Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαελα μου τωρα κοντα δεν ειναι να πατε κι εσεις ουρολογο και ενδοκρινολογο;; @Raf123

Ναι σήμερα ουρολόγο και την άλλην Πέμπτη ενδοκρινολόγο κ θα κλείσω τεστ παπ μέσα στον Δεκέμβρη μολις τελειώσω την περίοδο γιατί θα μου έρθει 2/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εΧω στείλει ήδη στον δικό μου γιατρό να δω αν έχουν βγει τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια μου και το Παπ. 

Και μόλις πήρα και τι σπερματολογικο κέντρο.. μου είπανε ότι το σπερμοδιαγραμμα έχει βγει άψογο. Μέσα σε ενάμιση μήνα λέει τρομερή διαφορά. Απλά θα μου τι στείλει μαζί με την καλλιέργεια η οποία ακόμα λέει δεν έχει βγει. Μπορεί μέσα στην μέρα ή αύριο. Μόλις βγει λέει θα μας την στείλουν. 

Το σπέρμα μου λέει ότι η μορφολογία έγινε φυσιολογική, η κινητικότητα άψογη. Ακόμα καλύτερα. Ήταν και πριν μέσα στα όρια αλλά τώρα λέει ανέβηκε και άλλο. Και η ποσότητα ήμασταν νομίζω 23 εκ. Και πρέπει να πήγε 34 αν θυμάμαι που μου είπε. Επειδή δεν τα έχω δει ακόμα. Θα περιμένω οπότε. Μικρόβιο δεν θέλω να μας βρει τώρα για να προχωρήσει η σπερματεγχυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!❤

@Antonia2 καλή επιτυχία με την εξέταση κορίτσι μου, περιμένουμε να μας πεις νέα κ εντυπώσεις 

@babyblue94 τέλεια η περιγραφή σου για το ενδομήτριο.... ακριβώς αυτό είναι η περίοδος μας

@Hopemumtobe αν θεωρήσει ότι είναι πολύ λεπτό κ ότι δεν θα μπορεί να υποστηρίξει μια εγκυμοσύνη να είσαι σίγουρη ότι θα στο φτιάξει με φάρμακα. Εγώ όταν έπαιρνα serpafar η γιατρός δεν ήθελε να τα πάρω ξανά στον επόμενο κύκλο για αυτόν τον λόγο.... Ναι μεν βοηθούσαν στο να απελευθερώνονται περισσότερα ωάρια, αλλά έκαναν κακό στο πάχος του ενδομητρίου 

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe κορίτσι μου το αβοκάντο που είπε η Αντωνία βοηθά παρά πολύ οπως επίσης να παρεις ωμέγα 3 καλής ποιότητας και να τα παίρνεις σε όλη την διάρκεια του κύκλου! Ή κάτι άλλο που μου είπε γυναικολόγος νυχτολούλουδο αλλά τις πρωτες 15 ημερες δλδ την πρώτη ημέρα της περιόδου μέχρι την ωορρηξία, μετά αν θες συνεχίζεις με τα ωμέγα 3! Και φαγητά πλούσια σε καλά λιπαρά!! Αυτά βοηθανε στο ενδομήτριο και είναι καλά να τα αυξάνουμε κατά τη διάρκεια από την ωορρηξία κ μετά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

εΧω στείλει ήδη στον δικό μου γιατρό να δω αν έχουν βγει τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια μου και το Παπ. 

Και μόλις πήρα και τι σπερματολογικο κέντρο.. μου είπανε ότι το σπερμοδιαγραμμα έχει βγει άψογο. Μέσα σε ενάμιση μήνα λέει τρομερή διαφορά. Απλά θα μου τι στείλει μαζί με την καλλιέργεια η οποία ακόμα λέει δεν έχει βγει. Μπορεί μέσα στην μέρα ή αύριο. Μόλις βγει λέει θα μας την στείλουν. 

Το σπέρμα μου λέει ότι η μορφολογία έγινε φυσιολογική, η κινητικότητα άψογη. Ακόμα καλύτερα. Ήταν και πριν μέσα στα όρια αλλά τώρα λέει ανέβηκε και άλλο. Και η ποσότητα ήμασταν νομίζω 23 εκ. Και πρέπει να πήγε 34 αν θυμάμαι που μου είπε. Επειδή δεν τα έχω δει ακόμα. Θα περιμένω οπότε. Μικρόβιο δεν θέλω να μας βρει τώρα για να προχωρήσει η σπερματεγχυση. 

μπραβο κοριτσι μου!!!!! τελεια τα νεα σου!!!! νομιζω για να ειναι τοσο καλο το σπερμοδιαγραμμα το μικροβιο θα εχει φυγει!!!! 😉😉 λιγη υπομονη ακομα και σημερα-αυριο θα ξερουμε!!!! Μεγαλη αγκαλια!!!🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

εΧω στείλει ήδη στον δικό μου γιατρό να δω αν έχουν βγει τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια μου και το Παπ. 

Και μόλις πήρα και τι σπερματολογικο κέντρο.. μου είπανε ότι το σπερμοδιαγραμμα έχει βγει άψογο. Μέσα σε ενάμιση μήνα λέει τρομερή διαφορά. Απλά θα μου τι στείλει μαζί με την καλλιέργεια η οποία ακόμα λέει δεν έχει βγει. Μπορεί μέσα στην μέρα ή αύριο. Μόλις βγει λέει θα μας την στείλουν. 

Το σπέρμα μου λέει ότι η μορφολογία έγινε φυσιολογική, η κινητικότητα άψογη. Ακόμα καλύτερα. Ήταν και πριν μέσα στα όρια αλλά τώρα λέει ανέβηκε και άλλο. Και η ποσότητα ήμασταν νομίζω 23 εκ. Και πρέπει να πήγε 34 αν θυμάμαι που μου είπε. Επειδή δεν τα έχω δει ακόμα. Θα περιμένω οπότε. Μικρόβιο δεν θέλω να μας βρει τώρα για να προχωρήσει η σπερματεγχυση. 

Τέλεια νέα!!! Μπράβο!! Έπαιρνε βιταμίνες;; Ή ήταν λόγο του μικρόβιου κ έπαιρνε αντιβίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!❤️❤️❤️ Καλή επιτυχία σήμερα στην εξέταση σου @Antonia2μου και όλα καλά θα πάνε!!! Μην αγχώνεσαι να είσαι χαλαρή!! Όσο για τη δικαιολογία πες αυτό χαχαχαχα 😂😂😂 

Εμεις σήμερα έχουμε ουρολόγο ο άντρας μου! Και ξύπνησε και μου είπε ότι αγχώνεται για το τι θα του πει!! Και εγώ η αλήθεια αγχώνομαι αλλά προσπαθω να το παίξω χαλαρή…! Του είπα να μην αγχώνεται γιατί δεν θα του κόψει το πουλί του 😂😂😂 

@babyblue94καλα τα λες για το ενδομήτριο έτσι είναι οπως τα λες!! Περιμένουμε τα αποτελέσματα σας κι εσας με αγωνία!!! 
 

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω χρόνο να σας γράψω αυτή η εβδομάδα στη δουλεια είναι πολύ πιεστική! Έχουμε το συνέδριο με τους διαιτολογους το ΠΣΚ και τρέχουμε να διοργανώσουμε το εβεντ + η δουλεια της ημερασ!! Και δεν φτάνει θα έχω κ τις γόνιμες μερες αυτή την εβδομάδα και μάλλον ΠΣΚ θα πέσει που θα λείπω όλη την ημέρα στο συνέδριο…άρα πάει και αυτος ο μηνας μάλλον :( 

Καλή επιτυχία κ σε εσάς κορίτσι μου... Κ εγώ στον γιο μου έτσι του λέω όταν πάμε στον γιατρό 😄😄😄 άντρες παιδί μου, δεν μεγαλώνουν ποτέ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!❤️❤️❤️ Καλή επιτυχία σήμερα στην εξέταση σου @Antonia2μου και όλα καλά θα πάνε!!! Μην αγχώνεσαι να είσαι χαλαρή!! Όσο για τη δικαιολογία πες αυτό χαχαχαχα 😂😂😂 

Εμεις σήμερα έχουμε ουρολόγο ο άντρας μου! Και ξύπνησε και μου είπε ότι αγχώνεται για το τι θα του πει!! Και εγώ η αλήθεια αγχώνομαι αλλά προσπαθω να το παίξω χαλαρή…! Του είπα να μην αγχώνεται γιατί δεν θα του κόψει το πουλί του 😂😂😂 

@babyblue94καλα τα λες για το ενδομήτριο έτσι είναι οπως τα λες!! Περιμένουμε τα αποτελέσματα σας κι εσας με αγωνία!!! 
 

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω χρόνο να σας γράψω αυτή η εβδομάδα στη δουλεια είναι πολύ πιεστική! Έχουμε το συνέδριο με τους διαιτολογους το ΠΣΚ και τρέχουμε να διοργανώσουμε το εβεντ + η δουλεια της ημερασ!! Και δεν φτάνει θα έχω κ τις γόνιμες μερες αυτή την εβδομάδα και μάλλον ΠΣΚ θα πέσει που θα λείπω όλη την ημέρα στο συνέδριο…άρα πάει και αυτος ο μηνας μάλλον :( 

εκλαψα με το σχολιο με το πουλι!!!! 😂😂😂 ολα θα πανε καλα!! λογικο να αγχωνεται μωρε αλλα ολα γινονται για καλο!!! 😉❤️❤️ οταν εχεις νεοτερα να μας πεις!!!

και καλη δουλιτσα!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

μπραβο κοριτσι μου!!!!! τελεια τα νεα σου!!!! νομιζω για να ειναι τοσο καλο το σπερμοδιαγραμμα το μικροβιο θα εχει φυγει!!!! 😉😉 λιγη υπομονη ακομα και σημερα-αυριο θα ξερουμε!!!! Μεγαλη αγκαλια!!!🤗❤️

Τόσες μέρες δεν το σκεφτόμουν.τωρα που πλησίασε η μέρα το σκέφτομαι. 😀 Δεν πειράζει. Υπομονή. 

Μου απάντησε και ο γιατρός ότι ακόμα δεν έχουν βγει τα δικά μου. Μου λέει λογικά μέχρι το βράδυ θα βγουν και θα σε πάρω 

Άντε το βραδάκι θα έχουμε όλες διάφορα νέα. Ουρολόγο, εξετάσεις , σαλπιγγογραφια. Δυνατά πάει η ομάδα. Όλα μαζί θα έρθουν τα σπορακια. 😍🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Καλή επιτυχία κ σε εσάς κορίτσι μου... Κ εγώ στον γιο μου έτσι του λέω όταν πάμε στον γιατρό 😄😄😄 άντρες παιδί μου, δεν μεγαλώνουν ποτέ!!

Οντως ποτέ δεν μεγαλώνουν ειδικά άμα αρρωστήσει αστα είναι σαν να έχω το δίχρονο του αδερφού μου 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια νέα!!! Μπράβο!! Έπαιρνε βιταμίνες;; Ή ήταν λόγο του μικρόβιου κ έπαιρνε αντιβίωση 

Είχε εντος ορίων σπερμοδιαγραμμα αλλά λίγο η μορφολογία ήταν κάτω από το φυσιολογικό. Και είχε βρεθεί και το μικρόβιο. Πήρε αντιβίωση 12 μέρες και συμπληρώθηκαν και 3 μήνες από τον κοβιντ σχεδόν. Που μας είπανε ότι μπορεί να έπαιζε ρόλο. Δεν πήραμε καμιά βιταμίνη όρος το παρών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

εΧω στείλει ήδη στον δικό μου γιατρό να δω αν έχουν βγει τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια μου και το Παπ. 

Και μόλις πήρα και τι σπερματολογικο κέντρο.. μου είπανε ότι το σπερμοδιαγραμμα έχει βγει άψογο. Μέσα σε ενάμιση μήνα λέει τρομερή διαφορά. Απλά θα μου τι στείλει μαζί με την καλλιέργεια η οποία ακόμα λέει δεν έχει βγει. Μπορεί μέσα στην μέρα ή αύριο. Μόλις βγει λέει θα μας την στείλουν. 

Το σπέρμα μου λέει ότι η μορφολογία έγινε φυσιολογική, η κινητικότητα άψογη. Ακόμα καλύτερα. Ήταν και πριν μέσα στα όρια αλλά τώρα λέει ανέβηκε και άλλο. Και η ποσότητα ήμασταν νομίζω 23 εκ. Και πρέπει να πήγε 34 αν θυμάμαι που μου είπε. Επειδή δεν τα έχω δει ακόμα. Θα περιμένω οπότε. Μικρόβιο δεν θέλω να μας βρει τώρα για να προχωρήσει η σπερματεγχυση. 

Μπράβο κορίτσι μου έχουν φτιάξει πολύ τα πράγματα κ οι πιθανότητες αυξάνονται 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,  εύχομαι μια όμορφη μέρα και καλή δουλίτσα στα κορίτσια που δουλεύουν! 

@Antonia2κορίτσι μου καλή επιτυχία εύχομαι, μην αγχώνεσαι και ολα θα πάνε καλα! Το σίγουρο είναι ότι θα νιώσεις μεγάλη ανακούφιση!!!

@Raf123περιμένουμε νεα απο τον γιατρό, εύχομαι νσ ακούσουμε καλά νέα!!!

@Hopemumtobe κορίτσι μου έχω πάει σε αρκετούς γυναικολόγους κάνεις δεν μου σχολίασε τη μήτρα,  άκουγα διαφορά του τύπου η μήτρα σου είναι αψογη, εξαιρετική, αυτό που θέλουμε, οπότε δεν έχω ακούσει κάτι για πάχος και νούμερα και ποτέ δεν μπήκα στη διαδικασία νσ το ψάξω η να ρωτήσω,  ίσως γιατί δεν με προβλημάτισε,  οπότε δεν γνωρίζω ακόμα,  αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα ρωτήσω τον γιατρό μου και θα σου πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Είχε εντος ορίων σπερμοδιαγραμμα αλλά λίγο η μορφολογία ήταν κάτω από το φυσιολογικό. Και είχε βρεθεί και το μικρόβιο. Πήρε αντιβίωση 12 μέρες και συμπληρώθηκαν και 3 μήνες από τον κοβιντ σχεδόν. Που μας είπανε ότι μπορεί να έπαιζε ρόλο. Δεν πήραμε καμιά βιταμίνη όρος το παρών. 

Άρα μάλλον το μικρόβιο και το κοβιντ έκαναν την ζημιά!! Άντε όλα καλα θα είναι κ τα δικά σου υπομονή!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  εύχομαι μια όμορφη μέρα και καλή δουλίτσα στα κορίτσια που δουλεύουν! 

@Antonia2κορίτσι μου καλή επιτυχία εύχομαι, μην αγχώνεσαι και ολα θα πάνε καλα! Το σίγουρο είναι ότι θα νιώσεις μεγάλη ανακούφιση!!!

@Raf123περιμένουμε νεα απο τον γιατρό, εύχομαι νσ ακούσουμε καλά νέα!!!

@Hopemumtobe κορίτσι μου έχω πάει σε αρκετούς γυναικολόγους κάνεις δεν μου σχολίασε τη μήτρα,  άκουγα διαφορά του τύπου η μήτρα σου είναι αψογη, εξαιρετική, αυτό που θέλουμε, οπότε δεν έχω ακούσει κάτι για πάχος και νούμερα και ποτέ δεν μπήκα στη διαδικασία νσ το ψάξω η να ρωτήσω,  ίσως γιατί δεν με προβλημάτισε,  οπότε δεν γνωρίζω ακόμα,  αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα ρωτήσω τον γιατρό μου και θα σου πω! 

Ευχαριστω Κατερινιω μου!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Είχε εντος ορίων σπερμοδιαγραμμα αλλά λίγο η μορφολογία ήταν κάτω από το φυσιολογικό. Και είχε βρεθεί και το μικρόβιο. Πήρε αντιβίωση 12 μέρες και συμπληρώθηκαν και 3 μήνες από τον κοβιντ σχεδόν. Που μας είπανε ότι μπορεί να έπαιζε ρόλο. Δεν πήραμε καμιά βιταμίνη όρος το παρών. 

Τέλεια νέα κορίτσι μου!!! Με τις καλύτερες προϋποθέσεις θα πάτε για σπερματεγχυση!! Εύχομαι σύντομα τα εύχαρηστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλη επιτυχια στις εξετασεις σας και γενικα στην οποια προσπαθεια κανετε για να γινετε μανουλες.. σας ευχομαι τα χριστουγεννα να γινουν οι ευχες σας πραγματικοτητα.. χαιρομαι πολυ που βλεπω οτι προχωρειτε και ξεπερνατε τα οποια εμποδια βρεθουν στον δρομο σας για τον στοχο σας.. θετικη σκεψη και πιστη.. ολα θα πανε καλα και αν δεν πανε αυτα θα τα παρουμε εμεις 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!💗 Τι κάνετε;

Ερώτηση: Σας έχει πει ποτέ ο γυναικολόγος σας κάτι για πάχος ενδομητρίου στον υπέρηχο με βάση σύλληψη και πιθανή εγκυμοσύνη; Εγώ τελευταία φορά που πήγα είχα κάτω από 8 και μου ε΄κανε ένα σχόλιο ότι είναι οκ αλλά θα ήταν καλό να είναι και περισσότερο. Γνωρίζετε κάτι σχετικό; 

Το ενδομητριο για να μπορεί να υποστηρίξει εγκυμοσύνη πρέπει να έχει ένα πάχος κ πάνω. Όπως σου είπε η @babyblue94(που τα περιέγραψε τέλεια) θες πάνω από 8 με 8.5 κατά τη μέρα της εμφύτευση. Εγώ στην εξωσωματική είχα 11 τη μέρα ωορρηξιας οπότε μετά μεγάλωσε κ άλλο. Όμως αυτό μην σε απασχολεί πολύ γιατί φτιάχνεται με φάρμακα. Ειδικά αν πας σε εξωσωματική (που ελπίζω να μην χρειαστεί) θα γίνει αρκετά παχύ. Τώρα για φυσική σύλληψη δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά δε φαντάζομαι ότι όλες αυτές οι γυναίκες που μένουν έγκυες έχουν ψάξει το ενδομητριο τους... Απλα εμείς ψυριζουμε τη μαϊμού επειδή μας παιδεύει

@Antonia2καλά αποτελέσματα! Πες ότι βγήκε τελικά το covid θετικό θα σε διώξουν με τις κλωτσιές χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Το ενδομητριο για να μπορεί να υποστηρίξει εγκυμοσύνη πρέπει να έχει ένα πάχος κ πάνω. Όπως σου είπε η @babyblue94(που τα περιέγραψε τέλεια) θες πάνω από 8 με 8.5 κατά τη μέρα της εμφύτευση. Εγώ στην εξωσωματική είχα 11 τη μέρα ωορρηξιας οπότε μετά μεγάλωσε κ άλλο. Όμως αυτό μην σε απασχολεί πολύ γιατί φτιάχνεται με φάρμακα. Ειδικά αν πας σε εξωσωματική (που ελπίζω να μην χρειαστεί) θα γίνει αρκετά παχύ. Τώρα για φυσική σύλληψη δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά δε φαντάζομαι ότι όλες αυτές οι γυναίκες που μένουν έγκυες έχουν ψάξει το ενδομητριο τους... Απλα εμείς ψυριζουμε τη μαϊμού επειδή μας παιδεύει

@Antonia2καλά αποτελέσματα! Πες ότι βγήκε τελικά το covid θετικό θα σε διώξουν με τις κλωτσιές χαχαχαχαχαχα

Εγω που εμεινα 2 φορες φυσικα εγκυος και τα κρατησα γιατι ειχα και 2 αποβολες ποτε δεν εψαξα το ενδομητριο και ποτε δεν μου ειπε ο γυναικολογος αν ειναι καλο η οχι.. ουτε ο τοτε ουτε η τωρα γυναικολογος μου αρα λογικα ηταν οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μόλις μας έρθει περίοδος αυτό ξεκινάει να μεγαλώνει. Γύρω στις γονιμες πρέπει να έχει φτάσει σε ένα καλό σημείο για να υποδεχτεί το υποτιθέμενο έμβρυο. Αν τι ωάριο κατέβει άδειο ή δεν κατέβει. , Αυτό συνεχίζει να μεγαλώνει γιατί νομίζει ότι θα πρέπει να ξεκινήσει διαδικασία εγκυμοσύνης και να φτιάξει ωραίο μέρος φιλόξενο. Και αφού δει ότι δεν έρχεται τελικά, πέφτω με την μορφή περιόδου. Στην ουσία το αίμα μας είναι το ενδομήτριο. Εγώ αυτά έχω καταλάβει από τον γιατρό. Ελπίζω να τα λέω καλά έτσι χύμα που τα εξηγω. Αλλά θυμάμαι ότι είχα διαβάσει ότι ο οργανισμός κάθε μήνα κινειται σαν να πρόκειται για εγγυμοσυνη και μετά όταν δει ότι δεν είναι κάτι, μας έρχεται περίοδος. 

Οπότε από 8 μισή και πάνω νομίζω είναι καλό. Εεε για αυτό στο 8 σου είπε , θα ήθελα λίγο παραπάνω. Αλλά εντάξει δεν είναι και 5  που θεωρείται πολύ λίγο στις γόνιμες.

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου για υο χρονο σου και την ωραια εξηγηση! Ναι εμενα μου ηταν νομιζω 7 και κατι, και μαλιστα ειχαμε κανει συζητηση για κλομιφαινη και μου λεει κανει λεπτο ενδομητριο κλπ

Και παλι σε ευχαριστω πολυ💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Το ενδομητριο για να μπορεί να υποστηρίξει εγκυμοσύνη πρέπει να έχει ένα πάχος κ πάνω. Όπως σου είπε η @babyblue94(που τα περιέγραψε τέλεια) θες πάνω από 8 με 8.5 κατά τη μέρα της εμφύτευση. Εγώ στην εξωσωματική είχα 11 τη μέρα ωορρηξιας οπότε μετά μεγάλωσε κ άλλο. Όμως αυτό μην σε απασχολεί πολύ γιατί φτιάχνεται με φάρμακα. Ειδικά αν πας σε εξωσωματική (που ελπίζω να μην χρειαστεί) θα γίνει αρκετά παχύ. Τώρα για φυσική σύλληψη δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά δε φαντάζομαι ότι όλες αυτές οι γυναίκες που μένουν έγκυες έχουν ψάξει το ενδομητριο τους... Απλα εμείς ψυριζουμε τη μαϊμού επειδή μας παιδεύει

@Antonia2καλά αποτελέσματα! Πες ότι βγήκε τελικά το covid θετικό θα σε διώξουν με τις κλωτσιές χαχαχαχαχαχα

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για εξηγηση!!🥰 Γελασα πολυ με το ψυριζουμε τη μαιμου😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Hopemumtobe κορίτσι μου το αβοκάντο που είπε η Αντωνία βοηθά παρά πολύ οπως επίσης να παρεις ωμέγα 3 καλής ποιότητας και να τα παίρνεις σε όλη την διάρκεια του κύκλου! Ή κάτι άλλο που μου είπε γυναικολόγος νυχτολούλουδο αλλά τις πρωτες 15 ημερες δλδ την πρώτη ημέρα της περιόδου μέχρι την ωορρηξία, μετά αν θες συνεχίζεις με τα ωμέγα 3! Και φαγητά πλούσια σε καλά λιπαρά!! Αυτά βοηθανε στο ενδομήτριο και είναι καλά να τα αυξάνουμε κατά τη διάρκεια από την ωορρηξία κ μετά…

Σε ευχαριστω πολυ Ραφαελα μου για τις ωραιες σου συμβουλες !!!🙏🙏🙏

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

εΧω στείλει ήδη στον δικό μου γιατρό να δω αν έχουν βγει τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια μου και το Παπ. 

Και μόλις πήρα και τι σπερματολογικο κέντρο.. μου είπανε ότι το σπερμοδιαγραμμα έχει βγει άψογο. Μέσα σε ενάμιση μήνα λέει τρομερή διαφορά. Απλά θα μου τι στείλει μαζί με την καλλιέργεια η οποία ακόμα λέει δεν έχει βγει. Μπορεί μέσα στην μέρα ή αύριο. Μόλις βγει λέει θα μας την στείλουν. 

Το σπέρμα μου λέει ότι η μορφολογία έγινε φυσιολογική, η κινητικότητα άψογη. Ακόμα καλύτερα. Ήταν και πριν μέσα στα όρια αλλά τώρα λέει ανέβηκε και άλλο. Και η ποσότητα ήμασταν νομίζω 23 εκ. Και πρέπει να πήγε 34 αν θυμάμαι που μου είπε. Επειδή δεν τα έχω δει ακόμα. Θα περιμένω οπότε. Μικρόβιο δεν θέλω να μας βρει τώρα για να προχωρήσει η σπερματεγχυση. 

Μπραβο κοριτσι μου, οντως εχει μεγαλη αυξηση!!! Σιγουρα ειχε παιξει αρνητικο ρολο ο κοβιντ, πρεπει να περιμενεις 3 μηνες μετα. Πολυ  χαιρομαι, μακαρι να προχωρησετε με σπερματεγχυση και να πατε καλα  , καλη σας επιτυχια💗

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 τελείωσε η εξέταση? 

Κοριτσι μας εσυ πως εισαι?

@Antonia2 Ελπιζω ολα να πηγαν καλα αγαπημενη μας, περιμενουμε νεα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Φυσικά να ρωτήσεις, δεν γίνεται να πάρεις φουλ φάρμακα έτσι απλά.. Καλύτερα να σου δοκιμάσουν κάτι άλλο, αν, ο μη γενοιτο, δεν δουν πολλά ωοθυλακια! 

Περιμένουμε νέα σου!!! 

❤️❤️

Αρχες του μήνα, πρώτα ο θεός ξεκινάμε πάλι! 
Μακάρι ο χρόνος φεύγοντας να μας αφήσει κάτι καλό! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Το ενδομητριο για να μπορεί να υποστηρίξει εγκυμοσύνη πρέπει να έχει ένα πάχος κ πάνω. Όπως σου είπε η @babyblue94(που τα περιέγραψε τέλεια) θες πάνω από 8 με 8.5 κατά τη μέρα της εμφύτευση. Εγώ στην εξωσωματική είχα 11 τη μέρα ωορρηξιας οπότε μετά μεγάλωσε κ άλλο. Όμως αυτό μην σε απασχολεί πολύ γιατί φτιάχνεται με φάρμακα. Ειδικά αν πας σε εξωσωματική (που ελπίζω να μην χρειαστεί) θα γίνει αρκετά παχύ. Τώρα για φυσική σύλληψη δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά δε φαντάζομαι ότι όλες αυτές οι γυναίκες που μένουν έγκυες έχουν ψάξει το ενδομητριο τους... Απλα εμείς ψυριζουμε τη μαϊμού επειδή μας παιδεύει

@Antonia2καλά αποτελέσματα! Πες ότι βγήκε τελικά το covid θετικό θα σε διώξουν με τις κλωτσιές χαχαχαχαχαχα

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 τελείωσε η εξέταση? 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Ραφαελα μου για τις ωραιες σου συμβουλες !!!🙏🙏🙏

 

Μπραβο κοριτσι μου, οντως εχει μεγαλη αυξηση!!! Σιγουρα ειχε παιξει αρνητικο ρολο ο κοβιντ, πρεπει να περιμενεις 3 μηνες μετα. Πολυ  χαιρομαι, μακαρι να προχωρησετε με σπερματεγχυση και να πατε καλα  , καλη σας επιτυχια💗

 

Κοριτσι μας εσυ πως εισαι?

@Antonia2 Ελπιζω ολα να πηγαν καλα αγαπημενη μας, περιμενουμε νεα💗

Κοριτσια μου ολα τελεια!!! Η μητρα καθαρη και οι σαλπιγγες διαβατες!!! Ολα καλα!!! 😄😄😄

Πολυ λιγο πονο ενιωσα και ηταν στιγμιαιος!!

Η γυναικολογος μου ειπε αυτο το μηνα ΟΧΙ ελευθερες επαφες κ τους 2 επομενους βαζουμε τα δυνατα μας!!!💪💪💪❤️❤️❤️❤️

Δοξα το θεο ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...