Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ευχαριστουμε για πληροφοριες, κοιταξα εξετασεις και ηθελα να ρωτησω εκτος απο ερυθρα, τοξοπλασμα κλπ οι αλλες εξετασεις στις υπολοιπες  σελιδες τι εξετασεις ηταν?Δεν τις εχω ξαναδει!

Επισης για τη σαλατα τι σου προτεινε? Να μνν τρως καθολου πρασινες σαλατες? Δεν ξερω αυτο πως μπορουμε να το ελεγξουμε γιατι οκ μπορουμε να πλυνουμε με αφθονο νερο αλλα ειναι αρκετο?

Κοίτα εγώ δεν τρώω κρέας είμαι pescatarian άρα δεν με νοιάζει αν θα είναι καλά ψημένο 🤣🤣. Σαλάτες μου είπε να τις πλένω καλά στον νεροχύτη και να βάζω και ξίδι. Μια κοπέλα φίλη μου που ειναι έγγυος ο δικός της γυναικολόγος της είχε πει μισή ώρα να τα μουλιασει με νερό και ξίδι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οκ για κρεας, και αντε να σαπουνισουμε τα μηλα! Το μαρουλι, σπανακι, και ροκα πως τα επλενες? το εχω μεγαλη απορια!!

Υπάρχει ένα ειδικό αντισηπτικό τροφίμων..βάζει η πεθερά μου συνέχεια. Αλλά εγώ χρησιμοποιώ μόνο ξίδι. Μια χαρά φυσικοτατο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα εγώ δεν τρώω κρέας είμαι pescatarian άρα δεν με νοιάζει αν θα είναι καλά ψημένο 🤣🤣. Σαλάτες μου είπε να τις πλένω καλά στον νεροχύτη και να βάζω και ξίδι. Μια κοπέλα φίλη μου που ειναι έγγυος ο δικός της γυναικολόγος της είχε πει μισή ώρα να τα μουλιασει με νερό και ξίδι. 

 

Κι εγω κρεας δεν ειμαι καθολου φαν αλλα τρωω που και που.  Αυτο με το τοξοπλασμα με εχει απασχολησει κι εμενα ηδη στο μυαλο μου πως θα γινεται κυριως για ροκα, μαρουλι και σαλατες γιατι υποτιθεται πρεπει να τρως πολλα  οκ φρουτα μπορειςνα βγαλεις φλουδι η να σαπουνισεις. Α κοριτσια μου φαινεται θα φτιαξω δικο μου κηπο και θα τον περιφρουρησω 😆😄😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν τα λέω για να τρομάξω καμία. Απλά ο προγεννητικός έλεγχος μου έγινε μάθημα. Για αυτό και τον ρώτησα μόνη μου τον γιατρό. Χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο;.και μου είπε και μόνος τους. Καλό είναι να κάνεις αφού θέλετε να κάνετε παιδάκι. Παίρνεις πολλές πληροφορίες. Δεν είναι κακο.

Βέβαια η κάθε κοπέλα όπως θέλει ....♥️

 

Ναι κοριτσι μου!!! Καλα κανεις κ τα λες κι οπως λες κι εσυ η καθε κοπελα επιλεγει το καλυτερο για την ιδια...

Γνωριζεις αν μπορει ο ενδοκρινολογος να τις γραψει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ έχω τον φόβο για το τοξόπλασμα....  όσο είμαι έγκυος ΠΟΤΈ  δεν τρώω σαλάτες απ' έξω! Στο σπίτι τα πλένω άπειρες φορές για να είμαι σίγουρη ότι είναι καθαρά. Έχω ακούσει τραγικά περιστατικά κ το φοβάμαι πάρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι κοριτσι μου!!! Καλα κανεις κ τα λες κι οπως λες κι εσυ η καθε κοπελα επιλεγει το καλυτερο για την ιδια...

Γνωριζεις αν μπορει ο ενδοκρινολογος να τις γραψει;;

Έχω την εντύπωση ότι θα μπορεί. Αλλά ρώτησε τον κιόλας. Μήπως μπορεί αλλά δεν θα τις ξέρει όλες. Δεν ξέρω... Αλλιώς πες στον γυναικολόγο σου αν έχεις άυλη , να στα ετοιμάσει και τον πληρώνεις όταν ξανά πας. Εμένα δεν μου παίρνει λεφτά όταν μου γράφει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ είχα κάνει προγεννητικό από όταν είπα στο γιατρό ότι αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε να κάνουμε παιδάκι. Μου έγραψε τις εξετάσεις αυτές που ανέφερε η @babyblue94 ώστε να ξέρουμε περίπου πού βρισκόμαστε. Τελικά δεν είχα ούτε εγώ αντισώματα για τοξόπλασμα και ας μεγάλωσα μέσα στις γάτες και ούτε για μεγαλοκυτταροϊό και μου είπε ότι θα πρέπει να προσέχω και να τα ελέγχουμε σε όλη την εγκυμοσύνη μήπως και κολλήσω κατά τη διάρκεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, συμφωνώ με τον προγενετικο, απλα είπα πως αυτές οι εξετάσεις δεν αφορούν υπογονιμότητα.. οσο αφορά την υπογονιμότητα!  Επίσης εγώ επειδή τα έκανα μαζεμένα μου βγήκαν 300 ευρώ και μου ήρθαν πολλά! Αν δεν πήγαινα σε εξωσωματική δεν ξέρω αν έκανα για ερπη ή σύφιλη για παράδειγμα.... Επίσης ρε κορίτσια οι περισσότερες απο  εμας πριν καταλήξουμε να ψάχνουμε για υπογονιμότητα,  δεν κάναμε προγενετικο, ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές και έπειτα καταλήξαμε να ψαχτουμε.. ποσες γυναίκες που έμειναν έγκυες χωρίς προγενετικο και έπειτα έκαναν έλεγχο.. για αυτο είπα οτι δεν  θεωρώ απαραίτητο μια εξέταση για ανεμοβλογια, οσο για την ερυθρά η γενιά μας εχει κάνει τα εμβόλια πιστεύω... φυσικά το καλύτερο είναι να γνωρίζεις τα πάντα για την υγεία σου! Γιατρός δεν είμαι, απλα την άποψη μου λέω..  💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε πραγματικά ρε κορίτσια δεν προλαβαίνω να μπω στη συζήτηση μετά πάλι χάνομαι και δεν μπορώ να διαβάσω τα μηνύματα με τόσο τρέξιμο.......

Σήμερα το πρωί έκατσα και διάβασα όλα τα μηνύματα από τα κορίτσια που είχα ξυπνήσει γιατί δεν μπορούσα να κοιμηθώ και γυρνάμε στο κρεβάτι από τις τρεις ήμουνα σίγουρη πως θα μου έρθει περίοδος και το πρωί που σηκώθηκα μου ήρθε πρώτη φορά χάρηκα τόσο πολύ που μου ήρθε περίοδος ❤️

Χαχαχαχα πήρα λοιπόν το γιατρό μου κ όλο χαρά μου είπε έλα αύριο να σε δω το πρωί και όχι Σάββατο γιατί αν έχει σπάσει η κύστη θα πρέπει να βρούμε τα φάρμακα της εξωσωματικής....🧡✌️

Θέλω τόσο πολυ θεέ μου ...

Βρε κορίτσια μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο τι έχω κάνει και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από τα μηνύματά σας ενώ κάτω έχω μαρκάρει το κουτάκι που λέει να δέχομαι ειδοποιήσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε πραγματικά ρε κορίτσια δεν προλαβαίνω να μπω στη συζήτηση μετά πάλι χάνομαι και δεν μπορώ να διαβάσω τα μηνύματα με τόσο τρέξιμο.......

Σήμερα το πρωί έκατσα και διάβασα όλα τα μηνύματα από τα κορίτσια που είχα ξυπνήσει γιατί δεν μπορούσα να κοιμηθώ και γυρνάμε στο κρεβάτι από τις τρεις ήμουνα σίγουρη πως θα μου έρθει περίοδος και το πρωί που σηκώθηκα μου ήρθε πρώτη φορά χάρηκα τόσο πολύ που μου ήρθε περίοδος ❤️

Χαχαχαχα πήρα λοιπόν το γιατρό μου κ όλο χαρά μου είπε έλα αύριο να σε δω το πρωί και όχι Σάββατο γιατί αν έχει σπάσει η κύστη θα πρέπει να βρούμε τα φάρμακα της εξωσωματικής....🧡✌️

Θέλω τόσο πολυ θεέ μου ...

Βρε κορίτσια μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο τι έχω κάνει και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από τα μηνύματά σας ενώ κάτω έχω μαρκάρει το κουτάκι που λέει να δέχομαι ειδοποιήσεις....

Όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις δεν χάνω και τη σειρά ξέρω που έχουμε μείνει και απαντάω κατευθείαν τώρα έτσι Δεν θυμάμαι καν πρέπει να ψάχνω όλες τις σελίδες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μου έρχονται δεν μου ερχόντουσαν στο e-mail 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν κατάφερα να μπω πιο νωρίς.. Αυτό είναι το τεστ που έκανα το μεσημέρι.. Έχω άλλο ένα που θα το κάνω το πρωιIMG_20211118_202110.thumb.jpg.79aa4585e527a7a066d7c061f3ce4815.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Πήγα και έκανα υπέρηχο. Ενώ είμαι 4+3 βάση υπερήχου και μικρού κύκλου με δείχνει 5 εβδομάδων ακριβώς.

Στις 26 του μήνα θα ξαναπάω να το δούμε και μου είπε πως ίσως να ακούσουμε και καρδιά.

Μακάρι κορίτσια μου να πάνε όλα καλά.

26 που έχω ραντεβού είναι και του Αγίου Στυλιανού, προστάτης των παιδιών αν δεν κάνω λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Πήγα και έκανα υπέρηχο. Ενώ είμαι 4+3 βάση υπερήχου και μικρού κύκλου με δείχνει 5 εβδομάδων ακριβώς.

Στις 26 του μήνα θα ξαναπάω να το δούμε και μου είπε πως ίσως να ακούσουμε και καρδιά.

Μακάρι κορίτσια μου να πάνε όλα καλά.

26 που έχω ραντεβού είναι και του Αγίου Στυλιανού, προστάτης των παιδιών αν δεν κάνω λάθος.

Όλα τέλεια θα πάνε κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν κατάφερα να μπω πιο νωρίς.. Αυτό είναι το τεστ που έκανα το μεσημέρι.. Έχω άλλο ένα που θα το κάνω το πρωιIMG_20211118_202110.thumb.jpg.79aa4585e527a7a066d7c061f3ce4815.jpg

@Lacostaki βλέπω ξεκάθαρα 2 γραμμές!! Μπράβο κορίτσι μου. Χαίρομαι πάρα πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν κατάφερα να μπω πιο νωρίς.. Αυτό είναι το τεστ που έκανα το μεσημέρι.. Έχω άλλο ένα που θα το κάνω το πρωιIMG_20211118_202110.thumb.jpg.79aa4585e527a7a066d7c061f3ce4815.jpg

Θα τρελαθώ Παναγία μου 😱😱😱😱😱😱🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

εισαι εκπαιδευτικος;;

Όχι καμία σχέση απλά επειδή ειμαστε χάρτοβιομηχανια έχουμε εμεση σχέση με τα σχολεία και τα Χριστούγεννα ειμαστε πάντα κλειστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@Lacostaki βλέπω ξεκάθαρα 2 γραμμές!! Μπράβο κορίτσι μου. Χαίρομαι πάρα πολύ!!

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Θα τρελαθώ Παναγία μου 😱😱😱😱😱😱🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Κορίτσια μου σας  ευχαριστώ πάρα πολύ!! ακόμα προσπαθώ να το συνειδητοποιησω

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

 

Κορίτσια μου σας πάρα πολύ!! ακόμα προσπαθώ να το συνειδητοποιησω

Καλα εεεε απίστευτο @Lacostaki τι δώρο ήταν αυτό !!!!!! 

Εύχομαι την πιο μεγάλη χοριακη κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🧡🧡🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν κατάφερα να μπω πιο νωρίς.. Αυτό είναι το τεστ που έκανα το μεσημέρι.. Έχω άλλο ένα που θα το κάνω το πρωιIMG_20211118_202110.thumb.jpg.79aa4585e527a7a066d7c061f3ce4815.jpg

Τι εύχρηστη εικόνα είναι αυτή??? Χαίρομαι πααααααρα πολυυυυυ!!! Και εγώ βλέπω 2η γραμμουλαα!!! Μπράβο κορίτσι μου! Περιμένουμε αυριο μια πιο έντονη γραμμή,  έχεις καθυστέρηση κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε πραγματικά ρε κορίτσια δεν προλαβαίνω να μπω στη συζήτηση μετά πάλι χάνομαι και δεν μπορώ να διαβάσω τα μηνύματα με τόσο τρέξιμο.......

Σήμερα το πρωί έκατσα και διάβασα όλα τα μηνύματα από τα κορίτσια που είχα ξυπνήσει γιατί δεν μπορούσα να κοιμηθώ και γυρνάμε στο κρεβάτι από τις τρεις ήμουνα σίγουρη πως θα μου έρθει περίοδος και το πρωί που σηκώθηκα μου ήρθε πρώτη φορά χάρηκα τόσο πολύ που μου ήρθε περίοδος ❤️

Χαχαχαχα πήρα λοιπόν το γιατρό μου κ όλο χαρά μου είπε έλα αύριο να σε δω το πρωί και όχι Σάββατο γιατί αν έχει σπάσει η κύστη θα πρέπει να βρούμε τα φάρμακα της εξωσωματικής....🧡✌️

Θέλω τόσο πολυ θεέ μου ...

Βρε κορίτσια μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο τι έχω κάνει και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από τα μηνύματά σας ενώ κάτω έχω μαρκάρει το κουτάκι που λέει να δέχομαι ειδοποιήσεις....

Άντε κορίτσι μου, με το καλό να κάνεις την εμβρυομεταφορα.. ποοοσο κουράγιο μου δίνεις 💕💕

Και εγω ακριβώς το ίδιο εχω πάθει,  πλέον δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ούτε τα εισερχόμενα μνμτα μου μπορώ να δω... δεν βγάζω άκρη, ο διαχειριστείς να το διευθετήσει το θέμα παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τι εύχρηστη εικόνα είναι αυτή??? Χαίρομαι πααααααρα πολυυυυυ!!! Και εγώ βλέπω 2η γραμμουλαα!!! Μπράβο κορίτσι μου! Περιμένουμε αυριο μια πιο έντονη γραμμή,  έχεις καθυστέρηση κορίτσι μου? 

Σήμερα περίμενα κανονικά κορίτσι μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλα εεεε απίστευτο @Lacostaki τι δώρο ήταν αυτό !!!!!! 

Εύχομαι την πιο μεγάλη χοριακη κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🧡🧡🧡

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Και στα δικά σου πολύ σύντομα θετική σκέψη και θα έρθει γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν κατάφερα να μπω πιο νωρίς.. Αυτό είναι το τεστ που έκανα το μεσημέρι.. Έχω άλλο ένα που θα το κάνω το πρωιIMG_20211118_202110.thumb.jpg.79aa4585e527a7a066d7c061f3ce4815.jpg

Κορίτσι μου τι ευχάριστο είναι αυτό!!!!! ❤❤❤❤ Πω πω έχω ενθουσιαστεί!!!!! Πόσο χαίρομαι!!! 🥰🥰🥰🥰🥰 

Περιμένω με αγωνία το αυριανό, να δούμε πιο έντονη γραμμούλα! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις δεν χάνω και τη σειρά ξέρω που έχουμε μείνει και απαντάω κατευθείαν τώρα έτσι Δεν θυμάμαι καν πρέπει να ψάχνω όλες τις σελίδες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μου έρχονται δεν μου ερχόντουσαν στο e-mail 🤔🤔🤔

Κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι! 🥰 

Κ εγώ έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...