Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν ξέρω στεναχωρεθηκα παρά πολύ όσο το επεξεργάζομαι στον εγκέφαλο μου τώρα πιο πολύ στεναχωριεμαι και αγχώνομαι…

σαλπιγγογραφια εσυ την έκανες 8-10 ήμερα του κύκλου; Εμένα μου είπε να πάω σε ακτινολόγο εσένα στο έκανε ο γιατρος; 

Ναι μου ειπε σαλπιγγογραφια να κανω πριν την ωορρηξια (8η-11η ημερα κυκλου). Καλο ειναι να πας πριν την ωορρηξια κ να παρετε προφυλαξεις μετα την περιοδο..

Πηγα στο ακτινολογικο του μητερα κ μου την εκανε ακτινολογος. Κοριτσι μου κι εγω φοβομουν την σαλπιγγογραφια αλλα δεν ηταν τιποτα τελικα... Κ λενε οτι μετα εισαι πιο γονιμη!!!😉 

Μην στεναχωριεσαι κ μην αγχωνεσαι κι αλλο..... Ηδη εχουμε αγχωθει πολυ... Μην μπλοκαρεις τον οργανισμο σου! 

Βαλτε τα κατω με τον αντρα σου κ θα δειτε οτι ειστε κοντα στις λυσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; επειδή δεν έχω τεστ και τρώγομαι να κάνω αύριο, θα υπάρχει πρόβλημα αν κρατήσω πρωινά ουρα και κάνω τεστ το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι;; ή δεν θα βγει σωστό αποτέλεσμα; ξέρει κάποια;; 

Κι εγω κοριτσι μου νομιζω το κολπο ειναι να πιεις οσο λιγοτερα υγρα γινεται... 

Καλα αποτελεσματααααα!!!!!! Θα περιμενουμε με αγωνια!!!!!!🤞🤞❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 μου για την καμπύλη ξέρω τις φυσιολογικές τιμές σε εγκυμοσύνη..... αλλά φαίνονται πάντως εντός ορίων, άρα μια χαρά πιστεύω 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! ❤️❤️❤️❤️ Θα τα στειλω αυριο στους γιατρους να με κατατοπισουν!!! 😉💋💋💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι μου ειπε σαλπιγγογραφια να κανω πριν την ωορρηξια (8η-11η ημερα κυκλου). Καλο ειναι να πας πριν την ωορρηξια κ να παρετε προφυλαξεις μετα την περιοδο..

Πηγα στο ακτινολογικο του μητερα κ μου την εκανε ακτινολογος. Κοριτσι μου κι εγω φοβομουν την σαλπιγγογραφια αλλα δεν ηταν τιποτα τελικα... Κ λενε οτι μετα εισαι πιο γονιμη!!!😉 

Μην στεναχωριεσαι κ μην αγχωνεσαι κι αλλο..... Ηδη εχουμε αγχωθει πολυ... Μην μπλοκαρεις τον οργανισμο σου! 

Βαλτε τα κατω με τον αντρα σου κ θα δειτε οτι ειστε κοντα στις λυσεις.

Σε ευχαριστώ πολύ θα πάω με τον καινούργιο χρόνο να κάνω πρώτα σαλπιγγογραφια και μετά τις αλλες εξετάσεις…ένα κύκλο πήρατε προφύλαξη τον κύκλο που έκανες την σαλπιγγογραφια ως την επόμενη περίοδο…;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ θα πάω με τον καινούργιο χρόνο να κάνω πρώτα σαλπιγγογραφια και μετά τις αλλες εξετάσεις…ένα κύκλο πήρατε προφύλαξη τον κύκλο που έκανες την σαλπιγγογραφια ως την επόμενη περίοδο…;;

Ναι ραφαελα μου!! Σε ολο τον κυκλο που εκανα σαλπιγγογραφια πηραμε προφυλαξεις! 😉😉 Απο τη μια περιοδο μεχρι την επομενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα το ψηφιακό τεστ της hometest μια μέρα πριν την περίοδο και μου βγήκε ένα ωραιότατο no το περίμενα για να πω την αλήθεια γιατί αυτη τη φορά δεν βρήκα απόλυτα θετικό τεστ ωορρηξιας οπότε δεν πρέπει να ήταν καλός ο κύκλος τουλάχιστον δεν έχουν τρελαθεί οι ορμόνες μου να βγάζουν θετικό άνευ λόγου.. Τώρα περιμένω να δω αν έρθει αύριο ή αν έρθει στις 27 μέρες όπως τον προηγούμενο μήνα που κάτι τέτοιο υποψιάζομαι ότι θα έρθει το Σάββατο για να μου χαλάσει το σκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Mimi26 μου οπως σου είπαν και τα αλλά κορίτσια μην δίνεις σημασία και επικεντρώσου στα εμβρυακια σου!!! Απαράδεκτη η συμπεριφορά σίγουρα αλλά εντάξει και αυτοί οι γονεις ανησυχούν και ισως νιώθει ότι με τη πεθερά δεν θα εχεις την αντιμετώπιση οπως της μαμας παλιές αντιλήψεις βέβαια!!! Όλοι μια οικογένεια είμαστε άλλωστε…

@Nandia-Προσωπικά όλα αυτά μου φαίνονται πολύ ξεπερασμένα αλήθεια…ισως επειδή η μαμα μου είναι 53 η πεθερά μου 51 είναι σχετικά νέες και είναι πολύ προοδευτικές σε αυτά τα θέματα άσε που ήθελαν παιδί πριν τον γάμο χαχαχα 😂😂😂

η μανα μου για την τοτε εποχη ηταν προχω.. παντρευτηκε στα 35.. οκ δεν ειναι παρεμβατικη.. υπολογιζω οτι το ειπε τυπου μην μεινω εγκυος και με αφησει η κατι τετοιο γιατι αλλο παντρεμενη.. τωρα βεβαια δεν λεει λεξη.. μπορει να νοιωθει και ασχημα που τα ειπε και τελικα το εχασα...

τωρα η μελλουσα πεθερα μου φαινεται πολυ ανετη για ελληνιδα απο πανω εβρο.. με δεχτηκαν με αγαπη στην οικογενεια τους.. παντα θα ρωτησει και για τα παιδια οποτε μιλαμε.. χαιρομαι που ειμαστε καλα και με τους γονεις του γιατι θεωρω σημαντικο να ειμαστε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφη ημέρα εύχομαι σε ολες μας ❤️❤️
 

Διαβαζα χθες στο Ίντερνετ για μικρές ωοθήκες (έκανα το λαθος) και λέει ρε κορίτσια ότι αυτό μπορεί να είναι και πάθηση που συμβαίνει σπάνια κάτω των 40 και η εξωσωματική είναι μονόδρομος…δεν ξέρω αλήθεια από χθες μου έχουν κοπεί τα πόδια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

η μανα μου για την τοτε εποχη ηταν προχω.. παντρευτηκε στα 35.. οκ δεν ειναι παρεμβατικη.. υπολογιζω οτι το ειπε τυπου μην μεινω εγκυος και με αφησει η κατι τετοιο γιατι αλλο παντρεμενη.. τωρα βεβαια δεν λεει λεξη.. μπορει να νοιωθει και ασχημα που τα ειπε και τελικα το εχασα...

τωρα η μελλουσα πεθερα μου φαινεται πολυ ανετη για ελληνιδα απο πανω εβρο.. με δεχτηκαν με αγαπη στην οικογενεια τους.. παντα θα ρωτησει και για τα παιδια οποτε μιλαμε.. χαιρομαι που ειμαστε καλα και με τους γονεις του γιατι θεωρω σημαντικο να ειμαστε καλα

Μακάρι να περνάτε καλά και με τα πεθερικά κ με τους γονεις σου γιατί στο τελος της ημέρας μια οικογένεια είμαστε ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα το ψηφιακό τεστ της hometest μια μέρα πριν την περίοδο και μου βγήκε ένα ωραιότατο no το περίμενα για να πω την αλήθεια γιατί αυτη τη φορά δεν βρήκα απόλυτα θετικό τεστ ωορρηξιας οπότε δεν πρέπει να ήταν καλός ο κύκλος τουλάχιστον δεν έχουν τρελαθεί οι ορμόνες μου να βγάζουν θετικό άνευ λόγου.. Τώρα περιμένω να δω αν έρθει αύριο ή αν έρθει στις 27 μέρες όπως τον προηγούμενο μήνα που κάτι τέτοιο υποψιάζομαι ότι θα έρθει το Σάββατο για να μου χαλάσει το σκ

Δε πειράζει λακοστακι…θα έρθει το σποράκι σου σύντομα θα είναι με τον καινούργιο χρόνο ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφη ημέρα εύχομαι σε ολες μας ❤️❤️
 

Διαβαζα χθες στο Ίντερνετ για μικρές ωοθήκες (έκανα το λαθος) και λέει ρε κορίτσια ότι αυτό μπορεί να είναι και πάθηση που συμβαίνει σπάνια κάτω των 40 και η εξωσωματική είναι μονόδρομος…δεν ξέρω αλήθεια από χθες μου έχουν κοπεί τα πόδια…

Καλημερα κοριτσι μου.. μην αγχονεσαι.. το αγχος ειναι πολυ κακος συμβουλος.. δεν θυμασαι εμενα μια απλη ορμονικη εξεταση εκανα και απο το αγχος η lh ορμονη της ωορρηξιας ηταν στα ταρταρα.. τον επομενο μηνα που ειμουν τριαλλαλο τριαλλαλα ισοζιγησε με την fsh και ολες οι υπολοιπες βγηκαν μια χαρα.. απλα ειχες ενα κακο κυκλο.. ενα ωραριο χρειαζεσαι στην τελικη.. αν χρειαστει θα πας για εξωσωματικη και θα εχεις μπορει και 2 μωρακια με μια εγκυμοσυνη.. χαλαρωσε  και προσπαθησε να σκεφτεσαι οσο πιο θετικα μπορεις 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια απο την βροχερη λαρνακα.. ψιλοχαμουλης γινεται με βροχες και αστραπες.. ποσο θα ηθελα να ειμουν στο τζακι μου αντι δουλεια

 

@Froufro @Hopemumtobe σας ευχαριστω πολυ

ευτυχως σημερα ειμαι καλυτερα.. αντε να βγει η βδομαδα και θα ειμαι με αδεια μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να περνάτε καλά και με τα πεθερικά κ με τους γονεις σου γιατί στο τελος της ημέρας μια οικογένεια είμαστε ☺️

δοξα τω θεο με τα νεα πεθερικα νοιωθω την αγαπη .. εχουν κοινα και με τους γονεις μου.. εχουν προβατα και οι μεν και οι δε και ετσι οταν βρεθουν θα εχουν θεματα να συζητουν.. με εκαναν να νοιωσω ευπροσδεκτη απο την αρχη.. μακαρι να μην εχουμε θεματα αν και δεν το νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.. μην αγχονεσαι.. το αγχος ειναι πολυ κακος συμβουλος.. δεν θυμασαι εμενα μια απλη ορμονικη εξεταση εκανα και απο το αγχος η lh ορμονη της ωορρηξιας ηταν στα ταρταρα.. τον επομενο μηνα που ειμουν τριαλλαλο τριαλλαλα ισοζιγησε με την fsh και ολες οι υπολοιπες βγηκαν μια χαρα.. απλα ειχες ενα κακο κυκλο.. ενα ωραριο χρειαζεσαι στην τελικη.. αν χρειαστει θα πας για εξωσωματικη και θα εχεις μπορει και 2 μωρακια με μια εγκυμοσυνη.. χαλαρωσε  και προσπαθησε να σκεφτεσαι οσο πιο θετικα μπορεις 💖💖💖

Ναι ναι πρέπει να κρατήσω αυτό που μου είπε ο γιατρος ότι καμία γυναίκα δεν έφυγε από το γραφείο του χωρις να μείνει εγκυος με όποιον τρόπο έμεινε…! Να μην χάνουμε κύκλους και που ξερεις μπορεί και να έρθει το μωράκι! Θα πρέπει να αρχίσω να κάνω και οικονομία για τυχόν εξωσωματική κ φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!! ελπιζω να ειστε ολες καλα!

εγω χθες ανεβασα ενα 38 λογω του εμβολιου αλλα ευτυχως σημερα ειμαι απυρετη.

@Raf123ραφαελα μου μην διαβαζεις κοριτσι μου στο ιντερνετ. εκανα και εγω αυτο το λαθος με τις πρωτες εξετασεις του ενδοκρινολογου (με προλακτινη τοτε 27 - μεγαλύτερη απο το ανωτατο οριο) και αγχωθηκα χωρις λογο.

κανε τις εξετασεις σου και θα τα δειτε ολα με το γιατρο σου. το ιντερνετ ειναι ο χειροτερος συμβουλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι πρέπει να κρατήσω αυτό που μου είπε ο γιατρος ότι καμία γυναίκα δεν έφυγε από το γραφείο του χωρις να μείνει εγκυος με όποιον τρόπο έμεινε…! Να μην χάνουμε κύκλους και που ξερεις μπορεί και να έρθει το μωράκι! Θα πρέπει να αρχίσω να κάνω και οικονομία για τυχόν εξωσωματική κ φάρμακα 

επειδη σκεφτομαι και εγω οτι τον φεβρουαριο που θα παω στην γυναικολογο πιθανων να σκεφτουμε την πιθανοτητα εξωσωματικης ποσα στοιχιζει αραγε? οικονομικα δεν θα βγαινω σιγουρα γιατι θα ανακαινησουμε την κουζινα αρα τα λεφτα θα πανε εκει απλα να εχω μια ιδια για το ποσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!! ελπιζω να ειστε ολες καλα!

εγω χθες ανεβασα ενα 38 λογω του εμβολιου αλλα ευτυχως σημερα ειμαι απυρετη.

@Raf123ραφαελα μου μην διαβαζεις κοριτσι μου στο ιντερνετ. εκανα και εγω αυτο το λαθος με τις πρωτες εξετασεις του ενδοκρινολογου (με προλακτινη τοτε 27 - μεγαλύτερη απο το ανωτατο οριο) και αγχωθηκα χωρις λογο.

κανε τις εξετασεις σου και θα τα δειτε ολα με το γιατρο σου. το ιντερνετ ειναι ο χειροτερος συμβουλος!

Είπα ότι δεν θα κοιτούσα αλλά δεν κρατήθηκα… θα πάρω κ την μαμα μου να της το πω να μου φύγει αυτό το βάρος 

δε νομίζω να εχεις κάτι σήμερα από το εμβόλιο συνήθως κρατά 24 ώρες ❤️❤️
 

σου απάντησαν από τις εξετάσεις;; Φαίνονται ολες φυσιολογικές 

@misofeggaroΤι έγινε τελικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

επειδη σκεφτομαι και εγω οτι τον φεβρουαριο που θα παω στην γυναικολογο πιθανων να σκεφτουμε την πιθανοτητα εξωσωματικης ποσα στοιχιζει αραγε? οικονομικα δεν θα βγαινω σιγουρα γιατι θα ανακαινησουμε την κουζινα αρα τα λεφτα θα πανε εκει απλα να εχω μια ιδια για το ποσο

Και εμεις από φεβρουαριο πολύ πιθανόν να αρχίσει και το δάνειο να τρέχει και θα είναι πιο δύσκολα…ελπίζω να έχω αύξηση μισθού από Γενάρη δεν μου είπαν τίποτα αλλά βάση νόμου εχεις αύξηση κάθε χρόνο πέρσι είχα ελπίζω να έχω κ φετος 

Η νύφη μου περίπου 10000 μαζί με τις ενέσεις τα φάρμακα και την γεννά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και εμεις από φεβρουαριο πολύ πιθανόν να αρχίσει και το δάνειο να τρέχει και θα είναι πιο δύσκολα…ελπίζω να έχω αύξηση μισθού από Γενάρη δεν μου είπαν τίποτα αλλά βάση νόμου εχεις αύξηση κάθε χρόνο πέρσι είχα ελπίζω να έχω κ φετος 

Η νύφη μου περίπου 10000 μαζί με τις ενέσεις τα φάρμακα και την γεννά 

Δεν δικαιουνται οσες κανουν επιχορηγηση απο το κρατος? οοοοοταν πρωτοδιοριστηκα στην δημοσια υπηρεσια ειμουν στο υπ υγειας και ειχα αναλαβει και το κομματι των εξωσωματικων.. δλδ παραλαμβανα τις αιτησεις και τις εστελνα στην επιτροπη για εγκριση.. δεν θυμαμαι το ποσο ασε που ηταν και λιρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είπα ότι δεν θα κοιτούσα αλλά δεν κρατήθηκα… θα πάρω κ την μαμα μου να της το πω να μου φύγει αυτό το βάρος 

δε νομίζω να εχεις κάτι σήμερα από το εμβόλιο συνήθως κρατά 24 ώρες ❤️❤️
 

σου απάντησαν από τις εξετάσεις;; Φαίνονται ολες φυσιολογικές 

@misofeggaroΤι έγινε τελικά;;;

Τωρα θα τις στειλω στους γιατρους. εμπλεξα με τη δουλεια και δεν τις εστειλα. παντως δεν απαντανε πολυ αμεσα.. απο αυριο θα μου απαντησουν.. μπορει και μεθαυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Raf123 μου δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από το άγχος που θα ταξίδευα κ σκεφτόμουν κ εσένα... στεναχωρήθηκα που χάλασε η ψυχολογία σου 

@Antonia2 μου πιστεύω να είσαι καλά από εδώ κ πέρα, δεν νομίζω να ξανακάνεις πυρετό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!! ελπιζω να ειστε ολες καλα!

εγω χθες ανεβασα ενα 38 λογω του εμβολιου αλλα ευτυχως σημερα ειμαι απυρετη.

@Raf123ραφαελα μου μην διαβαζεις κοριτσι μου στο ιντερνετ. εκανα και εγω αυτο το λαθος με τις πρωτες εξετασεις του ενδοκρινολογου (με προλακτινη τοτε 27 - μεγαλύτερη απο το ανωτατο οριο) και αγχωθηκα χωρις λογο.

κανε τις εξετασεις σου και θα τα δειτε ολα με το γιατρο σου. το ιντερνετ ειναι ο χειροτερος συμβουλος!

Μπράβο κορίτσι μου που είσαι καλύτερα! Έχω κι άλλο παράδειγμα στο περιβάλλον που η τρίτη δόση του έκανε πυρετό ενω οι πρωτες δυο τιποτα! Καλη ανοσια💗 Περιμενουμε νεα σου οταν εχεις για σακχαρο αν και αποτι καταλαβα απο σχολιο αλλοων κοριτσιων μαλλον ειναι οκ.

 

@misofeggaro Περιμένουμε νέα αγαπημένη μου💗

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφη ημέρα εύχομαι σε ολες μας ❤️❤️
 

Διαβαζα χθες στο Ίντερνετ για μικρές ωοθήκες (έκανα το λαθος) και λέει ρε κορίτσια ότι αυτό μπορεί να είναι και πάθηση που συμβαίνει σπάνια κάτω των 40 και η εξωσωματική είναι μονόδρομος…δεν ξέρω αλήθεια από χθες μου έχουν κοπεί τα πόδια…

Κορίτσι μου πραγματικά προσπαθησε να αφησεις το ιντερνετ γιατι μονο αγχος μπορει να σου δημιουργησει. Και σοτ τελος λογω αγχους θα αρχισεις να εχεις προβλκηματα που δεν θα ειχες και θαα εμποδιζεις συλληψη. Εαν εχεις ακομη απορια καλυτερα παρε ενα τηλ το γιατρο για να μη τα σκεφτεσαι μονη σου. Και ακολουθησε μονο οτι σου ειπε ο γιατρος σου.  💗

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα το ψηφιακό τεστ της hometest μια μέρα πριν την περίοδο και μου βγήκε ένα ωραιότατο no το περίμενα για να πω την αλήθεια γιατί αυτη τη φορά δεν βρήκα απόλυτα θετικό τεστ ωορρηξιας οπότε δεν πρέπει να ήταν καλός ο κύκλος τουλάχιστον δεν έχουν τρελαθεί οι ορμόνες μου να βγάζουν θετικό άνευ λόγου.. Τώρα περιμένω να δω αν έρθει αύριο ή αν έρθει στις 27 μέρες όπως τον προηγούμενο μήνα που κάτι τέτοιο υποψιάζομαι ότι θα έρθει το Σάββατο για να μου χαλάσει το σκ

Καλη επιτυχια στον επομενο μηνα κοριτσι μου! Ας ειναι γουρικο το 2022💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Raf123 μου δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από το άγχος που θα ταξίδευα κ σκεφτόμουν κ εσένα... στεναχωρήθηκα που χάλασε η ψυχολογία σου 

@Antonia2 μου πιστεύω να είσαι καλά από εδώ κ πέρα, δεν νομίζω να ξανακάνεις πυρετό 

κοριτσι μου ηρθες αθηνα;;; περιμενουμε τα νεα σου απο τη γιατρο σου!!!! και δωσε μεγαλο σκαστο φιλι στην μπεμπα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Raf123 μου δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από το άγχος που θα ταξίδευα κ σκεφτόμουν κ εσένα... στεναχωρήθηκα που χάλασε η ψυχολογία σου 

@Antonia2 μου πιστεύω να είσαι καλά από εδώ κ πέρα, δεν νομίζω να ξανακάνεις πυρετό 

@Froufro Καλό ταξίδι κορίτσι μου!!! Η εισαι ηδη Αθηνα?💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...