Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Εγώ κατάλαβα πάντως ότι έχουν σημασία και οι ώρες.... Δηλαδή αν μου λέει ο γιατρός κάνουμε την ένεση και σε 36 ώρες θα γίνει η ωορρηξία , μετά σημαίνει 12 ώρες έχεις στη διάθεσή σου...αν τύχει πρωί , δουλεύουμε...ακόμη και στα τεστ ωορρηξίας γράφει 12-36 ώρες από το πρώτο θετικό..όταν το κάνεις θα είναι όντως το πρώτο θετικό ; Οπότε θα υπολογίσεις σωστά;; Οπότε κορίτσια πιάσε το αυγό και κουρευτο...μάλλον πρέπει να σταματήσουμε να μετράμε και να προσευχηθούμε στην τύχη , θεό , μοίρα , να μας βοηθήσει!!! Πφφφφφ

Ναι ναι εχεις δίκιο σε αυτό παίζει μεγάλο ρολο και η ώρα οντως πχ εμεις μόνο βράδυ και αργά πχ 11 12 το βράδυ μπορούμε άρα αν έγινε τις πρωινές μεσημεριανεσ ώρες  που είμαστε στη δουλεια τρέχα γύρευε, και αν το σπερμα δεν είναι και τόσο δυνατό να κρατάει τοσες ώρες πάει το χάσαμε…! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ταυρινεςςς!!!! 💘💘💘

Μακαρι κοριτσι να μην ειναι τπτ κ στην εκδρομουλα σας να σας ερθει το δωρακι!!! 😉

Εγω νομιζω φταιει κι οτι το ψειριζω κ αγχωνομαι πολυ. Απ την πρωτη στιγμη.. δεν χαλαρωνω μωρε.. οχι οτι δεν απολβανω τη στιγμη αλλα υοαρχει παντα στο μυαλο μου..

αν φταιει παντως κατι θα φανει στις εξετασεις..

Άντε μακάρι τι να πω θα είμαστε ολες τις ώρες μαζί θα κάνουμε και 2 φορες την ημέρα ας το δοκιμάσουμε και αυτό, υπολόγισα θα είμαι και στις γόνιμες να δούμε ελπίζω!! Και μακάρι να μην έχουμε τίποτα και να είναι θέμα χρόνου και τύχης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κριμα αλλα παμε δυναμικα για τον επομενο μηνα😉Ποσο καιρο προσπαθειτε??  (εαν θες το μοιραστεις). Συγνωμη αν το εχεις αναφερει ηδη αλλα δεν θυμαμαι.  Παντως εχω φιλες που ηταν 30-35 ετων (δεν ξερω τι ηλικια εχεις) και χωρις κανενα απολυτως θεμα τους πηρε 7-8 μηνες για να μεινουν! Εννοειται να μιλησεις με γυναικολογο σου εαν προσπαθεις καιρο κλπ απλα ειπα να στο πω για να σε εμψυχωσω!❤️ 

Πάμε στον 7ο μήνα προσπαθειών αλλά μπορώ να σου πω ότι αυτή την φορά ήταν η πιο σωστή μας! Είμαι 29 και ο άντρας μου 31! Σε ευχαριστώ ❤️ Εσυ ποσό καιρό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενω πολλα χρονια τις συνθηκες να το επιτρεψουν, το προσπαθω καποιους μηνες αλλα εχω θεμα με ωορηξια καποιους απο αυτους οποτε ηταν χαμενοι..τωρα ειμαι χωρις περιοδο 2 μηνες και ανυπομονω να ξαναερθει γιανα  προσπαθησω παλι😍 Καλη μας επιτυχια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ ενώ είχα ψηλή η περίοδος μου ήταν σταθερή! Έκανα θεραπεία και εγώ για να μειωθεί αλλά τότε δεν ήμουν σε διαδικασία για παιδί. Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ποσό ήταν πέρασαν και χρόνια! Εγώ έκανα ορμονικές τότε γιατί άρχιζα να βγάζω τρίχες στο πρόσωπο έτσι το ανακάλυψα αλλά η περίοδος πολύ σταθερή! Πάμε για τον 7ο μήνα 

Εύχομαι ο 7ος να σου κάνει το καλύτερο δωράκι!! Καλό θα ήταν πιστεύω να ξανά κάνεις έναν αρμονικό  έλεγχο.. γτ οι ορμόνες επηρεάζουν πολύ τη σύλληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 37,7 , έκανα σελφ τεστ είναι αρνητικό μην έχω κανέναν κορωνοιο , είμαι πολύ κουρασμένη , σέρνομαι ...εγώ δεν είμαι ποτέ έτσι...έχω και τσιμπήματα δεξιά που ήταν το καλό ωάριο...βρε lavie εσύ πως είσαι; Μπορεί να αρρωσταίνω γιατί κουράστηκα πολύ αυτή την εβδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Heart είπε:

Τα ίδια ακριβώς συμβαίνουν και σ έμενα!! Τα ίδια ακριβώς μου είπε ο γυναικολόγος μου!! Προσπαθουμε βέβαια 3 χρόνια περίπου...Διανύω τον πρώτο κύκλο με κλομιφαινη , περιμένω την Τετάρτη περίοδο( βασικά δεν περιμένω) ....Αν δεν έρθει , θα επισκεφθώ ακόμη έναν γιατρό που έχουν προτείνει εδώ τα κορίτσια και μάλλον θα ξεκινήσω διαδικασίες εξωσωματικής...

Εύχομαι να μην σου έρθει.. πραγματικά ενώ κάνεις ολες τις εξετάσεις και είναι καλές, παρόλα αυτά σύλληψη δεν γίνεται, αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.. Επισης ολοι λένε για άγχος και συμφωνώ πως επηρεάζει.. αλλά πριν με πιάσει αυτό το άγχος έκανα τις προσπάθειες και χωρίς αυτό.. γενικά εξετάσεις έχεις κάνει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Περιμενω πολλα χρονια τις συνθηκες να το επιτρεψουν, το προσπαθω καποιους μηνες αλλα εχω θεμα με ωορηξια καποιους απο αυτους οποτε ηταν χαμενοι..τωρα ειμαι χωρις περιοδο 2 μηνες και ανυπομονω να ξαναερθει γιανα  προσπαθησω παλι😍 Καλη μας επιτυχια❤️

Για ποιο λόγο Δεν έχεις περίοδο? Σε ρωταω γτ και εμένα ο κύκλος μου είναι τεράστιος και οχι σταθερός.. έτσι νιώθω πως χάνω  χρονο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια 37,7 , έκανα σελφ τεστ είναι αρνητικό μην έχω κανέναν κορωνοιο , είμαι πολύ κουρασμένη , σέρνομαι ...εγώ δεν είμαι ποτέ έτσι...έχω και τσιμπήματα δεξιά που ήταν το καλό ωάριο...βρε lavie εσύ πως είσαι; Μπορεί να αρρωσταίνω γιατί κουράστηκα πολύ αυτή την εβδομάδα...

Κορίτσι μου μακαρι να ειναι για καλο! Καλα εκανες κι εκανες και το τεστ κορωνοιου για σιγουρα! Ευτυχως ποy βγηκε αρνητικα αλλα θα σου ελεγα σε οποιαδηποτε περιπτωση ακουσε το σωμα σου και ξεκουρασου αφου αισθανεσαι ετσι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια 37,7 , έκανα σελφ τεστ είναι αρνητικό μην έχω κανέναν κορωνοιο , είμαι πολύ κουρασμένη , σέρνομαι ...εγώ δεν είμαι ποτέ έτσι...έχω και τσιμπήματα δεξιά που ήταν το καλό ωάριο...βρε lavie εσύ πως είσαι; Μπορεί να αρρωσταίνω γιατί κουράστηκα πολύ αυτή την εβδομάδα...

Εύχομαι να είναι για καλό,  ξεκουράσου και κάνε ένα ακόμα σελφ τεστ αύριο.. και κτ άσχετο  όταν απαντάω αργούν να δημοσιεύτουν στο φορουμ και εχθές δεν μου επέτρεπε το φόρουμ να απαντήσω.. μάλλον επειδή είμαι καινούργια με τεσταρει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσι μου μακαρι να ειναι για καλο! Καλα εκανες κι εκανες και το τεστ κορωνοιου για σιγουρα! Ευτυχως ποy βγηκε αρνητικα αλλα θα σου ελεγα σε οποιαδηποτε περιπτωση ακουσε το σωμα σου και ξεκουρασου αφου αισθανεσαι ετσι❤️

Ναι ναι ,έχω κάτσει στη πολυθρόνα και δεν κουνιέμαι...ο σύντροφος μου έχει αγχωθει γιατί εγώ δεν κάθομαι ποτέ , πάντα κάτι κάνω...πρώτη φορά στα 10χρονια που είμαστε μαζί του λέω , θα κάτσω καναπέ , σέρνομαι...θα παραγγείλουμε και θα δούμε ταινία...ας ελπισω ότι δεν έχω κορωνοιο γιατί ασχολούμαι με την εκπαίδευση και δεν θέλω να φανταστώ το ντόμινο που θα δημιουργηθεί...πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να είναι για καλό!!! Μακάρι να έχεις ευχάριστα να μας πεις σύντομα!! 💝 Στη θέση σου θα έκανα κι ένα rapid test για σιγουριά μιας και δουλεύεις στο χώρο αυτό.. 

Ναι , ναι εννοείται ...είπα αύριο θα πάω ...βέβαια δεν παίζω εγώ με αυτά...δεν με πειράζει για τον εαυτό μου αλλά είναι ευθύνη τα παιδιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Ναι , ναι εννοείται ...είπα αύριο θα πάω ...βέβαια δεν παίζω εγώ με αυτά...δεν με πειράζει για τον εαυτό μου αλλά είναι ευθύνη τα παιδιά..

@Heart μάλλον για καλό μπορεί να ναι αυτό !!!! 🧡 Πόσες μέρες έχουν περάσει από την μέρα επαφής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εύχομαι να μην σου έρθει.. πραγματικά ενώ κάνεις ολες τις εξετάσεις και είναι καλές, παρόλα αυτά σύλληψη δεν γίνεται, αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.. Επισης ολοι λένε για άγχος και συμφωνώ πως επηρεάζει.. αλλά πριν με πιάσει αυτό το άγχος έκανα τις προσπάθειες και χωρίς αυτό.. γενικά εξετάσεις έχεις κάνει? 

Nαι , ναι όλες...ορμονολογικες , σπερμοδιαγραμμα εξειδικευμένο , σαλπιγγογραφια , έχει μείνει η υστεροσκοπηση ( σαν μίνι χειρουργείο) , ειπαμε να το κάνουμε πριν την εξωσωματική αφού όλες οι εξετάσεις ήταν καλές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart μάλλον για καλό μπορεί να ναι αυτό !!!! 🧡 Πόσες μέρες έχουν περάσει από την μέρα επαφής;

13  μέρες από την ημέρα της ένεσης...11 μέρες από την επαφή ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Περιμενω πολλα χρονια τις συνθηκες να το επιτρεψουν, το προσπαθω καποιους μηνες αλλα εχω θεμα με ωορηξια καποιους απο αυτους οποτε ηταν χαμενοι..τωρα ειμαι χωρις περιοδο 2 μηνες και ανυπομονω να ξαναερθει γιανα  προσπαθησω παλι😍 Καλη μας επιτυχια❤️

Ο γιατρος τι σου είπε γι αυτό; Δεν πρέπει να γίνει κάποια θεραπεία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω και κρυαδες...έξω έχει 40 βαθμούς κι εγώ κρυώνω...έχω μπιμπικιασει...έχει τύχει σε καμία μετά από κλομιφαινη , μήπως τα έχω όλα λόγω ορμονών; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια έχω και κρυαδες...έξω έχει 40 βαθμούς κι εγώ κρυώνω...έχω μπιμπικιασει...έχει τύχει σε καμία μετά από κλομιφαινη , μήπως τα έχω όλα λόγω ορμονών; 

Δεν είχε τύχει να έχω κάτι τέτοιο από την κλομιφαίνη.... Αλλά έχω γενικά κρυάδες στην εγκυμοσύνη 😉 εύχομαι να είναι για καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εύχομαι ο 7ος να σου κάνει το καλύτερο δωράκι!! Καλό θα ήταν πιστεύω να ξανά κάνεις έναν αρμονικό  έλεγχο.. γτ οι ορμόνες επηρεάζουν πολύ τη σύλληψη

Ναι θα πρέπει να κάνω μάλλον τώρα μολις μπει ο Δεκέμβρης είπα να πάω αφού θα πάω για το τσεκ απ του χρόνου στον γυναικολόγο. Επειδή η περίοδος μου είναι πολύ σταθερή δεν έχω κανένα πρόβλημα στο τεστ παπ όλα ήταν εντάξει και στον υπέρηχο που μου κάνει ήταν και αυτό οκ είπαμε να ξεκινήσουμε! Αλλά αν δεν έρθει ως τότε θα κάνουμε και εγώ κ ο άντρας μου τις εξετάσεις να δούμε τι συμβαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Ναι ναι ,έχω κάτσει στη πολυθρόνα και δεν κουνιέμαι...ο σύντροφος μου έχει αγχωθει γιατί εγώ δεν κάθομαι ποτέ , πάντα κάτι κάνω...πρώτη φορά στα 10χρονια που είμαστε μαζί του λέω , θα κάτσω καναπέ , σέρνομαι...θα παραγγείλουμε και θα δούμε ταινία...ας ελπισω ότι δεν έχω κορωνοιο γιατί ασχολούμαι με την εκπαίδευση και δεν θέλω να φανταστώ το ντόμινο που θα δημιουργηθεί...πφφφ

Μακάρι να είναι το σποράκι σου και να μην είναι κορωνοιος!! Αλλά κανε και αύριο ένα τεστ να είσαι σίγουρη!  Αν και καλύτερα το μοριακό για να δείξει σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να είναι το σποράκι σου και να μην είναι κορωνοιος!! Αλλά κανε και αύριο ένα τεστ να είσαι σίγουρη!  Αν και καλύτερα το μοριακό για να δείξει σίγουρα!

Μόλις αυτό συζήτησα με τον σύντροφό μου , ότι θα πάμε για μοριακό...να είμαστε σίγουροι , μην δημιουργηθεί πρόβλημα με τα παιδιά και τους γονείς...τι ευθύνη ρε κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μόλις αυτό συζήτησα με τον σύντροφό μου , ότι θα πάμε για μοριακό...να είμαστε σίγουροι , μην δημιουργηθεί πρόβλημα με τα παιδιά και τους γονείς...τι ευθύνη ρε κορίτσια!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εγώ εργάζομαι σε φαρμακευτική εταιρία και όταν νιώσω έστω ένα σύμπτωμα αμέσως πάω για τεστ γιατί και εγώ μπαινοβγαινω σε ιατρεία και θα νιώθω τύψεις να κολλήσω κάποιον γιατρο κ αυτος μετά τους ασθενεις…!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εγώ εργάζομαι σε φαρμακευτική εταιρία και όταν νιώσω έστω ένα σύμπτωμα αμέσως πάω για τεστ γιατί και εγώ μπαινοβγαινω σε ιατρεία και θα νιώθω τύψεις να κολλήσω κάποιον γιατρο κ αυτος μετά τους ασθενεις…!! 

 Ρε τι τραβάμε ...έκανα κι άλλο σελφ πάλι αρνητικό...!! Τόσο αναξιόπιστα είναι ρε κορίτσια; Αν δηλαδή εγώ ήμουν άλλος τύπος και δεν ήθελα αύριο ούτε να πληρώσω ούτε τίποτα και τελικά είναι θετικό θα κολλήσω μαθητές γονείς...τι να πω πια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ζητήσω και συγνώμη γιατί σας έχω τρελάνει εντελώς...χίλια συγνώμη , θα σταματησω να στέλνω Κι αν έχω χειροπιαστα νέα θα σας στείλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Heart είπε:

 Ρε τι τραβάμε ...έκανα κι άλλο σελφ πάλι αρνητικό...!! Τόσο αναξιόπιστα είναι ρε κορίτσια; Αν δηλαδή εγώ ήμουν άλλος τύπος και δεν ήθελα αύριο ούτε να πληρώσω ούτε τίποτα και τελικά είναι θετικό θα κολλήσω μαθητές γονείς...τι να πω πια; 

Τέτοιοι ανεύθυνοι υπάρχουν πολλοί γι αυτό το λόγο δεν υπάρχει και τελος σε αυτή την ιστορία!! Ευτυχως ομως που υπάρχουν και άνθρωποι σαν εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...