Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Nαι δωρεάν αν έχεις περάσει επιτροπή και έχεις εγκριθεί. Αν πας να τα πληρώσεις μόνη σου , τα πληρώνεις κανονικά 

 

Το γνωρίζω, η συγκεκριμένη κοπέλα έχει την απόφαση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! 

Επειδή μπερδεύτηκα λιγάκι διαβάζοντας τα μηνύματα μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποια κοπέλα για τα φάρμακα της εξωσωματικής. Εγώ νόμιζα ότι μπορώ να τα προμηθευτώ από οπουδήποτε!😁 Έχω περίπου μήνα που πήρα την απόφαση αλλά λόγω καραντίνας και μέχρι να συνέλθουμε από όλα αυτά το αμέλησα λίγο. Έχει χρονικό περιθώριο; Έπρεπε ήδη να είχα κάνει κάτι;

😘💗💗💗💗💗💗💗

Όπως ακριβώς τα λεει η @Γιάννα 36, θα συμπληρώσω όμως για να μην χάνεις χρόνο με τα πάνε έλα,  να κάνεις μια και μια χοριακη γτ έχει πέρασει απο οτι είπες 1 μήνας απο την έγκριση της επιτροπής,  όποτε για να στα χορηγήσουν πρέπει να έχεις και μια χοριακη, όσο αφορά τα φάρμακα απο εοπυ, οσο αφορά ανταγωνιστές κτλπ αν έχεις παραπεμπτικό δες αν έχει λήξει, νομίζω 1 μήνα έχεις περιθώριο ώστε να εκτελεστεί η συνταγή... παρε τα φαρμακακεια σου εχετα σπίτι και μόλις θελήσεις ξεκινάς.. 

Καλή μας επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

 Ναι εγώ το είχα σκεφτεί αλλά ο γιατρός είπε ότι πρέπει να έχεις αποδείξεις από το κεντρο ότι έχεις κάνεις σπερματεγχυση. Ότι δεν γίνεται έτσι 

Εσύ δήλωσες ότι έκανες χωρίς κάποια απόδειξη; Και σε περάσανε ;

 

Σου στέλνω στο προσωπικό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα Hope! Δεν ξέρω αν με θυμάσαι ήμασταν την ίδια περίοδο στο θέμα της εξωσωματικής! Στην ομαδουλα που μας έπιασε ο κοβιντ στο παρά ένα κ πάγωσαν όλα... Τι ήταν κ αυτό! Κ μένα η μικρή μου χρόνιαζει σε κανένα μήνα, ποτε πέρασε ο καιρός δεν ξέρω!!! 

Βλέπω ετοιμάζεσαι για 2ο! Έχω κ γω κατάψυξη κ ειλικρινά όλο λέω αντε να βάλω μπροστά κ όλο μου φαίνεται βουνό να είμαι ξανά με ένα νεογέννητο κ ταυτόχρονα ένα παιδάκι... Για φυσική προσπάθεια δεν το σκέφτομαι... Εμείς δεν είχαμε κανένα θέμα οπότε θεωρητικά μπορούμε να πιάσουμε αλλά ειλικρινά με κούρασε πολύ η προηγούμενη φορά κ δεν έχω κανένα κουράγιο. Ξέρω ότι έχω κ τα έμβρυα έτοιμα εκεί να περιμένουν... Αντε απλά δλδ να έκανα ελεύθερα κ ό,τι κάτσει. Ξανά μανα τεστ κ ωορρηξιες κ πρόγραμμα ούτε να το σκεφτώ!!! Ελπίζω πραγματικά εσύ να μείνεις εύκολα κ να μην σου χρειαστεί τπτ άλλο! 

Να σε ρωτήσω μιας κ έχουμε μωράκια σε κοντινή ηλικία, θηλάζεις ακόμα; εγώ λέω μόλις γίνει 11 μηνών (σε λίγες μέρες δλδ) να αρχίσω το ξένο με την ελπίδα να κόψω ως το έτος. Καλά ήταν ως εδώ αλλά πια κουράστηκα κ θέλω να κόψω. Άσε που δε χορταίνει αρκετά κ το βράδυ πια με ξυπνάει για γάλα ενώ κοιμόταν σερί... 

Με το καλό σου εύχομαι και όλα να έρθουν εύκολα! 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Και βέβαια σε θυμάμαι ήταν πολύ τυχερό το θέμα της εξωσωματικής τότε , μέσα στην ατυχία μας με τον κόβιντ είχαμε στεναχωρηθεί όλες αλλά τελικά μας βγήκε σε καλό, από ότι θυμάμαι οι περισσότερες τα είχαμε καταφέρει! 

Εγώ κοίταξε θα το πάω πολύ χαλαρά και άμα γίνει έγινε. Θα κάνω τεστ οωρηξιας βέβαια γιατί και τώρα με το παιδί είναι πιο δύσκολα να βρούμε χρόνο οι δύο μας και να είμαστε ξεκούραστοι αλλά δεν θα το πω στον άντρα μου. Ο ίδιος μου είπε να μην του λέω άμα ξέρω πότε έχω οωρηξια για να μην το πάρουμε πάλι τόσο αγχωτικά. Απλά να προσπαθούμε μέρα παρά μέρα στις γόνιμες. Αλλά εντάξει αν δεν προκύψει κύηση δεν θα αγχωθώ όπως τότε σε καμμία περίπτωση άλλωστε έχω ακόμα δέκα έμβρυα στο Γένεσις γιατί είχε πάει πολύ καλά η προσπάθεια της εξωσωματικής. Άσε που επειδή έχω ήδη ένα παιδάκι είναι πιο ήρεμη. Μακάρι να τα καταφέρουμε να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας και να έχει και ο μικρός μας αδερφάκι.

Εγώ δεν θηλάζω έχω σταματήσει από τεσσάρων μηνών είχαμε πολλά προβλήματα από την αρχή γιατί νοσηλεύτηκε πολλές μέρες στη μονάδα με ταχύπνοια είχε διασωληνωθει κι όλας τις περισσότερες μέρες και όταν άρχισε να τρέφεται κανονικά και όχι παρεντερικά πήγαινα το γάλα μου και του έδιναν με μπιμπερο και μπήκα στο φαύλο κύκλο της σύγχυσης θηλών. Το πάλεψα σπίτι αλλά άντεξα μέχρι 4 μηνών . Μετά από εκεί  και πέρα δίνω στοιχειακό γάλα τώρα θα ξεκινήσω να κάνω μετάβαση σιγά σιγά σε κανονικό και σε συνδυασμό με εξετάσεις γιατί το παιδί μου έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά. Αλλά έχω να σου πω πως κι εμείς που πίνουμε φόρμουλα έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Εγώ κοιμόταν καλά και ξύπναγε μόνο μια φορά έπινε γάλα και κοιμόταν κατευθείαν έχει δύο μήνες που ξυπνάει συνέχεια και όσο πάει και χειροτερα. Έχω καταλήξει ότι δεν ξυπνάει επειδή πεινάει αλλά είμαστε στην αρχή του άγχους αποχωρισμού αν έχεις ακούσει! Αφού πολλές φορές δεν θέλει γάλα απλά θέλει να τον πάρω αγκαλιά και κοιμάται επάνω μου πάλι! 

Κατά τα άλλα περπατάει κρατώντας το από το ένα χεράκι και γύρω στους καναπέδες μόνος του, τρώει κομμάτια από εννιά μηνών και λέει μαμά και μπαμπά κάνει παλαμάκια, χαιρετά και μας έχει τρελάνει! Είναι ένας γλύκας!

Αυτά και συγγνώμη για το σεντόνι! Εσείς κατά τα άλλα πως πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Όπως ακριβώς τα λεει η @Γιάννα 36, θα συμπληρώσω όμως για να μην χάνεις χρόνο με τα πάνε έλα,  να κάνεις μια και μια χοριακη γτ έχει πέρασει απο οτι είπες 1 μήνας απο την έγκριση της επιτροπής,  όποτε για να στα χορηγήσουν πρέπει να έχεις και μια χοριακη, όσο αφορά τα φάρμακα απο εοπυ, οσο αφορά ανταγωνιστές κτλπ αν έχεις παραπεμπτικό δες αν έχει λήξει, νομίζω 1 μήνα έχεις περιθώριο ώστε να εκτελεστεί η συνταγή... παρε τα φαρμακακεια σου εχετα σπίτι και μόλις θελήσεις ξεκινάς.. 

Καλή μας επιτυχία!!!

Καλησπέρα! Πήγα να γράψω και μετά είδα τις απαντήσεις. Ακριβώς αυτά που είπαν τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Και βέβαια σε θυμάμαι ήταν πολύ τυχερό το θέμα της εξωσωματικής τότε , μέσα στην ατυχία μας με τον κόβιντ είχαμε στεναχωρηθεί όλες αλλά τελικά μας βγήκε σε καλό, από ότι θυμάμαι οι περισσότερες τα είχαμε καταφέρει! 

Εγώ κοίταξε θα το πάω πολύ χαλαρά και άμα γίνει έγινε. Θα κάνω τεστ οωρηξιας βέβαια γιατί και τώρα με το παιδί είναι πιο δύσκολα να βρούμε χρόνο οι δύο μας και να είμαστε ξεκούραστοι αλλά δεν θα το πω στον άντρα μου. Ο ίδιος μου είπε να μην του λέω άμα ξέρω πότε έχω οωρηξια για να μην το πάρουμε πάλι τόσο αγχωτικά. Απλά να προσπαθούμε μέρα παρά μέρα στις γόνιμες. Αλλά εντάξει αν δεν προκύψει κύηση δεν θα αγχωθώ όπως τότε σε καμμία περίπτωση άλλωστε έχω ακόμα δέκα έμβρυα στο Γένεσις γιατί είχε πάει πολύ καλά η προσπάθεια της εξωσωματικής. Άσε που επειδή έχω ήδη ένα παιδάκι είναι πιο ήρεμη. Μακάρι να τα καταφέρουμε να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας και να έχει και ο μικρός μας αδερφάκι.

Εγώ δεν θηλάζω έχω σταματήσει από τεσσάρων μηνών είχαμε πολλά προβλήματα από την αρχή γιατί νοσηλεύτηκε πολλές μέρες στη μονάδα με ταχύπνοια είχε διασωληνωθει κι όλας τις περισσότερες μέρες και όταν άρχισε να τρέφεται κανονικά και όχι παρεντερικά πήγαινα το γάλα μου και του έδιναν με μπιμπερο και μπήκα στο φαύλο κύκλο της σύγχυσης θηλών. Το πάλεψα σπίτι αλλά άντεξα μέχρι 4 μηνών . Μετά από εκεί  και πέρα δίνω στοιχειακό γάλα τώρα θα ξεκινήσω να κάνω μετάβαση σιγά σιγά σε κανονικό και σε συνδυασμό με εξετάσεις γιατί το παιδί μου έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά. Αλλά έχω να σου πω πως κι εμείς που πίνουμε φόρμουλα έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Εγώ κοιμόταν καλά και ξύπναγε μόνο μια φορά έπινε γάλα και κοιμόταν κατευθείαν έχει δύο μήνες που ξυπνάει συνέχεια και όσο πάει και χειροτερα. Έχω καταλήξει ότι δεν ξυπνάει επειδή πεινάει αλλά είμαστε στην αρχή του άγχους αποχωρισμού αν έχεις ακούσει! Αφού πολλές φορές δεν θέλει γάλα απλά θέλει να τον πάρω αγκαλιά και κοιμάται επάνω μου πάλι! 

Κατά τα άλλα περπατάει κρατώντας το από το ένα χεράκι και γύρω στους καναπέδες μόνος του, τρώει κομμάτια από εννιά μηνών και λέει μαμά και μπαμπά κάνει παλαμάκια, χαιρετά και μας έχει τρελάνει! Είναι ένας γλύκας!

Αυτά και συγγνώμη για το σεντόνι! Εσείς κατά τα άλλα πως πάτε; 

Καλησπέρα κ απο εμενα!!! Σε θυμάμαι κ εγώ, ήμουν κ εγώ μαζί σας τότε.. Μου είχαν ακυρώσει την Επιτροπή κ μ είχε πιασει αμόκ.. Όλα καλά όμως έκανα έτσι τον Αυγουστο κ εχω 9 μηνών δίδυμα κοριτσάκια. Μα πως περναει ο καιρός κ πως μεγαλώνουν έτσι... Να μας ζήσουν κ με το καλό αδελφάκι σου ευχομαι!!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Και βέβαια σε θυμάμαι ήταν πολύ τυχερό το θέμα της εξωσωματικής τότε , μέσα στην ατυχία μας με τον κόβιντ είχαμε στεναχωρηθεί όλες αλλά τελικά μας βγήκε σε καλό, από ότι θυμάμαι οι περισσότερες τα είχαμε καταφέρει! 

Εγώ κοίταξε θα το πάω πολύ χαλαρά και άμα γίνει έγινε. Θα κάνω τεστ οωρηξιας βέβαια γιατί και τώρα με το παιδί είναι πιο δύσκολα να βρούμε χρόνο οι δύο μας και να είμαστε ξεκούραστοι αλλά δεν θα το πω στον άντρα μου. Ο ίδιος μου είπε να μην του λέω άμα ξέρω πότε έχω οωρηξια για να μην το πάρουμε πάλι τόσο αγχωτικά. Απλά να προσπαθούμε μέρα παρά μέρα στις γόνιμες. Αλλά εντάξει αν δεν προκύψει κύηση δεν θα αγχωθώ όπως τότε σε καμμία περίπτωση άλλωστε έχω ακόμα δέκα έμβρυα στο Γένεσις γιατί είχε πάει πολύ καλά η προσπάθεια της εξωσωματικής. Άσε που επειδή έχω ήδη ένα παιδάκι είναι πιο ήρεμη. Μακάρι να τα καταφέρουμε να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας και να έχει και ο μικρός μας αδερφάκι.

Εγώ δεν θηλάζω έχω σταματήσει από τεσσάρων μηνών είχαμε πολλά προβλήματα από την αρχή γιατί νοσηλεύτηκε πολλές μέρες στη μονάδα με ταχύπνοια είχε διασωληνωθει κι όλας τις περισσότερες μέρες και όταν άρχισε να τρέφεται κανονικά και όχι παρεντερικά πήγαινα το γάλα μου και του έδιναν με μπιμπερο και μπήκα στο φαύλο κύκλο της σύγχυσης θηλών. Το πάλεψα σπίτι αλλά άντεξα μέχρι 4 μηνών . Μετά από εκεί  και πέρα δίνω στοιχειακό γάλα τώρα θα ξεκινήσω να κάνω μετάβαση σιγά σιγά σε κανονικό και σε συνδυασμό με εξετάσεις γιατί το παιδί μου έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά. Αλλά έχω να σου πω πως κι εμείς που πίνουμε φόρμουλα έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Εγώ κοιμόταν καλά και ξύπναγε μόνο μια φορά έπινε γάλα και κοιμόταν κατευθείαν έχει δύο μήνες που ξυπνάει συνέχεια και όσο πάει και χειροτερα. Έχω καταλήξει ότι δεν ξυπνάει επειδή πεινάει αλλά είμαστε στην αρχή του άγχους αποχωρισμού αν έχεις ακούσει! Αφού πολλές φορές δεν θέλει γάλα απλά θέλει να τον πάρω αγκαλιά και κοιμάται επάνω μου πάλι! 

Κατά τα άλλα περπατάει κρατώντας το από το ένα χεράκι και γύρω στους καναπέδες μόνος του, τρώει κομμάτια από εννιά μηνών και λέει μαμά και μπαμπά κάνει παλαμάκια, χαιρετά και μας έχει τρελάνει! Είναι ένας γλύκας!

Αυτά και συγγνώμη για το σεντόνι! Εσείς κατά τα άλλα πως πάτε; 

Μία από τα ίδια μόνο που η δική μου δεν περπατάει ακόμα! Ίσα που πιάνεται να σταθεί αλλά δεν έχει ισορροπία. 

Και μόνο που μου περιγράφεις τι πέρασες πραγματικά ταραζομαι! Πόση αγωνία! Απορώ με την υπομονή σου να δοκιμάσεις κ θηλασμό, εδώ εγώ κ συνέχεια έλεγα τα παρατάω ως να στρώσει... Μπράβο σου με την υπομονή σου! 

Για τον ύπνο ίσως έχεις δίκιο γιατί κ εμένα δεν τρώει όλες τις φορές, με κάνει κ λίγο πιπιλα (από τις κανονικές δεν παίρνει με τπτ). Πάντως λέω να κόψω όπως κ να έχει γιατί κουράστηκα κ πια δεν θέλω να το συνεχίσω... 

Όσο για τις επαφές έτσι είναι. Δυστυχώς δεν είναι το ίδιο εύκολο! Αντε να έχει κοιμηθεί το παιδί, αντε μην ξυπνήσει, να μην είσαι πτώμα κλπ. Το κάθε 2 μέρες μου φαίνεται άθλος χαχαχα Πάντως φοβερά τα είχες πάει, με 10 έμβρυα θα κάνεις όχι άλλο ένα, αλλά ομαδουλα! Εγώ έχω άλλα 5 όμως επειδή είχαμε κάνει έλεγχο ξέρω ήδη ότι το 1 έχει χρωμοσωμικες ανωμαλίες άρα ουσιαστικά έχω 4. Νομίζω το καλοκαίρι κ εμείς θα το πάρουμε απόφαση σιγά σιγά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μία από τα ίδια μόνο που η δική μου δεν περπατάει ακόμα! Ίσα που πιάνεται να σταθεί αλλά δεν έχει ισορροπία. 

Και μόνο που μου περιγράφεις τι πέρασες πραγματικά ταραζομαι! Πόση αγωνία! Απορώ με την υπομονή σου να δοκιμάσεις κ θηλασμό, εδώ εγώ κ συνέχεια έλεγα τα παρατάω ως να στρώσει... Μπράβο σου με την υπομονή σου! 

Για τον ύπνο ίσως έχεις δίκιο γιατί κ εμένα δεν τρώει όλες τις φορές, με κάνει κ λίγο πιπιλα (από τις κανονικές δεν παίρνει με τπτ). Πάντως λέω να κόψω όπως κ να έχει γιατί κουράστηκα κ πια δεν θέλω να το συνεχίσω... 

Όσο για τις επαφές έτσι είναι. Δυστυχώς δεν είναι το ίδιο εύκολο! Αντε να έχει κοιμηθεί το παιδί, αντε μην ξυπνήσει, να μην είσαι πτώμα κλπ. Το κάθε 2 μέρες μου φαίνεται άθλος χαχαχα Πάντως φοβερά τα είχες πάει, με 10 έμβρυα θα κάνεις όχι άλλο ένα, αλλά ομαδουλα! Εγώ έχω άλλα 5 όμως επειδή είχαμε κάνει έλεγχο ξέρω ήδη ότι το 1 έχει χρωμοσωμικες ανωμαλίες άρα ουσιαστικά έχω 4. Νομίζω το καλοκαίρι κ εμείς θα το πάρουμε απόφαση σιγά σιγά... 

Κορίτσια επειδή γράψατε για τα έμβρυα που έχουμε στην κάταψυξη, σκέφτομαι συχνά τι θα τα κάνουμε. Έχω 9 ακόμη στην κατάψυξη. Άντε να χρησιμοποιήσω άλλα δύο στο μέλλον, με τα υπόλοιπα τι θα γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Να έχουμε μια υπέροχη Κυριακή!💗

Εμείς λέμε να πάμε στο βουνό να δούμε λίγο χιονακι σήμερα!

@Γιάννα 36, @Κατεριναπαπ ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.🥰 Με βοήθησαν πολύ! Αύριο το πρωί θα πάρω τηλέφωνο στο φαρμακείο της πόλης μου να ρωτήσω αν υπάρχουν διαθέσιμα!

Καλά να περάσετε ότι κι αν επιλέξετε να κάνετε σήμερα! Φιλάκια σε όλες!😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια επειδή γράψατε για τα έμβρυα που έχουμε στην κάταψυξη, σκέφτομαι συχνά τι θα τα κάνουμε. Έχω 9 ακόμη στην κατάψυξη. Άντε να χρησιμοποιήσω άλλα δύο στο μέλλον, με τα υπόλοιπα τι θα γίνει..

Καλημέρα! Εγώ προσωπικά όταν τελειώσω θα υπογράψω για καταστροφή. Να ξέρεις ότι μετά την 10ετια (δεν ξέρω κ πόσων ετών είσαι) χάνεις το δικαίωμα να τα χρησιμοποιήσεις καθώς κ την ιδιοκτησία τους. Δεν είμαι σίγουρη αν περνάνε στην ιδιοκτησία του κέντρου ή κάτι άλλο. Τελευταία γίνονται προσπάθειες να περνάνε στην ιδιοκτησία του κέντρου κ να τα κάνουν ό,τι θέλουν που μπορεί να είναι μελέτες οπότε οκ μπορεί όμως κ να πουληθούν, ποιος ξέρει; οπότε θα υπογράψω καταστροφή να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ήδη είναι εκεί 2 χρόνια. Θα τα πάρω μέσα στα επόμενα 1 με 2 το πολύ κ μετά καταστροφή... Γιατί τα χρόνια περνάνε νερό κ πριν το καταλάβουμε τσουυυπ 10ετια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Katerina123tasos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...έκανα την δευτερη σπερματεγχυνση πριν 8 μέρες και έχω πολύ αγωνία...έπαιρνα τα χάπια για να έχω οωρεξια κάθε μήνα και όταν εκανα την σπερματεγχυνση πριν 8 μέρες μου έκανε και μια ένεση ο γιατρός...δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε ο άντρας μου απλά είμαι 43 και έχω άλλα δύο μεγάλα παιδιά απλά μας έπιασε το άγχος και προσπαθούμε δύο χρόνια και γι'αυτό πήραμε την απόφαση για σπερματεγχυνση...

 

 

Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω. Από την μια καταλαβαίνω ότι θέλεις να το πας σιγά σιγά. Βήμα βήμα 

Αλλά δεν σου είπε ο γιατρός ότι καλύτερα θα ήταν να προχωρουσες σε εξωσωματική για να μην χάνεις χρόνο; Δεν θέλω να παρεξηγηθεί ότι σε λέω μεγάλη. Απλά σίγουρα όσο παίρνανε τα χρόνια μειωονται οι πιθανοτητες. Έτσι είναι η φύση μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω. Από την μια καταλαβαίνω ότι θέλεις να το πας σιγά σιγά. Βήμα βήμα 

Αλλά δεν σου είπε ο γιατρός ότι καλύτερα θα ήταν να προχωρουσες σε εξωσωματική για να μην χάνεις χρόνο; Δεν θέλω να παρεξηγηθεί ότι σε λέω μεγάλη. Απλά σίγουρα όσο παίρνανε τα χρόνια μειωονται οι πιθανοτητες. Έτσι είναι η φύση μας. 

Έχεις δίκιο για την ηλικία το ξέρω ότι όσο περνάνε τα χρόνια λιγοστεύουν οι πιθανότητες απλά επειδή είμαι 43 ετών μου είπε οι ορμόνες της εξωσωματικής είναι επικίνδυνες για καρκίνο του μαστού ...πιθανότητες αλλά υπάρχουν και φοβάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ακούστε ένα πρόβλημα που έχω.. Εγώ έπαιρνα τα τεστ ωορρηξίας της hometest αυτή τη φορά πήρα τα onesteps υποτίθεται ότι Δευτέρα-Τρίτη θα έχω ωορρηξία το θέμα είναι ότι όχι μόνο είναι πολύ άχνη η γραμμή ακόμα αλλα ακόμα και η γραμμή ελέγχου είναι αρκετά άχνη και σκέφτομαι μήπως είναι προβληματικά τα τεστ γιατί δοκίμασα και το τεστ εγκυμοσύνης και σε αυτό βγαίνει μια χαρά η γραμμή ελέγχου.. Όπως και να έχει εμείς της επαφές μας της έχουμε και ότι είναι να γίνει θα γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!! Τρεχω με την καθαριοτητα κ τις προετοιμασιες της μετακομισης...

Δεν προλαβα να διαβασω τα νεα σας....

@Froufroμου ηρθατε Αθηνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!! Τρεχω με την καθαριοτητα κ τις προετοιμασιες της μετακομισης...

Δεν προλαβα να διαβασω τα νεα σας....

@Froufroμου ηρθατε Αθηνα;;

Εύχομαι αυτή η αλλαγή να φέρει ανανέωση και κάθε επιθυμία σας να πραγματοποιηθεί, καλότυχο το νέο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια ακούστε ένα πρόβλημα που έχω.. Εγώ έπαιρνα τα τεστ ωορρηξίας της hometest αυτή τη φορά πήρα τα onesteps υποτίθεται ότι Δευτέρα-Τρίτη θα έχω ωορρηξία το θέμα είναι ότι όχι μόνο είναι πολύ άχνη η γραμμή ακόμα αλλα ακόμα και η γραμμή ελέγχου είναι αρκετά άχνη και σκέφτομαι μήπως είναι προβληματικά τα τεστ γιατί δοκίμασα και το τεστ εγκυμοσύνης και σε αυτό βγαίνει μια χαρά η γραμμή ελέγχου.. Όπως και να έχει εμείς της επαφές μας της έχουμε και ότι είναι να γίνει θα γινει

Να σου πω εγώ ποτέ δεν κατάφερα να ερμηνεύσω τη γραμμή από το πόσο έντονη ήταν η όχι οπότε αγόραζα αυτά με το χαμόγελο και ήμουν σίγουρη, αν τα παραγγείλεις από το ίντερνετ νομίζω είναι φτηνότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Να σου πω εγώ ποτέ δεν κατάφερα να ερμηνεύσω τη γραμμή από το πόσο έντονη ήταν η όχι οπότε αγόραζα αυτά με το χαμόγελο και ήμουν σίγουρη, αν τα παραγγείλεις από το ίντερνετ νομίζω είναι φτηνότερα. 

Με της hometest βγάζω άκρη σε αυτά όμως είναι άχνη η γραμμή ελέγχου υποθέτω ότι είναι προβληματικά βάζω και φώτο να το τεστ ωορρηξίας και το τεστ εγκυμοσύνης να δείτε τη διαφορά IMG_20220116_195306.thumb.jpg.a0fccc66a19b7130709b6a261452cc03.jpgIMG_20220107_185653.thumb.jpg.fdd80f3c351bc1adb1634d76e2ba9312.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Με της hometest βγάζω άκρη σε αυτά όμως είναι άχνη η γραμμή ελέγχου υποθέτω ότι είναι προβληματικά βάζω και φώτο να το τεστ ωορρηξίας και το τεστ εγκυμοσύνης να δείτε τη διαφορά IMG_20220116_195306.thumb.jpg.a0fccc66a19b7130709b6a261452cc03.jpgIMG_20220107_185653.thumb.jpg.fdd80f3c351bc1adb1634d76e2ba9312.jpg

Ναι έχεις δίκιο είναι πολύ αχνή η γραμμή ελέγχου στο τεστ ωορρηξιας, σε κάθε περίπτωση κοίτα τη δεύτερη γραμμή που είναι κάπως πιο ευδιάκριτη να σκουραινει οσο πλησιάζει η ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Εύχομαι αυτή η αλλαγή να φέρει ανανέωση και κάθε επιθυμία σας να πραγματοποιηθεί, καλότυχο το νέο σπίτι. 

Ευχαριστουμε κοριτσι μου!!!! ❤️❤️❤️ Πως πας με την εγκυμοσυνη σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε κοριτσι μου!!!! ❤️❤️❤️ Πως πας με την εγκυμοσυνη σου;;

Κοίτα προέκυψε ήρεμη εγκυμοσύνη, χωρίς πολλά πολλά προβλήματα και με χαροποιεί, να κλείσει σε 2 εβδομάδες το πρώτο τρίμηνο και νομίζω θα είμαι πιο αισιόδοξη. Βοηθάει πάρα πολύ η ομάδα που είμαστε στους ίδιους μήνες και μοιραζόμαστε εμπειρίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κοίτα προέκυψε ήρεμη εγκυμοσύνη, χωρίς πολλά πολλά προβλήματα και με χαροποιεί, να κλείσει σε 2 εβδομάδες το πρώτο τρίμηνο και νομίζω θα είμαι πιο αισιόδοξη. Βοηθάει πάρα πολύ η ομάδα που είμαστε στους ίδιους μήνες και μοιραζόμαστε εμπειρίες. 

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Ετσι ομορφα να συνεχισει και συντομα να εχετε το μωρακι σας αγκαλια!!!!! ❤️❤️❤️🌹🌹🌹🌹👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!🌸💗

Τι κάνετε;

Εγώ πήγα Λονδίνο έκτακτα για λίγες μέρες και γύρισα χθες βράδυ!! Εντωμεταξύ γύρισα κ ο μικρούλης μου άρχισε να κλαίει για πάνω από μισή ώρα ασταμάτητα με παράπονο κ δεν ήθελε τίποτα άλλο παρά να είναι στην αγκαλιά μου κ να κλαίει…με έπιασε η καρδιά μου🥺😢😢 Σκεφτόμουν όταν φύγω πάλι για 3 μέρες για τη γέννα κ γυρίσω με ένα μωρό στο σπίτι τι θα κάνει; 🥺🥺

@Antonia2 με το καλό η μετακόμιση!! Ωραία είναι αυτά😀

@Raf123 εγώ πιστεύω δεν κόλλησες, είχα ακούσει κι εγώ για την ΚΝ95 ότι σε προστατεύει για κάποιες ώρες, είναι η καλύτερη μάσκα!! Ελπίζω να μην ακουμπήσατε και τιποτα κοινό!!

@babyblue94 , @Ευάγγελοςτ και @Κατεριναπαπ καλή αρχή κορίτσια και καλά αποτελέσματα!!😍❤️

@Mimi26 όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου;💕

@Froufro έφτασε η ώρα💕💕💕 ήρθατε Αθήνα; Αρνητική τελικά εσύ ε; 🙏🥰❤️
 

@Hope19 και @Tokyo με το καλό να πάτε για το δεύτερο!! Εγώ έμεινα έγκυος στο 2ο όταν ο μικρούλης μου ήταν 9 μηνών..τώρα είναι 16 μηνών και εγώ 7 μηνών έγκυος και δεν το μετανιώνω😊 Μάλιστα το ήθελα να έχουν μικρή διαφορά! Κ έχω ζόρικη εγκυμοσύνη εννοώ με πολλούς εμετούς ανακατωσούρες κλπ…

Επίσης @Tokyo κι εγώ θηλάζω ακόμα..ήθελα κι εγώ να το κόψω στο χρόνο οπότε ξεκίνησα στους 10 μήνες να δοκιμάζω ξένα γάλατα γιατί ήξερα ότι θέλει κάποιους μήνες για να αποθηλάσεις ομαλά, δε δέχτηκε ποτέ κανένα κ μετά λόγω κ των πολλών εμετών δεν είχα κουράγιο κ τα παράτησα..όταν έγινε 12 μηνών δοκίμασα κ τα φρέσκα πάλι δεν ήπιε κανένα..κ έχω φτάσει ακόμα να θηλάζω, κ εγώ έχω κουραστεί κυρίως γιατί κοιμάται με θηλασμό ή αν ξυπνήσει καμια φορά τη νύχτα ή το πρωί θέλει να θηλάσει αλλιώς δεν ηρεμεί..κ σκέφτομαι τώρα με τα 2 τι θα κάνω; Δε θα την παλέψω να θηλάζω κ τα δύο ταυτόχρονα κ ειλικρινά δε βρίσκω τρόπο να σταματήσω το θηλασμό..αν βρεις πες μου κι εμένα😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...