα θηλάζει κ είναι έγκυος στο 3ο! Με λίγα λόγια θηλάζει από το Δεκέμβριο του 16! Εγώ λέω να της δώσω το γάλα κ ελπίζω να θυμηθεί τα παλιά κ να το πάρει (στην αρχή έκανε μικτή). Όλες οι φίλες λένε το ίδιο, θέλει επιμονή κ να μην κάνεις πίσω... Άπαξ κ δεχτεί τη γεύση θα κόβω λίγο λίγο. Θα δείξει! Θέλω όμως σίγουρα να κόψω. Για αρχή την έχω μάθει να κοιμάται κ χωρίς αυτό, βέβαια με κούνημα, καρότσι κλπ αλλά είπα ας ξεκολλήσει κ μετά βλέπουμε! Την κοιμίζει ο μπαμπάς επίσης οπότε τότε δεν με ζητάει. Δε θέλω να κάνω πίσω γιατί θα το νιώσει κ θα επιμείνει θεωρώ. Θέλει υπομονή κ δυστυχώς να δείξεις λίγο αντοχή όταν στο ζητάει. Όλες πάντως μου λένε το ίδιο, θέλει μαχαίρι να κοπεί αλλιώς έχεις πισωγύρισματα που είναι δύσκολα κ για εμάς κ τα μωρά. 

Ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνεται με τα 2. Πχ αν έχεις ήδη γάλα στο στήθος πως αλλάζει σε πρωτογαλα για το νέο μωρό; κ μετά; πίνει κ το μεγάλο αυτό το γάλα που είναι για νεογέννητα; ειλικρινά δεν ξέρω καθόλου! Τώρα που έλειπες κ έκοψε λίγες μέρες μήπως είναι ευκαιρία να το συνεχίσεις κ να κόψεις; εσύ ξέρεις... Σου εύχομαι με το καλό! 

Εμάς κοιμάται με κούνημα στο καρότσι από το καλοκαίρι, που ήταν 10 μηνών περίπου..αλλά τελευταία το γυρίσαμε πάλι κ κοιμάται μία με θηλασμό(με μένα) μία στο καρότσι(με τον μπαμπά)..τώρα 3 μέρες που έλειπα 2 βράδια δηλαδή τον κοίμιζε ο μπαμπάς στο καρότσι..το πρώτο βράδυ ξύπνησε 5 η ώρα όμως κ δεν ηρεμούσε με τπτ, κ ο άντρας μου 7 παρα σηκώνεται για δουλειά οπότε όταν πήγε εκείνη η ώρα κ είχε ηρεμήσει ο μικρός, επρεπε να σηκωθούν..το δεύτερο βράδυ πάλι τον κοίμισε με τα χίλια ζόρια γιατί ειχε καταλάβει ο μικρός την απουσία μου κ με έψαχνε σε όλο το σπίτι κ δεν ήθελε να κοιμηθεί καρότσι..όταν κοιμήθηκε όμως δεν ξυπνησε καθόλου ευτυχώς αφού ο άντρας μου τον πήγε κοιμισμένο στη μαμά μου όταν έφυγε για δουλειά😄 Χθες γύρισα το βράδυ οπότε ο μικρός κοιμηθηκε στο αμάξι που ήρθε ο άντρας μου να με πάρει. Σήμερα όλη μέρα θέλει "ζιζι" έτσι το λέει κ μ τραβάει τη μπλούζα κ δε ξέρω τι να κάνω..από μικρός έτσι μου τράβαγε τη μπλούζα..κ δε μου πάει η καρδιά να πω όχι..τώρα το βράδυ τον θήλασα αλλά δεν πολύ νύσταζε κ δεν κοιμήθηκε με θηλασμό, τον έβαλε ο μπαμπάς στο καρότσι κ κοιμήθηκε με κούνημα πάλι..αλλά δε θέλω κ να κοιμάται έτσι, βλέπω άλλα μωρά τα βάζουν στις κούνιες τα χαϊδεύουν λίγο κ κοιμούνται..αυτό θέλω να πετύχω κ δε ξέρω πώς😄 Το κακό βέβαια είναι ότι δεν έχουμε κ 2η κρεβατοκάμαρα προς το παρόν, κ μάλλον θα μετακομίσουμε αφού γεννήσω!

Καλό που επινε κ ξένο εσένα..ίσως το δεχτεί ούτως ή άλλως, κ μίας φίλης μου που δεν είχε πάρει ποτέ, του έδωσε 8-9 μηνών κ το δέχτηκε με τη μια μου είπε..ίσως είναι κ στο παιδί..εμάς ενώ έπινε μπουκάλι από μωρό(με δικό μου αντλημένο), δηλαδή δεν ειχε θέμα με τις θηλές, ξένο δε δέχτηκε ποτέ..γυρνούσε τη κεφάλι..κ μία φορά που του βαλα στο μπουκάλι του νερού, μόλις ηπιε μια γουλιά καταλάθος το έφτυσε…μωρέ ξέρω ότι δεν είναι απαραίτητο το γάλα μετά το χρόνο, αλλά θέλω να πίνει έστω ενα το βράδυ γιατί νανουρίζονται κι όλας..

Δεν έχω βρει τρόπο ακόμα ρε γμωτο! Μαχαίρι όταν λες πώς; Δε ξέρω αν είναι κ καλό από ψυχολογικής απόψεως..έχω ακούσει κ για τα μωρά ότι θέλει να το κόβεις σταδιακά για να τους έρθει ομαλά..εκτός αν εννοείς το να είσαι αυστηρός, πχ όταν πεις κόβουμε το μεσημεριανό να μην κάνεις πίσω όσο κ αν το ζητάει. Εμένα γύρω στους 12 μήνες είχε κόψει κ δε ζήταγε καθόλου μες τη μέρα, θήλαζε μόνο το πρωι που ξυπναγε ή αν ξυπναγε καμια φορά τη νύχτα. Αυτό κράτησε κάποιους μήνες, κ εδώ κ κανα μήνα πάλι κοιμάται κ με θηλασμό  κ ζητάει κ μες τη μέρα. Δε ξέρω γιατί. Ίσως είναι που κοντεύει κ στην κορύφωση του άγχους αποχωρισμού; Γίνεται 17 μηνών σε λίγο κ η κορύφωση είναι στους 18 αν δεν κάνω λάθος;

Χαχα δε ξέρω τι γίνεται με τα δύο..πάντως ξέρω ότι είναι πολύ συχνό να θηλάζεις κ τα δύο😄 Αλλά κ εγώ δεν έχω αντοχές! Ήδη έχω κουραστεί τόσο καιρό..το μόνο καλό είναι ότι δεν έχει αρρωστήσει ποτέ γιατί παίρνει αντισώματα, κ το φοβόμουν τώρα που πάει παιδικό..κ ότι με το που κλάψουν λίγο κ θηλάσουν σταματάει το κλάμα μαγικά😄 οπότε δεν τα ακούς κ ποτέ να κλαίνε😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εμάς κοιμάται με κούνημα στο καρότσι από το καλοκαίρι, που ήταν 10 μηνών περίπου..αλλά τελευταία το γυρίσαμε πάλι κ κοιμάται μία με θηλασμό(με μένα) μία στο καρότσι(με τον μπαμπά)..τώρα 3 μέρες που έλειπα 2 βράδια δηλαδή τον κοίμιζε ο μπαμπάς στο καρότσι..το πρώτο βράδυ ξύπνησε 5 η ώρα όμως κ δεν ηρεμούσε με τπτ, κ ο άντρας μου 7 παρα σηκώνεται για δουλειά οπότε όταν πήγε εκείνη η ώρα κ είχε ηρεμήσει ο μικρός, επρεπε να σηκωθούν..το δεύτερο βράδυ πάλι τον κοίμισε με τα χίλια ζόρια γιατί ειχε καταλάβει ο μικρός την απουσία μου κ με έψαχνε σε όλο το σπίτι κ δεν ήθελε να κοιμηθεί καρότσι..όταν κοιμήθηκε όμως δεν ξυπνησε καθόλου ευτυχώς αφού ο άντρας μου τον πήγε κοιμισμένο στη μαμά μου όταν έφυγε για δουλειά😄 Χθες γύρισα το βράδυ οπότε ο μικρός κοιμηθηκε στο αμάξι που ήρθε ο άντρας μου να με πάρει. Σήμερα όλη μέρα θέλει "ζιζι" έτσι το λέει κ μ τραβάει τη μπλούζα κ δε ξέρω τι να κάνω..από μικρός έτσι μου τράβαγε τη μπλούζα..κ δε μου πάει η καρδιά να πω όχι..τώρα το βράδυ τον θήλασα αλλά δεν πολύ νύσταζε κ δεν κοιμήθηκε με θηλασμό, τον έβαλε ο μπαμπάς στο καρότσι κ κοιμήθηκε με κούνημα πάλι..αλλά δε θέλω κ να κοιμάται έτσι, βλέπω άλλα μωρά τα βάζουν στις κούνιες τα χαϊδεύουν λίγο κ κοιμούνται..αυτό θέλω να πετύχω κ δε ξέρω πώς😄 Το κακό βέβαια είναι ότι δεν έχουμε κ 2η κρεβατοκάμαρα προς το παρόν, κ μάλλον θα μετακομίσουμε αφού γεννήσω!

Καλό που επινε κ ξένο εσένα..ίσως το δεχτεί ούτως ή άλλως, κ μίας φίλης μου που δεν είχε πάρει ποτέ, του έδωσε 8-9 μηνών κ το δέχτηκε με τη μια μου είπε..ίσως είναι κ στο παιδί..εμάς ενώ έπινε μπουκάλι από μωρό(με δικό μου αντλημένο), δηλαδή δεν ειχε θέμα με τις θηλές, ξένο δε δέχτηκε ποτέ..γυρνούσε τη κεφάλι..κ μία φορά που του βαλα στο μπουκάλι του νερού, μόλις ηπιε μια γουλιά καταλάθος το έφτυσε…μωρέ ξέρω ότι δεν είναι απαραίτητο το γάλα μετά το χρόνο, αλλά θέλω να πίνει έστω ενα το βράδυ γιατί νανουρίζονται κι όλας..

Δεν έχω βρει τρόπο ακόμα ρε γμωτο! Μαχαίρι όταν λες πώς; Δε ξέρω αν είναι κ καλό από ψυχολογικής απόψεως..έχω ακούσει κ για τα μωρά ότι θέλει να το κόβεις σταδιακά για να τους έρθει ομαλά..εκτός αν εννοείς το να είσαι αυστηρός, πχ όταν πεις κόβουμε το μεσημεριανό να μην κάνεις πίσω όσο κ αν το ζητάει. Εμένα γύρω στους 12 μήνες είχε κόψει κ δε ζήταγε καθόλου μες τη μέρα, θήλαζε μόνο το πρωι που ξυπναγε ή αν ξυπναγε καμια φορά τη νύχτα. Αυτό κράτησε κάποιους μήνες, κ εδώ κ κανα μήνα πάλι κοιμάται κ με θηλασμό  κ ζητάει κ μες τη μέρα. Δε ξέρω γιατί. Ίσως είναι που κοντεύει κ στην κορύφωση του άγχους αποχωρισμού; Γίνεται 17 μηνών σε λίγο κ η κορύφωση είναι στους 18 αν δεν κάνω λάθος;

Χαχα δε ξέρω τι γίνεται με τα δύο..πάντως ξέρω ότι είναι πολύ συχνό να θηλάζεις κ τα δύο😄 Αλλά κ εγώ δεν έχω αντοχές! Ήδη έχω κουραστεί τόσο καιρό..το μόνο καλό είναι ότι δεν έχει αρρωστήσει ποτέ γιατί παίρνει αντισώματα, κ το φοβόμουν τώρα που πάει παιδικό..κ ότι με το που κλάψουν λίγο κ θηλάσουν σταματάει το κλάμα μαγικά😄 οπότε δεν τα ακούς κ ποτέ να κλαίνε😆

Έχεις δίκιο ότι είναι εύκολο σε αυτή τη φάση το στήθος. Το δίνεις κ τέλος. Απλά έχω δει από φίλες ότι όσο περνάει ο καιρός μετά είναι ακόμα πιο δύσκολο. Εμένα ακόμα δεν κάνει τέτοια δλδ αν δεν την βάλω στο στήθος εγώ αυτή δεν έρχεται ούτε τραβάει ρούχα. Θέλω να την κόψω πριν αποκτήσει τέτοια πρώτοβουλια! Χαχαχχα

Μαχαίρι μου έχουν πει (άμα το κάνω θα σου πω γιατί μόνο θεωρία λέω τώρα) να είμαι μπαμ κ κάτω. Δλδ κάθε λίγες μέρες ένα θηλασμός που θα κόβεται οριστικά κ σε 2 εβδομαδες αντε 3 να έχεις κόψει. Εγώ δεν 3χω κ πολύ γάλα κ λέω να το κάνω έτσι ίσα ίσα να αδειάσω πιο ομαλά... Κοίτα να δεις είμαι κ σε ηλικία που θέλω να κάνω πια κ μαστογραφία κ δεν μπορώ (έχω κάνει κ αναφοράς πριν μείνω έγκυος) οπότε έχω κ αυτό το κίνητρο. Εσύ είσαι κ μικρή! Πάντως παράγγειλα ήδη γάλα κ βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Ο γιατρός μου έγραψε τα φάρμακα αλλά προσπαθώ να βρω το φαρμακείο για να δω τι άλλο χρειάζονται για να πάω να τα πάρω. Βέβαια όλο είναι κατειλημμένο. Θα προσπαθήσω μέχρι να τους βρω. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!! καλη εβδομαδα να εχουμε!!!!

@Lacostakiμου ευχαριστω πολυ!!!😍❤️🌹 Να εχουμε ολοι υγεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!! καλη εβδομαδα να εχουμε!!!!

@Lacostakiμου ευχαριστω πολυ!!!😍❤️🌹 Να εχουμε ολοι υγεια!!!

Χρόνια Πολλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Χρόνια Πολλά! 

Ευχαριστώ πολύ!!!! να έχουμε όλοι υγεία!!!❤️🌹 με το καλο το μωρακι σας!!!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2022 at 9:55 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Καλησπέρα κ απο εμενα!!! Σε θυμάμαι κ εγώ, ήμουν κ εγώ μαζί σας τότε.. Μου είχαν ακυρώσει την Επιτροπή κ μ είχε πιασει αμόκ.. Όλα καλά όμως έκανα έτσι τον Αυγουστο κ εχω 9 μηνών δίδυμα κοριτσάκια. Μα πως περναει ο καιρός κ πως μεγαλώνουν έτσι... Να μας ζήσουν κ με το καλό αδελφάκι σου ευχομαι!!! 💕💕💕

Καλημέρα! Φυσικά και σε θυμάμαι κορίτσι μου. Όλα τα κορίτσια σας θυμάμαι από τότε. Περάσαμε τόσα μαζί και ήμασταν στήρογμα η μια για την άλλη κι ας μην γνωριζόμαστε! Τι καλά! Μεγάλωσαν και σένα τα κοριτσάκια σου! Σκέφτεσαι εσύ για άλλο παιδάκι ή τέλος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2022 at 10:04 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Μία από τα ίδια μόνο που η δική μου δεν περπατάει ακόμα! Ίσα που πιάνεται να σταθεί αλλά δεν έχει ισορροπία. 

Και μόνο που μου περιγράφεις τι πέρασες πραγματικά ταραζομαι! Πόση αγωνία! Απορώ με την υπομονή σου να δοκιμάσεις κ θηλασμό, εδώ εγώ κ συνέχεια έλεγα τα παρατάω ως να στρώσει... Μπράβο σου με την υπομονή σου! 

Για τον ύπνο ίσως έχεις δίκιο γιατί κ εμένα δεν τρώει όλες τις φορές, με κάνει κ λίγο πιπιλα (από τις κανονικές δεν παίρνει με τπτ). Πάντως λέω να κόψω όπως κ να έχει γιατί κουράστηκα κ πια δεν θέλω να το συνεχίσω... 

Όσο για τις επαφές έτσι είναι. Δυστυχώς δεν είναι το ίδιο εύκολο! Αντε να έχει κοιμηθεί το παιδί, αντε μην ξυπνήσει, να μην είσαι πτώμα κλπ. Το κάθε 2 μέρες μου φαίνεται άθλος χαχαχα Πάντως φοβερά τα είχες πάει, με 10 έμβρυα θα κάνεις όχι άλλο ένα, αλλά ομαδουλα! Εγώ έχω άλλα 5 όμως επειδή είχαμε κάνει έλεγχο ξέρω ήδη ότι το 1 έχει χρωμοσωμικες ανωμαλίες άρα ουσιαστικά έχω 4. Νομίζω το καλοκαίρι κ εμείς θα το πάρουμε απόφαση σιγά σιγά... 

Καλημέρα! Αστα στην αρχή πέρασα πολύ άσχημα με το μωράκι μου αλλά ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά! Πάντως για τα έμβρυα κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι θα κάνω φέτος εμβρυομεταφορά που ελπίζω να πετύχει όπως την πρώτη φορά αλλιώς θα ξανα κάνω ίσως άλλη μία και τέλος. Τα υπόλοιπα λυπάμαι αλλά δυστυχώς και εγώ θα υπογράψω για καταστροφή. Δεν θέλω με τίποτα να περάσουν στο κέντρο και που ξέρω πως θα χρησιμοποιήσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!🌸💗

Τι κάνετε;

Εγώ πήγα Λονδίνο έκτακτα για λίγες μέρες και γύρισα χθες βράδυ!! Εντωμεταξύ γύρισα κ ο μικρούλης μου άρχισε να κλαίει για πάνω από μισή ώρα ασταμάτητα με παράπονο κ δεν ήθελε τίποτα άλλο παρά να είναι στην αγκαλιά μου κ να κλαίει…με έπιασε η καρδιά μου🥺😢😢 Σκεφτόμουν όταν φύγω πάλι για 3 μέρες για τη γέννα κ γυρίσω με ένα μωρό στο σπίτι τι θα κάνει; 🥺🥺

@Antonia2 με το καλό η μετακόμιση!! Ωραία είναι αυτά😀

@Raf123 εγώ πιστεύω δεν κόλλησες, είχα ακούσει κι εγώ για την ΚΝ95 ότι σε προστατεύει για κάποιες ώρες, είναι η καλύτερη μάσκα!! Ελπίζω να μην ακουμπήσατε και τιποτα κοινό!!

@babyblue94 , @Ευάγγελοςτ και @Κατεριναπαπ καλή αρχή κορίτσια και καλά αποτελέσματα!!😍❤️

@Mimi26 όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου;💕

@Froufro έφτασε η ώρα💕💕💕 ήρθατε Αθήνα; Αρνητική τελικά εσύ ε; 🙏🥰❤️
 

@Hope19 και @Tokyo με το καλό να πάτε για το δεύτερο!! Εγώ έμεινα έγκυος στο 2ο όταν ο μικρούλης μου ήταν 9 μηνών..τώρα είναι 16 μηνών και εγώ 7 μηνών έγκυος και δεν το μετανιώνω😊 Μάλιστα το ήθελα να έχουν μικρή διαφορά! Κ έχω ζόρικη εγκυμοσύνη εννοώ με πολλούς εμετούς ανακατωσούρες κλπ…

Επίσης @Tokyo κι εγώ θηλάζω ακόμα..ήθελα κι εγώ να το κόψω στο χρόνο οπότε ξεκίνησα στους 10 μήνες να δοκιμάζω ξένα γάλατα γιατί ήξερα ότι θέλει κάποιους μήνες για να αποθηλάσεις ομαλά, δε δέχτηκε ποτέ κανένα κ μετά λόγω κ των πολλών εμετών δεν είχα κουράγιο κ τα παράτησα..όταν έγινε 12 μηνών δοκίμασα κ τα φρέσκα πάλι δεν ήπιε κανένα..κ έχω φτάσει ακόμα να θηλάζω, κ εγώ έχω κουραστεί κυρίως γιατί κοιμάται με θηλασμό ή αν ξυπνήσει καμια φορά τη νύχτα ή το πρωί θέλει να θηλάσει αλλιώς δεν ηρεμεί..κ σκέφτομαι τώρα με τα 2 τι θα κάνω; Δε θα την παλέψω να θηλάζω κ τα δύο ταυτόχρονα κ ειλικρινά δε βρίσκω τρόπο να σταματήσω το θηλασμό..αν βρεις πες μου κι εμένα😄

Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου! Κι εγώ θα ήθελα μικρή διαφορά στα παοδάκι μου αλλά εντάξει όπως φαίνεται στην καλύτερη αν τ ακαταφέρω άμεσα έστω με την εμβρυομεταφορά θα έχουν περίπου 2 χρόνια διαφορά! Μακάρι να πετύχουμε βέβαια με την πρώτη όπως στο αγοράκι μου.

Αχ μωρέ το γλυκούλι μου του έλειψες. Είναι και στην ηλικία τώρα που κορυφώνετραι το άγχος αποχωρισμου!

Εμένα είναι 11μιση μηνών και χθες έφυγα λίγο να παω να ψωνίσω σούπερ και ήταν με τον πατέρα του και επεσε λίγο στον κώλο του προσπαθώντας να παίξει με μία τσάντα και με το που έπεσε μου λέει ο αντρας μου εκλαψε και φώναξε μαμα! Χαχαχαχ

ΦΑντασου εγω εχω ξεκινησει απο ΝΟεμβριο και τη δουλεια και ειναι με τη γιαγιά αλλά με το που με βλέπει δεν ξεκολάει. Φυσικά και δεν κκάθεται και ποτέ μόνος να παίξει, πάντα θελει τη μαμα ή τον μπαμπά δίπλα να παίζουμε και κάοιες φορές μας τραβάει και τους δύο μαζί να παίξουμε😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια ακούστε ένα πρόβλημα που έχω.. Εγώ έπαιρνα τα τεστ ωορρηξίας της hometest αυτή τη φορά πήρα τα onesteps υποτίθεται ότι Δευτέρα-Τρίτη θα έχω ωορρηξία το θέμα είναι ότι όχι μόνο είναι πολύ άχνη η γραμμή ακόμα αλλα ακόμα και η γραμμή ελέγχου είναι αρκετά άχνη και σκέφτομαι μήπως είναι προβληματικά τα τεστ γιατί δοκίμασα και το τεστ εγκυμοσύνης και σε αυτό βγαίνει μια χαρά η γραμμή ελέγχου.. Όπως και να έχει εμείς της επαφές μας της έχουμε και ότι είναι να γίνει θα γινει

Καλημέρα κορίτσι μου! Να σου πω την αληθεια εγω μια φορα τα πηρα τα one steps αλλα δεν με βολεψαν. Ειχα κι εγω το ιδιο θεμα. ΝΟμιζω δεν ειναι τοσο αξoιπιστα οσο τα Hometest. Αλλα ειναι προσωπική μου άποψη δεν ξερω αν κάποια κοπέλα τα έχει βολευτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Με της hometest βγάζω άκρη σε αυτά όμως είναι άχνη η γραμμή ελέγχου υποθέτω ότι είναι προβληματικά βάζω και φώτο να το τεστ ωορρηξίας και το τεστ εγκυμοσύνης να δείτε τη διαφορά IMG_20220116_195306.thumb.jpg.a0fccc66a19b7130709b6a261452cc03.jpgIMG_20220107_185653.thumb.jpg.fdd80f3c351bc1adb1634d76e2ba9312.jpg

Ναι προβληματικά μου φαίνονται και εμένα. Οπως εγραψα παραπανω ετσι μου εβγαιναν και μενα και τα σταματησα γιατι με μπερδευαν και γυρισα στα hometest. Κλασσικη αξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα κοριτσια

@Antonia2 χρονια σου πολλα με υγεια.. καθε σου επιθυμια ευχη μου!!

Ευχαριστω πολυ Νάντια μου!!! ❤️❤️❤️ να εχουμε υγεια και να περναμε ομορφα στη ζωη μας!!!!😁 να χαιρεσαι τους αντρες σου και με το καλο να ερθει ενα μωρακι να ολοκληρωσει την ευτυχια σας!!!!

τι εγινε με το γιο σου;; ειναι αρνητικος ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

. Ο γιατρός μου έχει γράψει menotrophin 1200 BTX1VIAL+2PF

Και menotrophin 600

BTX1VIAL+1PF

 Λογικά είναι η menopur νομίζω. Αλλά δεν έχω καταλάβει αν μου έχει χορηγήσει 1800 μονάδες ή η από πάνω είναι διπλή και θα είναι σύνολο 3000. 

Καλά θα μου το πουν στο φαρμακείο.  Αλλά δεν τους βρίσκω με τίποτα για να δω τι πρέπει να έχω μαζί μου για να τα πάω. Μην πάρω τσαμπα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω πολυ Νάντια μου!!! ❤️❤️❤️ να εχουμε υγεια και να περναμε ομορφα στη ζωη μας!!!!😁 να χαιρεσαι τους αντρες σου και με το καλο να ερθει ενα μωρακι να ολοκληρωσει την ευτυχια σας!!!!

τι εγινε με το γιο σου;; ειναι αρνητικος ε;

Σε ευχαριστω πολυ.....τελικα των 2 φιλων του ειναι αρνητικα τα pcr ομως ηρθε σε επαφη τεταρτη και πεμπτη με αλλο παιδι που ειχε και συμπτωμα.. δεν ειχε γευση και ενοιωθε αρρωστος.. βγηκε θετικο το pcr του αλλα ευτυχως ο δικος μου μεχρι τωρα ειναι αρνητικος και δεν εχει τπτ συμπτωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Η κρίσιμη ώρα έφτασε.... @Princess28 @Antonia2 έφτασα το πρωί, έχω κάνει το pcr κ περιμένω αποτελέσμα σε καμία ωρίτσα! Όλα κρίνονται από αυτό κ με αρνητικό μπαίνω αμέσως για προγεννητικό έλεγχο κ εισαγωγή αύριο πρωί ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Η κρίσιμη ώρα έφτασε.... @Princess28 @Antonia2 έφτασα το πρωί, έχω κάνει το pcr κ περιμένω αποτελέσμα σε καμία ωρίτσα! Όλα κρίνονται από αυτό κ με αρνητικό μπαίνω αμέσως για προγεννητικό έλεγχο κ εισαγωγή αύριο πρωί ❤

Με το καλο κοριτσι μουυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!! ολα θα πανε τελεια!!!!! ερχεται η κορουλα σας!!!!!!! ποση συγκινηση.......!!!!!!!😍😍😍❤️❤️❤️🎀👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις δίκιο ότι είναι εύκολο σε αυτή τη φάση το στήθος. Το δίνεις κ τέλος. Απλά έχω δει από φίλες ότι όσο περνάει ο καιρός μετά είναι ακόμα πιο δύσκολο. Εμένα ακόμα δεν κάνει τέτοια δλδ αν δεν την βάλω στο στήθος εγώ αυτή δεν έρχεται ούτε τραβάει ρούχα. Θέλω να την κόψω πριν αποκτήσει τέτοια πρώτοβουλια! Χαχαχχα

Μαχαίρι μου έχουν πει (άμα το κάνω θα σου πω γιατί μόνο θεωρία λέω τώρα) να είμαι μπαμ κ κάτω. Δλδ κάθε λίγες μέρες ένα θηλασμός που θα κόβεται οριστικά κ σε 2 εβδομαδες αντε 3 να έχεις κόψει. Εγώ δεν 3χω κ πολύ γάλα κ λέω να το κάνω έτσι ίσα ίσα να αδειάσω πιο ομαλά... Κοίτα να δεις είμαι κ σε ηλικία που θέλω να κάνω πια κ μαστογραφία κ δεν μπορώ (έχω κάνει κ αναφοράς πριν μείνω έγκυος) οπότε έχω κ αυτό το κίνητρο. Εσύ είσαι κ μικρή! Πάντως παράγγειλα ήδη γάλα κ βλέπουμε! 

Καλημερα .. εγω θηλαζα 4μιση χρονια.. το σταματησαμε γιατι εκανε εγχειρηση αμυγδαλες και κρεατακια και δεν μπορουσε να ρουφα.. το ζητουσε αλλα δεχτηκε οτι δεν μπορει και σιγα σιγα το ξεχασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Η κρίσιμη ώρα έφτασε.... @Princess28 @Antonia2 έφτασα το πρωί, έχω κάνει το pcr κ περιμένω αποτελέσμα σε καμία ωρίτσα! Όλα κρίνονται από αυτό κ με αρνητικό μπαίνω αμέσως για προγεννητικό έλεγχο κ εισαγωγή αύριο πρωί ❤

Με το καλο να πανε ολα τελεια.. η παναγια μαζι σου💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!

@Froufro μου με το καλό να γεννήσεις και να ολοκληρωθεί η ευτυχία σας!

@Antonia2 χρόνια σου πολλά και καλορίζικο το νέο σπίτι, εύχομαι να γεμίσει παιδικές φωνές και άπειρες στιγμές ευτυχίας!

Ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή και να μην αδιαθετησω. Έχω παραγγείλει τεστ και τα περιμένω και δε νομίζω να κρατηθώ μέχρι τότε. Θέλω τόσο πολύ να δω ένα θετικο τεστ εγκυμοσύνης... Αν και το μετά με φοβίζει πολύ κ με αγχώνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!

@Froufro μου με το καλό να γεννήσεις και να ολοκληρωθεί η ευτυχία σας!

@Antonia2 χρόνια σου πολλά και καλορίζικο το νέο σπίτι, εύχομαι να γεμίσει παιδικές φωνές και άπειρες στιγμές ευτυχίας!

Ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή και να μην αδιαθετησω. Έχω παραγγείλει τεστ και τα περιμένω και δε νομίζω να κρατηθώ μέχρι τότε. Θέλω τόσο πολύ να δω ένα θετικο τεστ εγκυμοσύνης... Αν και το μετά με φοβίζει πολύ κ με αγχώνει.. 

Καλημερα.. στο ευχομαι να εχεις θετικο τεστ.. το μετα με αγχωνει και εμενα αλλα ας δω το θετικο τεστ και δεν πειραζει θα βρω τροπο να ειμαι ηρεμη.. και εσυ να σκεφτεσαι μονο θετικα.. καθε  εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη

 

κοντα ειμαστε.. εγω κυριακη (δεν) περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα.. στο ευχομαι να εχεις θετικο τεστ.. το μετα με αγχωνει και εμενα αλλα ας δω το θετικο τεστ και δεν πειραζει θα βρω τροπο να ειμαι ηρεμη.. και εσυ να σκεφτεσαι μονο θετικα.. καθε  εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη

 

κοντα ειμαστε.. εγω κυριακη (δεν) περιμενω

Σε ευχαριστώ! Το ξέρω πως οι εγκυμοσύνες δεν είναι όλες ίδιες. Και θέλω να πιστεύω πως όσες δυσκολίες πέρασα στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν σαν μια "πρόβα" με όλα τα άσχημα που μπορούν να συμβούν (αποκόλληση, πίεση, ζάχαρο, ημικρανίες, σύνδρομο καρπιαιου σωλήνα κτλ). 

Και αν δεν έχω θετικό τεστ, έχω βάλει στο μυαλό μου να μιλήσω με το γιατρό μου για παρακολούθηση ωορηξιας και υποβοήθηση σε ότι χρειάζεται. Έτσι κι αλλιώς πρέπει να κάνω το ετήσιο τσεκ απ. 

Εύχομαι να κάνεις τον αντρουλη σου σύντομα μπαμπά, και έχετε μια ακόμα πιο όμορφη οικογένεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...