Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ ξέρω την ίδια περίπτωση από συγγενικό μου πρόσωπο και πήγαν όλα πολύ καλά και είναι υγιέστατη!

Το έχει κάνει κ η πεθερα μου αλλά δεν έχει κάνει ακόμη ιώδιο...

Όλα καλά θα πάνε 🙏🙏🙏

Για την περίπτωση μας κορίτσια 🧡🙏

9884b02d0f2f4bb3d86a2d0185c2d569.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστουμε παρα πολυ για την πληροφορια και τη βοηθεια!!!!!!

δλδ οι κοπελες που ειχαν γονιμοποιηση του ωαρίου  κατα την ωορρηξια τους, παρατηρησαν οτι οι παλμοι παρέμεναν υψηλοι, ετσι;;; 

τι τεστ εγκυμοσυνης και βλακειες;;;  Μας βλέπω απο αύριο ολες με πιεσομετρα!!!!!!🤣🤣🤣🤣🤣🤣

εσυ κοριτσι μου πως εισαι;; κανεις μια θεραπεια αν θυμαμαι καλα.. σωστα;

Χαχαχαχαχαχαχα το αγοράζεις μια φορά και το εχεις για πάντα ενώ τα τεστ είναι  μιας χρήσης!!!! 😂😂😂😂 τώρα θα κοιτάμε και το smart watch και θα μας πιανει ο πανικός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2021 at 12:18 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

ειναι τα πραγματα ρευστα... θα δουμε!! βλεποντας και κανοντας...

εσεις ποτε εχετε το θρησκευτικο;;; εμεις σεπτεμβρη τον εχουμε!

Ιούλιο εμείς!! Μαζί με τη βάφτιση της μικρής. Αλλά το κόβω να το αναβάλουμε πάλι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2021 at 6:04 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

τι ωραια που τα λενε τα γλυκουλια!!!!!!!!! 😆😍😆😍😆😍

ναι κοριτσια μου οπως βολεψει! αν θελετε πινουμε ενα καφε οσες θα ειμαστε αθηνα! απλα εγω μπορω μετα τις 6 λογω δουλειας....😉

@Antonia2 @Raf123
Εγώ δεν έχω θέμα με την ώρα γιατί δε δουλεύω! Ωραία να πάμε για έναν καφέ! Θα φέρω κ τον μικρούλη μου αν θέλετε😄

Αν βολέψει εννοείται χαρά μου κ όποιο άλλο κορίτσι θέλει😀😀

Κράτησε μας ενήμερες @Raf123

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Περαστικα σου ναντια μου!!!! ελπιζω να περασουν οι ενοχλησεις..

ασε με τον γιατρο την πιστη θα μου βγαλει... γενικα αυτος θελει το χρονο του οποτε το περιμενα οτι θα καθυστερησει αλλα ειπαμε.. με μπριζωσε και η γυναικολογος με τη δικη της διαγνωση και θελω να δω τι πρεπει να κανω κι αν επηρεαζει.... αμαν!!!!

Η γυναικολόγος τελικά σου απάντησε αν επηρεάζει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Δεν θυμάμαι τι ηλικία έχεις, αλλά να θυμάσαι πως έχεις μείνει φυσιολογικά έγκυος (άσχετα την κατάληξη που τελικά είχε). Άρα το σώμα σου μπορεί και θα ξαναμείνεις έγκυος, αρκεί να το πιστέψεις. Κάντε εξετάσεις να σιγουρευτείτε πως δεν παίζει κάποιο οργανικό θέμα, να μη χάνετε χρόνο αν είστε πάνω από 35. Αλλά από τα ποστ σου νιώθω πως δεν είσαι έτοιμη να υποδεχτείς άλλο μωράκι, γιατί ακόμα είσαι 'κολλημένη' στο παρελθόν και την πρώτη εγκυμοσύνη- μη με παρεξηγήσεις, σε παρακαλώ, το μωράκι που έχασες δεν πρόκειται ποτέ να φύγει, ούτε απ' την καρδιά ούτε απ' το μυαλό σου, και κύτταρά του θα κυκλοφορούν για πολλά χρόνια ακόμα στο σώμα σου, είναι εκεί, για όσο υπάρχεις κι εσύ! Αυτό που σου συνέβη θα άφηνε στην οποιαδήποτε από εμάς ανεξίτηλο τραύμα, κάθε φορά που το σκέφτομαι, ανατριχιάζω. Αλλά πρέπει να βρεις τη δύναμη να κοιτάξεις με αισιοδοξία το μέλλον, και να δοθείς με όλο σου το είναι σε μια επόμενη εγκυμοσύνη και στο μωράκι που θα έρθει, αρκεί να το πιστέψεις. Σου στέλνω μια πολύ ζεστή εικονική αγκαλιά 😘

Από το πρωί που διάβασα το μήνυμά σου είναι κομμάτια. 

Δεν σε παρεξηγώ αλλά τα λόγια σου με πληγωσαν πολύ. 

Γιατί εγώ πλέον δεν στεναχωριεμαι για το παιδί που έχασα αλλά για το παιδί που δεν έρχεται. Για το άδειο μου το σπίτι και την άδεια μου αγκαλιά και την αγάπη που έχω και δεν έχω που να τη δώσω.

Και ο χρόνος που περνάει μου φέρνει άγχος γιατί πλέον είμαι 40,5 και όχι 37. Και κανένας δεν μπορεί να μου εγκυηθει ότι θα ξαναμεινω ή ότι δεν θα πάει κάτι άλλο στραβά. 

Αυτά, δεν έχω κάτι άλλο να πω. Άθελά σου με στεναχώρησες πολύ. Και στο λέω με αγάπη. Να προσέχεις και να έχετε καλές γιορτές και να είναι όλα περαστικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Από το πρωί που διάβασα το μήνυμά σου είναι κομμάτια. 

Δεν σε παρεξηγώ αλλά τα λόγια σου με πληγωσαν πολύ. 

Γιατί εγώ πλέον δεν στεναχωριεμαι για το παιδί που έχασα αλλά για το παιδί που δεν έρχεται. Για το άδειο μου το σπίτι και την άδεια μου αγκαλιά και την αγάπη που έχω και δεν έχω που να τη δώσω.

Και ο χρόνος που περνάει μου φέρνει άγχος γιατί πλέον είμαι 40,5 και όχι 37. Και κανένας δεν μπορεί να μου εγκυηθει ότι θα ξαναμεινω ή ότι δεν θα πάει κάτι άλλο στραβά. 

Αυτά, δεν έχω κάτι άλλο να πω. Άθελά σου με στεναχώρησες πολύ. Και στο λέω με αγάπη. Να προσέχεις και να έχετε καλές γιορτές και να είναι όλα περαστικά. 

Δεν είχα πρόθεση να σε στενοχωρήσω, σου ζητώ ειλικρινά συγγνώμη ☹️ δεν ξέρω τι άλλο να σου πω, γιατί από την αρχή που μπήκα σε αυτό το φόρουμ, έτυχε να διαβάσω την ιστορία σου και προσπαθώ να παρακολουθώ τα νέα σου. Σου εύχομαι ολόψυχα η νέα χρονιά να σου φέρει το πολυπόθητο παιδάκι, θα γίνεις μια εξαιρετική μαμά! Και πάλι συγγνώμη, με πολλή αγάπη σου έγραψα το μήνυμα πριν ☹️

PS. Έμεινα έγκυος στα 40, κι ας υποφέρω χρόνια από ενδομητρίωση ( το ήξερα), Χασιμοτο ( το ήξερα) και καρκίνο του θυροειδη ( δεν το ήξερα, το ανακαλύψαμε αφού γεννήθηκε ο μικρός μου). Όλα γίνονται, πίστεψέ το!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Δεν είχα πρόθεση να σε στενοχωρήσω, σου ζητώ ειλικρινά συγγνώμη ☹️ δεν ξέρω τι άλλο να σου πω, γιατί από την αρχή που μπήκα σε αυτό το φόρουμ, έτυχε να διαβάσω την ιστορία σου και προσπαθώ να παρακολουθώ τα νέα σου. Σου εύχομαι ολόψυχα η νέα χρονιά να σου φέρει το πολυπόθητο παιδάκι, θα γίνεις μια εξαιρετική μαμά! Και πάλι συγγνώμη, με πολλή αγάπη σου έγραψα το μήνυμα πριν ☹️

PS. Έμεινα έγκυος στα 40, κι ας υποφέρω χρόνια από ενδομητρίωση ( το ήξερα), Χασιμοτο ( το ήξερα) και καρκίνο του θυροειδη ( δεν το ήξερα, το ανακαλύψαμε αφού γεννήθηκε ο μικρός μου). Όλα γίνονται, πίστεψέ το!

 

 

Το ξέρω πως δεν έγινε κάτι επειτηδς. Ίσως επειδή περιμένω περίοδο να είμαι υπέρ ευαισθησθητη. Έχω ήδη στο μυαλό μου τι να συζητήσω με το γιατρό από το νέο έτος. Έχω βάλει όμως ένα χρονικό όριο σε ότι θα κάνω.

σε ευχαριστώ που ενδιαφέρεται και με παρακολουθείς. Και όταν θα είμαι πιο ήρεμη θα διαβάσω ξανά το μήνυμα σου. 

Έχεις περάσει και εσύ πολλά και τα έχεις καταφέρει. Εύχομαι να είναι σύντομα όλα μια κακια αναμνηση. 🙏💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Το ξέρω πως δεν έγινε κάτι επειτηδς. Ίσως επειδή περιμένω περίοδο να είμαι υπέρ ευαισθησθητη. Έχω ήδη στο μυαλό μου τι να συζητήσω με το γιατρό από το νέο έτος. Έχω βάλει όμως ένα χρονικό όριο σε ότι θα κάνω.

σε ευχαριστώ που ενδιαφέρεται και με παρακολουθείς. Και όταν θα είμαι πιο ήρεμη θα διαβάσω ξανά το μήνυμα σου. 

Έχεις περάσει και εσύ πολλά και τα έχεις καταφέρει. Εύχομαι να είναι σύντομα όλα μια κακια αναμνηση. 🙏💐

Αχ, άσε, κι εγώ αδιαθέτησα σήμερα, 10 μέρες νωρίτερα, λόγω της θεραπείας υποθέτω, και με την TSH στα ύψη ακόμα, τι να σου πω... κομμάτια. 

Εύχομαι να έχεις βρεις πολύ καλό γιατρό, να σε καθοδηγήσει σωστά, και όλα θα πάνε καλά! Σε φιλώ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, μπήκα να σας πω τα άσχημα νέα μου, δυστυχώς σήμερα πήγα στο γιατρό και είχε σταματήσει για άλλη μια φορά η καρδούλα! Είμαι στα πατώματα, είναι το τρίτο μωρό σε 1,5 χρόνο που χάνω. Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια και αυτοάνοσα και είναι όλα μια χαρά. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο έγινε πάλι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Δεν θυμάμαι τι ηλικία έχεις, αλλά να θυμάσαι πως έχεις μείνει φυσιολογικά έγκυος (άσχετα την κατάληξη που τελικά είχε). Άρα το σώμα σου μπορεί και θα ξαναμείνεις έγκυος, αρκεί να το πιστέψεις. Κάντε εξετάσεις να σιγουρευτείτε πως δεν παίζει κάποιο οργανικό θέμα, να μη χάνετε χρόνο αν είστε πάνω από 35. Αλλά από τα ποστ σου νιώθω πως δεν είσαι έτοιμη να υποδεχτείς άλλο μωράκι, γιατί ακόμα είσαι 'κολλημένη' στο παρελθόν και την πρώτη εγκυμοσύνη- μη με παρεξηγήσεις, σε παρακαλώ, το μωράκι που έχασες δεν πρόκειται ποτέ να φύγει, ούτε απ' την καρδιά ούτε απ' το μυαλό σου, και κύτταρά του θα κυκλοφορούν για πολλά χρόνια ακόμα στο σώμα σου, είναι εκεί, για όσο υπάρχεις κι εσύ! Αυτό που σου συνέβη θα άφηνε στην οποιαδήποτε από εμάς ανεξίτηλο τραύμα, κάθε φορά που το σκέφτομαι, ανατριχιάζω. Αλλά πρέπει να βρεις τη δύναμη να κοιτάξεις με αισιοδοξία το μέλλον, και να δοθείς με όλο σου το είναι σε μια επόμενη εγκυμοσύνη και στο μωράκι που θα έρθει, αρκεί να το πιστέψεις. Σου στέλνω μια πολύ ζεστή εικονική αγκαλιά 😘

Ειδα τη συνομιλια σας και παιρνω το θαρρος να γραψω τη  γνωμη μου ενω το κανω πολυ σπανια, ποτε δενμαρεσει να κανω παρατηρηση σε καποιον και στη ζωη μου δεν εμπλεκομαι ποτε σε διαφωνιες..... Ομως βρε κοριτσι μου ενιωσα ενα μεγαλο κομπο στο λαιμο οταν διαβασα το μηνυμα σου το πρωι και για αρκετους λογους ταυτιζομαι με το μισοφεγγαρο- οχι ολο το μηνυμα αλλα μια συγκεκριμενη φραση .. Ξερω οτι δεν το εκανες με κακη προθεση, ειλικρινα το καταλαβαινω απτο υπολοιπο του μηνυματος. Αλλα οταν το ειδα σοκαριστηκα και σκεφτηκα οτι η κοπελα που θα το δει θα γινει κομματια και δυστυχως εγινε.

Το μισοφεγγαρο μας - την οποια γνωριζω ελαχιστα -- εχει περασει παρα πολυ δυσκολα με ολο αυτο που συνεβη, εχει αισθανθει πολυ ασχημα συναισθηματα και θεωρω οτι παρολο που δεν φταιει για οτι εγινε, ισως εχει και τυψεις. Οποτε πως μπορει να τη βοηθησει σε ολο αυτο η φραση που εγραψες '' βλεπω οτι δεν εισαι ετοιμη να υποδεχτεις νεο μωρο'' Ειναι παααααρα πολυ βαρια και θεωρω πως ειναι και αδικη γιατι το αν μια γυναικα ειναι ετοιμη να γινει μητερα η οχι το ξερει μονο η ιδια και δεν μπορει να το κρινει κανεις αλλος.. Ειδικα σ'ενα φορουμ που οσο και να μιλαμε καθημερινα δεν μπορουμε να γνωριζουμε σε βαθος καποιον παρα μονο ενα μικρο κομματι υου οποτε πρεπει να ημαστε λιγο προσεκτικοι στο τι γραφουμε... Και στο λεω αυτο γιατι μπορει μια φραση που θα πουμε σε καποιον ανθρωπο (θετικη η αρνητικη) να στριφογυριζει στο μυαλο του για πολυ καιρο και να τον βασανιζει ιδιαιτερα οταν ειναι πληγωμενος σε ενα συγκεκριμενο θεμα και αρα ευαισθητος στο τι θα πουν οι αλλοι. Εμενα προσωπικα μου εχει συμβει.

Και παλι υπερτονιζω οτι τα γραφω αυτα με αγαπη και χωρις διαθεση για κριτικη!!! Αλλα αισθανθηκα κι εγω ασχημα διαβαζοντας το μηνυμα και ηθελα να το μοιραστω.  Σου ευχομαι καλα Χριστουγεννα κοριτσι μου με υγεια, χαρα. Μεσα απτην καρδια μου καλη αναρρωση και ό,τι καλυτερο στη ζωη σου για σενα και το παιδακι σου.💗

@misofeggaro . Διαβασα οτι εισαι κομματια, κοριτσι μου η κοπελα φαινεται ξεκαθαρα τοεγραψε με αγαπη και χωρις καμια κακη προθεση. Παρολα αυτα στο μελλον θελω να εισαι δυνατη και να μην επηρεαζεσαι απο σχολια που μπορει να σε στενοχωρησουν.  Εισαι ενας πολυ ευαισθητος ανθρωπος με υπεροχη ψυχη , και αληθεια πιστευω οτι θα γινεις η πιο γλυκια μανουλα. Και εισαι ετοιμη και θα γινεις!!!Το πιστευω βαθια 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, μπήκα να σας πω τα άσχημα νέα μου, δυστυχώς σήμερα πήγα στο γιατρό και είχε σταματήσει για άλλη μια φορά η καρδούλα! Είμαι στα πατώματα, είναι το τρίτο μωρό σε 1,5 χρόνο που χάνω. Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια και αυτοάνοσα και είναι όλα μια χαρά. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο έγινε πάλι αυτό.

Κοριτσι μου ειδα το μηνυμα σου και δεν ξερω τι να σου γραψω...😪 Πωπω.....Σοκαριστηκα Δεν υπαρχουν λογια..... Λυπαμαι ειλικρινα.... Σου στελνω μια απεραντη αγκαλια..💗

Οταν ηρεμησεις πρεπει να ξαναψαξεις περισσοτερο τι συμβαινει, δεν ξερω αν εχεις εξαντλησει ολες τις εξετασεις, δεν γνωριζω σε βαθος το θεμα. Για παραδειγμα μηπως ευθυνεται κατι απτην πλευρα ανδρα σου στο σπερμα? 

Καλη δυναμη κοριτσι μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Το ξέρω πως δεν έγινε κάτι επειτηδς. Ίσως επειδή περιμένω περίοδο να είμαι υπέρ ευαισθησθητη. Έχω ήδη στο μυαλό μου τι να συζητήσω με το γιατρό από το νέο έτος. Έχω βάλει όμως ένα χρονικό όριο σε ότι θα κάνω.

σε ευχαριστώ που ενδιαφέρεται και με παρακολουθείς. Και όταν θα είμαι πιο ήρεμη θα διαβάσω ξανά το μήνυμα σου. 

Έχεις περάσει και εσύ πολλά και τα έχεις καταφέρει. Εύχομαι να είναι σύντομα όλα μια κακια αναμνηση. 🙏💐

Κορίτσι μου γλυκό πιέζεις πολύ τον εαυτό σου βάζοντας χρονικά περιθώρια. Επειδή έχεις στο ιστορικό σου μία γέννα είναι σχετικά πιο εύκολο για σένα να ξαναμείνεις φυσιολογικά. Μίλησε με το γιατρό σου, μπορεί να ξεκινήσετε με παρακολούθηση ωορρηξίας ώστε να έχετε στοχευμένες επαφές κ στη χειρότερη προχωράτε σε εξωσωματική. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γεμίσει γρήγορα η αγκαλιά σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, μπήκα να σας πω τα άσχημα νέα μου, δυστυχώς σήμερα πήγα στο γιατρό και είχε σταματήσει για άλλη μια φορά η καρδούλα! Είμαι στα πατώματα, είναι το τρίτο μωρό σε 1,5 χρόνο που χάνω. Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια και αυτοάνοσα και είναι όλα μια χαρά. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο έγινε πάλι αυτό.

Πολυ στεναχωρήθηκα.... Κορίτσι μου δείξε δύναμη ! Κ σκέψου ήρεμα και μπορείς ! Έχεις ένα θετικό ! Πώς μένεις έγκυος ! Οπότε τώρα βάλτε μία σειρά με το γιατρό να δείτε τι φταίει. Φυσιολογικα εμεινες έγκυος σωστά ;

Μήπως να κάνετε μια σειρά εξετάσεων; Μήπως να δείτε τα έμβρυα; Λέω εγώ τώρα ότι μπορώ να σκεφτώ ... Αχ κορίτσι μου κουράγιο ❤️

Εμείς εδώ είμαστε δίπλα σου κ θα σε βοηθήσουμε κ εμείς όσο μπορούμε να το ψάξεις ! Κ να μείνεις έγκυος και πάλι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου εγω εκνα το τεστακι μου και μαλλον παρασκευη θα εχω θετικο... ηταν αρκετα αχνο και μαλλον βιαστηκα να το κανω..

θετικο να ειναι σκ η ωορρηξια αλλα το συγκεκριμενο θα ειμαστε στο χωριο του αντρα μου και θα μας φιλοξενουν οι δικοι του.... πτου σουυυυυυ γκαντεμιααααααααααααααα😬😬

εκτος αν......🤐❤️🤐❤️

😆😆😆😆

Δεν μπορείς να το ακυρώσεις να μείνετε σπίτι σας και να πάτε το άλλο η το πάρα άλλο σκ στους γονείς του;; Εγώ σύμφωνα με τον κύκλο μου περιμένω θετικό 26 του μήνα το έχω κανονίσει Χριστούγεννα σπίτι μας οι δύο μας ούτε φίλοι ούτε κανείς δεν θα χάσω τις τελευταίες προσπάθειες του ετους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, μπήκα να σας πω τα άσχημα νέα μου, δυστυχώς σήμερα πήγα στο γιατρό και είχε σταματήσει για άλλη μια φορά η καρδούλα! Είμαι στα πατώματα, είναι το τρίτο μωρό σε 1,5 χρόνο που χάνω. Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια και αυτοάνοσα και είναι όλα μια χαρά. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο έγινε πάλι αυτό.

Κορίτσι μου δεν έχω λόγια τι να σου πω.... Απλά πιστεύω ότι όταν ηρεμήσεις πρέπει να το ψάξεις πιο εξειδυκκευμενα το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα το αγοράζεις μια φορά και το εχεις για πάντα ενώ τα τεστ είναι  μιας χρήσης!!!! 😂😂😂😂 τώρα θα κοιτάμε και το smart watch και θα μας πιανει ο πανικός 

Αυτο σκεφτηκα κι εγω!!! Το χρησιμοποιεις σαν τεστ εγκυμοσυνης κ μετα στα γεραματα γ την πιεση!!!!😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ιούλιο εμείς!! Μαζί με τη βάφτιση της μικρής. Αλλά το κόβω να το αναβάλουμε πάλι…

Γιατι κοριτσι μου; Λογω κοβιντ εννοεις;; Μετα απο 2 προτασεις γαμου, δεν σε παιρνει να το αναβαλλεις!!!!😉😉😉👰🤵❤️❤️❤️❤️💘💘💘🎉🎉🥂🥂🥂🍾🍾🍾🍾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Antonia2 @Raf123
Εγώ δεν έχω θέμα με την ώρα γιατί δε δουλεύω! Ωραία να πάμε για έναν καφέ! Θα φέρω κ τον μικρούλη μου αν θέλετε😄

Αν βολέψει εννοείται χαρά μου κ όποιο άλλο κορίτσι θέλει😀😀

Κράτησε μας ενήμερες @Raf123

Εννοειται να τον φερεις!!! Εσυ που μενεις κοριτσι μου; Σε ποια περιοχη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Η γυναικολόγος τελικά σου απάντησε αν επηρεάζει;;

Οχι η ρουφιαναααα!!!!😂😂😂😂😂😂😂

Με εγραψε κανονικοτατα!!!!🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά την δεύτερη παλινδρομη είχα ελέγξει για θρομβοφιλια, θυροειδή που ελέγχω κάθε χρόνο, για λύκο και πολλά άλλα και είχαν βγει όλα φυσιολογικά, θα κάνω καρυότυπο εμβρύου να δούμε τι φταίει. Ο γιατρός μου είπε πως είναι περίεργο και τρίτο συνεχόμενο. Δεν φαίνεται να έχω ούτε κάποια φλεγμονή. Θα κοιτάξουμε μου είπε και το ενδομήτριο αλλά και αυτό το αποκλείει γιατί δεν θα εμένα έγκυος. Και τις τέσσερις φορές φυσιολογικά έμεινα έγκυος. Ειλικρινά απελπιστικα. Δεν έχω την δύναμη να πάω ούτε για απόξεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν μπορείς να το ακυρώσεις να μείνετε σπίτι σας και να πάτε το άλλο η το πάρα άλλο σκ στους γονείς του;; Εγώ σύμφωνα με τον κύκλο μου περιμένω θετικό 26 του μήνα το έχω κανονίσει Χριστούγεννα σπίτι μας οι δύο μας ούτε φίλοι ούτε κανείς δεν θα χάσω τις τελευταίες προσπάθειες του ετους

Κοριτσι μου εσυ καλα λες αλλα εχουμε ενα μνημοσυνο πολυ κοντινου συγγενη του κ να φερουμε τους γονεις του στην αιηνα ωστε να κανουμε χριστουγεννα ολοι μαζι.. καθημερινη ειναι αδυνατο να παμε λογω δουλειας κ το σλλο σκ εινσι τα Χμας...😕

Ευχαριστω για τη βοηθεια κ τη συμβουλη!!!!❤️

Ελπιζω οι χριστουγεννιατικες προσπαθειες σας να ειναι γουρλιδικες κ να ερθει το δικο σας θαυμα!!!🙏🙏🙏💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, μπήκα να σας πω τα άσχημα νέα μου, δυστυχώς σήμερα πήγα στο γιατρό και είχε σταματήσει για άλλη μια φορά η καρδούλα! Είμαι στα πατώματα, είναι το τρίτο μωρό σε 1,5 χρόνο που χάνω. Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια και αυτοάνοσα και είναι όλα μια χαρά. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο έγινε πάλι αυτό.

Κοριτσι μου λυπαμαι παρα πολυ...😭😭😭😭😭 

Δεν εχω λογια να σου εκφρασω τη στεναχωρια μου. Ευχομαι να βρειτε με το γιατρο σου (δεν ξερω μηπως χρειαζεται να αλλαξεις γιατρο) το λογο και να μην ξαναβιωσεις αυτη την απωλεια.

Στελνω μια μεγαλη σφιχτη αγκαλια!🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μετά την δεύτερη παλινδρομη είχα ελέγξει για θρομβοφιλια, θυροειδή που ελέγχω κάθε χρόνο, για λύκο και πολλά άλλα και είχαν βγει όλα φυσιολογικά, θα κάνω καρυότυπο εμβρύου να δούμε τι φταίει. Ο γιατρός μου είπε πως είναι περίεργο και τρίτο συνεχόμενο. Δεν φαίνεται να έχω ούτε κάποια φλεγμονή. Θα κοιτάξουμε μου είπε και το ενδομήτριο αλλά και αυτό το αποκλείει γιατί δεν θα εμένα έγκυος. Και τις τέσσερις φορές φυσιολογικά έμεινα έγκυος. Ειλικρινά απελπιστικα. Δεν έχω την δύναμη να πάω ούτε για απόξεση.

Αυτι ήθελα να σου πω κ εγώ.... Για να μένεις έγκυος φυσιολογικα δεν νομίζω να έχεις κάτι σε μήτρα ενδομητρίο. Για να μην ακούς καρδιά νομίζω κάτι με το έμβρυο πρεπει να ψάξετε 

Κορίτσι μου κάνουν καρυότυπο δωρεαν κάπου νομίζω, η με μικρό κόστος νομίζω στην ιατρική σχολή. Μπορεί να είναι κάτι από τα εμβρυακια.... Λύνεται αυτό κουκλίτσα μου φτιάχνεις υγιή εμβρυακια κ μια χαρά γίνεται!!! Να μείνεις ψυχραιμη ..... 🙏 Σου αξίζει να είσαι ήρεμη, γιατί δεν έχεις κάτι ! Θα βρείτε τι ενδέχεται να φταίει και θα το αντιμετωπίσετε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Αυτι ήθελα να σου πω κ εγώ.... Για να μένεις έγκυος φυσιολογικα δεν νομίζω να έχεις κάτι σε μήτρα ενδομητρίο. Για να μην ακούς καρδιά νομίζω κάτι με το έμβρυο πρεπει να ψάξετε 

Κορίτσι μου κάνουν καρυότυπο δωρεαν κάπου νομίζω, η με μικρό κόστος νομίζω στην ιατρική σχολή. Μπορεί να είναι κάτι από τα εμβρυακια.... Λύνεται αυτό κουκλίτσα μου φτιάχνεις υγιή εμβρυακια κ μια χαρά γίνεται!!! Να μείνεις ψυχραιμη ..... 🙏 Σου αξίζει να είσαι ήρεμη, γιατί δεν έχεις κάτι ! Θα βρείτε τι ενδέχεται να φταίει και θα το αντιμετωπίσετε 🙏

Κορίτσια σήμερα ο σύντροφός μου έκανε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος να δούμε και εμείς που βρισκόμαστε . Είμαστε 8 μήνες μετά το χειρουργείο . Αλλά δεν έχει ξεκινήσει ακόμη ορμονοθεραπεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...