Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ουφ καταλαβαίνω…σε έχει επηρεάσει ψυχολογικά….κλάψε κ αν θες για να ξεσπάσεις κ να ηρεμήσεις, να σου φύγει…κ εγώ το κάνω καμια φορά…είναι βλακεία ρε γαμώτο να προσπαθείς κ να μη ξέρεις τι φταίει….αλλά εσύ σκέφτεσαι πάντα θετικά, μη χάνεις τώρα την αισιοδοξία σου!! Τα δύσκολα έχουν περάσει, τώρα πάτε όλο κ πιο κοντά στη λύση..έχετε κάνει πολλά βήματα αυτό να σκέφτεσαι! Κ ένας χρόνος για την ηλικία μας είναι νορμαλ

Εγώ αυτό που κάνω πάντα για να μη χάνω την ελπίδα μου, είναι να σκέφτομαι εναλλακτικές..έτσι κρατάω την αισιοδοξία μου κ πάνε όλα καλά τελικά. Σκέφτομαι ότι για κάθετι υπάρχει λύση, έτσι δεν αγχώνομαι. Πχ αν προσπαθούσα τόσο καιρό θα έλεγα ωραία θα κάνω κ αυτό κ αυτό, αν δεν πετύχει θα κάνω αυτό, κ στη τελική θα είχα μέχρι κ την εξωσωματική στην άκρη του μυαλού μου οπότε θα κατέληγα ότι σίγουρα θα πετύχω με κάποιο τροπο κ θα χαλάρωνα..άσε που με την εξωσωματική υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για δίδυμα οπότε θα χαιρόμουν κ γι’αυτό..δηλαδή δε θα μου ήταν τόσο κακό σενάριο ίσα ίσα..😇αν εξαιρέσεις το οικονομικό…οπότε θα μάζευα ήδη στην άκρη αν μπορούσα γι’αυτό, κ παράλληλα θα ‘μουν χαλαρή κ θα έκανα τις εξετάσεις κλπ κ θα ευχόμουν να μη χρειαστεί

Νομίζω πάντα βοηθάει να έχεις back up plan

Συμφωνώ εχεις δίκιο ήδη χθες ελεγα στον άντρα μου την περίπτωση της εξωσωματικής ότι μπορεί να κάνουμε δίδυμα τι ωραία που θα ήταν δυο κοριτσάκια χαχαχαχαχα τον πείραζα γιατί αυτος θέλει αγοράκι!! Εμένα δε με πειράζει μακάρι να έρθει και ότι θέλει ας είναι!!! Πάντα γενικά πρέπει να σκεφτόμαστε την εναλλακτική ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να είναι έτσι τελικά και να μην είναι κανένα πρόβλημα τώρα σοβαρό!!! 
 

Σλοβενια δεν έχω πάει και θέλω πολύ μα πάω Κροατια έχω πάει μου άρεσε παρά πολύ 

Θα πάμε 25-26 και 27-29 θα κάτσουμε Αθήνα 

Ααα τέλεια καλέ κορίτσια να κανονίσουμε να βρεθούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχαχχαχα!!! ετσι τη λεγανε!!!!

εγω ειμαι η Ελενιτσα η αρραβωνιαραααααααααα!!!!!! γτ και με τον κοβιντ ουτε το 2022 θα παντρευτουμε!!!!! 😆😆😆😆😆😆

Χαχαχα όντως παίζει να το αναβάλετε;; Κ εμείς το κόβω να αναβάλουμε το θρησκευτικό πάλι, με τα θέματα που μας έτυχαν😞😞😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ααα τέλεια καλέ κορίτσια να κανονίσουμε να βρεθούμε!!

ναι τελεια ιδεα!!!!! εμεις 31 θα φυγουμε απο αθηνα!!! οποτε αν κανονισετε συναντηση εγω μεσα!!!!!😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

ναι τελεια ιδεα!!!!! εμεις 31 θα φυγουμε απο αθηνα!!! οποτε αν κανονισετε συναντηση εγω μεσα!!!!!😍😍😍😍

Ζηλεύω ρε κορίτσια!!! Μακάρι να μπορούσα κ εγώ.... 

Εν τω μεταξύ μου λέει ο άντρας μου να πάμε στην Αράχωβα 3-4 μέρες πριν να κανονίσουμε την γέννα, αλλά φοβάμαι.... αν τύχει τίποτα κ μετά χάσουμε χρόνο μέχρι το μαιευτήριο??? Του λέω δεν πειράζει θα πάμε κάπου καλοκαίρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ετσι οπως τα λες ειναι ναντια μου!!!! υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα προβληματα!! απλα ανθρωποι ειμαστε και μπλοκαρουμε η μας φαινεται βουνο αυτος ο αγωνας....

εννοειται θα σηκωθω απλα θελω λιγο το χρονο μου... ηταν και ειναι απο τις μεγαλυτερες φοβιες μου το να μη γινω μανουλα.... παντα το φοβομουν οπως και πολλα κοριτσια νομιζω. οποτε οταν αντιμετωπιζεις ενα φοβο σου (που μπορει να το μπλοκαρω και απο μονη μου) ειναι λιγο ζορικο.....😔😔😔

Σιγουρα η καθε γυναικα ονειρευεται να γινει μανουλα και ειναι μια φοβια που την εχουμε απο μικρες.. και εμενα πολλες φορες μου λενε εχεις παιδια.. ναι συμφωνω και νοιωθω ευλογημενη γιαυτο αλλα τωρα εχω ξεκινησει την ζωη μου απο την αρχη και δεν εχω παιδι με τον αντρα μου αρα το θελω οπως καθε γυναικα θελει παιδι με τον αντρα της .. το χειροτερο μου ειναι που θα αδιαθετησω χριστουγεννα.. ειναι το κλιμα τετοιο τριγυρο που θα με ριξει αυτο αλλα τι να κανω θα σηκωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα όντως παίζει να το αναβάλετε;; Κ εμείς το κόβω να αναβάλουμε το θρησκευτικό πάλι, με τα θέματα που μας έτυχαν😞😞😞

ειναι τα πραγματα ρευστα... θα δουμε!! βλεποντας και κανοντας...

εσεις ποτε εχετε το θρησκευτικο;;; εμεις σεπτεμβρη τον εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

κοιτα.. χθες απογοητευτηκα πολυ.. με επιασε μια απαισιοδοξια. δεν ξερω που τον ειδα ετσι και δεν ειναι στις καλες του;;; που εσκασε η αυξημενη αντισταση ισουλινης;;;; ειναι και 10 μηνες προσπαθειας...

εριξα πολυ κλαμα χθες..... εκανα μπανιο και κλαμααααααααα!!!! μετα πηγα στο κρεβατι (ο αντρας μου κοιμοταν ηδη) και κλαμααααααααα.. νιωθω οτι απλα θελω να το παρατησω. δεν ξερω αν αντεχω. και προανως δε μπορω να προσπαθω μονη μου. 

ειναι και βραδυ ο αντρας μου και σχολαει 10και και μου την εχει δωσει. ωρες ωρες λεω δεν θα αφησω να παει ετσι ο μηνας χωρις προσπαθεια και μετα λεω να πανε ολα στο διαο......ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ....

Αχ ποσό σε καταλαβαίνω ποσό!!! Εκεί που λεω δε με νοιάζει άλλο άμα είναι να γίνω μάνα θα γίνω και λεω ας πάνε στα κομμάτια δεν θα πεθάνω κιολας…πάλι αναθεωρώ και είναι σαν να μην το είπα και σαν να μην έφτασα στο πάτωμα και στη απογοήτευση…μην σκας στο λεω εγώ για να το ακούσω, το ξέρω είναι δύσκολο να πατάς ένα κουμπί και να λες τώρα τα ξεχνάω όλα και δε με νοιάζει, απλά το μόνο που θα σου πω είναι να μην απογοητεύεσαι και να σκέφτεσαι αυτό που είπε η princess το plan b και να σκέφτεσαι ότι στο plan b θα πετύχεις και αν όχι plan c!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ανθρωποι ειμαστε.. ξερεις ποσε φορες ΄ έπεσα? οταν χωρισα μετα απο μερικους μηνες διαγνωστηκε ο αντρας της φιλης μου με καρκινο στον ρινοφαρυγγα.. αν και δεν με ειχε ριξει το θεμα διαζυγιο ειχα αντιλιφθει οτι τελικα υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα για να απογοητευτω.. οκ απετυχα.. και τι εγινε? ειχα τα παιδια μου.. τωρα με πιανει καποτε το γιατι να μην μπορω να χαρισω ενα παιδακι σε εναν αντρα που ειναι γεννημενος για πατερας αν κρινω απο το πως συμπεριφερεται στα δικα μου παιδια αλλα απο την αλλη λεω ο θεος ξερει το γιατι και προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηρεμη μπορω.. οπως λεω παντα επιτρεπεται να πεσουμε επιβαλλεται να σηκωθουμε

Εχεις απόλυτο δίκιο και όταν πέφτεις ευτυχως δεβ έχει πιο κάτω μόνο πάνω μπορείς να πας! Μακάρι να είναι καλά τώρα ο άντρας της φίλης σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ζηλεύω ρε κορίτσια!!! Μακάρι να μπορούσα κ εγώ.... 

Εν τω μεταξύ μου λέει ο άντρας μου να πάμε στην Αράχωβα 3-4 μέρες πριν να κανονίσουμε την γέννα, αλλά φοβάμαι.... αν τύχει τίποτα κ μετά χάσουμε χρόνο μέχρι το μαιευτήριο??? Του λέω δεν πειράζει θα πάμε κάπου καλοκαίρι 

κριμα που δεν θα εισαι μαζι μας (αν βρεθουμε τελικα).....

ναι κι εγω θα φοβομουν στη θεση σου λογω του οτι ειναι πολυ κοντα στον τοκετο... αλλα οτι νομιζετε εσεις... 😉❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ειναι οντως η κουραση... η ψυχολογικη.... τεσπα θα δουμε, ισως θελω λιγο το χρονο μου.. ας παει κι ενας μηνας στραφι, δεν θα πεθανω....

παντως εγω κοριτσι μου εχω καει απο τα πολλα plan B, plan C!!!! η λυση σ εμενα ειναι να χαλαρωσω αλλιως απο πλανα και εναλλακτικες αλλο τιποτα... νομιζω στη δικη μου φαση με παιδευουν πιο πολυ απο το να με χαλαρωνουν...

εκλεισα και ενα ραντεβου στη ψυχολογο την αλλη εβδομαδα που εχω να παω 6 μηνες (εκανα συνεδριες για 2 χρονια και με βοηθησε σε παρα πολλα πραγματα). να παω να τα πω να ηρεμησω και να τα βαλω σε μια σειρα.... αυτο να μπει η σκεψη μου σε σειρα γτ χανομαι στη μεταφραση!

Ευχαριστω για τη βοηθεια και τις συμβουλες!!!!!!!❤️❤️❤️❤️

Το σημαντικό είναι να δεις τι βοηθάει κ τι χαλαρώνει εσένα. Εγώ έχω βρει πχ οτι αυτό με βοηθάει οπότε το κάνει αυτόματα ο οργανισμός μου😄

Καλά έκανες κ έκλεισες στην ψυχολόγο!! Να τα συζητήσεις να τα βάλεις σε μια σειρά όπως λες να ηρεμήσεις..θα σε βοηθήσει!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ ποσό σε καταλαβαίνω ποσό!!! Εκεί που λεω δε με νοιάζει άλλο άμα είναι να γίνω μάνα θα γίνω και λεω ας πάνε στα κομμάτια δεν θα πεθάνω κιολας…πάλι αναθεωρώ και είναι σαν να μην το είπα και σαν να μην έφτασα στο πάτωμα και στη απογοήτευση…μην σκας στο λεω εγώ για να το ακούσω, το ξέρω είναι δύσκολο να πατάς ένα κουμπί και να λες τώρα τα ξεχνάω όλα και δε με νοιάζει, απλά το μόνο που θα σου πω είναι να μην απογοητεύεσαι και να σκέφτεσαι αυτό που είπε η princess το plan b και να σκέφτεσαι ότι στο plan b θα πετύχεις και αν όχι plan c!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα ❤️❤️❤️❤️

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

ωρες ωρες θελω να πατησω ενα κουμπι και να παω πισω στο χρονο που δεν με ετρωγε αυτο το αγχος. εχω ξεχασει πως ημουν χωρις να αγχωνομαι για παιδι! αυτο με τρομαζει πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! 💗Καλε ποτε τα γραψατε ολα αυτα! 😄Δεν προλαβαινω να τα διαβασω χαχαχ Εγω ημουν αρκετα πιεσμενη ψυχολογικα τις τελευταιες μερες και σκεφτομουν συνεχεια το θεμα παιδιου και γενικα εβλεπα οτι εχω αλλαξει παρα πολυ και ετσι αποφασισα να παω Πατρα το Σαββατοκυριακο σε κατι φιλες μου που με εχουν καλεσει απειρες φορες και ολο δεν παω  Φευγωωωωωωωωωωωωω δεν παει αλ΄λο πια....... (αλλα δεν χωριζω!) 🤣  Ελπιζω να με βοηθησει το ταξιδακι, γιατι ουτεμωρακι ουτε ταξιδακι δεν την παλευω🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

ωρες ωρες θελω να πατησω ενα κουμπι και να παω πισω στο χρονο που με ετρωγε αυτο το αγχος. εχω ξεχασει πως ημουν χωρις να αγχωνομαι για παιδι! αυτο με τρομαζει πολυ!!!

Να σου πω κάτι εγώ ώρες ώρες κλείνω τα μάτια μου και κάνω όμορφες σκέψεις και μου έρχονται εικόνες στο μυαλό όμορφες και αυτό λίγο μου φτιάχνει την διάθεση!! Αλλά ναι και εγώ θέλω να πατήσω ένα κουμπί και να πάω πίσω στην παιδική μου ηλικία να μην σκέφτομαι τίποτα να μην καταλαβαίνω τίποτα απ όλα αυτά που γίνονται γύρω μας και απλά να σκοτίζομαι μονο με το διάβασμα και τις ώρες φροντιστηρίου 😆😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ζηλεύω ρε κορίτσια!!! Μακάρι να μπορούσα κ εγώ.... 

Εν τω μεταξύ μου λέει ο άντρας μου να πάμε στην Αράχωβα 3-4 μέρες πριν να κανονίσουμε την γέννα, αλλά φοβάμαι.... αν τύχει τίποτα κ μετά χάσουμε χρόνο μέχρι το μαιευτήριο??? Του λέω δεν πειράζει θα πάμε κάπου καλοκαίρι 

Αχ τι χαλαρος ανθρωπος ο ανδρας σου, εγω θα φοβομουν να φυγω, αληθεια τον ζηλευω💗 Θελω κι εγω!!!😄 Νομίζω όντως ίσω;ς καλύτερα το καλοκαιρι 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ☺️ έχω ένα σάκο 8 χιλιοστών και μας είπε 28.12 να πάμε να ακούσουμε καρδούλα. 

@Lacostaki μου δεν ξέρω αν χρειάζεται κάπου στα πινακακια αλλά μου έδωσε ΠΗΤ καλώς εχόντων των πραγμάτων 13.08.2022.

Μπράβο βρε κο΄ριτσι μου!!!!!!! Να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη💗 Να μη χαθεις να μας γραφεις εδω τα νεα σου🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

κοιτα.. χθες απογοητευτηκα πολυ.. με επιασε μια απαισιοδοξια. δεν ξερω που τον ειδα ετσι και δεν ειναι στις καλες του;;; που εσκασε η αυξημενη αντισταση ισουλινης;;;; ειναι και 10 μηνες προσπαθειας...

εριξα πολυ κλαμα χθες..... εκανα μπανιο και κλαμααααααααα!!!! μετα πηγα στο κρεβατι (ο αντρας μου κοιμοταν ηδη) και κλαμααααααααα.. νιωθω οτι απλα θελω να το παρατησω. δεν ξερω αν αντεχω. και προανως δε μπορω να προσπαθω μονη μου. 

ειναι και βραδυ ο αντρας μου και σχολαει 10και και μου την εχει δωσει. ωρες ωρες λεω δεν θα αφησω να παει ετσι ο μηνας χωρις προσπαθεια και μετα λεω να πανε ολα στο διαο......ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ....

Σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσι μου., τα ιδια κι εγω!! Ελπιζω να σε βοηθησει λιγο ο ψυχολογος και οι γιορτουλες! Να κανονισετε πραγματα για να μην σκεφτεσαι ολα αυτα! Περιμενουμεκαι τα νεα απο γιατρο οταν τον βρεις💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κριμα που δεν θα εισαι μαζι μας (αν βρεθουμε τελικα).....

ναι κι εγω θα φοβομουν στη θεση σου λογω του οτι ειναι πολυ κοντα στον τοκετο... αλλα οτι νομιζετε εσεις... 😉❤️❤️

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ τι χαλαρος ανθρωπος ο ανδρας σου, εγω θα φοβομουν να φυγω, αληθεια τον ζηλευω💗 Θελω κι εγω!!!😄 Νομίζω όντως ίσω;ς καλύτερα το καλοκαιρι 🙂

Ναι μωρέ εντάξει... Η αλήθεια είναι ότι το έχω πάρα πολύ ανάγκη κ εγώ! Αλλά τώρα προτεραιότητα έχει η μπουμπού μας κ να είναι ασφαλής εκείνη! Θα απομονωθούμε κάποια άλλη στιγμή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! 💗Καλε ποτε τα γραψατε ολα αυτα! 😄Δεν προλαβαινω να τα διαβασω χαχαχ Εγω ημουν αρκετα πιεσμενη ψυχολογικα τις τελευταιες μερες και σκεφτομουν συνεχεια το θεμα παιδιου και γενικα εβλεπα οτι εχω αλλαξει παρα πολυ και ετσι αποφασισα να παω Πατρα το Σαββατοκυριακο σε κατι φιλες μου που με εχουν καλεσει απειρες φορες και ολο δεν παω  Φευγωωωωωωωωωωωωω δεν παει αλ΄λο πια....... (αλλα δεν χωριζω!) 🤣  Ελπιζω να με βοηθησει το ταξιδακι, γιατι ουτεμωρακι ουτε ταξιδακι δεν την παλευω🤣

Να περάσεις τέλειαααααα!!!! Να χαλαρώσεις κ να γεμίσεις μπαταρίες κ ψυχολογία!!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! 💗Καλε ποτε τα γραψατε ολα αυτα! 😄Δεν προλαβαινω να τα διαβασω χαχαχ Εγω ημουν αρκετα πιεσμενη ψυχολογικα τις τελευταιες μερες και σκεφτομουν συνεχεια το θεμα παιδιου και γενικα εβλεπα οτι εχω αλλαξει παρα πολυ και ετσι αποφασισα να παω Πατρα το Σαββατοκυριακο σε κατι φιλες μου που με εχουν καλεσει απειρες φορες και ολο δεν παω  Φευγωωωωωωωωωωωωω δεν παει αλ΄λο πια....... (αλλα δεν χωριζω!) 🤣  Ελπιζω να με βοηθησει το ταξιδακι, γιατι ουτεμωρακι ουτε ταξιδακι δεν την παλευω🤣

αχ δε φανταζεσαι ποσο σε νιωθω κοριτσι μου!!!!! κανεις το καλυτερο πραγμα!!!! φυγε απ ολους και ολα και ξεχνα τα πισω!! περνα ωραια!!! να ανανεωθεις και ξεχνα καθε συζητηση σχετικα με "προσπαθεια" και "παιδι"!! αυτη η λεξη "προσπαθω" με εχει κουρασει παρα πολυ εμενα!!!!

να περασεις σουπερ και να γυρισεις πισω ακομα πιο θετικη και πιο αισιοδοξη!!!!!🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο και όταν πέφτεις ευτυχως δεβ έχει πιο κάτω μόνο πάνω μπορείς να πας! Μακάρι να είναι καλά τώρα ο άντρας της φίλης σου :) 

Nαι δοξα τω θεω ειναι μια χαρα τωρα το εχει ξεπερασει αλλα ειναι συνεχεια στην εννοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Το τεστ μου βγήκε αρνητικό. Περιμένω μέχρι τις 17 που βάση εφαρμογής πρέπει να αδιαθετησω. Άρχισα να υποψιάζομαι ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με την ωορηξια μου, δεν γίνεται ποιοτικά καλά. Ελπίζω να είναι κάτι που διορθώνεται. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Γειά σας κορίτσια. Το τεστ μου βγήκε αρνητικό. Περιμένω μέχρι τις 17 που βάση εφαρμογής πρέπει να αδιαθετησω. Άρχισα να υποψιάζομαι ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με την ωορηξια μου, δεν γίνεται ποιοτικά καλά. Ελπίζω να είναι κάτι που διορθώνεται. 

 

αχ κοριτσι μου και πριν λιγο σε σκεφτομουν. ηθελα να σου στειλω αν εκανες το τεστ...

λυπαμαι πολυ που το αποτελεσμα ηταν κοριτσι μου. μαζεψε δυναμεις και ορεξη και παμε τον επομενο μηνα δυναμικα!!!!💪💪

αναφορικα με την ωορρηξια σου, μηπως να πας στο γυναικολογο να την παρακολουθησετε μαζι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρηκα τον ενδοκρινολογοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉

οχι τον ιδιο δηλαδη.. τη γραμματεα του!!! 😂😂 έχει βλαβη το τηλεφωνο τους και γινοταν χαμος!!

ελαβαν το εμαιλ μου με τα αποτελεσματα και θα με καλέσει ο γιατρος να με ενημερώσει... ειναι πολυ αναλυτικος αυτος και εχει μπροστα του οοολες τις εξετασεις για να σου πει τι εχεις (αν εχεις κατι) και πως θα το αντιμετωπισεις...

οποτε η το απογευμα η αυριο θα με παρει..😉😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...