Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ χθες στον γιατρο όταν συζητήσαμε ένα τέτοιο σενάριο του είπα ότι θέλω να το προσπαθήσω ως τον γάμο που είναι τον Οκτώβριο μετά τον Οκτώβρη να το εσπευσουμε…

 

ε ναι καλυτερα μετα τον γαμο που θα εχει ξεμπερδεψει με το τρεξιμο του γαμου και θα εστιασεις στο θεμα παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μολις μου εστειλε η γυναικολογος:

"Έχεις αυξημένη αντίσταση στην ινσουλίνη συζήτησε το με τον ενδοκρινολόγο"

αναμενω νεοτερα απο ενδοκρινολογο!!!!

Αυτό στο είπε επειδή είναι αρκετά ψηλή η ινσουλίνη σου, ενώ η γλυκόζη σου είναι αρκετά χαμηλή. Βέβαια είναι όντως πολύ χαμηλή η γλυκόζη, οπότε η υπερινσουλιναιμία κάνει ακόμα κάπως τη δουλειά της. Μήπως έχετε οικογενειακό ιστορικό διαβήτη; Πάντως με διατροφή και γυμναστική αντιμετωπίζεται φυσιολογικά. Δε δίνουν κάποια αγωγή συνήθως. Δείχνει τάση να εμφανίσεις διαβήτη, δεν θεωρείται νόσος ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και από εμένα! 

Πήρα τεστ, δύο διαφορετικές μάρκες. Τώρα είμαι στον αντρουλη στο μαγαζί και κάνουμε καθαριότητα. 

Θα δω πως θα πάει και η σημερινή μέρα και αύριο πρωί πρωί, (μετά τις δέκα γιατί ως άνεργη έχω ελεύθερο ωράριο) θα το κάνω. 

Σε κάθε περίπτωση θα σας κρατάω ενήμερες και σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον 😍

κοριτσι μου μακαρι να μην ερθει η καταραμενη σημερα και αυριο να πανηγυριζουμε ολες μαζι!!!!!!!!🤞🤞🎉🎉🎉

η αγωνια εχει χτυπησει κοκκινο!!! περιμενουμε με ανυπομονησια το αυριανο τεστ!!!!❤️❤️

η σκεψη μας και η θετικη μας ενεργεια ολη δικη σου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

οχι δεν εχουμε... απ οσο ξερω...

να μπω να διαβασω στο ιντερνετ;;;;😝😝😝

προφανως και σε πειραζω Ραφαελα μου για να σε χαλαρωσω λιγο...

ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο.. και δεν ξερω αν παιζει ρολο για τη συλληψη που δεν ηρθε μεχρι τωρα...

εν τω μεταξυ κι αυτη η γυναικολογος ελεος.... τιποτα δε λεει.... αχ πρεπει να τους κυνηγαμε συνεχεια...

Έλα βρε χαχαχα ☺️☺️ Δεν είναι τίποτα απλά πρέπει να το προσέξεις με διατροφή μια φίλη μου παίρνει και glucophage της έδωσε ο γιατρος (θέλει να τεκνοποιησει) μιλά με το γιατρο και μας λες τι σου ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Αυτό στο είπε επειδή είναι αρκετά ψηλή η ινσουλίνη σου, ενώ η γλυκόζη σου είναι αρκετά χαμηλή. Βέβαια είναι όντως πολύ χαμηλή η γλυκόζη, οπότε η υπερινσουλιναιμία κάνει ακόμα κάπως τη δουλειά της. Μήπως έχετε οικογενειακό ιστορικό διαβήτη; Πάντως με διατροφή και γυμναστική αντιμετωπίζεται φυσιολογικά. Δε δίνουν κάποια αγωγή συνήθως. Δείχνει τάση να εμφανίσεις διαβήτη, δεν θεωρείται νόσος ακόμα.

τώρα είδα ότι δεν έχετε ιστορικό. δε σας προλαβαίνω 😛 

Όπως λέει και η @Raf123 μόνο προσοχή θέλει ακόμα. Απλά συνήθως σχετίζεται είτε με παχυσαρκία, είτε με ορμονικό θέμα όπως πολυκυστικές, είτε με ιστορικό. Γι αυτό ρωτήσαμε αμέσως για το ιστορικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έλα βρε χαχαχα ☺️☺️ Δεν είναι τίποτα απλά πρέπει να το προσέξεις με διατροφή μια φίλη μου παίρνει και glucophage της έδωσε ο γιατρος (θέλει να τεκνοποιησει) μιλά με το γιατρο και μας λες τι σου ειπε

Εδώ τώρα έχει πολύ χαμηλή γλυκόζη σε όλα τα στάδια της μέτρησης νομίζω για να πα΄ρει μετφορμίνη. Μήπως η φίλη είχε και προδιαβήτη μαζί με την αντίσταση; γιατί με τέτοια γλυκόζη που έχει η @Antonia2 θα είναι στα όρια υπογλυκαιμίας μετά. Δεν είμαι και γιατρός βέβαια, δεν ξε΄ρω καλά τα της αγωγής! Θα σου πει η ενδοκρινολόγος που είναι το πιο συνηθισμένο θέμα που ασχολούνται και ξέρουν αν χρειάζεται αγωγή ή όχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ βγήκα από την γιατρό κ είμαστε μια χαρααααα ❤

@Raf123 μου 6€ για καισαρική? 🤪 Μήπως να έρθω να γεννήσω Κύπρο???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

οχι δεν εχουμε... απ οσο ξερω...

να μπω να διαβασω στο ιντερνετ;;;;😝😝😝

προφανως και σε πειραζω Ραφαελα μου για να σε χαλαρωσω λιγο...

ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο.. και δεν ξερω αν παιζει ρολο για τη συλληψη που δεν ηρθε μεχρι τωρα...

εν τω μεταξυ κι αυτη η γυναικολογος ελεος.... τιποτα δε λεει.... αχ πρεπει να τους κυνηγαμε συνεχεια...

Ναι από όσο ξέρω παίζει ρόλο στην σύλληψη. 

Το φτιάχνεις με κάτι που πίνεις. Glucophase καπως έτσι. .  Είχα μια φίλη που είχε αντίσταση στην ινσουλίνη. Και μετά από 2 χρόνια τελικά τα κατάφερε και έκανε ένα μωράκι. 

Ειχα ψάξει και εγώ μήπως έχω αλλά είχε βγει καλή η εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Εδώ τώρα έχει πολύ χαμηλή γλυκόζη σε όλα τα στάδια της μέτρησης νομίζω για να πα΄ρει μετφορμίνη. Μήπως η φίλη είχε και προδιαβήτη μαζί με την αντίσταση; γιατί με τέτοια γλυκόζη που έχει η @Antonia2 θα είναι στα όρια υπογλυκαιμίας μετά. Δεν είμαι και γιατρός βέβαια, δεν ξε΄ρω καλά τα της αγωγής! Θα σου πει η ενδοκρινολόγος που είναι το πιο συνηθισμένο θέμα που ασχολούνται και ξέρουν αν χρειάζεται αγωγή ή όχι!

Ναι αυτό λεω να μιλήσει με τον γιατρο γιατί οντως μόνο με διατροφή και γυμναστική αντιμετωπίζεται… η φίλη μου έχει αντίσταση και πολυκυστικες και είναι και λίγο γεματουλα τώρα ακριβώς για ποιο λόγο της το έδωσε δεν μου είπε λογικά θα είχε ισως και ψηλή γλυκόζη; απλά μου είπε αυτό που σας είπα…αλλά ξέρω περιπτωσεις που μόνο διατροφή κ λίγο περπάτημα αντιμετωπίστηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ναι αυτό λεω να μιλήσει με τον γιατρο γιατί οντως μόνο με διατροφή και γυμναστική αντιμετωπίζεται… η φίλη μου έχει αντίσταση και πολυκυστικες και είναι και λίγο γεματουλα τώρα ακριβώς για ποιο λόγο της το έδωσε δεν μου είπε λογικά θα είχε ισως και ψηλή γλυκόζη; απλά μου είπε αυτό που σας είπα…αλλά ξέρω περιπτωσεις που μόνο διατροφή κ λίγο περπάτημα αντιμετωπίστηκε

Κοριτσια κ εγώ το ίδιο με γυμναστική κ συγκεκριμένη διατροφή για διαβήτη τύπου 2 . @Antonia2 μην ανησυχείς θα το διορθώσεις ! Απλά βρε τις τροφές που πρέπει να αντικαταστήσεις!

Θέλεις βοήθεια σε αυτό ;

@misofeggaro πότε θα κάνεις το τεστακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έλα βρε χαχαχα ☺️☺️ Δεν είναι τίποτα απλά πρέπει να το προσέξεις με διατροφή μια φίλη μου παίρνει και glucophage της έδωσε ο γιατρος (θέλει να τεκνοποιησει) μιλά με το γιατρο και μας λες τι σου ειπε

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

τώρα είδα ότι δεν έχετε ιστορικό. δε σας προλαβαίνω 😛 

Όπως λέει και η @Raf123 μόνο προσοχή θέλει ακόμα. Απλά συνήθως σχετίζεται είτε με παχυσαρκία, είτε με ορμονικό θέμα όπως πολυκυστικές, είτε με ιστορικό. Γι αυτό ρωτήσαμε αμέσως για το ιστορικό.

Ευχαριστω κοριτσια μου για τη βοηθεια!!!!!!❤️❤️❤️

απο αποψη παχυσαρκιας ειμαι μια χαρα νομιζω!! 1,80 υψος και 73 κιλα... η αληθεια ειναι βεβαια πως την τελευταια 2ετια εβαλα ευκολα κιλακια... εφταιγε η καραντινα, το καθισιο και οτι τρωγαμε συνεχεια!!!!😇😅😅😅

περιμενω τη διαγνωση του ενδοκρινολογου και θα σας πω τα νεα μου!!

μακαρι να μην εμποδιζει στη συλληψη και να πανε ολα καλα!!!🙏

αυτος ο ενδοκρινολογος ειναι αστερι παντως!!!! τις πιο σωστες εξετασεις με βαζει να κανω.. να ναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια εγώ βγήκα από την γιατρό κ είμαστε μια χαρααααα ❤

@Raf123 μου 6€ για καισαρική? 🤪 Μήπως να έρθω να γεννήσω Κύπρο???????

Χαχαχαχαχα ότι κανεις στη Κύπρο πλέον ιατρικό είναι 6 ευρώ!!!! Η γυμνάστρια μου είναι ελληνίδα κ επειδή ο άντρας της δούλευε Κύπρο και αυτος από Ελλάδα ήρθε Κύπρο γράφτηκε στον άντρα της και τα πάντα όλα τα πλήρωνε με 6 ευρώ γέννησε στην Κύπρο 😉😉😉 είναι το μόνο σωστό πραγμα που έκανε η κυβέρνηση ομως χρήζει βελτίωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Ευχαριστω κοριτσια μου για τη βοηθεια!!!!!!❤️❤️❤️

απο αποψη παχυσαρκιας ειμαι μια χαρα νομιζω!! 1,80 υψος και 73 κιλα... η αληθεια ειναι βεβαια πως την τελευταια 2ετια εβαλα ευκολα κιλακια... εφταιγε η καραντινα, το καθισιο και οτι τρωγαμε συνεχεια!!!!😇😅😅😅

περιμενω τη διαγνωση του ενδοκρινολογου και θα σας πω τα νεα μου!!

μακαρι να μην εμποδιζει στη συλληψη και να πανε ολα καλα!!!🙏

αυτος ο ενδοκρινολογος ειναι αστερι παντως!!!! τις πιο σωστες εξετασεις με βαζει να κανω.. να ναι καλα!

Τι αριθμούς είχες στην εξέταση σου. ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια εγώ βγήκα από την γιατρό κ είμαστε μια χαρααααα ❤

@Raf123 μου 6€ για καισαρική? 🤪 Μήπως να έρθω να γεννήσω Κύπρο???????

τελειααααα!!!!!! μπραβο κοριτσακι μου!!! η μαλλον κοριτσαρες μου γτ ειστε 2 τωρα!!!!!

να πανε ολα καλα!!!!! ενας μηνας εμεινε!!!!🎉💖🎉💖🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Ευχαριστω κοριτσια μου για τη βοηθεια!!!!!!❤️❤️❤️

απο αποψη παχυσαρκιας ειμαι μια χαρα νομιζω!! 1,80 υψος και 73 κιλα... η αληθεια ειναι βεβαια πως την τελευταια 2ετια εβαλα ευκολα κιλακια... εφταιγε η καραντινα, το καθισιο και οτι τρωγαμε συνεχεια!!!!😇😅😅😅

περιμενω τη διαγνωση του ενδοκρινολογου και θα σας πω τα νεα μου!!

μακαρι να μην εμποδιζει στη συλληψη και να πανε ολα καλα!!!🙏

αυτος ο ενδοκρινολογος ειναι αστερι παντως!!!! τις πιο σωστες εξετασεις με βαζει να κανω.. να ναι καλα!

κοντουλα εισαι οχι σαν εμενα την θεοψηλη (1.58 χαχαχαχα)

εισαι κορμαρα για το υψος σου.. και εγω παχυνα τον τελευταιο χρονο.. απο 53 κιλα πηγα 57 αλλα ειπα να περιμενω μπας και μεινω εγκυος και οταν γεννησω να κανω διατροφη για να τα χασω αν και ειπα μετα τα χριστουγεννα να ξεκινησω γιατι αν περιμενω να μεινω εγκυος βρασε ρυζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι από όσο ξέρω παίζει ρόλο στην σύλληψη. 

Το φτιάχνεις με κάτι που πίνεις. Glucophase καπως έτσι. .  Είχα μια φίλη που είχε αντίσταση στην ινσουλίνη. Και μετά από 2 χρόνια τελικά τα κατάφερε και έκανε ένα μωράκι. 

Ειχα ψάξει και εγώ μήπως έχω αλλά είχε βγει καλή η εξέταση 

μετα απο 2 χρονιαααααααα;;;;;;;;;;;;;;;

θα αυτοκτονησωωωωωωωωωωωω!!!!! (ΠΑΝΤΑ ψυχραιμη!!!!!!!!!!!!!😂😂😂😂😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Ευχαριστω κοριτσια μου για τη βοηθεια!!!!!!❤️❤️❤️

απο αποψη παχυσαρκιας ειμαι μια χαρα νομιζω!! 1,80 υψος και 73 κιλα... η αληθεια ειναι βεβαια πως την τελευταια 2ετια εβαλα ευκολα κιλακια... εφταιγε η καραντινα, το καθισιο και οτι τρωγαμε συνεχεια!!!!😇😅😅😅

περιμενω τη διαγνωση του ενδοκρινολογου και θα σας πω τα νεα μου!!

μακαρι να μην εμποδιζει στη συλληψη και να πανε ολα καλα!!!🙏

αυτος ο ενδοκρινολογος ειναι αστερι παντως!!!! τις πιο σωστες εξετασεις με βαζει να κανω.. να ναι καλα!

Κάλε είσαι μοντέλο 😄😄 να πας σε ένα σωστό διατροφολόγο και θα το αντιμετωπίσεις μετά θα σου γίνει τρόπος ζωής!!
 

Εγώ που προσέχω και τα ξέρω όλα αυτά έβαλα 8κιλα από το πουθενά κ δυσκολεύομαι να τα χάσω ισως έχω κ εγώ αντίσταση θα δείξουν οι εξετάσεις που θα κάνω… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια εγώ βγήκα από την γιατρό κ είμαστε μια χαρααααα ❤

@Raf123 μου 6€ για καισαρική? 🤪 Μήπως να έρθω να γεννήσω Κύπρο???????

κοπιασε.. θα σε προσεχουμε.. μην ανησυχεις χαχαχαχ

πληρωνουμε καθε μηνα γεσυ το λεγομενο αντιστοιχο εσυ στην ελλαδα και ειναι 6 ευρω η επισκεψη.. εν τω μεταξυ οταν εκανα αποξεση δεν πληρωσα ουτε τα 6 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μολις πηρα τα αποτελεσματα απο καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης!! Θα τις στειλω αυριο στον ενδοκρινολογο κ τη γυναικολογο μου. 

Για ριξτε μια ματια οσες γνωριζουν κ πειτε... Ευχαριστω!!!❤️❤️

 

16394197170611440181715707893584.jpg

16394197617433221199522739162727.jpg

@babyblue94

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

κοπιασε.. θα σε προσεχουμε.. μην ανησυχεις χαχαχαχ

πληρωνουμε καθε μηνα γεσυ το λεγομενο αντιστοιχο εσυ στην ελλαδα και ειναι 6 ευρω η επισκεψη.. εν τω μεταξυ οταν εκανα αποξεση δεν πληρωσα ουτε τα 6 ευρώ

Ναι όμως αν έρθει κάποιος από Ελλάδα να φανταστώ δεν μπορεί να κάνει τα ίδια με εσάς ε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο ζεν μπορει να ειναι μια γυναικα που περιμενει να περασουν οι μερες για να δει αν πετυχε συλληψη? θα ειναι και χριστουγενιατικα εμενα.. ελπιζω να το παρω ηρεμα οπως τον προηγουμενο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Μόλις πάω σπίτι θα δω και τις δικές μου τώρα που το λες. Οι έως τώρα γιατροί μου λέγανε ότι είναι καλές. Αλλά ένας κάποια στιγμή είχε πει ότι έχω προδιάθεση για διαβήτη. Οπότε κάτσε να τις δω. 

Ο τωρινός και ο προηγούμενος μου έλεγαν ότι είναι κανονική η εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοντουλα εισαι οχι σαν εμενα την θεοψηλη (1.58 χαχαχαχα)

εισαι κορμαρα για το υψος σου.. και εγω παχυνα τον τελευταιο χρονο.. απο 53 κιλα πηγα 57 αλλα ειπα να περιμενω μπας και μεινω εγκυος και οταν γεννησω να κανω διατροφη για να τα χασω αν και ειπα μετα τα χριστουγεννα να ξεκινησω γιατι αν περιμενω να μεινω εγκυος βρασε ρυζι

χαχαχαχαχχαα!!!!! ειμαι ψηλη παναθεμα με!!!! και φοραω και τακουνια να φανταστειτε γτ μου αρεσουν πολυ!!!!!😅😅

κι εγω απο 68 που ημουν εφτασα 73!!!! αστα πικρα αυτη η καραντινα! κι ετσι οπως εχω βολευτει στον καναπε, βαριεμαι να ξαναξεκινησω γυμναστικη.. αλλα πρεπει...

ασε αυτο με την εγκυμοσυνη.. κι εγω τα ιδια ελεγα.. λεω σιγα, θα βαλω μια και καλη κιλα και θα τα χασω ολα μετα... αλλα συνεχιω να βαζω απο το φαγητο και οχι απο μωρο!!!!😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι όμως αν έρθει κάποιος από Ελλάδα να φανταστώ δεν μπορεί να κάνει τα ίδια με εσάς ε ;

Πρέπει να εργάζεται στην Κύπρο για να δικαιούται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι όμως αν έρθει κάποιος από Ελλάδα να φανταστώ δεν μπορεί να κάνει τα ίδια με εσάς ε ;

οχι εκτος αν δουλευει κυπρο η ειναι συζυγος κυπριου/ας η ελληνα/ιδας που εργαζεται κυπρο.. πχ ο αντρας μου ειναι 11 χρονια στην κυπρο.. πληρωνει γεσυ και δικαιουται να κανει εξετασεις μεσω γεσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...