Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Έπαιρνα από 2η μέρα του κύκλου για πέντε μέρες. Πρωί βράδυ ένα χάπι serpafar

Έχω Αλλάξει γιατρό. Απλά πηγαίνω και δοκιμάζω και εγώ 😒 ο πρώτος που με είχε ένα χρόνο στην επίβλεψη του, μου είχε δώσει inofert που μάλλον δεν κάνανε δουλεια και μου ξεκίνησε femara serpafar χωρίς καν να έχουμε κάνει εξετάσεις. Ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Και μετά από ένα χρόνο γύρισε να μας πει: Εξετάσεις έχουμε κάνει;; αν δεν ξέρει αυτός, ποιος ξέρει;. Για αυτό τον σταμάτησα. Μετά πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού. Και τώρα έχω μείνει στον τρίτο προς το παρών, μιας και βλέπω ότι ασχολείται και μας ψάχνει με εξετάσεις.....

Δεν έχω δει κάποιον ενδοκρινολόγο. Χθες που ρώτησα τον γιατρό αν χρειάζεται να πάω, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου έχουν βγει Καλές. Αν δεν βγαίνανε μου είχε πει ότι θα με έστελνε. Μου το είχε πει πριν τις δούμε  🤷‍♀️ αυτό το πράγμα να μην ξέρω ποιον να εμπιστευτώ είναι πολύ ψυχοφθόρο. Κρίμα να ταλαιπωρουμαστε ολοι ετσι επειδη απλα θελουμε το φυσιολογικό να φέρουμε μια ζωη στον κόσμο. Και κάποιοι να πατάνε πάνω σε αυτό και να μας τρώνε λεφτά.

Αχ βρε κορίτσια είναι πολύ μεγάλη υπόθεση να βρεις γιατρό να νιώθεις ότι σε ακούει κ συμπάσχει!!! Όσο για αυτό το κόλλημα των περισσότερων γιατρών να σε αποτρέπουν να ψάξεις κάτι παραπέρα από αυτό που λένε οι ίδιοι με εκνευρίζει πάρα πολύ!! Εγώ είμαι της άποψης αν θες να πας σε ενδοκρινολόγο για να νιώσεις σίγουρη ότι έχεις κάνει όλα όσα πρέπει, τότε να το κάνεις, κ ας έχει δίκιο ο γυναικολόγος που είπε ότι δεν χρειάζεται.... Είναι σαν να πάω σε παθολόγο κ να του λέω έχω κάποια τσιμπήματα στην καρδιά, μήπως να πήγαινα κ σε έναν καρδιολόγο? Κ να μου λέει αφού οι αιματολογικές σου είναι εντάξει από χοληστερίνη τότε δεν χρειάζεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα Παρασκευούλα σήμερα άντε να με το καλό να έρθει το Σαββατοκύριακο ❤️ κορίτσια εγώ τελικά με το πόδι μου χρειάζομαι επέμβαση έχω πάρει διάφορες γνώμες αλλά επειδή λόγω των ορμονών ενδέχεται να χειροτερεύσει αποφάσισε να κάνω συντηρητική θεραπεία και παρακολούθηση για εννέα μήνες σε περίπτωση που μείνω έγκυος και να το κάνω μετά αλλά μου έβαλε πολύ χέρι ο γιατρός του τύπου να μην ανεβοκατεβαίνω σκάλες να κάθομαι ήσυχα να σταματήσω τις έντονες δραστηριότητες και να κάνω κάποιες ενέσεις με υαλουρονικό για ενυδάτωση στην άρθρωση και να μη χειρουργηθώ ακόμα σήμερα ξεκινάω προγεστερόνη για να προκαλέσω περίοδο 🙏🙏🙏

Άντε με το καλό κορίτσι μου! Ένα ένα να μπαίνει σε σειρά! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Έπαιρνα από 2η μέρα του κύκλου για πέντε μέρες. Πρωί βράδυ ένα χάπι serpafar

Έχω Αλλάξει γιατρό. Απλά πηγαίνω και δοκιμάζω και εγώ 😒 ο πρώτος που με είχε ένα χρόνο στην επίβλεψη του, μου είχε δώσει inofert που μάλλον δεν κάνανε δουλεια και μου ξεκίνησε femara serpafar χωρίς καν να έχουμε κάνει εξετάσεις. Ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Και μετά από ένα χρόνο γύρισε να μας πει: Εξετάσεις έχουμε κάνει;; αν δεν ξέρει αυτός, ποιος ξέρει;. Για αυτό τον σταμάτησα. Μετά πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού. Και τώρα έχω μείνει στον τρίτο προς το παρών, μιας και βλέπω ότι ασχολείται και μας ψάχνει με εξετάσεις.....

Δεν έχω δει κάποιον ενδοκρινολόγο. Χθες που ρώτησα τον γιατρό αν χρειάζεται να πάω, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου έχουν βγει Καλές. Αν δεν βγαίνανε μου είχε πει ότι θα με έστελνε. Μου το είχε πει πριν τις δούμε  🤷‍♀️ αυτό το πράγμα να μην ξέρω ποιον να εμπιστευτώ είναι πολύ ψυχοφθόρο. Κρίμα να ταλαιπωρουμαστε ολοι ετσι επειδη απλα θελουμε το φυσιολογικό να φέρουμε μια ζωη στον κόσμο. Και κάποιοι να πατάνε πάνω σε αυτό και να μας τρώνε λεφτά.

Συμφωνώ με την ταλαιπωρία δυστυχώς δεν ξέρω γιατί (μάλλον για τα λεφτά) οι γιατροί μας φέρνουν από την μια εξέταση στην άλλην αλλά το χειρότερο είναι να μην σε βάζουν στις εξετάσεις από την αρχή και  να αρχίζουν να κάνουν διάφορες διαδικασίες φουσκώνουν και τα μυαλά μας ότι θα πιασουν και στο τελος υπάρχουν πρόβληματα που έπρεπε να λυθούν για να προχωρήσεις στην ανάλογη διαδικασία! Και μετά ξανά από την αρχή όλο αυτό είναι χειρότερο και πιο ψυχοφθόρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Έπαιρνα από 2η μέρα του κύκλου για πέντε μέρες. Πρωί βράδυ ένα χάπι serpafar

Έχω Αλλάξει γιατρό. Απλά πηγαίνω και δοκιμάζω και εγώ 😒 ο πρώτος που με είχε ένα χρόνο στην επίβλεψη του, μου είχε δώσει inofert που μάλλον δεν κάνανε δουλεια και μου ξεκίνησε femara serpafar χωρίς καν να έχουμε κάνει εξετάσεις. Ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Και μετά από ένα χρόνο γύρισε να μας πει: Εξετάσεις έχουμε κάνει;; αν δεν ξέρει αυτός, ποιος ξέρει;. Για αυτό τον σταμάτησα. Μετά πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού. Και τώρα έχω μείνει στον τρίτο προς το παρών, μιας και βλέπω ότι ασχολείται και μας ψάχνει με εξετάσεις.....

Δεν έχω δει κάποιον ενδοκρινολόγο. Χθες που ρώτησα τον γιατρό αν χρειάζεται να πάω, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου έχουν βγει Καλές. Αν δεν βγαίνανε μου είχε πει ότι θα με έστελνε. Μου το είχε πει πριν τις δούμε  🤷‍♀️ αυτό το πράγμα να μην ξέρω ποιον να εμπιστευτώ είναι πολύ ψυχοφθόρο. Κρίμα να ταλαιπωρουμαστε ολοι ετσι επειδη απλα θελουμε το φυσιολογικό να φέρουμε μια ζωη στον κόσμο. Και κάποιοι να πατάνε πάνω σε αυτό και να μας τρώνε λεφτά.

Ακριβώς κοριτσάκι μου, δύσκολα πετυχαίνεις γιατρό-άνθρωπο!  

Εγω θα σου πω το εξής,  ο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου είναι άριστο, παρόλα αυτά άκουσα τσ κορίτσια της εξωσωματικής και έκλεισα ραντεβού σε εξειδικευμένο Ουρολογο, δεν με παρέπεμψε ο γιατρός μου,  δική μου απόφαση ήταν,  οσο για τις πολιτιστικές και εγώ εχω και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν εχω το σύνδρομο η απλά εικόνα, ωστόσο θα κλείσω και σε εξειδικευμένο Ενδοκρινολογο, εφόσον δω τον εξωσωματιστη μου πρώτα και μου δώσει εξετάσεις, για να αποφύγω να κάνω διπλές εξετάσεις,  διαφορετικά είδη θα με είχε δει και Ενδοκρινολογος εξειδικευμένος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Για αρχή δεν είσαι σίγουρη για την ολιγισπερμια, γνώμη μου είναι να ξανά κάνει εξετάσεις σε ειδικό κέντρο, τα κορίτσια στην Αθήνα ξέρουν καλύτερα 

Ναι έχω κλείσει ήδη για την δευτερα να κάνουμε αλλη μια για να σιγουρευτούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα Παρασκευούλα σήμερα άντε να με το καλό να έρθει το Σαββατοκύριακο ❤️ κορίτσια εγώ τελικά με το πόδι μου χρειάζομαι επέμβαση έχω πάρει διάφορες γνώμες αλλά επειδή λόγω των ορμονών ενδέχεται να χειροτερεύσει αποφάσισε να κάνω συντηρητική θεραπεία και παρακολούθηση για εννέα μήνες σε περίπτωση που μείνω έγκυος και να το κάνω μετά αλλά μου έβαλε πολύ χέρι ο γιατρός του τύπου να μην ανεβοκατεβαίνω σκάλες να κάθομαι ήσυχα να σταματήσω τις έντονες δραστηριότητες και να κάνω κάποιες ενέσεις με υαλουρονικό για ενυδάτωση στην άρθρωση και να μη χειρουργηθώ ακόμα σήμερα ξεκινάω προγεστερόνη για να προκαλέσω περίοδο 🙏🙏🙏

Κορίτσι μου είμαστε μαζί σου,  όλα καλά θα πάνε με το καλό να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου, ολα καλά θα πάνε πρώτα ο Θεός!!!💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Φαντάζεστε να πάθω και εγώ τέτοιο σοκ στις 26 του μήνα? Τουλάχιστον θα βρούμε το πρόβλημα!! Κορίτσια μου εγώ σήμερα είπα 3 φορές οτι μου ήρθε και τις 3 φορές ηταν υγρά.. ήρθα σπιτι έκανα δουλειες και ο άντρας μου, μου έλεγε παρατα τα μην κάνεις τπτ λες και είμαι έγκυος μου συμπεριφέρεται 😂😂😂 καλέ ωραια θα περάσω στην εγκυμοσύνη μου 😂😂 παρόλα αυτά μέτρησα τη θερμοκρασία μου 37.1.. καθόλου περίεργο να αδιαθετησω αύριο, εφόσον κάθε μήνα και κατι το διαφορετικό συμβαίνει,  δεν με εκπλήσσει τπτ, η συνέχεια γνωστή πλεον θα ρίξω το κλάμα μου μετα ύπνο και μια καινούργια μερα ξημερώνει!!! Κατα τα άλλα η ζωή συνεχίζεται με τις ανηφόρες τής!! 

Πάντως το έγλειψα το σπίτι ώστε σκ να μην εχω δουλειες, να βγω μαγαζιά καφέδες κτλπ.. 

Καλημέρα εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη με όσα λες!!! Με το ότι έχεις καθυστέρηση δηλαδή και νιώθεις ότι σου έρχεται αλλά έχεις υγρά…την θερμοκρασία δεν την μετράω καν🤣ούτως ή άλλως αποτι είδα τη μετράς απόγευμα ενώ λένε πρωί πριν καν σηκωθείς από το κρεβάτι..όχι ότι πάλι μου λέει κάτι θεωρώ ότι υπάρχουν πολύ πιο αξιόπιστα συμπτώματα!! Η θερμοκρασία μπορεί να ανεβοκατεβαίνει και για άλλους λόγους, η καθυστέρηση όμως;;; 😉😉😉

Άντε καλέ κάνε ένα τεστάκι θα μας σκάσεις!!! 😍

Ααα επίσης κι εγώ είχα τσιμπήματα στο στήθος και δε μπορούσα πολύ να το ακουμπήσω, αφού ανακάλυπτα ότι είμαι εγκυος βέβαια κ τις δύο φορές, πριν το ανακαλύψω είχα μόνο υγρά και καθυστέρηση κ κάτι χαμηλά πονάκια που δεν έδινα βάση, για μένα που είχα πολύ σταθερό κύκλο η καθυστέρηση είναι το πιο σημαντικό😍😍 Αχχ πιστεύω πολύ ότι είσαι κι εσύ εγκυούλα, απορώ πώς κρατιέσαι!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω η κιρσοκιλη φαίνεται κ από ψηλάφηση ή μόνο με την εξέταση;; 
 

Εγώ χωρις να είμαι ειδικός απλά μόνο με τις γνώσεις μου και χωρις να έχω κάποια εμπειρία, σπερματέγχυση δεν θα έπρεπε να γίνεται αν το σπερματοζωαριο είναι καλό; Συγγνώμη που ρωτάω απλά για να δω τι λένε οι γιατροί. Στην σπερματέγχυση γίνεται επεξεργασία στα σπερματοζωάρια; 

Από ότι μου έχουν πει.... Και έχω διαβάσει. Παίρνουν πολύ ποσότητα σε συγκέντρωση σπέρματος ανά ένα μιλιγκραμ και βάζουν και ένα ειδικό υγρό που τα βοηθάει στο κολύμπι οποτε και στην κινητικότητα. Λένε ότι ενδεικνεται όταν είναι λιγο αδυναμο. Γιατι αν είναι δυνατό κάτι άλλο συμβαίνει που δεν γίνεται η σύλληψη.  Στην Ουσία λέει το βάζει με καθετήρα μέσα στην μητρα και μετά είναι διπλα στις σάλπιγγες, του γλυτώνει τις δύσκολες διαδρομές του τραχηλου κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα Παρασκευούλα σήμερα άντε να με το καλό να έρθει το Σαββατοκύριακο ❤️ κορίτσια εγώ τελικά με το πόδι μου χρειάζομαι επέμβαση έχω πάρει διάφορες γνώμες αλλά επειδή λόγω των ορμονών ενδέχεται να χειροτερεύσει αποφάσισε να κάνω συντηρητική θεραπεία και παρακολούθηση για εννέα μήνες σε περίπτωση που μείνω έγκυος και να το κάνω μετά αλλά μου έβαλε πολύ χέρι ο γιατρός του τύπου να μην ανεβοκατεβαίνω σκάλες να κάθομαι ήσυχα να σταματήσω τις έντονες δραστηριότητες και να κάνω κάποιες ενέσεις με υαλουρονικό για ενυδάτωση στην άρθρωση και να μη χειρουργηθώ ακόμα σήμερα ξεκινάω προγεστερόνη για να προκαλέσω περίοδο 🙏🙏🙏

Μπράβο κορίτσι μου, όλα καλά θα πάνε!! Ξεκινάτε εξωσωματική δηλαδή;; 💞

Με το πόδι να προσέχεις, αφού είναι τόσο σοβαρό εγώ θα αγχωνόμουν λίγο να μην κάνω την επέμβαση για ένα χρόνο, αλλά κάνε ό,τι σου είπε ο γιατρός σου για να το προσέχεις αυτούς τους μήνες!!🙏 Και παράλληλα αφού θέλει μήνες για να κλείσεις ραντεβού για την επέμβαση στο δημόσιο, ασχολήσου με αυτό και κλείσε ραντεβού αφού γεννήσεις να το κάνεις, για να γλιτώσετε και τα 2χιλιαρικα αν πήγαινες ιδιωτικά!! Δε μας περισσεύουν τώρα θα έχεις έξοδα για μωρουδιακά🍼🥰🎀👶🌸❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η iriana είπε:

ναι έχω διαβάσει κι εγώ ότι δεν ειναι αξιόπιστος τρόπος, όμως ίσως δίνει κάποια πληροφορία ή κάποια ένδειξη! σε ευχαριστώ για την απάντηση! εσύ είσαι έγκυος τώρα κορίτσι μου?? με το καλό!!! μοίρασέ μας λίγη θετική ενέργεια!!!

Ναι ρε παιδί μου είναι ένας παράγοντας η θερμοκρασία που διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό. 

Ναιιιι είμαι εγκυουλα την Κυριακή μπαίνω στις 16 εβδομάδες!!! Μόλις το έβγαλα από το μυαλό μου και είπαμε να το αφήσουμε για λίγο τον επόμενο μήνα μάθαμε ότι είμαι έγκυος!!! Είχαμε μήνες που κάναμε κάθε μέρα σεξ, άλλους που κάναμε μέρα παρά μέρα τον Ιούλιο  λόγω των εργασιών μας δεν μας έμενε χρόνος και διάθεση και ειλικρινά είχαμε κάνει πέντε φορές σεξ και όταν δεν μου ήρθε περίοδος και έκανα το τέστ και βγήκε θετικό δεν το πιστεύαμε!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Δυστυχώς οι γιατροί δεν τα ξέρουν όλα, ή μπορεί ακόμα και σε αυτά που ξέρουν να έχουν απαρχαιωμένες απόψεις, να μην μελετούν τις νέες έρευνες κτλ... Φυσικά υπάρχουν και λαμπροί επιστήμονες! Θέλει ψάξιμο και κριτική σκέψη! Και φυσικά εμείς οι ίδιες να κάνουμε το καλύτερο για τον εαυτό μας!

@babyblue94κορίτσι μου κι εμένα αυτό που φαίνεται το πιο ορθό. Λογικά θα στο είπε γιατί θα είχε και άλλες ενδείξεις σύμφωνα με τις εξετάσεις σας..

 

Ναι μου πέρασε και εμένα από το μυαλό για ενδοκρινολόγο. Απλά είπα να τα κάνω βήμα βήμα γιατί αυτόν τον χρόνο έχω δώσει κοντά 1000€ χωρίς να έχω ξεκινήσει καν σπερματεγχυσεις κτλ

Έχετε κάποιον ενδοκρινολογο-άνθρωπο να μπορώ να βάλω μια άκρη ;;😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι ρε παιδί μου είναι ένας παράγοντας η θερμοκρασία που διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό. 

Ναιιιι είμαι εγκυουλα την Κυριακή μπαίνω στις 16 εβδομάδες!!! Μόλις το έβγαλα από το μυαλό μου και είπαμε να το αφήσουμε για λίγο τον επόμενο μήνα μάθαμε ότι είμαι έγκυος!!! Είχαμε μήνες που κάναμε κάθε μέρα σεξ, άλλους που κάναμε μέρα παρά μέρα τον Ιούλιο  λόγω των εργασιών μας δεν μας έμενε χρόνος και διάθεση και ειλικρινά είχαμε κάνει πέντε φορές σεξ και όταν δεν μου ήρθε περίοδος και έκανα το τέστ και βγήκε θετικό δεν το πιστεύαμε!!! 😂😂😂

Εγώ είμαι 24 σήμερα!!! Κάπως έτσι έγινε κ σε εμάς.... με το καλό κορίτσι μου! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μας είπε για να μην πάμε κατευθείαν  για ξωσωματική. Να περάσουμε από το στάδιο της σπερματεγχυσης , να κάνουμε τουλάχιστον 2 μήπως και τα καταφέρουμε έτσι. Πφφφ ...

H σπερματέγχυση δεν διαφέρει σε πολλά από την φυσική σύλληψη επομένως το ποσοστό επιτυχίας είναι εκεί γύρω στο 20% και αυτό με σπέρμα άριστο. Επίσης είναι μεν μια πρώτη επαφή με εξωσωματική αλλά ήδη την έχεις αν έχεις πάρει femara , κλομιφαίνη, ovitrell κλπ.

Στη θέση σου με την πείρα που έχω τώρα θα έκανα τα εξής :

  • Σπερμοδιάγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο (πχ Λυμπερόπουλος)
  • Αξιολόγηση από ουρολόγο εξειδικευμένο σε υπογονιμότητα
  • Ενδοκρινολόγο εξειδικευμένο σε υπογονιμότητα (δεν είναι όλοι) για σένα.

Αν όλα συνηγορούν να πάτε με υποβοηθούμενη κατευθείαν εξωσωματική εκτός και αν το σπέρμα είναι άριστο οπότε εκεί θα δοκίμαζα σπερματέγχυση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη με όσα λες!!! Με το ότι έχεις καθυστέρηση δηλαδή και νιώθεις ότι σου έρχεται αλλά έχεις υγρά…την θερμοκρασία δεν την μετράω καν🤣ούτως ή άλλως αποτι είδα τη μετράς απόγευμα ενώ λένε πρωί πριν καν σηκωθείς από το κρεβάτι..όχι ότι πάλι μου λέει κάτι θεωρώ ότι υπάρχουν πολύ πιο αξιόπιστα συμπτώματα!! Η θερμοκρασία μπορεί να ανεβοκατεβαίνει και για άλλους λόγους, η καθυστέρηση όμως;;; 😉😉😉

Άντε καλέ κάνε ένα τεστάκι θα μας σκάσεις!!! 😍

Ααα επίσης κι εγώ είχα τσιμπήματα στο στήθος και δε μπορούσα πολύ να το ακουμπήσω, αφού ανακάλυπτα ότι είμαι εγκυος βέβαια κ τις δύο φορές, πριν το ανακαλύψω είχα μόνο υγρά και καθυστέρηση κ κάτι χαμηλά πονάκια που δεν έδινα βάση, για μένα που είχα πολύ σταθερό κύκλο η καθυστέρηση είναι το πιο σημαντικό😍😍 Αχχ πιστεύω πολύ ότι είσαι κι εσύ εγκυούλα, απορώ πώς κρατιέσαι!!!😍😍😍

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, η αλήθεια είναι οτι ποτέ δεν είχα σταθερό κύκλο, τους τελευταίους μήνες με θεραπεία κλομιφαινης σταθεροποιήθηκε και δεδομένου της ovitrelle θα έπρεπε να μου είχε έρθει... τεστακι δεν κάνω ακόμα θα κάτσω να σκασω, γτ φοβάμαι οτι θα απογοητεύτω είμαι πολύ ψυχοφθόρο για εμένα..  όσο για την θερμοκρασία μου , εμένα 3 μέρες πριν την περίοδο πέφτει στα φυσιολογικά 

Οπότε εσύ είσαι μια γλυκύτατη μανούλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η iriana είπε:

είναι σε έλλειψη και θα είναι για καιρό!!!! Αυτός ο κορονοιός μας χτυπάει από παντού!!!

Ποτέ θα φύγει επιτελους 🤨🤨🤨🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι ρε παιδί μου είναι ένας παράγοντας η θερμοκρασία που διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό. 

Ναιιιι είμαι εγκυουλα την Κυριακή μπαίνω στις 16 εβδομάδες!!! Μόλις το έβγαλα από το μυαλό μου και είπαμε να το αφήσουμε για λίγο τον επόμενο μήνα μάθαμε ότι είμαι έγκυος!!! Είχαμε μήνες που κάναμε κάθε μέρα σεξ, άλλους που κάναμε μέρα παρά μέρα τον Ιούλιο  λόγω των εργασιών μας δεν μας έμενε χρόνος και διάθεση και ειλικρινά είχαμε κάνει πέντε φορές σεξ και όταν δεν μου ήρθε περίοδος και έκανα το τέστ και βγήκε θετικό δεν το πιστεύαμε!!! 😂😂😂

τετοια λεγε μας!!!!!! εισαι το ζωντανο παραδειγμα του "οταν χαλαρωσαμε ηρθε το μωρο!!!"

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!! καλη λευτερια και να πανε ολα καλα!! με ενα γερο και τυχερο μωρακι ευχομαι!!🙏🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μου πέρασε και εμένα από το μυαλό για ενδοκρινολόγο. Απλά είπα να τα κάνω βήμα βήμα γιατί αυτόν τον χρόνο έχω δώσει κοντά 1000€ χωρίς να έχω ξεκινήσει καν σπερματεγχυσεις κτλ

Έχετε κάποιον ενδοκρινολογο-άνθρωπο να μπορώ να βάλω μια άκρη ;;😂

Εγώ πλέον πάω στον κ Μισιχρώνη... είμαι πολύ ικανοποιημένη. Κ γενικά ακούγεται πολύ στην ειδικότητα του.... πήγαινα πριν για καιρό σε κάποιον άλλο ΚΟΡΥΦΗ αλλά κάθε φορά που ήταν να πάω στο ραντεβού ήμουν χάλια ψυχολογικά για τρεις μέρες από την αντιμετώπιση του 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

H σπερματέγχυση δεν διαφέρει σε πολλά από την φυσική σύλληψη επομένως το ποσοστό επιτυχίας είναι εκεί γύρω στο 20% και αυτό με σπέρμα άριστο. Επίσης είναι μεν μια πρώτη επαφή με εξωσωματική αλλά ήδη την έχεις αν έχεις πάρει femara , κλομιφαίνη, ovitrell κλπ.

Στη θέση σου με την πείρα που έχω τώρα θα έκανα τα εξής :

  • Σπερμοδιάγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο (πχ Λυμπερόπουλος)
  • Αξιολόγηση από ουρολόγο εξειδικευμένο σε υπογονιμότητα
  • Ενδοκρινολόγο εξειδικευμένο σε υπογονιμότητα (δεν είναι όλοι) για σένα.

Αν όλα συνηγορούν να πάτε με υποβοηθούμενη κατευθείαν εξωσωματική εκτός και αν το σπέρμα είναι άριστο οπότε εκεί θα δοκίμαζα σπερματέγχυση.

 

Ναι έχουμε την Δευτέρα σπερμοφιαγραμμα

Και μετά επίσκεψη σε ουρολόγο. Μάλλον στον Ασβεστη λέγαμε

Αν έχετε κάποιον ενδοκρινολόγο για μένα να μου προτείνετε..... Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μου πέρασε και εμένα από το μυαλό για ενδοκρινολόγο. Απλά είπα να τα κάνω βήμα βήμα γιατί αυτόν τον χρόνο έχω δώσει κοντά 1000€ χωρίς να έχω ξεκινήσει καν σπερματεγχυσεις κτλ

Έχετε κάποιον ενδοκρινολογο-άνθρωπο να μπορώ να βάλω μια άκρη ;;😂

εχω τελειο ενδοκρινολογο!!! μου πηρε το ιστορικο μια ωρα...

και γνκ ειναι θεος. μου τον προτεινε μια φιλη που να φανταστεις ειχε κακοηθεια στο θυροειδη και το καταλαβε ο θεος απο την ψηλαφηση...

Απλα εχει ραντεβου μετα απο 2-2μιση μηνες. αν θες να πας να κλεισεις αμεσα γτ θα βρεις το δεκεμβρη.. ασχολειται με τον ασθενη και ολο το ιστορικο και δεν σε ξεπεταει.. Λεγεται Χατζησμάλης και εχει ιατρειο στο κεντρο.. στη μιχαλακοπουλου αν θυμαμαι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

H σπερματέγχυση δεν διαφέρει σε πολλά από την φυσική σύλληψη επομένως το ποσοστό επιτυχίας είναι εκεί γύρω στο 20% και αυτό με σπέρμα άριστο. Επίσης είναι μεν μια πρώτη επαφή με εξωσωματική αλλά ήδη την έχεις αν έχεις πάρει femara , κλομιφαίνη, ovitrell κλπ.

Στη θέση σου με την πείρα που έχω τώρα θα έκανα τα εξής :

  • Σπερμοδιάγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο (πχ Λυμπερόπουλος)
  • Αξιολόγηση από ουρολόγο εξειδικευμένο σε υπογονιμότητα
  • Ενδοκρινολόγο εξειδικευμένο σε υπογονιμότητα (δεν είναι όλοι) για σένα.

Αν όλα συνηγορούν να πάτε με υποβοηθούμενη κατευθείαν εξωσωματική εκτός και αν το σπέρμα είναι άριστο οπότε εκεί θα δοκίμαζα σπερματέγχυση.

 

Πες τα ρε δασκάλα μου 💗 συμφωνώ απόλυτα!!! 💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

εχω τελειο ενδοκρινολογο!!! μου πηρε το ιστορικο μια ωρα...

και γνκ ειναι θεος. μου τον προτεινε μια φιλη που να φανταστεις ειχε κακοηθεια στο θυροειδη και το καταλαβε ο θεος απο την ψηλαφηση...

Απλα εχει ραντεβου μετα απο 2-2μιση μηνες. αν θες να πας να κλεισεις αμεσα γτ θα βρεις το δεκεμβρη.. ασχολειται με τον ασθενη και ολο το ιστορικο και δεν σε ξεπεταει.. Λεγεται Χατζησμάλης και εχει ιατρειο στο κεντρο.. στη μιχαλακοπουλου αν θυμαμαι καλα...

Τέλεια κορίτσι μου. Ας μαζεύω πληροφορίες να προχωράω

Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ γενικά. Νιώθω ότι πάλι ξεκινάμε από το μηδέν

Έχω επιτροπή 13 Γενάρη και έλεγα μήπως το ακυρώσω. Μήπως κλείσω επιτροπή σπερματεγχυσης πρώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου. Ας μαζεύω πληροφορίες να προχωράω

Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ γενικά. Νιώθω ότι πάλι ξεκινάμε από το μηδέν

Έχω επιτροπή 13 Γενάρη και έλεγα μήπως το ακυρώσω. Μήπως κλείσω επιτροπή σπερματεγχυσης πρώτα

τι να σου πω... δειτε πρωτα τι γινεται με το σπερμα και μετα αποφασιζεις... εχω κι εγω την εντυπωση οτι για σπερματεγχυση πας με αριστο σπερμα... αλλα τα κοριτσια σιγουρα ξερουν καλυτερα απο εμενα...

ασε την επιτροπη μεχρι στιγμης για τον ιανουαριο και το ακυρωνεις πιο μετα... σκεφτειτε το μεχρι τελη του μηνα.. ισως και το νοεμβριο.. κι αν δεις οτι δεν τη χρειαζεστε και εχετε αλλες επιλογες, τοτε ακυρωσε την..😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου. Ας μαζεύω πληροφορίες να προχωράω

Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ γενικά. Νιώθω ότι πάλι ξεκινάμε από το μηδέν

Έχω επιτροπή 13 Γενάρη και έλεγα μήπως το ακυρώσω. Μήπως κλείσω επιτροπή σπερματεγχυσης πρώτα

επισης αν χρειαστεις κτ για τον ενδοκρινολογο στειλε μου πμ.❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! μπηκα στο λυμπεροπουλο και εχουν ανεβασει ενα αρχειο και δεν ανοιγει....

ΤΡΕΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είχα κ μπάλα και σκάλες και ρεμποζο και μαία και μαθήματα και τα πάντα. Αλλά την εξάλειψη του τραχήλου και στις 2 γέννες μου τις πέτυχα με παρά πολύ περπάτημα. Πολύ περπάτημα όμως. 10 χλμ τουλάχιστον.  και φυσικά παίζει ρόλο κ ο γιατρός. Ο πρώτος μου στην Αθήνα ήταν επαγγελματίας με άφησε και μετά τις 40 εβδ χωρίς τρομοκρατία κτλ..  40+5 με πήρε στο πρώτο εν τελη.  ο δεύτερος επαρχία δεν ήταν καλός αλλά δν υπήρχε κανένας καλός. Ευτυχώς όμως έφτασα 40 εβδ κ στο δεύτερο  (ήθελε να με βάλει με πρόκληση από τις 38 λες και ήμουν καμία πρωτάρα και δν είχα ενημερωθεί😂).  Πάντως και τα δυο παιδάκια μου δεν βιάστηκαν να βγουνε.    ευχομαι κ σε σένα να είναι ένας τοκετός όμορφος και με σεβασμό. ❤️❤️❤️ πολύ σημαντικά τα μαθήματα κ ακόμα πιο σημαντική ειναι η μαία.
    • Εγώ πήρα απορρυπαντικό σκόνη αρκάδι, μου φάνηκε το πιο αγνό.. μαλακτικό δε θα βάλω μάλλον για αρχή, λίγο αργότερα!
    • Από την εμπειρία μου θα σου πω ότι ένα Τσεκ απ στο σπερμα με ένα απλό σπερμοδιαγραμμα είναι τόσο σημαντικό.  ο άντρας μου στα 26 του είχε ενόχληση κατά την ούρηση. Πήγε σε ουρολόγο-ανδρολόγο του λέει θα είναι ουρολοίμωξη αλλά κάνε κ ένα σπερμοδιαγραμμα. Ήταν όντως ουρολοίμωξη αλλά το σπερμοδιαγραμμα  Βγήκε χαλια. Πολύ χαλια. Στο ραντεβού ψηλάφισε την περιοχή και βρήκε κιρσοκηλη που λόγω νεότητας και λόγω αποτελεσμάτων στις εξετάσεις έχριζε άμεσης εγχείρησης.  απο τότε ο άντρας μου σε όλους τους φίλους του προτείνει πάντα και τακτικά σπερμοδιαγραμμα γιατί κ ο ίδιος δεν είχε κάποιο σημάδι το βρήκε εντελώς τυχαία και σε παρά πολύ προχωρημένο στάδιο.   Καλό είναι να γίνονται λοιπόν εξετάσεις απλές που είναι τόσο απλές όσο να δώσεις αίμα.     χωρις άγχος, απλά διαγνωστικά όπως κάνουμε κ εμείς το τεστ παπ. 😊
    • Εδώ στη Λευκάδα είμαι λίγο καλύτερα είναι η αλήθεια. Αλλά σε 2 βδομάδες θα καατέβω Αθήνα μέχρι να γεννήσω. Εγώ έχω και την μπάλα για να βοηθήσω την εμπέδωση. Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα βέβαια γιατί περιμένω να κάνω τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.
    • οχι όχι... είμαι τελος Αυγούστου...ειμαι 29+5 σήμερα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...