Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Και εμείς στην προσπάθεια είμαστε με προβλήματα και από τους δύο...τι να κάνουμε. Ίσως κ εμείς αν προσπαθούσαμε νωρίτερα να μη τα είχαμε αυτά...αλλά κ αυτό σχετικό είναι. Οπότε αφήνω κ εγώ στην άκρη τις τύψεις κ τις ενοχές και πορεύομαι για από εδώ και στο εξής. Καλά κάνεις και αρχίζεις ψυχοθεραπεία και εγώ το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια... για τη διαχείριση του άγχους... Καλή δύναμη λοιπόν και σε εμάς και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν! Θα τα καταφέρουμε!!! 👍🏻

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για το χρονο σου!! Καλη δυναμη, χαρηκα πολυ και θα τα λεμε και απο εδω💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2021 at 1:00 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα πήγα σε δημόσιο για να πάρω μια ακόμα γνώμη από έναν εξωσωματιστη. Να μην έχω μόνο από ιδιώτες

Μας είπε ότι είμαστε πολύ μικροί και αν δεν κάνεις εσύ κορίτσι μου λέει παιδί ποια θα κάνει; 

Μου είπε ότι δεν έχω σύνδρομο πολυκυστικων. Γιατί έχω μόνο εικόνα πολυκυστικων αλλά δεν έχω εξετάσεις κακές και αντίσταση στην ινσουλίνη. Ότι έχω απλά πολυκυστικες. Ότι και το σπέρμα το βλέπει κανονικό μόνο η μορφολογία είναι στα όρια. 

Αυτός είπε ότι αφού όλα είναι καλά, θα κάνει τα πάντα για να σταματήσουμε να ταλαιπωρουμαστε λέει τόσο νέοι άνθρωποι. Η προλακτινη μου είναι 26. Αυτός λέει θα την ήθελε πιο κάτω και μπορεί αυτό να ευθυνόταν αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά. Και γενικά λέει μάλλον δεν έχετε βρει το timing. Μαζί θα το βρούμε.

Μου έδωσε για 2 βδομάδες χάπι για την προλακτινη. Μόλις τα πιω θα ξάνα τσεκαρω την προλακτίνη. Και σε δύο βδομάδες θα μου έρθει και περίοδος και θα ξεκινήσουμε κύκλο με serpafar για να κάνουμε και σπερματεγχυση. Μου λέει ότι στο δημόσιο θα χρεωθουμε πολύ λιγότερα λεφτά. 

Επίσης μου είπε ότι οι 3 κύκλοι serpafar που έκανα, μου έδειναν πολύ μικρή δόση για αυτό έκανα μόνο ένα ωάριο. Να μην κάνω λέει ενέσεις. Να πάρω μεγαλύτερη δόση και να πάμε για σπερματεγχυση. 

Οπότε κορίτσια σε δύο βδομάδες θα έχω πάρει χάπι για την προλακτινη και θα ξεκινάει ο κύκλος της σπερματεγχυσης

Γενικά μου είπε και πράγματα που συμβαίνουν και σε δημόσια και σε ιδιωτικά. Παντού βρωμιά υπάρχει. Αλλά αυτός μου φάνηκε ότι ήθελε να βοηθήσει εξάλλου δεν αποσκοπεί να βγάλει λεφτά γιατί είναι δωρεάν και στην ουσία μας ''λυπηθηκε '' ότι είμαστε νέοι και να ταλαιπωρουμαστε. 

 

 

 

Συγνώμη για την ερώτηση, αν επιτρέπεται τι δόση επερνες; Εγώ επερνα ένα για πέντε μέρες; Τώρα ξεκίνησα κι εγώ θεραπεία με serpafar

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Maroulita! Τις βρήκα fertilimax λέγονται κ τις βρίσκεις σε πολλά on line φαρμακεία. Τοτε θυμάμαι έκαναν 90 ευρώ το κουτί... Ένα σωρό λεφτά δλδ αλλά είχα πει θα το κάνω κ ό,τι γίνει 

Ευχαριστώ πολύ!!! 🥰 Άρχισα και γώ βιταμίνες αλλά τις pregnacare. Μεσα στη βδομάδα θα πάω να κάνω εξετάσεις να δω που βρισκόμαστε γιατί αρχές του μήνα λέω να ξεκινήσουμε 2η διέγερση αν είναι όλα καλά! 
Φιλια στο μωράκι σου!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Mimi26 μου μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου.... Κ εμένα όταν έχασα το πρώτο μου μωράκι κάποιοι δεν ήθελαν να μάθω την εγκυμοσύνη τους μέχρι τον πέμπτο 🙄 για να μην γρουσουζεύω την ευτυχία τους λόγω της δικής μου πίκρας (έτσι το έβλεπαν) Μην δίνεις σημασία κοπέλα μου

Ειλικρινά το ανακοίνωσε σε όλες και σε εμένα δεν το είπε κανείς.... Δηλαδή τι μπορεί να ευχομουν ; Τι μπορεί να σκέφτηκε ; Δεν θα φανεί ;

Οτι σε φάση δεν μου το είπε και καλά μην πικραθω; Χαχααααχααχαχχααα ούτε καν .

Μου έχει κακοφανει πάρα πολύ κ γενικά ξενέρωσα στη δουλειά.

Τόσο καιρό μου έκοψαν ώρες γιατί και καλά μη τυχόν εμένα έγκυος και τα έδιναν όλα σε εκείνη τη κοπέλα ...

Θέλω να φύγω να σταματήσω... Δεν θέλω τίποτα τοξικό πια.

Αυτή τη βδομάδα έχω λάβει πολύ τοξικότητα κ από άτομα του περιβάλλοντός μου το ίδιο... Για να μην λέμε μόνο για τους άλλους κορίτσια. Ακόμη κ από οικογενειακά μου άτομα έλαβα αρνητικο αίσθημα.

Δεν θέλω να το πω καν.... Θα πάω με τον σύντροφό μου θα προσπαθήσω και δεν θα πω τίποτα σε κανένα....να το περάσω μονη μου όλο αυτό ....

Μετανοιωσα που ξέρουν κάποια άτομα.....

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ο μικρουλης μας είναι 4 ετων!!!! Ειναι τρομερος!!! 💗💗💗Πετάει ατακες και μας αφηνει αφωνους!!!!! Αργησε λιγο να μιλησει αλλα τωρα παει η γλωσσα του ροδανι!!! Τετραπερατος!!! Εχει πλακα γτ ερχεται το πρωι να με ξυπνησει και δεν καταλαβαινω Χριστο!!! 😂😂😂 Οταν αποφασιζω να σηκωθω, χοροπηδαει!!! 

Να σας ζήσει!! Σε αυτή την ηλικία έχουν πολύ πλάκα και είναι και γλυκές 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ειλικρινά το ανακοίνωσε σε όλες και σε εμένα δεν το είπε κανείς.... Δηλαδή τι μπορεί να ευχομουν ; Τι μπορεί να σκέφτηκε ; Δεν θα φανεί ;

Οτι σε φάση δεν μου το είπε και καλά μην πικραθω; Χαχααααχααχαχχααα ούτε καν .

Μου έχει κακοφανει πάρα πολύ κ γενικά ξενέρωσα στη δουλειά.

Τόσο καιρό μου έκοψαν ώρες γιατί και καλά μη τυχόν εμένα έγκυος και τα έδιναν όλα σε εκείνη τη κοπέλα ...

Θέλω να φύγω να σταματήσω... Δεν θέλω τίποτα τοξικό πια.

Αυτή τη βδομάδα έχω λάβει πολύ τοξικότητα κ από άτομα του περιβάλλοντός μου το ίδιο... Για να μην λέμε μόνο για τους άλλους κορίτσια. Ακόμη κ από οικογενειακά μου άτομα έλαβα αρνητικο αίσθημα.

Δεν θέλω να το πω καν.... Θα πάω με τον σύντροφό μου θα προσπαθήσω και δεν θα πω τίποτα σε κανένα....να το περάσω μονη μου όλο αυτό ....

Μετανοιωσα που ξέρουν κάποια άτομα.....

 

 

 

 

Να μην το πεις κορίτσι μου αν έτσι είσαι πιο ήρεμη... ότι σε κάνει να νιώθεις καλά!! Μην χαλάς την ψυχολογία σου, είναι πολύ σημαντικό σε αυτή τη φάση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Χαιρομαι που για σενα πηγαν ολα καλα και παιρνω ελπιδα. Για μενα το μεγαλο αγχος εκτος απο προβλημα ανδρα μου, ειναι να μην βγαλω νεα ινιμυωματα σε κακη θεση γιατι εκει θα χρειαστω χειρουργειο. 

Οπως και να εχει πρεπει να διαχειριστω αγχος και αο Δευτερα ξεκιναω συνεδριες. Γενικα ειχα αρκετα ενδιαφεροντα και εκτος δουλειας και θα προσπαθησω να επιστρεψω σε αυτα γιατι δεν θα μπορεσω να ανταπεξελθω την  επομενη περιοδο που θα ειναι δυσκολη σιγουρα. Ελπιζω να πανε ολα καλα και παλι σε ευχαριστω💗

Αχ και εγώ έκανα επέμβαση ένα και μου βγήκε δεύτερο μικρό αμετακίνητο σε κακή θέση! Αυτό με τα ινομυωματα είναι το μεγαλύτερο άγχος μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Να μην το πεις κορίτσι μου αν έτσι είσαι πιο ήρεμη... ότι σε κάνει να νιώθεις καλά!! Μην χαλάς την ψυχολογία σου, είναι πολύσημαντικό σε αυτή τη φάση 

Ναι αυτό θα κάνω..... Αλλά δύο χάπια μου έμειναν και μετα θα αδιαθετήσω!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Matsi είπε:

Συγνώμη για την ερώτηση, αν επιτρέπεται τι δόση επερνες; Εγώ επερνα ένα για πέντε μέρες; Τώρα ξεκίνησα κι εγώ θεραπεία με serpafar

Έπαιρνα 2 την μέρα για 5 μέρες. Αλλά τώρα εκεί στο δημόσιο θα κάνω θεραπεία για να προχωρήσουμε σε σπερματεγχυση, με 4 την μέρα για 5 μέρες

1 εχω ακούσει ότι είναι λίγο. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Ειλικρινά το ανακοίνωσε σε όλες και σε εμένα δεν το είπε κανείς.... Δηλαδή τι μπορεί να ευχομουν ; Τι μπορεί να σκέφτηκε ; Δεν θα φανεί ;

Οτι σε φάση δεν μου το είπε και καλά μην πικραθω; Χαχααααχααχαχχααα ούτε καν .

Μου έχει κακοφανει πάρα πολύ κ γενικά ξενέρωσα στη δουλειά.

Τόσο καιρό μου έκοψαν ώρες γιατί και καλά μη τυχόν εμένα έγκυος και τα έδιναν όλα σε εκείνη τη κοπέλα ...

Θέλω να φύγω να σταματήσω... Δεν θέλω τίποτα τοξικό πια.

Αυτή τη βδομάδα έχω λάβει πολύ τοξικότητα κ από άτομα του περιβάλλοντός μου το ίδιο... Για να μην λέμε μόνο για τους άλλους κορίτσια. Ακόμη κ από οικογενειακά μου άτομα έλαβα αρνητικο αίσθημα.

Δεν θέλω να το πω καν.... Θα πάω με τον σύντροφό μου θα προσπαθήσω και δεν θα πω τίποτα σε κανένα....να το περάσω μονη μου όλο αυτό ....

Μετανοιωσα που ξέρουν κάποια άτομα.....

 

 

 

 

Καλημερα κοριτσι μου.

Διαβασα αυτο που συνεβη στη δουλεια σου και εχεις δικιο να αισθανεσαι απογοητευμενη, δεν ηταν ωραιο αυτο που συνεβη - χωρις να γνωριζω βεβαια με τι προθεση εγινε απ' την κοπελα. Ομως δεν ηταν ωραιο σιγουρα.  Να το πεις μονο σε οσους θεωρεις οτι θα σε βοηθησουν και θα σε ενθαρυνουν, οπως εγραψε και η Froufro το πιο σημαντικο σε αυτη τη φαση ειναι να αισθανεσαι εσυ καλα.  Να επικεντρωσεις ολες τις δυναμεις σου και την ενεργεια σου στην προσπαθεια σου. Καλη επιτυχια κοριτσι μου μεσα απτην καρδιαμου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Αχ και εγώ έκανα επέμβαση ένα και μου βγήκε δεύτερο μικρό αμετακίνητο σε κακή θέση! Αυτό με τα ινομυωματα είναι το μεγαλύτερο άγχος μου. 

Καταλαβαινω κι εμενα αυτο με εχει αγχωσει αρκετα σε καταλαβαινω. Ας ελπισουμε να μην εχουμε καινουρια!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Princess28:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:01/04/22 κοριτσακι

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶

Froufro:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:04/02/22

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ 

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μαρία Δημήτρης:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ

 
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita?                                                                                    

Lacostaki:18/11

Ntinaki83:?

Mimi26:17/11

 misofeggaro:? 

Ευάγγελος τ:? 

evaioan:08/12

Αννι:20/09                                   

Heart:? 

Antonia2:10/11

Hopemumtobe:14/10

Αννια27:? 

 Litsadi:? 

Κατεριναπαπ:14/10

Raf123 :02/12

Tina21:13/10

babyblue94:25/11

Maimoudaki92 :15/11

Canlib:13/11

Nandia:28/11

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, εγω ξύπνησα με πόνους από περίοδο, τώρα είμαι ξάπλα και κουκουλωμενη και βλέπω τηλεόραση, καμένη μέρα Μου φαίνεται θα είναι η σημερινή, ίσως το απόγευμα να πάμε σε ένα μοναστήρι, σε έναν παπουλι ο οποίος λένε ότι είναι διορατικος, να φανταστείτε πως μου έχει πει πράγματα για εμάς τα οποία δεν τα ήξερε.. γενικά τον επισκέπτομαστε, του πηγαίνουμε πράγματα, ο άντρας μου τον βοηθάει στο θερμοκήπιο του και για εμένα είναι ο ψυχολόγος μου! 

 

@Mimi26κοριτσάκι μου, είσαι στην τελική ευθεία, μην δίνεις σημασία σε τέτοια πραγματικά, αφού έγιναν δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω! Πρέπει να κοιτάξεις τον εαυτό σου.. να μιλάς σε αυτούς που σε κάνουν να νιώθεις καλά, αν νιώθεις οτι δεν θέλεις να μοιραστείς τπτ αλλο απο εδω και πέρα, άκου το συναίσθημα σου, για να νιώσεις καλύτερα! 

@Lacostaki κοριτσι μου, μου ήρθε περίοδος Εχθές,  όσο αφορά το πινακακι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εγω ξύπνησα με πόνους από περίοδο, τώρα είμαι ξάπλα και κουκουλωμενη και βλέπω τηλεόραση, καμένη μέρα Μου φαίνεται θα είναι η σημερινή, ίσως το απόγευμα να πάμε σε ένα μοναστήρι, σε έναν παπουλι ο οποίος λένε ότι είναι διορατικος, να φανταστείτε πως μου έχει πει πράγματα για εμάς τα οποία δεν τα ήξερε.. γενικά τον επισκέπτομαστε, του πηγαίνουμε πράγματα, ο άντρας μου τον βοηθάει στο θερμοκήπιο του και για εμένα είναι ο ψυχολόγος μου! 

 

@Mimi26κοριτσάκι μου, είσαι στην τελική ευθεία, μην δίνεις σημασία σε τέτοια πραγματικά, αφού έγιναν δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω! Πρέπει να κοιτάξεις τον εαυτό σου.. να μιλάς σε αυτούς που σε κάνουν να νιώθεις καλά, αν νιώθεις οτι δεν θέλεις να μοιραστείς τπτ αλλο απο εδω και πέρα, άκου το συναίσθημα σου, για να νιώσεις καλύτερα! 

@Lacostaki κοριτσι μου, μου ήρθε περίοδος Εχθές,  όσο αφορά το πινακακι.. 

Καλη χαλαρωση💗 Παρολο πουμου αρεσουν πολυ βολτες και τα ταξιδια,  τις λατρευω και τις ημερες στο κρεβατιι χρειαζεται και αυτο. Καλη Κυριακη και ελπιζω να εμπνευστεις και απο την επισκεψη σας στο μοναστηρι💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! 🥰 Άρχισα και γώ βιταμίνες αλλά τις pregnacare. Μεσα στη βδομάδα θα πάω να κάνω εξετάσεις να δω που βρισκόμαστε γιατί αρχές του μήνα λέω να ξεκινήσουμε 2η διέγερση αν είναι όλα καλά! 
Φιλια στο μωράκι σου!! ❤️

Αυτές είναι καλες, εμένα οι αιματολογικες έδειξαν υψηλά νούμερα σε βιταμίνες μετά από δύο μήνες που τις παίρνω ενώ ήταν χαμηλή η τιμή τους πριν τις ξεκινήσω. Παίρνω 1 την ημέρα μετά το γεύμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Αυτές είναι καλες, εμένα οι αιματολογικες έδειξαν υψηλά νούμερα σε βιταμίνες μετά από δύο μήνες που τις παίρνω ενώ ήταν χαμηλή η τιμή τους πριν τις ξεκινήσω. Παίρνω 1 την ημέρα μετά το γεύμα. 

Κοριτσιαεχω σκεφτει κι εγω να παρω pregnacare αλλα επειδη παιρνω και φυλλικο οξυ και βιταμινη d φοβαμαι μην παθω overdose χαχα Λεω να ξεκινησω και βιταμινη E.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσιαεχω σκεφτει κι εγω να παρω pregnacare αλλα επειδη παιρνω και φυλλικο οξυ και βιταμινη d φοβαμαι μην παθω overdose χαχα Λεω να ξεκινησω και βιταμινη E.

Προσωπικά επειδή έπαιρνα φυλλικο και d3 πριν ξεκινήσω τις pregnacare όταν τις ξεκίνησα τα έκοψα τα άλλα γιατί φυλλικο και d3 έχουν οι pregnacare. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά ❤️❤️

Να σου πω και εγώ έχω την τάση να μοιράζομαι αυτά που με απασχολούν στη δουλειά... είχα λοιπόν μια συνάδερφο που δεν έλεγε τίποτα... σου συμπαραστεκοταν αλλά όλα τα δικά της τα μάθαινα από άλλους στη δουλειά. Το αποτέλεσμα ήταν να απομακρυνθουμε και κάποια στιγμή που της συνέβη κάτι για το οποίο θα μπορούσα με τις γνώσεις μου να την βοηθήσω δεν έχει μούτρα να με πάρει τηλέφωνο, και πάλι από άλλους στη δουλειά το έμαθα. Το αποκορύφωμα είναι που είχε πει και στους άλλους να μη μου λένε τα δικά της και όταν έφυγε από τη δουλειά και πήγε αλλού ήρθαν όλοι αυτοί οι άλλοι από το γραφείο μου και μου τα ξεφουρνισαν όλα. Έκρυβε ότι κάνει μεταπτυχιακό, ότι είχε ένα φίλο που το πήγαιναν σοβαρά μέχρι και ότι θα άλλαζε δουλειά μου το ανακοίνωσε τη μέρα που θα έφευγε. Για να τα κάνει όλα κρυφά έλειπε ώρες από το γραφείο και ο ανώτερος μας την είχε για κοπανατζου και δεν την εκτιμούσε καθόλου. Δεν είναι να λυπάσαι με τέτοιους ανθρώπους κακό στον εαυτό τους κάνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulita! Απλά μια διευκρίνηση. Οι pregnacare είναι σαφώς πολύ καλες αλλά είναι περισσότερο σαν προετοιμασία για εγκυμοσύνη. Σε φτιάχνουν από άποψη βιταμινών. Αυτές που λέω εγώ έχουν μέσα dhea μια ουσία που λέγεται ότι βελτιώνει την ποιότητα των ωαρίων. Μου τις έδωσε ο γυναικολογος, δεν τις σκέφτηκα μόνη μου δλδ... Εγώ είδα μεγάλη διαφορά στο αποτέλεσμα της διέγερσης.

Μία συμβουλή μου πάντως είναι να κάνεις υπέρηχο την 1η μέρα να δεις που βρίσκεσαι από άποψη κατάβολών ωαρίων (δλδ πόσα έχουν μέσα οι ωοθήκες από μόνες τους) κ μόνο αν δεις κάτι καλό να πάρεις ενέσεις. Εγω φαντάσου είχα ραντεβού για έλεγχο 4η μέρα κύκλου (είχε μεσολαβήσει σκ) είδαμε ξαφνικά 22 ωάρια κ ενώ δεν ήταν στο πρόγραμμα έκανα διέγερση επιτόπου. Ευτυχώς είχα περίσσευμα φαρμάκων κ ξεκίνησα. Από αυτή τη διέγερση πήρα βλαστοκυστες κ έχω τώρα τη μικρή. Επίσης @Mimi26να σου πω ότι ήταν να κάνω ετ τα 2 έμβρυα που είχα από την 1η διέγερση, έπεσε η μέρα της ετ ανήμερα Χριστούγεννα κ φυσικά ακυρώθηκε. Κ έλεγα τοτε οχ ρε γαμωτο ατυχία! Πάω τον επόμενο κύκλο για να κάνω ετ, πάω για τον έλεγχο όπως έγραψα παραπάνω κ αντί για ετ βρέθηκα αλλού κ όπως είπα πέτυχε. Θέλω να πω μη σκας για τις αναβολές πολλές φορές είναι για καλό μας!

Για το θέμα της δουλειάς που έγραψες πριν, μήπως η κοπέλα δεν ήθελε να σε πίκρανει; το λέω γιατί κ γω όταν εμεινα έγκυος το είπα τελευταία σε καλή φίλη που ήξερα ότι παλεύει χρόνια γιατί δεν ήθελα να νιώσει αυτό το τσίμπημα κ την στενοχώρια  κ όχι για μένα προσωπικά, αλλά αυτό το γιατί όχι κ γω... Που εγώ το είχα νιώσει άπειρες φορές κ δεν ήθελα να το κάνω σε άλλη... Φυσικά ίσως απλά να είναι παράξενη κ να έχεις δίκιο. Πάντως όταν το πήρα απόφαση να μιλήσω στη φίλη μου μόλις είχε πάρει θετικό τεστ μετά από 10 χρόνια!!! Κ έτσι η χαρά μας ήταν διπλή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου!!! Νέα απο τον μπαμπά της μπουμπούς μου. Μου έγραψε σε μήνυμα ότι δε θέλει να έχει καμία σχέση. Του έχω ζητήσει πολλές φορές να βρεθούμε αλλά φαίνεται πως δεν έχει τ' @@@δια να με αντιμετωπίσει απο κοντά. Την Παρασκευή θα πάω να τον βρω εκεί που δουλεύει. Πραγματικά κατάφερε να με εκνευρίσει πάρα πολύ! Μάλλον ήρθε η ώρα να δει και το άλλο μου πρόσωπο! Το Σάββατο έχει και τα γενέθλια του κι έχω σκοπό να του τα κάνω αξέχαστα!
    • Εγώ πάντως κορίτσια μου σας είπα πως μόνο απο το λόξυγγα καταλαβαίνω πια που είναι τι. Έχει δυναμώσει πολύ και οι μπουνίτσες με τις κλωτσιές μου φαίνονται το ίδιο.  Σε άλλα νέα... 2ο άσχημο βράδυ στη σειρά... Η αυπνία χτυπάει κόκκινο! Κι είχα και πολύ κουραστική μέρα σήμερα... Τι άλλο να κάνω η δόλια μάνα to be;;;
    • Κορίτσια μου, χθες πήραμε τα αποτελέσματα της τροφοβλαστης. Ήταν πολύ καλα, δεν το φανταζόμουν πτι το μωρό δεν θα είναι καν φορέας. Είμαι πανευτυχής! Εύχομαι να πάνε όλα καλα μέχρι τέλους. Την προπερασμένη Τρίτη εκανα αυχενική διαφάνεια, pap a, τροφοβλαστη μαζί. Ήταν όλα καλα κ πήρα μια βαθιά ανάσα.  Ωστόσο από σμρ το βράδυ ξεκίνησε μια αιμορραγία χωρίς λόγο… τελοσπαντων, θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι αρνητικά.    ευχομαι σε όλες τα καλυτερα! Με το καλό όλα τα μωράκια κ χωρίς προβλήματα. kiddo  τι έγινε με τις δικές σου εξετάσεις; Οι υπόλοιπες πως είστε;
    • Τόνος λυπάμαι πολύ για ότι περνάς…το έχω περάσει κ ξέρω. Εύχομαι να επά έρθεις σύντομα κ με μια εγκυμοσύνη τελειομηνη!    για την ηλικία σου δεν συμφωνώ! Υπάρχουν κορίτσια στα 40 τους που δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα, όποτε έχεις καλή ηλικία. Θέλω να πω δεν είσαι μικρή, αλλά δεν είσαι κ μεγάλη. Όποτε μην σκέφτεσαι έτσι.  Ύπομονη για αύριο, θα είναι δύσκολη μέρα… Ευχομαι ευχάριστα το συντομότερο!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...