Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! 💗Παλι συντονιστηκαμε χαχα κι εγω εχω ραντεβου το πρωι της Δευτερας (8 η μερα)  για να δουμε αν ο κυκλος αυτος εξελισσεται νορμαλ  με ωορηξια κλπ, Βασικα μονο αυτο ευχομαι να ειναι ενα νορμαλ κυκλος με κανονικη ωορηξια κλπ για να μπορεσω να κανω προσπαθεια 💪Εγω θα ξεκινησω βεβαια προσπαθειες και απο ΣΚ γιατι με τον κυκλο μου ποτε δεν ξερεις μην χασω προσπαθεια χαχα Αντε Αντωνια μου να παει καλα το ραντεβου  τετοια μερα τον αλλο μηνα να ημαστε εγκυος😉😉

Να εχεις κι εσυ μια υπεροχη, χαμογελαστη ημερα 😃

Αχ μακαρι κορίτσι μουυυυυυ!!!!! να πάνε όλα καλά και να γεμίσει η κοιλίτσα μας!!! 🙏 και μονο στη σκεψη τρελαίνομαι!!! το χαμόγελο του τζόκερ έχω!!!! αχαχαχαχα 😆😆

Κι εγώ υποτίθεται Τρίτη-Τεταρτη θα έχω ωορρηξία οπότε να ρίξει μια ματιά η γυναικολόγος με τον υπέρηχο. απλά θα κάνω και ένα παπ οπότε την Κυριακή θα αποφύγω την επαφή!! 😋

Ευχόμαι να πάνε όλα τέλεια με την ωορρηξία σου και γρήγορα να μας ανακοινώσεις θετική χοριακή!!!! 🙏🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα!! εύχομαι όλες σας οι εξετάσεις να είναι πολύ καλές, ή έστω εάν υπάρχει κάποια έλλειψη να διορθώνεται εύκολα με ένα χαπάκι, όπως η tsh για παράδειγμα! Αυτό εύχομαι και για μένα,, αφού προσπαθώ και δεν κάθεται αυτους τους μήνες λέω, μακάρι να πάει κάτι στραβά με κάποια ορμόνη η οποία μπορεί να ρυθμιστεί με αγωγή εύκολα ή με κάποια βιταμίνη..

Εγώ μετά την κρυάδα που πήρα από τα hometest με το αχνό θετικό τεστάκι, παρήγγειλα τα Onestep αυτό τον μήνα για τεστ ωορρηξιας, μήπως και είναι περισσότερο ακριβή.. αν και όλα αυτά νομίζω ίδια είναι.. 

Ευχαριστουμε πολυ κοριτσι μου! Εγω εχω ενα ψηφιακο της clearblue με κατι χαμογελα χαχα μια φορα μου την εκαναν που μου εβγαλαν θετικο ενω δεν ειχα ωορηξια, θα τα χρησιμοποιησω και 1-2 μηνες ακομα για να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ μακαρι κορίτσι μουυυυυυ!!!!! να πάνε όλα καλά και να γεμίσει η κοιλίτσα μας!!! 🙏 και μονο στη σκεψη τρελαίνομαι!!! το χαμόγελο του τζόκερ έχω!!!! αχαχαχαχα 😆😆

Κι εγώ υποτίθεται Τρίτη-Τεταρτη θα έχω ωορρηξία οπότε να ρίξει μια ματιά η γυναικολόγος με τον υπέρηχο. απλά θα κάνω και ένα παπ οπότε την Κυριακή θα αποφύγω την επαφή!! 😋

Ευχόμαι να πάνε όλα τέλεια με την ωορρηξία σου και γρήγορα να μας ανακοινώσεις θετική χοριακή!!!! 🙏🙏🙏❤️

Κι εγω να δεις χαρες που κανω μονη μου, γενικα ειμαι αρκετα ονειροπολα χαχαχα 😃 

Κι εγω μαλλον Τεταρτη θα εχω ωορηξια εαν ειναι να εχω αλλα μεμενα ποτε δεν ξερεις για μερα γιαυτο μου ειπε να παω νωριτερα 

Κι εγω σου ευχομαι μια υπερ-θετικη χοριακη αυτο τομηνα 💪😉💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα!! εύχομαι όλες σας οι εξετάσεις να είναι πολύ καλές, ή έστω εάν υπάρχει κάποια έλλειψη να διορθώνεται εύκολα με ένα χαπάκι, όπως η tsh για παράδειγμα! Αυτό εύχομαι και για μένα,, αφού προσπαθώ και δεν κάθεται αυτους τους μήνες λέω, μακάρι να πάει κάτι στραβά με κάποια ορμόνη η οποία μπορεί να ρυθμιστεί με αγωγή εύκολα ή με κάποια βιταμίνη..

Εγώ μετά την κρυάδα που πήρα από τα hometest με το αχνό θετικό τεστάκι, παρήγγειλα τα Onestep αυτό τον μήνα για τεστ ωορρηξιας, μήπως και είναι περισσότερο ακριβή.. αν και όλα αυτά νομίζω ίδια είναι.. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! μακάρι να πάνε όλα καλα για όλες μας!!!! 

Δυστυχώς (ή ευτυχώς) με τις ορμονολογικές μου μια χαρά είμαι.. το δυστυχώς πάει στο ότι δεν οφείλεται εκεί η μη σύλληψη μέχρι τώρα... οπότε για να το ρυθμίσω πιο εύκολα.. Βέβαια τις έκανα πέρυσι το Φλεβάρη και τώρα θα ξανακάνω τον Οκτώβρη  (πριν την επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο).

Άστα πολύ ψυχρολουσία τα τεστ εγκυμοσύνης κι επειδη δεν θα το αντέξω, όοοταν έρθει η πολυπόθητη καθυστέρηση θα πάω για χοριακή.. μόνο τα ωορρηξίας πήρα και αυτά βγήκαν μια χαρά.. (εννοώ βγαίνουν αρνητικά και 1 καραμπινάτο θετικό αωά μήνα). 

Καλή επιτυχία με τα νέα τεστ και ελπίζω να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα και έγκυρο!!!!!!!!🤞❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εγω να δεις χαρες που κανω μονη μου, γενικα ειμαι αρκετα ονειροπολα χαχαχα 😃 

Κι εγω μαλλον Τεταρτη θα εχω ωορηξια εαν ειναι να εχω αλλα μεμενα ποτε δεν ξερεις για μερα γιαυτο μου ειπε να παω νωριτερα 

Κι εγω σου ευχομαι μια υπερ-θετικη χοριακη αυτο τομηνα 💪😉💗

Αχ το εύχομαι για όλες μας!!!!!!!!!!!!!! 🤞🤞

Καλά εμείς με τόσο συντονισμό (ίδια μέρα ωορρηξίας, ίδιες μέρες στο γιατρό...!!!), βλέπω να γεννάμε και ίδια μέρα!!!!!! 😆😆❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ το εύχομαι για όλες μας!!!!!!!!!!!!!! 🤞🤞

Καλά εμείς με τόσο συντονισμό (ίδια μέρα ωορρηξίας, ίδιες μέρες στο γιατρό...!!!), βλέπω να γεννάμε και ίδια μέρα!!!!!! 😆😆❤️❤️❤️

χαχχα Μακαρι, απ'το στομα σου και στου Θεου  το αυτι πραγματικα ομως😉Αφου σκεφτομαι αυτο  που ακουω οτι συντονιζονται ολες οι φιλες στην περιοδο, εγω συντονιστηκα μεσας στο φορουμ αχαχα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερααααα!!!! Δε ξερω απο που να ξεκινησω.... πριν 20 μερες ειχα ανοιξει ενα θεμα για το ποτε χρειαζεται να κανουμε εξετασεις γιατι ειχαμε ξεκινησει προσπαθειες με τον αντρα μ καποιους μηνες αλλα δεν προλαβα.....😁😁😁 εκανα τεστ εγκυμοσυνης την ημερα που ηταν να μ ερθει η ακατονομαστη κ ηταν θετικοτατο.... δεν μπορω να το πιστεψω ακομα ... οσο χαλαρη ημουν πριν τοσο αγχος εχω τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Krystalia90 είπε:

Κοριτσια καλημερααααα!!!! Δε ξερω απο που να ξεκινησω.... πριν 20 μερες ειχα ανοιξει ενα θεμα για το ποτε χρειαζεται να κανουμε εξετασεις γιατι ειχαμε ξεκινησει προσπαθειες με τον αντρα μ καποιους μηνες αλλα δεν προλαβα.....😁😁😁 εκανα τεστ εγκυμοσυνης την ημερα που ηταν να μ ερθει η ακατονομαστη κ ηταν θετικοτατο.... δεν μπορω να το πιστεψω ακομα ... οσο χαλαρη ημουν πριν τοσο αγχος εχω τωρα...

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!!! Εύχομαι μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! 🙏🙏❤️❤️

Ελπίζω να μας φέρεις γούρι και να πάρουμε κι εμείς σειρά!!!! 😊

Έχεις κάνει χοριακή;; παρακολουθείς το διπλασιασμό;;; (εγώ δεν τα ήξερα αυτά.. εδώ μέσα άνοιξαν τα μάτια μου 😆)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Krystalia90 είπε:

Κοριτσια καλημερααααα!!!! Δε ξερω απο που να ξεκινησω.... πριν 20 μερες ειχα ανοιξει ενα θεμα για το ποτε χρειαζεται να κανουμε εξετασεις γιατι ειχαμε ξεκινησει προσπαθειες με τον αντρα μ καποιους μηνες αλλα δεν προλαβα.....😁😁😁 εκανα τεστ εγκυμοσυνης την ημερα που ηταν να μ ερθει η ακατονομαστη κ ηταν θετικοτατο.... δεν μπορω να το πιστεψω ακομα ... οσο χαλαρη ημουν πριν τοσο αγχος εχω τωρα...

ααααααααααααααααααααααααααααα! Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο σου κοριτσι μου!!! Τι υπεροχα νεα!💗Ενθουσιαστηκα πραγματικα!!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και να μεινεις στο γρουπ να μας φερεις γουρι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Krystalia90 είπε:

Κοριτσια καλημερααααα!!!! Δε ξερω απο που να ξεκινησω.... πριν 20 μερες ειχα ανοιξει ενα θεμα για το ποτε χρειαζεται να κανουμε εξετασεις γιατι ειχαμε ξεκινησει προσπαθειες με τον αντρα μ καποιους μηνες αλλα δεν προλαβα.....😁😁😁 εκανα τεστ εγκυμοσυνης την ημερα που ηταν να μ ερθει η ακατονομαστη κ ηταν θετικοτατο.... δεν μπορω να το πιστεψω ακομα ... οσο χαλαρη ημουν πριν τοσο αγχος εχω τωρα...

Συγχαρητήρια μπράβο σου κοπέλα μου!!! Εύχομαι ολα εύκολα να είναι!! 

Άντεεε και οι υπόλοιπες να παίρνουμε σειρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τα ομορφα λογια σας ... να ξερετε εσεις μου φερατε γουρι με το που εγινα μελος στη παρεα σας!!! Πηγα στο γιατρο μου και ισα που φαινοταν ο σακος... ειναι νωρις ακομα ... θα με δει σε 5 μερες!!! Στη περιπτωση μ τα συμπτωματα εγκυμοσυνης ξεκινησαν μια εβδομαδα πριν την ακατονομαστη.. σας ευχομαι  μεσα απο την καρδια μου συντομα να φυτρωσει το σπορακι στη κοιλιτσα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Krystalia90 είπε:

Κοριτσια καλημερααααα!!!! Δε ξερω απο που να ξεκινησω.... πριν 20 μερες ειχα ανοιξει ενα θεμα για το ποτε χρειαζεται να κανουμε εξετασεις γιατι ειχαμε ξεκινησει προσπαθειες με τον αντρα μ καποιους μηνες αλλα δεν προλαβα.....😁😁😁 εκανα τεστ εγκυμοσυνης την ημερα που ηταν να μ ερθει η ακατονομαστη κ ηταν θετικοτατο.... δεν μπορω να το πιστεψω ακομα ... οσο χαλαρη ημουν πριν τοσο αγχος εχω τωρα...

Μπράβο συγχαρητήρια εύχομαι να εχεις μια καλή και όμορφη εγκυμοσύνη!! 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Krystalia90 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τα ομορφα λογια σας ... να ξερετε εσεις μου φερατε γουρι με το που εγινα μελος στη παρεα σας!!! Πηγα στο γιατρο μου και ισα που φαινοταν ο σακος... ειναι νωρις ακομα ... θα με δει σε 5 μερες!!! Στη περιπτωση μ τα συμπτωματα εγκυμοσυνης ξεκινησαν μια εβδομαδα πριν την ακατονομαστη.. σας ευχομαι  μεσα απο την καρδια μου συντομα να φυτρωσει το σπορακι στη κοιλιτσα σας!!!

Τι συμπτώματα είχες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχουν περάσει 3-4 ημέρες από την ωορρηξια που καταφέραμε να έχουμε επαφή τελικά, έχει ανέβει η θερμοκρασία μου από 35.7 που είναι συνήθως στο 36.1 και συνεχώς αισθάνομαι μια κινητικότητα - βάρος ελαφρύ εκεί κάτω. Εν τω μεταξύ έχω κάτι σημαδάκια σκούρο κόκκινο στο σερβιετακι. Είναι να αδιαθετησω στις 2/10. Είναι τώρα συμπτώματα αυτά; μήπως βλέπω τζάμπα ροζ συννεφάκια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια έχουν περάσει 3-4 ημέρες από την ωορρηξια που καταφέραμε να έχουμε επαφή τελικά, έχει ανέβει η θερμοκρασία μου από 35.7 που είναι συνήθως στο 36.1 και συνεχώς αισθάνομαι μια κινητικότητα - βάρος ελαφρύ εκεί κάτω. Εν τω μεταξύ έχω κάτι σημαδάκια σκούρο κόκκινο στο σερβιετακι. Είναι να αδιαθετησω στις 2/10. Είναι τώρα συμπτώματα αυτά; μήπως βλέπω τζάμπα ροζ συννεφάκια; 

Μακάρι να είναι συμπτώματα στο εύχομαι!!!

Εγω μετά Την ωορρηξία μέχρι και 2-3 μέρες πριν αδιαθετησω εχω δεκατα.. συνήθως οταν γίνεται η  εμφύτευση έχεις λίγο ροζ ίσως και κόκκινο στο σερβιετακι, αλλά η εμφύτευση γίνεται απο 6 εως 14 μέρες.. 

Στον προηγούμενο κύκλο 5 μέρες μετά την ωορρηξία είχα καφέ πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε "μην ανησυχείς απο την κούραση είναι "  λεω τώρα μας υποχρεώσες και εσύ 😂

Μη βασανιζεις το μυαλουδάκι σου και να περνάς καλά με τον άνθρωπο σου, εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα μανούλα!!!👶💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μακάρι να είναι συμπτώματα στο εύχομαι!!!

Εγω μετά Την ωορρηξία μέχρι και 2-3 μέρες πριν αδιαθετησω εχω δεκατα.. συνήθως οταν γίνεται η  εμφύτευση έχεις λίγο ροζ ίσως και κόκκινο στο σερβιετακι, αλλά η εμφύτευση γίνεται απο 6 εως 14 μέρες.. 

Στον προηγούμενο κύκλο 5 μέρες μετά την ωορρηξία είχα καφέ πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε "μην ανησυχείς απο την κούραση είναι "  λεω τώρα μας υποχρεώσες και εσύ 😂

Μη βασανιζεις το μυαλουδάκι σου και να περνάς καλά με τον άνθρωπο σου, εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα μανούλα!!!👶💗

Γεια σας κορίτσια μου τώρα διάβασα τα μηνύματά σας είμαι στη δουλειά 🧡

Να ρωτήσω δεν απορροφάται καλά το Τ4 με γαλακτοκομικο εννοείτε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια έχουν περάσει 3-4 ημέρες από την ωορρηξια που καταφέραμε να έχουμε επαφή τελικά, έχει ανέβει η θερμοκρασία μου από 35.7 που είναι συνήθως στο 36.1 και συνεχώς αισθάνομαι μια κινητικότητα - βάρος ελαφρύ εκεί κάτω. Εν τω μεταξύ έχω κάτι σημαδάκια σκούρο κόκκινο στο σερβιετακι. Είναι να αδιαθετησω στις 2/10. Είναι τώρα συμπτώματα αυτά; μήπως βλέπω τζάμπα ροζ συννεφάκια; 

Κορίτσι μου καλησπέρα!!

Μακάρι να είναι σημάδια εγκυμοσύνης!!!!

Εγώ τον Αύγουστο είχα αίμα 2-3 ημέρες μετά την ωορρηξία (ενώ ποτέ άλλοτε δεν είχα).. ήταν ο πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα και τα τεστ ωορρηξίας και το είχα σχεδόν βέβαιο ότι είχα σύλληψη.. δυστυχως δεν ήταν..

Επίσης, πριν 15 ημέρες ανακάλυψα για πρώτη φορά ότι έχω ΄δεκατα μετά την ωορρηξία το οποίο κρατάει έως και 2-3 ημέρες πριν την περίοδο.. να φανταστείς τα δέκατα τα αντιλήφθηκα 7-8 ημέρες μετά την ωορρηξία! Ήμουν στον 7ο ουρανό γτ λέω κάτι γίνεται... δυστυχως η καταραμένη ήρθε κανονικά.. 😔

Συγγνώμη αν σε απογοητεύω και εύχομαι ειλικρινά να έχει γίνει το θαυματάκι και σε λίγες ημέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τώρα διάβασα τα μηνύματά σας είμαι στη δουλειά 🧡

Να ρωτήσω δεν απορροφάται καλά το Τ4 με γαλακτοκομικο εννοείτε;;;;

Αχχχ δεν εχω ιδέα εγώ, θυρεοειδή κτλπ, εκτός την προλακτινη είναι καλές οι εξετάσεις... οπότε δεν χρειάστηκε ποτέ να το ψάξω.. σίγουρα κάποια θα ξέρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια έχουν περάσει 3-4 ημέρες από την ωορρηξια που καταφέραμε να έχουμε επαφή τελικά, έχει ανέβει η θερμοκρασία μου από 35.7 που είναι συνήθως στο 36.1 και συνεχώς αισθάνομαι μια κινητικότητα - βάρος ελαφρύ εκεί κάτω. Εν τω μεταξύ έχω κάτι σημαδάκια σκούρο κόκκινο στο σερβιετακι. Είναι να αδιαθετησω στις 2/10. Είναι τώρα συμπτώματα αυτά; μήπως βλέπω τζάμπα ροζ συννεφάκια; 

Κοριτσι μου δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο και δεν μπορω να σε βοηθησω! Σου εχει ξανατυχει σε αλλους κυκλους? 😃 Σου ευχομαι ομως να σημαινει κατι πολυ θετικο🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ εσυ τι κανεις κοριτσι μου ?🙂 σε τι φαση εισαι τωρα? εισαι σε θεραπεια με κλομιφενη? ποτε δεν περιμενεις περιοδο κλπ?

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τώρα διάβασα τα μηνύματά σας είμαι στη δουλειά 🧡

Να ρωτήσω δεν απορροφάται καλά το Τ4 με γαλακτοκομικο εννοείτε;;;;

Ναι κοριτσι μου αυτo εχω διαβασει, οτι μειωνει απορροφηση. Παιρνεις κι εσυ χαπι; Ποτε εχεις ξεκινησει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ εσυ πως εισαι κοριτσι μου?🙂 εισαι σε κυκλο που παιρνεις κλομιφενη? ποτε θα εχεις νεα - θετικα -ελπιζουμε?🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Κατεριναπαπ εσυ πως εισαι κοριτσι μου?🙂 εισαι σε κυκλο που παιρνεις κλομιφενη? ποτε θα εχεις νεα - θετικα -ελπιζουμε?🙏

Ναι κοπέλα μου.. είναι η 4η προσπάθεια με κλομιφαινη.. αυτή τη φορά παίρνω και πολυβιταμινες ova-max, σήμερα εχω ραντεβού γισ να δει την οωρηξια μου.. 

Αχχ κορίτσι μου δεν είμαι αισιόδοξη...έκλεισα ραντεβού για Νοέμβριο στον ταρλατζη να κάνουμε μια γνωριμία για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Λένε οτι είναι πολύ καλός συνεργάζεται με το διαβαλκανικο

Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα? Συγγνώμη αν το ανέφερες πιο πάνω και δεν το συγκράτησα ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι κοπέλα μου.. είναι η 4η προσπάθεια με κλομιφαινη.. αυτή τη φορά παίρνω και πολυβιταμινες ova-max, σήμερα εχω ραντεβού γισ να δει την οωρηξια μου.. 

Αχχ κορίτσι μου δεν είμαι αισιόδοξη...έκλεισα ραντεβού για Νοέμβριο στον ταρλατζη να κάνουμε μια γνωριμία για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Λένε οτι είναι πολύ καλός συνεργάζεται με το διαβαλκανικο

Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα? Συγγνώμη αν το ανέφερες πιο πάνω και δεν το συγκράτησα ☹

Αχ γιατι δεν εισαι αισιοδοξη κοριτσι μου?  Προσπαθειτε πολυ καιρο? Και ποσο ετων ειστε? (Αν θες να τα μοιραστεις αυτα εννοειται) Εγω θα σου προτεινω να ειδαι αισιοδοξη για αυτον τον κυκλο γιατι ετσι θα βοηθησεις και τον εαυτο σου στην συλληψη🙏 

Εγω προσπαθω καποιους μηνες με φυσικο τροπο (ειμαι 36 και  συντροφος 40) αλλα γενικα εχω διαπιστωσει πως αρκετους μηνες δεν κανω ωορηξια, τωρα καναμε και σπερμοδιαγραμμα και περιμενουμε κλπ αν συνεχιστει αυτο με ωορηξια ομως παω κι εγω για κλομιφαινη κλπ 

Καλα εκανες κι εκλεισες και το ραντεβου σοου για εξωσωματικη ομως για να κανεις τη συζητηση σου αν χρειαστει. Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου, θα πανε ολα καλα ειμαι σιγουρη με τον εναν η τον αλλο τροπο🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τώρα διάβασα τα μηνύματά σας είμαι στη δουλειά 🧡

Να ρωτήσω δεν απορροφάται καλά το Τ4 με γαλακτοκομικο εννοείτε;;;;

Καλησπέρα κοπέλα μου πώς είσαι? Στην τελευταία επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο μου τόνισε οπωσδήποτε σίδηρο κ ασβέστιο να τα παίρνω μακριά από το Τ4 αλλιώς είναι σαν να μην το έχω πάρει όπως είπε.... άρα θεωρώ πως ισχύει κ για τα γαλακτοκομικά αφού έχουν κατά βάση ασβέστιο. Του είπα ότι παίρνω σίδηρο δύο ώρες αργότερα κ είπε σε αυτό το διάστημα όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ γιατι δεν εισαι αισιοδοξη κοριτσι μου?  Προσπαθειτε πολυ καιρο? Και ποσο ετων ειστε? (Αν θες να τα μοιραστεις αυτα εννοειται) Εγω θα σου προτεινω να ειδαι αισιοδοξη για αυτον τον κυκλο γιατι ετσι θα βοηθησεις και τον εαυτο σου στην συλληψη🙏 

Εγω προσπαθω καποιους μηνες με φυσικο τροπο (ειμαι 36 και  συντροφος 40) αλλα γενικα εχω διαπιστωσει πως αρκετους μηνες δεν κανω ωορηξια, τωρα καναμε και σπερμοδιαγραμμα και περιμενουμε κλπ αν συνεχιστει αυτο με ωορηξια ομως παω κι εγω για κλομιφαινη κλπ 

Καλα εκανες κι εκλεισες και το ραντεβου σοου για εξωσωματικη ομως για να κανεις τη συζητηση σου αν χρειαστει. Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου, θα πανε ολα καλα ειμαι σιγουρη με τον εναν η τον αλλο τροπο🙂

Υπήρξαν κύκλοι που ήμουν αισιόδοξη τόσο πολύ που πίστευα κάθε φορά ότι έγινε το θαυματακι μου, αλλά κάθε φορά ερχόταν περίοδος,  ίσως για αυτο να εχω απογοητευτεί.. 

Είμαι 33 χρονών και ο άντρας μου 30, προσπαθούμε 1 χρόνο ακριβώς με στενή παρακολούθηση απο το γιατρό τούς τελευταίους 5 μήνες..

Την κλομιφαινη μην την φοβάσαι,  ίσως στο πρώτο κύκλο έχεις πολλά υγρά μπορεί να έχεις λίγες εξάψεις και ίσως μια νευρικότητα.. παρόλα αυτά θα σκέφτεσαι το θαυματακι σου και θα λες αξίζει τον κόπο.. αυτά τα συμπτώματα τα ειχα στην αρχή, πλέον συνήθισα μάλλον.. Αυτό δεν σημαίνει ότι απαραίτητα τα έχουν όλες, κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, μην σε επηρέασω 

Αχχ μακάρι ολες μας με θετικά αποτελέσματα 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...