Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Θαυμάζω την υπομονή σου να μην κάνεις τεστ εγκυμοσύνης!  Εγώ από την 11 ημέρα μετά την ωορρηξία ξεκινάω 😅 🤭

Θύμισε μου πόσο καιρό προσπαθείς κορίτσι μου? Καθε τεστ εγκυμοσύνης για εμένα είναι απογοήτευση και πέφτω στα πατώματα... πφφφφ!!

Άντε να περάσουν οι μέρες να πάω στους γιατρούς να επιλέξω και πιστεύω πρώτα ο θεος Ιανουάριο ξεκινάω εξωσωματική.. Αυτό μου δίνει χαρά... μαζοχα? 😂😂😂 

Απλά νιώθω οτι οι πιθανότητες θα είναι παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Ε δεν μπορώ να περιμένω! Άμα είναι να απογοητευτώ ας γίνει μια ώρα αρχύτερα!!! 😂

Πιστεύω ότι όταν μείνουμε έγκυες θα νιώσουμε καπως διαφορετικά σαν ένστικτο δεν ξέρω πως να το εξηγήσω…και αν ισχύει δεν ξέρω! 
 

Τρεχω και δεν προλαβαίνω στη δουλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αλήθεια;;; Και εγώ ξεκινούσα και έκανα τόσο νωρις και το μονο που έκανα ήταν να πηγαίνω δουλεια με τα μούτρα κάτω και γενικά είχα και νευρα όποτε τα σταμάτησα και ηρέμησα!! Άμα θα είμαι εγκυος θα το καταλάβω από την καθυστέρηση 😂😂😂

Ακριβώς αυτό και εγώ!!!! Ενώ αν δω αίμα και είμαι στη δουλειά το βουλωνω και δεν πέφτει δάκρυ 😂😂😂 σπίτι χτυπιέμαι... βέβαια θα το ρίξω το κλάμα μου σε κάποια φάση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Θαυμάζω την υπομονή σου να μην κάνεις τεστ εγκυμοσύνης!  Εγώ από την 11 ημέρα μετά την ωορρηξία ξεκινάω 😅 🤭

Κ εγώ έτσι κάνω κάθε φορά..... ξεκινάω μέρες πριν 🙄 αλλά δεν με ρίχνει το αρνητικό, λέω αύριο ίσως δείξει κ συνεχίζω να ελπίζω, μόνο όταν δω την κυρία να έρχεται το παίρνω απόφαση! Φυσικά αν κάποια την χαλάει αυτό κ ρίχνει την ψυχολογία, καλύτερα να περιμένει την καθυστέρηση.... εγώ δεν αντέχω να περιμένω το πιθανό θετικό 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Πιστεύω ότι όταν μείνουμε έγκυες θα νιώσουμε καπως διαφορετικά σαν ένστικτο δεν ξέρω πως να το εξηγήσω…και αν ισχύει δεν ξέρω! 
 

Τρεχω και δεν προλαβαίνω στη δουλεια!!! 

Και εγώ το πιστεύω αυτό..  άλλες βέβαια λενε δεν νοιώθουν τπτ.. Επίσης Κάθε μήνα ένιωθα έγκυος απο την πολύ μου θέληση μαλλον, επειθα τον εαυτό μου ότι είμαι έγκυος.. οπότε οοοταν αποφασίσει το σκασμένο μου να έρθει ας έρθει.. Άλλιως θα το φέρω εγω σηκωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κ εγώ έτσι κάνω κάθε φορά..... ξεκινάω μέρες πριν 🙄 αλλά δεν με ρίχνει το αρνητικό, λέω αύριο ίσως δείξει κ συνεχίζω να ελπίζω, μόνο όταν δω την κυρία να έρχεται το παίρνω απόφαση! Φυσικά αν κάποια την χαλάει αυτό κ ρίχνει την ψυχολογία, καλύτερα να περιμένει την καθυστέρηση.... εγώ δεν αντέχω να περιμένω το πιθανό θετικό 😋

Ποσο καιρό προσπαθούσες θύμισε μου κορίτσι μου... Καλά ε απο μνήμη σκιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και εγώ το πιστεύω αυτό..  άλλες βέβαια λενε δεν νοιώθουν τπτ.. Επίσης Κάθε μήνα ένιωθα έγκυος απο την πολύ μου θέληση μαλλον, επειθα τον εαυτό μου ότι είμαι έγκυος.. οπότε οοοταν αποφασίσει το σκασμένο μου να έρθει ας έρθει.. Άλλιως θα το φέρω εγω σηκωτο!

Μπράβο έτσι να σκέφτεσαι!!! Και δεν είσαι μαζόχας αν αυτό σου δίνει δύναμη και μια χαρά ότι είσαι πιο κοντά στο θαύμα σου δεν υπάρχει λόγος να νιωθεις μαζοχας 😉😉😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Δεν είμαι πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα.... Έχουμε μεγάλες διακοπές λόγω επαγγέλματος (ναυτικός) κ ενδιάμεσα παλίνδρομες κ τέτοια..... οπότε... Για να καταλάβεις ήθελα όποτε γεννιόταν ένα μου παιδάκι στον χρόνο να πηγαίνουμε για το επόμενο!!! Αλλά κάποιος εκεί πάνω μάλλον γελάει.... στα 8 χρόνια καταφέραμε να περιμένουμε το τρίτο 

Οπότε δεν είχες θέμα στη σύλληψη? Αλλά στο να κρατηθεί το σπορακι.. μπράβο κοριτσάκι μου,  να τα χαίρεσαι τα καμαρια σου!!!💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εγω που εκανα το τεστ χθες και βγηκε αρνητικο (υποθετω αν ημουν εγκυος θα εβγαινε θετικο....) ανυπομονω να κατεβει η ρημαδα να παω αυριο να κανω τις αιματολογικες εξετασεις του ενδοκρινολογου... 

αλλα ακομα και τωρα παιζει με τα νευρα μου... δε λεει να κατεβει.... αυτα τα χαζοκαφε εχω... γκρρρρρρρ😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μπράβο έτσι να σκέφτεσαι!!! Και δεν είσαι μαζόχας αν αυτό σου δίνει δύναμη και μια χαρά ότι είσαι πιο κοντά στο θαύμα σου δεν υπάρχει λόγος να νιωθεις μαζοχας 😉😉😆

Αχχχ καλή επιτυχία και έναν εύκολο δρόμο να έχουμε ολες κορίτσια μου!!!!! Μεσα στην καρδιά μου σας εχω ολες 💗💖💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Δεν είμαι πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα.... Έχουμε μεγάλες διακοπές λόγω επαγγέλματος (ναυτικός) κ ενδιάμεσα παλίνδρομες κ τέτοια..... οπότε... Για να καταλάβεις ήθελα όποτε γεννιόταν ένα μου παιδάκι στον χρόνο να πηγαίνουμε για το επόμενο!!! Αλλά κάποιος εκεί πάνω μάλλον γελάει.... στα 8 χρόνια καταφέραμε να περιμένουμε το τρίτο 

Σίγουρα ο Θεός γελάει μαζί μας κάθε μέρα κάθε λίγο 😂😂 

και εγώ με τον αδερφό μου το μικρό έχουμε 8 χρόνια διαφορά και η μαμα μου ήθελε όταν εγώ ήμουν 3-4 να έρθει ο μικρός αλλά και αυτή δυσκολεύτηκε πολύ στο τρίτο! Σκεψου με τον αδερφό μου το μεγάλο έχει 12 χρόνια διαφορά!! Τον αγαπάμε πολύ το μικρούλη μας που είναι 21 αλλά είναι το μωρό μας 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οπότε δεν είχες θέμα στη σύλληψη? Αλλά στο να κρατηθεί το σπορακι.. μπράβο κοριτσάκι μου,  να τα χαίρεσαι τα καμαρια σου!!!💗💗💗

Αχ δεν ξέρω πιο είναι το το πιο δύσκολο να δυσκολεύεσαι στην σύλληψη ή να μην μπορείς να το κρατήσεις;; Εννοώ για μια γυναίκα είναι ανακούφιση ότι μπορεί να συλλάβει αλλά δεν μπορεί να το κρατήσει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια μου εγω που εκανα το τεστ χθες και βγηκε αρνητικο (υποθετω αν ημουν εγκυος θα εβγαινε θετικο....) ανυπομονω να κατεβει η ρημαδα να παω αυριο να κανω τις αιματολογικες εξετασεις του ενδοκρινολογου... 

αλλα ακομα και τωρα παιζει με τα νευρα μου... δε λεει να κατεβει.... αυτα τα χαζοκαφε εχω... γκρρρρρρρ😣

Καλά και αυτό είναι βάσανο,  εγώ για παράδειγμα που την μια εχω καφέ και την άλλη έρχεται.. αν συνέβαινε αυτό θα ήμουν σίγουρη πως είμαι έγκυος.. αααχ δεν θέλω να σε γεμίσω ελπίδες και να απογοητευτείς δίπλα γτ ξέρω οτι πονάει ☹☹☹ οπότε θα σου πω Κάνε λίγο υπομονή και αν συνεχίσει έτσι κάνε ένα τεστ ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ δεν ξέρω πιο είναι το το πιο δύσκολο να δυσκολεύεσαι στην σύλληψη ή να μην μπορείς να το κρατήσεις;; Εννοώ για μια γυναίκα είναι ανακούφιση ότι μπορεί να συλλάβει αλλά δεν μπορεί να το κρατήσει;; 

Νομίζω και τα 2 είναι δύσκολο... Αλλά μία φορά έγκυος για πάντα έγκυος... Αυτή τη μια ψαχνουμε 🤓🤓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλά και αυτό είναι βάσανο,  εγώ για παράδειγμα που την μια εχω καφέ και την άλλη έρχεται.. αν συνέβαινε αυτό θα ήμουν σίγουρη πως είμαι έγκυος.. αααχ δεν θέλω να σε γεμίσω ελπίδες και να απογοητευτείς δίπλα γτ ξέρω οτι πονάει ☹☹☹ οπότε θα σου πω Κάνε λίγο υπομονή και αν συνεχίσει έτσι κάνε ένα τεστ ακόμα 

κοριτσι μου γλυκο δεν δινω καμια πιθανοτητα να ειμαι εγκυος.... εχω ολα τα συμπτωματα της περιοδου και για εμενα ειναι τελειως φυσιολογικο να εχω καφε και ροζ πριν ερθει η κανονικη ροη...

απλα μου βγαζει το λαδι ακομη και για να ερθει!!! τοσο σπαστικια ειναι!!!! κι εχω και την καλλιεργεια κολπικου υγρου της γυναικολογου και θα το χασω το παραπεμπτικο.. ολα του γαμου δυσκολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ δεν ξέρω πιο είναι το το πιο δύσκολο να δυσκολεύεσαι στην σύλληψη ή να μην μπορείς να το κρατήσεις;; Εννοώ για μια γυναίκα είναι ανακούφιση ότι μπορεί να συλλάβει αλλά δεν μπορεί να το κρατήσει;; 

και τα 2 φσκ ειναι πολυ δυσκολα αλλα επειδη εχω ζησει φιλες μου και τη νυφη μου να εχουν αποβολες, νομιζω ο πονος της αποβολης δε συγκρινεται με την απογοητευση της μη συλληψης....

βεβαια ξερουν οτι μπορει να συλλαβουν θα μου πεις.. ενω εμεις οχι... αλλα οσο να πεις οταν το εχεις μεσα σου και εχεις παρει τη χαρα, μετα το χαος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

και τα 2 φσκ ειναι πολυ δυσκολα αλλα επειδη εχω ζησει φιλες μου και τη νυφη μου να εχουν αποβολες, νομιζω ο πονος της αποβολης δε συγκρινεται με την απογοητευση της μη συλληψης....

βεβαια ξερουν οτι μπορει να συλλαβουν θα μου πεις.. ενω εμεις οχι... αλλα οσο να πεις οταν το εχεις μεσα σου και εχεις παρει τη χαρα, μετα το χαος....

Σίγουρα και τα δυο απλά νομίζω ότι σου φεύγει το άγχος του «δεν μπορώ να συλλάβω» αλλά και να το εχεις μέσα σου και να το χάσεις σίγουρα είναι ψυχοφθόρο…ειδικά όταν είναι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη…θαυμάζω τις γυναίκες αυτες πόση δύναμη να έχουν…

Να αλλάξω λίγο το δυσάρεστο κλήμα 

«Υποθέτουμε» ότι όλα μας πάνε καλά ποιος μήνας για εσάς είναι ο ιδανικότερος για να γεννηθεί το μωράκι σας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα.... Θα σου πω πως το βίωσα εγώ... έχοντας περάσει κ τις δύο φάσεις, δεν θα σου πω ποιο είναι πιο δύσκολο, πιστεύω ότι κ οι δύο καταστάσεις δημιουργούν εντελώς διαφορετικά συναισθήματα, όσο είχα το άγχος της σύλληψης ένιωθα μεγάλη απογοήτευση κ ΆΓΧΟΣ, αναρωτιόμουν για την σοβαρότητα της κατάστασης μας κ άρχισα να κάνω σκέψεις για το μετά.... πως θα είναι η ζωή μας κ άραγε αν δεν τα καταφέρουμε αν θα μπορέσουμε να υιοθετήσουμε κ όλα αυτά.... όταν έχανα τα αγγελούδια μου το βασικότερο συναίσθημα ήταν η θλίψη κ το πένθος. Οπότε πραγματικά κ οι δύο καταστάσεις είναι ψυχοφθόρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα και τα δυο απλά νομίζω ότι σου φεύγει το άγχος του «δεν μπορώ να συλλάβω» αλλά και να το εχεις μέσα σου και να το χάσεις σίγουρα είναι ψυχοφθόρο…ειδικά όταν είναι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη…θαυμάζω τις γυναίκες αυτες πόση δύναμη να έχουν…

Να αλλάξω λίγο το δυσάρεστο κλήμα 

«Υποθέτουμε» ότι όλα μας πάνε καλά ποιος μήνας για εσάς είναι ο ιδανικότερος για να γεννηθεί το μωράκι σας;; 

ολοι οι μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😆😆😆 (τοσο απελπισμενη!!!!)

αχαχαχα!!! σιγουρα δεν θα ηθελα σεπτεμβρη λογω του οτι τρως ολο το καλοκαιρι και τη ζεστη κι εχεις μεγαλη κοιλιτσα και δυσφορια.. εννοω εχεις μια "ταλαιπωρια" λογω προχωρημενης εγκυμοσυνης.... βεβαια τα παρθενακια τα αγαπω!!! μεσα στην καρδια μου τα εχω!!! 💘

εσυ ραφαελα μου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης καθε φορά που είχαμε μια ατυχία "έπειθα" τον εαυτό μου ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ ξανά... οπότε πρόσθετα ξανά τα προηγούμενα συναισθήματα  στην όλη κατάσταση 🙄 Έτσι βέβαια το ζούσα εγώ! Δεν είναι κάθε άνθρωπος ίδιος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ολοι οι μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😆😆😆 (τοσο απελπισμενη!!!!)

αχαχαχα!!! σιγουρα δεν θα ηθελα σεπτεμβρη λογω του οτι τρως ολο το καλοκαιρι και τη ζεστη κι εχεις μεγαλη κοιλιτσα και δυσφορια.. εννοω εχεις μια "ταλαιπωρια" λογω προχωρημενης εγκυμοσυνης.... βεβαια τα παρθενακια τα αγαπω!!! μεσα στην καρδια μου τα εχω!!! 💘

εσυ ραφαελα μου;;;;

Χαχαχα κλαίω 😂😂😂 και εγώ ξεκινώντας ήθελα χειμώνα αλλά τώρα που είδα ποσό δύσκολο δε με νοιάζει ας έρθει και καλοκαιριάτικα 🤣🤣🤣🤣

εμενα το ιδανικο (λόγο της δουλειας και της άδειας μας) θα ήταν τον Σεπτέμβρη γιατί τον Αύγουστο παίρνουμε ένα μήνα άδεια ή Απρίλη που θα τελείωνε η άδεια μητρότητας Ιούλιο και καπάκι θα έχω της δουλειάς τον Αύγουστο!!! Αλλά προσωπικά θα μου άρεσε Δεκέμβρη και Ιανουάριο!!! Αλλά όποτε μας έρθει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Επίσης καθε φορά που είχαμε μια ατυχία "έπειθα" τον εαυτό μου ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ ξανά... οπότε πρόσθετα ξανά τα προηγούμενα συναισθήματα  στην όλη κατάσταση 🙄 Έτσι βέβαια το ζούσα εγώ! Δεν είναι κάθε άνθρωπος ίδιος 

Εχεις δίκιο και τα δυο είναι δύσκολα και τα δυο σου δημιουργούν διαφορετικά συναισθήματα το παν είναι να βρεις τη δύναμη και στα δυο να προχωράς :) πάντως συγχαρητήρια για την δύναμη σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις δίκιο και τα δυο είναι δύσκολα και τα δυο σου δημιουργούν διαφορετικά συναισθήματα το παν είναι να βρεις τη δύναμη και στα δυο να προχωράς :) πάντως συγχαρητήρια για την δύναμη σου 

Είπαμε.... λίγο απομόνωση, κλαματάκι ψυχοθεραπείας κ ξυπνάμε το επόμενο πρωί (ή κάποιες φορές μετά από όσες μέρες χρειαζόμαστε) κ είμαστε δυνατές να συνεχίσουμε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα κλαίω 😂😂😂 και εγώ ξεκινώντας ήθελα χειμώνα αλλά τώρα που είδα ποσό δύσκολο δε με νοιάζει ας έρθει και καλοκαιριάτικα 🤣🤣🤣🤣

εμενα το ιδανικο (λόγο της δουλειας και της άδειας μας) θα ήταν τον Σεπτέμβρη γιατί τον Αύγουστο παίρνουμε ένα μήνα άδεια ή Απρίλη που θα τελείωνε η άδεια μητρότητας Ιούλιο και καπάκι θα έχω της δουλειάς τον Αύγουστο!!! Αλλά προσωπικά θα μου άρεσε Δεκέμβρη και Ιανουάριο!!! Αλλά όποτε μας έρθει 😂😂

χαχαχα τελεια! τα εχεις υπολογισει ολα!!!

εμεις ξεκινησαμε φλεβαρη και λεω χμμ!! τελεια!! τα επομενα χριστουγεννα θα εχουμε ισως μπεμπε;;;!!!!!! 🤣🤣

μετα προχωρουσε ο καιρος... α λεω ανοιξη θα γενναω!!! θα κανω ταυρινα (κοιτουσα και το κινεζικο ημερολογιο για το φυλο του παιδιου) και λεω θα σφαζομαστε!!! (ειμαι εγω ταυρος και η μαμα μου!!!)

μετα λεω αντε καλοκαιρακι θα γεννησω.. δε θα τη γλιτωσω τη ζεστη!!! 🙄

αχαχαχαχαχχαχαχα!!! και τωρα παρακαλω να ερθει  και ας ειναι οτι μηνα θελει!!!!! 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα και τα δυο απλά νομίζω ότι σου φεύγει το άγχος του «δεν μπορώ να συλλάβω» αλλά και να το εχεις μέσα σου και να το χάσεις σίγουρα είναι ψυχοφθόρο…ειδικά όταν είναι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη…θαυμάζω τις γυναίκες αυτες πόση δύναμη να έχουν…

Να αλλάξω λίγο το δυσάρεστο κλήμα 

«Υποθέτουμε» ότι όλα μας πάνε καλά ποιος μήνας για εσάς είναι ο ιδανικότερος για να γεννηθεί το μωράκι σας;; 

Εμένα μου αρέσει ο χειμώνας για να γεννηθεί το κάθε μωράκι, γιατί χουχουλιάζεις με το μικρούλι κ όταν ξεπετάγεται μπορείς να το κυκλοφορείς παντού 😋 Αλλά μετά στα γενέθλια σκέφτεσαι που να τους χωρέσεις όλους για το πάρτυ......!  😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...