Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλέ από τις 3 ξύπνησα αλλά κρατήθηκα του το είπα απλά αλλα του είπα ότι πρέπει να κάνω και τη χοριακη για σιγουριά 

Καλημερα.. και εμενα στον 2ο μου που το εκανα την μερα που περιμενα περιοδο ετσι αχνο ηταν και η χωριακη ειχε δειξει 2 βδομαδων εγκυμοσυνη αρα φανταζομαι και ευχομαι ολα καλα να ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα.. και εμενα στον 2ο μου που το εκανα την μερα που περιμενα περιοδο ετσι αχνο ηταν και η χωριακη ειχε δειξει 2 βδομαδων εγκυμοσυνη αρα φανταζομαι και ευχομαι ολα καλα να ειναι

Αυτό μας δίνει ελπίδες !άντε κορίτσια εγκυουλα μια μια τώρα ! ❤️

Θα σας πω τα νέα αργότερα! Αν κ πιστεύω πως έχει σπάσει η κύστη ! 

Γιατί είχα καφέ υγρά σε ολο το κύκλο !

Κ τώρα έχω αρκετό αίμα ! Καλά μπλιαχ η ιδέα του υπερήχου σήμερα. ... Δεν το συζητώ ....🤮🤮🤮🤮🤮🤮 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Και το σημερινό τεστ αχνό βγήκε ίσως να είναι λίγο νωρίς ακόμα γιατί έχω μικρό κύκλο και δεν έχουν περάσει ούτε 4 εβδομάδες από την τελευταία περίοδο ίσως και να φταίει το ότι το έκανα στις 4 το πρωί... Όπως και να έχει είναι θετικο αύριο το πρωί θα πάω για χοριακη 

IMG_20211119_051228.jpg

NegativeImage_4a56c0cd-bb59-4269-b84e-7e8611380937.png

καλημερα κοριτσι μου!!!! περιμενουμε με ανυπομονησια τα αποτελεσματα της χοριακης!!! ευχομαι μια μεγαλη χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!🙏🙏❤️❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια όντως πόσο τυχερός ο Νοέμβρης!!! ❤️🧡

@Lacostaki περίμενε λίγο και θα κάνεις χοριακη !! Να δούμε 🧡❤️❤️✌️✌️✌️

Είναι αχνό όντως όμως 🥰🥰🥰 καλά απίστευτη έκπληξη μιλάμε !!!!

Εγώ είμαι στο δρόμο πάμε μαζί με το σύντροφό μου Αθήνα να κάνω τον υπέρηχο να δούμε αν έφυγε η κύστη 🙄🙏🙏🙏🙏 ελπίζω να ακούσω κάτι θετικό πια !

καλημερα Μιμη μου!!! περιμενουμε τα νεα σου!!!! ευχομαι να ειναι ολα καλα και συντομα να προχωρησετε σε ετ!!!!!! 🤞🤞❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!!!! Παρασκευουλα σημεραααααα!!!!!!🎉🎉🎉 Επιτελους ΣΚ!!! Ξεκουραση, αγαπουλες και βολτιτσες!!! 😃😍

@Raf123Ραφαελα μου καλο κουραγιο με το συνεδριο!!! θα περασει το ΣΚ και μετα θα ξεκουραστεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufroμου οταν μιλησεις με τη γιατρο σου, στειλε μας τι σου ειπε.. ειμαι σιγουρη οτι ολα καλα αλλα να ξερεις εχουμε την εννοια σου!!! 🤗❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

@Froufroμου οταν μιλησεις με τη γιατρο σου, στειλε μας τι σου ειπε.. ειμαι σιγουρη οτι ολα καλα αλλα να ξερεις εχουμε την εννοια σου!!! 🤗❤️❤️❤️

Θα σας στείλω καλό μου κορίτσι 😊 σε λίγο θα την πάρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Αυτό μας δίνει ελπίδες !άντε κορίτσια εγκυουλα μια μια τώρα ! ❤️

Θα σας πω τα νέα αργότερα! Αν κ πιστεύω πως έχει σπάσει η κύστη ! 

Γιατί είχα καφέ υγρά σε ολο το κύκλο !

Κ τώρα έχω αρκετό αίμα ! Καλά μπλιαχ η ιδέα του υπερήχου σήμερα. ... Δεν το συζητώ ....🤮🤮🤮🤮🤮🤮 

Τι τραβαμε και εμεις και οι γυναικολογοι..δυσκολη δουλεια τελικα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.. παρασκευουλα ζαχαρη παρασκευουλα μελι σημερα.. ετσι να αυξανονται οι εγκυουλες να παιρνουμε σειρα και οι υπολοιπες σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. ...να σας πω τον πόνο μου 

Περισυ τον Σεπτέμβρη με το δεύτερο κύμα με απωλυσανε. Ήμουν ταμείο ανεργίας στην αρχή..έπειτα ξαφνικά μια γνωστή μου είπε να της κρατάω το μωράκι της που ήταν 8 μηνών. Εγώ σκέφτηκα ότι αφού ξεκινάω προσπάθειες για δικό μου μωράκι ας έκανα αυτή την φυλαξη έως ότου έρθει το δικό μου 

Με αυτά και με τα άλλα κοντεύω να κλείσω χρόνο, έχει φτάσει 1 μισή αυτό το μωρο και δικό μου μωράκι ακόμα δεν έχω δει. Το καλοκαίρι με ρωτησανε αν θα συνεχίσω . Εγώ σκέφτηκα ότι μιας και έχω σκοπό να αρχίσω σπερματεγχυση και έπειτα εξωσωματική θα πρέπει να μην είμαι κάπου με βάρη και πίεση. Οπότε το μωράκι ήταν καλή λύση να το συνεχίσω. Έτσι και συνέχισα. 

Όσο δεν έρχεται το δικό μου και βλέπω αυτό εντομεταξυ λιώνω. Τώρα έχει αρχίσει να μιλάει. Τρέχει συνέχεια αγκαλιά μου. Μου τρίβεται και πεθαίνω. Με έχει μάθει κιολας.εχει κολλήσει.το θέμα είναι ότι η δουλειά αυτή είναι part time. Με το ζόρι φέρνω 300 στο σπίτι. Απλά με τον άντρα μου είχαμε πει δεν πειράζει. Είναι έτσι η κατάσταση τώρα που μια ήρεμη δουλειά μας βολεύει. Ακόμα και σπερματεγχυση ή ετ να κάνω δεν θα χρειαστεί να πω σε κανέναν κάτι. Και δεν θα καταλάβει και κανένας κάτι. Στο μωράκι μπορώ και να κάθομαι στον καναπέ και να το βλέπω να παιζει. Δεν θα μου πει κανείς κάτι.

Αλλά μετά από ένα χρόνο λέω ρε κοριτσια πόση υπομονή με λίγα χρήματα να κάθομαι. Δεν γίνεται. Και έτσι αποφάσισα από την νέα χρονιά να σταματήσω. Τους το είπα κιόλας. Έχουν στενοχωρεθει. Αλλά τους είπα είναι πολύ λίγα τα λεφτά. Πρέπει να βρω κάτι άλλο

Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω; Τι να βρω ;ώστε να με βοηθήσει στην κατάσταση που θέλω να φτάσω σύντομα..σκέφτηκα. να ψάξω κάτι με τηλεργασια. Εξυπηρέτηση από υπολογιστή κτλ (βρήκε και η ξαδέρφη μου αυτό τον καιρό μια τέτοια και είναι πολύ ευχαριστημενη) ή να περιμένω μέχρι τον Μάρτιο να έχω ολοκληρώσει 3 σπερματεγχυσεις και να κάνω και μια ετ πριν το καλοκαίρι, και μόνο αν ακόμα δεν έχει έρθει το μωρό, να κοιτάξω να βρω δουλειά.

Είμαι σε μεγάλο διλλημα. Όπου και να βρω σιγά μην μου δίνουν άδειες για να πηγαίνω συνέχεια σε γιατρούς κτλ 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, καλή δουλειά στα κορίτσια που δουλεύουν λίγο υπομονή και έρχετε σκ!!! 

Εγώ σήμερα πήρα άδεια 11.3 εχω υπέροχο κάτω κοιλίας και στις 12,3 γυναικολόγο να κλείσουμε τον φάκελο, τον σταυρωνω και Δευτέρα τον στέλνω!!! 

@Mimi26 είσαι η επόμενη μας εγκύουλα.. γιουπηηη!! 💕 

@lakostakiσυγχαρητήρια κορίτσι μου,  22 μήνες δεν το έβαλες κάτω, μπράβο μεγάλη δύναμη και υπομονη, περιμένουμε μια τεράστια χοριακη! 

@babyblue94 αν είσαι στριμωγμένη οικονομικά κορίτσι μου, μήπως θα ήταν καλύτερα πρώτα να έβρισκες κτ άλλο και μετα να σταματουσες απο το μωράκι? Ή δεν θες να τούς το πεις τελευταία στιγμή για να μην τους κρεμασεις.. και εγώ δουλεύω πολες ώρες την εβδομάδα, η δουλειά είναι γραφείου, αλλά ώρες ώρες ψυχολογικά πιεζομαι πολύ λόγω πολλών ωρών, ευτυχώς δεν εχω πίεση απο τους εργοδότες μου, αν είχα θα είχα σταματήσει..  αν κάνεις εξωσωματική δικαιούσαι 1 εβδομάδα άδεια, για σπερματεγχυση δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο, οπότε μην σε αγχώνει η εξωσωματική οσο αφορά τη δουλειά.. 

@Froufroμην αγχώνεσαι κορίτσι μου,  το μπεμπεκι σου σε θέλει ήρεμη! Πιστεύω στα λόγια του γιατρού σου.. πάντως για παραπλακουντα εχω ξανά ακούσει και δεν είναι ανησυχητικό! Ενημέρωσε τη γιατρό σου και πες μας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, καλή δουλειά στα κορίτσια που δουλεύουν λίγο υπομονή και έρχετε σκ!!! 

Εγώ σήμερα πήρα άδεια 11.3 εχω υπέροχο κάτω κοιλίας και στις 12,3 γυναικολόγο να κλείσουμε τον φάκελο, τον σταυρωνω και Δευτέρα τον στέλνω!!! 

@Mimi26 είσαι η επόμενη μας εγκύουλα.. γιουπηηη!! 💕 

@lakostakiσυγχαρητήρια κορίτσι μου,  22 μήνες δεν το έβαλες κάτω, μπράβο μεγάλη δύναμη και υπομονη, περιμένουμε μια τεράστια χοριακη! 

@babyblue94 αν είσαι στριμωγμένη οικονομικά κορίτσι μου, μήπως θα ήταν καλύτερα πρώτα να έβρισκες κτ άλλο και μετα να σταματουσες απο το μωράκι? Ή δεν θες να τούς το πεις τελευταία στιγμή για να μην τους κρεμασεις.. και εγώ δουλεύω πολες ώρες την εβδομάδα, η δουλειά είναι γραφείου, αλλά ώρες ώρες ψυχολογικά πιεζομαι πολύ λόγω πολλών ωρών, ευτυχώς δεν εχω πίεση απο τους εργοδότες μου, αν είχα θα είχα σταματήσει..  αν κάνεις εξωσωματική δικαιούσαι 1 εβδομάδα άδεια, για σπερματεγχυση δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο, οπότε μην σε αγχώνει η εξωσωματική οσο αφορά τη δουλειά.. 

@Froufroμην αγχώνεσαι κορίτσι μου,  το μπεμπεκι σου σε θέλει ήρεμη! Πιστεύω στα λόγια του γιατρού σου.. πάντως για παραπλακουντα εχω ξανά ακούσει και δεν είναι ανησυχητικό! Ενημέρωσε τη γιατρό σου και πες μας 💕

Δεν θα ήθελα να τους το πω τελευταία στιγμή για να έχουν και εκείνοι τον χρόνο να βρουν άλλη κοπέλα. Πρέπει και το μωράκι να εξοικειωθει με την νέα κοπέλα το κακομοιρο, επειδή φοβάται τους άγνωστους.  Ο άντρας μου μου λέει να κάτσω, ότι δεν θα σωθούμε με τα 300€ και ότι μπορεί να ανταπεξέλθει με τα χρήματα που βγάζει. Εμένα σαν άνθρωπο δεν μου αρέσει να κάθομαι. Θέλω να εξελίσσομαι και να είμαι ανεξάρτητη. Αλλά όλο αυτό αρχίζει να με πιέζει. Απλά σε μια νέα δουλειά πως παίρνεις άδεια; Τους λες ότι θα κάνεις εξωσωματική; Δεν ήθελα να αναφέρω σε κάποιον. Μην λένε ότι έπιασα δουλειά για να κάνω παιδί. Πφφφ. Και με την σπερματεγχυση εγώ ξέρω από φίλη που έκανε, ότι δεν της έδωσαν. Ότι πήγε κανονικά στην δουλειά. Εντάξει το φυσιολογικό είναι να πηγαίνεις και στην δουλειά και παντού αν είναι να ριζώσει θα ριζώσει😊 Απλά με τόση προσπάθεια που έχουμε ρίξει φοβάμαι περισσότερο και λέω καλύτερα να είμαι ξαπλωμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν θα ήθελα να τους το πω τελευταία στιγμή για να έχουν και εκείνοι τον χρόνο να βρουν άλλη κοπέλα. Πρέπει και το μωράκι να εξοικειωθει με την νέα κοπέλα το κακομοιρο, επειδή φοβάται τους άγνωστους.  Ο άντρας μου μου λέει να κάτσω, ότι δεν θα σωθούμε με τα 300€ και ότι μπορεί να ανταπεξέλθει με τα χρήματα που βγάζει. Εμένα σαν άνθρωπο δεν μου αρέσει να κάθομαι. Θέλω να εξελίσσομαι και να είμαι ανεξάρτητη. Αλλά όλο αυτό αρχίζει να με πιέζει. Απλά σε μια νέα δουλειά πως παίρνεις άδεια; Τους λες ότι θα κάνεις εξωσωματική; Δεν ήθελα να αναφέρω σε κάποιον. Μην λένε ότι έπιασα δουλειά για να κάνω παιδί. Πφφφ. Και με την σπερματεγχυση εγώ ξέρω από φίλη που έκανε, ότι δεν της έδωσαν. Ότι πήγε κανονικά στην δουλειά. Εντάξει το φυσιολογικό είναι να πηγαίνεις και στην δουλειά και παντού αν είναι να ριζώσει θα ριζώσει😊 Απλά με τόση προσπάθεια που έχουμε ρίξει φοβάμαι περισσότερο και λέω καλύτερα να είμαι ξαπλωμένη. 

Κορίτσια μόλις έφυγα από το γιατρό και μου είπε πως έχει σπάσει η κύστη έχουν καθαρίσει τελείως οι ωοθήκες μου και έχουν επανέλθει στο φυσιολογικό μέγεθος γιατί ήταν αρκετά διογκωμένες από το καλοκαίρι δεν είχαν επανέλθει πλήρως έχει φύγει επίσης το ελεύθερο υγρό από την κοιλιά. Οπότε είναι όλα καλά μου είπε ότι θα πάρω φεμαρα θα ξεκινάω αύριο για πέντε μέρες θέλει να μου προκαλέσει η ωορρηξία δεν θέλει να με πάει με πολλά φάρμακα γιατί φοβάται τη διέγερση. Οπότε θα πάρω φεμαρα να γίνει ωορρηξία αυτός είναι ο στόχος για αρχή και μου είπε να με δει το άλλο Σάββατο 11η μέρα του κύκλου ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μόλις έφυγα από το γιατρό και μου είπε πως έχει σπάσει η κύστη έχουν καθαρίσει τελείως οι ωοθήκες μου και έχουν επανέλθει στο φυσιολογικό μέγεθος γιατί ήταν αρκετά διογκωμένες από το καλοκαίρι δεν είχαν επανέλθει πλήρως έχει φύγει επίσης το ελεύθερο υγρό από την κοιλιά. Οπότε είναι όλα καλά μου είπε ότι θα πάρω φεμαρα θα ξεκινάω αύριο για πέντε μέρες θέλει να μου προκαλέσει η ωορρηξία δεν θέλει να με πάει με πολλά φάρμακα γιατί φοβάται τη διέγερση. Οπότε θα πάρω φεμαρα να γίνει ωορρηξία αυτός είναι ο στόχος για αρχή και μου είπε να με δει το άλλο Σάββατο 11η μέρα του κύκλου ✌️

Μπράβο ρε κορίτσι μου!!! Τέλεια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μόλις έφυγα από το γιατρό και μου είπε πως έχει σπάσει η κύστη έχουν καθαρίσει τελείως οι ωοθήκες μου και έχουν επανέλθει στο φυσιολογικό μέγεθος γιατί ήταν αρκετά διογκωμένες από το καλοκαίρι δεν είχαν επανέλθει πλήρως έχει φύγει επίσης το ελεύθερο υγρό από την κοιλιά. Οπότε είναι όλα καλά μου είπε ότι θα πάρω φεμαρα θα ξεκινάω αύριο για πέντε μέρες θέλει να μου προκαλέσει η ωορρηξία δεν θέλει να με πάει με πολλά φάρμακα γιατί φοβάται τη διέγερση. Οπότε θα πάρω φεμαρα να γίνει ωορρηξία αυτός είναι ο στόχος για αρχή και μου είπε να με δει το άλλο Σάββατο 11η μέρα του κύκλου ✌️

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά.....♥️♥️ όλα καλά πήγανε, όπως θα πηγαίνουν σε όλες κάποια στιγμή. Οπότε ξεκινάς femara και μόλις είναι έτοιμα θα κάνεις ωοληψια; Σε αυτό τον κύκλο;; Δεν θα πας δηλαδή με ενέσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά.....♥️♥️ όλα καλά πήγανε, όπως θα πηγαίνουν σε όλες κάποια στιγμή. Οπότε ξεκινάς femara και μόλις είναι έτοιμα θα κάνεις ωοληψια; Σε αυτό τον κύκλο;; Δεν θα πας δηλαδή με ενέσεις;

Κορίτσι μου δεν θα κάνω ανιψιά έχω κάνει ωοληψη έχω οχτώ βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ότι να πάρω το Μάριο γιατί τώρα είχα πάρει αντισυλληπτικά και θέλει να κάνουν όρεξη για Δεν ξέρω ακριβώς τι θα γίνει και πώς θα μου το βάλει το μόνο που τον ρώτησα είναι αν τελικά πρέπει να γίνει ωορηξία και μου είπε ναι θα πρέπει να ρυθμίσουμε το θέμα της ωορρηξίας μου είπε.

Μήπως έχει αλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία σε αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

@Froufroμου οταν μιλησεις με τη γιατρο σου, στειλε μας τι σου ειπε.. ειμαι σιγουρη οτι ολα καλα αλλα να ξερεις εχουμε την εννοια σου!!! 🤗❤️❤️❤️

Μόλις μίλησα με την γιατρό μου.... Μου είπε το ίδιο ακριβώς, θα το βλέπει μέχρι το τέλος για να το έχουμε στον νου μας (γιατί αυτό είναι κάτι που προκύπτει κ στην πορεία δεν σημαίνει ότι ήταν έτσι από την αρχή) κ μας ενδιαφέρει μόνο για την γέννα, για να καθαριστεί όλο, δεν επηρεάζει σε κάτι... Όλα καλά λοιπόν 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου δεν θα κάνω ανιψιά έχω κάνει ωοληψη έχω οχτώ βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ότι να πάρω το Μάριο γιατί τώρα είχα πάρει αντισυλληπτικά και θέλει να κάνουν όρεξη για Δεν ξέρω ακριβώς τι θα γίνει και πώς θα μου το βάλει το μόνο που τον ρώτησα είναι αν τελικά πρέπει να γίνει ωορηξία και μου είπε ναι θα πρέπει να ρυθμίσουμε το θέμα της ωορρηξίας μου είπε.

Μήπως έχει αλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία σε αυτό;

Ααα τέλεια τα έχεις έτοιμα. Οπότε δεν προχωράς ακόμα. Απλά θα φτιάξεις λίγο τον κύκλο σου και μετά 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα τέλεια τα έχεις έτοιμα. Οπότε δεν προχωράς ακόμα. Απλά θα φτιάξεις λίγο τον κύκλο σου και μετά 🤗

Γιατί δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο βασικά εγώ τον ρώτησα αν θα τοποθετήσουμε μετά τις μετά την ωορρηξία και μου είπε ναι δεν κατάλαβα εννοούσα αμέσως μετά την ωορρηξία ή στον επόμενο κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Γιατί δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο βασικά εγώ τον ρώτησα αν θα τοποθετήσουμε μετά τις μετά την ωορρηξία και μου είπε ναι δεν κατάλαβα εννοούσα αμέσως μετά την ωορρηξία ή στον επόμενο κύκλο.

Αφού πήγες που πήγες όμως γιατί δεν εκφράζεις όλες σου τις απορίες. Να ξέρεις πως θα κινηθείς ακριβώς..;; Εγώ αν δεν λύσω οοοτι να απασχολεί φέρω φεύγω ποτέ. Φαντάσου τώρα που λέμε για τα απλά. Πόσο μάλλον μόλις προχωρήσουμε. Τον τελευταίο καιρό τον βάζω να μου λέει συνέχεια πως γίνεται και πως θα κάνουμε την σπερματεγχυση. Θέλω να το εμπεδώσω και να είμαι σίγουρη🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αφού πήγες που πήγες όμως γιατί δεν εκφράζεις όλες σου τις απορίες. Να ξέρεις πως θα κινηθείς ακριβώς..;; Εγώ αν δεν λύσω οοοτι να απασχολεί φέρω φεύγω ποτέ. Φαντάσου τώρα που λέμε για τα απλά. Πόσο μάλλον μόλις προχωρήσουμε. Τον τελευταίο καιρό τον βάζω να μου λέει συνέχεια πως γίνεται και πως θα κάνουμε την σπερματεγχυση. Θέλω να το εμπεδώσω και να είμαι σίγουρη🤣

Δεν θέλω να κάνω σχέδια γιατί απογοητεύομαι..... Θέλω να τον εμπιστευτώ και να προχωρήσω.... Θα μου πει το άλλο Σάββατο τι θα κάνουμε θέλει να δει πως θα πάω με τα χάπια... Με ρώτησε πώς είμαι ψυχολογικά , κάναμε υπέρηχο ήταν όλα τέλεια κ μου είπε πως πρέπει να ρυθμίσουμε την ωορηξία.... Δεν θέλω να μάθω κάτι παραπάνω σήμερα, δεν θέλω να κάνω κανένα σχέδιο ... Γιατί τρρωω τα μούτρα μου κορίτσι μου με τόσα σχέδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μόλις μίλησα με την γιατρό μου.... Μου είπε το ίδιο ακριβώς, θα το βλέπει μέχρι το τέλος για να το έχουμε στον νου μας (γιατί αυτό είναι κάτι που προκύπτει κ στην πορεία δεν σημαίνει ότι ήταν έτσι από την αρχή) κ μας ενδιαφέρει μόνο για την γέννα, για να καθαριστεί όλο, δεν επηρεάζει σε κάτι... Όλα καλά λοιπόν 🥰🥰

Μπραβο κοριτσι μου!!!!!! Ολα τελεια!!! 👍👍Φιλακια στη μπουμπουκα!!! 😘❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μόλις έφυγα από το γιατρό και μου είπε πως έχει σπάσει η κύστη έχουν καθαρίσει τελείως οι ωοθήκες μου και έχουν επανέλθει στο φυσιολογικό μέγεθος γιατί ήταν αρκετά διογκωμένες από το καλοκαίρι δεν είχαν επανέλθει πλήρως έχει φύγει επίσης το ελεύθερο υγρό από την κοιλιά. Οπότε είναι όλα καλά μου είπε ότι θα πάρω φεμαρα θα ξεκινάω αύριο για πέντε μέρες θέλει να μου προκαλέσει η ωορρηξία δεν θέλει να με πάει με πολλά φάρμακα γιατί φοβάται τη διέγερση. Οπότε θα πάρω φεμαρα να γίνει ωορρηξία αυτός είναι ο στόχος για αρχή και μου είπε να με δει το άλλο Σάββατο 11η μέρα του κύκλου ✌️

Μπραβο Μιμη μου!!! ουφ παει κι αυτο!!!! καθαρισες!!! τωρα λιγη υπομονη και το αλλο σαββατο θα ξερεις τι και πως!! 😉 Ειμαστε μαζι σου!!! Σου στελνουμε θετικη ενεργεια!!!!! 😍😍❤️❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. ...να σας πω τον πόνο μου 

Περισυ τον Σεπτέμβρη με το δεύτερο κύμα με απωλυσανε. Ήμουν ταμείο ανεργίας στην αρχή..έπειτα ξαφνικά μια γνωστή μου είπε να της κρατάω το μωράκι της που ήταν 8 μηνών. Εγώ σκέφτηκα ότι αφού ξεκινάω προσπάθειες για δικό μου μωράκι ας έκανα αυτή την φυλαξη έως ότου έρθει το δικό μου 

Με αυτά και με τα άλλα κοντεύω να κλείσω χρόνο, έχει φτάσει 1 μισή αυτό το μωρο και δικό μου μωράκι ακόμα δεν έχω δει. Το καλοκαίρι με ρωτησανε αν θα συνεχίσω . Εγώ σκέφτηκα ότι μιας και έχω σκοπό να αρχίσω σπερματεγχυση και έπειτα εξωσωματική θα πρέπει να μην είμαι κάπου με βάρη και πίεση. Οπότε το μωράκι ήταν καλή λύση να το συνεχίσω. Έτσι και συνέχισα. 

Όσο δεν έρχεται το δικό μου και βλέπω αυτό εντομεταξυ λιώνω. Τώρα έχει αρχίσει να μιλάει. Τρέχει συνέχεια αγκαλιά μου. Μου τρίβεται και πεθαίνω. Με έχει μάθει κιολας.εχει κολλήσει.το θέμα είναι ότι η δουλειά αυτή είναι part time. Με το ζόρι φέρνω 300 στο σπίτι. Απλά με τον άντρα μου είχαμε πει δεν πειράζει. Είναι έτσι η κατάσταση τώρα που μια ήρεμη δουλειά μας βολεύει. Ακόμα και σπερματεγχυση ή ετ να κάνω δεν θα χρειαστεί να πω σε κανέναν κάτι. Και δεν θα καταλάβει και κανένας κάτι. Στο μωράκι μπορώ και να κάθομαι στον καναπέ και να το βλέπω να παιζει. Δεν θα μου πει κανείς κάτι.

Αλλά μετά από ένα χρόνο λέω ρε κοριτσια πόση υπομονή με λίγα χρήματα να κάθομαι. Δεν γίνεται. Και έτσι αποφάσισα από την νέα χρονιά να σταματήσω. Τους το είπα κιόλας. Έχουν στενοχωρεθει. Αλλά τους είπα είναι πολύ λίγα τα λεφτά. Πρέπει να βρω κάτι άλλο

Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω; Τι να βρω ;ώστε να με βοηθήσει στην κατάσταση που θέλω να φτάσω σύντομα..σκέφτηκα. να ψάξω κάτι με τηλεργασια. Εξυπηρέτηση από υπολογιστή κτλ (βρήκε και η ξαδέρφη μου αυτό τον καιρό μια τέτοια και είναι πολύ ευχαριστημενη) ή να περιμένω μέχρι τον Μάρτιο να έχω ολοκληρώσει 3 σπερματεγχυσεις και να κάνω και μια ετ πριν το καλοκαίρι, και μόνο αν ακόμα δεν έχει έρθει το μωρό, να κοιτάξω να βρω δουλειά.

Είμαι σε μεγάλο διλλημα. Όπου και να βρω σιγά μην μου δίνουν άδειες για να πηγαίνω συνέχεια σε γιατρούς κτλ 

 

 

κοριτσι μου γλυκο διαβασα το διλημμα σου αλλα δεν ξερω αν μπορω να σε συμβουλευσω για κατι. τα επαγγελματικα ειναι ενα θεμα πολυ υποκειμενικο και νομιζω ο καθενας πρεπει να το αποφασιζει αναλογα τα δικα του στανταρ. και σε συνεννοηση παντα με το/η συντροφο του ωστε να υπαρχει μια συνεννοηση και κοινη στρατηγικη.

αν ημουν στη θεση σου, εγω θα εβρισκα μια δουλιτσα κανονικα και να ειμαι ανεξαρτητη οπως λες αλλα και για να απασχολουμαι. με τις αδειες θα τα βρεις. τοσα κοριτσια δουλευουμε και παμε στο γιτρο απογευμα ή απουσιαζουμε για λιγο... επισης οικονομικα θα σας βοηθησει.. συζητα το με τον αντρα σου και αποφασιστε μαζι (αν και η αποφαση ειναι δικη σου ουσιαστικα...)

Με πολλη αγαπη παντα!!!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Γιατί δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο βασικά εγώ τον ρώτησα αν θα τοποθετήσουμε μετά τις μετά την ωορρηξία και μου είπε ναι δεν κατάλαβα εννοούσα αμέσως μετά την ωορρηξία ή στον επόμενο κύκλο.

Καλημέρα! Θα ήθελα να σε ρωτήσω πως αντιμετώπισες την υπερδιέγερση! Εκανα ωοληψια το Σάββατο 20 ωάρια, όλα πηγανε πολυ καλα αλλα υποφέρω από το πρήξιμο.... Αν και περάσανε ηδη  σχεδον 6 μέρες δεν λεει να ξεφουσκωσει η κοιλια μου. 

Προσέυχομαι να περάσει μεχρι την δευτέρα που έχω υπέρηχο μηπως και με βάλει για εμβρυομεταφορά αυτον τον μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου..!! Κρίμα ρε γαμωτο και έλεγα μήπως βλέπαμε!! 😂😂 Γερό να είναι Παναγίτσα μου πάνω από όλα και ας είναι ότι θέλει!! 🙏🙏🙏🙏 Σε "βασάνισαν" και εσένα ε..; 😩 Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή και περνάνε αργά και οι μέρες.. αν και από τη μια λόγο εβδομάδας κύησης λες θα δούνε περισσότερα.. Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν..!!🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞 Να ρωτήσω.. για την αυχενική σας έδωσαν κάποιες οδηγίες; Πχ να έχετε πιει νερό; Να έχετε φάει κάτι γλυκό κτλ; Γιατί σε εμένα δεν είπαν τίποτα.. και δεν ξέρω τι να περιμένω.. επίσης τι βλέπεις στην εξέταση; Είναι σαν τους υπερήχους που σου κάνει ο γιατρός σου; Σας έδωσαν και cd; Φαντάζομαι γίνεται κοιλιακά..; Πείτε μου ότι χρειάζεται να ξέρω γιατί δεν έχω ιδέα..
    • Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ την Τρίτη περιμένω να βάλω ένα κ μοναδικό!
    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου.. λυπάμαι πολύ που το περνάς αυτό.. είναι τρομαχτικό, το ξέρω.. έτσι ήταν και σε εμένα.. το μωράκι πάντως ήταν εκεί, γερό.. δεν ξέρω τώρα στη δική σου περίπτωση αν αλλάζει κάτι.. σε εμένα σκέψου δίνει 2 ultro 3 φορές την ημέρα + ενέσιμη προγεστερόνη κάθε μέρα και όποτε βλέπω τέτοιες αιμορραγίες, lentogest που είναι ενδομυϊκη προγεστερόνη μεγάλης περιεκτικότητας.. + Μαγνήσιο + Buscopan plus & Spasmoapotel διπλό εναλλάξ όποτε διπλώνω από τους σφαχτες στη μήτρα.. Τι κάνατε εντέλει; Προσωπικά θα πήγαινα για έναν υπέρηχο.. είναι βέβαια και περίεργη τώρα η υπόθεση σε εσένα.. ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα... γράψε μας όποτε μπορέσεις σε παρακαλώ..
    • Να ειναι γερο/α και ας ειναι και 2!!!!  Μπορει να παιδευτουμε αλλα διπλη χαρά!!!!🥰🥰🥰❤️❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ Σπω δεν έχω άλλα την πρώτη προσπάθεια την έκανα στο Αλέξανδρας και την δεύτερη εκεί θα την κάνω ότι πληροφορία θες στείλε μου μήνυμα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...