Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!!💗 Τι κάνετε;

Ερώτηση: Σας έχει πει ποτέ ο γυναικολόγος σας κάτι για πάχος ενδομητρίου στον υπέρηχο με βάση σύλληψη και πιθανή εγκυμοσύνη; Εγώ τελευταία φορά που πήγα είχα κάτω από 8 και μου ε΄κανε ένα σχόλιο ότι είναι οκ αλλά θα ήταν καλό να είναι και περισσότερο. Γνωρίζετε κάτι σχετικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! τι κανετε;;;

πολυ αγχος σημερα γτ εχω τη σαλπιγγογραφια και νομιζω οτι ποναω απο τωρα....😅😅 εχω διαβασει και εχω ακουσει τοσα που εχω σκιαχτει λιγο!!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα!!! 🙏🙏

επισης δεν ξερω τι δικαιολογια να πω για να λειψω αυτη τη 1 ωρα.. ευτυχως ειναι πολυ κοντα στη δουλεια αλλα θα φυγω στο ξεκουδουνο στις 12μιση...🙄🤪

Να εχετε μια ομορφη μερα ολες και καλη δουλιτσα σε οσες εργαζονται!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου, είμαι καλά! Μαμά δεν έγινα, ούτε θα γίνω ποτέ. Είμαι 20 μήνες χωρίς περίοδο. Η εμμηνόπαυση που φοβόμουν τόσο ήρθε στη ζωή μου. Το έχω αποδεχτεί, αν και με πονάει κάποιες φορές όταν το σκέφτομαι. Δεν ξέρω γιατί μπαίνω στο φόρουμ αραιά και που. Ούτε κοντά στην ηλικία σας είμαι, ούτε και είμαι σε προσπάθεια τεκνοποίησης πια, όπως οι περισσότερες από εσάς. Νιώθω κάποιες φορές γελοία με τον εαυτό μου που το κάνω, αλλά δεν ξέρω ούτε εγώ η ίδια γιατί το κάνω. Είμαι μαζόχα; Ίσως. Θέλω να μαθαίνω τα νέα σας; Και αυτό ισχύει.

Η εμμηνόπαυση, μαζί με την κατάσταση που βιώνουμε όλοι με την πανδημία μου έκανε κακό ψυχολογικά. Πέρυσι φοβόμουν τόσο πολύ που άρχισα να έχω κρίσεις πανικού και να φαντάζομαι να έχω διάφορες ασθένειες. Αν και δεν το ήθελα καθόλου, πήγα τελικά σε ψυχίατρο γιατί πλέον δεν άντεχα η ίδια τον εαυτό μου. Δεν κοιμόνουν πια καλά, είχα σχεδόν όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα έκτακτες συστολές και αρρυθμίες. Ο καρδιολόγος δεν βρήκε κάτι οργανικό. Ήταν το υπερβολικό άγχος. Μετά από σύστασή του πήγα και σε ψυχίατρο. Έτσι παίρνω εδώ και εννέα μήνες ένα αντικαταθλιπτικό. Νιώθω καλύτερα από όλες τις απόψεις, δόξα τω Θεώ!!! Κοιμάμαι καλύτερα, έκτακτες έχω πολύ σπάνια πια και διαχειρίζομαι επίσης και τις δυσκολίες στη δουλειά καλύτερα από πριν. Αρχές του νέου έτους είπαμε με τον ιατρό να μειώσω τη δόση και μετά σιγά σιγά να το κόψω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην υποτροπιάσω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τόσο για σένα όσο και για τα άλλα κορίτσια!!!

Να είστε όλες καλά. Να ΄έχετε την υγεία σας εσείς και οι δικοί σας και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας γερά μωρά. Εγώ δεν τα κατάφερα....

Σας φιλώ όλες!!!

Πόσο αληθινή αφήγηση. Μπορεί να πέρασες από σαράντα κύματα αλλά βγάζει μια δυναμική η γραφή σου.

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι καλά με τον εαυτό σου γιατί αυτή είναι η πιο σπουδαία σχέση της ζωής μας. Όλες οι υπόλοιπες αν είμαστε τυχερές/οι τις βρίσκουμε και τις δουλεύουμε.

Δε θα σου πω να μη θρηνείς για αυτά που δε θα καταφέρεις αλλά μπροστά σου είναι ένα εκατομμύριο πράγματα που μπορείς να κάνεις και να σε ευχαριστήσουν σε αυτή τη ζωή.

Σου εύχομαι να βουτήξεις μέσα σε αυτά και να γίνεις όσο πιο ευτυχισμένη μπορείς. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!💗 Τι κάνετε;

Ερώτηση: Σας έχει πει ποτέ ο γυναικολόγος σας κάτι για πάχος ενδομητρίου στον υπέρηχο με βάση σύλληψη και πιθανή εγκυμοσύνη; Εγώ τελευταία φορά που πήγα είχα κάτω από 8 και μου ε΄κανε ένα σχόλιο ότι είναι οκ αλλά θα ήταν καλό να είναι και περισσότερο. Γνωρίζετε κάτι σχετικό; 

κοριτσι μου καλημερα!!! εμενα μου σχολιασε κατι οταν εκανα υπερηχο το σεπτεμβρη αλλα δεν συγκρατησα το παχος.. εμεινα στο οτι ειπε οτι ειναι καλο!!!! 😂😂😂 τις λεπτομερειες τις ξεχναω καθε φορα...

παντως στα κοριτσια της εξωσωματικης διαβασα οτι χυμος απο ροδι και αβοκαντο (νομιζω και κατι ακομα...που δεν το θυμαμαι🙄) κανουν καλο και βοηθουν για το παχος του ενδομητριου... 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!💗 Τι κάνετε;

Ερώτηση: Σας έχει πει ποτέ ο γυναικολόγος σας κάτι για πάχος ενδομητρίου στον υπέρηχο με βάση σύλληψη και πιθανή εγκυμοσύνη; Εγώ τελευταία φορά που πήγα είχα κάτω από 8 και μου ε΄κανε ένα σχόλιο ότι είναι οκ αλλά θα ήταν καλό να είναι και περισσότερο. Γνωρίζετε κάτι σχετικό; 

Εγώ όταν πηγαίνω στις γόνιμες μέρες το θέλει πάντα χοντρό. Όταν έχει σωστό πάχος τις γόνιμες μπορεί να υποδεχτεί μια σύλληψη. Έχει τύχει να είναι πολύ λεπτό και μου λέει ότι αυτό δεν θα μπορούσε να στεγάσει αυτό τον μήνα ελμια σύλληψη. Και λογικά το ρίχνει. Αν κατάλαβα καλά. 

Οποτε ναι παίζει ρόλο. Εγώ όταν πηγαίνω τις γόνιμες και το δει τριζωνικο και πάνω από 8.5 μου λέει ότι είναι καλό. 

Τώρα είχα πάει και ήταν 14-15. Μου λέει είναι υπέροχο. Αλλά αυτό είναι πριν την περίοδο λεει. Αφού δεν βλέπουμε σάκο μέσα, θα σου έρθει περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου καλημερα!!! εμενα μου σχολιασε κατι οταν εκανα υπερηχο το σεπτεμβρη αλλα δεν συγκρατησα το παχος.. εμεινα στο οτι ειπε οτι ειναι καλο!!!! 😂😂😂 τις λεπτομερειες τις ξεχναω καθε φορα...

παντως στα κοριτσια της εξωσωματικης διαβασα οτι χυμος απο ροδι και αβοκαντο (νομιζω και κατι ακομα...που δεν το θυμαμαι🙄) κανουν καλο και βοηθουν για το παχος του ενδομητριου... 😉😉

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! τι κανετε;;;

πολυ αγχος σημερα γτ εχω τη σαλπιγγογραφια και νομιζω οτι ποναω απο τωρα....😅😅 εχω διαβασει και εχω ακουσει τοσα που εχω σκιαχτει λιγο!!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα!!! 🙏🙏

επισης δεν ξερω τι δικαιολογια να πω για να λειψω αυτη τη 1 ωρα.. ευτυχως ειναι πολυ κοντα στη δουλεια αλλα θα φυγω στο ξεκουδουνο στις 12μιση...🙄🤪

Να εχετε μια ομορφη μερα ολες και καλη δουλιτσα σε οσες εργαζονται!!! ❤️❤️❤️

Επειδή και εγώ είχα ακούσει διάφορα. Κοίτα να μην σε νοιάζει και να πας ήρεμη. Σκέψου ότι και να είναι θα είναι για πολύ λίγα λεπτά. Οπότε θα περάσει σύντομα. Και σκέψου ότι είναι ένα πρώτο βάσανο που θα περάσεις για το σπορακι που θα έρθει. Πάμε δυνατααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

 

Επειδή και εγώ είχα ακούσει διάφορα. Κοίτα να μην σε νοιάζει και να πας ήρεμη. Σκέψου ότι και να είναι θα είναι για πολύ λίγα λεπτά. Οπότε θα περάσει σύντομα. Και σκέψου ότι είναι ένα πρώτο βάσανο που θα περάσεις για το σπορακι που θα έρθει. Πάμε δυνατααα

αχ μακαρι αυτη η εξεταση να μας φερει ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο!!!!!! 🙏🙏🙏🙏

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου για τη στηριξη!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!💗 Τι κάνετε;

Ερώτηση: Σας έχει πει ποτέ ο γυναικολόγος σας κάτι για πάχος ενδομητρίου στον υπέρηχο με βάση σύλληψη και πιθανή εγκυμοσύνη; Εγώ τελευταία φορά που πήγα είχα κάτω από 8 και μου ε΄κανε ένα σχόλιο ότι είναι οκ αλλά θα ήταν καλό να είναι και περισσότερο. Γνωρίζετε κάτι σχετικό; 

Μόλις μας έρθει περίοδος αυτό ξεκινάει να μεγαλώνει. Γύρω στις γονιμες πρέπει να έχει φτάσει σε ένα καλό σημείο για να υποδεχτεί το υποτιθέμενο έμβρυο. Αν τι ωάριο κατέβει άδειο ή δεν κατέβει. , Αυτό συνεχίζει να μεγαλώνει γιατί νομίζει ότι θα πρέπει να ξεκινήσει διαδικασία εγκυμοσύνης και να φτιάξει ωραίο μέρος φιλόξενο. Και αφού δει ότι δεν έρχεται τελικά, πέφτω με την μορφή περιόδου. Στην ουσία το αίμα μας είναι το ενδομήτριο. Εγώ αυτά έχω καταλάβει από τον γιατρό. Ελπίζω να τα λέω καλά έτσι χύμα που τα εξηγω. Αλλά θυμάμαι ότι είχα διαβάσει ότι ο οργανισμός κάθε μήνα κινειται σαν να πρόκειται για εγγυμοσυνη και μετά όταν δει ότι δεν είναι κάτι, μας έρχεται περίοδος. 

Οπότε από 8 μισή και πάνω νομίζω είναι καλό. Εεε για αυτό στο 8 σου είπε , θα ήθελα λίγο παραπάνω. Αλλά εντάξει δεν είναι και 5  που θεωρείται πολύ λίγο στις γόνιμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

αχ μακαρι αυτη η εξεταση να μας φερει ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο!!!!!! 🙏🙏🙏🙏

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου για τη στηριξη!!!! ❤️❤️❤️

Και εγώ είχα ακούσει ότι κάποιες ουρλιάζουν . Και είχα πάει φοβισμένη. Αλλά δεν ήταν τραγικά τα πράγματα. Άλλες δεν πονάνε καθόλου. Εγώ λίγο πίεση ένιωθα. Αλλά προχθές που έκανα Παπ πιο πολύ ενοχλήθηκα παρά όταν έκανα σαλπιγγογραφια. 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Οχι, δεν μου ανέφεραν ποτέ υπέρηχο πριν την έναρξη, ούτε καν να τον κάνω σε γυναικολόγο εδώ, λόγω της απόστασης. Αιματολογικές έκανα μόνο. Μετα βέβαια κάναμε ανα 2 μέρες για να τα παρακολουθούμε αλλά από την 5η-6η μέρα και μετά. 
Στην επόμενη που έρχεται παντως θα τον ρωτήσω..θα είμαι πιο έτοιμη! 

Φυσικά να ρωτήσεις, δεν γίνεται να πάρεις φουλ φάρμακα έτσι απλά.. Καλύτερα να σου δοκιμάσουν κάτι άλλο, αν, ο μη γενοιτο, δεν δουν πολλά ωοθυλακια! 

Περιμένουμε νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μόλις μας έρθει περίοδος αυτό ξεκινάει να μεγαλώνει. Γύρω στις γονιμες πρέπει να έχει φτάσει σε ένα καλό σημείο για να υποδεχτεί το υποτιθέμενο έμβρυο. Αν τι ωάριο κατέβει άδειο ή δεν κατέβει. , Αυτό συνεχίζει να μεγαλώνει γιατί νομίζει ότι θα πρέπει να ξεκινήσει διαδικασία εγκυμοσύνης και να φτιάξει ωραίο μέρος φιλόξενο. Και αφού δει ότι δεν έρχεται τελικά, πέφτω με την μορφή περιόδου. Στην ουσία το αίμα μας είναι το ενδομήτριο. Εγώ αυτά έχω καταλάβει από τον γιατρό. Ελπίζω να τα λέω καλά έτσι χύμα που τα εξηγω. Αλλά θυμάμαι ότι είχα διαβάσει ότι ο οργανισμός κάθε μήνα κινειται σαν να πρόκειται για εγγυμοσυνη και μετά όταν δει ότι δεν είναι κάτι, μας έρχεται περίοδος. 

Οπότε από 8 μισή και πάνω νομίζω είναι καλό. Εεε για αυτό στο 8 σου είπε , θα ήθελα λίγο παραπάνω. Αλλά εντάξει δεν είναι και 5  που θεωρείται πολύ λίγο στις γόνιμες.

αχ ωραια που τα λες...!!!!

αυτη η συλλαψη να δουμε ποτε θα ερθει;;;;;;

σημερα παιρνετε αποτελεσματα κοριτσι μου ε;;;;

Ευχομαι να ειναι ολα τελεια και το δεκεμβρη να κανετε την πρωτη σπερματεγχυση!!!!!!!!!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εγώ είχα ακούσει ότι κάποιες ουρλιάζουν . Και είχα πάει φοβισμένη. Αλλά δεν ήταν τραγικά τα πράγματα. Άλλες δεν πονάνε καθόλου. Εγώ λίγο πίεση ένιωθα. Αλλά προχθές που έκανα Παπ πιο πολύ ενοχλήθηκα παρά όταν έκανα σαλπιγγογραφια. 🤣

αστα.. εχω να βαλω και υποθετο και γενικα ολη η διαδικασια με φοβιζει λιγο... θα πεσω με τα μουτρα στη δουλεια να μην το σκεφτομαι!!!! 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! τι κανετε;;;

πολυ αγχος σημερα γτ εχω τη σαλπιγγογραφια και νομιζω οτι ποναω απο τωρα....😅😅 εχω διαβασει και εχω ακουσει τοσα που εχω σκιαχτει λιγο!!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα!!! 🙏🙏

επισης δεν ξερω τι δικαιολογια να πω για να λειψω αυτη τη 1 ωρα.. ευτυχως ειναι πολυ κοντα στη δουλεια αλλα θα φυγω στο ξεκουδουνο στις 12μιση...🙄🤪

Να εχετε μια ομορφη μερα ολες και καλη δουλιτσα σε οσες εργαζονται!!! ❤️❤️❤️

Καλημερα κοριτσι μου!!!!💗 Μην αγχώνεσαι είναι μια απλή εξέταση και θα πάνε όλα καλά! Και εάν κάτι δεν πάει καλά  θα το διορθώσεις!

Θα σου μεταφέρω συμβουλές που μου είχε δώσει ένα κορίτσι εδώ: Μου είχε πει ότι από εμπειρία της ότι ο πόνος μοιάζει με αυτός της περίοδου και όσο δυνατόν να είσαι χαλαρή στην εξέταση για να είναι πιο ήπιος.Επίσης η κοπέλα είχε πάρει παυσίπονο πριν την εξέταση. Να επικντρώσεις σκέψη σου στο στόχο,  ότι είναι για καλό να σε βοηθήσει στην προσπάθεια σου και επίσης ότι τους επόμενους μήνες λέγεται ότι μετά την εξέταση είσαι πιο γόνιμη.🥰

Για τη δουλειά μη σκας για θέμα υγείας θα λείψεις όχι για καφέ, εάν δεν έχεις την άνεση  να πεις λεπτομέρειες τότε πες κάτι γενικό: '' Μουέτυχε κάτι και θα πρέπει να λείψω μια ώρα' Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου, θα περιμένουμε νέα💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αστα.. εχω να βαλω και υποθετο και γενικα ολη η διαδικασια με φοβιζει λιγο... θα πεσω με τα μουτρα στη δουλεια να μην το σκεφτομαι!!!! 🙄

Το υπόθετο μια σταλιτσα είναι αυτά που είχα βάλει εγώ. Δεν είναι κάτι. Πιο μικρό και από ταμπον είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Καλημερα κοριτσι μου!!!!💗 Μην αγχώνεσαι είναι μια απλή εξέταση και θα πάνε όλα καλά! Και εάν κάτι δεν πάει καλά  θα το διορθώσεις!

Θα σου μεταφέρω συμβουλές που μου είχε δώσει ένα κορίτσι εδώ: Μου είχε πει ότι από εμπειρία της ότι ο πόνος μοιάζει με αυτός της περίοδου και όσο δυνατόν να είσαι χαλαρή στην εξέταση για να είναι πιο ήπιος.Επίσης η κοπέλα είχε πάρει παυσίπονο πριν την εξέταση. Να επικντρώσεις σκέψη σου στο στόχο,  ότι είναι για καλό να σε βοηθήσει στην προσπάθεια σου και επίσης ότι τους επόμενους μήνες λέγεται ότι μετά την εξέταση είσαι πιο γόνιμη.🥰

Για τη δουλειά μη σκας για θέμα υγείας θα λείψεις όχι για καφέ, εάν δεν έχεις την άνεση  να πεις λεπτομέρειες τότε πες κάτι γενικό: '' Μουέτυχε κάτι και θα πρέπει να λείψω μια ώρα' Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου, θα περιμένουμε νέα💗

 

Ναι όσο πιο χαλαρή είσαι θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Και εγώ μόλις χαλάρωσα προς το τέλος δηλαδή χαχαχα ήταν καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ωραια που τα λες...!!!!

αυτη η συλλαψη να δουμε ποτε θα ερθει;;;;;;

σημερα παιρνετε αποτελεσματα κοριτσι μου ε;;;;

Ευχομαι να ειναι ολα τελεια και το δεκεμβρη να κανετε την πρωτη σπερματεγχυση!!!!!!!!!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️

Αχ ναι. Σήμερα μας είχανε πει. Θα τους πάρω σε λίγο τηλέφωνο να δω τι γίνεται. Φοβάμαι μήπως αργούν επειδή θα έχουν βρει πάλι μικρόβιο και θα θέλουν να δουν αντιβιογραμμα. 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Καλημερα κοριτσι μου!!!!💗 Μην αγχώνεσαι είναι μια απλή εξέταση και θα πάνε όλα καλά! Και εάν κάτι δεν πάει καλά  θα το διορθώσεις!

Θα σου μεταφέρω συμβουλές που μου είχε δώσει ένα κορίτσι εδώ: Μου είχε πει ότι από εμπειρία της ότι ο πόνος μοιάζει με αυτός της περίοδου και όσο δυνατόν να είσαι χαλαρή στην εξέταση για να είναι πιο ήπιος.Επίσης η κοπέλα είχε πάρει παυσίπονο πριν την εξέταση. Να επικντρώσεις σκέψη σου στο στόχο,  ότι είναι για καλό να σε βοηθήσει στην προσπάθεια σου και επίσης ότι τους επόμενους μήνες λέγεται ότι μετά την εξέταση είσαι πιο γόνιμη.🥰

Για τη δουλειά μη σκας για θέμα υγείας θα λείψεις όχι για καφέ, εάν δεν έχεις την άνεση  να πεις λεπτομέρειες τότε πες κάτι γενικό: '' Μουέτυχε κάτι και θα πρέπει να λείψω μια ώρα' Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου, θα περιμένουμε νέα💗

 

Ευχαριστω κοριτσι μου για τις συμβουλες!! αναφορικα με τα φαρμακα, ξεκινησα χθες αντιβιωση και σημερα θα παρω υποθετο βολταρεν 1 ωρα πριν και ενα buscopan plus!!

το θετικο ειναι οτι παιρνω σπανια φαρμακα οποτε με πιανουν πολυ γρηγορα! 😊

μακαρι να πανε ολα καλα για ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!! 

για τη δουλεια σκεφτηκα να πω οτι κλειδωθηκε εξω ο αντρας μου!!!!😆😆

επειδη ελειψα και χθες για να κανω το ραπιντ τεστ, δε ξερω τι να πω σημερα...😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου για τις συμβουλες!! αναφορικα με τα φαρμακα, ξεκινησα χθες αντιβιωση και σημερα θα παρω υποθετο βολταρεν 1 ωρα πριν και ενα buscopan plus!!

το θετικο ειναι οτι παιρνω σπανια φαρμακα οποτε με πιανουν πολυ γρηγορα! 😊

μακαρι να πανε ολα καλα για ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!! 

για τη δουλεια σκεφτηκα να πω οτι κλειδωθηκε εξω ο αντρας μου!!!!😆😆

επειδη ελειψα και χθες για να κανω το ραπιντ τεστ, δε ξερω τι να πω σημερα...😝

Θα νομίζουν ότι είναι και ανεύθυνος ο άντρας σου 

Χαχαχαχαχ

Θα σου λένε σε λίγο καιρό. Τότε που κλειδώθηκε ο άντρας σου. Και θα λες ; Πότε καλέ.; Παντα παίρνει κλειδιά. Δεν έχει κλειδωθεί ποτέ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ ναι. Σήμερα μας είχανε πει. Θα τους πάρω σε λίγο τηλέφωνο να δω τι γίνεται. Φοβάμαι μήπως αργούν επειδή θα έχουν βρει πάλι μικρόβιο και θα θέλουν να δουν αντιβιογραμμα. 😟

μην αγχωνεσαι.. το πιθανοτερο να εχουν ξεχαστει!! γι αυτους ειναι ρουτινα και οι εξετασεις και ολα.. εμεις ειναι που σκαμε...

εννοειται να τους παρεις τηλ και περιμενουμε τα νεα σου!!!!! να εισαι θετικη!!!!!!!❤️❤️

Είμαστε μαζι σου!!!!!🤗😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου για τις συμβουλες!! αναφορικα με τα φαρμακα, ξεκινησα χθες αντιβιωση και σημερα θα παρω υποθετο βολταρεν 1 ωρα πριν και ενα buscopan plus!!

το θετικο ειναι οτι παιρνω σπανια φαρμακα οποτε με πιανουν πολυ γρηγορα! 😊

μακαρι να πανε ολα καλα για ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!! 

για τη δουλεια σκεφτηκα να πω οτι κλειδωθηκε εξω ο αντρας μου!!!!😆😆

επειδη ελειψα και χθες για να κανω το ραπιντ τεστ, δε ξερω τι να πω σημερα...😝

Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια και να εχεις καλα αποτελεσματα.. οσο για την δικαιολογια πες κλαιει η γατα μου και πρεπει να παω να δω χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Πολύ σωστό το μέρα παρά μέρα, έτσι με έβλεπε κ μένα! Το κάθε μέρα είναι υπερβολικό δεν προλαβαίνεις να έχεις τόσο γρήγορα εξέλιξη. Αν στο τέλος κρίνει ότι πρέπει θα σε δει κ κάθε μέρα... 

Τώρα αυτό που ρωτάς. Το βραχυ είναι καμιά 10ρια μέρες ιστορία. Δλδ ξεκινάς γενικά 2η ή 3η μέρα ενέσεις γύρω στην 6η με 7η ανταγωνιστή ε γύρω στη 12η με 13η κάνεις ωοληψια. Στα λέω πολύ χοντρικά τώρα. Στο μακρύ δεν τα ξέρω καλά αλλά νομίζω κρατάει 2 κύκλους. Κανείς πρώτα καταστολή ωοθηκών στον ένα κύκλο κ στον επόμενο διέγερση. Όμως δεν τα ξέρω καλά κ δε θέλω να πω λάθος. Οι περισσότερες κάνουν βραχυ. Θυμάμαι όμως κ κοπέλα εδώ στο φόρουμ που έκανε βραχυ κάποιες φορές χωρίς ανταπόκριση κ της έλεγαν ότι δεν έχει ωάρια κλπ κ στο μακρύ έκανε ένα σωρό, πήρε καλά έμβρυα κ αν δεν κάνω λάθος έμεινε έγκυος κ άφησε κ κατάψυξη. Θέλω να πω η κάθε μία έχει το δικό της ρυθμό κ τι της ταιριάζει. Για εμένα το βραχυ ήταν μια χαρά. Γρήγορο κ με αποτέλεσμα. Για άλλη κάνουν οι φυσικοί κύκλοι. Για αυτό πρέπει ο γιατρός να σε δει σαν μεμονωμένη περίπτωση κ όχι ένα για όλες. 

Το γιατρό σου δεν τον ξέρω καθόλου ούτε το κέντρο στα Ιωάννινα όμως αυτά που λες μου ακούγονται καλά! 

Καλημέρα ήσουν πολύ κατατοπιστική σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες! Δευτέρα περνάω επιτροπή, οπότε είμαι στη φάση που ετοιμάζω τον φάκελο, αν ολα πάνε καλά και περάσω αρχές Δεκέμβρη βγαίνει η απόφαση... οπότε αν όχι Δεκέμβριο λόγω γιορτών, Ιανουαρίου ξεκινάω με διέγερση, από ότι κατάλαβα θα κάνω το βραχύ πρωτόκολλο, δεν μου ανάφερε ο γιατρός 2 κύκλους κτλπ.. είμαι πολύ χαρούμενη μαζί και αγχωμένη! 

Ο γιατρός που επέλεξα είναι καθηγητής στα Γιάννενα είναι στο Πανεπιστήμιακο Νοσοκομείο των Ιωαννίνω, εκεί θα γίνει η διαδικασία, δεν είναι κάποιο ιδιωτικό κεντρο, έχω ακούσει άπειρες επιτυχίες απο αυτόν και γενικότερα το έψαξα πολύ για να καταλήξω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!❤

@Antonia2 καλή επιτυχία με την εξέταση κορίτσι μου, περιμένουμε να μας πεις νέα κ εντυπώσεις 

@babyblue94 τέλεια η περιγραφή σου για το ενδομήτριο.... ακριβώς αυτό είναι η περίοδος μας

@Hopemumtobe αν θεωρήσει ότι είναι πολύ λεπτό κ ότι δεν θα μπορεί να υποστηρίξει μια εγκυμοσύνη να είσαι σίγουρη ότι θα στο φτιάξει με φάρμακα. Εγώ όταν έπαιρνα serpafar η γιατρός δεν ήθελε να τα πάρω ξανά στον επόμενο κύκλο για αυτόν τον λόγο.... Ναι μεν βοηθούσαν στο να απελευθερώνονται περισσότερα ωάρια, αλλά έκαναν κακό στο πάχος του ενδομητρίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!❤️❤️❤️ Καλή επιτυχία σήμερα στην εξέταση σου @Antonia2μου και όλα καλά θα πάνε!!! Μην αγχώνεσαι να είσαι χαλαρή!! Όσο για τη δικαιολογία πες αυτό χαχαχαχα 😂😂😂 

Εμεις σήμερα έχουμε ουρολόγο ο άντρας μου! Και ξύπνησε και μου είπε ότι αγχώνεται για το τι θα του πει!! Και εγώ η αλήθεια αγχώνομαι αλλά προσπαθω να το παίξω χαλαρή…! Του είπα να μην αγχώνεται γιατί δεν θα του κόψει το πουλί του 😂😂😂 

@babyblue94καλα τα λες για το ενδομήτριο έτσι είναι οπως τα λες!! Περιμένουμε τα αποτελέσματα σας κι εσας με αγωνία!!! 
 

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω χρόνο να σας γράψω αυτή η εβδομάδα στη δουλεια είναι πολύ πιεστική! Έχουμε το συνέδριο με τους διαιτολογους το ΠΣΚ και τρέχουμε να διοργανώσουμε το εβεντ + η δουλεια της ημερασ!! Και δεν φτάνει θα έχω κ τις γόνιμες μερες αυτή την εβδομάδα και μάλλον ΠΣΚ θα πέσει που θα λείπω όλη την ημέρα στο συνέδριο…άρα πάει και αυτος ο μηνας μάλλον :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...