Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν επειδή εκεί που ήσουν ήμουν..

Αρχικα μην πελαγώνεις η κυρσοκοιλη όσο κ αν έχει επηρεάσει το σπερμα είναι κάτι που παίρνει βελτίωση. Με χειρουργείο ναι και θέλει κάποιους μήνες να επανέλθει κ να δείξει αποτέλεσμα σε συνδυασμό με θεραπείες (βιταμίνες,αντιοξωδοτικα, τρόπο ζωής, διακοπή καπνίσματος, διατροφή)

Οσο μικρότερη η ηλικία του άντρα τόσο καλύτερη η βελτίωση, αλλά αν ο ουρολόγος κρίνει ότι χρειάζεται χειρουργείο γνώμη μου να γίνει Γιατί είτε το παλέψετε με φυσική σύλληψη είτε με υποβοηθούμενη πρέπει να έχετε τις καλύτερες προϋποθέσεις.

Δευτερον σαλπιγγογραφια να κανείς είναι απαραίτητη εξέταση για σένα είτε πάτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο είναι πληροφορία απαραίτητη.

Τριτον επειδή κ εγώ πελάγωσα με το αν το είχαμε δει νωρίτερα κ αν κ αν κ κόντεψα να τρελλαθω δεν βγάζει πουθενα

Κανε restart πες τώρα ξεκινάμε τις προσπάθειες μας κ τον έλεγχο μας κ μην σκέφτεσαι το πριν.

Τελος οι άντρες επειδή δεν έχουν επαφή με τέτοια θέματα κ τέτοιους γιατρούς κ επειδή το ζήτημα είναι λεπτό κ αφορά τον «ανδρισμό» τους θέλει λεπτό χειρισμό ,κατανόηση και υποστήριξη!

Εχετε κάνει σημαντικά βήματα κ θα κάνετε και τα επόμενα που με τον έναν η τον αλλον τρόπο θα σας φέρουν κοντά στο ονειρο σας

Τελος φιλική συμβουλή αν πάτε σε υποβοηθούμενη με δηλωμένο θέμα στο σπερμα κ επειδή οι εξωσωματιστες τον αντρικό παράγοντα τον παραβλέπουν κρατήστε τον ουρολόγο σας σύμμαχο μέχρι το τέλος κ σε θέματα σπέρματος ακούστε αυτόν κ μόνο αυτόν. Τον γυναικολόγο θα τον ακούτε μόνο για σένα 

Καλη επιτυχία στα επόμενα βήματα❤️

❤️❤️❤️❤️

Δεν εχω λογια να σε ευχαριστησω κοριτσι μου!!!!! Τοσες πληροφοριες!!! Ευχαριστω γ οοοολη τη βοηθεια!!!!!

Οπως τα λες! Εστω day 1 σμρ!! Συνεχιζουμε μ τις εξετασεις μας κι ολα θα φτιαξουν!!! Ευτυχως ο ουρολογος μας ειναι ο καλυτερος οποτε νιωθω μεγαλη ασφαλεια!! Μ τη γυναικολογο αντιθετως δεν κολλησα κ πολυ.. τεσπα, θα βρεθει ο/η καταλληλος/η!

Ευχομαι κοριτσι μου ο,τι καλυτερο κ συντομα ν πεταξεις τη μαυρογατα απ πανω σου!!! 🙏🙏🙏

Κ παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!! 🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Εμένα πάντως ο σύζυγος καταναλώνει κάθε βράδυ μια κούπα καρύδια με μέλι και γιαούρτι. Μετά πίνει και λίγο λικέρ με αμύγδαλα. Του στοίχισε 2-3 κιλά συν αλλά τώρα είναι μια χαρά 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

❤️❤️❤️❤️

Δεν εχω λογια να σε ευχαριστησω κοριτσι μου!!!!! Τοσες πληροφοριες!!! Ευχαριστω γ οοοολη τη βοηθεια!!!!!

Οπως τα λες! Εστω day 1 σμρ!! Συνεχιζουμε μ τις εξετασεις μας κι ολα θα φτιαξουν!!! Ευτυχως ο ουρολογος μας ειναι ο καλυτερος οποτε νιωθω μεγαλη ασφαλεια!! Μ τη γυναικολογο αντιθετως δεν κολλησα κ πολυ.. τεσπα, θα βρεθει ο/η καταλληλος/η!

Ευχομαι κοριτσι μου ο,τι καλυτερο κ συντομα ν πεταξεις τη μαυρογατα απ πανω σου!!! 🙏🙏🙏

Κ παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!! 🌹🌹

Βλέπεις κι εσύ deal με τη μαυρόγατα; Χαχαχαχ😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Αααααα κορίτσι μου τι ωραία νέα είναι αυτά!!! Μου έφτιαξες το βράδυ!!!😀😀 Πολύ χάρηκα!!!😍😍😍 Είδες, κάτι μας έλεγε το ένστικτό μας και ήμασταν αισιόδοξες!!😀😀😀

Πηγαίντε και στον Λυμπερόπουλο, αλλά με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση τώρα!!! Οι κοπέλες εδώ λένε ότι τα αντρικά προβλήματα λύνονται πιο εύκολα, άρα καλά κάνεις και ξαναελπίζεις!! Και αφού έχει τόσα σπερματοζωάρια, αποκλείεται να μη βρεθεί το ένα το τυχερό!!!!😜😉😜

Αααα και να συνεχίσει τα καρύδια πες του ποτέ δε ξέρεις!!!! 😚😁😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Που είναι τώρα εκείνος ο ηλίθιος για να σας πει αν μπορείτε να κάνετε εξωσωματική;😤 Όπως είπες θα πάτε στον ανδρολόγο κ θα σας κατατοπίσει. Στο τέλος θα πιάσεις φυσιολογικά κ θα γελάς με ότι πέρασες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κοίτα απο ολα αυτά που εχω διαβάσει έχω ακούσει αλλά μου έχει πει και ο γιατρός καταλήγω στο εξής, οχι ο γιατρός δεν μπορεί με απλό υπέρηχο να κρίνει αν είναι ποιοτικό το ωάριο, αυτό που μπορεί να κρίνει είναι αν πάει καλά,  δλδ το ωάριο αυξάνετε κατα 2χλστα τη μέρα ( μια κοπέλα είναι στη διαδικασία οωληψιας έκανε διέγερση το παλεψε με τον γιατρό μέχρι τέλους, αλλά τελικά είχε 1 ωάριο και ο γιατρός έκρινε να μην της κάνει οωληψια, έκρινε πως δεν ήταν καλό, λογικά υποθέτω έχω λόγο μεγέθους, της είπε οτι δεν θέλει να της πάρει τα λεφτά και να παίξει με της πιθανότητες, αυτό σαν παράδειγμα, μπράβο στο γιατρό,  είναι ο γιατρός που θα πάω 1 Νοεμβρίου),. Αλλά  μετα απο τόσους μήνες με θεραπεία κλομιφαινης σίγουρα είχα σε κάποια οωρηξια ποιοτικό ωάριο,  ακριβώς μου είπε " μια φορά καταλαβαίνω να μην είναι ποιοτικό, άντε 2η φορά, άντε 3η, 4η μου λέει δεν μπορώ να καταλαβωω.. λέω γιατρε μήπως δεν απελευθερώνετε το ωάριο? Μου λέει δεν έχεις τέτοιο θέμα, αλλά επέμενα και μου λέει φερε μια otrivelle να ησυχάσεις 😂😂😂

@HopemumtobeΆρα βασικά δεν μπορούμε να ξέρουμε παρά μόνο οι εμβρυολογοι και από το ποσό μεγαλώνει! Νόμιζα και από εξετάσεις ορμονικές ισως να μπορούσαν να ήξεραν… 
 

Ειχα πάει μια φορά  σε ένα γυναικολόγο για την δουλεια και μου είπε σε ωάρια ανώριμα ή που δεν είναι καλά δίνει CoQ10 και αναρωτιόμουν πως το βλέπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα λες!!! Ευχαριστω π με ταρακουνας!!! Αφηνω τα αν.. αλλαξαμε σπερμοδιαγραμμα γ τριτη, εκλεισα ασβεστη στις 18/10 κ οτι ειναι θ το παλεψουμε μ το γιατρο!!! 💪💪💪

Ακομα κ στο διαγνωστικο, ρωτησαν τον αντρα μου ποιον ουρολογο εχει κι οταν ειπε τον Ασβεστη, του ειπαν "τον καλυτερο γιατρο εχεις!"

Μπράβο έτσι δυναμική μην σκέφτεσαι το αν και το μετά ζεις στο τώρα με τα δεδομένα σου!!! ❤️❤️❤️ Και εδώ είμαστε για να ταρακουνά η μια την άλλην 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Πωπω χάρηκα τόσο πολύ μπράβοοοο και εννοείται να πατε για επιβεβαίωση γιατί τώρα έχει μεγάλη απόκλιση!!! 
 

πήρες τα πάνω σου μπράβο άντε όλο καλά νέα να ακούμε από ολες μας!!! Ο άντρας σου πως το πήρες;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Πειτε μου συνταγες με καρυδια!!! Γλυκα ξερω.. τωραπ γυριζει πειτε!! Εχω 4 μερες μπροστα 🤣🤣

Καρυδόπιτα χαχαχα είναι το αγαπημένο μου 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Όχι με υπερηχο δεν φαίνεται η ποιότητα του παρά μόνο αν είναι κυστικο η οχι

Η ποιότητα του φαίνεται στην ωοληψια κ την γονιμοποίηση. Σε συνδυασμό κ με το σπερμα αν προχωράει σε διαιρέσεις αν φτάνει day 5 δηλαδή βλαστοκύστη κλπ

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση νόμιζα ότι και με τις ορμονικές εξετάσεις μπορεί να καταλαβει ο γιατρος!! 
 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση νόμιζα ότι και με τις ορμονικές εξετάσεις μπορεί να καταλαβει ο γιατρος!! 
 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου ❤️

Δίνουν μια ιδέα και οι ορμονολογικές FSH LH AMH κλπ αλλά τίποτα δεν είναι στανταρ 

Μπορεί να έχεις χάλια ορμονολογικές αλλά στην γονιμοποίηση να πάνε όλα τέλεια μπορεί και το αντίθετο 

Ειναι πολυπαραγοντικο το θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δίνουν μια ιδέα και οι ορμονολογικές FSH LH AMH κλπ αλλά τίποτα δεν είναι στανταρ 

Μπορεί να έχεις χάλια ορμονολογικές αλλά στην γονιμοποίηση να πάνε όλα τέλεια μπορεί και το αντίθετο 

Ειναι πολυπαραγοντικο το θέμα 

Καλημερα κοριτσια μου!!! Καλο σαββατοκυριακο να εχουμε!!!!❤️❤️

Αυτη την ΑΜΗ δεν εχω κανει ποτε.. νομιζω τωρα π θα παω γ τις υπολοιπες ορμονολογικες του ενδοκρινολογου, καλο ειναι ν την κανω.. δειχνει το αποθεμα ωαριων σαν να λεμε;;

Κοριτσια τις ορμονολογικες εξετασεις λεω ν τις κανω στη Βιοιατρικη Αμπελοκηπων. Λενε οτι τα αποτελεσματα ειναι εγκυρα.. Συμφωνειτε η προτεινετε ν παω αλλου;; (Καποιο συμβεμβλημενο με ΕΟΠΥΥ αν γινεται..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Καλο σαββατοκυριακο να εχουμε!!!!❤️❤️

Αυτη την ΑΜΗ δεν εχω κανει ποτε.. νομιζω τωρα π θα παω γ τις υπολοιπες ορμονολογικες του ενδοκρινολογου, καλο ειναι ν την κανω.. δειχνει το αποθεμα ωαριων σαν να λεμε;;

Κοριτσια τις ορμονολογικες εξετασεις λεω ν τις κανω στη Βιοιατρικη Αμπελοκηπων. Λενε οτι τα αποτελεσματα ειναι εγκυρα.. Συμφωνειτε η προτεινετε ν παω αλλου;; (Καποιο συμβεμβλημενο με ΕΟΠΥΥ αν γινεται..)

Η ΑΜΗ από μόνη της δεν λεει κάτι εννοώ παίρνεις μια ιδέα για τα αποθέματα ωαρίων αλλά δεν είναι απόλυτη.Πολλές κοπέλες με χαμηλή ΑΜΗ έχουν εγκυμοσύνες και με φυσιολογική σύλληψη και με υποβοηθούμενη.

Διαβαζετε σε συνδυασμό με άλλες FSH,LH κλπ και σε φυσική σύλληψη δεν έχει κ πολύ νοημα (αχ πχ έχεις πολυκυστικες λογικά θα έχεις υψηλή ΑΜΗ)

Ειναι απαραίτητη σε υποβοηθούμενη με διέγερση για να ξέρουν σχετικά με την δόση φαρμάκων κ να αποφύγουν την υπερδιέγερση. Καλύτερα να σε κατευθύνει εκεί ο γυναικολόγος ώστε να κανείς μαζί κ τις άλλες εξετάσεις 2η μέρα του κύκλου.
Επειδη δεν συνταγογραφειται κοστίζει από 30-65€ ανάλογα το μικροβιολογικό.

Η βιοϊατρική για αιματολογικές εξετάσεις άνδρας γυναίκας κλπ είναι οκ μια χαρά (έχω ρωτήσει κ ιδιώτη γιατρό κ δημοσίου)

Σε εξέταση σπέρματος σπερμοδιαγραμμα , DFI κλπ, όμως δεν ενδείκνυται.

Και εμείς την καλλιέργεια που σας ζήτησε ο Ασβέστης εκεί την κάναμε κατόπιν παρότρυνσης του γιατί είναι η φθηνότερη κ κοιτάει άλλο πράγμα με την συγκεκριμένη μέθοδο.Βρέθηκε μικρόβιο στον σύζυγο κ έκανα μετά και εγώ εκεί καλλιέργεια κολπικού υγρού! Και ήταν έγκυρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Καλο σαββατοκυριακο να εχουμε!!!!❤️❤️

Αυτη την ΑΜΗ δεν εχω κανει ποτε.. νομιζω τωρα π θα παω γ τις υπολοιπες ορμονολογικες του ενδοκρινολογου, καλο ειναι ν την κανω.. δειχνει το αποθεμα ωαριων σαν να λεμε;;

Κοριτσια τις ορμονολογικες εξετασεις λεω ν τις κανω στη Βιοιατρικη Αμπελοκηπων. Λενε οτι τα αποτελεσματα ειναι εγκυρα.. Συμφωνειτε η προτεινετε ν παω αλλου;; (Καποιο συμβεμβλημενο με ΕΟΠΥΥ αν γινεται..)

Καλημέρα κορίτσια μου να έχουμε ένα όμορφο σκ.. άντε και περνάνε και οι μέρες 😉😉 

Εγώ δεν έχω ιδέα απο Αθήνα 🤗 τα κορίτσια θα ξέρουν σίγουρα.. Επίσης τα κορίτσια της εξωσωματικής όπως και η μαυρογατα μας, τα ξέρουν καλύτερα γιατί και οι συμβουλές τους είναι πιο έμπειρες!!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Η ΑΜΗ από μόνη της δεν λεει κάτι εννοώ παίρνεις μια ιδέα για τα αποθέματα ωαρίων αλλά δεν είναι απόλυτη.Πολλές κοπέλες με χαμηλή ΑΜΗ έχουν εγκυμοσύνες και με φυσιολογική σύλληψη και με υποβοηθούμενη.

Διαβαζετε σε συνδυασμό με άλλες FSH,LH κλπ και σε φυσική σύλληψη δεν έχει κ πολύ νοημα (αχ πχ έχεις πολυκυστικες λογικά θα έχεις υψηλή ΑΜΗ)

Ειναι απαραίτητη σε υποβοηθούμενη με διέγερση για να ξέρουν σχετικά με την δόση φαρμάκων κ να αποφύγουν την υπερδιέγερση. Καλύτερα να σε κατευθύνει εκεί ο γυναικολόγος ώστε να κανείς μαζί κ τις άλλες εξετάσεις 2η μέρα του κύκλου.
Επειδη δεν συνταγογραφειται κοστίζει από 30-65€ ανάλογα το μικροβιολογικό.

Η βιοϊατρική για αιματολογικές εξετάσεις άνδρας γυναίκας κλπ είναι οκ μια χαρά (έχω ρωτήσει κ ιδιώτη γιατρό κ δημοσίου)

Σε εξέταση σπέρματος σπερμοδιαγραμμα , DFI κλπ, όμως δεν ενδείκνυται.

Και εμείς την καλλιέργεια που σας ζήτησε ο Ασβέστης εκεί την κάναμε κατόπιν παρότρυνσης του γιατί είναι η φθηνότερη κ κοιτάει άλλο πράγμα με την συγκεκριμένη μέθοδο.Βρέθηκε μικρόβιο στον σύζυγο κ έκανα μετά και εγώ εκεί καλλιέργεια κολπικού υγρού! Και ήταν έγκυρα 

Τελεια!!! Ευχαριστω γ ολες τις πληροφοριες!!!! ❤️❤️❤️❤️

Οποτε θ τις κανουμε εκει κ κι εγω κι ο αντρας μου κ το σπερμοδιαγραμμα στο Λυμπεροπουλο!! 

Ο ενδοκρινολογος τις εγραψε ολες αυτες..fsh, tsh, lh, testo, προλακτινη, κλπ . κ σκεφτομαι αφου θ τις κανω μηπως βαλω κ την ΑΜΗ να εχω μια εικονα.. θα δω ποσο κανει κ πως θα ειναι τα οικονομικα γτ με ολες τις εξετασεις κ τους γιατρους φευγει το χρημα σε χρονο dt..

Κ παλι ευχαριστω μαυρογατουλα μου!!!🌹🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης σμρ ηρθαν τα προεορτια της περιοδου.. τριτη-τεταρτη θα ρθει η περιοδος!! Αυτο το μηνα ειναι καλοδεχουμενη!! 

Ευχομαι οι δικες σας προσπαθειες να ειναι τυχερες!!!! 🙏🙏🙏🙏💖💖💖💖💖🎯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Δίνουν μια ιδέα και οι ορμονολογικές FSH LH AMH κλπ αλλά τίποτα δεν είναι στανταρ 

Μπορεί να έχεις χάλια ορμονολογικές αλλά στην γονιμοποίηση να πάνε όλα τέλεια μπορεί και το αντίθετο 

Ειναι πολυπαραγοντικο το θέμα 

Μάλιστα κατάλαβα σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις πληροφορίες! Δεν έχω κάνει ορμονολογικές, είχα κάνει όταν ήμουν μικρή έφηβη γιατί είχα κάποια θεματάκια όχι με την περίοδο αλλά με κάτι τριχουλες που έβγαζα στο πρόσωπο και με έβαλε ο ενδοκρινολόγος να κάνω! Τελικά είχα ψηλή προλακτινη και έλαβα αγωγή! Το τσέκαρα άλλη μια φορά μετά την αγωγή κ ήταν οκ! Από τότε δεν ξανά έκανα…αλλά έβαλα στόχο αν δεν μας έρθει ως το τελος του χρόνου θα κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου να έχουμε ένα όμορφο σκ.. άντε και περνάνε και οι μέρες 😉😉 

Εγώ δεν έχω ιδέα απο Αθήνα 🤗 τα κορίτσια θα ξέρουν σίγουρα.. Επίσης τα κορίτσια της εξωσωματικής όπως και η μαυρογατα μας, τα ξέρουν καλύτερα γιατί και οι συμβουλές τους είναι πιο έμπειρες!!! 💗

Αχ πριν λίγο το είδα με ρώτησες χθες για τη νύφη μου έκανε εξωσωματική ναι! Είχε πολυκιστικες δεν είχε περίοδο χωρις αγωγή, ομως είχανε κάνει ολες αυτες τις εξετάσεις για να αποκλείσουν παράγοντες και να είναι σίγουροι πριν πάνε σε εξωσωματική ότι δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα! Το ίδιο και ο αδερφος μου και ευτυχως δεν είχαν πρόβλημα με το σπερμα για να τους πάει πιο πίσω! Είχε κάνει θυμάμαι 20 ωάρια πήραν τα 19 το ένα δεν ήταν καλό και τα κατάφερε μόνο το 1 να προχωρήσει και να μπορεί να γίνει έμβρυο μεταφορά! Είχε κανει τον Ιούλιο την διέγερση θυμάμαι  τον Αύγουστο έκαναν διάλειμμα και της το μετέφερε Σεπτέμβρη και στην ημέρα της γιορτής της μάθαμε ότι πέτυχε!! ❤️❤️ Δεν μπορείς να φανταστείς ποσό συγκινήθηκα που θα γινόμουν θεία! Είχε ομως πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη ήταν στο κρεβάτι το πρώτο τρίμηνο γιατί είχε αποκόλληση και εμετούς σε όλους τους μηνες! Γεννήθηκε ομως λίγο πιο νωρις ακριβώς 37 εβδομαδες γιατί άρχισε ο πλακούντας να γερνάει και δεν έβαζε βάρος το μωρό και δεν υπήρχε λόγος να το ταλαιπωρούν! Έκατσε 1 μήνα σχεδόν στα νεογνά γιατί είχε θεματάκι με τους πνεύμονες του και μετά όταν βγήκε έκανε και μια επέμβαση στα ποδαράκια γιατί είχε ρεβοποδια! Ταλαιπωρήθηκε ομως τώρα μας ταλαιπωρεί!! Θαύμαζα τη νύφη μου πόση δύναμη να φύγει από το μαιευτήριο χωρις το μωρό της!!! 

τωρα μετά την εγκυμοσύνη η νύφη μου έχει κανονικά περίοδο και της είπε ο γιατρος ότι μπορεί πλέον κ με φυσική σύλληψη και να το προσπαθήσουν! Θα κάνει ξανά τις ορμόνες για να τις δούνε μου είπε αλλά μάλλον όλα καλά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Τελεια!!! Ευχαριστω γ ολες τις πληροφοριες!!!! ❤️❤️❤️❤️

Οποτε θ τις κανουμε εκει κ κι εγω κι ο αντρας μου κ το σπερμοδιαγραμμα στο Λυμπεροπουλο!! 

Ο ενδοκρινολογος τις εγραψε ολες αυτες..fsh, tsh, lh, testo, προλακτινη, κλπ . κ σκεφτομαι αφου θ τις κανω μηπως βαλω κ την ΑΜΗ να εχω μια εικονα.. θα δω ποσο κανει κ πως θα ειναι τα οικονομικα γτ με ολες τις εξετασεις κ τους γιατρους φευγει το χρημα σε χρονο dt..

Κ παλι ευχαριστω μαυρογατουλα μου!!!🌹🌹🌹

Καλημέρα κορίτσι μου η ΑΜΗ δεν καλύπτεται από τον εοππυ εγώ την είχα πληρώσει 36 ευρώ μέσω doctoranytime 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Επισης σμρ ηρθαν τα προεορτια της περιοδου.. τριτη-τεταρτη θα ρθει η περιοδος!! Αυτο το μηνα ειναι καλοδεχουμενη!! 

Ευχομαι οι δικες σας προσπαθειες να ειναι τυχερες!!!! 🙏🙏🙏🙏💖💖💖💖💖🎯

:( δε πειράζει είμαι σίγουρη ότι μολις λυθεί το πρόβλημα σας από τον πρώτο μήνα θα τα καταφέρετε ❤️❤️❤️ 
 

Να σου πω κάτι και εγώ πιστεύω έχουμε θέμα με το σπερμα αλλά δεν λεω κάτι στον άντρα μου γιατί είναι αυτό το λεπτό θέμα του ανδρισμού που δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ και γι αυτό έκλεισα ραντεβού στον ουρολόγο!! Εύχομαι βέβαια να μην έχει κάτι γιατί είμαι σίγουρη θα τον φάει το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ πριν λίγο το είδα με ρώτησες χθες για τη νύφη μου έκανε εξωσωματική ναι! Είχε πολυκιστικες δεν είχε περίοδο χωρις αγωγή, ομως είχανε κάνει ολες αυτες τις εξετάσεις για να αποκλείσουν παράγοντες και να είναι σίγουροι πριν πάνε σε εξωσωματική ότι δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα! Το ίδιο και ο αδερφος μου και ευτυχως δεν είχαν πρόβλημα με το σπερμα για να τους πάει πιο πίσω! Είχε κάνει θυμάμαι 20 ωάρια πήραν τα 19 το ένα δεν ήταν καλό και τα κατάφερε μόνο το 1 να προχωρήσει και να μπορεί να γίνει έμβρυο μεταφορά! Είχε κανει τον Ιούλιο την διέγερση θυμάμαι  τον Αύγουστο έκαναν διάλειμμα και της το μετέφερε Σεπτέμβρη και στην ημέρα της γιορτής της μάθαμε ότι πέτυχε!! ❤️❤️ Δεν μπορείς να φανταστείς ποσό συγκινήθηκα που θα γινόμουν θεία! Είχε ομως πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη ήταν στο κρεβάτι το πρώτο τρίμηνο γιατί είχε αποκόλληση και εμετούς σε όλους τους μηνες! Γεννήθηκε ομως λίγο πιο νωρις ακριβώς 37 εβδομαδες γιατί άρχισε ο πλακούντας να γερνάει και δεν έβαζε βάρος το μωρό και δεν υπήρχε λόγος να το ταλαιπωρούν! Έκατσε 1 μήνα σχεδόν στα νεογνά γιατί είχε θεματάκι με τους πνεύμονες του και μετά όταν βγήκε έκανε και μια επέμβαση στα ποδαράκια γιατί είχε ρεβοποδια! Ταλαιπωρήθηκε ομως τώρα μας ταλαιπωρεί!! Θαύμαζα τη νύφη μου πόση δύναμη να φύγει από το μαιευτήριο χωρις το μωρό της!!! 

τωρα μετά την εγκυμοσύνη η νύφη μου έχει κανονικά περίοδο και της είπε ο γιατρος ότι μπορεί πλέον κ με φυσική σύλληψη και να το προσπαθήσουν! Θα κάνει ξανά τις ορμόνες για να τις δούνε μου είπε αλλά μάλλον όλα καλά…

Κορίτσια μου εχω γάμο, είμαι στο τρέξιμο με μακιγιαζ και μαλλιά..  Ευχαριστώ πολύ για τις διήγηση της ιστορίας αυτής!!! Ολα γίνεται κορίτσια μου,αρκεί να το πιστέψουμε!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου η ΑΜΗ δεν καλύπτεται από τον εοππυ εγώ την είχα πληρώσει 36 ευρώ μέσω doctoranytime 

Καλημερα κοριτσι μου!!!

Ευχαριστω παρα πολυ!! ❤️🌹 Ειχα κανει κι εγω εγγραφη σε αυτο το site αλλα ουτε τους κωδικους μου δε θυμαμαι!!😆😆

Ειναι πανακριβη η ατιμη η εξεταση.. αν βγουμε οικονομικα θ την κανω, αλλιως αλλη φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

:( δε πειράζει είμαι σίγουρη ότι μολις λυθεί το πρόβλημα σας από τον πρώτο μήνα θα τα καταφέρετε ❤️❤️❤️ 
 

Να σου πω κάτι και εγώ πιστεύω έχουμε θέμα με το σπερμα αλλά δεν λεω κάτι στον άντρα μου γιατί είναι αυτό το λεπτό θέμα του ανδρισμού που δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ και γι αυτό έκλεισα ραντεβού στον ουρολόγο!! Εύχομαι βέβαια να μην έχει κάτι γιατί είμαι σίγουρη θα τον φάει το άγχος 

Μακαρι να ερθει σε ολες μας το θαυματακι μας κ συντομα!! 🙏🙏🙏

Καντε τις εξετασεις σας κ θα τα βρειτε ολα.. ευχομαι ν μην εχετε κατι παθολογικο κ να φταινε οι συνθηκες..

εσυ κοριτσι μου γτ το πιστευεις αυτο γ το σπερμα του αντρα σου;; 

Να σου πω την αληθεια εμεις βρηκαμε την κιρσοκηλη αλλα αν δεν ψαχτω κι εγω ενδελεχως, δεν θ ησυχασω.. γτ μπορει ν ειναι συνδυαστικο το θεμα μας..

Κανε κι εσυ τις ορμονολογικες εξετασεις.. (αααααν ερθει η περιοδος..που δεν το ευχομαι!!😉)  μπορει να θελει να ρυθμιστει ο θυροειδης σου για παραδειγμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα και καλό ΣΚ κορίτσια μου ❤️❤️❤️

Καλημερα αγαπημενες μου! Καλο Σαββατοκυριακο😘😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...