Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εντεροκκοκος και εξωσωματικη


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

Ετοιμάζομαι για εξωσωματική.εγω με πολυκυστικες ο σύντροφός μου χειρουργημένος από κιρσοκήλη.

Έχουμε ήδη βλαστοκυστες στην κατάψυξη.

Στην καλλιέργεια του φίλου μου έβγαλε e coli και εντεροκκοκο.

Πήρε αντιβίωση και ξανά έκανα καλλιεργεια κ έχει πάλι εντεροκκοκο.

Ξανά παίρνει τώρα αντιβίωση.

Η απορία μου :" εγώ έκανα σαλπιγγογραφια καθαρή.εκανα καλλιέργεια δύο φορές κολπικού καθαρή.πρεπει να κάνω κάτι άλλο;;;;; Πώς θα δω αν έχω ;;; Ο γιατρός έπρεπε να μου πει να κάνω κάτι ;;;;;;;;"

Γιατί έχουμε κάνει έλεγχο με εξετάσεις . Δεν έχω κάνει υστεροσκοπηση. Θεωρεί πως δεν πρέπει να κάνω ο γιατρός μου.

Αλλά έχουμεεγαλη απορία με το σύντροφό μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Ετοιμάζομαι για εξωσωματική.εγω με πολυκυστικες ο σύντροφός μου χειρουργημένος από κιρσοκήλη.

Έχουμε ήδη βλαστοκυστες στην κατάψυξη.

Στην καλλιέργεια του φίλου μου έβγαλε e coli και εντεροκκοκο.

Πήρε αντιβίωση και ξανά έκανα καλλιεργεια κ έχει πάλι εντεροκκοκο.

Ξανά παίρνει τώρα αντιβίωση.

Η απορία μου :" εγώ έκανα σαλπιγγογραφια καθαρή.εκανα καλλιέργεια δύο φορές κολπικού καθαρή.πρεπει να κάνω κάτι άλλο;;;;; Πώς θα δω αν έχω ;;; Ο γιατρός έπρεπε να μου πει να κάνω κάτι ;;;;;;;;"

Γιατί έχουμε κάνει έλεγχο με εξετάσεις . Δεν έχω κάνει υστεροσκοπηση. Θεωρεί πως δεν πρέπει να κάνω ο γιατρός μου.

Αλλά έχουμεεγαλη απορία με το σύντροφό μου!

Μάλλον εννοείς ετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορα εφόσον ήδη έχεις έμβρυα στην κατάψυξη. Έχουμε μιλήσει κ παρελθόν κ έχουμε ψιλό παρεξηγηθεί αλλά βλέπω ότι έχεις πολλά ερωτήματα που κατά συνέπεια θα σου δημιουργούν κ άγχος εφόσον δεν απαντώνται. Παρ όλα αυτά έχεις ερωτήσεις που μόνο ένας γιατρός μπορεί να σου απαντήσει σωστά κ εμπεριστατωμενα αφου δει το ιστορικό σου κ σε εξετάσει. Εμείς ότι κ να σου πούμε είναι εντελώς έμπειρικο κ μπορεί σε σενα να ειναι  αχρείαστο. Αν έχεις αμφιβολίες για το γιατρό σου ή δε σου απαντάει σε όλες τις απορίες ίσως πρέπει να βρεις κάποιον άλλον. Δε γίνεται να μπαίνεις σε μια διαδικασία όπως το να μείνεις έγκυος κ να μην εμπιστεύεσαι το γιατρό σου 100%. Σκέψου μόνο, που το απεύχομαι  ενα ενδεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα, πόσο πολύ θα τα βάλεις με τον εαυτό σου που προχωρήσες σε κάτι χωρίς να είσαι απόλυτα σίγουρη πως όλα γίνονται σωστά. Αυτά από εμένα. Ελπίζω να βοήθησα. Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...