Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη μετά από αποβολή ποτεεεε;;;;;;


Maimoudaki92

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια, τον περασμένο Μάιο απέβαλα και έκανα απόξεση. Η γιατρός μου μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες τέλος Αυγούστου όπου ήταν και οι γόνιμες μου ημέρες και ξεκινησαμε προσπάθειες. 

4 προσπάθειες και ακόμα τίποτα! Σε 3 μέρες περιμένω να αδειαθετησω και εξανα ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης αλλα ήταν αρνητικό πάλι.

Τι γίνεται;;; Μου έλεγαν ότι όταν κάνεις αποξεση μένεις πιο εύκολα μετά! Τι πάει λάθος; και εξετάσεις εκανα και τεστ ωορηξιας κάνω. Τι άλλο θελει; 

 

Εσεις σε πόσο καιρό μείνατε μετά από αποβολή-αποξεση;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Γειά σας κορίτσια, τον περασμένο Μάιο απλεβαλα και έκανα απόξεση. Η γιατρός μου μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες τέλος Αυγούστου όπου ήταν και οι γόνιμες μου ημέρες και ξεκινησαμε προσπάθειες. 

4 προσπάθειες και ακόμα τίποτα! Σε 3 μέρες περιμένω να αδειαθετησω και εξανα ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης αλλα ήταν αρνητικό πάλι.

Τι γίνεται;;; Μου έλεγαν ότι όταν κάνεις αποξεση μένεις πιο εύκολα μετά! Τι πάει λάθος; και εξετάσεις εκανα και τεστ ωορηξιας κάνω. Τι άλλο θελει; 

 

Εσεις σε πόσο καιρό μείνατε μετά από αποβολή-αποξεση;

 

Θέλει να μην έχεις άγχος!
Όλα τα άλλα τα κάνεις σωστά, αλλά δυστυχώς τα καλύτερα έρχονται εκέι που δεν τα περιμένεις.
Όταν έμεινες έγκυος ήρθε με παρακολούθηση ωορηξίας;

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και την επόμενη φορά που θα κάνεις τεστ εγκυμοσύνης να είναι καραθετικό και να έρθει για να μείνει! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Θέλει να μην έχεις άγχος!
Όλα τα άλλα τα κάνεις σωστά, αλλά δυστυχώς τα καλύτερα έρχονται εκέι που δεν τα περιμένεις.
Όταν έμεινες έγκυος ήρθε με παρακολούθηση ωορηξίας;

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και την επόμενη φορά που θα κάνεις τεστ εγκυμοσύνης να είναι καραθετικό και να έρθει για να μείνει! 

 

Δύσκολο είμαι πολύ αγχώδης και δε βοηθά καθόλου. Προσπαθουσαμε πάλι 8 μήνες δεν ερχοταν και τον τελευταίο μήνα είχα χρησιμοποιήσει για πρώτη φορά τεστ ωορηξιας και έμεινα. Για αυτό το λόγο από τον Αύγουστο χρησιμοποιώ αλλα τίποτα. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη θετική σου ενέργεια και εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εσύ θες να γίνουν ίσως πιο γρήγορα τα πράγματα μίλα με το νέο έτος με το γιατρό σου.
Να νιώθεις ασφαλής και να αισθάνεσαι ότι έχεις κάνει ότι "πρέπει".
Αλλά μαγική συνταγή δεν υπάρχει.
και μένα όταν γέννησα το παιδί μου νεκρό στις 30 εβδομάδες μου έλεγαν οι νοσοκόμες "του χρόνου τέτοια μέρα θα έχεις άλλο"

Σχεδόν 4 χρόνια μετά, για πολλούς και διάφορους λόγους ακόμα προσπαθώ για δεύτερο παιδί.

Γιαυτό σου λέω, σε νιώθω απόλυτα αλλά πρωτα από ολα χαλάρωσε.

ΥΓ και μόλις βρεις το τρόπο πες το και σε εμένα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Γειά σας κορίτσια, τον περασμένο Μάιο απέβαλα και έκανα απόξεση. Η γιατρός μου μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες τέλος Αυγούστου όπου ήταν και οι γόνιμες μου ημέρες και ξεκινησαμε προσπάθειες. 

4 προσπάθειες και ακόμα τίποτα! Σε 3 μέρες περιμένω να αδειαθετησω και εξανα ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης αλλα ήταν αρνητικό πάλι.

Τι γίνεται;;; Μου έλεγαν ότι όταν κάνεις αποξεση μένεις πιο εύκολα μετά! Τι πάει λάθος; και εξετάσεις εκανα και τεστ ωορηξιας κάνω. Τι άλλο θελει; 

 

Εσεις σε πόσο καιρό μείνατε μετά από αποβολή-αποξεση;

 

Γειά σου maimoudaki!

Τίποτα δεν πάει λάθος κορίτσι μου απλά δεν έτυχε ακόμα. Δεν πρέπει να το σκέφτεσαι τόσο. Ίσως δεν έπρεπε να πάρεις και τέστ ωορρηξίας. Να είσαι χαλαρή και αισιόδοξη απολαμβάνοντας την κάθε στιγμή με τον σύζυγό σου και θα δεις ότι θα έρθει και το νινακι σύντομα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου maimoudaki!

Τίποτα δεν πάει λάθος κορίτσι μου απλά δεν έτυχε ακόμα. Δεν πρέπει να το σκέφτεσαι τόσο. Ίσως δεν έπρεπε να πάρεις και τέστ ωορρηξίας. Να είσαι χαλαρή και αισιόδοξη απολαμβάνοντας την κάθε στιγμή με τον σύζυγό σου και θα δεις ότι θα έρθει και το νινακι σύντομα!💗

Δυστυχώς ή ευτυχώς όλες αγχωνόμαστε για το πότε θα έρθει! Βιώσα την τρίτη μου αποβολή πριν περίπου ένα μήνα και παλέυω να συνέλθω καθώς με στεναχωρεί που γιορτινές μέρες δεν θα είμαι εγκυούλα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνέβη ξανά. Μετά την πρώτη μου αποβολή τη 14η εβδομάδα δεν έχω καταφέρει στις επόμενες να περάσω την 8η εβδομάδα! Θελω να ελπίζω ότι η νέα χρονιά θα είναι καλύτερη. Το 21 μου έδωσε 2 φορές χαρά αλλά έμεινε μισή! Ευχομαι σε όλες σας σύντομα μόνο χαρές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μου!

Πέρυσι τον Δεκέμβριο είχα μπει για αποξεση μέρα από παλινδρομη 8 εβδομάδων και ενώ μου έλεγαν όλοι ότι θα μείνω αμέσως μου πηρε κάποιους μήνες η αλήθεια...ο γιατρός μας είχε πει να προσπαθήσουμε μετά από κανένα τρίμηνο απουε μετά τον Μάρτιο ξεκινήσαμε προσπάθειες...και ξανά είδαμε θετικο τεστακι τωρα τον Οκτώβρη! Κανενα 7μηνο δλδ ...Ενώ περίμενα να μείνω πολύ πιο γρήγορα με βάση αυτά που μου έλεγαν ότι μένεις αμέσως! Αυτά από εμένα και σου εύχομαι τα καλύτερα!!! ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2021 at 7:47 ΜΜ, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Γειά σας κορίτσια, τον περασμένο Μάιο απέβαλα και έκανα απόξεση. Η γιατρός μου μου έδωσε το οκ για νέες προσπάθειες τέλος Αυγούστου όπου ήταν και οι γόνιμες μου ημέρες και ξεκινησαμε προσπάθειες. 

4 προσπάθειες και ακόμα τίποτα! Σε 3 μέρες περιμένω να αδειαθετησω και εξανα ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης αλλα ήταν αρνητικό πάλι.

Τι γίνεται;;; Μου έλεγαν ότι όταν κάνεις αποξεση μένεις πιο εύκολα μετά! Τι πάει λάθος; και εξετάσεις εκανα και τεστ ωορηξιας κάνω. Τι άλλο θελει; 

 

Εσεις σε πόσο καιρό μείνατε μετά από αποβολή-αποξεση;

 

καλημερα.. και εγω ειχα αποβολη τον μαιο και σεπτεμβριο ξεκινησα προσπαθειες.. ακομα δεν εμεινα εγκυος.. τον οκτωβριο εκανα ορμονικες εξετασεις (fsh, lh και Ε2) η lh μου ηταν χαμηλη.. πατος βασικα και ετσι τις επανελαβα τον επομενο μηνα μαζι με αρκετες αλλες και βγηκαν ολες μια χαρα.. ισορροπισαν και η fsh με την lh αρα απο θεμα ορμονες ειμαι μια χαρα.. στην πρωτη αποβολη τον 4ο μηνα εμεινα εγκυος.. βεβαια ειμουν και 29 χρ ... τωρα ειμαι 38.. φανταζομαι θα ερθει καποια στιγμη και αν οχι εχω ηδη κλεισει ραντεβου αρχες φεβρουαριου και θα δουμε πως θα προχωρησουμε.. οπως λενε τα κοριτσια θελει να μην εχεις αγχος.. εγω θα σου πω να μην εισαι στην πριζα συνεχεια και με τεστ στο χερι.. το αγχος δεν μπορεις να το αποφυγεις οταν εισαι σε τετοια διαδικασια.. σου ευχομαι η γεννηση του χριστου να σου φερει και το δικο σου σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2021 at 8:29 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Αν εσύ θες να γίνουν ίσως πιο γρήγορα τα πράγματα μίλα με το νέο έτος με το γιατρό σου.
Να νιώθεις ασφαλής και να αισθάνεσαι ότι έχεις κάνει ότι "πρέπει".
Αλλά μαγική συνταγή δεν υπάρχει.
και μένα όταν γέννησα το παιδί μου νεκρό στις 30 εβδομάδες μου έλεγαν οι νοσοκόμες "του χρόνου τέτοια μέρα θα έχεις άλλο"

Σχεδόν 4 χρόνια μετά, για πολλούς και διάφορους λόγους ακόμα προσπαθώ για δεύτερο παιδί.

Γιαυτό σου λέω, σε νιώθω απόλυτα αλλά πρωτα από ολα χαλάρωσε.

ΥΓ και μόλις βρεις το τρόπο πες το και σε εμένα 😁

ωωωω πολυ στεναχωρήθηκα τωρα που το διάβασα αυτο. Κρίμα!! Κρίμα που έπρεπε να περάσεις κάτι τέτοιο!!!

Όσο για το τι λένε....και μένα μετα απο την αποβολή που είχα μου ειπαν μετα απο τρεις μηνες να προσπαθήσω και θα μείνω εύκολα, το ίδο και μετα την υστεροσκόπηση και τώρα 2 χρόνια μετα ακόμα τίποτα. ούτε η εξωσωματική πέτυχε και εχω κάνει όοοοολες τις εξετάσεις....επομένως πείτε μου και μένα αν βρείτε το τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αν και καθυστερημένα σας ευχαριστώ όλες σας μια προς μια για το ενδιαφέρον. Από όσο καταλαβαίνω όλες συμφωνείτε στο ότι παίζει σημαντικό ρόλο το άγχος. Δύσκολο όμως να μη το σκέφτεσαι όλοι λένε μη το σκέφτεσαι και θα έρθει αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο. 

Δεν νομίζω ότι έρχεται και τόσο εύκολο απλά ίσως επειδή είμαστε σε χάλια ψυχολογική κατάσταση μετά από μια αποβολή ίσως για αυτό το λενε. 

Απογοήτευση σκέτη. Τουλάχιστον ειμαι όλη μέρα στη δουλειά και καπως ξεχνιέμαι. Εύχομαι σε όσες προσπαθείτε ο Δεκέμβριος να είναι ο τυχερός μας μήνας! καιιι υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...