Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επίδομα 200 ένσημα !


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, είμαι στην 8η εβδομάδα και επειδή η δουλειά μου είναι αρκετά δύσκολη ( ορθοστασία, βάρη κλπ ), ο γιατρός μου είπε να πάρω επαπειλούμενη. Το θέμα μου είναι πως μίλησα με το ΙΚΑ, με δύο κοπέλες, και η κάθε μία μου είπε διαφορετικά πράγματα.... Τα 200 ένσημα πρέπει να είναι, τελικά, από την Πιθανή ή την Πραγματική Ημερομηνία Τοκετού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η im_leela είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι στην 8η εβδομάδα και επειδή η δουλειά μου είναι αρκετά δύσκολη ( ορθοστασία, βάρη κλπ ), ο γιατρός μου είπε να πάρω επαπειλούμενη. Το θέμα μου είναι πως μίλησα με το ΙΚΑ, με δύο κοπέλες, και η κάθε μία μου είπε διαφορετικά πράγματα.... Τα 200 ένσημα πρέπει να είναι, τελικά, από την Πιθανή ή την Πραγματική Ημερομηνία Τοκετού; 

Νομίζω πρέπει να είναι 200 ένσημα από τον προηγούμενο χρόνο..ας μας πει καποια κοπέλα που ξέρει γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η im_leela είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι στην 8η εβδομάδα και επειδή η δουλειά μου είναι αρκετά δύσκολη ( ορθοστασία, βάρη κλπ ), ο γιατρός μου είπε να πάρω επαπειλούμενη. Το θέμα μου είναι πως μίλησα με το ΙΚΑ, με δύο κοπέλες, και η κάθε μία μου είπε διαφορετικά πράγματα.... Τα 200 ένσημα πρέπει να είναι, τελικά, από την Πιθανή ή την Πραγματική Ημερομηνία Τοκετού; 

Κοπέλα μου πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία 2 Χρονια πριν την πητ!Δεν μπορείς να ξέρεις την πραγματική ημερομηνία τοκετού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια !! @im_leela, το πήρες τελικά ; και αν ναι πόσο σου βγαίνει στον μήνα; γιατί θα βγω και εγώ τώρα και αναρωτιέμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! @im_leela, το πήρες τελικά ; και αν ναι πόσο σου βγαίνει στον μήνα; γιατί θα βγω και εγώ τώρα και αναρωτιέμαι

Καλησπέραα, σήμερα ξεκίνησα την επαπειλούμενη, ακόμα άγνωστο πόσο θα παίρνω, άκουσα πολλές απόψεις! Αν έχω κάποιο νεο θα σου πω :) Με το καλό το μωράκι σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 10:23 ΜΜ, ο/η Lenia1983 είπε:

Κοπέλα μου πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία 2 Χρονια πριν την πητ!Δεν μπορείς να ξέρεις την πραγματική ημερομηνία τοκετού! 

Ο γιατρός μου σήμερα μου άλλαξε την ΠΗΤ ώστε να "παρω" και τα ένσημα του Μαιου του '20, γιατί ξεκίνησα την επαπειλούμενη άδεια... Με τον Μαιο του 2020 τα έχω μαζέψει τα 200 ένσημα, πάλι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 10:01 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Νομίζω πρέπει να είναι 200 ένσημα από τον προηγούμενο χρόνο..ας μας πει καποια κοπέλα που ξέρει γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα..

Καλησπέρα, ναι πρέπει να είναι 200 ένσημα τα 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ. Αν πχ έχεις ΠΗΤ 15/04, πρέπει να υπολογίζεις 04/2020 - 04/2022

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η im_leela είπε:

Καλησπέραα, σήμερα ξεκίνησα την επαπειλούμενη, ακόμα άγνωστο πόσο θα παίρνω, άκουσα πολλές απόψεις! Αν έχω κάποιο νεο θα σου πω :) Με το καλό το μωράκι σου !!!

Με το καλό και εσύ κορίτσι μου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...