Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Και εγώ ανυπομονώ.. Βέβαια βαριέμαι απίστευτα το ταξίδι αλλά χαλάλι.. Ελπίζω αφού θα έχουμε κλείσει κ 3μηνο να είμαστε καλύτερα όλες.. 

κι εγώ ανυπομονώ πάρα πολύ! Πιστεύω θα είμαι πιο ήρεμη και χαρούμενη αν δούμε ότι όλα καλά και περάσει το τρίμηνο.. Ήδη σε κάθε ραντεβού νιώθω και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

κι εγώ ανυπομονώ πάρα πολύ! Πιστεύω θα είμαι πιο ήρεμη και χαρούμενη αν δούμε ότι όλα καλά και περάσει το τρίμηνο.. Ήδη σε κάθε ραντεβού νιώθω και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και χαρά.

Γλυκούλα μου.. 💕 Νομίζω ότι περάσαμε το πιο κρίσιμο σημείο.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.. Κάτι άσχετο που έμαθα.. Αν γνωρίζεται αν ισχύει, μου το είπε μια φίλη που γεννησε το καλοκαίρι! Κόπηκε το επίδομα γεννας?😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Γλυκούλα μου.. 💕 Νομίζω ότι περάσαμε το πιο κρίσιμο σημείο.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.. Κάτι άσχετο που έμαθα.. Αν γνωρίζεται αν ισχύει, μου το είπε μια φίλη που γεννησε το καλοκαίρι! Κόπηκε το επίδομα γεννας?😵

κι εγώ ελπίζω να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα καλά για όλες μας! ❤️ Δεν άκουσα κάτι; το ανακοίνωσαν τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

κι εγώ ελπίζω να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα καλά για όλες μας! ❤️ Δεν άκουσα κάτι; το ανακοίνωσαν τώρα; 

Όχι μου το είπε μια φίλη π γεννησε πρόσφατα.. Κ όσο να ναι ήταν μια. Βοήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eirinakos είπε:

Όχι μου το είπε μια φίλη π γεννησε πρόσφατα.. Κ όσο να ναι ήταν μια. Βοήθεια 

Πάντως τώρα που το ψάχνω λειτουργεί κανονικά η πλατφόρμα να δηλώσεις γέννηση και είδα ότι μέχρι τον προηγούμενο μήνα εγκρίθηκαν οι πληρωμές του επιδόματος. Πώς γίνεται να μην το πήρε η κοπέλα; Δεν το συζητώ, είναι τεράστια βοήθεια. Κανονικά πρέπει να προειδοποιήσουν έγκαιρα αν το κόψουν γιατί μπορεί κάποιος να υπολογίζει σε αυτά τα λεφτά για το πού θα γεννήσει και με ποιο γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Πάντως τώρα που το ψάχνω λειτουργεί κανονικά η πλατφόρμα να δηλώσεις γέννηση και είδα ότι μέχρι τον προηγούμενο μήνα εγκρίθηκαν οι πληρωμές του επιδόματος. Πώς γίνεται να μην το πήρε η κοπέλα; Δεν το συζητώ, είναι τεράστια βοήθεια. Κανονικά πρέπει να προειδοποιήσουν έγκαιρα αν το κόψουν γιατί μπορεί κάποιος να υπολογίζει σε αυτά τα λεφτά για το πού θα γεννήσει και με ποιο γιατρό. 

  Ναι δε το συζητώ κ εμείς υπολογίζουμε σε αυτά... Πως λέγεται η πλατφόρμα? Όταν γεννήσεις κάνεις την αίτηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

  Ναι δε το συζητώ κ εμείς υπολογίζουμε σε αυτά... Πως λέγεται η πλατφόρμα? Όταν γεννήσεις κάνεις την αίτηση? 

ναι ναι μόλις γεννήσεις. Η αίτηση γίνεται στο όνομα της μητέρας, έχει κάποιες προϋποθέσεις αλλά είναι πολύ γενικές και αν ζεις εδώ και έχεις ένα φυσιολογικό εισόδημα είσαι οκ.

  https://www.epidomagennisis.gr/pub/Home/Index

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι αυτό μ είπαν τα αγόρια είναι σίγουρο άμα φανεί ενώ άμα σ πουν κορίτσι μπορεί κ να μην ισχύει 100τα100.. Έκλεισα στις 4 Ιανουαρίου.. Εσύ??? 

29 Δεκεμβρίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι αυτό μ είπαν τα αγόρια είναι σίγουρο άμα φανεί ενώ άμα σ πουν κορίτσι μπορεί κ να μην ισχύει 100τα100.. Έκλεισα στις 4 Ιανουαρίου.. Εσύ??? 

Οχι αν σου πουν .Αν δεν είναι σίγουροι 100/100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Γλυκούλα μου.. 💕 Νομίζω ότι περάσαμε το πιο κρίσιμο σημείο.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.. Κάτι άσχετο που έμαθα.. Αν γνωρίζεται αν ισχύει, μου το είπε μια φίλη που γεννησε το καλοκαίρι! Κόπηκε το επίδομα γεννας?😵

Οχι δεν έχει κοπεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Όχι μου το είπε μια φίλη π γεννησε πρόσφατα.. Κ όσο να ναι ήταν μια. Βοήθεια 

Μάλλον δεν πληρουσε τα απαραίτητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Μάλλον δεν πληρουσε τα απαραίτητα 

Μάλλον ναι.. Και τρόμαξα! Κορίτσια είδα μια ταινία με εγκυμοσύνη κ μετά στη γέννα τρόμαξα 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinakos είπε:

Μάλλον ναι.. Και τρόμαξα! Κορίτσια είδα μια ταινία με εγκυμοσύνη κ μετά στη γέννα τρόμαξα 🥴

Καλέ μην τα κοιτάς αυτά... δεν υπάρχει λόγος να ξέρεις......εγώ δεν θα μπω στη διαδικασία να δώ γέννα ούτε φυσικά καισαρική δεν χρειάζομαι τέτοιες γνώσεις μόνο άγχος θα μου προσθέσουν..... υπομονή με τους εμετούς κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλέ μην τα κοιτάς αυτά... δεν υπάρχει λόγος να ξέρεις......εγώ δεν θα μπω στη διαδικασία να δώ γέννα ούτε φυσικά καισαρική δεν χρειάζομαι τέτοιες γνώσεις μόνο άγχος θα μου προσθέσουν..... υπομονή με τους εμετούς κορίτσι μου!!!

Σε ταινία το είδα όχι κανονικά εννοείται... Δε θα θελα 😛 θα ζησω το δικό μου.. Ευχαριστώ κοπέλα μ..σήμερα είμαι κάπως καλύτερα από εχθές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi84 είπε:

Καλημερα κορίτσια καλή εβδομάδα πως ειστε σήμερα? 

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια μου...εγω είμαι πολύ καλύτερα! Ευτυχώς 3 μέρες τώρα δεν έχω εμετούς ούτε καούρες! Εσεις;;; ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια μου...εγω είμαι πολύ καλύτερα! Ευτυχώς 3 μέρες τώρα δεν έχω εμετούς ούτε καούρες! Εσεις;;; ❤

Και εγώ τα ίδια εδώ κα μια εβδομάδα 🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ πείτε καλέ ότι είστε και εσείς καλά γιατί με έχει λούσει κρύος ιδρώτας..... ότι κάτι μου συμβαίνει που δεν έχω συμπτώματα.... πολύ χαίρομαι.....και εγώ κορίτσια έχω ελάχιστες καούρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Αχχχχ πείτε καλέ ότι είστε και εσείς καλά γιατί με έχει λούσει κρύος ιδρώτας..... ότι κάτι μου συμβαίνει που δεν έχω συμπτώματα.... πολύ χαίρομαι.....και εγώ κορίτσια έχω ελάχιστες καούρες...

Τίποτα δεν σου συμβαίνει όλα είναι τέλεια και φυσιολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τα ίδια κορίτσια, σταθερά καλύτερα. Έκανα και την 3η δοση του εμβολίου προχθές και ήμουν λίγο κουρασμένη χθες  αλλά κατά τα άλλα είμαι αρκετά καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ τα ίδια κορίτσια, σταθερά καλύτερα. Έκανα και την 3η δοση του εμβολίου προχθές και ήμουν λίγο κουρασμένη χθες  αλλά κατά τα άλλα είμαι αρκετά καλά. 

Ααα πολύ ωραία καλή ανοσία εύχομαι...και εγώ την έκλεισα για 28.12.... δεν ανέβασες καθόλου πυρετό ε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα από ότι ξέρω για το επίδομα δεν πρέπει το ετήσιο εισόδημα να υπερβαίνει κάποιο συγκεκριμένο ποσό !!! 
αλλα δεν έχω ακούσει ότι κόπηκε 

ελπιζω να το πάρουμε !! 
καλή δύναμη σε όλες να φέρουμε στον κόσμο υγιή μωράκια!! 
εγω είχα σήμερα κ χθες κάτι σουβλιες !!! Εμετό έχω να κάνω από την Πέμπτη !!! Καλά για φούσκωμα δεν το συζητώ πλέον το έχω συνηθίσει έχω κάθε ώρα και στιγμή !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ααα πολύ ωραία καλή ανοσία εύχομαι...και εγώ την έκλεισα για 28.12.... δεν ανέβασες καθόλου πυρετό ε??? 

Όχι καθόλου. Και το είχα λίγο άγχος γιατί στην 1η είχα 39 πυρετό και μυϊκους πόνους. Τώρα τίποτα. Μόνο ένιωθα εξάντληση αλλα σκέφτομαι ότι είναι και η εγκυμοσύνη που έτσι κι αλλιώς νιώθω συνέχεια κουρασμένη και γενικά δεν έχω κοιμηθεί και καλά αυτές τις μέρες γιατί δούλευα και βγήκα και ξενύχτισα κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Όχι καθόλου. Και το είχα λίγο άγχος γιατί στην 1η είχα 39 πυρετό και μυϊκους πόνους. Τώρα τίποτα. Μόνο ένιωθα εξάντληση αλλα σκέφτομαι ότι είναι και η εγκυμοσύνη που έτσι κι αλλιώς νιώθω συνέχεια κουρασμένη και γενικά δεν έχω κοιμηθεί και καλά αυτές τις μέρες γιατί δούλευα και βγήκα και ξενύχτισα κιόλας. 

Εγώ έχω κάνει το εμβόλιο και έχω νοσησει δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να κάνω άλλη εάν χρειαστεί θα το κάνω δεν έχω φόβο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi84 είπε:

Εγώ έχω κάνει το εμβόλιο και έχω νοσησει δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να κάνω άλλη εάν χρειαστεί θα το κάνω δεν έχω φόβο 

Εγώ επειδή κλείνω εξάμηνο είπα να την κάνω να είμαι ήρεμη... ελπίζω μόνο να μην χρειαστεί να κάνω κι άλλη μέχρι να γεννήσω.... φαντάζομαι το πέρασες ελαφρά λόγω εμβολίου ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...