Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

και ειχατε συνεχομενες επαφες ε;; εννοω καθημερινες...

δεν υπαρχει συνταγη.. μακαρι να υπηρχε... ο παραγοντας τυχη και timing υπαρχει παντου! ελπιζω τωρα που εκανα τη σαλπιγγογραφια και ντοπαρεται ο αντρας μου με βιταμινες να πλησιασουμε το ονειρο!!!😉

Καλά κοίτα από μια επαφή είχαμε την κάθε ημέρα, αλλά θα είμαι ειλικρινής επαφή δε σημαίνει πάντα οργασμός για τη γυναίκα, οπότε μπορώ να πω ότι έτυχε στα πλαίσια μιας από αυτές τις επαφές να το απολαύσω πραγματικά, εκεί ξεχάστηκα τελείως από ότι είναι προσπάθεια για παιδί. Νομίζω τότε πρέπει να έδεσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Eυτυχως ειμαι καλυτερα.. κανενα πονακι χαμηλα το εχω αλλα οκ αρχισε και το φουσκωμα της περιοδου αρα λογικο ειναι..  το θεμα ειναι οτι νοιωθω συνεχεια σαν να κατουριεμαι απο την ωορρηξια και μετα

χμμμ... την κραταμε τη συχνοουρια....!!!!😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση. 

Δυστυχώς όμως είμαι μια μαμά χωρίς μωρό. 

Εύχομαι τα καλύτερα και στις δύο μας. 

το εχεις αγγελο στον ουρανο.. εγω εχω δυο αγγελακια.. το πιο σημαντικο ειναι να μην χανεις την ηρεμια της ψυχης σου και την πιστη σου.. θα ερθει και το παιδακι σου.. εχεις χρονο ακομα 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

θα χαλαρωσω? οταν τους εχω σπιτι ολο κατι θελουν και κυριως μολις με δουνε να κατσω.. σαν να το εχουν κανει ταμα αμα κατσω να θυμουνται οτι κατι θελουν

κλαιωωωω!!!!!!!!!!!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

χμμμ... την κραταμε τη συχνοουρια....!!!!😉😉

δεν ειναι συχνοουρια σχετικα αλλα σαν να εχω συνεχεια υγρα.. τωρα βεβαια ειναι κοντα και η περιοδος που ειναι λογικο να εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χμμμ... την κραταμε τη συχνοουρια....!!!!😉😉

Μακάρι να είναι κάτι άλλο, αλλά από την άλλη πάντα να κραταμε μικρό καλάθι. 

Και εγώ το έχω πάθει πολλές φορές. Ειναι επειδή αυξάνεται η προγενεστερονη. Εγώ κορίτσια θα είναι εδώ για να σας προσγειωνω ώστε να μην το περιμένετε και αν φεύγει το άγχος. Και μόλις έρθει θα τρελαίνεστε από την χαρά ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

κλαιωωωω!!!!!!!!!!!!!😂😂😂😂

ασε ασε... ωρε ωρες τους λεω θα παρω τα βουνα.. προχτες παλι μου αρχισε ο μεγαλος για αδελφακι και του λεω μωρο δεν ηθελες? οριστε βρηκαμε και του δειχνω το κουταβακι που βρηκαμε αδεσποτο και το υοθετισαμε.. μου λεει σε κατι πιο ανθρωπινο ηθελα βασικα χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μακάρι να είναι κάτι άλλο, αλλά από την άλλη πάντα να κραταμε μικρό καλάθι. 

Και εγώ το έχω πάθει πολλές φορές. Ειναι επειδή αυξάνεται η προγενεστερονη. Εγώ κορίτσια θα είναι εδώ για να σας προσγειωνω ώστε να μην το περιμένετε και αν φεύγει το άγχος. Και μόλις έρθει θα τρελαίνεστε από την χαρά ♥️♥️♥️

καλα κανεις αν και ειμαι προσγειωμενη.. τουλαχιστον πιο πολυ απο αλλες φορες 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

καλα κανεις αν και ειμαι προσγειωμενη.. τουλαχιστον πιο πολυ απο αλλες φορες 💖

Εγώ κορίτσια τους τελευταίους δυο-τρεις μήνες δεν το σκέφτομαι καθόλου τουλάχιστον προσπαθώ έχω χαλαρώσει. Πάντως με έχει φτιάξει ο κύκλος μου στα φυσιολογικά χωρίς να ξέρω το λόγο μπορεί να είναι ίσως αυτό επειδή μου έχει φύγει το άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ασε ασε... ωρε ωρες τους λεω θα παρω τα βουνα.. προχτες παλι μου αρχισε ο μεγαλος για αδελφακι και του λεω μωρο δεν ηθελες? οριστε βρηκαμε και του δειχνω το κουταβακι που βρηκαμε αδεσποτο και το υοθετισαμε.. μου λεει σε κατι πιο ανθρωπινο ηθελα βασικα χαχαχαχαχ

τι ωραια τα λεει ο γιος σου!!!!!!😆😆😆😆 (οι αντιδρασεις παλι τελειωσαν....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Καλά κοίτα από μια επαφή είχαμε την κάθε ημέρα, αλλά θα είμαι ειλικρινής επαφή δε σημαίνει πάντα οργασμός για τη γυναίκα, οπότε μπορώ να πω ότι έτυχε στα πλαίσια μιας από αυτές τις επαφές να το απολαύσω πραγματικά, εκεί ξεχάστηκα τελείως από ότι είναι προσπάθεια για παιδί. Νομίζω τότε πρέπει να έδεσε. 

Δε χρειάζεται να έρθει σε οργασμό η γυναίκα για να μείνει έγκυος. Μια χαρά γίνεται να πιάσεις και σε πολύ τραγικές καταστάσεις (βιασμούς κλπ). Εγώ προσωπικά είμαι από τις τυχερές γυναίκες που έχω εύκολα οργασμούς και γενικά από την πολύ πολύ αρχή που ξεκίνησα την ερωτική μου ζωή ευχαριστιόμουν το σεξ εύκολα και είμαι απαιτητική στο να έρθω κάθε φορά σε οργασμό. Αυτό όμως είναι στον άνθρωπο, στον οργανισμό, την ψυχολογία και την τύχη. Δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να πιεζόμαστε. Παλιά έλεγαν ότι για να έμεινε έγκυος το ευχαριστήθηκε ή για να μη μένει δεν το ευχαριστιέται, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει σχέση. Ήταν ακόμα ένας τρόπος να μεταβιβάζουν την ευθύνη στη γυναίκα που αποτυγχάνει ή που έπεσε θύμα βιασμού κι έμεινε έγκυος κλπ. Υπάρχει μια θεωρία ότι ο οργασμός στη γυναίκα με τις συσπάσεις μπορεί να διευκολύνει, αλλά οι έρευνες είναι αντιφατικές μεταξύ τους σε σχέση με αυτό και σίγουρα δε δείχνουν σοβαρή συσχέτιση.

Το διευκρινίζω γιατί είναι εύκολο να νιώθει ενοχές μια γυναίκα ότι αυτή φταίει που δεν πετυχαίνει σύλληψη γιατί αγχώνεται και δεν το ευχαριστιέται κλπ. Το αυξημένο άγχος δημιουργεί άλλες δυσκολίες κατά την ωορρηξία, ορμονικές διαταραχές κλπ αλλά είναι για σταθερό υψηλό στρες στην καθημερινότητα που και πάλι δεν είναι ξεκάθαρο με ποιο τρόπο εμποδίζει (εμένα δε με εμπόδισε ούτε αυτό που είμαι ψυχάκι του άγχους κατά τα άλλα). Πάντως δε είναι της στιγμής το αν το ευχαριστήθηκες. Κατά τα άλλα το να ευχαριστιέσαι συχνά το σεξ και να έχεις συχνά οργασμούς μειώνει και το καθημερινό στρες, οπότε μπορεί να συνεισφέρει μακροπρόθεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ασε ασε... ωρε ωρες τους λεω θα παρω τα βουνα.. προχτες παλι μου αρχισε ο μεγαλος για αδελφακι και του λεω μωρο δεν ηθελες? οριστε βρηκαμε και του δειχνω το κουταβακι που βρηκαμε αδεσποτο και το υοθετισαμε.. μου λεει σε κατι πιο ανθρωπινο ηθελα βασικα χαχαχαχαχ

πω πω οι γιοι σου είναι τέλειοι! 🥰 Διασκεδάζω κάθε φορά πάρα πολύ με αυτά που λένε. Να σου ζήσουν τα γλυκούλια! ❤️ Με το καλό και ένα πιο ανθρώπινο μωρό 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Δε χρειάζεται να έρθει σε οργασμό η γυναίκα για να μείνει έγκυος. Μια χαρά γίνεται να πιάσεις και σε πολύ τραγικές καταστάσεις (βιασμούς κλπ). Εγώ προσωπικά είμαι από τις τυχερές γυναίκες που έχω εύκολα οργασμούς και γενικά από την πολύ πολύ αρχή που ξεκίνησα την ερωτική μου ζωή ευχαριστιόμουν το σεξ εύκολα και είμαι απαιτητική στο να έρθω κάθε φορά σε οργασμό. Αυτό όμως είναι στον άνθρωπο, στον οργανισμό, την ψυχολογία και την τύχη. Δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να πιεζόμαστε. Παλιά έλεγαν ότι για να έμεινε έγκυος το ευχαριστήθηκε ή για να μη μένει δεν το ευχαριστιέται, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει σχέση. Ήταν ακόμα ένας τρόπος να μεταβιβάζουν την ευθύνη στη γυναίκα που αποτυγχάνει ή που έπεσε θύμα βιασμού κι έμεινε έγκυος κλπ. Υπάρχει μια θεωρία ότι ο οργασμός στη γυναίκα με τις συσπάσεις μπορεί να διευκολύνει, αλλά οι έρευνες είναι αντιφατικές μεταξύ τους σε σχέση με αυτό και σίγουρα δε δείχνουν σοβαρή συσχέτιση.

Το διευκρινίζω γιατί είναι εύκολο να νιώθει ενοχές μια γυναίκα ότι αυτή φταίει που δεν πετυχαίνει σύλληψη γιατί αγχώνεται και δεν το ευχαριστιέται κλπ. Το αυξημένο άγχος δημιουργεί άλλες δυσκολίες κατά την ωορρηξία, ορμονικές διαταραχές κλπ αλλά είναι για σταθερό υψηλό στρες στην καθημερινότητα που και πάλι δεν είναι ξεκάθαρο με ποιο τρόπο εμποδίζει (εμένα δε με εμπόδισε ούτε αυτό που είμαι ψυχάκι του άγχους κατά τα άλλα). Πάντως δε είναι της στιγμής το αν το ευχαριστήθηκες. Κατά τα άλλα το να ευχαριστιέσαι συχνά το σεξ και να έχεις συχνά οργασμούς μειώνει και το καθημερινό στρες, οπότε μπορεί να συνεισφέρει μακροπρόθεσμα!

Η αλήθεια είναι πως δεν σκέφτηκα την παράμετρο της αυτοενοχοποιησης από τη γυναικεία πλευρά, απλά το είπα με την έννοια ότι έτσι πιθανολογώ ότι ξεπέρασα το στρες της προσπάθειας. 

Σε ευχαριστώ για την επισήμανση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Δε χρειάζεται να έρθει σε οργασμό η γυναίκα για να μείνει έγκυος. Μια χαρά γίνεται να πιάσεις και σε πολύ τραγικές καταστάσεις (βιασμούς κλπ). Εγώ προσωπικά είμαι από τις τυχερές γυναίκες που έχω εύκολα οργασμούς και γενικά από την πολύ πολύ αρχή που ξεκίνησα την ερωτική μου ζωή ευχαριστιόμουν το σεξ εύκολα και είμαι απαιτητική στο να έρθω κάθε φορά σε οργασμό. Αυτό όμως είναι στον άνθρωπο, στον οργανισμό, την ψυχολογία και την τύχη. Δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να πιεζόμαστε. Παλιά έλεγαν ότι για να έμεινε έγκυος το ευχαριστήθηκε ή για να μη μένει δεν το ευχαριστιέται, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει σχέση. Ήταν ακόμα ένας τρόπος να μεταβιβάζουν την ευθύνη στη γυναίκα που αποτυγχάνει ή που έπεσε θύμα βιασμού κι έμεινε έγκυος κλπ. Υπάρχει μια θεωρία ότι ο οργασμός στη γυναίκα με τις συσπάσεις μπορεί να διευκολύνει, αλλά οι έρευνες είναι αντιφατικές μεταξύ τους σε σχέση με αυτό και σίγουρα δε δείχνουν σοβαρή συσχέτιση.

Το διευκρινίζω γιατί είναι εύκολο να νιώθει ενοχές μια γυναίκα ότι αυτή φταίει που δεν πετυχαίνει σύλληψη γιατί αγχώνεται και δεν το ευχαριστιέται κλπ. Το αυξημένο άγχος δημιουργεί άλλες δυσκολίες κατά την ωορρηξία, ορμονικές διαταραχές κλπ αλλά είναι για σταθερό υψηλό στρες στην καθημερινότητα που και πάλι δεν είναι ξεκάθαρο με ποιο τρόπο εμποδίζει (εμένα δε με εμπόδισε ούτε αυτό που είμαι ψυχάκι του άγχους κατά τα άλλα). Πάντως δε είναι της στιγμής το αν το ευχαριστήθηκες. Κατά τα άλλα το να ευχαριστιέσαι συχνά το σεξ και να έχεις συχνά οργασμούς μειώνει και το καθημερινό στρες, οπότε μπορεί να συνεισφέρει μακροπρόθεσμα!

τι ωραια που τα λες!! και ποσο δικιο εχεις!!👏

μια ζωη η γυναικα φταιει για ολα. κι οταν συζηταμε κατι με τον αντρα μου και μου λεει "εμεις οι αντρες ειμαστε αλλιως" τα παιρνω κρανιο και ξεκαθαριζουμε οτι οι πατριαρχικες αντιληψεις στο σπιτι μας δε χωρανε. αλλα τι φταιει κι αυτος;;;; ετσι μας μεγαλωσαν! κι εγω που εχω αδερφο μεγαλυτερο, οσο με θυμαμαι η μανα μου μας ελεγε "θα γινει του αδερφου σου γτ ειναι αγορι." βασικα δεν το εννοουσε καθολου και δεν μας μεγαλωσε ετσι αλλα οταν δεν ειχε επιχειρημα και λογω του οτι ο αδερφος μου στεναχωριοταν πιο ευκολα ενω εγω ημουν τσαουσα, ηθελε να τον υπερασπιστει να μη νιωθει αδικημενος. (ειχα παντα και την ευνοια του μπαμπα!!!😋😋)

φτανει πια με το "οι αντρες ειναι αλλιως"!!! οπου θελουν (τους συμφερει) δεν ειναι αλλιως.😠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεν σκέφτηκα την παράμετρο της αυτοενοχοποιησης από τη γυναικεία πλευρά, απλά το είπα με την έννοια ότι έτσι πιθανολογώ ότι ξεπέρασα το στρες της προσπάθειας. 

Σε ευχαριστώ για την επισήμανση. 

εννοείται δε θεωρώ ότι το είπες με πρόθεση. Νιώθω ότι όλες το κάνουμε αυθόρμητα τελικά και νιώθουμε ενοχές για το αν θα έχουμε ωορρηξία, αν θα καταφέρουμε να μείνουμε έγκυοι, αν θα το χάσουμε γιατί δε μπορέσαμε να το κρατήσουμε ή γιατί κάναμε κάτι λάθος και φταίμε. 

Εντωμεταξύ, έχω κοιμηθεί πολύ άσχημα χθες το βράδυ, γιατί έβλεπα στον ύπνο μου ότι μπορεί να κόλλησα τοξόπλασμα γιατί χθες που βγήκαμε δε σκέφτηκα ότι το μοχίτο χωρίς αλκοολ που πήρα έχει δυόσμο και δεν ήξερα πόσο πλυμένος ήταν (το σκέφτηκα απευθείας στον ύπνο μου). Παράνοια και άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου σας διάβασα τώρα 

ειναι Παρασκευή τελειααααα 😚😚😚💕 
 

Σημερα με πονάνε όλα τα Κόκκαλα μου μάλλον από το εμβόλιο θα είναι 

Εμείς από επαφές αυτό το μήνα τίποτα, χθες μέχρι να κάνω μπάνιο ο άντρας μου κοιμήθηκε έκανα ένα τεστ βέβαια ήταν αρνητικό λεω πάλι καλά…βέβαια αυτό το μήνα επειδή μου είπε κ ο γιατρος αυτά τα πράγματα δεν περιμένω και πολλά και η αλήθεια δεν αγχώνομαι! Σύμφωνα κ με τις μερες μάλλον θετικό τεστ θα έχω η σήμερα ή αύριο…

Δεν έκλεισα ακόμα ραντεβού περίμενα να μου πει μια φίλη μας που δούλευε μαία στην κλινική λίγο τις απόψεις τις για τον γιατρό και θα πάρω να κλείσω τώρα…

Συμφωνω με την @MyNaγια τα περί οργασμού…σίγουρα βοηθά στο να μειώνει το άγχος καπως λόγο ορμονών που παράγονται αλλά δεν είναι και παράγοντας σύλληψης να εχεις οργασμο…

λυπαμαι για το κορίτσι που το εμβρυακι της δε τα κατάφερε, αλλά να το ψάξετε γιατί δεν γίνεται να είναι τυχαίο 3 φορες…

@Nandia-μου χαίρομαι που νιωθεις καλύτερα καλή ξεκούραση βέβαια εχεις αλλες δουλειες αλλά θα είσαι στο σπίτι :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

εννοείται δε θεωρώ ότι το είπες με πρόθεση. Νιώθω ότι όλες το κάνουμε αυθόρμητα τελικά και νιώθουμε ενοχές για το αν θα έχουμε ωορρηξία, αν θα καταφέρουμε να μείνουμε έγκυοι, αν θα το χάσουμε γιατί δε μπορέσαμε να το κρατήσουμε ή γιατί κάναμε κάτι λάθος και φταίμε. 

Εντωμεταξύ, έχω κοιμηθεί πολύ άσχημα χθες το βράδυ, γιατί έβλεπα στον ύπνο μου ότι μπορεί να κόλλησα τοξόπλασμα γιατί χθες που βγήκαμε δε σκέφτηκα ότι το μοχίτο χωρίς αλκοολ που πήρα έχει δυόσμο και δεν ήξερα πόσο πλυμένος ήταν (το σκέφτηκα απευθείας στον ύπνο μου). Παράνοια και άγχος.

Όχι με αυτό που είπες συνειδητοποίησα πόσο μας έχει εμποτισει αυτή η πατριαρχικα δομημένη κοινωνία με τις αντιλήψεις της. Ίσα ίσα επειδή διαβάζω χρονια για το θέμα της πατριαρχιας και του φεμινισμού, θέματα άλλωστε προκύπτουν σε πολλά νομικά ζητήματα και συνειδητοποίησα ότι έκανα μια αναπαραγωγή χωρίς καν να το αντιληφθώ! 

Αστείο περιστατικό Είχε πλάκα το καλοκαίρι στη θάλασσα μου λέει ο άντρας μου "Αγάπη μου μη θυμώσεις αλλά να ξυρισεις λίγο καλύτερα τις γάμπες σου" απαντάω γελώντας "ναι μωρό μου εσυ ποτέ θα τις ξυρισεις;" 

Ε πραγματικά έχουμε δρόμο μπροστά μας και θέλω αν κάνω κόρη να μπορεί να ανταπαντά σε κάτι τέτοια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Δε χρειάζεται να έρθει σε οργασμό η γυναίκα για να μείνει έγκυος. Μια χαρά γίνεται να πιάσεις και σε πολύ τραγικές καταστάσεις (βιασμούς κλπ). Εγώ προσωπικά είμαι από τις τυχερές γυναίκες που έχω εύκολα οργασμούς και γενικά από την πολύ πολύ αρχή που ξεκίνησα την ερωτική μου ζωή ευχαριστιόμουν το σεξ εύκολα και είμαι απαιτητική στο να έρθω κάθε φορά σε οργασμό. Αυτό όμως είναι στον άνθρωπο, στον οργανισμό, την ψυχολογία και την τύχη. Δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να πιεζόμαστε. Παλιά έλεγαν ότι για να έμεινε έγκυος το ευχαριστήθηκε ή για να μη μένει δεν το ευχαριστιέται, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει σχέση. Ήταν ακόμα ένας τρόπος να μεταβιβάζουν την ευθύνη στη γυναίκα που αποτυγχάνει ή που έπεσε θύμα βιασμού κι έμεινε έγκυος κλπ. Υπάρχει μια θεωρία ότι ο οργασμός στη γυναίκα με τις συσπάσεις μπορεί να διευκολύνει, αλλά οι έρευνες είναι αντιφατικές μεταξύ τους σε σχέση με αυτό και σίγουρα δε δείχνουν σοβαρή συσχέτιση.

Το διευκρινίζω γιατί είναι εύκολο να νιώθει ενοχές μια γυναίκα ότι αυτή φταίει που δεν πετυχαίνει σύλληψη γιατί αγχώνεται και δεν το ευχαριστιέται κλπ. Το αυξημένο άγχος δημιουργεί άλλες δυσκολίες κατά την ωορρηξία, ορμονικές διαταραχές κλπ αλλά είναι για σταθερό υψηλό στρες στην καθημερινότητα που και πάλι δεν είναι ξεκάθαρο με ποιο τρόπο εμποδίζει (εμένα δε με εμπόδισε ούτε αυτό που είμαι ψυχάκι του άγχους κατά τα άλλα). Πάντως δε είναι της στιγμής το αν το ευχαριστήθηκες. Κατά τα άλλα το να ευχαριστιέσαι συχνά το σεξ και να έχεις συχνά οργασμούς μειώνει και το καθημερινό στρες, οπότε μπορεί να συνεισφέρει μακροπρόθεσμα!

Σωστά είναι αυτά που λες θα συμπληρώσω όμως ότι όταν η γυναίκα έχει οργασμό την ώρα που τελειώνει ο άντρας μου είχε εξηγήσει ένας γιατρός ότι είναι σαν να ρουφάνε το σπέρμα προς τα μέσα και βοηθάει πιο πολύ. Οπότε το ιδανικό από όλα είναι να τελειώνουν και οι δύο παράλληλα προφανώς και είναι δύσκολο και σπάνιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας διάβασα τώρα 

ειναι Παρασκευή τελειααααα 😚😚😚💕 
 

Σημερα με πονάνε όλα τα Κόκκαλα μου μάλλον από το εμβόλιο θα είναι 

Εμείς από επαφές αυτό το μήνα τίποτα, χθες μέχρι να κάνω μπάνιο ο άντρας μου κοιμήθηκε έκανα ένα τεστ βέβαια ήταν αρνητικό λεω πάλι καλά…βέβαια αυτό το μήνα επειδή μου είπε κ ο γιατρος αυτά τα πράγματα δεν περιμένω και πολλά και η αλήθεια δεν αγχώνομαι! Σύμφωνα κ με τις μερες μάλλον θετικό τεστ θα έχω η σήμερα ή αύριο…

Δεν έκλεισα ακόμα ραντεβού περίμενα να μου πει μια φίλη μας που δούλευε μαία στην κλινική λίγο τις απόψεις τις για τον γιατρό και θα πάρω να κλείσω τώρα…

Συμφωνω με την @MyNaγια τα περί οργασμού…σίγουρα βοηθά στο να μειώνει το άγχος καπως λόγο ορμονών που παράγονται αλλά δεν είναι και παράγοντας σύλληψης να εχεις οργασμο…

λυπαμαι για το κορίτσι που το εμβρυακι της δε τα κατάφερε, αλλά να το ψάξετε γιατί δεν γίνεται να είναι τυχαίο 3 φορες…

@Nandia-μου χαίρομαι που νιωθεις καλύτερα καλή ξεκούραση βέβαια εχεις αλλες δουλειες αλλά θα είσαι στο σπίτι :) 

 

Ξέχασα να σας πω με πήραν και τηλέφωνο από τον γιατρο το τεστ παπ μου ήταν μια χαρά (πάλι καλά 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σωστά είναι αυτά που λες θα συμπληρώσω όμως ότι όταν η γυναίκα έχει οργασμό την ώρα που τελειώνει ο άντρας μου είχε εξηγήσει ένας γιατρός ότι είναι σαν να ρουφάνε το σπέρμα προς τα μέσα και βοηθάει πιο πολύ. Οπότε το ιδανικό από όλα είναι να τελειώνουν και οι δύο παράλληλα προφανώς και είναι δύσκολο και σπάνιο. 

Ως μανιακή με τη βελτιστοποίηση, είχα ψάξει άπειρα πολύ στο pubmed μελέτες που υποστηρίζουν τη μία άποψη και την άλλη. Είχα ψάξει όχι μόνο για τον οργασμό, για όλα τα γιατροσόφια που λένε, τύπου στάσεις, συχνότητα επαφών, πόσο να μένεις ξάπλα, πόδια πάνω, τι ώρες είναι πιο καλές κλπ. Γι αυτό λέω είναι αντιφατικές οι μελέτες. Κάποιες δείχνουν ότι μπορεί να βοηθήσουν οι συσπάσεις αν υπάρξει συντονισμός, κάποιες ότι δεν παίζει κανέναν ρόλο. Το ιδανικό κατά τη γνώμη μου είναι να τελειώσουν οι δύο ταυτόχρονα γιατί το σεξ είναι ωραίο πράγμα και έτσι είναι θεωρώ το πικ της ευχαρίστησης. 😉 Κατά τα άλλα τα παιδιά πιάνονται με ποικίλους τρόπους και δε χρειάζεται να μας αγχώνουν έξτρα σκε΄ψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ξέχασα να σας πω με πήραν και τηλέφωνο από τον γιατρο το τεστ παπ μου ήταν μια χαρά (πάλι καλά 🤪

Μπράβοοο. Ελπίζω να έχεις και θετικό τεστάκι ωορρηξίας σύντομα για να μην αγχώνεσαι άλλο με τις ωοθήκες, αλλά και να μην έχεις συμβαίνει1-2 μήνες το χρόνο να μην κάνουμε φυσιολογική ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας διάβασα τώρα 

ειναι Παρασκευή τελειααααα 😚😚😚💕 
 

Σημερα με πονάνε όλα τα Κόκκαλα μου μάλλον από το εμβόλιο θα είναι 

Εμείς από επαφές αυτό το μήνα τίποτα, χθες μέχρι να κάνω μπάνιο ο άντρας μου κοιμήθηκε έκανα ένα τεστ βέβαια ήταν αρνητικό λεω πάλι καλά…βέβαια αυτό το μήνα επειδή μου είπε κ ο γιατρος αυτά τα πράγματα δεν περιμένω και πολλά και η αλήθεια δεν αγχώνομαι! Σύμφωνα κ με τις μερες μάλλον θετικό τεστ θα έχω η σήμερα ή αύριο…

Δεν έκλεισα ακόμα ραντεβού περίμενα να μου πει μια φίλη μας που δούλευε μαία στην κλινική λίγο τις απόψεις τις για τον γιατρό και θα πάρω να κλείσω τώρα…

Συμφωνω με την @MyNaγια τα περί οργασμού…σίγουρα βοηθά στο να μειώνει το άγχος καπως λόγο ορμονών που παράγονται αλλά δεν είναι και παράγοντας σύλληψης να εχεις οργασμο…

λυπαμαι για το κορίτσι που το εμβρυακι της δε τα κατάφερε, αλλά να το ψάξετε γιατί δεν γίνεται να είναι τυχαίο 3 φορες…

@Nandia-μου χαίρομαι που νιωθεις καλύτερα καλή ξεκούραση βέβαια εχεις αλλες δουλειες αλλά θα είσαι στο σπίτι :) 

 

Περαστικα σου ραφαελα μου!! παρε καποιο ελαφρυ παυσιπονο για να μην ταλαιπωρεισαι.. καλυτερα να ερθει το θετικο τεστ σαββατο και το σκ να δωσετε πονο!!! 😉💋👩‍❤️‍💋‍👨🎉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ξέχασα να σας πω με πήραν και τηλέφωνο από τον γιατρο το τεστ παπ μου ήταν μια χαρά (πάλι καλά 🤪

Μπραβο ραφαελα μουυυυυ!!!!! ουφ παει κι αυτο! του χρονου παλι!!! 😁😁👍👍👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Περαστικα σου ραφαελα μου!! παρε καποιο ελαφρυ παυσιπονο για να μην ταλαιπωρεισαι.. καλυτερα να ερθει το θετικο τεστ σαββατο και το σκ να δωσετε πονο!!! 😉💋👩‍❤️‍💋‍👨🎉❤️

Μακάρι ❤️ Και εσείς στη μούγκα μας έτυχε και εμας πολλες φορες πριν μείνουμε στο διαμέρισμα  μας λίγο σπίτι μου λίγο στα πεθερικά γινόταν στο αθόρυβο και είχε κ πλάκα 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι ❤️ Και εσείς στη μούγκα μας έτυχε και εμας πολλες φορες πριν μείνουμε στο διαμέρισμα  μας λίγο σπίτι μου λίγο στα πεθερικά γινόταν στο αθόρυβο και είχε κ πλάκα 😁😁

χαχαχαχαχαχχαχα!!!! ολοι τα ιδια κανουμε!!!!!😇😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...