Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι μην τα εμπιστεύεσαι δεν χαλάω ούτε λεπτό του ευρου για ηλεκτρονικό 😂😂

σμρ τη μετρησες;;; εισαι δουλεια;; μετρα μια να δουμε τι γινεται ντεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Σας την στέλνω σε όλες με όλη μου την καρδιά!!!! ❤❤❤

💖👶💖👶💖👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. 

Να σας πω και τα δικά μου τα νεότερα. 

Εγώ εντατικά προσπαθώ από τον Γενάρη. Έως τώρα μόνο ΣΠΩ είχαμε δει και κάναμε προκλήσεις. Και το σπερμοδιαγραμμα μας είχε βγει καλό .

Προχθές κάναμε άλλο ένα και δεν βγήκε καλό..βγήκε ολιγοασθενοσπερμια. Έχει τρομερή απόκλιση από το πρώτο πριν τρεις μήνες και μας έκανε εντύπωση. .

Χθες πήγα στον γιατρό. Για αυτό τον μήνα δεν βλέπει από μόνη μου να κάνω επικρατές ωοθηλακιο. Έχω ένα που δεν έχει καλό σχήμα άρα λέει δεν είναι γόνιμο. 

Καταλήξαμε 1. την άλλη βδομάδα να κάνουμε άλλο ένα σπερμοδιαγραμμα τελευταίο. Και να πάμε σε ανδρολογο ουρολόγο να πάρουμε αγωγή. 

2. Τον άλλο μήνα να κάνουμε μας είπε μια σπερματεγχυση ότι ενδείκνυται ακόμα και έτσι να είναι το σπερμοδιαγραμμα. Δεν είναι πολύ κακο λέει. 

Μου είπε να ξεκινήσω βιταμίνες profertile.(αν θυμάμαι να λέγονται ετσι) για τρεις μήνες. Όσο θα παίρνει και ο άντρας μου τα δικά του. Πολύ ακριβές βέβαια τις βλέπω τις βιταμίνες αυτές. Δεν ξέρω κιόλας αν κανουν δουλειά ή αν είναι για να κοροϊδεύουν τον κόσμο..

Το τελευταίας νέο είναι ότι μου είπε ο γιατρός ότι κάποια κατηγορία γυναικών με ΣΠΩ είναι ανθεκτικές στα χάπια και αντιδρούν μόνο με ενέσεις. Μάλλον είμαι σε αυτή την κατηγορία επειδή τα femara δεν αντιδρούν καθόλου και τα serpafar τα έχω πάρει 3 φορές και αντέδρασαν στις 2 αλλά έκανα μόνο ένα αυγουλάκι την φορά. Μου λέει καλύτερα να το πάμε με ενέσεις στην σπερματεγχυση για να κανεις πιο πολλά αυγουλάκια.μεχρι τρία θέλει ιδανικά. 

Και μας είπε να κάναμε μια προσπάθεια σπερματεγχυσης τώρα και αν χρειαστεί άλλη να είναι από Γενάρη  με επιτροπή για να γλυτώσουμε τις ενέσεις..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια  μου καλημερα!!!!! εχω κλαψει με τη συζητηση για τα δεκατα!!!!!😂😂😂😂

Αρχικα να σας ευχαριστησω ΟΛΕΣ για τη στηριξη!!!! ❤️❤️ @Hopemumtobe @Raf123 @iriana @Froufro @Κατεριναπαπστέλνω μια αγκαλια κι ενα φιλι στην καθεμια!!!😘🤗

με τον αντρα μου καναμε μια πολυ ωραια συζητηση χθες για τα αποτελεσματα και τι μελλει γενεσθαι... τον προετοιμασα και λιγο για να μην του ερθει κατακεφαλος.. οπως καταλαβαινετε αναμενουμε τα αποτελεσματα να μην ειναι καλα.. λογω κιρσοκηλης!!! (εκτος αν εχει το σπερμα του σουπερμαν που δεν εχει επηρεαστει καθολου 😜😝) αλλα κανω προσευχη να μην ειναι χαλια.... για να ελπιζουμε σε μια μελλοντικη φυσιολογικη συλληψη..🙏🙏🙏🙏

εν τω μεταξυ, σμρ εχω να κανω τις εξετασεις του ενδοκρινολογου και λεει πρεπει να ειμαι ηρεμη για την προλακτινη!!! ποια ηρεμια κυρια μου;;;; εχω πεθανει απο αγχος!!! θα αρχισω απο τις 11 να κανω refresh στη σελιδα του λυμπεροπουλου 😆😆😆😆

😂😂😂 περιμένουμε με αγωνία τα αποτελεσματα σας, κορίτσι μου εγω δεν πιστεύω να έχει επηρεάσει, ίσως επειδή και ο άντρας μου έχει και δεν τον έχει επηρεάσει.. Εύχομαι σε λίγες ώρες να νιώσετε καλύτερα..💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια  μου καλημερα!!!!! εχω κλαψει με τη συζητηση για τα δεκατα!!!!!😂😂😂😂

Αρχικα να σας ευχαριστησω ΟΛΕΣ για τη στηριξη!!!! ❤️❤️ @Hopemumtobe @Raf123 @iriana @Froufro @Κατεριναπαπστέλνω μια αγκαλια κι ενα φιλι στην καθεμια!!!😘🤗

με τον αντρα μου καναμε μια πολυ ωραια συζητηση χθες για τα αποτελεσματα και τι μελλει γενεσθαι... τον προετοιμασα και λιγο για να μην του ερθει κατακεφαλος.. οπως καταλαβαινετε αναμενουμε τα αποτελεσματα να μην ειναι καλα.. λογω κιρσοκηλης!!! (εκτος αν εχει το σπερμα του σουπερμαν που δεν εχει επηρεαστει καθολου 😜😝) αλλα κανω προσευχη να μην ειναι χαλια.... για να ελπιζουμε σε μια μελλοντικη φυσιολογικη συλληψη..🙏🙏🙏🙏

εν τω μεταξυ, σμρ εχω να κανω τις εξετασεις του ενδοκρινολογου και λεει πρεπει να ειμαι ηρεμη για την προλακτινη!!! ποια ηρεμια κυρια μου;;;; εχω πεθανει απο αγχος!!! θα αρχισω απο τις 11 να κανω refresh στη σελιδα του λυμπεροπουλου 😆😆😆😆

Εμένα όταν με έβαλε να κάνω τις ορμονολογικες για προλακτίνη κτλ μου είπε ότι για να γίνει σωστά , πρέπει να έχει γίνει η εξέταση το αργότερο μέχρι της 8 μισή το πρωί. Και να έχω ξυπνήσει 2 ώρες πριν.

Δηλαδή ξύπνησα 6 και μέχρι 8 και τέταρτο τις είχα κάνει 

Στο λέω γιατί την πρώτη φορά το είχα κάνει λάθος και βγήκαν περίεργες ενώ τώρα βγήκαν καλές. Ούτε ενδοκρινολόγο δεν χρειάζομαι μου είπε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂 περιμένουμε με αγωνία τα αποτελεσματα σας, κορίτσι μου εγω δεν πιστεύω να έχει επηρεάσει, ίσως επειδή και ο άντρας μου έχει και δεν τον έχει επηρεάσει.. Εύχομαι σε λίγες ώρες να νιώσετε καλύτερα..💗💗

μη μου λες τετοια!!!!! μη μου τα γυρνας τωρα!!!!! 😂😂😂δλδ θα εχουμε υπογονιμοτητα αλλα οχι θεμα;; φτου κι απ την αρχη αγχος;;; (πλακα κανω φσκ) σε λιγες ωρες θα ξερουμε...

εσενα ο αντρας σου εχει κιρσοκηλη;;; (με συγχωρεις αν το εχεις πει αλλα δεν το συγκρατησα 😔) θυμασαι grade;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

σμρ τη μετρησες;;; εισαι δουλεια;; μετρα μια να δουμε τι γινεται ντεεεε

Οχι καλέ αν έρθω με το θερμόμετρο στη δουλειά θα με πάρουν με τις πετρες λογο κοβιτ.. το απόγεμα όταν χαλαρώσω θα ξανά μετρήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂 περιμένουμε με αγωνία τα αποτελεσματα σας, κορίτσι μου εγω δεν πιστεύω να έχει επηρεάσει, ίσως επειδή και ο άντρας μου έχει και δεν τον έχει επηρεάσει.. Εύχομαι σε λίγες ώρες να νιώσετε καλύτερα..💗💗

Επίσης βρε κορίτσια. Από την ώρα που είπα στον δικό μου πληροφοριακα τι είναι η κιρσοκήλη μάλλον τον αγχωσα και τον έβλεπα να ψάχνει συνέχεια τι είναι . Τι ήθελα και το είπα ; Απλά δε περίπτωση που είχε ήθελα να του το προετοιμάσω. Μην αγχωθει στον γιατρο.

Να φανταστώ δεν είναι απαραίτητο αν έχεις ολιγοασθενοσπερμια να έχεις και κιρσοκήλη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα σε όλες. 

Να σας πω και τα δικά μου τα νεότερα. 

Εγώ εντατικά προσπαθώ από τον Γενάρη. Έως τώρα μόνο ΣΠΩ είχαμε δει και κάναμε προκλήσεις. Και το σπερμοδιαγραμμα μας είχε βγει καλό .

Προχθές κάναμε άλλο ένα και δεν βγήκε καλό..βγήκε ολιγοασθενοσπερμια. Έχει τρομερή απόκλιση από το πρώτο πριν τρεις μήνες και μας έκανε εντύπωση. .

Χθες πήγα στον γιατρό. Για αυτό τον μήνα δεν βλέπει από μόνη μου να κάνω επικρατές ωοθηλακιο. Έχω ένα που δεν έχει καλό σχήμα άρα λέει δεν είναι γόνιμο. 

Καταλήξαμε 1. την άλλη βδομάδα να κάνουμε άλλο ένα σπερμοδιαγραμμα τελευταίο. Και να πάμε σε ανδρολογο ουρολόγο να πάρουμε αγωγή. 

2. Τον άλλο μήνα να κάνουμε μας είπε μια σπερματεγχυση ότι ενδείκνυται ακόμα και έτσι να είναι το σπερμοδιαγραμμα. Δεν είναι πολύ κακο λέει. 

Μου είπε να ξεκινήσω βιταμίνες profertile.(αν θυμάμαι να λέγονται ετσι) για τρεις μήνες. Όσο θα παίρνει και ο άντρας μου τα δικά του. Πολύ ακριβές βέβαια τις βλέπω τις βιταμίνες αυτές. Δεν ξέρω κιόλας αν κανουν δουλειά ή αν είναι για να κοροϊδεύουν τον κόσμο..

Το τελευταίας νέο είναι ότι μου είπε ο γιατρός ότι κάποια κατηγορία γυναικών με ΣΠΩ είναι ανθεκτικές στα χάπια και αντιδρούν μόνο με ενέσεις. Μάλλον είμαι σε αυτή την κατηγορία επειδή τα femara δεν αντιδρούν καθόλου και τα serpafar τα έχω πάρει 3 φορές και αντέδρασαν στις 2 αλλά έκανα μόνο ένα αυγουλάκι την φορά. Μου λέει καλύτερα να το πάμε με ενέσεις στην σπερματεγχυση για να κανεις πιο πολλά αυγουλάκια.μεχρι τρία θέλει ιδανικά. 

Και μας είπε να κάναμε μια προσπάθεια σπερματεγχυσης τώρα και αν χρειαστεί άλλη να είναι από Γενάρη  με επιτροπή για να γλυτώσουμε τις ενέσεις..

 

Κορίτσι μου τι δοσολογία έπαιρνες στα Χάπια? 

Επίσης τις βιταμίνες κατα την γνώμη μου θα έπρεπε να στις είχε δώσει μήνες πριν, οσο για την σπερματεγχυση ο γιατρός μου,  μου είπε δεν στο προτείνω καν δίνει 20% επιτυχία σε αντίθεση με την εξωσωματική που δίνει 50%..  ήταν κάθετος να μην μπω καν στην διαδικασία να μου κάνει σπερματεγχυση.. Επίσης Ενδοκρινολογο εξειδικευμένο έχεις δει?

Αχχ μη νομίζεις ρωτώντας πας στην πόλη... για τις σπω αρμόδιος είναι αυτός και οχι γυναικολόγος..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μη μου λες τετοια!!!!! μη μου τα γυρνας τωρα!!!!! 😂😂😂δλδ θα εχουμε υπογονιμοτητα αλλα οχι θεμα;; φτου κι απ την αρχη αγχος;;; (πλακα κανω φσκ) σε λιγες ωρες θα ξερουμε...

εσενα ο αντρας σου εχει κιρσοκηλη;;; (με συγχωρεις αν το εχεις πει αλλα δεν το συγκρατησα 😔) θυμασαι grade;;

😂😂😂😂 αχ κλαίωωω.. το διορθώνω, επέμβαση δεν θα χρειαστεί ίσως κάποιες βιταμίνες και κάποιες οδηγίες... γιατρός δεν είμαι αλλά κάνουμε το καλύτερο επιθυμητό σενάριο 💗

Θυμάμαι οτι είχε μια μικρή κιρσοκηλη και ο γιατρός τού είπε αν το σπερμοδιαγραμμα βγει καλό και εφόσον δεν σε ποναει δεν χρειάζετε να κάνεις κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εμένα όταν με έβαλε να κάνω τις ορμονολογικες για προλακτίνη κτλ μου είπε ότι για να γίνει σωστά , πρέπει να έχει γίνει η εξέταση το αργότερο μέχρι της 8 μισή το πρωί. Και να έχω ξυπνήσει 2 ώρες πριν.

Δηλαδή ξύπνησα 6 και μέχρι 8 και τέταρτο τις είχα κάνει 

Στο λέω γιατί την πρώτη φορά το είχα κάνει λάθος και βγήκαν περίεργες ενώ τώρα βγήκαν καλές. Ούτε ενδοκρινολόγο δεν χρειάζομαι μου είπε. 

 

ωχ!! αληθεια;;; ξερω αυτο για τον υπνο (το εμαθα βεβαια αφου περυσι τις εκανα μιση ωρα μετα το ξυπνημα και βγηκε 27 με οριο το 24) αλλα δεν ηξερα οτι η ωρα παιζει ρολο.. φαντασου χθες σκεφτομουν να παω μετα τη δουλεια.. παω τωρα κοριτσια μου να τις κανω να ξεμπερδευω...

φιλια σε ολες και τα λεμε σε λιγο!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Επίσης βρε κορίτσια. Από την ώρα που είπα στον δικό μου πληροφοριακα τι είναι η κιρσοκήλη μάλλον τον αγχωσα και τον έβλεπα να ψάχνει συνέχεια τι είναι . Τι ήθελα και το είπα ; Απλά δε περίπτωση που είχε ήθελα να του το προετοιμάσω. Μην αγχωθει στον γιατρο.

Να φανταστώ δεν είναι απαραίτητο αν έχεις ολιγοασθενοσπερμια να έχεις και κιρσοκήλη; 

Για αρχή δεν είσαι σίγουρη για την ολιγισπερμια, γνώμη μου είναι να ξανά κάνει εξετάσεις σε ειδικό κέντρο, τα κορίτσια στην Αθήνα ξέρουν καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂😂 αχ κλαίωωω.. το διορθώνω, επέμβαση δεν θα χρειαστεί ίσως κάποιες βιταμίνες και κάποιες οδηγίες... γιατρός δεν είμαι αλλά κάνουμε το καλύτερο επιθυμητό σενάριο 💗

Θυμάμαι οτι είχε μια μικρή κιρσοκηλη και ο γιατρός τού είπε αν το σπερμοδιαγραμμα βγει καλό και εφόσον δεν σε ποναει δεν χρειάζετε να κάνεις κατι

Να ρωτήσω η κιρσοκιλη φαίνεται κ από ψηλάφηση ή μόνο με την εξέταση;; 
 

Εγώ χωρις να είμαι ειδικός απλά μόνο με τις γνώσεις μου και χωρις να έχω κάποια εμπειρία, σπερματέγχυση δεν θα έπρεπε να γίνεται αν το σπερματοζωαριο είναι καλό; Συγγνώμη που ρωτάω απλά για να δω τι λένε οι γιατροί. Στην σπερματέγχυση γίνεται επεξεργασία στα σπερματοζωάρια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσι μου, δεν έχω γνώσεις στο θέμα.. όμως για την εξωσωματική δε θα παρεις πιο πολλές ορμόνες σε σχέση με την σπερματέγχυση??? Επίσης είναι δυο εντελώς διαφορετικές διαδικασίες, και από άποψη ταλαιπωρίας για το ζευγάρι, και τον οργανισμό σου, αλλά και από άποψη κόστους! 🤔

Δε θεωρώ πως διαφέρουν μόνο ως προς τις πιθανότητες!

Ναι φυσικά απο θέμα κόστους έχει διάφορα, προσωπικά αν με ρώτησας προτιμώ να δώσω 3χλρ και να έχω 50% πιθανότητες απο το να δώσω 600ευρω (δεν ξέρω πόσο κοστίζει ενδεικτικά λέω τιμή) με 20 % πιθανότητες και να καταλήξω στο τέλος να δώσω και τα 3χλρ σε πιθανή αποτυχία.. Όσο για τα φάρμακα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, τι δοσολογία κτλπ ο γιατρός την ξερει εγω δεν εχω ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω η κιρσοκιλη φαίνεται κ από ψηλάφηση ή μόνο με την εξέταση;; 
 

Εγώ χωρις να είμαι ειδικός απλά μόνο με τις γνώσεις μου και χωρις να έχω κάποια εμπειρία, σπερματέγχυση δεν θα έπρεπε να γίνεται αν το σπερματοζωαριο είναι καλό; Συγγνώμη που ρωτάω απλά για να δω τι λένε οι γιατροί. Στην σπερματέγχυση γίνεται επεξεργασία στα σπερματοζωάρια; 

αναλογα το grade.. αν ειναι προχωρημενη φαινεται.. εμας ο ασβεστης το καταλαβε με την εξεταση.. και μετα επιβεβαιωθηκε με το τριπλεξ...

για τη σπερματεγχυση δεν ξερω..🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Εγώ θερμοκρασία δεν είχα μετρήσει ποτέ! Μιας και το συζητούσατε χθες, το έψαξα λίγο! Αυτό που βρήκα είναι ότι πρέπει να μετράμε τη θερμοκρασία το πρωί με το που ανοίξει το μάτι, και πριν σηκωθούμε απο το κραβάτι, πριν μιλήσουμε, πριν κανουμε οτιδήποτε! Και να την μετράμε κάθε μέρα την ίδια ώρα πάνω κάτω.

Ε σήμερα μετρήθηκα κι εγώ.. 35,6.. Μάλλον δε ζω!!! 🤣 👻 Θα την τσεκάρω και τις επόμενες ημέρες και τον επόμενο κύκλο, μήπως χρησιμεύσει στον γιατρό αυτό όταν ξανα πάω!

@Antonia2 καλή επιτυχία με τα αποτελέσματά σας!!! 🤞

Καλημέρα! Αν σε καθησυχάζει εμένα η φυσιολογική θερμοκρασία μου είναι 35,6 ακόμα και μέσα στην μέρα να μετρηθω δύσκολα ανεβαίνει πάνω από 36!!! Τώρα που είμαι έγκυος έχει ανέβει σταθερά στα 36,7! Εγώ έχω μια λοξά-εμμονη από τότε που ξεκίνησε ο κοβιντ και μετράω την θερμοκρασία μου κάθε μέρα στην αρχή την μετρούσα δύο με τρεις φορές τώρα το έχω ελαττώσει στη μία φορά την ημέρα!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ωχ!! αληθεια;;; ξερω αυτο για τον υπνο (το εμαθα βεβαια αφου περυσι τις εκανα μιση ωρα μετα το ξυπνημα και βγηκε 27 με οριο το 24) αλλα δεν ηξερα οτι η ωρα παιζει ρολο.. φαντασου χθες σκεφτομουν να παω μετα τη δουλεια.. παω τωρα κοριτσια μου να τις κανω να ξεμπερδευω...

φιλια σε ολες και τα λεμε σε λιγο!!!❤️❤️

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου σε όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Ραφαέλα μου αυτό που διάβασα είναι ότι αφού ανεβαίνει η προγεστερόνη μετά την ωορρηξια, ανεβαίνει και η θερμοκρασία του σώματος.. Οπότε εγώ σκέφτομαι μήπως το ότι έχω τοσο χαμηλή θερμοκρασία στη φάση που βρίσκομαι οφείλεται σε αυτό, και μπορεί να ρυθμιστεί εύκολα..

@Κατεριναπαπ κορίτσια εγω θα οργανωθώ με διαγράμματα, βίδες θα το κάνω το θέμα! Δε μου έφταναν τα τεστ ωορρηξίας, τώρα θα έχω κι αυτό 🤒 

Ναι όταν έχουμε ψηλή προγεστερονη ανεβαίνει η θερμοκρασία, εγώ όποτε μετρήθηκα είχα γύρω εκεί στα 35 με 36 ποτέ δεν βγήκε 37! Βέβαια όποτε είναι να μου έρθει η περίοδος λιγες μερες πριν παρατηρώ εξάψεις όποτε μάλλον ανεβαίνει!! Εσυ δεν παρατήρησες κάποια έξαψη;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αναλογα το grade.. αν ειναι προχωρημενη φαινεται.. εμας ο ασβεστης το καταλαβε με την εξεταση.. και μετα επιβεβαιωθηκε με το τριπλεξ...

για τη σπερματεγχυση δεν ξερω..🙄

Μάλιστα σε ευχαριστώ πολύ :) καλά αποτελέσματα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η iriana είπε:

είχα παρατηρήσει στον προήγουμενο κύκλο μου.. αλλά είναι η πρώτη φορά που μετράω τη θερμοκρασία μου ενώ δεν είμαι άρρωστη... εντάξει δεν με αγχώνει ιδιαίτερα αυτό.. κι εμένα πάντα κάτω απο 36 είναι τα φυσιολογικά μου..

Είδα στο site της hometest test προγεστερονη τα κανεις μετά την ωορρηξία μπορείς να τα δοκιμάσεις! Η αλήθεια είναι ότι δε τα δοκίμασα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Είχες μήπως μετρηθεί μετά την ωορρηξία ποτέ;; Ξέρεις σκέφτομαι μήπως δεν ανεβαίνει αρκετά η προγεστερόνη μου και αυτό δυσκολεύει στη σύλληψη ή την εμφύτευση... 

Λοιπόν υπάρχουν μήνες που ανέβαινε αλλά και μήνες που ήταν σταθερά κάτω από 36. Τον Νοέμβρη του '20 είχα παρατηρήσει όντως ότι τις μέρες που είχα ωορυξια είχα λίγο ανεβασμένη θερμοκρασία αλλά μην φανταστείς πολύ. Αρχές Δεκέμβρη του '20 μετράω ένα απόγευμα την θερμοκρασία μου και έχω 37,1 έχω αρχίσει να αγχώνομαι γιατί νόμιζα ότι είχα κοβιντ δεν είχα αλλά μετα από λίγες μέρες έμαθα ότι ήμουν έγκυος (παλινδρομησε μετά από λίγες εβδομάδες). Αυτή την φορά ενώ κατά την διάρκεια της ωορυξιας δεν είχα παρατηρήσει κάποια αύξηση άρχισε να ανεβαίνει από την ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου και από τότε έχω 36,7 36,8. Όταν το είχα αναφέρει στην γιατρό μου ότι μετράω τις θερμοκρασίες μου κι αν μπορεί να μας βοηθήσει αυτό μου είχε πει.οτο δεν είναι και ο πιο αξιόπιστος τρόπος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου τι δοσολογία έπαιρνες στα Χάπια? 

Επίσης τις βιταμίνες κατα την γνώμη μου θα έπρεπε να στις είχε δώσει μήνες πριν, οσο για την σπερματεγχυση ο γιατρός μου,  μου είπε δεν στο προτείνω καν δίνει 20% επιτυχία σε αντίθεση με την εξωσωματική που δίνει 50%..  ήταν κάθετος να μην μπω καν στην διαδικασία να μου κάνει σπερματεγχυση.. Επίσης Ενδοκρινολογο εξειδικευμένο έχεις δει?

Αχχ μη νομίζεις ρωτώντας πας στην πόλη... για τις σπω αρμόδιος είναι αυτός και οχι γυναικολόγος..

 

Έπαιρνα από 2η μέρα του κύκλου για πέντε μέρες. Πρωί βράδυ ένα χάπι serpafar

Έχω Αλλάξει γιατρό. Απλά πηγαίνω και δοκιμάζω και εγώ 😒 ο πρώτος που με είχε ένα χρόνο στην επίβλεψη του, μου είχε δώσει inofert που μάλλον δεν κάνανε δουλεια και μου ξεκίνησε femara serpafar χωρίς καν να έχουμε κάνει εξετάσεις. Ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Και μετά από ένα χρόνο γύρισε να μας πει: Εξετάσεις έχουμε κάνει;; αν δεν ξέρει αυτός, ποιος ξέρει;. Για αυτό τον σταμάτησα. Μετά πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού. Και τώρα έχω μείνει στον τρίτο προς το παρών, μιας και βλέπω ότι ασχολείται και μας ψάχνει με εξετάσεις.....

Δεν έχω δει κάποιον ενδοκρινολόγο. Χθες που ρώτησα τον γιατρό αν χρειάζεται να πάω, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου έχουν βγει Καλές. Αν δεν βγαίνανε μου είχε πει ότι θα με έστελνε. Μου το είχε πει πριν τις δούμε  🤷‍♀️ αυτό το πράγμα να μην ξέρω ποιον να εμπιστευτώ είναι πολύ ψυχοφθόρο. Κρίμα να ταλαιπωρουμαστε ολοι ετσι επειδη απλα θελουμε το φυσιολογικό να φέρουμε μια ζωη στον κόσμο. Και κάποιοι να πατάνε πάνω σε αυτό και να μας τρώνε λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Έπαιρνα από 2η μέρα του κύκλου για πέντε μέρες. Πρωί βράδυ ένα χάπι serpafar

Έχω Αλλάξει γιατρό. Απλά πηγαίνω και δοκιμάζω και εγώ 😒 ο πρώτος που με είχε ένα χρόνο στην επίβλεψη του, μου είχε δώσει inofert που μάλλον δεν κάνανε δουλεια και μου ξεκίνησε femara serpafar χωρίς καν να έχουμε κάνει εξετάσεις. Ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Και μετά από ένα χρόνο γύρισε να μας πει: Εξετάσεις έχουμε κάνει;; αν δεν ξέρει αυτός, ποιος ξέρει;. Για αυτό τον σταμάτησα. Μετά πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού. Και τώρα έχω μείνει στον τρίτο προς το παρών, μιας και βλέπω ότι ασχολείται και μας ψάχνει με εξετάσεις.....

Δεν έχω δει κάποιον ενδοκρινολόγο. Χθες που ρώτησα τον γιατρό αν χρειάζεται να πάω, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου έχουν βγει Καλές. Αν δεν βγαίνανε μου είχε πει ότι θα με έστελνε. Μου το είχε πει πριν τις δούμε  🤷‍♀️ αυτό το πράγμα να μην ξέρω ποιον να εμπιστευτώ είναι πολύ ψυχοφθόρο. Κρίμα να ταλαιπωρουμαστε ολοι ετσι επειδη απλα θελουμε το φυσιολογικό να φέρουμε μια ζωη στον κόσμο. Και κάποιοι να πατάνε πάνω σε αυτό και να μας τρώνε λεφτά.

Κορίτσια καλημέρα Παρασκευούλα σήμερα άντε να με το καλό να έρθει το Σαββατοκύριακο ❤️ κορίτσια εγώ τελικά με το πόδι μου χρειάζομαι επέμβαση έχω πάρει διάφορες γνώμες αλλά επειδή λόγω των ορμονών ενδέχεται να χειροτερεύσει αποφάσισε να κάνω συντηρητική θεραπεία και παρακολούθηση για εννέα μήνες σε περίπτωση που μείνω έγκυος και να το κάνω μετά αλλά μου έβαλε πολύ χέρι ο γιατρός του τύπου να μην ανεβοκατεβαίνω σκάλες να κάθομαι ήσυχα να σταματήσω τις έντονες δραστηριότητες και να κάνω κάποιες ενέσεις με υαλουρονικό για ενυδάτωση στην άρθρωση και να μη χειρουργηθώ ακόμα σήμερα ξεκινάω προγεστερόνη για να προκαλέσω περίοδο 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσι μου, δεν έχω γνώσεις στο θέμα.. όμως για την εξωσωματική δε θα παρεις πιο πολλές ορμόνες σε σχέση με την σπερματέγχυση??? Επίσης είναι δυο εντελώς διαφορετικές διαδικασίες, και από άποψη ταλαιπωρίας για το ζευγάρι, και τον οργανισμό σου, αλλά και από άποψη κόστους! 🤔

Δε θεωρώ πως διαφέρουν μόνο ως προς τις πιθανότητες!

Ναι μας είπε για να μην πάμε κατευθείαν  για ξωσωματική. Να περάσουμε από το στάδιο της σπερματεγχυσης , να κάνουμε τουλάχιστον 2 μήπως και τα καταφέρουμε έτσι. Πφφφ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ωχ!! αληθεια;;; ξερω αυτο για τον υπνο (το εμαθα βεβαια αφου περυσι τις εκανα μιση ωρα μετα το ξυπνημα και βγηκε 27 με οριο το 24) αλλα δεν ηξερα οτι η ωρα παιζει ρολο.. φαντασου χθες σκεφτομουν να παω μετα τη δουλεια.. παω τωρα κοριτσια μου να τις κανω να ξεμπερδευω...

φιλια σε ολες και τα λεμε σε λιγο!!!❤️❤️

Ναι και εγώ έτσι. Τις είχα κάνει μιση ωρα αφου ξυπνησα και βγήκε 44

Ενώ τώρα που το έκανα σωστά βγήκε 26 με όριο 29

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...