Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τωρα ειδα ολα τα μηνυματα ημουν ολο το μεσημερι στο τηλεφωνο πρωτα με δουλεια και λογιστη και μετα με φιλη ολο το μεσημερι,,,,  Αχ βρε κοριτσι μου καταλαβαινω οτι στενοχωρηκες, μου φαινεται λογικο.

Πραγματικα σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου να μην εχει καποια επιδραση στο σπερμοδιαγραμμα. Πριν λιγες μερες που κοιτουσα για κιρσοκηλες γενικα καπου ειχα διαβασει οτι καποιες επηρεαζουν και καποιες οχι!! Ας ελπισουμε οτι θα ειστε στην δευτερηπεριπτωση! 

Βλεπω οτι γραφεις γιατι να μην ειχατε κανει εξεταση Ιανουαριο, εχω κι εγω παρα πιολλες σκεψεις που μου εχουν βασανισει, γιατι δεν τσεκαραμε νωριτερα κλπ το αποτελεσμα οσο και να τα σκεφτηκα ηταν μια τρυπα στο νερο. Ακολουθησες οδηγιες γιατρων κι εσυ οπως κι εγω, κανεις δεν ψαχνεται πριν δοκιμασει.  Το θεμα ειναι οτι εαν οντως αυτη η κιρσοκηλη εχει επηρεασει κατι ειναι πολυ σημαντικο που το βρηκατε και που με ενα χειρουργειο μπορει να αντιμετωπιστει!  Φαντασου να ηταν ολα τελεια και να μην εμενες, ακομα χειροτερο, Και ειστε πολυ νεοι ακομα ,εχετε καιρο να το λυσετε. Ολα για καποιο λογο γινονται και θα λυθουν στο υποσχομαι❤️

Οσον αφορα τα σεναρια για το μελλον, θα σου δωσω τη συμβουλη που πηρα κι εγω:  μην προτρεχεις και πηγαινε βημα βημα για να μπορεσεις να τα καταφερεις. Δηλαδη μην σκεφτεσαι καθολου το μετα, σκεψου μονο το επομενο βημα που ειναι το σπερμοδιαγραμμα, και επικεντρωσου εκει και υπαρχει και μια περιπτωση να βγει καλο ποτε δεν ξερεις!!❤️ Αν μπορει ο φιλος σου να αλλαξει βαρδια με ενα συναδελφο για να μπορεσετε να πατε πιο συντομα καλο για να μην ανακυκλωνεις τις σκεψεις. 

Τελος, οσον αφορα το οτι δεν μπορεις να μιλησεις σε αλλους, σε καταλαβαινω παρα πολυ,  εγω προσωπικα το ειπα στη μητερα μου, και  μια φιλη μου που εμπιστευομαι πολυ και δεν ξερει προσωπικα φιλο μου και φυσικα το μοιραστηκα και μεσας εδω. Αν θες μπορεις να το μοιραζεσαι εδω μεμας και εννοειτα οποτε  θες να συζητησεις στειλε και προσωπικο μυνημα!

Σου στελνω πολλη πολλη αγαπη και μια μεγαλη αγκαλια ❤️

Κοριτσι μου εσυ!!❤️

Ευχαριστω γ οοοολη τη στηριξη κ το τεραστιο μηνυμα εμψυχωσης!!!🌹🌹 Ειμαστε εδω για να σηκωνουμε η μια την αλλη οταν πεφτει!!

Σμρ παραπατησα κι εγω λιγο αλλα παει!! Σηκωθηκα κ θ πατησω γερα τα ποδια μου γτ εχουμε δρομο μπροστα μας!! Ηδη τα πρωτα διαδικαστικα κανονιστηκαν κι ολα θα δρομολογηθουν!!😉😉💪

Ελπιζω κοριτσακι μου να μοιραστεις μαζι μας ευχαριστα νεα κ το σπερμοδιαγραμμα να βγει πολυ καλυτερο!!🙏🙏🙏💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ελπίζω με αυτό που θα σου πω να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα... Όπως εχω ξανά πεί, ολες οι εξετάσεις που εχω κάνει με τον άντρα μου είναι καλές, υπάρχουν μικροπροβληματακια και οχι προβλήματα,  όπως οπίσθια κάμψη της μήτρας μου και μια εικόνα πολυκυστικων ( αυτά ο γιατρός μου δεν τα έδωσε σήμασια και θεωρεί οτι εφόσον κάνω οωρηξια και μόνη μου και τόσους μήνες σίγουρα θα είχα και 1 ποιοτικό ωάριο τουλάχιστον,  η υπογονιμότητα δεν οφείλετε εκεί και δεν μπορεί να μου δώσει απάντηση, ώστε να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα) δλδ με λίγα λόγια δεν ξέρω για πιο λόγο δεν γίνεται η σύλληψη... Όταν λοιπόν μέσα σε ολα αυτά τα ακατανόητα σκέφτηκα οτι μανούλα θα γίνω είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο... τοτε ένιωσα καλύτερα και ανυπομονώ πραγματικά για Την εξωσωματική, να ξυπνήσω βρε παιδί μου το πρωί μερα την εμβρυομεταφορα και να πω " ίσως να έχω το θαυματακι μου μέσα μου " 

Θέλω να καταλήξω, οτι προτιμότερο είναι να βρεθεί το πρόβλημα γιατί οοοολα γίνονται και λύνονται, παρά η υπογονιμότητα να είναι ανεξήγητη! Με πολύ αγάπη κοριτσάκι μου!!! 

Εχεις δικιο Κατερινα μου!!! Κι εμενα ολο αυτο τον καιρο αυτο με ετρωγε.. μηπως δν ειχαμε συλληψη απ αγχος κ ψυχολογικα αιτια..

Καλα ακομα δν ξερουμε που οφειλεται.. εχω κι εγω ν κανω τη σαλπιγγογραφια..

Ερωτηση!!! 

Αν ο αντρας μου κανει χειρουργειο, λεω ν μην κανω τη σαλπιγγογραφια σε αυτο τον κυκλο.. γτ λενε οτι εχεις καποιες πιθανοτητες συλληψης παραπανω μετα την εξεταση (κυριως σε περιπτωση π ειναι πιο δυσκολα προσβασιμες.. αν το λεω καλα...). Εννοω να κανει οτι ειναι ν κανει κ μετα ν την κανω.. η ν την κανω τωρα π πηραμε φορα ν ξεμπερδευω;; 🙄🙄 τι λετε κι εσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Εχεις δικιο Κατερινα μου!!! Κι εμενα ολο αυτο τον καιρο αυτο με ετρωγε.. μηπως δν ειχαμε συλληψη απ αγχος κ ψυχολογικα αιτια..

Καλα ακομα δν ξερουμε που οφειλεται.. εχω κι εγω ν κανω τη σαλπιγγογραφια..

Ερωτηση!!! 

Αν ο αντρας μου κανει χειρουργειο, λεω ν μην κανω τη σαλπιγγογραφια σε αυτο τον κυκλο.. γτ λενε οτι εχεις καποιες πιθανοτητες συλληψης παραπανω μετα την εξεταση (κυριως σε περιπτωση π ειναι πιο δυσκολα προσβασιμες.. αν το λεω καλα...). Εννοω να κανει οτι ειναι ν κανει κ μετα ν την κανω.. η ν την κανω τωρα π πηραμε φορα ν ξεμπερδευω;; 🙄🙄 τι λετε κι εσεις;;;

Εγω λεω να την κανεις τωρα να ησυχασεις! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εχεις δικιο Κατερινα μου!!! Κι εμενα ολο αυτο τον καιρο αυτο με ετρωγε.. μηπως δν ειχαμε συλληψη απ αγχος κ ψυχολογικα αιτια..

Καλα ακομα δν ξερουμε που οφειλεται.. εχω κι εγω ν κανω τη σαλπιγγογραφια..

Ερωτηση!!! 

Αν ο αντρας μου κανει χειρουργειο, λεω ν μην κανω τη σαλπιγγογραφια σε αυτο τον κυκλο.. γτ λενε οτι εχεις καποιες πιθανοτητες συλληψης παραπανω μετα την εξεταση (κυριως σε περιπτωση π ειναι πιο δυσκολα προσβασιμες.. αν το λεω καλα...). Εννοω να κανει οτι ειναι ν κανει κ μετα ν την κανω.. η ν την κανω τωρα π πηραμε φορα ν ξεμπερδευω;; 🙄🙄 τι λετε κι εσεις;;;

Χαχχαχα κορίτσι μου, βλέπω τον εαυτό μου απο αυτά που διαβάζω όταν ήμουν στη θέση σου! Συγγνώμη που γελάω,  αλλα ελπίζω κιολας οτι θα σε κάνω να νιώσεις καλύτερα!!!  Λοιπόν θα σου πω επίσης οτι και στον άντρα μου του βρήκε ο Ουρολογος μια κυρσοκηλη τότε δεν ξέραμε αποτελέσματα σπερμοδιαγραμματος, σαλπιγκογραφια κτλπ.. οπότε απο τη θέση σου εχω περάσει επ ακριβώς.. αυτές τις σκέψεις τις έχω κάνει μαζεμένες, κάνοντας τελικά κακο στην ψυχολογία μου...

Καταρχήν έχει παρακολουθήσει ο γιατρός την ωορρηξία σου?  Τι σου έχει πει γενικά ο γυναικολόγος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χαχχαχα κορίτσι μου, βλέπω τον εαυτό μου απο αυτά που διαβάζω όταν ήμουν στη θέση σου! Συγγνώμη που γελάω,  αλλα ελπίζω κιολας οτι θα σε κάνω να νιώσεις καλύτερα!!!  Λοιπόν θα σου πω επίσης οτι και στον άντρα μου του βρήκε ο Ουρολογος μια κυρσοκηλη τότε δεν ξέραμε αποτελέσματα σπερμοδιαγραμματος, σαλπιγκογραφια κτλπ.. οπότε απο τη θέση σου εχω περάσει επ ακριβώς.. αυτές τις σκέψεις τις έχω κάνει μαζεμένες, κάνοντας τελικά κακο στην ψυχολογία μου...

Καταρχήν έχει παρακολουθήσει ο γιατρός την ωορρηξία σου?  Τι σου έχει πει γενικά ο γυναικολόγος? 

Οχι.. σε αυτη τη γυναικολογο πηγα πρωτη φορα κ ηταν την ημερα της ωορρηξιας.. λιγες ωρες πριν σπασει το ωαριο.. μου ειπε να φανταστεις οτι το ωαριο ηταν 17 κ θα ειχα ωορρηξια μετα απ 2 ημερες.. αυτη μου το αιτιολογησε οτι λιγο πριν σπασει το ωαριο μαζευει..

Δεν ξερω αν ειναι αυτο η αν φταιει κτ αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εχεις δικιο Κατερινα μου!!! Κι εμενα ολο αυτο τον καιρο αυτο με ετρωγε.. μηπως δν ειχαμε συλληψη απ αγχος κ ψυχολογικα αιτια..

Καλα ακομα δν ξερουμε που οφειλεται.. εχω κι εγω ν κανω τη σαλπιγγογραφια..

Ερωτηση!!! 

Αν ο αντρας μου κανει χειρουργειο, λεω ν μην κανω τη σαλπιγγογραφια σε αυτο τον κυκλο.. γτ λενε οτι εχεις καποιες πιθανοτητες συλληψης παραπανω μετα την εξεταση (κυριως σε περιπτωση π ειναι πιο δυσκολα προσβασιμες.. αν το λεω καλα...). Εννοω να κανει οτι ειναι ν κανει κ μετα ν την κανω.. η ν την κανω τωρα π πηραμε φορα ν ξεμπερδευω;; 🙄🙄 τι λετε κι εσεις;;;

Συμφωνώ κ εγώ με την @Hopemumtobe... Να την κάνεις, δεν ξέρεις τι ξημερώνει, μπορεί για κάποιο λόγο να χρειαστεί χρόνο το σώμα σου κ μετά να χάσεις κ άλλο καιρό στο περίμενε..... μπορεί να ακούγεται λίγο απαισιόδοξο αυτό που λέω, αλλά εγώ προτιμώ να προλαβαίνω καταστάσεις. Καλύτερα όταν θα είναι έτοιμος ο άντρας σου να έχεις τα πάντα συντονισμένα κ να είσαι ετοιμοπόλεμη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Οχι.. σε αυτη τη γυναικολογο πηγα πρωτη φορα κ ηταν την ημερα της ωορρηξιας.. λιγες ωρες πριν σπασει το ωαριο.. μου ειπε να φανταστεις οτι το ωαριο ηταν 17 κ θα ειχα ωορρηξια μετα απ 2 ημερες.. αυτη μου το αιτιολογησε οτι λιγο πριν σπασει το ωαριο μαζευει..

Δεν ξερω αν ειναι αυτο η αν φταιει κτ αλλο...

Οπότε σπερμοδιαγραμμα σαλπιγκογραφια κτλπ... απο μόνη σου λες πως πρέπει να κάνεις αυτή τη στιγμή για παράδειγμα ή την άλλη βδομάδα, σωστά? 

Λοιπόν θα σου πω την άποψη μου σύμφωνα με την εμπειρία μου. Στην υπογονιμότητα το πρωτόκολλο έχει ως εξής,(νομίζω το έχουμε ξανά συζητήσει εδώ).. παρακολουθεί ο γιατρός σου την οωρηξια σου για 1 κύκλο χωρίς κάποια υποβοήθηση,(σε αυτό το διάστημα είδη ξέρεις το περμοδιαγραμμα) αν διαπιστώσει οτι δεν κάνεις ωορρηξία ή και να κάνεις κάνεις μια θεραπεία με χάπια για 5 μέρες ωστόσο ο γιατρός συνεχίζει να  παρακολουθεί την οωρηξια σου, σύμφωνα με τον γιατρό είναι προγραμματισμενες οι επαφές, κανοντας 3-4 κύκλους (σε αυτό το διάστημα είδη ξέρεις το αρμονικό σου) έτσι και ενώ έχεις αποτύχει τότε κοριτσάκι μου πας για σαλπιγγογραφια... είναι δύσκολο και ψυχοφθόρο το ξέρω και θέλει χρόνο και το σχέδιο του "έκανα σαλπογγογρφια οπότε τώρα θα μείνω" το πέρασα και αυτό και κάθε μήνα με λίγα λόγια ήμουν κατα φαντασίαν έγκυος και κάθε μηνα έτρωγα τα μούτρα μου... 

Αυτά στα λέω γιατί θεωρώ πως πρέπει να έχεις ένα μπούσουλα και για ψυχολογικούς λόγους,  διαφορετικά θα σε καθησυχάσει ο γιατρός σου απο εμένα και όλους πιστεύω.. 

Τώρα εσύ αν θέλεις να την κάνεις την εξέταση και θεωρείς οτι θα ησυχάσεις, φυσικά και να την κάνεις... Εγω τότε πίστευα ότι θα την αποφυγω.. με πολύ αγάπη στα λέω!!! 

Μη στεναχωριέσαι και όλα δεν είναι για όλους,  δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη! Είμαστε οοολες εδωω κορίτσι μου να ακούει η μια την άλλη..  

Η συμβουλη μου είναι να βρεις έναν γιατρό που θα σε συνοδεύει στα βήματα σου, να σε καθοδηγεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οπότε σπερμοδιαγραμμα σαλπιγκογραφια κτλπ... απο μόνη σου λες πως πρέπει να κάνεις αυτή τη στιγμή για παράδειγμα ή την άλλη βδομάδα, σωστά? 

Λοιπόν θα σου πω την άποψη μου σύμφωνα με την εμπειρία μου. Στην υπογονιμότητα το πρωτόκολλο έχει ως εξής,(νομίζω το έχουμε ξανά συζητήσει εδώ).. παρακολουθεί ο γιατρός σου την οωρηξια σου για 1 κύκλο χωρίς κάποια υποβοήθηση,(σε αυτό το διάστημα είδη ξέρεις το περμοδιαγραμμα) αν διαπιστώσει οτι δεν κάνεις ωορρηξία ή και να κάνεις κάνεις μια θεραπεία με χάπια για 5 μέρες ωστόσο ο γιατρός συνεχίζει να  παρακολουθεί την οωρηξια σου, σύμφωνα με τον γιατρό είναι προγραμματισμενες οι επαφές, κανοντας 3-4 κύκλους (σε αυτό το διάστημα είδη ξέρεις το αρμονικό σου) έτσι και ενώ έχεις αποτύχει τότε κοριτσάκι μου πας για σαλπιγγογραφια... είναι δύσκολο και ψυχοφθόρο το ξέρω και θέλει χρόνο και το σχέδιο του "έκανα σαλπογγογρφια οπότε τώρα θα μείνω" το πέρασα και αυτό και κάθε μήνα με λίγα λόγια ήμουν κατα φαντασίαν έγκυος και κάθε μηνα έτρωγα τα μούτρα μου... 

Αυτά στα λέω γιατί θεωρώ πως πρέπει να έχεις ένα μπούσουλα και για ψυχολογικούς λόγους,  διαφορετικά θα σε καθησυχάσει ο γιατρός σου απο εμένα και όλους πιστεύω.. 

Τώρα εσύ αν θέλεις να την κάνεις την εξέταση και θεωρείς οτι θα ησυχάσεις, φυσικά και να την κάνεις... Εγω τότε πίστευα ότι θα την αποφυγω.. με πολύ αγάπη στα λέω!!! 

Μη στεναχωριέσαι και όλα δεν είναι για όλους,  δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη! Είμαστε οοολες εδωω κορίτσι μου να ακούει η μια την άλλη..  

Η συμβουλη μου είναι να βρεις έναν γιατρό που θα σε συνοδεύει στα βήματα σου, να σε καθοδηγεί!

Επίσης δεν έχει νόημα να πεδευεις το μυαλουδάκι σου και να έχεις φτάσει ήδη στην επέμβαση χωρίς να γνωρίσεις σπερμοδιαγραμμα...

Ααααν χρειαστεί η επέμβασή σπυ υπόσχομαι οτι μαζί θα ζορισουμε τα μυαλά μας και θα βγάλουμε άκρη,  μέχρι τότε όμως διώξε αυτο το βάρος απο την ψυχή σου,  μόνο κακο σου κάνεις 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οπότε σπερμοδιαγραμμα σαλπιγκογραφια κτλπ... απο μόνη σου λες πως πρέπει να κάνεις αυτή τη στιγμή για παράδειγμα ή την άλλη βδομάδα, σωστά? 

Λοιπόν θα σου πω την άποψη μου σύμφωνα με την εμπειρία μου. Στην υπογονιμότητα το πρωτόκολλο έχει ως εξής,(νομίζω το έχουμε ξανά συζητήσει εδώ).. παρακολουθεί ο γιατρός σου την οωρηξια σου για 1 κύκλο χωρίς κάποια υποβοήθηση,(σε αυτό το διάστημα είδη ξέρεις το περμοδιαγραμμα) αν διαπιστώσει οτι δεν κάνεις ωορρηξία ή και να κάνεις κάνεις μια θεραπεία με χάπια για 5 μέρες ωστόσο ο γιατρός συνεχίζει να  παρακολουθεί την οωρηξια σου, σύμφωνα με τον γιατρό είναι προγραμματισμενες οι επαφές, κανοντας 3-4 κύκλους (σε αυτό το διάστημα είδη ξέρεις το αρμονικό σου) έτσι και ενώ έχεις αποτύχει τότε κοριτσάκι μου πας για σαλπιγγογραφια... είναι δύσκολο και ψυχοφθόρο το ξέρω και θέλει χρόνο και το σχέδιο του "έκανα σαλπογγογρφια οπότε τώρα θα μείνω" το πέρασα και αυτό και κάθε μήνα με λίγα λόγια ήμουν κατα φαντασίαν έγκυος και κάθε μηνα έτρωγα τα μούτρα μου... 

Αυτά στα λέω γιατί θεωρώ πως πρέπει να έχεις ένα μπούσουλα και για ψυχολογικούς λόγους,  διαφορετικά θα σε καθησυχάσει ο γιατρός σου απο εμένα και όλους πιστεύω.. 

Τώρα εσύ αν θέλεις να την κάνεις την εξέταση και θεωρείς οτι θα ησυχάσεις, φυσικά και να την κάνεις... Εγω τότε πίστευα ότι θα την αποφυγω.. με πολύ αγάπη στα λέω!!! 

Μη στεναχωριέσαι και όλα δεν είναι για όλους,  δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη! Είμαστε οοολες εδωω κορίτσι μου να ακούει η μια την άλλη..  

Η συμβουλη μου είναι να βρεις έναν γιατρό που θα σε συνοδεύει στα βήματα σου, να σε καθοδηγεί!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Επίσης δεν έχει νόημα να πεδευεις το μυαλουδάκι σου και να έχεις φτάσει ήδη στην επέμβαση χωρίς να γνωρίσεις σπερμοδιαγραμμα...

Ααααν χρειαστεί η επέμβασή σπυ υπόσχομαι οτι μαζί θα ζορισουμε τα μυαλά μας και θα βγάλουμε άκρη,  μέχρι τότε όμως διώξε αυτο το βάρος απο την ψυχή σου,  μόνο κακο σου κάνεις 💗💗

Συμφωνώ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οπότε σπερμοδιαγραμμα σαλπιγκογραφια κτλπ... απο μόνη σου λες πως πρέπει να κάνεις αυτή τη στιγμή για παράδειγμα ή την άλλη βδομάδα, σωστά? 

Λοιπόν θα σου πω την άποψη μου σύμφωνα με την εμπειρία μου. Στην υπογονιμότητα το πρωτόκολλο έχει ως εξής,(νομίζω το έχουμε ξανά συζητήσει εδώ).. παρακολουθεί ο γιατρός σου την οωρηξια σου για 1 κύκλο χωρίς κάποια υποβοήθηση,(σε αυτό το διάστημα είδη ξέρεις το περμοδιαγραμμα) αν διαπιστώσει οτι δεν κάνεις ωορρηξία ή και να κάνεις κάνεις μια θεραπεία με χάπια για 5 μέρες ωστόσο ο γιατρός συνεχίζει να  παρακολουθεί την οωρηξια σου, σύμφωνα με τον γιατρό είναι προγραμματισμενες οι επαφές, κανοντας 3-4 κύκλους (σε αυτό το διάστημα είδη ξέρεις το αρμονικό σου) έτσι και ενώ έχεις αποτύχει τότε κοριτσάκι μου πας για σαλπιγγογραφια... είναι δύσκολο και ψυχοφθόρο το ξέρω και θέλει χρόνο και το σχέδιο του "έκανα σαλπογγογρφια οπότε τώρα θα μείνω" το πέρασα και αυτό και κάθε μήνα με λίγα λόγια ήμουν κατα φαντασίαν έγκυος και κάθε μηνα έτρωγα τα μούτρα μου... 

Αυτά στα λέω γιατί θεωρώ πως πρέπει να έχεις ένα μπούσουλα και για ψυχολογικούς λόγους,  διαφορετικά θα σε καθησυχάσει ο γιατρός σου απο εμένα και όλους πιστεύω.. 

Τώρα εσύ αν θέλεις να την κάνεις την εξέταση και θεωρείς οτι θα ησυχάσεις, φυσικά και να την κάνεις... Εγω τότε πίστευα ότι θα την αποφυγω.. με πολύ αγάπη στα λέω!!! 

Μη στεναχωριέσαι και όλα δεν είναι για όλους,  δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη! Είμαστε οοολες εδωω κορίτσι μου να ακούει η μια την άλλη..  

Η συμβουλη μου είναι να βρεις έναν γιατρό που θα σε συνοδεύει στα βήματα σου, να σε καθοδηγεί!

Κοριτσι μου πρωτα απ ολα σε ευχαριστω τοσο γ ολες τις πληροφοριες!!! 🌹 καλα κανεις κ μου τα λες!!! Εννοειται δεν παρεξηγω κ εδω ειμαστε ν λεμε τη γνωμη μας κι οσο μπορουμε ν βοηθαμε.

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παρακολουθησει την ωορρηξια οπως το περιγραφεις.. μονο απ τον κυκλο του ιουλιου χρησιμοποιουσα τα τεστ ωορρηξιας αλλα γνωριζω οτι δν ειναι απολυτως εγκυρα..

Η γιατρος ειδε τις ορμονολογικες μου (απο τον ενδοκρινολογο) κ ηταν πολυ καλες!! (Στην ερχομενη περιοδο θ τις επαναλαβω γτ ηταν περσινες) Μου εκανε κ υπερηχο κ ειπε να εξετασουμε την γονιμοτητα του αντρα μου κ μετα μενει η σαλπιγγογραφια αν θελω ν κανω γ να φυγει απ το μυαλο μου. Δε βρηκε κτ αλλο απο εξετασεις π ν χρειαζομαι. Τωρα θ μπορουσα ν το κανω κι αυτο μ τον υπερηχο.. αλλα σιγουρα οχι πριν ξεκαθαρισει το τοπιο μ τον αντρα μου..

Μια εβδομαδα ειναι.. θ περασει...😉🧗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου πρωτα απ ολα σε ευχαριστω τοσο γ ολες τις πληροφοριες!!! 🌹 καλα κανεις κ μου τα λες!!! Εννοειται δεν παρεξηγω κ εδω ειμαστε ν λεμε τη γνωμη μας κι οσο μπορουμε ν βοηθαμε.

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παρακολουθησει την ωορρηξια οπως το περιγραφεις.. μονο απ τον κυκλο του ιουλιου χρησιμοποιουσα τα τεστ ωορρηξιας αλλα γνωριζω οτι δν ειναι απολυτως εγκυρα..

Η γιατρος ειδε τις ορμονολογικες μου (απο τον ενδοκρινολογο) κ ηταν πολυ καλες!! (Στην ερχομενη περιοδο θ τις επαναλαβω γτ ηταν περσινες) Μου εκανε κ υπερηχο κ ειπε να εξετασουμε την γονιμοτητα του αντρα μου κ μετα μενει η σαλπιγγογραφια αν θελω ν κανω γ να φυγει απ το μυαλο μου. Δε βρηκε κτ αλλο απο εξετασεις π ν χρειαζομαι. Τωρα θ μπορουσα ν το κανω κι αυτο μ τον υπερηχο.. αλλα σιγουρα οχι πριν ξεκαθαρισει το τοπιο μ τον αντρα μου..

Μια εβδομαδα ειναι.. θ περασει...😉🧗

Οταν ρώτησα τον γιατρό μου για τα τεστ οωρηξιας μου είπε οτι δεν τα εμπιστεύεται.. κορίτσια μου δεν θα τον πίστευα αν μου έπαιρνε χρήματα σε κάθε επίσκεψη,  αλλά πραγματικά σε κάθε κύκλο πήγαινα μέχρι 3 φορές έχει τύχει και 4 φορές να πάω.. για κάθε κύκλο λοιπόν 3 με 4 επισκέψεις μου έπαιρνε 20 με 30 ευρώ.. καθόλου φιλοχρηματος και αυτό τον τιμάει πολύ!! Υπομονή κοπέλα μου λιγες  😉💗 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα λες!!! Ευχαριστω π με ταρακουνας!!! Αφηνω τα αν.. αλλαξαμε σπερμοδιαγραμμα γ τριτη, εκλεισα ασβεστη στις 18/10 κ οτι ειναι θ το παλεψουμε μ το γιατρο!!! 💪💪💪

Ακομα κ στο διαγνωστικο, ρωτησαν τον αντρα μου ποιον ουρολογο εχει κι οταν ειπε τον Ασβεστη, του ειπαν "τον καλυτερο γιατρο εχεις!"

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Μπράβο ρε κορίτσι μου χαίρομαι πααααρα πολυ, το ένστικτο σου να το ακούς αυτό θα σου πω εγώ!!! 

Με το που ξεκίνησα να διαβάζω τα θετικά στο μυαλό μου ήρθαν τα καρύδια 😂😂😂 

Αχχ πολύ χαίρομαι!!!!! Μπράβο κορίτσι μου θα γίνεις πολύ σύντομα μανούλα είμαι σίγουρη!!!😉💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Καλα ε πανηγυριζω μονη μου!!!!!!!!!🍾🍾🍾🍾 Αντε μπραβο!!!!!! Να γινει η αρχη για ευχαριστα νεα!!! 

Πολυ καλυτερα κ αισιοδοξα τα πραγματα!!!! 😁❤️😁❤️ Οπως μου λετε κι εσεις ολη την ημερα, ολα διορθωνονται!!! Μην το βαζεις κατω!!!💪

Ελπιζω μαναρι μου ν μην χρειαστει καν ν πατε σε γιατρο κ να εγινε το θαυμα την προηγουμενη εβδομαδα!!!!!!!😉 Αλλιως κλεισε ραντεβου κ γκαζωνουμε..

Υ.Γ. μα τι τεραστια αποκλιση;;! Θ παει σε τριτο βαθμολογητη οπωσδηποτε!! Ενα απ τα 2 κεντρα ειναι απαραδεκτο.. ελπιζω το πρωτο🙏🙏💌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι μου χαίρομαι πααααρα πολυ, το ένστικτο σου να το ακούς αυτό θα σου πω εγώ!!! 

Με το που ξεκίνησα να διαβάζω τα θετικά στο μυαλό μου ήρθαν τα καρύδια 😂😂😂 

Αχχ πολύ χαίρομαι!!!!! Μπράβο κορίτσι μου θα γίνεις πολύ σύντομα μανούλα είμαι σίγουρη!!!😉💖

Πειτε μου συνταγες με καρυδια!!! Γλυκα ξερω.. τωραπ γυριζει πειτε!! Εχω 4 μερες μπροστα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Πειτε μου συνταγες με καρυδια!!! Γλυκα ξερω.. τωραπ γυριζει πειτε!! Εχω 4 μερες μπροστα 🤣🤣

Τα καρυδια μπορούν να καταναλωθούν ακόμα και σκέτα, μιας και αποτελούν ένα αρκετά δυναμωτικό σνακ. Ωστόσο οι συνταγές είναι τόσες πολλές που σίγουρα καλύπτουν τα γούστα ακόμα και των πιο απαιτητικών. Η πιο γνωστή συνταγή είναι η καρυδόπιτα, που με το σιρόπι της είναι ένα εξαιρετικό επιδόρπιο. Ρωξάκια, μπακλαβάς, κανταΐφι, κέικ με καρυδια και γλυκιά τάρτα μήλου με καρυδια είναι από τις πιο νόστιμες γλυκές συνταγές που μπορεί κανείς να δημιουργήσει. Εννοείται ότι συχνά προστίθεται σε σαλάτες, είτε μαρούλι είτε ακόμα και παντζάρι. Μπισκότα και αφράτα muffin με καρυδια είναι δύο ακόμα συνταγές που θα σας ξετρελάνουν. Πολλοί τα προσθέτουν μαζί με φρούτα σε δροσερά smoothie. Τέλος, τριμμένο διακοσμεί πολλούς γλυκούς πειρασμούς, όπως είναι τα μελομακάρονα, οι δίπλες, τα γνωστά κέικ καρότου καθώς και τα λαχταριστά τρουφάκια.

🤣🤣🤣🤣🤣
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Πειτε μου συνταγες με καρυδια!!! Γλυκα ξερω.. τωραπ γυριζει πειτε!! Εχω 4 μερες μπροστα 🤣🤣

😂😂😂😂😂 έκλαψα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι μου χαίρομαι πααααρα πολυ, το ένστικτο σου να το ακούς αυτό θα σου πω εγώ!!! 

Με το που ξεκίνησα να διαβάζω τα θετικά στο μυαλό μου ήρθαν τα καρύδια 😂😂😂 

Αχχ πολύ χαίρομαι!!!!! Μπράβο κορίτσι μου θα γίνεις πολύ σύντομα μανούλα είμαι σίγουρη!!!😉💖

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου❤️❤️❤️ Μακαρι κι εσυ το ιδιο 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα ε πανηγυριζω μονη μου!!!!!!!!!🍾🍾🍾🍾 Αντε μπραβο!!!!!! Να γινει η αρχη για ευχαριστα νεα!!! 

Πολυ καλυτερα κ αισιοδοξα τα πραγματα!!!! 😁❤️😁❤️ Οπως μου λετε κι εσεις ολη την ημερα, ολα διορθωνονται!!! Μην το βαζεις κατω!!!💪

Ελπιζω μαναρι μου ν μην χρειαστει καν ν πατε σε γιατρο κ να εγινε το θαυμα την προηγουμενη εβδομαδα!!!!!!!😉 Αλλιως κλεισε ραντεβου κ γκαζωνουμε..

Υ.Γ. μα τι τεραστια αποκλιση;;! Θ παει σε τριτο βαθμολογητη οπωσδηποτε!! Ενα απ τα 2 κεντρα ειναι απαραδεκτο.. ελπιζω το πρωτο🙏🙏💌

 Οντως τεραστια διαφορα ποιος ξερει τι εχει γινει! Οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ  κοριτσι μου❤️❤️❤️ Μακαρι να εγινε θαυμα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου❤️❤️❤️ Μακαρι κι εσυ το ιδιο 🥰🥰🥰

💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια εμβρυομεταφορα 30/09 εμρυα 3ημερων λετε κανενα τεστ μεσα στο σκ να δειξει?

Είναι πολύ νωρίς για να δείξει 

Με βλαστοκυστες έμβρυα δηλαδή 5ημερων κ η χοριακη μπορεί να είναι πολύ χαμηλή 9η μέρα κ ίσως τεστ να έδειχνε αρνητικό 

Η πιο ασφαλής επιλογή είναι τεστ την ημέρα της χοριακης κ αυτό με επιφύλαξη.

Καταλαβαινω την ανυπομονησία σου αλλά Κριμα να απογοητευτείς με αρνητικό τεστ κ να είναι λαθος

Καλη επιτυχία με μεγάλη χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!! Βημα βημα... νομιζω οτι ακουγομαι λιγο υπερβολικη αλλα ειναι ενας κομπος στο στομαχι που σε πιανει απ τη στεναχωρια. και αυτο που ελεγε η @Hopemumtobe: "αυτα τα πραγματα δεν τα συζητας με τον κυκλο σου, τους φιλους σου". οποτε εδω μου βγαινει το 100% της στεναχωριας και του πως ειμαι μεσα μου αυτη τη στιγμη. και με τρωνε τα αν.. γτ αν οντως θελει επεμβαση θελει και καποιους μηνες να δεις αν υπαρχει αποτελεσμα.. δεν ειναι δεδομενο οτι αντιμετωπιζεται.. συγγνωμη για την υπερβολικη μου αλλα ειναι ετσι η φτιαξια μου. το μυαλο παει με 100χλμ/ωρα απο σκεψη σε σκεψη και απο σεναριο σε σεναριο.

το μονο σιγουρο ειναι οτι χωρις σπερμοδιαγραμμα, δε λεει κατι εμφανες το τριπλεξ...

Λοιπόν επειδή εκεί που ήσουν ήμουν..

Αρχικα μην πελαγώνεις η κυρσοκοιλη όσο κ αν έχει επηρεάσει το σπερμα είναι κάτι που παίρνει βελτίωση. Με χειρουργείο ναι και θέλει κάποιους μήνες να επανέλθει κ να δείξει αποτέλεσμα σε συνδυασμό με θεραπείες (βιταμίνες,αντιοξωδοτικα, τρόπο ζωής, διακοπή καπνίσματος, διατροφή)

Οσο μικρότερη η ηλικία του άντρα τόσο καλύτερη η βελτίωση, αλλά αν ο ουρολόγος κρίνει ότι χρειάζεται χειρουργείο γνώμη μου να γίνει Γιατί είτε το παλέψετε με φυσική σύλληψη είτε με υποβοηθούμενη πρέπει να έχετε τις καλύτερες προϋποθέσεις.

Δευτερον σαλπιγγογραφια να κανείς είναι απαραίτητη εξέταση για σένα είτε πάτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο είναι πληροφορία απαραίτητη.

Τριτον επειδή κ εγώ πελάγωσα με το αν το είχαμε δει νωρίτερα κ αν κ αν κ κόντεψα να τρελλαθω δεν βγάζει πουθενα

Κανε restart πες τώρα ξεκινάμε τις προσπάθειες μας κ τον έλεγχο μας κ μην σκέφτεσαι το πριν.

Τελος οι άντρες επειδή δεν έχουν επαφή με τέτοια θέματα κ τέτοιους γιατρούς κ επειδή το ζήτημα είναι λεπτό κ αφορά τον «ανδρισμό» τους θέλει λεπτό χειρισμό ,κατανόηση και υποστήριξη!

Εχετε κάνει σημαντικά βήματα κ θα κάνετε και τα επόμενα που με τον έναν η τον αλλον τρόπο θα σας φέρουν κοντά στο ονειρο σας

Τελος φιλική συμβουλή αν πάτε σε υποβοηθούμενη με δηλωμένο θέμα στο σπερμα κ επειδή οι εξωσωματιστες τον αντρικό παράγοντα τον παραβλέπουν κρατήστε τον ουρολόγο σας σύμμαχο μέχρι το τέλος κ σε θέματα σπέρματος ακούστε αυτόν κ μόνο αυτόν. Τον γυναικολόγο θα τον ακούτε μόνο για σένα 

Καλη επιτυχία στα επόμενα βήματα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Έλα ρε κορίτσι μου.... Αυτά είναι τέλεια νέα!!!!!!! Μπράβο, χάρηκα πάρα πολύ! Όλα θα πάνε τέλεια! Επιμονή χρειάζεται κ είμαι σίγουρη ότι την έχεις. Εύχομαι μόνο καλά νέα από εδώ κ πέρα ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Μπορεί ο γιατρος να δει κατά ποσό το ωάριο είναι καλό ή όχι;;

συμφωνω απόλυτα μαζί σου 1000 φορες να ξερεις το πρόβλημα παρά να μην βρίσκουν τίποτα εκεί σπάει το κεφάλι σου!!! Και είναι αυτό που λες εν έτη 2021 με κάποιο τρόπο θα γίνουμε μάνες 

Όχι με υπερηχο δεν φαίνεται η ποιότητα του παρά μόνο αν είναι κυστικο η οχι

Η ποιότητα του φαίνεται στην ωοληψια κ την γονιμοποίηση. Σε συνδυασμό κ με το σπερμα αν προχωράει σε διαιρέσεις αν φτάνει day 5 δηλαδή βλαστοκύστη κλπ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2@Κατεριναπαπ @Froufro @iriana @Raf123 @Princess28 @BlackCat @evaioan @Zeta. @Tokyo  Αγαπημενα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️ (βαζω στο tag οσες θυμηθηκα απο προηγουμενο ποστ χιλια συγνωμη αν ξεχασα καποιο κοριτσι)

Μολις πηρα αποτελεσματα απο επαναληψη στο σπερμοδιαγραμμα!  Με πηρε η κοπελα οτι βγηκε 10 λεπτα πριν κλεισει και ετρεξα σαν τρελη να τα παρω!! (αναφερω οτι εκανα την επαναληψη σε μικροβιολογικο  που συνεργαζεται ομως με ειδικο κεντρο στην Θεσσαλονικη, αναγκαστικα  γιατι τωραμενω εκτος Αθηνας.

Παμε στα θετικα!!! Το αποτελεσμα εχει τεραστια διαφορα οσον αφορα τον αριθμο απτο πρωτο και δεν ξερω τι να πιστεψω! Αντι για 300.000/ml που εδειξε το πρωτο εχει 10 εκατομυρια. /ml (το κατωτατο χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι βεβαια τα 15 εκατομ/ml) και συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων αντι για 1 εκατομμυριο που ειχε στο εχει 28 εκατομμυρια  (χαμηλο αποδεκτο οριο ειναι 39 εκατομυρια). Αρα με βαση το τωρινο εχει ολιγοσπερμια εννοειται αλλα μετρια οχι υπερβολικα σοβαρη. Αν το επαιρνα αυτο σαν πρωτο αποτελεσμα θα με στενοχωρουσε αλλα μετα απτο 300.000 μουθ φαινεται πολυ καλυτερο!

Επισης ενω μορφολογια και κινητικοτητα δεν ηταν δυνατον να εκτιμηθουν στο προηγουμενο λογω μικρου αριθμου, εδω υπηρχε μια εκτιμηση. Για να μην μπω σε λεπτομερειες,  μικροβιολογος μου ειπε σαν αρνητικα οτι εχει θεματα στη μορφολογια, ειναι χαμηλοτερα κατωτερη φυσιολογικη μορφολογια και πολυ αυξημενο ιξωδες που δυσκολευει πολυ διαδικασια συλληψης και πρεπει να παμε  σε ουρολογο/ανδρολογο! Παρολα αυτα ρε κοριτσια, ειμαι πολυ χαρουμενη που τουλαχιστον σαυτο το δειγμα εχει εκατομυρια και οχι χιλιαδες! Εννοειται οτι ξερω πρεπει να παμε σε ανδρολογο και εξειδικευμενο κεντρο Αθηνα στο Λυμπεροπουλο για επαναληψη για να δουμε ποιο ειναι το σωστο. Παρολα αυτα πλεον ξαναελπιζω! Και σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει πιθανονοτητα να το φτιαξουμε!

Απειρα ευχαριστω για υποστηριξη προηγουμενη εβδομαδα, το εκτιμω παρα παρα πολυ και δεν το ξεχνω! Στελνω σε ολες ενα γλυκο φιλι😘

ΥΓ Λετε να βοηθησαν καρυδια?😅😆 (πλακα κανω μην νομιζετε οτι τρελαθηκα! χαχα)

Ως παθούσα με θέμα στο σπερμα θα σου πω  οτι είπα κ στην Αντωνία. Απευθυνθείτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο σε θέματα υπογονιμότητας 

Η φυσική σύλληψη σε συνδυασμό κ με τις δικές σου εξετάσεις ίσως είναι πιο δύσκολη κ σίγουρα πιο ψυχοφθόρα αλλά κανείς δεν μπορεί να την αποκλείσει ,το θέμα είναι τι αντοχές έχει το ζευγάρι.

Για υποβοηθούμενη όμως είναι μέσα στα πλαίσια κ σε όλα αυτά που αντιμετωπίζουν χιλιάδες ζευγάρια. Χρειαζεστε όμως καθοδήγηση από δυο ειδικότητες γυναικολόγο κ ουρολόγο γιατί όλοι μα όλοι οι εξωσωματιστες ξεπετάνε το σπερμα με την λογική οτι Ξεπερνιέται η οποία δυσκολια.

Αν είναι να περπατήσετε αυτόν τον δρόμο κάντε το σωστα εφόσον ξέρετε οτι υπάρχει θέμα στο σπερμα μη το αφήσετε γιατί όντως με σωστή καθοδήγηση Ξεπερνιέται.

Καλη επιτυχία στα επόμενα βήματα.

κ να θυμάστε οτι η εξωσωματική δεν είναι αγώνας δρόμου αλλά μαραθώνιος επόμενως βήμα βήμα κ όλα θα γίνουν 

Με αγαπη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σευχαριστω πολύ για την ευχή σου!!! ❤️❤️❤️
    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...