Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Jenny2121 είπε:

Καλό μήνα σε όλες ..... Με πολλά +++++ 

Ευχαριστουμε! Καλως ηρθες στη συζητηση ❤️Γραψε μας κι εσυ σε τι φαση εισαι🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα μόλις βγήκα από το γιατρό πήγα στο Ερρίκος Ντυνάν και με είδε ένας ορθοπεδικός χειρουργός άκρου ποδός τον έψαξα μόνη μου και τον βρήκα αυτόν έχω πάρα πολύ μεγάλη βλάβη στο χόνδρο στον αστράγαλο χρειάζεται σίγουρα επέμβαση ούτε συντηρητικά μπορώ να βοηθήσω κάπως ούτε με prp και μου είπε ότι όσον αφορά την εγκυμοσύνη γιατί τον ρώτησα καλό θα είναι να το κάνω πριν μείνω έγκυος γιατί αυτό θα κάνει μεγαλύτερη εκφύλιση και θα επιδεινωθεί με την εγκυμοσύνη και το βάρος.

Μου μου είπε πως το γόνατο μου πονάει λόγω του αστραγάλου και πώς είναι δυνατό δεν έχω πρόβλημα και δεν βλέπει κάτι σημαντικό σε άλλα σημεία είναι καθαρά θέμα κέντρου βάρους επειδή δεν πατάω καλά. Και μου είπε πως επειδή θέλω να μπω για εξωσωματική θα με βάλει άμεσα και σε 10 μέρες θα έχω βγάλει και την πατερίτσα και δεν θα πάρω φάρμακα αυτά τα νέα μου πολύ ωραία...

Από λεφτά μου είπε κοντά στα 2 χιλιάρικα 😂 να δω πού θα τα βρούμε όλα αυτά διαφορετικά αν πάω σε δημόσιο πρέπει να περιμένω μήνες

Μακάρι να είναι περαστικό κορίτσι μου άκου και τις αλλες γνώμες και μετά να προχωρήσεις σε χειρουργείο! 
 

Εμας στη Κύπρο τώρα με το καινούργιο σύστημα υγειας όλα αυτά είναι 6 ευρώ ότι θες κανεις με 6 ευρώ! Είναι σαν παζαρακι χαχαχα τι θες να κανεις; Εγχείρηση ανοικτής καρδιάς 6 ευρώ, θες να γεννήσεις με καισαρικη ή φυσιολογικά είναι 6 ευρώ, εγχείρηση γονάτου 6 ευρώ χαχαχα ακούγεται αστείο ομως είναι αλήθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ευχαριστουμε! Καλως ηρθες στη συζητηση ❤️Γραψε μας κι εσυ σε τι φαση εισαι🙂

Έχω ένα παιδάκι και προσπαθούμε για δεύτερο. .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να είναι περαστικό κορίτσι μου άκου και τις αλλες γνώμες και μετά να προχωρήσεις σε χειρουργείο! 
 

Εμας στη Κύπρο τώρα με το καινούργιο σύστημα υγειας όλα αυτά είναι 6 ευρώ ότι θες κανεις με 6 ευρώ! Είναι σαν παζαρακι χαχαχα τι θες να κανεις; Εγχείρηση ανοικτής καρδιάς 6 ευρώ, θες να γεννήσεις με καισαρικη ή φυσιολογικά είναι 6 ευρώ, εγχείρηση γονάτου 6 ευρώ χαχαχα ακούγεται αστείο ομως είναι αλήθεια!!!

θα ερθω εκει να γεννησω!!!!! τι στο δρομο θα με αφησουν;; κι ας μην ειμαι εκει ασφαλισμενη!! θα τους δωσω 12€ αμα λαχει!! να ειμαι large 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

θα ερθω εκει να γεννησω!!!!! τι στο δρομο θα με αφησουν;; κι ας μην ειμαι εκει ασφαλισμενη!! θα τους δωσω 12€ αμα λαχει!! να ειμαι large 😆😆😆

😆😆😆😆 το άσχημο είναι ότι ο δικός μου ο γιατρος δεν είναι στο σύστημα αυτό, εμεινε ιδιώτης και η αλήθεια είναι ότι είναι ακριβός για ένα τεστ παπ πληρώνω 200 ευρώ, αλλά δεν νιώθω άνετα να πάω κάπου αλλου δεν βρήκα κάποιον άλλον γιατρο που να μου κάνει κλικ, αν πάω σε γιατρο του συστήματος θα δώσω 6 ευρώ τεστ παπ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

😆😆😆😆 το άσχημο είναι ότι ο δικός μου ο γιατρος δεν είναι στο σύστημα αυτό, εμεινε ιδιώτης και η αλήθεια είναι ότι είναι ακριβός για ένα τεστ παπ πληρώνω 200 ευρώ, αλλά δεν νιώθω άνετα να πάω κάπου αλλου δεν βρήκα κάποιον άλλον γιατρο που να μου κάνει κλικ 

200? Για Ελλαδα σιγουρα θεωρειται πολυ ακριβο για Κυπρο ποσο ειναι η στανταρντ τιμη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

200? Για Ελλαδα σιγουρα θεωρειται πολυ ακριβο για Κυπρο ποσο ειναι η στανταρντ τιμη? 

Γύρω στα 100 ευρώ άκουσα αλλού γι αυτό λεω είναι ακριβό ομως τώρα με αυτό το σύστημα που οι ιδιώτες γιατροί εντάχθηκαν είναι 6 ευρώ τα πάντα ακόμα και η αυχενική και η β επιπέδου και ολες οι εξετάσεις που κάνουν οι έγκυες και οι επισκέψεις στο γιατρο είναι 6 ευρώ! Αν βρω κάποιον γιατί είμαι στην διερεύνηση εννοείται θα αλλάξω ομως αυτος είναι πολύ καλος καο γενικά δύσκολα κάνω αλλαγές σε γιατρους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Γύρω στα 100 ευρώ άκουσα αλλού γι αυτό λεω είναι ακριβό ομως τώρα με αυτό το σύστημα που οι ιδιώτες γιατροί εντάχθηκαν είναι 6 ευρώ τα πάντα ακόμα και η αυχενική και η β επιπέδου και ολες οι εξετάσεις που κάνουν οι έγκυες και οι επισκέψεις στο γιατρο είναι 6 ευρώ! Αν βρω κάποιον γιατί είμαι στην διερεύνηση εννοείται θα αλλάξω ομως αυτος είναι πολύ καλος καο γενικά δύσκολα κάνω αλλαγές σε γιατρους 

Οκ ρωτησα πχ γιατι θα μπορουσε Κυπρος να ειναι πολυ οιι ακριβα οπως Αγγλια. Καλα θα κανεις να μεινεις σαυτον που εμπιστευεσαι αν μπορεις κοριτσι μου❤️

 

Αυτο με το 6 ευρω ακουγεται  τελειο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Βρε κορίτσια πείτε μου καμία συνταγή για μοσχαράκι φιλέτο έχω ξεμείνει από ιδέες 😜😝😅😅

Δεν μου ερχεται κατι αλλλα ισως ξερει ο φιλος μου ο Ακης🤣🤣🤣  https://akispetretzikis.com/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Δεν μου ερχεται κατι αλλλα ισως ξερει ο φιλος μου ο Ακης🤣🤣🤣  https://akispetretzikis.com/

Θα το κάνω λεμονάτο τώρα το έβαλα στον πολύ μάγειρα stew για 2 ώρες και όταν έρθω από την γυμναστική θα το τελειώσω 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οκ ρωτησα πχ γιατι θα μπορουσε Κυπρος να ειναι πολυ οιι ακριβα οπως Αγγλια. Καλα θα κανεις να μεινεις σαυτον που εμπιστευεσαι αν μπορεις κοριτσι μου❤️

 

Αυτο με το 6 ευρω ακουγεται  τελειο χαχα

Καλά Αγγλία δε το συζητώ αλλά έχουμε παρόμοιο τώρα σύστημα με αυτους έχουμε δλδ GP και μας στέλνουν σε ειδικό άμα χρειάζεται πληρώνουμε από τις ασφαλίσεις μας ένα μέρος εμεις και ένα μέρος οι εργοδότες! Για αυτό είναι 6 ευρώ τα παντα μια μικρή συνεισφορά…Εγώ πάντα τεστ παπ έκανα στην Κύπρο όταν ήμουν Αγγλία δεν έκανα ποτέ! Βέβαια εκεί είναι και λίγο διαφορετικά πιο πολύ με τις μαίες δεν μιλάς ; Παρά με το γιατρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μα δεν το ξέρεις; πρέπει να κάνεις ακριβώς 2 παιδιά, γύρω στα 30 σου, ένα κ ένα κατά προτίμηση, τα οποία θα θηλάζεις ακριβώς 6 μήνες. Οτιδήποτε περισσότερο ή λιγότερο σε κάνει είτε εγωίστρια είτε υστερικη! Κ έχει κ συνέχεια... Δουλεύεις; εγωίστρια κ αδιάφορη μάνα δεν δουλεύεις; τεμπελα δαγκωτό. Έκανες μεγάλη παιδιά; είσαι εγωίστρια (αυτό πάει σε πολλά γενικά) τα έκανες μικρή; αμυαλη το λιγότερο. Δεν κερδίζεις την παρτίδα με τίποτα! Οπότε κορίτσια ας κάνει η κάθε μία όπως νιώθει κ αφήστε τον κόσμο να λέει 

Αχαχαχαχαχαχ θεάαα, έκλαψα γιατί έκανα 2 παιδιά γύρω στα 30 μου(βασικά στο δεύτερο είμαι ακόμη έγκυος), ένα στα 29 ένα στα 31, ένα κ ένα, δηλαδή ένα αγόρι ένα κορίτσι, είμαι μέσα στα πρότυπα δηλαδή αχαχαχαχ🤣🤣🤣 βέβαια θηλάζω ακόμη το πρώτο που είναι 1 οπότε έχω από κει να ακούω, άλλοι μου λένε μπράβο καλά κάνεις άλλοι φτάνει πολύ θήλασες…ξέρεις, πάντα έχουν κάτι να πούνε…ο κόσμος δε σταματάει να κρίνει ό,τι κι αν κάνεις..δεν κερδίζεις την παρτίδα με τίποτα όπως λες…οπότε ας κάνουμε εμείς το καλύτερο και άστους να λένε😌😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, τώρα μπήκα γιατί έχω τρεξίματα.... Δεν με θέλει βρε κορίτσια... Τελικά πήρα τα αποτελέσματα μαγνητικής χθες για το πόδι μου κ χρήζει άμεσης επέμβασης....

Αν είναι δυνατόν... Πάνω που είπαμε ξεμπερδεψαμε πάμε για εξωσωματική επιτέλους....

Τι στο διάολο το κακό το μάτι.

Είμαι Αθήνα έχω ψάξει ήδη γιατρούς κ από αύριο αρχίζω να παίρνω γνώμες....

Έχω πολύ σοβαρό θέμα έχω κάνει κάνει οστεοχονδριτιδα αστραγάλου από ότι κατάλαβα κ οστεοαρθρίτιδα. Από αυτό με πονάγε το γόνατο.

Είχα μια πάλια κάκωση... Είχα φρικαρει από χθες έκλαιγα είχα αγχωθει ακόμη δεν έχω μιλήσει με το γιατρό από κοντά αλλά από το τηλέφωνο ακούστηκαν πολύ τρομακτικα τα αποτελέσματα....

Νοιωθω μεγάλη απογοήτευση κορίτσια αλλά επείγει αυτό. έχω ψάξει κάποιους γιατρούς . Εψαξα κ στο ίντερνετ κ μέσω γνωστών.

Αύριο με δέχτηκε ένας χειρουργός άκρου ποδός στο έρικος ντυναν.

Να δούμε τι θα ακούσω αύριο από τον πρώτο γιατρό.....

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα μήνυματα σας ... Συγνώμη....

Ρε κορίτσια γιατί τόσο γκαντεμια; 🤔

Αχ κορίτσι μου…δε σε θέλει…δεν πειράζει, κάνε την επέμβαση τώρα που επείγει, τον άλλο μήνα θα μπορείς να πας για εξωσωματική λογικά ε; Θα την κάνεις άμεσα την επέμβαση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα μόλις βγήκα από το γιατρό πήγα στο Ερρίκος Ντυνάν και με είδε ένας ορθοπεδικός χειρουργός άκρου ποδός τον έψαξα μόνη μου και τον βρήκα αυτόν έχω πάρα πολύ μεγάλη βλάβη στο χόνδρο στον αστράγαλο χρειάζεται σίγουρα επέμβαση ούτε συντηρητικά μπορώ να βοηθήσω κάπως ούτε με prp και μου είπε ότι όσον αφορά την εγκυμοσύνη γιατί τον ρώτησα καλό θα είναι να το κάνω πριν μείνω έγκυος γιατί αυτό θα κάνει μεγαλύτερη εκφύλιση και θα επιδεινωθεί με την εγκυμοσύνη και το βάρος.

Μου μου είπε πως το γόνατο μου πονάει λόγω του αστραγάλου και πώς είναι δυνατό δεν έχω πρόβλημα και δεν βλέπει κάτι σημαντικό σε άλλα σημεία είναι καθαρά θέμα κέντρου βάρους επειδή δεν πατάω καλά. Και μου είπε πως επειδή θέλω να μπω για εξωσωματική θα με βάλει άμεσα και σε 10 μέρες θα έχω βγάλει και την πατερίτσα και δεν θα πάρω φάρμακα αυτά τα νέα μου πολύ ωραία...

Από λεφτά μου είπε κοντά στα 2 χιλιάρικα 😂 να δω πού θα τα βρούμε όλα αυτά διαφορετικά αν πάω σε δημόσιο πρέπει να περιμένω μήνες

Πωπωω τώρα διάβασα τα υπόλοιπα..πολλά λεφτά κοπέλα μου, τι θα κάνετε τώρα; Πωπω ρε γαμώτο όλα μαζί…περαστικά σου εύχομαι σιδερένια γρήγορα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να είναι περαστικό κορίτσι μου άκου και τις αλλες γνώμες και μετά να προχωρήσεις σε χειρουργείο! 
 

Εμας στη Κύπρο τώρα με το καινούργιο σύστημα υγειας όλα αυτά είναι 6 ευρώ ότι θες κανεις με 6 ευρώ! Είναι σαν παζαρακι χαχαχα τι θες να κανεις; Εγχείρηση ανοικτής καρδιάς 6 ευρώ, θες να γεννήσεις με καισαρικη ή φυσιολογικά είναι 6 ευρώ, εγχείρηση γονάτου 6 ευρώ χαχαχα ακούγεται αστείο ομως είναι αλήθεια!!!

Χαχαχα όντως τώρα;; Και τι είναι αυτά τα 6€ δηλαδή; Πού πάνε; Για την αναισθησία πχ;🤣 Πολύ καλό πάντως, μακάρι να το είχαμε κι εδώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλά Αγγλία δε το συζητώ αλλά έχουμε παρόμοιο τώρα σύστημα με αυτους έχουμε δλδ GP και μας στέλνουν σε ειδικό άμα χρειάζεται πληρώνουμε από τις ασφαλίσεις μας ένα μέρος εμεις και ένα μέρος οι εργοδότες! Για αυτό είναι 6 ευρώ τα παντα μια μικρή συνεισφορά…Εγώ πάντα τεστ παπ έκανα στην Κύπρο όταν ήμουν Αγγλία δεν έκανα ποτέ! Βέβαια εκεί είναι και λίγο διαφορετικά πιο πολύ με τις μαίες δεν μιλάς ; Παρά με το γιατρο; 

Ναι ναι έτσι είναι!! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πέρσι ήμουν ακόμη Λονδίνο, με τις μαίες έκανα όλα τα ραντεβού, αυτές μου έκαναν την αυχενική κλπ, νομίζω αυτές σε ξεγεννάνε κι όλας, μόνο αν υπάρξει κάποιο θέμα έρχεται ο γιατρός..και εννοείται όλα είναι δωρεάν και όλες οι εξετάσεις και η γέννα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλά Αγγλία δε το συζητώ αλλά έχουμε παρόμοιο τώρα σύστημα με αυτους έχουμε δλδ GP και μας στέλνουν σε ειδικό άμα χρειάζεται πληρώνουμε από τις ασφαλίσεις μας ένα μέρος εμεις και ένα μέρος οι εργοδότες! Για αυτό είναι 6 ευρώ τα παντα μια μικρή συνεισφορά…Εγώ πάντα τεστ παπ έκανα στην Κύπρο όταν ήμουν Αγγλία δεν έκανα ποτέ! Βέβαια εκεί είναι και λίγο διαφορετικά πιο πολύ με τις μαίες δεν μιλάς ; Παρά με το γιατρο; 

Ασε κι εγω Ελλαδα γιατι ο GP μου εστελνε invitation να κανω 1 φορα καθε 3 χρονια🤣 Το ακουγε ο γυναικολογος εδω και παθαινε σοκ. Νομιζα Ελλαδα Αγγλια ειναι τελειως τα δυο ακρα οσον αφορα τα ιατρικα, δεν ξερω καθολου τι παιζει σε αλλες χωρες. Παρολα αυτα παντα μου λειπει η Αγγλια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα μόλις βγήκα από το γιατρό πήγα στο Ερρίκος Ντυνάν και με είδε ένας ορθοπεδικός χειρουργός άκρου ποδός τον έψαξα μόνη μου και τον βρήκα αυτόν έχω πάρα πολύ μεγάλη βλάβη στο χόνδρο στον αστράγαλο χρειάζεται σίγουρα επέμβαση ούτε συντηρητικά μπορώ να βοηθήσω κάπως ούτε με prp και μου είπε ότι όσον αφορά την εγκυμοσύνη γιατί τον ρώτησα καλό θα είναι να το κάνω πριν μείνω έγκυος γιατί αυτό θα κάνει μεγαλύτερη εκφύλιση και θα επιδεινωθεί με την εγκυμοσύνη και το βάρος.

Μου μου είπε πως το γόνατο μου πονάει λόγω του αστραγάλου και πώς είναι δυνατό δεν έχω πρόβλημα και δεν βλέπει κάτι σημαντικό σε άλλα σημεία είναι καθαρά θέμα κέντρου βάρους επειδή δεν πατάω καλά. Και μου είπε πως επειδή θέλω να μπω για εξωσωματική θα με βάλει άμεσα και σε 10 μέρες θα έχω βγάλει και την πατερίτσα και δεν θα πάρω φάρμακα αυτά τα νέα μου πολύ ωραία...

Από λεφτά μου είπε κοντά στα 2 χιλιάρικα 😂 να δω πού θα τα βρούμε όλα αυτά διαφορετικά αν πάω σε δημόσιο πρέπει να περιμένω μήνες

Κορίτσι μου σε κάθε περίπτωση 2000 είναι πολλά λεφτά πόσο μάλλον για εσάς που έχετε δώσει τόσα μέχρι τώρα αλλά επειδή το έψαξα κι εγώ για δημόσιο όταν έκανα το χειρουργείο για το ινωμυωμα θα σου πω να υπολογίζεις κανένα 6μηνο μόνο για να εγκριθεί το χειρουργείο και από κει και πέρα ποτέ θα γίνει είναι αλλη δουλειά μπορεί να περάσει και χρόνος.. εγώ το είχα ψάξει προ κόρονοιου τώρα λογικά η αναμονή είναι μεγαλύτερη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! @Mimi26λυπάμαι πολύ για την ατυχία κοπέλα μου..... Θα προτείνω κάτι κ εσύ ζύγισε το αν θες. Ξέρω ότι στην επαρχία λίγο δύσκολα βρήσκεις καλό γιατρό αλλά υπάρχουν.... μήπως να έψαχνες κάποιον σχετικά κοντά, (π.χ Κόρινθο αν είσαι Αθήνα....) κ να έκανες εκεί το χειρουργείο. Στην επαρχία πάντα είναι πολύ ελάχιστη η αναμονή σε σχέση με Θεσσαλονίκη- Αθήνα, το κακό είναι ότι πρέπει να ψαχτείς πολύ σε ποιον θα πας κ να ψάξεις για συστάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα όντως τώρα;; Και τι είναι αυτά τα 6€ δηλαδή; Πού πάνε; Για την αναισθησία πχ;🤣 Πολύ καλό πάντως, μακάρι να το είχαμε κι εδώ!!

Βασικά να σου εξηγήσω από τις κοινωνικες ασφαλίσεις δεν ξέρω πως το έχετε εκεί εσείς πληρώνουμε από τον μισθό μας δηλαδή αποκόπτονται πχ εχεις μισθό 1000 ευρώ μεικτά συνεισφέρεις 10% εσυ και 10% ο εργοδότης σου αλλά εσυ όταν θα πας στο γιατρο θα δώσεις 6 ευρώ επίσκεψη τα υπόλοιπα θα τον πληρώσει το κρατος από τις κοινωνικες εισφορές που δίνουμε (δεν είναι το κρατος που τα πληρώνει). Δεν πληρώνονται μόνο 6 ευρώ σιγά μην δεχόντουσαν τόσα μόνο οι γιατροί…! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ασε κι εγω Ελλαδα γιατι ο GP μου εστελνε invitation να κανω 1 φορα καθε 3 χρονια🤣 Το ακουγε ο γυναικολογος εδω και παθαινε σοκ. Νομιζα Ελλαδα Αγγλια ειναι τελειως τα δυο ακρα οσον αφορα τα ιατρικα, δεν ξερω καθολου τι παιζει σε αλλες χωρες. Παρολα αυτα παντα μου λειπει η Αγγλια❤️

Και εμένα μου λείπει πολύ… εσυ ποτέ επέστρεψες πίσω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Βασικά να σου εξηγήσω από τις κοινωνικες ασφαλίσεις δεν ξέρω πως το έχετε εκεί εσείς πληρώνουμε από τον μισθό μας δηλαδή αποκόπτονται πχ εχεις μισθό 1000 ευρώ μεικτά συνεισφέρεις 10% εσυ και 10% ο εργοδότης σου αλλά εσυ όταν θα πας στο γιατρο θα δώσεις 6 ευρώ επίσκεψη τα υπόλοιπα θα τον πληρώσει το κρατος από τις κοινωνικες εισφορές που δίνουμε (δεν είναι το κρατος που τα πληρώνει). Δεν πληρώνονται μόνο 6 ευρώ σιγά μην δεχόντουσαν τόσα μόνο οι γιατροί…! 

Εμεις εδω κοριτσι μου ειμαστε πτυχιουχοι στο κλεψιμο!!! (Σαν κρατος εννοω)

Εχεις το μικτο μισθο σου, σου κρατανε γυρω στο 15% για ασφαλιση κ συνταξη κ στο τελος ουτε ιατρικη περιθαλψη εχεις, ουτε συνταξη!!!! 😂😂😂😂😂

Παλι καλα π η εταιρια π δουλευω μας εχει ιδιωτικη ασφαλιση κ τλχ με τους γιατρους επιστρεφουν καποια χρηματα...

Ασε π σου λενε, αν δεν πληρωσεις το 30% του φορολογητεου εισοδηματος (το οποιο εισοδημα εχει μεσα κ το φορο π σου κρατανε καθε μηνα.. Οχι αυτα που παιρνεις καθαρα στο τελος του μηνα...😡😡😡) μεσω τραπεζας (δλδ καρτα η εμβασμα) θα σε ξαναφορολογησω με 22%!!! Τρελαααααα

Ελλαδισταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...