Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις On 5/11/2021 at 8:33 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου καλό.... Τι κάνεις? 

Τι να κάνω;;;
Κάποιες φορές υπομονή...
Κάποιες φορές απελπίζομαι 
Άλλες φορές είμαι καλά ή έτσι νομίζω... 
Έχει χαλάσει πολύ ο κύκλος μου τους τελευταίους 3 μήνες (36, 38 & 37 μέρες) και δεν μπορώ΄ να υπολογίσω γόνιμες. 
Τον άλλο μήνα θα πάω για το ετήσιο ΠΑΠ και θα μιλήσω με τον γιατρό μου μήπως κάνουμε παρακολούθηση ωορρηξίας ή γενικά βοηθήσουμε λίγο την όλη διαδικασία. 

Αλλά φοβάμαι πως πλέον δεν θα τα καταφέρω... Μάλλον ένα παιδί μου αναλογούσε και αυτό δεν ήμουν άξια να το κρατήσω... 
θα συνεχίσω να ζω με τον άντρα μου, τα σκυλιά μου και τα γατιά μου ... και ενα κενό στην καρδιά... 


Εσύ πόσο είσαι τώρα; Πότε με το καλό γεννάς το μπουμπουκάκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

ΝΑΙ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩΩΩ!!!!! 💃 αρκετα αχνη αλλα υπάρχει!!!!!

σε ποια ημερα καθυστερησης εισαι κοριτσι μου;;

3η δεν το εκανα με πρωινα ουρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

3η δεν το εκανα με πρωινα ουρα...

τελεια!!!! μηπως να τρεξεις για χοριακουλα;;;;😉😉

κοριτσι μου νομιζω εισαι εγκυος!!!! περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου!!!! 😁😁🤞❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τελεια!!!! μηπως να τρεξεις για χοριακουλα;;;;😉😉

κοριτσι μου νομιζω εισαι εγκυος!!!! περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου!!!! 😁😁🤞❤️❤️

αυτη τη στιγμη εχω ερθει στο χωριο των δικων μου γιατι εσπασε η μαμα μου το ποδι της...οποτε αυριο η μεθαυριο για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

βλεπετε 2η  αχνη γραμμη η εγω παλαβωσα?

20211115_123349.jpg

NAI βλεπω.. ετσι ηταν και μενα οταν ειμουν εγκυος τον μικρο μου στην μερα που περιμενα περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

αυτη τη στιγμη εχω ερθει στο χωριο των δικων μου γιατι εσπασε η μαμα μου το ποδι της...οποτε αυριο η μεθαυριο για χοριακη

αχ περαστικα στη μαμακα και λιγη υπομονη!!!! Συγκρατημενη αισιοδοξια και σε 1-2 μερουλες θα ξερουμε!!! Ευχομαι κοριτσι μου να ερθει η θετικη χοριακη και ολα να πανε κατ' ευχην!!! 🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο χαιρομαι που αυξανονται οι εγκυουλες.. τελικα οντως φερνει γουρι αυτο το φορου.. αντε και στις υπολοιπες να ερθει το θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Τι να κάνω;;;
Κάποιες φορές υπομονή...
Κάποιες φορές απελπίζομαι 
Άλλες φορές είμαι καλά ή έτσι νομίζω... 
Έχει χαλάσει πολύ ο κύκλος μου τους τελευταίους 3 μήνες (36, 38 & 37 μέρες) και δεν μπορώ΄ να υπολογίσω γόνιμες. 
Τον άλλο μήνα θα πάω για το ετήσιο ΠΑΠ και θα μιλήσω με τον γιατρό μου μήπως κάνουμε παρακολούθηση ωορρηξίας ή γενικά βοηθήσουμε λίγο την όλη διαδικασία. 

Αλλά φοβάμαι πως πλέον δεν θα τα καταφέρω... Μάλλον ένα παιδί μου αναλογούσε και αυτό δεν ήμουν άξια να το κρατήσω... 
θα συνεχίσω να ζω με τον άντρα μου, τα σκυλιά μου και τα γατιά μου ... και ενα κενό στην καρδιά... 


Εσύ πόσο είσαι τώρα; Πότε με το καλό γεννάς το μπουμπουκάκι σου;

Ελα κορίτσι μου μην λες τέτοια πράγματα, απλά για κάποιες γυναίκες παίρνει παραπάνω χρόνο... Να μιλήσεις όπως λες με τον γιατρό κ να το σπρώξετε το θέμα

Εγώ καλά είμαι κατά τις 18 Γενάρη θα γεννήσω. Εύχομαι μέχρι τότε να έχεις κ εσύ ευχάριστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια νομιζα πραγματικα οτι ειχα καθυστέρηση απο στεναχωρια και το εκανα το τεστ ετσι ...θα περιμενω όμως και τη χοριακη γιατι ενα αγχος το εχω λογω της βιοχημικης 1 χρονο πριν....θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

παιδια νομιζα πραγματικα οτι ειχα καθυστέρηση απο στεναχωρια και το εκανα το τεστ ετσι ...θα περιμενω όμως και τη χοριακη γιατι ενα αγχος το εχω λογω της βιοχημικης 1 χρονο πριν....θα δουμε...

Nα σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

παιδια νομιζα πραγματικα οτι ειχα καθυστέρηση απο στεναχωρια και το εκανα το τεστ ετσι ...θα περιμενω όμως και τη χοριακη γιατι ενα αγχος το εχω λογω της βιοχημικης 1 χρονο πριν....θα δουμε...

Και εγώ βλεπωωω... μην αγχώνεσαι όμως!!! Ολα θα πάνε καλά! Εύχομαι μια τεράστια χοριακη κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω για τις ευχες...ελπιζω να  ειναι θετικη και η χοριακη!!η αληθεια ειναι επειδη το μυαλο μου ειναι στη μαμα μου ειμαι  χαλαρη αρκετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!!!! Ευχομαι κι εσεις να κανετε την σπερματεγχυση το Δεκεμβρη και συντομα να εχεις θετικο τεστ!!!! 🙏🙏🙏 τωρα αν θυμαμαι καλα περιμενετε τα αποτελεσματα της καλλιεργειας;; το σπερμοδιαγραμμα θυμαμαι ηταν τελειο!!!👍😉

Ευχαριστω γλυκο μου κοριτσι!!! ❤️❤️❤️ Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!! 🙏🙏🙏

 

και ποτε μαθαινεις αποτελεσματα απο επιτροπη;; ελπιζω να μην καθυστερουν...

τα νευρα μου ειναι πολυ οριακα νομιζω!!! σπανε κατευθειαν... κατι πρεπει να κανω να εκτονωθω!!!! 🙄

 

Ευχαριστω κοριτσαρα μου!!!! μακαρι να πανε ολα καλα!!! εμεις να σου πω την αληθεια δεν εχουμε σκεφτει ακομη επιτροπες κλπ. νομιζω θα δωσουμε χρονο μεχρι το γαμο (το Σεπτεμβρη..) και μετα θα το κυνηγησουμε.. εκτος αν προς την ανοιξη κανουμε καμια σπερματεγχυση... θα δουμε... λεω να χαλαρωσω λιγο γτ αληθεια τα νευρα μου κροσια!!! 

εγω δεν καταλαβαινω Χριστο!!!!🤣🤣🤣🤣 ποτε δεν καταλαβαινα.. ουτε πονους εχω, ουτε υγρα ιδιαιτερα...

Ναι ακριβώς. Περιμένουμε αποτελέσματα μέχρι την Τετάρτη και δικά μου και του άντρα μου. Και περιμένουμε και την περίοδο αν είναι όλα καλά να προχωρήσουμε σε σπερματεγχυση αυτόν τον μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

σας ευχαριστω για τις ευχες...ελπιζω να  ειναι θετικη και η χοριακη!!η αληθεια ειναι επειδη το μυαλο μου ειναι στη μαμα μου ειμαι  χαλαρη αρκετα!!

Αααχ τι τέλεια. Μια μία να περυχαινει τον στόχο της. Θα τρελαθώ. Αποκλείεται να μην και δεν είσαι έγγυος. Και εγώ την βλεπω την αχνή. Και άλλο μπεμπέ στην παρεεεα. Αααααχ τέλεια. ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας ρωτησω κατι; μια φιλη το σκ μου ειπε οτι ισως εχω θρομβοφιλια και γι αυτο δεν ερχεται η συλληψη κι οτι μπορει η θρομβοφιλια να σχετιζεται με υπογονιμοτητα. 

εχετε ακουσει κατι σχετικο; λετε να παω μετα τη σαλπιγγογραφια σε αιματολογο να ψαχτω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημερα,  πήρα και τις υπόλοιπες εξετάσεις σήμερα,  η αμη είναι 62.62 ταβάνι χτυπάει.. μακάρι να υπήρχε τρόπος να χαρίσω μονάδες στις κοπέλες μου έχουν χαμηλή! 

Τελικά η μαμα μου δεν είχε πάρει την καλλιέργεια κολπικόυ, οπότε και αυτές ήταν έτοιμες σήμερα θα σας τα ανεβάσω γτ αγχώθηκα λίγο 

Τεράστια ΑΜΗ…είναι καλό αυτό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια να σας ρωτησω κατι; μια φιλη το σκ μου ειπε οτι ισως εχω θρομβοφιλια και γι αυτο δεν ερχεται η συλληψη κι οτι μπορει η θρομβοφιλια να σχετιζεται με υπογονιμοτητα. 

εχετε ακουσει κατι σχετικο; λετε να παω μετα τη σαλπιγγογραφια σε αιματολογο να ψαχτω;

εγω που ειχα δυο αποβολες αν και με 9 χρονια διαφορα μου ειπε η γιατρος μου οτι πιθανων να εχω ειδος θρομβοφιλιας και γιαυτο ξεκινησα προλιπτικα ασπιρινη και αν μεινω εγκυος θα βαζω ενεσεις .. εν το μεταξυ εχω και 2 παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια να σας ρωτησω κατι; μια φιλη το σκ μου ειπε οτι ισως εχω θρομβοφιλια και γι αυτο δεν ερχεται η συλληψη κι οτι μπορει η θρομβοφιλια να σχετιζεται με υπογονιμοτητα. 

εχετε ακουσει κατι σχετικο; λετε να παω μετα τη σαλπιγγογραφια σε αιματολογο να ψαχτω;

Κοριτσάκι μου παίζει πολύ μεγάλο ρόλο... είναι από τις πρώτες εξετάσεις που έκανα όταν έχασα τα μωράκια μου. Δεν εμποδίζει την σύλληψη, αλλά εμποδίζει το έμβρυο να "τραφεί" από τη μαμά, οπότε παύει η εγκυμοσύνη, καλό είναι να το ξέρουμε όταν το έχουμε για να παίρνουμε τα μέτρα μας με αντιπηκτικές από την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

εγω που ειχα δυο αποβολες αν και με 9 χρονια διαφορα μου ειπε η γιατρος μου οτι πιθανων να εχω ειδος θρομβοφιλιας και γιαυτο ξεκινησα προλιπτικα ασπιρινη και αν μεινω εγκυος θα βαζω ενεσεις .. εν το μεταξυ εχω και 2 παιδια

Κ εγώ έπαιρνα salospir προληπτικά μόλις έμαθα ότι ειμαι έγκυος, παρ' όλο που οι εξετάσεις ήταν καθαρές.... απλά για την βεβαιότητα ότι δεν υπάρχει έστω κ περιθώριο λάθους στις εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

σας ευχαριστω για τις ευχες...ελπιζω να  ειναι θετικη και η χοριακη!!η αληθεια ειναι επειδη το μυαλο μου ειναι στη μαμα μου ειμαι  χαλαρη αρκετα!!

Κορίτσι μου με το καλό μια μεγάλη χοριακή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εγω που ειχα δυο αποβολες αν και με 9 χρονια διαφορα μου ειπε η γιατρος μου οτι πιθανων να εχω ειδος θρομβοφιλιας και γιαυτο ξεκινησα προλιπτικα ασπιρινη και αν μεινω εγκυος θα βαζω ενεσεις .. εν το μεταξυ εχω και 2 παιδια

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου παίζει πολύ μεγάλο ρόλο... είναι από τις πρώτες εξετάσεις που έκανα όταν έχασα τα μωράκια μου. Δεν εμποδίζει την σύλληψη, αλλά εμποδίζει το έμβρυο να "τραφεί" από τη μαμά, οπότε παύει η εγκυμοσύνη, καλό είναι να το ξέρουμε όταν το έχουμε για να παίρνουμε τα μέτρα μας με αντιπηκτικές από την αρχή 

Αναφορικα με τις αποβολες, το εχω διαβασει κι εγω κοριτσια μου και θα το εψαχνα αν και οταν ερχοταν η πολυπόθητη συλληψη.. αλλα αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι το συσχετισε και με δυσκολία σύλληψης το οποιο δεν εχω ξανακούσει...🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

σας ευχαριστω για τις ευχες...ελπιζω να  ειναι θετικη και η χοριακη!!η αληθεια ειναι επειδη το μυαλο μου ειναι στη μαμα μου ειμαι  χαλαρη αρκετα!!

Συγχαρητήρια και μια τεράστια χοριακη σκυ εύχομαι!!! :)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

 

Αναφορικα με τις αποβολες, το εχω διαβασει κι εγω κοριτσια μου και θα το εψαχνα αν και οταν ερχοταν η πολυπόθητη συλληψη.. αλλα αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι το συσχετισε και με δυσκολία σύλληψης το οποιο δεν εχω ξανακούσει...🙄

μαλλον παιζει ρολο για να μου δωσει και ασπιρινη απο την στιγμη που αρχισα προσπαθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Αναφορικα με τις αποβολες, το εχω διαβασει κι εγω κοριτσια μου και θα το εψαχνα αν και οταν ερχοταν η πολυπόθητη συλληψη.. αλλα αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι το συσχετισε και με δυσκολία σύλληψης το οποιο δεν εχω ξανακούσει...🙄

Ούτε εγώ το ξανά άκουσα αυτό…αλλά αυτό που λένε τα κορίτσια, είναι καλό να το ξερεις για να παρεις τις προφυλάξεις από την αρχή!! Ειδικά αν κανεις εξωσωματική να το ξερεις από την αρχή…! 
 

Καλα αποτελέσματα για τη σαλπιγγογραφια!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κ εγώ έπαιρνα salospir προληπτικά μόλις έμαθα ότι ειμαι έγκυος, παρ' όλο που οι εξετάσεις ήταν καθαρές.... απλά για την βεβαιότητα ότι δεν υπάρχει έστω κ περιθώριο λάθους στις εξετάσεις 

και μενα μου ειπε προληπτικα και λογω ηλικιας καλο  θα μου κανουν.. τωρα βεβαια δεν ξερω ποσο καιρο δικαιουμαι να παιρνω την ασπιρινη γιατι την ξεκινησα μεσα οκτωβριου και αφου ακομα να μεινω εγκυος την παιρνω.. πρεπει να ρωτησω την γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...