Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να κανεις δίδυμα; 

Ουυυυ μοοοονο!!!! Μια και έξω να ξεμπερδεύω, δεν εχω πρόβλημα μακάρι να έχουν το αδερφακι τους! 

Το μόνο που θα με ζορισει είναι οτι αναγκάστηκα θα παραιτηθώ απο τη δουλειά,  γιατί η μανούλα δεν θα τα καταφέρει με 2 μόνη της.. Κατά τα άλλα γερά να είναι 💗 εσυυυ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ουυυυ μοοοονο!!!! Μια και έξω να ξεμπερδεύω, δεν εχω πρόβλημα μακάρι να έχουν το αδερφακι τους! 

Το μόνο που θα με ζορισει είναι οτι αναγκάστηκα θα παραιτηθώ απο τη δουλειά,  γιατί η μανούλα δεν θα τα καταφέρει με 2 μόνη της.. Κατά τα άλλα γερά να είναι 💗 εσυυυ? 

Πάντα ήθελα δίδυμα 🤣🤣🤣 απο το καιρό που ήμουν μικρή για τον λόγο που λες και εσυ μια και έξω 🤣🤣

Με φυσική σύλληψη λίγο δύσκολο να το επιτυχείς αλλά αν πάω και εγώ τελικά με υποβοηθούμενη θα το ρίσκαρα κ θα έβαζα 2 εμβρυακια 💕💕

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πάντα ήθελα δίδυμα 🤣🤣🤣 απο το καιρό που ήμουν μικρή για τον λόγο που λες και εσυ μια και έξω 🤣🤣

Με φυσική σύλληψη λίγο δύσκολο να το επιτυχείς αλλά αν πάω και εγώ τελικά με υποβοηθούμενη θα το ρίσκαρα κ θα έβαζα 2 εμβρυακια 💕💕

Καλε μακάρι να έχω καλά ωάρια και σπέρμα και Εννοείται τα βάζω όλα αρκεί να τα καταφέρω!!!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε μακάρι να έχω καλά ωάρια και σπέρμα και Εννοείται τα βάζω όλα αρκεί να τα καταφέρω!!!

Κορίτσια και εγώ δίδυμα θέλω ❤️ μου φαίνονται γλυκυτατα!!!!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Δεν έχω αλλες Αντιδράσεις 🤣🤣 μια χαρά είναι όλα έτσι να σκέφτεσαι!!! Ποτέ θα πας στον γιατρο;; 

Κοριτσια τελεια τα διδυμα αλλα τρελο ζορι!!!! εκανε μια φιλη και δεν κοιμαται ΠΟΤΕ!!!!!!!!!

Επισης να μην σαν πω για πρωην συναδελφο που εβαλε 3 στην εξωσωματικη (με περισσοτερες πιθανοτητες να μεινουν τα 2) και πιασανε και τα ΤΡΙΑ!!!!!!! 

ευτυχως ειχαν και εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να μη δουλευει και να τα μεγαλωνει με βοηθεια μαμας και νταντας!!! 😋

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια τελεια τα διδυμα αλλα τρελο ζορι!!!! εκανε μια φιλη και δεν κοιμαται ΠΟΤΕ!!!!!!!!!

Επισης να μην σαν πω για πρωην συναδελφο που εβαλε 3 στην εξωσωματικη (με περισσοτερες πιθανοτητες να μεινουν τα 2) και πιασανε και τα ΤΡΙΑ!!!!!!! 

ευτυχως ειχαν και εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να μη δουλευει και να τα μεγαλωνει με βοηθεια μαμας και νταντας!!! 😋

Και τα ΤΡΙΑΑΑΑΑ;;;;;  Ωχ Παναγία μου εδώ με το ένα σκέφτομαι πως θα τα βγάζω πέρα 🤣🤣🤣 ο μικρός του αδερφού μου είναι 2 χρόνων και πολλες φορες που το προσέχω ο άντρας μου λέει «λες να το ξανά σκεφτούμε;;» 🤣🤣🤣🤣

Πολλες φορες σκέφτομαι αυτού που είπε και η μπομπα «ότι είναι γραφτό θα γίνει» αν θέλει να μας φέρει 2 ταυτόχρονα ο θεός θα τα φέρει!! 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν έχω αλλες Αντιδράσεις 🤣🤣 μια χαρά είναι όλα έτσι να σκέφτεσαι!!! Ποτέ θα πας στον γιατρο;; 

Την Τρίτη πάμε Ουρολογο με πιο εξειδικευμένες εξετάσεις (Δεν είχαμε πρόβλημα στο σπέρμα) απλά θέλω να προχωρήσω με τις καλύτερες προδιαγραφές για εξωσωματική, να μας συμβουλέψει τι πρέπει να κάνουμε ίσως να δώσει και κάποια βιταμίνη στον άντρα μου. Και στις 1 Νοεμβρίου  θα δω τον πρώτο εξωσωματιστη και κάτι μου λέει κορίτσια οτι τον πρώτο θα επιλέξω, αυτός θα μου δώσει εξετάσεις για την Επιτροπή και κάποιες εξετάσεις που θέλει να δει αυτός πριν προχωρήσουμε, βιταμίνες έτσι και αλλιώς εχει 1 μήνα που τις παίρνω,  οπότε όταν με το καλό κάνω οωληψια θα εχω κλείσει το 3μηνο που πρέπει.. φοουυλ αγωνία, χαρας και φόβου!!

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια και εγώ δίδυμα θέλω ❤️ μου φαίνονται γλυκυτατα!!!!

Στο εύχομαι κορίτσι μου θα είσαι η επόμενη μπομπα μου ,είμαι σίγουρη 💗💗 με τόσα καλά ωάρια!!

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

3???? Πωωωω εντάξει λόχο γέννησε η γυναίκα, τι πρόβλημα είχε αν γνωρίζεις?

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και τα ΤΡΙΑΑΑΑΑ;;;;;  Ωχ Παναγία μου εδώ με το ένα σκέφτομαι πως θα τα βγάζω πέρα 🤣🤣🤣 ο μικρός του αδερφού μου είναι 2 χρόνων και πολλες φορες που το προσέχω ο άντρας μου λέει «λες να το ξανά σκεφτούμε;;» 🤣🤣🤣🤣

Πολλες φορες σκέφτομαι αυτού που είπε και η μπομπα «ότι είναι γραφτό θα γίνει» αν θέλει να μας φέρει 2 ταυτόχρονα ο θεός θα τα φέρει!! 

Αστα κι εγω τα ιδια λεω με τον ανιψιο μου.. παμε μια εβδομαδα στη Ροδο και μετα θελω αλλη μια να ξεκουραστω και να βρω ρυθμους!!! 😂😂😂

εμενα ο αντρας μου ειναι διδυμος και ευτυχως λενε οτι οι διδυμοι δεν κανουν διδυμα.... αλλα αν παμε με εξωσωματικη εννοειται οτι το σκεφτομαι ηδη και θα το επιδιωξω... και γτ θελω απο 2 και πανω (στο συνολο εννοω θελω η 2 η 3) και γτ θα ηθελα μια φορα να το περασω σαν διαδικασια....αααν κανουμε εξωσωσματικη και αααν πετυχει...

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

3???? Πωωωω εντάξει λόχο γέννησε η γυναίκα, τι πρόβλημα είχε αν γνωρίζεις?

η κοπελα υγιεστατη (και γι αυτο μαλλον επιασαν και τα 3 και γεννησε στους 7μηνες απο την ετ)...

ο αντρας της ειχε σοβαρο θεμα με σπερμα και γι αυτο πηγαν με τη μια για εξωσωματικη...

παντως εδω στο φορουμ εχουμε κοπελα που ειναι εγκυος σε 3δυμα φυσιολογικα!!!!!! γραφτηκαμε το ιδιο διαστημα στο φορουμ και διαβαζω τα νεα της (οταν γραφει και πεταγονται δεξια.. ξερετε...). οταν ειδα οτι εχει 3δυμα εμεινα σεκος!!!!!!! 😂😂😂😂 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

η κοπελα υγιεστατη (και γι αυτο μαλλον επιασαν και τα 3 και γεννησε στους 7μηνες απο την ετ)...

ο αντρας της ειχε σοβαρο θεμα με σπερμα και γι αυτο πηγαν με τη μια για εξωσωματικη...

παντως εδω στο φορουμ εχουμε κοπελα που ειναι εγκυος σε 3δυμα φυσιολογικα!!!!!! γραφτηκαμε το ιδιο διαστημα στο φορουμ και διαβαζω τα νεα της (οταν γραφει και πεταγονται δεξια.. ξερετε...). οταν ειδα οτι εχει 3δυμα εμεινα σεκος!!!!!!! 😂😂😂😂 

Αχχααχαχαα κοριτσια εγώ θέλω δύο και το έχω φανταστεί το ζω μόνη μου 😂😂😂 με φαντάζομαι με το μαρσιπο κ το ένα κ με το άλλο ο σύντροφός μου ( εκείνος πάλι δεν ξέρω αν το φαντάζεται 😂😂) κ να τα παίρνω παντού και τα δύο !!!! Τρελαίνομαι !

Να πηγαίνουμε όλοι μαζί !!! 🙏 Βόλτα ! Βόλτα με το αμάξι τραγουδάκια παραμυθένια ( ελπίζω να βγουν σκασμενα κ μου βγάζουν το λάδι)) . Αλλά μόνο στην ιδέα θέλω όλο κ πιο πολύ δίδυμα !!!! 👅

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ένα σοκ σίγουρα το παθαίνεις στον υπέρηχο μολις σου πει ο γιατρος δεν είναι ένα αλλά 2 ή 3 🤪🤪 σαν έμπειρα θα μου άρεσε να την ζήσω 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αστα κι εγω τα ιδια λεω με τον ανιψιο μου.. παμε μια εβδομαδα στη Ροδο και μετα θελω αλλη μια να ξεκουραστω και να βρω ρυθμους!!! 😂😂😂

εμενα ο αντρας μου ειναι διδυμος και ευτυχως λενε οτι οι διδυμοι δεν κανουν διδυμα.... αλλα αν παμε με εξωσωματικη εννοειται οτι το σκεφτομαι ηδη και θα το επιδιωξω... και γτ θελω απο 2 και πανω (στο συνολο εννοω θελω η 2 η 3) και γτ θα ηθελα μια φορα να το περασω σαν διαδικασια....αααν κανουμε εξωσωσματικη και αααν πετυχει...

Δεν έχει σχέση με τους άντρες με τις γυναίκες έχει περισσότερο δλδ εσυ αν κανεις διπλή ωορρηξία και το άλλο που είναι ακόμα πιο σπάνιο να διαιρεθεί ξανά το βλαστοκύτταρο και να βγουν αυτά που μοιάζουν μεταξύ τους!

Και εγώ σαν έμπειρα θα ήθελα να το ζήσω 💕💕 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ααα μάλιστα κατάλαβα!!! Αχ κορίτσια μου για το 1 πολεμαμε... αλλά κάνοντας όνειρα προσπαθείς ακόμα περισσότερο! Καλέ εγώ το λέω και όλοι το λένε το σπέρμα είναι εύκολο υπόθεση! Να της ζήσουν της κοπέλας!!! 

Αυτά που πετάγονται αριστερά, σε εμένα δεν πετάγονται 😂😂😂 εγω για να δω μνμ πρέπει να μπω απο τ mail

Κορίτσια διάβασα κάπου την ιστορία μιας κοπέλας, μετά από αρκετές προσπάθειες έβαλαν 4 έμβρυα λόγο πολύ χαμηλών πιθανοτήτων.... Προς έκπληξη τους έπιασαν κ τα τέσσερα! Τότε λόγω αυξημένου κινδύνου την έπεισε ο γιατρός να κάνουν μείωση στα δύο, όταν πήγε για την επέμβαση το μετάνιωσε κ δεν το άφησε να γίνει... μετά από κάποιες βδομάδες παλινδρόμησαν τα δύο κ έτσι γέννησε δύο υγιή μωράκια! Φαντάζεστε να ήταν αυτά τα δύο στα οποία είχε κάνει την μείωση??????? Γι'αυτό συμφωνώ πολύ με αυτό που λέει η @Raf123 ότι θέλει ο Θεός αυτό θα γίνει.... Η άποψη μου στην εξωσωματική είναι 2 κ αν θέλει θα τα κρατήσει να γεννηθούν κ τα δύο ή το ένα 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Αχχααχαχαα κοριτσια εγώ θέλω δύο και το έχω φανταστεί το ζω μόνη μου 😂😂😂 με φαντάζομαι με το μαρσιπο κ το ένα κ με το άλλο ο σύντροφός μου ( εκείνος πάλι δεν ξέρω αν το φαντάζεται 😂😂) κ να τα παίρνω παντού και τα δύο !!!! Τρελαίνομαι !

Να πηγαίνουμε όλοι μαζί !!! 🙏 Βόλτα ! Βόλτα με το αμάξι τραγουδάκια παραμυθένια ( ελπίζω να βγουν σκασμενα κ μου βγάζουν το λάδι)) . Αλλά μόνο στην ιδέα θέλω όλο κ πιο πολύ δίδυμα !!!! 👅

Και εγώ τα κάνω εικόνα τόσο πολύ οι το θελουμε και δεν έρχεται να ηρεμήσουμε 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Η προγιαγιά μου είναι από ΤΡΙΔΥΜΕΣ κ είχε κ αδερφές δίδυμες!!!!!!!!!! Όπως καταλαβαίνετε λόγω εποχής εννοείται με φυσική σύλληψη! Γι'αυτό πάντα είχα την ελπίδα ότι θα έκανα κ εγώ αλλά μπαααα..... Με την βοήθεια της κλομιφαίνης μάλλον τα πέτυχα, αλλά το ένα απορροφήθηκε 

Koριτσια να φτιάξουμε και εμείς ένα πινακακι σε τι φάση είναι η καθεμία ;

@Antonia2 Νοέμβριο σαλπιγγογραφια

@babyblue94 Νοεμβριο πρώτη σπερματεγχυση. Γενάρη επιτροπή 

@Froufro Εγγυουλα ♥️

@Κατεριναπαπ Αρχές Νοέμβρη τελευταίες επισκέψεις σε γιατρούς. Τέλη Νοέμβρη επιτροπη

@Raf123

@Mimi26

Όσες άλλες είναι να μας πούνε. Δεν σας θυμάμαι όλες. Συγγνώμη. 😌 Και τα κορίτσια που έχω γράψει από πάνω και δεν θυμάμαι σαν θέλουν να μας πουν για να το συμπληρώσω. 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Froufro Εγγυουλα ♥️

@Κατεριναπαπ Αρχές Νοέμβρη τελευταίες επισκέψεις σε γιατρούς. Τέλη Νοέμβρη επιτροπη

@Raf123

@Mimi26

Όσες άλλες είναι να μας πούνε. Δεν σας θυμάμαι όλες. Συγγνώμη. 😌 Και τα κορίτσια που έχω γράψει από πάνω και δεν θυμάμαι σαν θέλουν να μας πουν για να το συμπληρώσω. 

Τελεια ιδεα!!! εχουμε και την @Princess28εγκυουλα της παρεας!!!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Η προγιαγιά μου είναι από ΤΡΙΔΥΜΕΣ κ είχε κ αδερφές δίδυμες!!!!!!!!!! Όπως καταλαβαίνετε λόγω εποχής εννοείται με φυσική σύλληψη! Γι'αυτό πάντα είχα την ελπίδα ότι θα έκανα κ εγώ αλλά μπαααα..... Με την βοήθεια της κλομιφαίνης μάλλον τα πέτυχα, αλλά το ένα απορροφήθηκε 

τι λες τωραααααααααα!!!!!!!! να ειστε καλα και να χαιρεστε τα παιδακια σας!!! δεν πειραζει που δεν ηρθαν διδυμα.. ακομα.... εχετε μπροστα σας χρονο!!! 😉😜😜

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Froufro Εγγυουλα ♥️

@Raf123

@Mimi26

Έτσι για να βλέπουμε τα βήματακια μας κορίτσια πααααμε δυνατά!!!

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Froufro Εγγυουλα ♥️

@Raf123

@Mimi26

@Lacostaki περιμένει την καθυστέρηση της 😊

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Σε ευχαριστώ. Το 79 είναι χρονολογία ναι🙂. Νομίζω πλέον υπάρχουν παρά πολλές διαγνωστικές εξετάσεις αλλά εξακολουθεί να με φοβίζει το ενδεχόμενο τρισωμιων κλπ και δεν ξέρω ποσο σίγουρος μπορεί να είναι κανεις. Στις δυο πρώτες μου προσπάθειες είχαμε κάνει προεμφυτευτικο (λόγω θέματος στον καρυοτυπο του συζύγου) και είχε προκύψει ότι από τις 8 βλαστοκυστες, οι 7 είχαν διάφορες τρισωμιες ή μονοσωμιες (που σύμφωνα με το γενετιστή δεν οφείλονταν στο θέμα του άντρα μου αλλά στη δική μου ηλικία), οπότε ξέρω ότι στατιστικά έχουμε πολλά έμβρυα με θέματα. Τώρα δεν κάναμε έλεγχο αλλά φυσικά έχω στα χέρια μου αυτό το δεδομένο που δε μπορώ να ξεχάσω ή να παρακαμψω, γι αυτό και φοβάμαι κάπως παραπάνω. Θα δω τι θα πει και ο γιατρός εννοείται.  Δεν έχει να κάνει. Πριν τη μεταφορά κάνεις ότι θες. 
    • Α μαλισταααα..είναι παντού δηλαδή αυτό..και εγώ νόμιζα ότι μόνο ο δικός μου ο γιατρός είναι φιλοχρήματος..έχει κ το καλύτερο όνομα στη Λάρισα..χθες μας είπε ένα "όλα είναι καλά" και μετά όταν επιασε το οικονομικό κομμάτι μας είχε μισή ώρα μας μιλούσε ..δεν είμαι ευχαριστημένη από τον γιατρό μου αλλά αναγκαστικά είμαι σε αυτόν!
    • Με κατεψυγμενα ναι αλλε χωρις ωοληψια.. απλα ρωταω γτ η δουλεια μ ειναι χειρωνακτικη
    • Εμένα κάθε μήνα ο γιατρός με βάζει να κάνω εξέταση ζαχαρου θυρωειδη και γενική ούρων εσάς δεν σας βάζει ;
    • Αν είναι στα άμεσα σχέδια, να πάρεις από την ομάδα μας όσες και όλες τις πληροφορίες που θα χρειαστείς. Μην πας και εσύ όπως κάποιες απο εμάς βουρ στο ψητό χωρίς να έχεις ελεγχθεί στα πάντα όλα.
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...