Μετάβαση σε περιεχόμενο

ergazomenh mhtera


Recommended Posts

geia sas koritsia!!!

to pontikaki moy einai 3 mhnon k ton 8hlazo akomh!!

edo k 3 meres phga xana sth doyleia mou, k ton mikro ton kratane oi giagiades.

parathro kapoia allagh sto paidi!ka8os epistefo, de xekola ap thn agkalia moy!k apo to sth8os moy!!!molis ton bazo sth koynia koimate 15 lepta k xypna klegontas. ton perno agkalia k iremei k koimate !!!

otan leipo , einai pali anhshxos. koimate poli elafria, ka8os troei dysanasxetei.

ola ayta de ta ekane pote!

einai dynaton na katalabainei oti leipo?

lete na stenaxoriete?

xerete an ypaxei kati ston internet na diabaso?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ελεανα...

Πιστευω πως το μωρακι σου αντιδρα ετσι επειδη καταλαβαινει την απουσια σου. Τοσο καιρο μαζι και τωρα με τις γιαγιαδες ειναι μεγαλη αλλαγη για το μωρακι... Κι'εμενα κανει τετοια οταν φευγω η γενικα οταν αλλαζουμε περιβαλλον... Πιστευω πως θα το συνηθησει και σε λιγο καιρο δεν θα του φαινεται η αλλαγη... Μην ανυσηχεις... Θα το ξεπερασει γρηγορα...

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλή μου ...

καταλαβαίνω απόλυτα την ανυσηχία σου αλλά συμφωνώ με την sweetmammy είναι επειδή του λείπεις.

Θα συνηθήσει ... αλλά να ξέρεις ότι πάντα με το που θα μπαίνεις στο σπίτι μετά την δουλειά δεν θα ξεκολλάει από πάνω σου. Είναι φυσιολογικό, προσπαθεί να γεμίσει το κενό της απουσίας σου. Ακριβώς τα ίδια έχει η κουμπάρα μου με την μικρή της και είναι και 2 ετών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ!!!

Μου ειναι πραγματικα πολυ δυσκολο που τον αποχωριζομαι!!!

κ στεναχωριεμαι που κ το παιδι αντιλαμβανεται την απουσια μου!!!!

οταν γυριζω σπιτι κολαει πανω μου, πραγματικα δε θελω τιποταλλο!αναπληρωνουμε το χαμενο χρονο!!!!

ελπιζω να το ξεπερασει το ποντικακι μου κ να προσαρμοστει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Γεια σου Ελεανα...

Πιστευω πως το μωρακι σου αντιδρα ετσι επειδη καταλαβαινει την απουσια σου. Τοσο καιρο μαζι και τωρα με τις γιαγιαδες ειναι μεγαλη αλλαγη για το μωρακι... Κι'εμενα κανει τετοια οταν φευγω η γενικα οταν αλλαζουμε περιβαλλον... Πιστευω πως θα το συνηθησει και σε λιγο καιρο δεν θα του φαινεται η αλλαγη... Μην ανυσηχεις... Θα το ξεπερασει γρηγορα...

:kiss: :kiss: :kiss:

συμφωνω απολυτα.....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EΛΕΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ;ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ;;;;;;ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΑΥΤΗ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ.........ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου bourique!!!

δυστυχως γυρισα πολυ γρηγορα!!!!!

ξερεις τα ''καλα'' των stage.δεν δικαιούμαστε πανω απο 3 μηνες......

η πρωτη βδομαδα ηταν δυσκολη...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ιδιο ακριβως ζω και εγω! εχω επιστρεψει στην δουλεια απο 24/12 τις μερες που ηταν να επιστρεψω η μικρη σταματησε να τρωει με το κουταλι, ηθελε μονο να θηλαζει ευτυχως σταδιακα το ξεπερναμε! οταν ειμαι νυχτα στην δουλεια ολο το βραδυ που την προσεχει ο μπαμπας της κοιμαται ελαφρα και ξυπναει! το πρωι με το που επιστρεφω εγω στις 7:30

μεχρι να κανω ενα ντουζακι εχει ξυπνησει...παρ΄΄ ολο που ολη νυχτα εχει ανυσυχο υπνο... ενω οταν δεν ειμαι νυχτα μπορει να ξυπνησει στις9 το πρωι κι αυτο αφου ανοιξω την μπαλκονοπορτα και μπει φως!

σιγουρα τα καταλαβαινουν ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

bourique1983 έγραψε:

EΛΕΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ;ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ;;;;;;ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΑΥΤΗ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ.........ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!

1

ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ!ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΝ

Ο ΚΛΑΔΟΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ, ΤΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΠΡΑΚΤΟΡΩΝ, ΕΧΕΙ ΕΞΑΙΡΕΘΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεάνα μου, έχεις δίκιο, ο μικρούλης σου καταλαβαίνει την απουσία σου!

Και ο δικός μου, στην ίδια ηλικία, ακόμα κι αν λείψω για 2 ώρες από το σπίτι κάνει σαν τρελός όταν επιστρέφω σπίτι. Γελάει, χτυπάει χέρια και πόδια πολύ δυνατά...

Δεν είναι απίστευτο το συναίσθημα όταν τον παίρνεις αγκαλιά και τον θηλάζεις; Με τα ματάκια σου να χάνονται στα δικά σου και να λιώνεις;

Είναι ό,τι πιο όμορφο και σε δένει για πάντα μαζί του :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ γύρισα στη δουλεια όταν η μπέμπα μου ήταν τριών μηνών. Αυτή η περίοδος συμπίπτει με κάποιες αλλάγες που συμβαίνουν στο παιδί (πρόγραμμα ύπνου, διατροφής κλπ). Μήπως να ρώταγες τον παιδίατρό σου?

Ξέρεις, καμιά φορά το δύσκολο είναι για εμάς τις μαμαδες να ξεκολλήσουμε από τα παιδακια μας και μας πιάνουν τα ψυχολογικά μας. Ίσως να μην είναι τόσο τραγικά όπως τα βλέπεις...

Φανταζομαι οτι καταλαβαίνει οτι λείπεις, αλλά δε νομίζω να έχεις τόσο αναπτυγμένη την αίσθηση του χρόνου. Εξ' άλλου και οι γιαγιαδες του προσφέρουν αμέριστη αγάπη φαντάζομαι. Ηρέμησε θα συνιθήσετε... και οι δυο!!

Τουλάχιστον έτσι έγινε με μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...