Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδί με τον λαθος άνθρωπο


elie_

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πραγματικά κάνουν εξαιρετική δουλειά στο σαιτ αυτό! Χαίρομαι που βλέπω ότι έχει κ εδώ τις φαν του ❤️

Νομιζω πως όσο υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να μάθουν και να ανοίξουν τους ορίζοντες τους θα έχει πολλούς "φαν", αυτές οι σελίδες είναι η καλή πλευρά του ίντερνετ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elie_ είπε:

@Lacostaki @Penny89 @Zeta. @Valxris @Princess28 @Tokyo @iriana @BlackCat @Sofia86 @Poli91 @Petalouditsa28 (ελπιζω να μην ξεχασα κάποια), σας ευχαριστώ πολυ για την στήριξη (ακομη κ'αν κάποια λόγια ακούγονται πιο "σκληρά")

Το ξερω οτι φταίω για τα τοσα χρονια που επέλεξα να ζησω καταστάσεις που δεν μου άξιζαν..που επέτρεψα να γίνω παιχνίδι στα χέρια κάποιου κομπλεξικου-τοξικού ανθρώπου...δεν θα δικαιολογηθω... αλλα σιγουρα είναι ενας ανθρωπος που αγαπούσα (και ας μου αποδεικνύει καθε μερα πως δεν άξιζε την αγαπη μου)

Τωρα το μόνο που θελω είναι να μην χασω το μωράκι...πολυ φοβάμαι οτι θα αποβαλω με αυτα που βιώνω καθε μέρα..προαπαθω οσο μπορω να μένω οσο το δυνατόν πιο ψύχραιμη..αλλά δεν τα καταφέρνω..οπως και τωρα που σας γράφω...προσπάθησα παλι να του μιλήσω και με έβρισε χυδαία λέγοντας μου πως "δεν είναι αυτος εγκυος, αλλα εγώ...δεν θα κάθεται να με φροντίζει..κ'αν θέλω αλλα απο έναν σύντροφο να παω να βρω αλλον,γιατι αυτός έτσι είναι και δεν αλλάζει" ...  Επίσης μου ριχνει ευθύνες πως με αυτα που κάνω (που ζητάω τα αυτονόητα απο έναν ανθρωπο που περιμενω το παιδι του), θα χασω αυτο που εχω μεσα μου(ουτε την λεξη μωρό ή  παιδί δεν εχει τα κότσια να ξεστομίσει)....

Ευχομαι ο Θεός να με βοηθήσει, να μην αποβαλλω εξαιτίας αυτού του τέρατος που εγω επελεξα να βαλω στην ζωή μου.

Το ξερω οτι ειναι δυακολο να μεγαλωσεις ενα παιδι μονη σου, κ'εγω αλλιως τα ειχα ονειρευτεί...αλλά προτιμώ να δουλεύω σαν το σκυλί και να προσφέρω οτι χρειάζεται το παιδι μου και αγάπη,  απο το να εχει έναν πατέρα που το μόνο που τον νοιαζει είναι ο εαυτος του.

Σήμερα κιόλας θα επικοινωνήσω με τους συλλόγους που μου είπατε. 

Σας παρακαλώ,  προσευχηθειτε για το μωράκι μου...δεν θελω να το χάσω..αισθάνομαι αρκετό πόνο στην κοιλιά μου εδω και 3 μερες..και τωρα που σας γράφω το αισθανομαι πιο έντονα ...φοβαμαι....

Εύχομαι σε ολες σας τα καλυτερα..οσες έχετε  παιδακια ευχομαι να εχουν υγεία,  οσες θέλετε  να αποκτήσετε,  ευχομαι ο Θεός να σας ευλογήσει γρήγορα με ένα!!!

 

Κορίτσι μου, δεν έχω ακούσει ποτέ να χάνεται ένα παιδί από στρες ή στεναχώρια..βέβαια δε ξέρω σε τι βαθμό τ έχεις, και σίγουρα δεν κάνει καλό στο μωράκι να νιώθεις έτσι..προσπάθησε να σκέφτεσαι το μωράκι σου και να παραμένεις ήρεμη γι’αυτό..ό,τι και να σου λέει ο άλλος μην τον αφήνεις να σε επηρεάζει, αδιαφόρησε..σκέψου την υγεία σου και την υγεία του μωρού σου…

Αυτός σου λέει να πας αλλού, γιατί δεν πιστεύει ότι θα πας..αφού του έχεις αποδείξει πως ό,τι και να σου κάνει κάθεσαι…ο μόνος τρόπος να βρεις την ηρεμία σου και να αλλάξει ίσως αυτός είναι να φύγεις και να του δείξεις ότι άλλαξαν τα πράγματα και δε θα συνεχίσει να σου φέρεται έτσι ούτε σε σένα ούτε στο παιδί του μελλοντικά. Πάρε τηλ αυτούς που σου είπαν οι κοπέλες, σίγουρα ένας ψυχολόγος κ ένας δικηγόρος θα σε βοηθήσουν πολύ και θα σου δώσουν δύναμη να τα καταφέρεις όλα. Θα δεις ότι δεν είσαι μόνη σου. Επίσης σίγουρα είναι πιο εύκολα τα πράγματα αφού δεν είστε παντρεμένοι. 

Πάρε τηλέφωνο στις οργανώσεις, πήγαινε στους γονείς σου, και προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη. Ό,τι θέλεις από εμάς και για το παιδάκι κλπ να ξέρεις ότι υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ μέσα που θα σε βοηθήσουν με χαρά σε όλα. Και στείλε μας κι όταν έχεις κάποιο νέο. Θα περιμένουμε. Με το καλο όλα, ηρεμία, ψυχραιμία, σωστές κινήσεις και όλα θα πάρουν το δρόμο τους!!  Όλα θα φτιάξουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elie_ είπε:

@Lacostaki @Penny89 @Zeta. @Valxris @Princess28 @Tokyo @iriana @BlackCat @Sofia86 @Poli91 @Petalouditsa28 (ελπιζω να μην ξεχασα κάποια), σας ευχαριστώ πολυ για την στήριξη (ακομη κ'αν κάποια λόγια ακούγονται πιο "σκληρά")

Το ξερω οτι φταίω για τα τοσα χρονια που επέλεξα να ζησω καταστάσεις που δεν μου άξιζαν..που επέτρεψα να γίνω παιχνίδι στα χέρια κάποιου κομπλεξικου-τοξικού ανθρώπου...δεν θα δικαιολογηθω... αλλα σιγουρα είναι ενας ανθρωπος που αγαπούσα (και ας μου αποδεικνύει καθε μερα πως δεν άξιζε την αγαπη μου)

Τωρα το μόνο που θελω είναι να μην χασω το μωράκι...πολυ φοβάμαι οτι θα αποβαλω με αυτα που βιώνω καθε μέρα..προαπαθω οσο μπορω να μένω οσο το δυνατόν πιο ψύχραιμη..αλλά δεν τα καταφέρνω..οπως και τωρα που σας γράφω...προσπάθησα παλι να του μιλήσω και με έβρισε χυδαία λέγοντας μου πως "δεν είναι αυτος εγκυος, αλλα εγώ...δεν θα κάθεται να με φροντίζει..κ'αν θέλω αλλα απο έναν σύντροφο να παω να βρω αλλον,γιατι αυτός έτσι είναι και δεν αλλάζει" ...  Επίσης μου ριχνει ευθύνες πως με αυτα που κάνω (που ζητάω τα αυτονόητα απο έναν ανθρωπο που περιμενω το παιδι του), θα χασω αυτο που εχω μεσα μου(ουτε την λεξη μωρό ή  παιδί δεν εχει τα κότσια να ξεστομίσει)....

Ευχομαι ο Θεός να με βοηθήσει, να μην αποβαλλω εξαιτίας αυτού του τέρατος που εγω επελεξα να βαλω στην ζωή μου.

Το ξερω οτι ειναι δυακολο να μεγαλωσεις ενα παιδι μονη σου, κ'εγω αλλιως τα ειχα ονειρευτεί...αλλά προτιμώ να δουλεύω σαν το σκυλί και να προσφέρω οτι χρειάζεται το παιδι μου και αγάπη,  απο το να εχει έναν πατέρα που το μόνο που τον νοιαζει είναι ο εαυτος του.

Σήμερα κιόλας θα επικοινωνήσω με τους συλλόγους που μου είπατε. 

Σας παρακαλώ,  προσευχηθειτε για το μωράκι μου...δεν θελω να το χάσω..αισθάνομαι αρκετό πόνο στην κοιλιά μου εδω και 3 μερες..και τωρα που σας γράφω το αισθανομαι πιο έντονα ...φοβαμαι....

Εύχομαι σε ολες σας τα καλυτερα..οσες έχετε  παιδακια ευχομαι να εχουν υγεία,  οσες θέλετε  να αποκτήσετε,  ευχομαι ο Θεός να σας ευλογήσει γρήγορα με ένα!!!

 

Κοριτσι μου ολα αυτα που περνας τα εχεις συζητησει με τους δικους σου? τι σου λενε? την λυση την ξερεις δεν χρειαζεται να σου την πουμε εμεις...μαζευεις τα πραγματα σου και φευγεις αμεσα για να μην σου πω αμεσως!!! Σιγουρα δεν ειναι ευκολο να μεγαλωσεις ενα παιδι μονη σου αν και ειμαι σιγουρη οτι εχεις την στηριξη της οικογενειας σου οποτε δεν θα εισαι μονη σου αλλα το ποιο δυσκολο ειναι να μεγαλωσει ενα παιδι σε αυτες τις συνθηκες που ζεις τωρα....Γιαυτο παρε τη ζωη σου στα χερια σου και σηκω φυγε....και μην φοβασαι το παιδι δεν μπορει να σου το παρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...