Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μολις έφτασα σπίτι…είχα μια μισή ώρα καθυστέρηση! Μεγάλωσε λίγο το ινομυωμα και μου είπε στους 6μηνες να το ξανά δούμε! Επίσης η ωοθηκη μου συρρικωθηκε λίγο και δεν είχε πολλά ωοθυλάκιο σε σχέση με πέρσι που ήταν όλα φυσιολογικά!! Θα κάνω τις εξετάσεις μου είπε 3η ημέρα να πάω, αν πέσει τελικά η περίοδος 31 μου είπε να μην αγχώνομαι σιγά ένα χρόνο περίμενα θα το κάνω με τον επόμενο κύκλο, και θα κλείσω και σαλπιγγογραφεια επίσης! Όσο για το σπερμα του άντρα μου, ο γυναικολόγος είπε ότι ναι μεν είναι σε αποδεκτά όρια ομως θα το ήθελε τουλάχιστον 15 εκ, χωρις να είναι απίθανη η σύλληψη αν εγώ τελικά είμαι σε όλα οκ! Και ο άντρας μου να συνεχίσει τις βιταμίνες κ να επαναλάβει ένα σπερματοδιαγραμμα, και αυτος το αποδίδει στο άγχος τον αριθμό των σπερματοζωαρίων…αν οι ορμονικές δείξουν όλα εντάξει μου είπε ότι κ οι ωοθήκες που συρρικνώθηκαν λίγο μάλλον κ αυτό από το άγχος…μου είπε να μην χάσουμε ούτε και ένα κύκλο και θα τα πούμε ξανά όταν γίνουν οι εξετάσεις κ θα κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια!! Παρ όλα αυτά η μήτρα μου είναι μια χαρά μου είπε για την ημέρα του κύκλου που ήμουν σήμερα 

Πολύ καλά τα νέα κορίτσι μου !!! Θα το παρακολουθήσεις με τον γιατρό σου και όλα θα γίνουν ! 

Αυτό με το σπέρμα ισχύει!

Κ εγώ σήμερα έγραψα στον σύντροφο μου επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια να δούμε τι γίνεται... Γιατί η αλήθεια είναι πως πρέπει να το ψάξουμε δεν έχει τελειώσει όλο αυτό κ παίζει κ πολύ μεγάλο ρόλο στην γονιμοποίηση. Κάνε τις εξετάσεις σου κ την σαλπιγγογραφία που είναι βασική για αρχή !

Ένα βήμα τη φορά 🥳🥳🥳

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Πολύ καλά τα νέα κορίτσι μου !!! Θα το παρακολουθήσεις με τον γιατρό σου και όλα θα γίνουν ! 

Αυτό με το σπέρμα ισχύει!

Κ εγώ σήμερα έγραψα στον σύντροφο μου επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια να δούμε τι γίνεται... Γιατί η αλήθεια είναι πως πρέπει να το ψάξουμε δεν έχει τελειώσει όλο αυτό κ παίζει κ πολύ μεγάλο ρόλο στην γονιμοποίηση. Κάνε τις εξετάσεις σου κ την σαλπιγγογραφία που είναι βασική για αρχή !

Ένα βήμα τη φορά 🥳🥳🥳

 

Το ενδομήτριο σου πως ήταν σου είπε ; Και τι άμα συρρικνώθηκαν λίγο ;;; παίζει τόσο ρόλο αυτό !; Ωοθυλάκια έβλεπε στον υπέρηχο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Το ενδομήτριο σου πως ήταν σου είπε ; Και τι άμα συρρικνώθηκαν λίγο ;;; παίζει τόσο ρόλο αυτό !; Ωοθυλάκια έβλεπε στον υπέρηχο;;;

Ναι αυτό μου είπε ότι είναι λίγα σε σχέση με πέρσι και αυτό τον ανησύχησε…δεν ξέρω και εγώ όταν μου το είπε αγχώθηκα 😔😔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Το ενδομήτριο σου πως ήταν σου είπε ; Και τι άμα συρρικνώθηκαν λίγο ;;; παίζει τόσο ρόλο αυτό !; Ωοθυλάκια έβλεπε στον υπέρηχο;;;

Το ενδομήτριο ήταν μια. Χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Ναι αυτό μου είπε ότι είναι λίγα σε σχέση με πέρσι και αυτό τον ανησύχησε…δεν ξέρω και εγώ όταν μου το είπε αγχώθηκα 😔😔 

Πόσο χρονών είσαι αγάπη μου ;;;  Έχεις κάνει αμη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Πόσο χρονών είσαι αγάπη μου ;;;  Έχεις κάνει αμη ;

29 τώρα θα κάνω τις εξετάσεις την 2η ημέρα περιόδου, αλλά πέφτει 31/12 να μου έρθει κ ο γιατρος λέει δε πειράζει στον επόμενο κύκλο να μην αγχώνομαι γιατί θα πέσει 31

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

29 τώρα θα κάνω τις εξετάσεις την 2η ημέρα περιόδου, αλλά πέφτει 31/12 να μου έρθει κ ο γιατρος λέει δε πειράζει στον επόμενο κύκλο να μην αγχώνομαι γιατί θα πέσει 31

Μην ανησυχείς!!!! Όλα θα πάνε καλά θα δεις !! Δεν έχει σημασία να χεις πολλά, λ με λίγα να ξέρεις άμα είναι να γίνει θα γίνει ! Είναι πολλά που συντελούν μην πιάνεσαι από αυτό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Μην ανησυχείς!!!! Όλα θα πάνε καλά θα δεις !! Δεν έχει σημασία να χεις πολλά, λ με λίγα να ξέρεις άμα είναι να γίνει θα γίνει ! Είναι πολλά που συντελούν μην πιάνεσαι από αυτό !!

Αγχωθηκα και στεναχωρεθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αγχωθηκα και στεναχωρεθηκα 

Να μην το κάνεις αυτό ! Δεν είναι τόσο τραγικό αυτό για να το πάρεις τόσο προσωπικά.... Ότι συρρικνώθηκαν λίγο οι ωοθήκες δεν σημαίνει πως δεν έχεις ωάρια....εμένα είναι πάντα συρρικνωμενες κ έβγαλα 25 στην ωοληψια 😋 μπορεί να ναι πιο μικρά, δεν σημαίνει τίποτα αυτό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Να μην το κάνεις αυτό ! Δεν είναι τόσο τραγικό αυτό για να το πάρεις τόσο προσωπικά.... Ότι συρρικνώθηκαν λίγο οι ωοθήκες δεν σημαίνει πως δεν έχεις ωάρια....εμένα είναι πάντα συρρικνωμενες κ έβγαλα 25 στην ωοληψια 😋 μπορεί να ναι πιο μικρά, δεν σημαίνει τίποτα αυτό !

Και εσένα συρρικνωμένες είναι;; Και τα ωοθυλάκιο ήταν λίγα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μολις έφτασα σπίτι…είχα μια μισή ώρα καθυστέρηση! Μεγάλωσε λίγο το ινομυωμα και μου είπε στους 6μηνες να το ξανά δούμε! Επίσης η ωοθηκη μου συρρικωθηκε λίγο και δεν είχε πολλά ωοθυλάκιο σε σχέση με πέρσι που ήταν όλα φυσιολογικά!! Θα κάνω τις εξετάσεις μου είπε 3η ημέρα να πάω, αν πέσει τελικά η περίοδος 31 μου είπε να μην αγχώνομαι σιγά ένα χρόνο περίμενα θα το κάνω με τον επόμενο κύκλο, και θα κλείσω και σαλπιγγογραφεια επίσης! Όσο για το σπερμα του άντρα μου, ο γυναικολόγος είπε ότι ναι μεν είναι σε αποδεκτά όρια ομως θα το ήθελε τουλάχιστον 15 εκ, χωρις να είναι απίθανη η σύλληψη αν εγώ τελικά είμαι σε όλα οκ! Και ο άντρας μου να συνεχίσει τις βιταμίνες κ να επαναλάβει ένα σπερματοδιαγραμμα, και αυτος το αποδίδει στο άγχος τον αριθμό των σπερματοζωαρίων…αν οι ορμονικές δείξουν όλα εντάξει μου είπε ότι κ οι ωοθήκες που συρρικνώθηκαν λίγο μάλλον κ αυτό από το άγχος…μου είπε να μην χάσουμε ούτε και ένα κύκλο και θα τα πούμε ξανά όταν γίνουν οι εξετάσεις κ θα κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια!! Παρ όλα αυτά η μήτρα μου είναι μια χαρά μου είπε για την ημέρα του κύκλου που ήμουν σήμερα 

Αχ ραφαελα μου αυτο το αγχος θα μας φαει... Πρεπει να ηρεμησουμε κοριτσι μου! Να κανεις ολες τις εξετασεις που σου ειπε και οσο γινεται να χαλαρωσετε με τον αντρα σου...

Τα καλυτερα ερχονταιιιιιι!!!!!!!! Θα το δεις!!!! Σε μερικους μηνες οι κοιλιτσες μας θα φουσκωσουν!!!!!😉😉😉🤞🤞🤰🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ ραφαελα μου αυτο το αγχος θα μας φαει... Πρεπει να ηρεμησουμε κοριτσι μου! Να κανεις ολες τις εξετασεις που σου ειπε και οσο γινεται να χαλαρωσετε με τον αντρα σου...

Τα καλυτερα ερχονταιιιιιι!!!!!!!! Θα το δεις!!!! Σε μερικους μηνες οι κοιλιτσες μας θα φουσκωσουν!!!!!😉😉😉🤞🤞🤰🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️❤️❤️

Δεν ξέρω στεναχωρεθηκα παρά πολύ όσο το επεξεργάζομαι στον εγκέφαλο μου τώρα πιο πολύ στεναχωριεμαι και αγχώνομαι…

σαλπιγγογραφια εσυ την έκανες 8-10 ήμερα του κύκλου; Εμένα μου είπε να πάω σε ακτινολόγο εσένα στο έκανε ο γιατρος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ ραφαελα μου αυτο το αγχος θα μας φαει... Πρεπει να ηρεμησουμε κοριτσι μου! Να κανεις ολες τις εξετασεις που σου ειπε και οσο γινεται να χαλαρωσετε με τον αντρα σου...

Τα καλυτερα ερχονταιιιιιι!!!!!!!! Θα το δεις!!!! Σε μερικους μηνες οι κοιλιτσες μας θα φουσκωσουν!!!!!😉😉😉🤞🤞🤰🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️❤️❤️

Μου έβαλε πολλες εξετάσεις μαζί με την ενδοκρινολόγο είναι η αλήθεια μου είπε να τις κάνω ολες 2η ημέρα νηστικια το πρωί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123Μπορεί να έπεσες και σε κακό κύκλο. Περίμενε να δεις τις εξετάσεις σου. Είσαι πολύ μικρή για να σε αγχώνει ο αριθμός των ωοθυλακίων τώρα και μάλιστα σε έναν μεμονωμένο κύκλο και ένα μεμονωμένο ραντεβού στο γιατρό. Ένας λόγος που λένε γενικά οι γιατροί να μην το ψάχνεις πάρα πολύ μέχρι όντως να έχεις αργήσει αρκετά να πιάσεις είναι ότι όσο ψάχνεις βρίσκεις πράγματα να αγχώνεσαι που τελικά στην πραγματικότητα μπορεί μεν να καθυστερούν τη σύλληψη, μπορεί και όχι. Άτομα με φοβερή υπογονιμότητα πιάνουν φυσικά και άτομα χωρίς κανένα πρόβλημα εμφανούς υπογονιμότητας δυσκολεύονται. Συνεχίστε ήρεμοι τις εξετάσεις σας, αλλά μην τρελαίνεστε. Έτσι όπως έχουν πάει οι εξετάσεις, όλα δείχνουν ότι δεν έχετε κάποιο απαγορευτικό πρόβλημα, ίσως λίγο κάποια να σας καθυστερούν λιγάκι.

΄Σκέψου ότι η ξαδέλφη μου έπιασε με φυσικό τρόπο, 40 χρονών, με ΑΜΗ αρκετά χαμηλή για την ηλικία της (τονίζω το χαμηλή για 40ετών) και ελάχιστα ωοθυλάκια. Δεν είναι αλγόριθμος δυστυχώς και η επιστήμη ακόμα προφανώς δε μπορεί να εξηγήσει πώς ακριβώς λειτουργεί η γονιμότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; επειδή δεν έχω τεστ και τρώγομαι να κάνω αύριο, θα υπάρχει πρόβλημα αν κρατήσω πρωινά ουρα και κάνω τεστ το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι;; ή δεν θα βγει σωστό αποτέλεσμα; ξέρει κάποια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; επειδή δεν έχω τεστ και τρώγομαι να κάνω αύριο, θα υπάρχει πρόβλημα αν κρατήσω πρωινά ουρα και κάνω τεστ το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι;; ή δεν θα βγει σωστό αποτέλεσμα; ξέρει κάποια;; 

Νομίζω τα ούρα για τη διατήρησή τους θέλουν ψυγείο, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν παθαίνει κάτι η χοριακή με το χρόνο. Επίσης, δε νομίζω ότι παίζει τόόόσο σημαντικό ρόλο το αν θα κάνεις με πρωινά ή μεσημεριανά, ειδικά αν πάρεις πρώιμης ανίχνευσης που είναι ευαίσθητα.  Απλά μην πιεις άπειρο νερό το μεσημέρι, ώστε να είναι λίγο πυκνά τα ούρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

@Raf123Μπορεί να έπεσες και σε κακό κύκλο. Περίμενε να δεις τις εξετάσεις σου. Είσαι πολύ μικρή για να σε αγχώνει ο αριθμός των ωοθυλακίων τώρα και μάλιστα σε έναν μεμονωμένο κύκλο και ένα μεμονωμένο ραντεβού στο γιατρό. Ένας λόγος που λένε γενικά οι γιατροί να μην το ψάχνεις πάρα πολύ μέχρι όντως να έχεις αργήσει αρκετά να πιάσεις είναι ότι όσο ψάχνεις βρίσκεις πράγματα να αγχώνεσαι που τελικά στην πραγματικότητα μπορεί μεν να καθυστερούν τη σύλληψη, μπορεί και όχι. Άτομα με φοβερή υπογονιμότητα πιάνουν φυσικά και άτομα χωρίς κανένα πρόβλημα εμφανούς υπογονιμότητας δυσκολεύονται. Συνεχίστε ήρεμοι τις εξετάσεις σας, αλλά μην τρελαίνεστε. Έτσι όπως έχουν πάει οι εξετάσεις, όλα δείχνουν ότι δεν έχετε κάποιο απαγορευτικό πρόβλημα, ίσως λίγο κάποια να σας καθυστερούν λιγάκι.

΄Σκέψου ότι η ξαδέλφη μου έπιασε με φυσικό τρόπο, 40 χρονών, με ΑΜΗ αρκετά χαμηλή για την ηλικία της (τονίζω το χαμηλή για 40ετών) και ελάχιστα ωοθυλάκια. Δεν είναι αλγόριθμος δυστυχώς και η επιστήμη ακόμα προφανώς δε μπορεί να εξηγήσει πώς ακριβώς λειτουργεί η γονιμότητα. 

Έχει ακριβώς ένα χρόνο που προσπαθώ, και εγώ της ίδιας άποψης είμαι σαν εσένα οτι όσο πιο νωρις το ψάξεις τόσο πιο μεγάλο άγχος δημιουργείται ομως πέρασε ένας χρόνος δεν έπρεπε να ερθει; Λογικό να αγχώνομαι και να θέλω να το ψάξω, μακάρι να ειναι ενας κακός κύκλος και απλά να έτυχε :( ότι και να είναι τώρα δεν πρέπει να αγχώνομαι και με το νεο χρόνο να κάνω τις εξετάσεις μου και θα δούμε τι ακριβώς συμβαίνει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μου έβαλε πολλες εξετάσεις μαζί με την ενδοκρινολόγο είναι η αλήθεια μου είπε να τις κάνω ολες 2η ημέρα νηστικια το πρωί 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Αυτό το άτιμο το άγχος τα κάνει όλα!!!! Πόσο πολύ επηρεάζει ρε παιδί μου.... ηρέμησε γλυκιά μου κ θα κάνεις τις εξετάσεις σου να δεις πως είναι τα πράγματα, μπορεί όπως είπε κ η @MyNa να είναι ένας κακός κύκλος! Χαλάρωσε οοοοοσο περισσότερο γίνεται..! Σου στέλνω μια αγκαλιά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 μου για την καμπύλη ξέρω τις φυσιολογικές τιμές σε εγκυμοσύνη..... αλλά φαίνονται πάντως εντός ορίων, άρα μια χαρά πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έχει ακριβώς ένα χρόνο που προσπαθώ, και εγώ της ίδιας άποψης είμαι σαν εσένα οτι όσο πιο νωρις το ψάξεις τόσο πιο μεγάλο άγχος δημιουργείται ομως πέρασε ένας χρόνος δεν έπρεπε να ερθει; Λογικό να αγχώνομαι και να θέλω να το ψάξω, μακάρι να ειναι ενας κακός κύκλος και απλά να έτυχε :( ότι και να είναι τώρα δεν πρέπει να αγχώνομαι και με το νεο χρόνο να κάνω τις εξετάσεις μου και θα δούμε τι ακριβώς συμβαίνει…

Ραφαέλα μου όλο κοινά βρισκουμε μια το σπέρμα (καλά εμάς πολυ χειροτερο) και μια με το ινομυωμα τώρα αυτο  με τα λιγα ωοθηλακια !  Σε καταλαβαινω γιατι επειδη κι εγω οταν πηγα στο γυναικολογο (ειμαι 36 βεβαια και  με χαμηλη ΑΜΗ ) καιμου ειπε το ιδιο πραγμα, οτι εχω λιγα ωοθηλακιακλπ μου κοπηκαν τα ποδια σητν αρχη!! Ομως να ξερεις οτι ενδεχεται να εχεις πεσει και σε κακο κυκλο, ολοι οι κυκλοι δεν ειναι ιδιοι. Επισης εμενα μου ειπεοτι μπορει κατι τετοιο νατο δεις και απο πολυ εντονο στρες η μεγαλη αλλαγη στη διατροφη κλπ. Σιγουρα βεβαια τα πραγαμτα αλλαζουν απο χρονια σε χρονια αλλα μου φαινεσαι πραγματικα πολυ νεα! Αν θες μπορεις να κανεις μια ΑΜΗ. Ποσο ειναι το ινομυωμα σου?  Εμενα3,5εκατοστατο μεγαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ραφαέλα μου όλο κοινά βρισκουμε μια το σπέρμα (καλά εμάς πολυ χειροτερο) και μια με το ινομυωμα τώρα αυτο  με τα λιγα ωοθηλακια !  Σε καταλαβαινω γιατι επειδη κι εγω οταν πηγα στο γυναικολογο (ειμαι 36 βεβαια και  με χαμηλη ΑΜΗ ) καιμου ειπε το ιδιο πραγμα, οτι εχω λιγα ωοθηλακιακλπ μου κοπηκαν τα ποδια σητν αρχη!! Ομως να ξερεις οτι ενδεχεται να εχεις πεσει και σε κακο κυκλο, ολοι οι κυκλοι δεν ειναι ιδιοι. Επισης εμενα μου ειπεοτι μπορει κατι τετοιο νατο δεις και απο πολυ εντονο στρες η μεγαλη αλλαγη στη διατροφη κλπ. Σιγουρα βεβαια τα πραγαμτα αλλαζουν απο χρονια σε χρονια αλλα μου φαινεσαι πραγματικα πολυ νεα! Αν θες μπορεις να κανεις μια ΑΜΗ. Ποσο ειναι το ινομυωμα σου?  Εμενα3,5εκατοστατο μεγαλο

@Raf123 Θα σου πωκι εγω να χαλαρωσεις. Καθε μηνα δεν εχει σημασια ποσα ωοθηλακια εχεις αλλα εαν κανεις την ωορηξια σοθ και η ποιοτητα ωαριων. Και η ποιοτητα εχει να κανει αρκετακαι με ηλικια οποτε μην αγχωνεσαι καθολου!!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; επειδή δεν έχω τεστ και τρώγομαι να κάνω αύριο, θα υπάρχει πρόβλημα αν κρατήσω πρωινά ουρα και κάνω τεστ το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι;; ή δεν θα βγει σωστό αποτέλεσμα; ξέρει κάποια;; 

Κάποια στιγμή που ρώτησα στο μικροβιολογικό πόσο μπορώ να καθυστερήσω να πάω ούρα για εξετάσεις μου είχαν πει μια ώρα κ να τα διατηρήσω στο ψυγείο... υποθέτω ισχύει κ για την ανίχνευση της χοριακής. Θα σου πω δύο ιδέες, αν σε εξυπηρετεί κάτι..... 1. Μόλις φύγεις από το σπίτι πας καρφί σε ένα φαρμακείο κ το συντομότερο να βρεις μια τουαλέτα κ ας μην είναι τα πρώτα αλλά τα δεύτερα (φυσικά να μην έχεις πιεί καθόλου υγρά ωστόσο) 2. Αν έχεις ουροσυλλέκτη στο σπίτι να πάρεις τα ούρα μαζί σου κ αφού πας άμεσα σε φαρμακείο να το κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; επειδή δεν έχω τεστ και τρώγομαι να κάνω αύριο, θα υπάρχει πρόβλημα αν κρατήσω πρωινά ουρα και κάνω τεστ το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι;; ή δεν θα βγει σωστό αποτέλεσμα; ξέρει κάποια;; 

Κοριτσι μου δεν ξερω αν θα χαλασουν. Εγω στηθεση σου δεν θα το εκανα με ουρα που εχω αφησει απτο πρωι. Νομιζω ομως και με ουρα το μεσημερι μπορεις να το ανιχνευσεις αν δεν εχεις πιει πολυ μεγαλες πσοοτητες νερου και εχεις αφησει καποιες ωρες που δεν εχεις παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ραφαέλα μου όλο κοινά βρισκουμε μια το σπέρμα (καλά εμάς πολυ χειροτερο) και μια με το ινομυωμα τώρα αυτο  με τα λιγα ωοθηλακια !  Σε καταλαβαινω γιατι επειδη κι εγω οταν πηγα στο γυναικολογο (ειμαι 36 βεβαια και  με χαμηλη ΑΜΗ ) καιμου ειπε το ιδιο πραγμα, οτι εχω λιγα ωοθηλακιακλπ μου κοπηκαν τα ποδια σητν αρχη!! Ομως να ξερεις οτι ενδεχεται να εχεις πεσει και σε κακο κυκλο, ολοι οι κυκλοι δεν ειναι ιδιοι. Επισης εμενα μου ειπεοτι μπορει κατι τετοιο νατο δεις και απο πολυ εντονο στρες η μεγαλη αλλαγη στη διατροφη κλπ. Σιγουρα βεβαια τα πραγαμτα αλλαζουν απο χρονια σε χρονια αλλα μου φαινεσαι πραγματικα πολυ νεα! Αν θες μπορεις να κανεις μια ΑΜΗ. Ποσο ειναι το ινομυωμα σου?  Εμενα3,5εκατοστατο μεγαλο

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ακριβώς και εμένα μου κόπηκαν τα πόδια…και εμένα μου είπε ότι μπορεί να είναι από το άγχος και ότι ο οργανισμός το αντιλαμβάνεται αυτό και δεν αφήνει να επιτευχθεί εγκυμοσύνη σε κατάσταση στρες…μου είπε να κάνω τις ορμονικές μ έγραψες και αλλες έξτρα από την ενδοκρινολόγο και την ΑΜΗ αλλά μάλλον θα πάω στον επόμενο κύκλο γιατί σε αυτόν θα πέσει μέσα σε αργίες που δεν δουλεύουν τα χημεία… δεν τον ρώτησα ποσό ακριβώς είναι αλλά μου είπε μεγάλωσε ελάχιστα και θέλει παρακολούθηση κ στους 6μηνες να πάω να το δούμε…βέβαια θα πάω ξανά πιο νωρις μολις κανω τις εξετάσεις αίματος και την σαλπιγγογραφια 

@FroufroΜου σε ευχαριστώ παρά πολύ!! ❤️❤️ Όλα καλά θα πάνε μακάρι να είναι ενας κακός κύκλος…και ελπίζω να μην ήταν όλοι κακοί οι προηγούμενοι κ για αυτό δεν έγινε το θαυματακι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια κορίτσι μου ναι νιώθω πολύ πόνο μέσα μου αυτή τη στιγμή κλαίω πολλές φορές μέσα στην ώρα ξυπνάω το βράδυ είναι δύσκολο μου φενεται βουνό όλο αυτό...λυπάμαι και για τις δικές σου απώλειες δυστυχώς η ζωή δεν είναι εύκολη 
    • Σε ευχαριστώ για την σκέψη σου κοπέλα μου. Το εκτιμώ πολύ... Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες... Πολύ δύσκολες... Κορίτσι μου .... Λυπάμαι από τα βάθη της καρδιάς μου για αυτό που σου συνέβη. Ειναι τόσο άδικο!!!! Έχω χάσει και γω 3 μωράκια ως τώρα, στο πρώτο τρίμηνο όμως. Το τελευταίο το έχασα πριν 2 εβδομάδες περίπου και έχω ήδη μια κορούλα 8 μηνών. Δεν θα σου πω πολλά γιατί φαντάζομαι πως νιώθεις. Αν εγώ θρηνω τόσες μέρες που το έμαθα την ημέρα της αυχενικης ότι δεν ζούσε πια, σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι για σένα στην εβδομάδα που ήσουν.. Θα σου πω μόνο να ζητήσεις βοήθεια από ψυχολόγο αν βλέπεις να σε ρουφάει όλο αυτό. Το ίδιο θα κάνω και εγώ γιατί κάθε μέρα είναι όλο και πιο δυσκολη και πλέον δυσκολεύομαι να φροντίσω ακόμα και την κορούλα  μου. Έχω χαθεί στις σκέψεις μου και στη μαύρη αυτή τρύπα και δεν ξέρω πως να βγω... Κουραγιο κορίτσι μου... Αν χρειαστείς να μιλήσεις να μου στείλεις μήνυμα, νιώθω τον πόνο σου και κλαίω κυριολεκτικά μαζί σου... Δεν είσαι μόνη σου, και δυστυχώς ο περίγυρος μας καμιά φορά στην προσπάθεια του να μας παρηγορήσει λέει πολύ λάθος λόγια. Μην δίνεις σημασία, μόνο μια γυναίκα που έχει βιώσει την απώλεια μπορεί να σε καταλάβει στο 100%. Είμαι εδώ για εσένα όποτε με χρειαστείς ♥️
    • Ωωω τι ωραια πρώτος υπέρηχος!!  ποσό χαίρομαι! Ποσό θέλω Όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουν να έχουν μωράκια! ❤️❤️❤️ φτου Φτου όλα να πάνε καλά!!!!
    • Μπράβο όλα καλά!!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Δεν ξέρω τι εξ αιτίας η ντομπλερ βλέπεις είμαι άσχετη...μου είπε εμένα ότι όλα τα βλέπει όπως πρέπει να ειναι αν δε του είχα πει για την χοριακη τότε ...ίσως φοβάται αυτό αλλά δε μπορώ να καταλάβω αφού 2 φορες ακούστηκε καρδια μεγάλωσε σε μια βδομάδα ή χοριακη τότε γιατί να έπεσε??? Λες και μας προετοιμάζει ότι κάτι δε θα πάει καλά δε ξερω
    • Αννίτα μου η αλήθεια είναι ότι το ταξίδι της γονιμότητας επειδή διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα κάνει ίσως κ τους γιατρούς να δίνουν άλλες συμβουλές.  πχ μια γυναίκα με εξωσωματική ή με πολλές απώλειες μπορεί να κάνει τον γιατρό πιο επιφυλακτικό όπως κ την ίδια την εγκυμονούσα.   εγω το κατανοώ απόλυτα! Κ το καταλαβαίνω. Ειδικά στις γυναίκες που το ταξίδι τους είναι μακρύ κ ίσως κ πολύπαθο. 🙏🏼  Καλά κανεις κ δν ξεχνάς λεπτό την εγκυμοσύνη σου❤️ απόλαυσε την, κάθε λεπτό γιατί είναι η μοναδική φορά που θα μπορείς να αφιερώσεις όλο σου τον χρόνο κ να την ζήσεις ήρεμα 😍   εγω δν προλαβαίνω καν να το σκεφτώ ακόμα αυτό το εμβρυακι. Ίσως γιατί προσπαθώ να απολαύσω αυτές τις στιγμές που ζω με τα δυο μου παιδιά πριν γίνουν 3. Όσο να ναι με κάθε παιδί μειώνεται κ ο χρόνος από τα υπόλοιπα.  φυσικά κορίτσια μου θα αξιωθείτε κ εσείς πολύ σύντομα να το ζήσετε, να μοιράσετε τον χρόνο σας στα πλασματάκια σας ❤️❤️❤️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...