Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι το τεστ να βγει θετικό θα φτιάξει και η ψυχολογία σου. Θα τη βάλω στην προσευχή τη μικρή Κωνσταντίνα και θα παρότρυνα και άλλα κορίτσια εδώ να το κάνουν αν μπορούν. 

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσια. Δεν έχω καρδιά σήμερα. Το πλάσμα μας . Δεν το χωνευουμε. Κ τι να πάρω να πω στην ξαδέρφη μου για το παιδάκι της δεν έχω λόγια να της πω της κοπέλας.

Σε ευχαριστώ για το τεστακι . Αν κ είχα κάνει οβιτρελ μέσα στη βδομάδα. Εντάξει.θα κάνω ένα έτσι από περιέργεια. Κ την Πέμπτη θα πάω κανονικά για την χοριακη μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσια. Δεν έχω καρδιά σήμερα. Το πλάσμα μας . Δεν το χωνευουμε. Κ τι να πάρω να πω στην ξαδέρφη μου για το παιδάκι της δεν έχω λόγια να της πω της κοπέλας.

Σε ευχαριστώ για το τεστακι . Αν κ είχα κάνει οβιτρελ μέσα στη βδομάδα. Εντάξει.θα κάνω ένα έτσι από περιέργεια. Κ την Πέμπτη θα πάω κανονικά για την χοριακη μου !

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ! Είναι άδικο μικρά παιδάκια να περνούν όλα αυτά. Ο Θεός να είναι δίπλα στο κοριτσάκι σας. Θα βγει νικήτρια από όλη αυτή την σκληρή μάχη που έχει να δώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσια. Δεν έχω καρδιά σήμερα. Το πλάσμα μας . Δεν το χωνευουμε. Κ τι να πάρω να πω στην ξαδέρφη μου για το παιδάκι της δεν έχω λόγια να της πω της κοπέλας.

Σε ευχαριστώ για το τεστακι . Αν κ είχα κάνει οβιτρελ μέσα στη βδομάδα. Εντάξει.θα κάνω ένα έτσι από περιέργεια. Κ την Πέμπτη θα πάω κανονικά για την χοριακη μου !

Μιμή μου δεν έχω λόγια για το κοριτσάκι σας. Ευχή μου να πάνε όλα καλά κ να το ξεπεράσει γρήγορα κ ανώδυνα.  Η ovitrelle θέλει περίπου 10 μέρες για να φύγει από τον οργανισμό σου, άρα αν δεν έχουν περάσει μήπως σου δημιουργήσει περισσότερο άγχος στο αν το τεστ είναι λόγω αυτής ή λόγω εγκυμοσύνης. Οι γιατροί συστήνουν να γίνει η χοριακή 14 μέρες μετά την ένεση για να είναι απόλυτα σίγουροι ότι έχει εξασθενήσει.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Μιμή μου δεν έχω λόγια για το κοριτσάκι σας. Ευχή μου να πάνε όλα καλά κ να το ξεπεράσει γρήγορα κ ανώδυνα.  Η ovitrelle θέλει περίπου 10 μέρες για να φύγει από τον οργανισμό σου, άρα αν δεν έχουν περάσει μήπως σου δημιουργήσει περισσότερο άγχος στο αν το τεστ είναι λόγω αυτής ή λόγω εγκυμοσύνης. Οι γιατροί συστήνουν να γίνει η χοριακή 14 μέρες μετά την ένεση για να είναι απόλυτα σίγουροι ότι έχει εξασθενήσει.  

Η αλήθεια είναι πως δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αυτή τη στιγμή. Νοιωθω τέτοιο ρίγος μέσα μου που δεν μπορώ να το περιγράψω. Την Τρίτη θα χειρουργηθεί η ανιψιά μου. Παιδιά είναι 11 χρόνων . Δεν μπορώ να το διανοήθω . Βλέπω κ ξανά βλέπω τη μαγνητική της κ με παίρνουν τα κλαματα. 

Θα κάνω το τεστ αύριο μεθαύριο αν κ ξέρω πως θα δείξει αχνό.απο την ένεση. Αλλά θα κάνω έτσι κ αλλιώς την χοριακη την Πέμπτη οπότε δεν θα αγχωθώ ιδιαίτερα. Το γνωρίζω ήδη. Θα αγχωθώ μόνο αν βγει τελείως αρνητικό το τεστ χαχα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ! Είναι άδικο μικρά παιδάκια να περνούν όλα αυτά. Ο Θεός να είναι δίπλα στο κοριτσάκι σας. Θα βγει νικήτρια από όλη αυτή την σκληρή μάχη που έχει να δώσει. 

Μακάρι ειλικρινά το κοριτσάκι μας 😢😢😢😢😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Μακάρι ειλικρινά το κοριτσάκι μας 😢😢😢😢😢😢😢

Να παρεις τηλέφωνο και να εξηγήσεις ότι τους αγαπάς και προσεύχεσαι να πάνε όλα καλά. Βοηθάει σε τέτοιες καταστάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Να παρεις τηλέφωνο και να εξηγήσεις ότι τους αγαπάς και προσεύχεσαι να πάνε όλα καλά. Βοηθάει σε τέτοιες καταστάσεις. 

Κορίτσια, καλημέρα,

Δεν πρόλαβα να κατουρήσω καλά καλά εμφανίστηκαν κατευθείαν κ οι δύο γραμμές. Αμέσως. Κ δεν είναι άχνη. Αλλά μάλλον είναι από την οβιτρελ !

10 η μέρα σήμερα !

16398971578314423048147658935773.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια, καλημέρα,

Δεν πρόλαβα να κατουρήσω καλά καλά εμφανίστηκαν κατευθείαν κ οι δύο γραμμές. Αμέσως. Κ δεν είναι άχνη. Αλλά μάλλον είναι από την οβιτρελ !

10 η μέρα σήμερα !

16398971578314423048147658935773.jpg

Τώρα που έκανες τόσες ovitrelle μήπως θα πρέπει να περιμένεις και άλλες μέρες για να κάνεις χοριακη; 

Ρωτάω επειδή δεν το έχω ξανά ακούσει με την ένεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τώρα που έκανες τόσες ovitrelle μήπως θα πρέπει να περιμένεις και άλλες μέρες για να κάνεις χοριακη; 

Ρωτάω επειδή δεν το έχω ξανά ακούσει με την ένεση

Θα πάω την Πέμπτη στην ώρα της να κάνω όπως είπε ο γιατρός... Για να μου έκανε ο γιατρός τελευταία ένεση πέμπτη πρωί κ χοριακη μια βδομάδα μετά σημαίνει πως έχει φύγει η δράση της σε μια βδομάδα ! Θα πάω κανονικά για χοριακή στις 14 μέρες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Θα πάω την Πέμπτη στην ώρα της να κάνω όπως είπε ο γιατρός... Για να μου έκανε ο γιατρός τελευταία ένεση πέμπτη πρωί κ χοριακη μια βδομάδα μετά σημαίνει πως έχει φύγει η δράση της σε μια βδομάδα ! Θα πάω κανονικά για χοριακή στις 14 μέρες !

Ααα ωραία. Πάντως σημάδια για περίοδο δεν έχεις; Οπότε είμαστε μια χαρά. 4 μέρες έμειναν😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 💕💕 

Έχουμε πολύ κακοκαιρία σήμερα ήρθε η Κάρμελ⛈⛈⛈⛈…η ημέρα σήμερα είναι για να πίνεις τσάι δίπλα στο δέντρο και να βλέπεις ταινίες 😉😉 

@Mimi26 θα περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη δεν έμειναν πολλες μερες πέρασε και οι μερες πολύ γρήγορα ☺️☺️ Εχεις κάποια συμπτώματα η τίποτα;;
 

Κορίτσια διάβαζα ότι για όλους όσους έρχονται Ελλάδα πρέπει να κάνουν τεστ pcr 72 ώρες πριν  ή rapid 24  ώρες Πριν είτε είσαι εμβολιασμενος ή μη… ισχύει αυτό ανακοινώθηκαν αυτά τα μετρα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα ωραία. Πάντως σημάδια για περίοδο δεν έχεις; Οπότε είμαστε μια χαρά. 4 μέρες έμειναν😍😍

Ποτέ δεν είχα τέτοια σημάδια εγώ γιατί ποτέ δεν είχα περίοδο χαχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 💕💕 

Έχουμε πολύ κακοκαιρία σήμερα ήρθε η Κάρμελ⛈⛈⛈⛈…η ημέρα σήμερα είναι για να πίνεις τσάι δίπλα στο δέντρο και να βλέπεις ταινίες 😉😉 

@Mimi26 θα περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη δεν έμειναν πολλες μερες πέρασε και οι μερες πολύ γρήγορα ☺️☺️ Εχεις κάποια συμπτώματα η τίποτα;;
 

Κορίτσια διάβαζα ότι για όλους όσους έρχονται Ελλάδα πρέπει να κάνουν τεστ pcr 72 ώρες πριν  ή rapid 24  ώρες Πριν είτε είσαι εμβολιασμενος ή μη… ισχύει αυτό ανακοινώθηκαν αυτά τα μετρα;;; 

Καλημέρα κορίτσι μου 

Ναι χρειάζεται pcr ή rapid ανεξάρτητα πιστοποιητικού. Όπως τα έχεις γράψει είναι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 💕💕 

Έχουμε πολύ κακοκαιρία σήμερα ήρθε η Κάρμελ⛈⛈⛈⛈…η ημέρα σήμερα είναι για να πίνεις τσάι δίπλα στο δέντρο και να βλέπεις ταινίες 😉😉 

@Mimi26 θα περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη δεν έμειναν πολλες μερες πέρασε και οι μερες πολύ γρήγορα ☺️☺️ Εχεις κάποια συμπτώματα η τίποτα;;
 

Κορίτσια διάβαζα ότι για όλους όσους έρχονται Ελλάδα πρέπει να κάνουν τεστ pcr 72 ώρες πριν  ή rapid 24  ώρες Πριν είτε είσαι εμβολιασμενος ή μη… ισχύει αυτό ανακοινώθηκαν αυτά τα μετρα;;; 

Ναι το ανακοίνωσαν στην τηλεόραση! Ισχύει και εμβολιασμενους κ μη ! 

Αγάπη μου πόνο στο στήθος έχω ! Μόνο κ πιάνω κ σαν μπαλάκια με πονάει πολύ στο πλάι κ από τις δύο μερίες έχουν πριστεί οι αδένες ...

Εμείς πάμε βόλτα Αθήνα μόλις φύγαμε από Λιβαδειά ❤️❤️🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. η καρμελ έφτασε και σε μας και είμαστε στο τζακι

@Mimi26 κορίτσι μου εύχομαι ο Άγιος Εφραίμ να προστατεύσει την μικρή.. αν μπορείς πήγαινε νέα μακρη στον Άγιο και πάρε λαδάκι να βάλει η μικρή πανω της .. είναι ο προστάτης των καρκινοπαθων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. η καρμελ έφτασε και σε μας και είμαστε στο τζακι

@Mimi26 κορίτσι μου εύχομαι ο Άγιος Εφραίμ να προστατεύσει την μικρή.. αν μπορείς πήγαινε νέα μακρη στον Άγιο και πάρε λαδάκι να βάλει η μικρή πανω της .. είναι ο προστάτης των καρκινοπαθων 

Θα το κάνω ειλικρινά!  Σήμερα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι! Την Τετάρτη θα χειρουργηθεί τελικά ! Αύριο μπαίνει για νοσηλεία η μικρούλα μας. Το κοριτσάκι μας . Εύχομαι κανένα παιδάκι ποτέ ξανά με ασθενεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Θα το κάνω ειλικρινά!  Σήμερα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι! Την Τετάρτη θα χειρουργηθεί τελικά ! Αύριο μπαίνει για νοσηλεία η μικρούλα μας. Το κοριτσάκι μας . Εύχομαι κανένα παιδάκι ποτέ ξανά με ασθενεια!

Να κάνουμε προσευχή στον Άγιο.. πάντα ακούει και το εχω ζήσει με φίλη μου.. μιλούσαμε με μνμ και μου έλεγε δεν είμαι καλά πεθαίνω και ξαφνικά δεν μου απάντησε..άρχισα την προσευχή και μετά από λίγα λεπτά μου στέλνει μνμ έκανα εμετό και συνηλθα.. μεγάλη η χάρη του.. να έχεις πίστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια θέλω να πέσω να πέσω έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου η ξαδερφη μου κλαίει απαρηγόρητη. Με πήρε η αδερφή μου είναι γιατρός κ μου το είπε ... Το ήξερε δεν μου είχε κάτι τόσες μέρες επειδή ήμουν με το θέμα δεν μπορώ να το χωνεψω κορίτσια... Δεν μπορώ. Το παιδί . Δεν μπορώ με τίποτα .... Σε ποια μάνα ρε κορίτσια αξίζει αυτό. ;;;; Σε ποια μάνα αξίζει αυτό κ σε ποια παιδική ψυχούλα ;

Ουτε τηλέφωνο δεν την παίρνω δεν έχω λόγια να της πω αλήθεια σας λέω .... Κ εμείς κλαίμε για μια εμβρυομεταφορά κ για τα λεφτά. 

Κορίτσια έχω χάσει το μυαλό μου τώρα σας λέω ... Είμαι τόσο δεμένη με τις ξαδέρφες μου όλες. Πιο πολύ κ από την ίδια μου την οικογένεια.

Πώς θα το ξεπεράσει το παιδάκι;

Τυχαία το βρήκε η οφθαλμίατρος....

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απ' το να ακούς για παιδάκια με αυτήν την παλιοαρρώστεια! Δύναμη και πολυ κουράγιο στους γονείς, γιατί ξεκινάει πολύ δύσκολος δρόμος. Αλλά να σκέφτεστε πως ίσως η οφθαλμίατρος το ανακάλυψε νωρίς, ευτυχώς τύχατε σε καλή,προφανώς,  γιατρό, και δε χάθηκε πολύτιμος χρόνος. Το έχουμε περάσει, δυστυχώς κι εμείς στην οικογένειά μου, το παιδάκι πρώτης μου ξαδέρφης, 2 χρονών τότε, καρκίνο στο νεφρό, και είναι μια χαρά τώρα. Αν χρειαστείτε βοήθεια για ο,τιδήποτε- δεν ξέρω πχ αν είστε από Αθήνα- απευθυνθείτε στην Φλόγα, ο ανηψιός μου έπρεπε να μεταβεί Γαλλία για επέμβαση και τα κανόνισαν όλα αυτοί, απίστευτο το έργο που επιτελούν.

Εύχομαι ολόψυχα καλή ανάρρωση στην κουκλίτσα σας!!!🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απ' το να ακούς για παιδάκια με αυτήν την παλιοαρρώστεια! Δύναμη και πολυ κουράγιο στους γονείς, γιατί ξεκινάει πολύ δύσκολος δρόμος. Αλλά να σκέφτεστε πως ίσως η οφθαλμίατρος το ανακάλυψε νωρίς, ευτυχώς τύχατε σε καλή,προφανώς,  γιατρό, και δε χάθηκε πολύτιμος χρόνος. Το έχουμε περάσει, δυστυχώς κι εμείς στην οικογένειά μου, το παιδάκι πρώτης μου ξαδέρφης, 2 χρονών τότε, καρκίνο στο νεφρό, και είναι μια χαρά τώρα. Αν χρειαστείτε βοήθεια για ο,τιδήποτε- δεν ξέρω πχ αν είστε από Αθήνα- απευθυνθείτε στην Φλόγα, ο ανηψιός μου έπρεπε να μεταβεί Γαλλία για επέμβαση και τα κανόνισαν όλα αυτοί, απίστευτο το έργο που επιτελούν.

Εύχομαι ολόψυχα καλή ανάρρωση στην κουκλίτσα σας!!!🤞🤞🤞

Ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά !🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά !🙏

Τώρα είδα πως ετοιμάζεται για χειρουργείο την Τετάρτη, πολύ καλό ότι ο όγκος είναι χειρουργήσιμος!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και το κοριτσάκι σας να είναι σύντομα γερό και δυνατό πίσω στο σπιτάκι του με την οικογένειά του! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια, καλημέρα,

Δεν πρόλαβα να κατουρήσω καλά καλά εμφανίστηκαν κατευθείαν κ οι δύο γραμμές. Αμέσως. Κ δεν είναι άχνη. Αλλά μάλλον είναι από την οβιτρελ !

10 η μέρα σήμερα !

16398971578314423048147658935773.jpg

Εύχομαι και μια θετική χοριακη τεράστια για να είναι διδυμακια 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Είμαι η Σοφία 32 χρονών και πρόσφατα είχα μία αποβολή στις 25 Οκτωβρίου όταν ήμουν έξι εβδομάδων και 5 ημερών...

Καταρχάς να ευχηθώ και εγώ στο κοριτσάκι Να πάνε όλα καλά με το χειρουργείο και να είναι γρήγορα πολύ καλά.. 

Θα πάω να ανάψω ένα κεράκι στον Άγιο Εφραίμ γιατι κατοικώ στη Νέα Μάκρη άρα θα είναι όλες τις προσευχές μαζί της...

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι...

Περιμένω περίοδο σε 3 μέρες, χθες έκανα μία χοριακή δηλαδή τέσσερις μέρες πριν την περίοδο και ήταν <1..

Έχω κάποια συμπτώματα εγκυμοσύνης ( στα οποία δεν δίνω και πολύ βάση γιατί φοβάμαι μην απογοητευτώ).

Θεωρείται ότι την χοριακή την έκανα νωρίς, δηλαδή αν υπήρχε εγκυμοσύνη θα το έδειχνε...

Ξέχασα να σας πω ότι είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στις 6 Νοεμβρίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2021 at 7:51 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ειδα τη συνομιλια σας και παιρνω το θαρρος να γραψω τη  γνωμη μου ενω το κανω πολυ σπανια, ποτε δενμαρεσει να κανω παρατηρηση σε καποιον και στη ζωη μου δεν εμπλεκομαι ποτε σε διαφωνιες..... Ομως βρε κοριτσι μου ενιωσα ενα μεγαλο κομπο στο λαιμο οταν διαβασα το μηνυμα σου το πρωι και για αρκετους λογους ταυτιζομαι με το μισοφεγγαρο- οχι ολο το μηνυμα αλλα μια συγκεκριμενη φραση .. Ξερω οτι δεν το εκανες με κακη προθεση, ειλικρινα το καταλαβαινω απτο υπολοιπο του μηνυματος. Αλλα οταν το ειδα σοκαριστηκα και σκεφτηκα οτι η κοπελα που θα το δει θα γινει κομματια και δυστυχως εγινε.

Το μισοφεγγαρο μας - την οποια γνωριζω ελαχιστα -- εχει περασει παρα πολυ δυσκολα με ολο αυτο που συνεβη, εχει αισθανθει πολυ ασχημα συναισθηματα και θεωρω οτι παρολο που δεν φταιει για οτι εγινε, ισως εχει και τυψεις. Οποτε πως μπορει να τη βοηθησει σε ολο αυτο η φραση που εγραψες '' βλεπω οτι δεν εισαι ετοιμη να υποδεχτεις νεο μωρο'' Ειναι παααααρα πολυ βαρια και θεωρω πως ειναι και αδικη γιατι το αν μια γυναικα ειναι ετοιμη να γινει μητερα η οχι το ξερει μονο η ιδια και δεν μπορει να το κρινει κανεις αλλος.. Ειδικα σ'ενα φορουμ που οσο και να μιλαμε καθημερινα δεν μπορουμε να γνωριζουμε σε βαθος καποιον παρα μονο ενα μικρο κομματι υου οποτε πρεπει να ημαστε λιγο προσεκτικοι στο τι γραφουμε... Και στο λεω αυτο γιατι μπορει μια φραση που θα πουμε σε καποιον ανθρωπο (θετικη η αρνητικη) να στριφογυριζει στο μυαλο του για πολυ καιρο και να τον βασανιζει ιδιαιτερα οταν ειναι πληγωμενος σε ενα συγκεκριμενο θεμα και αρα ευαισθητος στο τι θα πουν οι αλλοι. Εμενα προσωπικα μου εχει συμβει.

Και παλι υπερτονιζω οτι τα γραφω αυτα με αγαπη και χωρις διαθεση για κριτικη!!! Αλλα αισθανθηκα κι εγω ασχημα διαβαζοντας το μηνυμα και ηθελα να το μοιραστω.  Σου ευχομαι καλα Χριστουγεννα κοριτσι μου με υγεια, χαρα. Μεσα απτην καρδια μου καλη αναρρωση και ό,τι καλυτερο στη ζωη σου για σενα και το παιδακι σου.💗

@misofeggaro . Διαβασα οτι εισαι κομματια, κοριτσι μου η κοπελα φαινεται ξεκαθαρα τοεγραψε με αγαπη και χωρις καμια κακη προθεση. Παρολα αυτα στο μελλον θελω να εισαι δυνατη και να μην επηρεαζεσαι απο σχολια που μπορει να σε στενοχωρησουν.  Εισαι ενας πολυ ευαισθητος ανθρωπος με υπεροχη ψυχη , και αληθεια πιστευω οτι θα γινεις η πιο γλυκια μανουλα. Και εισαι ετοιμη και θα γινεις!!!Το πιστευω βαθια 💗

Συγγνώμη, τώρα είδα το μήνυμα, και φυσικά καλά κάνεις και παρεμβαίνεις στη συζήτηση. Και νιώθω πάρα πολύ άσχημα που με το ποστ μου στενοχώρησα την @misofeggaro Αυτό που ήθελα να πω είναι, και τελικά βγήκε προς τα έξω τελείως λάθος (πολύ λάθος φρασεολογία όντως από μέρους μου) είναι πως πρέπει να φροντίσει τον εαυτό της, και να μην πιέζεται από την ηλικία της, να το αφήσει στην άκρη, γιατί αυτό που πέρασε ήταν απίστευτα τραυματικό, τόσο ψυχικά, αλλά και σωματικά. Εδώ με μια κανονικότατη εγκυμοσύνη, και συστήνουν να περιμένεις έναν χρόνο για να επανέλθει το σώμα, πόσο μάλλον με μια τόσο τραυματικη εμπειρία, για να ξαναμείνεις έγκυος. Να αφήσει το σώμα της, και την ψυχή της να επουλωθούν με τον ρυθμό τους, κι όλα θα γίνουν, και να μην αγχώνεται γι' αυτό το 40+, είναι μόνο ένας αριθμός, εκεί ήθελα να δώσω έμφαση, και τα 'κανα...  🤬☹️ Ειλικρινά συγγνώμη και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια, καλημέρα,

Δεν πρόλαβα να κατουρήσω καλά καλά εμφανίστηκαν κατευθείαν κ οι δύο γραμμές. Αμέσως. Κ δεν είναι άχνη. Αλλά μάλλον είναι από την οβιτρελ !

10 η μέρα σήμερα !

16398971578314423048147658935773.jpg

Ευχομαι θετικη χοριακη μιμη μου!!!!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...