Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita?                                                                                    

Lacostaki:09/01

Ntinaki83:?

Mimi26:23/12

 misofeggaro:17/12

Ευάγγελος τ:? 

 

Αννι:20/09                                   

Heart:17/12

Antonia2:01/01

Hopemumtobe:27/12

Αννια27:? 

 Litsadi:? 

Κατεριναπαπ:14/10

Raf123 :31/12

Tina21:13/10

babyblue94:16/12

Maimoudaki92 :15/11

Canlib:13/11

Nandia _:24/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πωωωω εντάξει.

Και εγώ σήμερα σταμάτησα τη δουλειά που πρόσεχα ένα παιδάκι περιστασιακά γιατί ήθελα να ρυθμίσω άλλες δουλειές πριν πιάσω κανονική δουλειά. Από όταν της είχα πει ότι θα σταματήσω και να βρει άλλη κοπέλα εδώ και 2 μήνες πριν. Αυτή από τότε μου μιλούσε πολύ άσχημα προσβλητικά και με ταπεινωνε..

Εγώ γενικά έκανα υπομονή μέχρι την άλλη Παρασκευή που θα σταμάταγα έτσι κι αλλιώς και έλεγα μέσα μου δεν πειράζει ας τα αντέξω και αυτά που λέει και θα φύγω Σε λίγες μέρες. 

Ε λοιπόν πάω σήμερα και μου λέει όταν ξυπνήσει το παιδί στείλε μου μήνυμα. Εγώ ξέχασα να της στείλω γιατί μου είχε αφήσει και το άλλο της παιδί να το ετοιμάσω για το σχολείο χωρίς να έχουμε κάνει τέτοια συμφωνία. Και με πήρε με ένα υφάκι να μου πει ότι Γιατί Δεν της έχω πει ότι έχει ξυπνήσει ο μικρός. Και της λέω με όλα αυτά ξεχάστηκα. Και μου λέει από δω και πέρα ότι θα σου ξαναπώ για το μικρό Θα το θυμάσαι για αυτό πληρώνεσαι. Και μου γύρισαν τα λαμπάκια. Το ποτήρι ξεχείλισε. 

Της έλεγα ποια νομίζεις ότι είσαι ότι σε έχω και ανάγκη νομίζεις ότι όλοι είναι στα πόδια σου υπάλληλοι. Νομίζεις ότι είμαι σκλάβος σου και μου μιλάς συνέχεια με άσχημο τρόπο και επιβλητικό και στην προστακτική. Αν θες να ξέρεις υπομονή κάνω για το παιδί για να μην πάθεις σοκ με καινούργια κοπέλα την άλλη εβδομάδα την περιμένω πως και πως να τελειώσω. Και μου λέει και εγώ υπομονή κάνω. Και της λέω για να μην κάνεις λοιπόν πολύ υπομονή χωρίς κιόλας να σου έχω κάνει και τίποτα .εγώ σταματάω σήμερα και τελειώνει το πανηγυράκι. Και έφυγα σήμερα τελευταία μέρα. Και αυτοί ως τιμωρία μου είπε ότι τα λεφτά που Μου χρωστάει θα μου τα δώσει τέλος του μήνα και δεν μου τα δίνει τώρα. Βέβαια με τον άντρα της μίλησα τα βρήκαμε και μου είπε το συντομότερο Θα σου τα δώσω μόλις πληρωθώ μπορεί και σε μία εβδομάδα. Όχι θα κάτσω να με ταπεινώνει ο καθένας για Ψωρο δεκάρες. Να χάνω την αξιοπρέπεια μου. 

Πόσο κόμπλεξ εκρυβε αυτή η κοπέλα..  μην σκας .. αυτή θα χάσει και με τέτοιο χαρακτήρα που εχει δεν θα μείνουν και πολλοί δίπλα της..μόνο ομιοι της και επειδή εσύ δεν είσαι σιγα μην καθόσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. εγω εχω ξεκινήσει δουλειές.. μην φανταστείτε τπτ ιδιαίτερο.. τα πάνω πάνω γιατί από βδομάδα που θσ είμαι σπίτι είπα την μία μέρα να κάνω τον πάνω όροφο την άλλη τον κάτω και μια μέρα τα έξω..αυλή και βεράντες.. άστε που εχω τα παιδιά και όλο μαμά μαμά.. όταν είναι να πάνε σχολείο δεν σηκώνονται αν θα είναι σκ από το χάραμα στο ποδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν θεώρησα πως θα κάνω τόσο κακο για μια φορά, που έτυχε, κ για αυτή τη ποσότητα. Ήταν και ωραία η παρέα είχαμε πάει και στη Χαλκίδα κ το ευχαριστήθηκα! Θα επηρεάσει αυτό την "ενδεχόμενη" εμφύτευση;;;;;; 

Καλημέρα κιόλας με 🌨️🌨️🌨️🌨️ εδώ!

Α στο μεταξύ να ξέρετε δεν γράφω πολύ γιατί νομίζω πως δεν έχω πετύχει κ απλά περιμένω να περάσουν οι μέρες να φάω την πικρά....έχω απογοητευτεί τελείως νομίζω πως ούτε καν δεν είμαι έγκυος.... Πετάω από ψυχολογία 🤣

Καλημέρα κορίτσι μου! Έχουν περάσει οι μέρες που γίνεται οι εμφύτευση (παρακολουθώ την ομαδούλα σας και θυμάμαι πότε περίπου έκανες την εμβρυομεταφορά), οπότε μη φοβάσαι μη τυχόν το 1,5 ποτηράκι κρασί επηρεάσει την εμφύτευση... Άλλωστε δεν πρέπει να ξεχνάμε και όλες εκείνες τις γυναίκες που μένουν έγκυες φυσιολογικά και το παίρνουν είδηση μετά από αρκετές μέρες καθυστέρηση...ε όλες αυτές και τα ποτάκια τους έπιναν στο μεσοδιάστημα και τα τσιγαράκια τους κάνανε, χωρίς καμία επίδραση. Για την προγεστερονη που λαμβάνεις να ξέρεις, οι περισσότεροι γιατροί τη δίνουν υποστηρικτικά εάν δεν έχεις εντοπισμένο πρόβλημα φυσικά. Επομένως δυο ώρες καθυστέρηση θεωρώ ότι δεν έκαναν ζημιά... Κ εγώ προχθές την πήρα με μία ώρα καθυστέρηση... Προσπάθησε λοιπόν να είσαι ήρεμη και μη γεμίζεις με τύψεις! Και φυσικά να είσαι αισιόδοξη! Σου εύχομαι να έχεις ένα πολύ ωραίο νούμερο χοριακής! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Έχουν περάσει οι μέρες που γίνεται οι εμφύτευση (παρακολουθώ την ομαδούλα σας και θυμάμαι πότε περίπου έκανες την εμβρυομεταφορά), οπότε μη φοβάσαι μη τυχόν το 1,5 ποτηράκι κρασί επηρεάσει την εμφύτευση... Άλλωστε δεν πρέπει να ξεχνάμε και όλες εκείνες τις γυναίκες που μένουν έγκυες φυσιολογικά και το παίρνουν είδηση μετά από αρκετές μέρες καθυστέρηση...ε όλες αυτές και τα ποτάκια τους έπιναν στο μεσοδιάστημα και τα τσιγαράκια τους κάνανε, χωρίς καμία επίδραση. Για την προγεστερονη που λαμβάνεις να ξέρεις, οι περισσότεροι γιατροί τη δίνουν υποστηρικτικά εάν δεν έχεις εντοπισμένο πρόβλημα φυσικά. Επομένως δυο ώρες καθυστέρηση θεωρώ ότι δεν έκαναν ζημιά... Κ εγώ προχθές την πήρα με μία ώρα καθυστέρηση... Προσπάθησε λοιπόν να είσαι ήρεμη και μη γεμίζεις με τύψεις! Και φυσικά να είσαι αισιόδοξη! Σου εύχομαι να έχεις ένα πολύ ωραίο νούμερο χοριακής! ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!! Ναι είμαι 9η μέρα σήμερα , προσπαθώ ! Νοιωθω τύψεις βασικά ότι κάνω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Εσεις κοριτσια τι θα κανετε το σκ σας;

@Hopemumtobe σημερα πας την εκδρομη σου; να περασει τελεια κουκλα μου!!!!!!🎉🍾🍸

Κορίτσι μου καλημέρα! Ε δεν είναι της μοοίρας μου να πάβ κάπου🤣άσε ΄όλη μερα χθες την περασα στο τηλεφωνο και γεμιζοντας αδειαζοντας βαλιτσα! Πφφφφφφφ! Η μια φιλη μου ειχε καποια ηπια συμπτωματα μονο συναχι βασικα, το τεστ για κοβιντ ειναι αρνητικο αλλα γενικα με σταματησε γιατι ποτε δεν ξερεις! Περιμενω να δω πως θα ειναι και να κανει μοριακο και ισως παω απο Δευτεςρα. Σε καθε περιπτωση κανονισα πολλα πργαματα με φιλους το Σαββατοκυριακο και αποφασισα οτι θα περασω χαλαρη και καθολου αγχωμενη για τα γνωστα θεματα ετσι για την αλλαγη 😁 Ειδα για αυτο με ωορηξια που εγραψες θα σου ελεγα εχε τιε επαφες σου και μην το σκεφτεσαι, ποτεδεν ξερεις😉

Αγαπημενες μου καλο Σαββατοκυριακο💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!! Ναι είμαι 9η μέρα σήμερα , προσπαθώ ! Νοιωθω τύψεις βασικά ότι κάνω !! 

Εεε εντάξει! Από εμφύτευση ό,τι ήταν να γίνει έγινε! Να χαλαρώσεις! Καταλαβαίνω είναι δύσκολο, και που θα βήξουμε-γελάσουμε αγχωνόμαστε  γιατί τραντάζεται η κοιλιά μας...😂 Άλλα όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Ηρεμία & ξεκούραση χρειάζεται χωρίς να φτάνουμε στα άκρα! Να κάνεις αυτό που σ’ ευχαριστεί και σε ηρεμεί! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Εδώ σε εμάς χιονιζει

Καλημέρα τι ωραιααααα ❄️❄️❄️❄️🌨🌨🌨☃️️ Και εμας μας χιόνισε πρέπει στα βουνά γιατί έχει πολύ κρυυυοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Λογικα θα εχεις ωορρηξια σε 24-36 ωρες!!!!!!!😉😉😉🎉🎉🎉🎉🎉

Αυριο δωστε πονοοοοο!!!!!!!

Ευτυχως έπεσε ΣΚ 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. εγω εχω ξεκινήσει δουλειές.. μην φανταστείτε τπτ ιδιαίτερο.. τα πάνω πάνω γιατί από βδομάδα που θσ είμαι σπίτι είπα την μία μέρα να κάνω τον πάνω όροφο την άλλη τον κάτω και μια μέρα τα έξω..αυλή και βεράντες.. άστε που εχω τα παιδιά και όλο μαμά μαμά.. όταν είναι να πάνε σχολείο δεν σηκώνονται αν θα είναι σκ από το χάραμα στο ποδι

Καλημερααα έτσι είναι τα παιδιά και εμεις ΣΚ από πολύ νωρις ξυπνούσαμε για να βλέπαμε τβ τα προγράμματα μας 

και εγώ καθάρισμα σήμερα γιατί όλη την εβδομάδα δεν πρόλαβα τίποτα να κάνω και έχω και πολλά ρούχα για πλυντήριο 😑😑😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! Ε δεν είναι της μοοίρας μου να πάβ κάπου🤣άσε ΄όλη μερα χθες την περασα στο τηλεφωνο και γεμιζοντας αδειαζοντας βαλιτσα! Πφφφφφφφ! Η μια φιλη μου ειχε καποια ηπια συμπτωματα μονο συναχι βασικα, το τεστ για κοβιντ ειναι αρνητικο αλλα γενικα με σταματησε γιατι ποτε δεν ξερεις! Περιμενω να δω πως θα ειναι και να κανει μοριακο και ισως παω απο Δευτεςρα. Σε καθε περιπτωση κανονισα πολλα πργαματα με φιλους το Σαββατοκυριακο και αποφασισα οτι θα περασω χαλαρη και καθολου αγχωμενη για τα γνωστα θεματα ετσι για την αλλαγη 😁 Ειδα για αυτο με ωορηξια που εγραψες θα σου ελεγα εχε τιε επαφες σου και μην το σκεφτεσαι, ποτεδεν ξερεις😉

Αγαπημενες μου καλο Σαββατοκυριακο💖💖💖

Καλημεραααα μακάρι να μην έχει κοβιντ η φίλη σου ☺️
 

Καλά έκανες ημερες για χαλάρωση και fun που λένε κ στο εξωτερικό 😉😉😉 να περάσεις τέλεια!!!!! 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλό ΣΚ κοπελες καλημεραααα 💕💕💕

Κορίτσια έχω πάθει σοκ, με έχουν πάρει τα κλάματα....

Μόλις έμαθα πως η ανιψιά μου 12χρ έχει καρκίνο στο κεφάλι ...

Θέλω να πέσω κάτω έχω καταρρεύσει.... Δεν είμαι καθόλου καλά ...... Τρέμω ολόκληρη. Πια εξωσωματικη κ μαλακίες θέλω να κλάψω σαν μωρό πως κρατιέμαι ... 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα έτσι είναι τα παιδιά και εμεις ΣΚ από πολύ νωρις ξυπνούσαμε για να βλέπαμε τβ τα προγράμματα μας 

και εγώ καθάρισμα σήμερα γιατί όλη την εβδομάδα δεν πρόλαβα τίποτα να κάνω και έχω και πολλά ρούχα για πλυντήριο 😑😑😑

Καλα απο πλυντήρια μην ρωτάς..  έβαλα μέχρι στιγμής 2 και εχω ακόμα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ, με έχουν πάρει τα κλάματα....

Μόλις έμαθα πως η ανιψιά μου 12χρ έχει καρκίνο στο κεφάλι ...

Θέλω να πέσω κάτω έχω καταρρεύσει.... Δεν είμαι καθόλου καλά ...... Τρέμω ολόκληρη. Πια εξωσωματικη κ μαλακίες θέλω να κλάψω σαν μωρό πως κρατιέμαι ... 😢

Παναγία μου.. τι να πω.. κάθε φορά που ακούω κάτι τέτοιο μπαίνω στην θέση αυτής της μάνας και θέλω να πεθάνω.. ο Άγιος Εφραίμ είναι προστάτης των καρκινοπαθων.. κάνε καμιά προσευχή.. πάντα ακούει.. αν μπορείς πήγαινε και στην νέα μάκρη να πάρεις λαδάκι να σταυρωσεις το παιδί..  τι να πω.. ο Άγιος Εφραίμ να την προστατεύει 😥😥🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ, με έχουν πάρει τα κλάματα....

Μόλις έμαθα πως η ανιψιά μου 12χρ έχει καρκίνο στο κεφάλι ...

Θέλω να πέσω κάτω έχω καταρρεύσει.... Δεν είμαι καθόλου καλά ...... Τρέμω ολόκληρη. Πια εξωσωματικη κ μαλακίες θέλω να κλάψω σαν μωρό πως κρατιέμαι ... 😢

Αχ κορίτσι μου κρατήσου ψύχραιμη το καταλαβαίνω αυτό που νιωθεις γιατί και εγώ όταν έμαθα για κάποιον πολύ στενό μου άνθρωπο ελεγα καθομαι κ στεναχωριεμαι για βλακείες ενώ υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα…το σημαντικό είναι να είστε δυνατοί για αυτή την ψυχούλα να μην της δείξετε ποτέ ποσό μεγάλο είναι το πρόβλημα…έχει και η γειτόνισσα μου πολύ πιο μικρή από εμένα καρκίνο στον εγκέφαλο και αν σας πω την ιστορία της θα φρικάρετε ομως είναι τόσο μα τόσο αισιόδοξη και δυνατή που το καταπολεμά λες και δεν έχει τίποτα…!!! Η καλή ψυχολογία σε αυτή την ασθένεια είναι ότι εχεις σύμμαχο σου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κορίτσι μου κρατήσου ψύχραιμη το καταλαβαίνω αυτό που νιωθεις γιατί και εγώ όταν έμαθα για κάποιον πολύ στενό μου άνθρωπο ελεγα καθομαι κ στεναχωριεμαι για βλακείες ενώ υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα…το σημαντικό είναι να είστε δυνατοί για αυτή την ψυχούλα να μην της δείξετε ποτέ ποσό μεγάλο είναι το πρόβλημα…έχει και η γειτόνισσα μου πολύ πιο μικρή από εμένα καρκίνο στον εγκέφαλο και αν σας πω την ιστορία της θα φρικάρετε ομως είναι τόσο μα τόσο αισιόδοξη και δυνατή που το καταπολεμά λες και δεν έχει τίποτα…!!! Η καλή ψυχολογία σε αυτή την ασθένεια είναι ότι εχεις σύμμαχο σου !!!!

Κορίτσια θέλω να πέσω να πέσω έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου η ξαδερφη μου κλαίει απαρηγόρητη. Με πήρε η αδερφή μου είναι γιατρός κ μου το είπε ... Το ήξερε δεν μου είχε κάτι τόσες μέρες επειδή ήμουν με το θέμα δεν μπορώ να το χωνεψω κορίτσια... Δεν μπορώ. Το παιδί . Δεν μπορώ με τίποτα .... Σε ποια μάνα ρε κορίτσια αξίζει αυτό. ;;;; Σε ποια μάνα αξίζει αυτό κ σε ποια παιδική ψυχούλα ;

Ουτε τηλέφωνο δεν την παίρνω δεν έχω λόγια να της πω αλήθεια σας λέω .... Κ εμείς κλαίμε για μια εμβρυομεταφορά κ για τα λεφτά. 

Κορίτσια έχω χάσει το μυαλό μου τώρα σας λέω ... Είμαι τόσο δεμένη με τις ξαδέρφες μου όλες. Πιο πολύ κ από την ίδια μου την οικογένεια.

Πώς θα το ξεπεράσει το παιδάκι;

Τυχαία το βρήκε η οφθαλμίατρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ, με έχουν πάρει τα κλάματα....

Μόλις έμαθα πως η ανιψιά μου 12χρ έχει καρκίνο στο κεφάλι ...

Θέλω να πέσω κάτω έχω καταρρεύσει.... Δεν είμαι καθόλου καλά ...... Τρέμω ολόκληρη. Πια εξωσωματικη κ μαλακίες θέλω να κλάψω σαν μωρό πως κρατιέμαι ... 😢

Να έχετε δύναμη και κουράγιο να της σταθείτε όσο μπορείτε σε αυτό που βιώνει, ο Θεός να βάλει το χέρι του να γίνει ένα θαύμα να το ξεπεράσει το κορίτσι. Από πλευράς μου σε παρακαλώ πολύ γράψε το μικρό όνομα της εδώ να την αναφερω στην προσευχή μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Mimi26 μου πόσο στενάχωρο νέο.... 🥺 Εύχομαι να είναι περαστικά, να το ξεπεράσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται κ να μην ταλαιπωρηθεί. Μακάρι η Παναγία μας να βάλει το χέρι της κ να το θυμάστε μετά από καιρό σαν δυσάρεστη περιπέτεια. Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου... έχω παιδιά κ ανίψια κ δεν υπάρχει χειρότερος φόβος από το να τους συμβεί κακό 

Όπως είπε η @evaioan αν θες βάλε το μικρό της όνομα να την βάλουμε στις προσευχές μας, θα πάω να της ανάψω κεράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Mimi26 μου πόσο στενάχωρο νέο.... 🥺 Εύχομαι να είναι περαστικά, να το ξεπεράσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται κ να μην ταλαιπωρηθεί. Μακάρι η Παναγία μας να βάλει το χέρι της κ να το θυμάστε μετά από καιρό σαν δυσάρεστη περιπέτεια. Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου... έχω παιδιά κ ανίψια κ δεν υπάρχει χειρότερος φόβος από το να τους συμβεί κακό 

Όπως είπε η @evaioan αν θες βάλε το μικρό της όνομα να την βάλουμε στις προσευχές μας, θα πάω να της ανάψω κεράκι 

Όλα μαζί .... Οι εξετάσεις του συντρόφου μου δεν βγήκα καλές επίσης.... Έχει πέσει η κινητικότητα κ η μορφολογία.

Εχει ανέβει η ποσότητα.πφφφ μα τι γίνεται.

Τα παράτησα όλα κ έφυγα πήγα σε ένα οικογενειακό σπίτι δεν με χωράγε ο τόπος το πρωί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η λογική της επίκλησης του ονόματος ενός ασθενή στην προσευχή στηρίζεται στην παραβολή της ίασης του παράλυτου από τον Κύριο στην Αγία Γραφή. Ο παράλυτος με βάση την ανθρώπινη λογική δε θα περπατούσε ποτέ αλλά η επιμονή του πλήθους να τον μεταφέρει ενώπιον του Ιησού προκειμένου να θεραπευτεί συγκίνησε το έλεος Του και πραγματοποίησε αυτό το θαύμα. Για αυτό όταν μας συμβαίνει κάτι τραγικό ζητούμε από πολλούς να προσεύχονται για να ενεργοποιηθεί το έλεος του Θεού και να ξεπεράσουμε μια μη αναστρέψιμη ανθρώπινη κατάσταση. 

Μπορεί με την προσπάθεια για εγκυμοσύνη να στεναχωρουμαστε με πράγματα που δεν απειλούν τη ζωή μας αλλά μας δυσαρεστουν βαθιά διότι η ανάγκη τεκνοποιησης για τη γυναίκα είναι ζωτική με την έννοια της δημιουργίας μιας νέας ζωής από τα σπλάχνα της, γεγονός θαυματουργό από μόνο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Εδώ σε εμάς χιονιζει

Που μενεις κοριτσι μου; Εννοω αθηνα η σε επαρχια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Mimi26 μου πόσο στενάχωρο νέο.... 🥺 Εύχομαι να είναι περαστικά, να το ξεπεράσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται κ να μην ταλαιπωρηθεί. Μακάρι η Παναγία μας να βάλει το χέρι της κ να το θυμάστε μετά από καιρό σαν δυσάρεστη περιπέτεια. Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου... έχω παιδιά κ ανίψια κ δεν υπάρχει χειρότερος φόβος από το να τους συμβεί κακό 

Όπως είπε η @evaioan αν θες βάλε το μικρό της όνομα να την βάλουμε στις προσευχές μας, θα πάω να της ανάψω κεράκι 

Κωνσταντίνα την λένε τη μικρή μας ... Έχω καταρρεύσει κορίτσια... Τι κεραμίδα ήταν αυτή πρωί πρωί ...τι κρύος ιδρώτας με έκοψε δεν ήξερα προς τα πού να κάνω ...δεν με χωράγε σας λέω ο καναπές.... Είναι ήδη στην Αθήνα σε γαιτρο είχα ραντεβού πριν λίγο .... Ο θεός να βάλει το χέρι του στο παιδί μας 😢.

Πώς είστε κορίτσια ;

Έρχεται σε λίγο ο σύντροφός μου από δουλειά, μου είπε να πάρει ένα τεστ εγκυμοσύνης να κάνουμε μαζί αύριο το πρωί είμαι 10 μέρες μετά τη εμβρυομεταφορά.

Να δούμε αν θα είναι αχνό κλπ.εχω κάνει βέβαια οβιτρελ. Σήμερα με πονάει το στήθος μου πολύ. Πρώτη μέρα με ενόχλησε στο πλάι με ενοχλεί σαν να ναι σκληρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κωνσταντίνα την λένε τη μικρή μας ... Έχω καταρρεύσει κορίτσια... Τι κεραμίδα ήταν αυτή πρωί πρωί ...τι κρύος ιδρώτας με έκοψε δεν ήξερα προς τα πού να κάνω ...δεν με χωράγε σας λέω ο καναπές.... Είναι ήδη στην Αθήνα σε γαιτρο είχα ραντεβού πριν λίγο .... Ο θεός να βάλει το χέρι του στο παιδί μας 😢.

Πώς είστε κορίτσια ;

Έρχεται σε λίγο ο σύντροφός μου από δουλειά, μου είπε να πάρει ένα τεστ εγκυμοσύνης να κάνουμε μαζί αύριο το πρωί είμαι 10 μέρες μετά τη εμβρυομεταφορά.

Να δούμε αν θα είναι αχνό κλπ.εχω κάνει βέβαια οβιτρελ. Σήμερα με πονάει το στήθος μου πολύ. Πρώτη μέρα με ενόχλησε στο πλάι με ενοχλεί σαν να ναι σκληρό. 

Καλή επιτυχία εύχομαι το τεστ να βγει θετικό θα φτιάξει και η ψυχολογία σου. Θα τη βάλω στην προσευχή τη μικρή Κωνσταντίνα και θα παρότρυνα και άλλα κορίτσια εδώ να το κάνουν αν μπορούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ, με έχουν πάρει τα κλάματα....

Μόλις έμαθα πως η ανιψιά μου 12χρ έχει καρκίνο στο κεφάλι ...

Θέλω να πέσω κάτω έχω καταρρεύσει.... Δεν είμαι καθόλου καλά ...... Τρέμω ολόκληρη. Πια εξωσωματικη κ μαλακίες θέλω να κλάψω σαν μωρό πως κρατιέμαι ... 😢

😭😭😭😭 Δεν εχω λογια. Δυναμη και κουραγιο για το παιδι κ τους γονεις του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...