Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχαχαχχα!!! θεος ο αντρουλης σου!!!💘

εμενα ο δικος μου ειναι ΖΑΧΟΣ ΔΟΓΚΑΝΟΣ!!!!!!! ηθελε να μην ερθω γραφειο για να τον περιθαλψω!! με 37,5!! ειναι σαν να εχει 40!!!!😆😆😆😆 οποτε δεν τον κοβω και πολυ ενεργο.....

Καλά μη φανταστείς κ εμένα με 37.1 κάθεται στον καναπέ με την διπλή κουβέρτα από το κρεβάτι..... αλλά άμα είναι για χαδάκια του φεύγουν όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Στο google βρίσκεις κάποιο άλλο τηλέφωνο;;

βρισκω το σταθερο του γραφειου και το κινητο που ηδη εχω... δεν ξερω τι γινεται...

το σταθερο λεει συνεχεια "ο αριθμος που καλεσατε δεν ειναι διαθεσιμος. η κληση σας προωθειται..." και το κινητο δεν χτυπαει καν και με συνδεει με Καιρο!!!!!😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις δίκιο έτσι θα πω σιγά…όλοι πάνε και για 2η γνώμη και για 3η!!! ❣️❣️ 
 

Στην αρχή που το διάβασα νόμιζα έλεγες για τα ΧΡιστουγεννα 😂😂😂 

εννοειται Ραφαελα μου αυτο να κανεις!!!!!! να πας για 2η γνωμη!!! εγω της ειπα ηρθα για γυναικολογικο ελεγχο και ελεγχο ωορρηξιας στο τηλ και μετα της ειπα για υπογονιμοτητα και τα σχετικα...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καπου παρασκευη.. +- 1 ημερα!! αλλα σκεψου εχουμε να ερθουμε σε επαφη απο κυριακη.. οποτε τα σπερματοζωαρια ηδη αυτοκτονουν!!!!!!!!!!!!!!🤣🤣🤣🤣🤣

Έλα καλέεε…τουρμπο θα ναι μέχρι Παρασκευή….κ τα σπερματοζωάρια κ ο άντρας σου…βαλτον κάτω κάθε μέρα τώρα που έχεις κάνει κ τη σαλπιγγογραφία, να πετύχετε κ τη στιγμή της ωορρηξίας ακριβώς 😬😬😬😬 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα😍😀🤩

Βιέννη δεν πήγαμε δυστυχώς γιατί έκανε λοκνταουν ακριβώς πριν πάμε😒 κ Μπρατισλάβα έκανε λοκνταουν όσο ήμασταν στο ταξίδι οπότε πάλι δεν πήγαμε!

Αλλά πήγαμε Βουδαπέστη…που ήταν πολύ ωραία κ ο άντρας μου μου (ξανα)έκανε πρόταση γάμου σε μία γέφυρα που αφήσαμε κ λουκετάκι με τα αρχικά μας😆💗💗

Και νοικιάσαμε στη Βουδαπέστη αυτοκίνητο κ πήγαμε και στα Παραδουνάβια χωριά, και Κροατία και Σλοβενία…μείναμε κι εκεί..πολύ ωραία ήταν όλα💞💞

Κάναμε κ μια "παρασπονδία" κ περάσαμε κ απέναντι Σλοβακία στο Στούροβο, αλλά είχε λοκνταουν οπότε δεν ήταν κ πολλά ανοιχτά😆

Πολύ όμορφα ήταν όλα!!💞💞 Τώρα μάλλον τέλος τα ταξιδάκια μέχρι να γεννήσω😅 Μπαίνω στον 7ο την άλλη εβδομάδα…αν κ σκέφτομαι να πάω κ μία Λονδίνο που έχω κάτι δουλειές αν προλάβω..θα δούμε!😊

Εσύ τι κάνεις γλυκό κορίτσι;;💕

Αχ τι ωραία 💕💕💕 βρήκατε εναλλακτική και η Βουδαπέστη πολύ όμορφη είχαμε πάει τέλη Οκτώβρη ☺️☺️
 

Ένα λονδινακι πήγαινα και εγώ τώρα ποσό μου έλειψε βρε κορίτσια και ειδικά αυτή την περίοδο είναι κουκλίστικο!!! 
 

Εγω πήγα γιατρο προχθές μικρές ωοθήκες είδε λίγα ωοθηλακια το ινομυωμα μου μεγάλωσε λίγο… άσε πρέπει να κάνω ορμονικές τώρα αλλά θα προσπαθήσω να πάω και σε έναν άλλον γυναικολόγο για να δω τι θα μου πει κ αυτος… Παρολαυτα προσπαθω να μη το σκέφτομαι και απλά να σκέφτομαι το ταξιδάκι μας στην Αραχωβα τα Χριστούγεννα  😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα😍😀🤩

Βιέννη δεν πήγαμε δυστυχώς γιατί έκανε λοκνταουν ακριβώς πριν πάμε😒 κ Μπρατισλάβα έκανε λοκνταουν όσο ήμασταν στο ταξίδι οπότε πάλι δεν πήγαμε!

Αλλά πήγαμε Βουδαπέστη…που ήταν πολύ ωραία κ ο άντρας μου μου (ξανα)έκανε πρόταση γάμου σε μία γέφυρα που αφήσαμε κ λουκετάκι με τα αρχικά μας😆💗💗

Και νοικιάσαμε στη Βουδαπέστη αυτοκίνητο κ πήγαμε και στα Παραδουνάβια χωριά, και Κροατία και Σλοβενία…μείναμε κι εκεί..πολύ ωραία ήταν όλα💞💞

Κάναμε κ μια "παρασπονδία" κ περάσαμε κ απέναντι Σλοβακία στο Στούροβο, αλλά είχε λοκνταουν οπότε δεν ήταν κ πολλά ανοιχτά😆

Πολύ όμορφα ήταν όλα!!💞💞 Τώρα μάλλον τέλος τα ταξιδάκια μέχρι να γεννήσω😅 Μπαίνω στον 7ο την άλλη εβδομάδα…αν κ σκέφτομαι να πάω κ μία Λονδίνο που έχω κάτι δουλειές αν προλάβω..θα δούμε!😊

Εσύ τι κάνεις γλυκό κορίτσι;;💕

αχ ποσο ονειρικα ολα αυτα!!!!!!!!!!! τρελαινομαι!!! με την (ξανα)προταση 😆😆😆 και με ολα τα ταξιδια!!!! ειστε τελειο ζευγαρι!! να ειστε παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι!!!!!!!!!!!!💘💘💘💘💘💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

βρισκω το σταθερο του γραφειου και το κινητο που ηδη εχω... δεν ξερω τι γινεται...

το σταθερο λεει συνεχεια "ο αριθμος που καλεσατε δεν ειναι διαθεσιμος. η κληση σας προωθειται..." και το κινητο δεν χτυπαει καν και με συνδεει με Καιρο!!!!!😂😂😂

🤣🤣

Μήπως είναι κάπου που δεν πιάνει….δοκίμασε σε 1-2 ώρες πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια ο ενδοκρινολογος αφαντος!!!! ανακαλυψα οτι ειχα το κινητο του (απο την περασμενη φορα που με πηρε τηλ να μου συζητησει τα αποτελεσματα) και λεω θα τον παρω στο κινητο αφου το σταθερο δεν καλει καν.... μιση ντροπη δικη μου και μιση δικη του!!!

δεν πιανει καν γραμμη! κλεινει πριν καλεσει....!!!!!

θα τον ψαξω την παρασκευη στη Νικολουλη!!!!!!!! αμπελαλε θα βγαλω!!!!!!🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ψάξε στο ιντερνετ μήπως βρεις άλλο τηλεφωνο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχαχαχχα!!! θεος ο αντρουλης σου!!!💘

εμενα ο δικος μου ειναι ΖΑΧΟΣ ΔΟΓΚΑΝΟΣ!!!!!!! ηθελε να μην ερθω γραφειο για να τον περιθαλψω!! με 37,5!! ειναι σαν να εχει 40!!!!😆😆😆😆 οποτε δεν τον κοβω και πολυ ενεργο.....

Κλάιωωωωωωω 😂😂😂😂😂 είσαι Δεβόρα πως την λέγανε αυτή 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ωχ περαστικά εγώ πάω σήμερα το μεσημέρι ελπίζω να είμαι καλά αύριο γιατί έχω πολλά ραντεβού στη δουλεια 🙄🙄🙄

Ποτε εχεις γόνιμες; Κοντεύουν; 

καπου παρασκευη-σαββατο. ισως κανω κανα τεστ ωορρηξιας.. (αν και ελεγα να μην κανω για να μην αγχωθω...🤣🤣🤣)

ραφαελα μου εσενα μπορει να μην σε επηρεαζει!! ευχομαι αυριο να εισαι μια χαρα!!! εμενα παντως και του αντρα μου μας τα εσκασε μετα το πρωτο 24ωρο...😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Έλα καλέεε…τουρμπο θα ναι μέχρι Παρασκευή….κ τα σπερματοζωάρια κ ο άντρας σου…βαλτον κάτω κάθε μέρα τώρα που έχεις κάνει κ τη σαλπιγγογραφία, να πετύχετε κ τη στιγμή της ωορρηξίας ακριβώς 😬😬😬😬 

κοιτα.. χθες απογοητευτηκα πολυ.. με επιασε μια απαισιοδοξια. δεν ξερω που τον ειδα ετσι και δεν ειναι στις καλες του;;; που εσκασε η αυξημενη αντισταση ισουλινης;;;; ειναι και 10 μηνες προσπαθειας...

εριξα πολυ κλαμα χθες..... εκανα μπανιο και κλαμααααααααα!!!! μετα πηγα στο κρεβατι (ο αντρας μου κοιμοταν ηδη) και κλαμααααααααα.. νιωθω οτι απλα θελω να το παρατησω. δεν ξερω αν αντεχω. και προανως δε μπορω να προσπαθω μονη μου. 

ειναι και βραδυ ο αντρας μου και σχολαει 10και και μου την εχει δωσει. ωρες ωρες λεω δεν θα αφησω να παει ετσι ο μηνας χωρις προσπαθεια και μετα λεω να πανε ολα στο διαο......ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καπου παρασκευη-σαββατο. ισως κανω κανα τεστ ωορρηξιας.. (αν και ελεγα να μην κανω για να μην αγχωθω...🤣🤣🤣)

ραφαελα μου εσενα μπορει να μην σε επηρεαζει!! ευχομαι αυριο να εισαι μια χαρα!!! εμενα παντως και του αντρα μου μας τα εσκασε μετα το πρωτο 24ωρο...😒

Και εγώ νομίζω τότε θα έχω ωορρηξία… και μην αγχώνεσαι για τα σπερματοζωάρια εδώ αλλες κοπελες με μια επαφή μετά από τοοοοοση αποχή και το πέτυχαν άρα και αυτό τελικά σχετικό ειναι ☺️☺️ 
 

ελπίζω αλλά αν κρίνω από τις προηγούμενες δόσεις μάλλον πονοκέφαλο και κόπωση θα έχω 

εγώ σκέφτομαι μολις έρθω από Αθήνα να πάω να κάνω ένα τεστ αντισωμάτων να δω που βρίσκομαι με αυτες τις δόσεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αχ τι ωραία 💕💕💕 βρήκατε εναλλακτική και η Βουδαπέστη πολύ όμορφη είχαμε πάει τέλη Οκτώβρη ☺️☺️
 

Ένα λονδινακι πήγαινα και εγώ τώρα ποσό μου έλειψε βρε κορίτσια και ειδικά αυτή την περίοδο είναι κουκλίστικο!!! 
 

Εγω πήγα γιατρο προχθές μικρές ωοθήκες είδε λίγα ωοθηλακια το ινομυωμα μου μεγάλωσε λίγο… άσε πρέπει να κάνω ορμονικές τώρα αλλά θα προσπαθήσω να πάω και σε έναν άλλον γυναικολόγο για να δω τι θα μου πει κ αυτος… Παρολαυτα προσπαθω να μη το σκέφτομαι και απλά να σκέφτομαι το ταξιδάκι μας στην Αραχωβα τα Χριστούγεννα  😍😍

Ναι ναι…το ταξίδι ούτως ή άλλως από Βουδαπέστη ξεκίναγε!! Πετάγαμε Βουδαπέστη, θα μέναμε 3 βράδια εκεί κ μετά θα πηγαίναμε Βιέννη άλλα 5 βράδια κ θα φεύγαμε από κει..κ από Βιέννη θα πηγαίναμε κ Μπρατισλάβα, κ Σαλτσμπουργκ….οπότε τώρα πάλι πετάξαμε Βουδαπέστη απλά μείναμε παραπάνω μέρες εκεί κ ακυρώσαμε τη διαμονή στη Βιέννη..ευτυχώς είχα κλείσει ξενοδοχείο με δωρεάν ακύρωση, επειδή φοβόμουν μη γίνει κάτι(τα είχαμε κλείσει 2 μήνες πριν)…απλά χάσαμε τα εισιτήρια της επιστροφής κ έβγαλα καινούργια από Βουδαπέστη..αλλά τι να κάνεις..κ σαν εναλλακτική αφού δεν πήγαμε Αυστρία κ Σλοβακία, πήγαμε Κροατία κ Σλοβενία😬

Κ είπα του άντρα μου θα κάνουμε άλλο ταξίδι που θα πάμε Μόναχο, κ από κει θα πάμε κ Σαλτσμπουργκ κ Βιέννη κ Μπρατισλάβα…μη σ πω κ Ελβετία κ Λιχτενστάιν..ανάλογα για πόσες μέρες θα πάμε🤣 

Δώσε μου να κανονίζω εκδρομές κ πάρε μου την ψυχή😂😂

Ναι μωρέ κ εμένα μου έλειψε το Λονδίνο❤️❤️ Αν κ ήλπιζα να πάμε τώρα με τον άντρα μου, αλλά τελικά εκείνος δε θα μπορέσει οπότε θα πάω μόνη μου αν πάω..

Κάτι διάβασα κορίτσι μου που έλεγες για τις ωοθήκες σου, αλλά είδα μια κοπέλα που είπε ότι οι ωοθήκες αυξομειώνονται μες το μήνα, οπότε μπορεί απλά να έκανες πιο μετά ή πιο πριν ωορρηξία…μην αγχώνεσαι μικρή κοπέλα😬 Κάνε τις ορμονικές σου κ μια χαρά θα είναι όλα θα δεις!

Αα τι ωραία έρχεται ωραίο χριστουγεννιάτικο ταξιδάκι αυτό να σκέφτεσαι😍🎄Πότε θα πάτε;; Λέγαμε κ εμείς να πάμε Αράχωβα κάποια μέρα τα Χριστούγεννα για μονοήμερο ή διήμερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κλάιωωωωωωω 😂😂😂😂😂 είσαι Δεβόρα πως την λέγανε αυτή 😂😂😂

χαχαχαχαχαχχαχα!!! ετσι τη λεγανε!!!!

εγω ειμαι η Ελενιτσα η αρραβωνιαραααααααααα!!!!!! γτ και με τον κοβιντ ουτε το 2022 θα παντρευτουμε!!!!! 😆😆😆😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ποσο ονειρικα ολα αυτα!!!!!!!!!!! τρελαινομαι!!! με την (ξανα)προταση 😆😆😆 και με ολα τα ταξιδια!!!! ειστε τελειο ζευγαρι!! να ειστε παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι!!!!!!!!!!!!💘💘💘💘💘💘

Ευχαριστούμε πολύ😍😍😍💘💘💘

Κι εσείς το ίδιο απότι έχω καταλάβει🤩🥰💞💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις δίκιο έτσι θα πω σιγά…όλοι πάνε και για 2η γνώμη και για 3η!!! ❣️❣️ 
 

Στην αρχή που το διάβασα νόμιζα έλεγες για τα ΧΡιστουγεννα 😂😂😂 

Εγω οταν πηγα στην γυναικολογο μου της ειπα οτι ηρθα για 2η γνωμη γιατι μου βρηκαν ινωμυωμα.. ορθα κοφτα.. δικαιωμα σου ειναι και αν θελει να ειναι σωστος απεναντι σου θα σε ξεσκωνισει για να δει τι γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοιτα.. χθες απογοητευτηκα πολυ.. με επιασε μια απαισιοδοξια. δεν ξερω που τον ειδα ετσι και δεν ειναι στις καλες του;;; που εσκασε η αυξημενη αντισταση ισουλινης;;;; ειναι και 10 μηνες προσπαθειας...

εριξα πολυ κλαμα χθες..... εκανα μπανιο και κλαμααααααααα!!!! μετα πηγα στο κρεβατι (ο αντρας μου κοιμοταν ηδη) και κλαμααααααααα.. νιωθω οτι απλα θελω να το παρατησω. δεν ξερω αν αντεχω. και προανως δε μπορω να προσπαθω μονη μου. 

ειναι και βραδυ ο αντρας μου και σχολαει 10και και μου την εχει δωσει. ωρες ωρες λεω δεν θα αφησω να παει ετσι ο μηνας χωρις προσπαθεια και μετα λεω να πανε ολα στο διαο......ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ....

Ουφ καταλαβαίνω…σε έχει επηρεάσει ψυχολογικά….κλάψε κ αν θες για να ξεσπάσεις κ να ηρεμήσεις, να σου φύγει…κ εγώ το κάνω καμια φορά…είναι βλακεία ρε γαμώτο να προσπαθείς κ να μη ξέρεις τι φταίει….αλλά εσύ σκέφτεσαι πάντα θετικά, μη χάνεις τώρα την αισιοδοξία σου!! Τα δύσκολα έχουν περάσει, τώρα πάτε όλο κ πιο κοντά στη λύση..έχετε κάνει πολλά βήματα αυτό να σκέφτεσαι! Κ ένας χρόνος για την ηλικία μας είναι νορμαλ

Εγώ αυτό που κάνω πάντα για να μη χάνω την ελπίδα μου, είναι να σκέφτομαι εναλλακτικές..έτσι κρατάω την αισιοδοξία μου κ πάνε όλα καλά τελικά. Σκέφτομαι ότι για κάθετι υπάρχει λύση, έτσι δεν αγχώνομαι. Πχ αν προσπαθούσα τόσο καιρό θα έλεγα ωραία θα κάνω κ αυτό κ αυτό, αν δεν πετύχει θα κάνω αυτό, κ στη τελική θα είχα μέχρι κ την εξωσωματική στην άκρη του μυαλού μου οπότε θα κατέληγα ότι σίγουρα θα πετύχω με κάποιο τροπο κ θα χαλάρωνα..άσε που με την εξωσωματική υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για δίδυμα οπότε θα χαιρόμουν κ γι’αυτό..δηλαδή δε θα μου ήταν τόσο κακό σενάριο ίσα ίσα..😇αν εξαιρέσεις το οικονομικό…οπότε θα μάζευα ήδη στην άκρη αν μπορούσα γι’αυτό, κ παράλληλα θα ‘μουν χαλαρή κ θα έκανα τις εξετάσεις κλπ κ θα ευχόμουν να μη χρειαστεί

Νομίζω πάντα βοηθάει να έχεις back up plan

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχαχαχχα!!! θεος ο αντρουλης σου!!!💘

εμενα ο δικος μου ειναι ΖΑΧΟΣ ΔΟΓΚΑΝΟΣ!!!!!!! ηθελε να μην ερθω γραφειο για να τον περιθαλψω!! με 37,5!! ειναι σαν να εχει 40!!!!😆😆😆😆 οποτε δεν τον κοβω και πολυ ενεργο.....

απο μικροι ετσι ειναι .. μην δουνε το θερμομετρο να ξεπερνα το 37.. ηρθε το τελος του κοσμου.. εχω δυο αγορια.. αν αρρωστησουν? αστα βραστα.. ολο μαμα μαμα ειναι και κλαψουριζουν.. ο μεγαλος δε την τελευταια φορα που αρρωστησε? μου φωναζε μαμαααα θα πεθανωωωωω και δεν ειχε καν πυρετο.. δραμα η κατασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ναι…το ταξίδι ούτως ή άλλως από Βουδαπέστη ξεκίναγε!! Πετάγαμε Βουδαπέστη, θα μέναμε 3 βράδια εκεί κ μετά θα πηγαίναμε Βιέννη άλλα 5 βράδια κ θα φεύγαμε από κει..κ από Βιέννη θα πηγαίναμε κ Μπρατισλάβα, κ Σαλτσμπουργκ….οπότε τώρα πάλι πετάξαμε Βουδαπέστη απλά μείναμε παραπάνω μέρες εκεί κ ακυρώσαμε τη διαμονή στη Βιέννη..ευτυχώς είχα κλείσει ξενοδοχείο με δωρεάν ακύρωση, επειδή φοβόμουν μη γίνει κάτι(τα είχαμε κλείσει 2 μήνες πριν)…απλά χάσαμε τα εισιτήρια της επιστροφής κ έβγαλα καινούργια από Βουδαπέστη..αλλά τι να κάνεις..κ σαν εναλλακτική αφού δεν πήγαμε Αυστρία κ Σλοβακία, πήγαμε Κροατία κ Σλοβενία😬

Κ είπα του άντρα μου θα κάνουμε άλλο ταξίδι που θα πάμε Μόναχο, κ από κει θα πάμε κ Σαλτσμπουργκ κ Βιέννη κ Μπρατισλάβα…μη σ πω κ Ελβετία κ Λιχτενστάιν..ανάλογα για πόσες μέρες θα πάμε🤣 

Δώσε μου να κανονίζω εκδρομές κ πάρε μου την ψυχή😂😂

Ναι μωρέ κ εμένα μου έλειψε το Λονδίνο❤️❤️ Αν κ ήλπιζα να πάμε τώρα με τον άντρα μου, αλλά τελικά εκείνος δε θα μπορέσει οπότε θα πάω μόνη μου αν πάω..

Κάτι διάβασα κορίτσι μου που έλεγες για τις ωοθήκες σου, αλλά είδα μια κοπέλα που είπε ότι οι ωοθήκες αυξομειώνονται μες το μήνα, οπότε μπορεί απλά να έκανες πιο μετά ή πιο πριν ωορρηξία…μην αγχώνεσαι μικρή κοπέλα😬 Κάνε τις ορμονικές σου κ μια χαρά θα είναι όλα θα δεις!

Αα τι ωραία έρχεται ωραίο χριστουγεννιάτικο ταξιδάκι αυτό να σκέφτεσαι😍🎄Πότε θα πάτε;; Λέγαμε κ εμείς να πάμε Αράχωβα κάποια μέρα τα Χριστούγεννα για μονοήμερο ή διήμερο!!

Μακάρι να είναι έτσι τελικά και να μην είναι κανένα πρόβλημα τώρα σοβαρό!!! 
 

Σλοβενια δεν έχω πάει και θέλω πολύ μα πάω Κροατια έχω πάει μου άρεσε παρά πολύ 

Θα πάμε 25-26 και 27-29 θα κάτσουμε Αθήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοιτα.. χθες απογοητευτηκα πολυ.. με επιασε μια απαισιοδοξια. δεν ξερω που τον ειδα ετσι και δεν ειναι στις καλες του;;; που εσκασε η αυξημενη αντισταση ισουλινης;;;; ειναι και 10 μηνες προσπαθειας...

εριξα πολυ κλαμα χθες..... εκανα μπανιο και κλαμααααααααα!!!! μετα πηγα στο κρεβατι (ο αντρας μου κοιμοταν ηδη) και κλαμααααααααα.. νιωθω οτι απλα θελω να το παρατησω. δεν ξερω αν αντεχω. και προανως δε μπορω να προσπαθω μονη μου. 

ειναι και βραδυ ο αντρας μου και σχολαει 10και και μου την εχει δωσει. ωρες ωρες λεω δεν θα αφησω να παει ετσι ο μηνας χωρις προσπαθεια και μετα λεω να πανε ολα στο διαο......ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ....

ανθρωποι ειμαστε.. ξερεις ποσε φορες ΄ έπεσα? οταν χωρισα μετα απο μερικους μηνες διαγνωστηκε ο αντρας της φιλης μου με καρκινο στον ρινοφαρυγγα.. αν και δεν με ειχε ριξει το θεμα διαζυγιο ειχα αντιλιφθει οτι τελικα υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα για να απογοητευτω.. οκ απετυχα.. και τι εγινε? ειχα τα παιδια μου.. τωρα με πιανει καποτε το γιατι να μην μπορω να χαρισω ενα παιδακι σε εναν αντρα που ειναι γεννημενος για πατερας αν κρινω απο το πως συμπεριφερεται στα δικα μου παιδια αλλα απο την αλλη λεω ο θεος ξερει το γιατι και προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηρεμη μπορω.. οπως λεω παντα επιτρεπεται να πεσουμε επιβαλλεται να σηκωθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ουφ καταλαβαίνω…σε έχει επηρεάσει ψυχολογικά….κλάψε κ αν θες για να ξεσπάσεις κ να ηρεμήσεις, να σου φύγει…κ εγώ το κάνω καμια φορά…είναι βλακεία ρε γαμώτο να προσπαθείς κ να μη ξέρεις τι φταίει….αλλά εσύ σκέφτεσαι πάντα θετικά, μη χάνεις τώρα την αισιοδοξία σου!! Τα δύσκολα έχουν περάσει, τώρα πάτε όλο κ πιο κοντά στη λύση..έχετε κάνει πολλά βήματα αυτό να σκέφτεσαι! Κ ένας χρόνος για την ηλικία μας είναι νορμαλ

Εγώ αυτό που κάνω πάντα για να μη χάνω την ελπίδα μου, είναι να σκέφτομαι εναλλακτικές..έτσι κρατάω την αισιοδοξία μου κ πάνε όλα καλά τελικά. Σκέφτομαι ότι για κάθετι υπάρχει λύση, έτσι δεν αγχώνομαι. Πχ αν προσπαθούσα τόσο καιρό θα έλεγα ωραία θα κάνω κ αυτό κ αυτό, αν δεν πετύχει θα κάνω αυτό, κ στη τελική θα είχα μέχρι κ την εξωσωματική στην άκρη του μυαλού μου οπότε θα κατέληγα ότι σίγουρα θα πετύχω με κάποιο τροπο κ θα χαλάρωνα..άσε που με την εξωσωματική υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για δίδυμα οπότε θα χαιρόμουν κ γι’αυτό..δηλαδή δε θα μου ήταν τόσο κακό σενάριο ίσα ίσα..😇αν εξαιρέσεις το οικονομικό…οπότε θα μάζευα ήδη στην άκρη αν μπορούσα γι’αυτό, κ παράλληλα θα ‘μουν χαλαρή κ θα έκανα τις εξετάσεις κλπ κ θα ευχόμουν να μη χρειαστεί

Νομίζω πάντα βοηθάει να έχεις back up plan

αχ ειναι οντως η κουραση... η ψυχολογικη.... τεσπα θα δουμε, ισως θελω λιγο το χρονο μου.. ας παει κι ενας μηνας στραφι, δεν θα πεθανω....

παντως εγω κοριτσι μου εχω καει απο τα πολλα plan B, plan C!!!! η λυση σ εμενα ειναι να χαλαρωσω αλλιως απο πλανα και εναλλακτικες αλλο τιποτα... νομιζω στη δικη μου φαση με παιδευουν πιο πολυ απο το να με χαλαρωνουν...

εκλεισα και ενα ραντεβου στη ψυχολογο την αλλη εβδομαδα που εχω να παω 6 μηνες (εκανα συνεδριες για 2 χρονια και με βοηθησε σε παρα πολλα πραγματα). να παω να τα πω να ηρεμησω και να τα βαλω σε μια σειρα.... αυτο να μπει η σκεψη μου σε σειρα γτ χανομαι στη μεταφραση!

Ευχαριστω για τη βοηθεια και τις συμβουλες!!!!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

απο μικροι ετσι ειναι .. μην δουνε το θερμομετρο να ξεπερνα το 37.. ηρθε το τελος του κοσμου.. εχω δυο αγορια.. αν αρρωστησουν? αστα βραστα.. ολο μαμα μαμα ειναι και κλαψουριζουν.. ο μεγαλος δε την τελευταια φορα που αρρωστησε? μου φωναζε μαμαααα θα πεθανωωωωω και δεν ειχε καν πυρετο.. δραμα η κατασταση

κλαιωωωωωωω!!!!!!!!!!!!😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ανθρωποι ειμαστε.. ξερεις ποσε φορες ΄ έπεσα? οταν χωρισα μετα απο μερικους μηνες διαγνωστηκε ο αντρας της φιλης μου με καρκινο στον ρινοφαρυγγα.. αν και δεν με ειχε ριξει το θεμα διαζυγιο ειχα αντιλιφθει οτι τελικα υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα για να απογοητευτω.. οκ απετυχα.. και τι εγινε? ειχα τα παιδια μου.. τωρα με πιανει καποτε το γιατι να μην μπορω να χαρισω ενα παιδακι σε εναν αντρα που ειναι γεννημενος για πατερας αν κρινω απο το πως συμπεριφερεται στα δικα μου παιδια αλλα απο την αλλη λεω ο θεος ξερει το γιατι και προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηρεμη μπορω.. οπως λεω παντα επιτρεπεται να πεσουμε επιβαλλεται να σηκωθουμε

ετσι οπως τα λες ειναι ναντια μου!!!! υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα προβληματα!! απλα ανθρωποι ειμαστε και μπλοκαρουμε η μας φαινεται βουνο αυτος ο αγωνας....

εννοειται θα σηκωθω απλα θελω λιγο το χρονο μου... ηταν και ειναι απο τις μεγαλυτερες φοβιες μου το να μη γινω μανουλα.... παντα το φοβομουν οπως και πολλα κοριτσια νομιζω. οποτε οταν αντιμετωπιζεις ενα φοβο σου (που μπορει να το μπλοκαρω και απο μονη μου) ειναι λιγο ζορικο.....😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχαχχαχα!!! ετσι τη λεγανε!!!!

εγω ειμαι η Ελενιτσα η αρραβωνιαραααααααααα!!!!!! γτ και με τον κοβιντ ουτε το 2022 θα παντρευτουμε!!!!! 😆😆😆😆😆😆

Κλαιωωωωω 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω οταν πηγα στην γυναικολογο μου της ειπα οτι ηρθα για 2η γνωμη γιατι μου βρηκαν ινωμυωμα.. ορθα κοφτα.. δικαιωμα σου ειναι και αν θελει να ειναι σωστος απεναντι σου θα σε ξεσκωνισει για να δει τι γινεται

Ναι ναι έχετε δίκιο θα κλείσω ραντεβού τώρα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...