Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ο γιατρος μου ειπε οτι ισως ειναι απο επαφη που εχω κ κατεβαινει αυτο το αιμα. Μου εκανε υπερηχο κι ολα ηταν καλα. Ο κυκλος μου ειναι σταθερος. ειδε εξετασεις ορμονολογικες-θυροειδους απο ενδοκρινολογο κ ηταν πολυ καλες οποτε μου ειπε οτι δε βλεπει κτ π το προκαλει. Επισης επειδη ρωτουσα γ τις γονιμες μου ειπε θ μετρας απο οταν ερχεται η κανονικη ροη. Και οντως τα τεστ ωορρηξιας εδειξαν οτι οι γονιμες ειναι 13-14η μερα του κυκλου.

@Heart μου ελπιζω οντως ν μην ειναι κτ πιο σοβαρο.

@Sandyb εσενα τι σου ειπε ο δικος σου γιατρος;;

Όχι βρε , ο,τι σου είπε ο γιατρός...εγώ δεν ξέρω απλά μου φάνηκε περίεργο...ο γιατρός μας ξέρει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου μολις βγηκα απ την τουαλετα κ ειχα καθαρο αιμα οταν σκουπιστηκα. Οχι στο εσωρουχο. Οποτε..... δυστυχως...

(Ειχα απ το πρωι κ πονους περιοδου χαμηλα στα γυναικολογικα)

Ανυπομονω κ ευχομαι απο καρδιας να ακουσω τα δικα σας ευχαριστα!! 🙏🙏🙏🙏♥️♥️♥️♥️🤰

Δεν περίμενες στις 16; Ποτέ είχες κάνει τεστ ωορρηξιας και ήταν θετικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου σε όλες! Έχω χαθεί τελειως αυτην την εβδομαδα λογω απροοπτων ελειπα συνεχεια απο σπιτι κλπ Μου λείψατε και γράφω ένα συγκεντρωτικό ποστ για να επανέλθω🧡

 

@lavie @Heart Καλή σας επιτυχία κορίτσια μου όμορφα!!!🙏🧡🧡🧡 Ευχομαι μεσα απ΄την καρδια μου συντομα και οι δυο εγκυουλες😊🧡

 

@iriana Εγω γενικα ειχα παντα ''κακη'' διατροφη εχω βελτιωθει αρκετα αλλα σιγουρα ειμαι μακρια απο διατροφη ιδανικη!

 

@Mimi26 μου διάβασα τα νέα σου, αρχικα σου ευχομαι οτι καλυτερο για το θεμα με HPV, να μην ειναι κατι σοβαρο και να ειναι περαστικο.. Δεν ξέρω κάποιο ειδικό γιατρό για hpv αλλα για αρχη σιγουρα χρειαζεσαι εναν πολυ καλο γυναικολογο που να εμπιστευεσαι και να σε καθοδηγησει. Βεβαια ισως χρειάζεται κάποιος εξειδικευμενος σε HPV, δεν ξερω σιγουρα. Ειναι πολυ σημαντικο να βρεις έναν ανθρωπο που να μπορεις να μοιραστεις πραγματα, εγω καμια φορα το κανω και με φιλες οταν ο συντροφος δεν  πολυκαταλαβαινει😉

@Antonia2 Πολυ χαρηκα που δεν εχεις covid. Λυπαμαι που σου ερχεται μαλλον περιοδος😐 Θα σου πω κατι πολυ ωραιο που ειχα διαβασει που εγραψε πριν λιγο καιρο η Αννι εδω και μου αρεσε και το κρατησα. Νομιζω ειχα γραψει εγω ποσο στενχωρηθηκα που μου ηρθε περιοδος και ειχε γραψει οτι ολα κανουν κυκλους και καποια στιγμη μπορει να περιμενεις πως και πως να σου ερθει περιοδος! Και  επειδη ειμαι σαυτη τη φαση χωρις καθολου περιοδο 37 μερες  σου λεω οτι εχει και τα θετικα του οτι σου ερχεται τουλαχιστον🧡🧡🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν περίμενες στις 16; Ποτέ είχες κάνει τεστ ωορρηξιας και ήταν θετικό; 

Ναι κοριτσι μου. 16/09 περιμενα. Απλα παντα πριν την περιοδο εχω αιμα (ετσι λιγο στο σκουπισμα) για 3 ημερες. Δλδ την 4η εως τη 2η μερα πριν την περιοδο. 1 ημερα πριν την περιοδο δεν εχω καθολου αιμα κ μετα σκαει η ακατονομαστη.. 😒

Θετικο τεστ ειχα 31/08. 

Το αιμα π ηρθε το ανεμενα αυριο (ευχομουν να μην ερθει φυσικα). Κ ηρθε σμρ..

Δυστυχως το εχασα το πλοιο αυτο το μηνα..

Παμε παρακατω!!

Ελπιζω να παρω χαρα απο εσας!!! 🙏🙏🙏🙏🙏💖💖💖💖💖💖💖

κ θα χαρω το ιδιο μ εσας!! 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου σε όλες! Έχω χαθεί τελειως αυτην την εβδομαδα λογω απροοπτων ελειπα συνεχεια απο σπιτι κλπ Μου λείψατε και γράφω ένα συγκεντρωτικό ποστ για να επανέλθω🧡

 

@lavie @Heart Καλή σας επιτυχία κορίτσια μου όμορφα!!!🙏🧡🧡🧡 Ευχομαι μεσα απ΄την καρδια μου συντομα και οι δυο εγκυουλες😊🧡

 

@iriana Εγω γενικα ειχα παντα ''κακη'' διατροφη εχω βελτιωθει αρκετα αλλα σιγουρα ειμαι μακρια απο διατροφη ιδανικη!

 

@Mimi26 μου διάβασα τα νέα σου, αρχικα σου ευχομαι οτι καλυτερο για το θεμα με HPV, να μην ειναι κατι σοβαρο και να ειναι περαστικο.. Δεν ξέρω κάποιο ειδικό γιατρό για hpv αλλα για αρχη σιγουρα χρειαζεσαι εναν πολυ καλο γυναικολογο που να εμπιστευεσαι και να σε καθοδηγησει. Βεβαια ισως χρειάζεται κάποιος εξειδικευμενος σε HPV, δεν ξερω σιγουρα. Ειναι πολυ σημαντικο να βρεις έναν ανθρωπο που να μπορεις να μοιραστεις πραγματα, εγω καμια φορα το κανω και με φιλες οταν ο συντροφος δεν  πολυκαταλαβαινει😉

@Antonia2 Πολυ χαρηκα που δεν εχεις covid. Λυπαμαι που σου ερχεται μαλλον περιοδος😐 Θα σου πω κατι πολυ ωραιο που ειχα διαβασει που εγραψε πριν λιγο καιρο η Αννι εδω και μου αρεσε και το κρατησα. Νομιζω ειχα γραψει εγω ποσο στενχωρηθηκα που μου ηρθε περιοδος και ειχε γραψει οτι ολα κανουν κυκλους και καποια στιγμη μπορει να περιμενεις πως και πως να σου ερθει περιοδος! Και  επειδη ειμαι σαυτη τη φαση χωρις καθολου περιοδο 37 μερες  σου λεω οτι εχει και τα θετικα του οτι σου ερχεται τουλαχιστον🧡🧡🧡

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! Το ξερω οτι συμπασχεις μαζι μου!!! Οτι χρειαστεις ειμαι εδω!! 💘💋💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου θελω να σας πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μεσα απ την καρδια μου για τη στηριξη και το νοιαξιμο σας!!! Παιρνω πολυ δυναμη απο εσας!!! Να ειστε καλα και ευχομαι συντομα να ερθουν τα θαυματακια σας!!!! 🙏💝🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι κοριτσι μου. 16/09 περιμενα. Απλα παντα πριν την περιοδο εχω αιμα (ετσι λιγο στο σκουπισμα) για 3 ημερες. Δλδ την 4η εως τη 2η μερα πριν την περιοδο. 1 ημερα πριν την περιοδο δεν εχω καθολου αιμα κ μετα σκαει η ακατονομαστη.. 😒

Θετικο τεστ ειχα 31/08. 

Το αιμα π ηρθε το ανεμενα αυριο (ευχομουν να μην ερθει φυσικα). Κ ηρθε σμρ..

Δυστυχως το εχασα το πλοιο αυτο το μηνα..

Παμε παρακατω!!

Ελπιζω να παρω χαρα απο εσας!!! 🙏🙏🙏🙏🙏💖💖💖💖💖💖💖

κ θα χαρω το ιδιο μ εσας!! 😍😍😍😍

Και εχεις από τόσο νωρις σημάδια περιόδου; Τι να πω; Σε καταλαβαίνω απόλυτα τη στεναχώρια σου αλλά να θυμάσαι πάντα η αρχή της περιόδου είναι η πρώτη ημέρα εγκυμοσύνης εγώ έτσι το σκέφτομαι κάθε φορά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Μέχρι να σου έρθει κανονική περιοδος πάντως εγώ θα ελπίζω πως ίσως αυτός ο μήνας θα είναι ο ξεχωριστός για σένα.. και πως αυτό το αιματακι σημαίνει κάτι άλλο!!! 🙏🙏🙏 

Αχ μαναρι μου αν το σκεφτω ετσι θα απογοητευτω χειροτερα μετα.

Σε ευχαριστω γ τη θετικη σου ενεργεια κ την αισιοδοξια σου!!😍😍😍😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου θελω να σας πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μεσα απ την καρδια μου για τη στηριξη και το νοιαξιμο σας!!! Παιρνω πολυ δυναμη απο εσας!!! Να ειστε καλα και ευχομαι συντομα να ερθουν τα θαυματακια σας!!!! 🙏💝🤰

Κι εμεις σε ευχαριστουμε εισαι γλυκυτατη! Κι εγω σας ευχαριστω κι εγω ολες πραγματικα! Ειμαι καινουρια απ' τον Ιουλιο και εχω χαρει πολυ πολυ που σας εχω βρει😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Heart είπε:

lavie πώς είσαι;;; 

Κοπέλα μου Καλά είμαι...ολη μέρα δουλειά σημερα αλλά προσπαθώ και προσέχω παρά πολύ...Δευτέρα και Τρίτη δεν ήμουν  και πολύ καλά.. ένοιωθα έτσι κάπως δεν μπορώ να το εξηγήσω..Δεν πονούσα αλλά κάπως ήμουν..μηπως από την έννοια μου ήμουν πολύ χαλαρη και άτονη...τις υπόλοιπες μέρες είμαι εντάξει.. βέβαια κάπου-κάπου μέσα στη μέρα νοιώθω κάτι τσιμπηματακια κάτι πονακια χαμηλά.. βέβαια μπορεί να είναι Και η ιδέα μου δεν ξέρω...σε γενικές γραμμές ειμαι μια χαρά...Εσύ πως είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου σε όλες! Έχω χαθεί τελειως αυτην την εβδομαδα λογω απροοπτων ελειπα συνεχεια απο σπιτι κλπ Μου λείψατε και γράφω ένα συγκεντρωτικό ποστ για να επανέλθω🧡

 

@lavie @Heart Καλή σας επιτυχία κορίτσια μου όμορφα!!!🙏🧡🧡🧡 Ευχομαι μεσα απ΄την καρδια μου συντομα και οι δυο εγκυουλες😊🧡

 

@iriana Εγω γενικα ειχα παντα ''κακη'' διατροφη εχω βελτιωθει αρκετα αλλα σιγουρα ειμαι μακρια απο διατροφη ιδανικη!

 

@Mimi26 μου διάβασα τα νέα σου, αρχικα σου ευχομαι οτι καλυτερο για το θεμα με HPV, να μην ειναι κατι σοβαρο και να ειναι περαστικο.. Δεν ξέρω κάποιο ειδικό γιατρό για hpv αλλα για αρχη σιγουρα χρειαζεσαι εναν πολυ καλο γυναικολογο που να εμπιστευεσαι και να σε καθοδηγησει. Βεβαια ισως χρειάζεται κάποιος εξειδικευμενος σε HPV, δεν ξερω σιγουρα. Ειναι πολυ σημαντικο να βρεις έναν ανθρωπο που να μπορεις να μοιραστεις πραγματα, εγω καμια φορα το κανω και με φιλες οταν ο συντροφος δεν  πολυκαταλαβαινει😉

@Antonia2 Πολυ χαρηκα που δεν εχεις covid. Λυπαμαι που σου ερχεται μαλλον περιοδος😐 Θα σου πω κατι πολυ ωραιο που ειχα διαβασει που εγραψε πριν λιγο καιρο η Αννι εδω και μου αρεσε και το κρατησα. Νομιζω ειχα γραψει εγω ποσο στενχωρηθηκα που μου ηρθε περιοδος και ειχε γραψει οτι ολα κανουν κυκλους και καποια στιγμη μπορει να περιμενεις πως και πως να σου ερθει περιοδος! Και  επειδη ειμαι σαυτη τη φαση χωρις καθολου περιοδο 37 μερες  σου λεω οτι εχει και τα θετικα του οτι σου ερχεται τουλαχιστον🧡🧡🧡

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ!!!Εύχομαι πολλά θετικά νεα από όλες μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κοπέλα μου Καλά είμαι...ολη μέρα δουλειά σημερα αλλά προσπαθώ και προσέχω παρά πολύ...Δευτέρα και Τρίτη δεν ήμουν  και πολύ καλά.. ένοιωθα έτσι κάπως δεν μπορώ να το εξηγήσω..Δεν πονούσα αλλά κάπως ήμουν..μηπως από την έννοια μου ήμουν πολύ χαλαρη και άτονη...τις υπόλοιπες μέρες είμαι εντάξει.. βέβαια κάπου-κάπου μέσα στη μέρα νοιώθω κάτι τσιμπηματακια κάτι πονακια χαμηλά.. βέβαια μπορεί να είναι Και η ιδέα μου δεν ξέρω...σε γενικές γραμμές ειμαι μια χαρά...Εσύ πως είσαι;;

Εγώ να σου πω την αλήθεια Τρίτη και Τετάρτη είχα τις χαμηλότερες θερμοκρασίες , ήταν οι σοσ μέρες...τώρα έχω 36,8 , 36,9...αλλά από δεξιά αισθάνομαι κάτι ...τι να πω κι εγώ μπορεί να είναι ιδέα μου...ειδομεν...την άλλη Δευτέρα θα έχεις νέα εσύ, νομίζω...εγώ την άλλη Τετάρτη μάλλον!! Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Heart είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια Τρίτη και Τετάρτη είχα τις χαμηλότερες θερμοκρασίες , ήταν οι σοσ μέρες...τώρα έχω 36,8 , 36,9...αλλά από δεξιά αισθάνομαι κάτι ...τι να πω κι εγώ μπορεί να είναι ιδέα μου...ειδομεν...την άλλη Δευτέρα θα έχεις νέα εσύ, νομίζω...εγώ την άλλη Τετάρτη μάλλον!! Για να δούμε...

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

@Antonia2κοριτσάκι μου θα πάμε πιο δυνατά τον επομενο μήνα !!!!

Μην στεναχωριέσαι! Θα ρθει πολύ σύντομα ! Θα δεις ❤️

@Heartνοιωθω απίστευτα την αγωνία σου !κ εγώ έτσι ήμουν την πρώτη φορά που είχε συμβεί αυτό όλο !

Ήμουν τόσο αγχωμενη ! Περίμενα όχι από μέρα σε μέρα από ώρα σε ώρα μιλάμε !ήθελα να πετάξω το ημερολόγιο 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

@Antonia2κοριτσάκι μου θα πάμε πιο δυνατά τον επομενο μήνα !!!!

Μην στεναχωριέσαι! Θα ρθει πολύ σύντομα ! Θα δεις ❤️

@Heartνοιωθω απίστευτα την αγωνία σου !κ εγώ έτσι ήμουν την πρώτη φορά που είχε συμβεί αυτό όλο !

Ήμουν τόσο αγχωμενη ! Περίμενα όχι από μέρα σε μέρα από ώρα σε ώρα μιλάμε !ήθελα να πετάξω το ημερολόγιο 😝

Θα σου πω όλη την εβδομάδα ξεχνιέμαι από την δουλειά , το Σάββατοκυριακο είναι δύσκολο... Τελοσπαντων,πώς είσαι εσύ!! Καλή Κυριακή κορίτσια , τι θα κάνετε σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Θα σου πω όλη την εβδομάδα ξεχνιέμαι από την δουλειά , το Σάββατοκυριακο είναι δύσκολο... Τελοσπαντων,πώς είσαι εσύ!! Καλή Κυριακή κορίτσια , τι θα κάνετε σήμερα; 

Αρχικά να σας πω τα νέα γιατί εχθές δεν κατάφερα με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός ο ένας από τους δύο ο μεγάλος που συνήθως απλά να με παρακολουθεί ο μικρός και μου είπε ότι αυτό το μήνα δεν θα κάνουμε κάτι θα περιμένουμε την εξέταση και μου λέει δεν πειράζει μου λέει αλλά τη δέκατη μέρα για υπέρηχο και αν δούμε ότι υπάρχει κάτι κάποιο ωάριο μπορεί να σε βάλω λίγη εξωσωματική σε φυσικό κύκλο καλά εγώ εκεί προφανώς έγινα έξαλλη γιατί κατάλαβα ότι πάλι δεν θυμόταν ότι εγώ δεν κάνω ρε ξία και δεν έχω φυσικό κύκλο και εκνευρίστηκα απίστευτα και τι του λέω μα γιατί δεν έχω περίοδο προκάλεσα περίοδο του λέω με την προγεστερόνη και μου λέει ναι εντάξει θα δούμε μου λέει τον άλλο μήνα γιατί έχεις κάνει και την ωοληψία λέει τον Ιούλιο μήπως υπάρχει κάποιο άγριο και γενικά μου έλεγε κάτι βλακείες γιατί προφανώς δεν θυμόταν ότι δεν έχω καθόλου περίοδο δεν του είπα τίποτα εκνευρίστηκα έκλεισα το τηλέφωνο και δεν θα ξαναπάρω τηλέφωνο μέχρι να βγει η εξέταση.

Προφανώς δεν του έδειξα ότι εκνευρίστηκα γιατί κατάλαβα ότι δεν κατάλαβε ότι δεν έχω περίοδο ότι δεν κάνω ωορρηξία βασικά και προκαλώ περίοδο μάλλον δεν το θυμότανε λόγω και ηλικίας δεν ξέρω τι να πω γιατί όπως και να χει εγώ το μήνα της εξωσωματικής θα πάρω χάπια ωορρηξίας.

Έχω εκνευριστεί απίστευτα με αυτή την κατάσταση γιατί αν εγώ κάτσω και αυτό το μήνα χωρίς χάπια πάλι το ενδομήτριο μου θα είναι ατροφικό πολύ μικρό πάλι δεν θα κάνω δεξιά και πάλι θα πρέπει να περιμένω 35 μέρες για να πάρω προγεστερόνη τον άλλο μήνα και να πάω το Νοέμβρη για εξωσωματική δηλαδή ρε κορίτσια συγνώμη πήγα έκανα όλη αυτή τη διαδικασία γρήγορα τον Ιούλιο για να πάω για εξωσωματική το Νοέμβρη και μετά από τρεις μήνες με ατροφικό ενδομητρίο;

Στο μεταξύ ο φίλος μου έχει εκνευριστεί και αυτός και μου λέει να πάω να πάρω τα χάπια της ωορρηξίας και να πάω να με παρακολουθήσει κάποιος εδώ για να κάνουμε μία προσπάθεια αυτό το μήνα και έχει δίκιο ρε σεις κορίτσια δηλαδή εμείς δεν έχουμε προσπαθήσει καθόλου να πούμε ότι ένα μήνα προσπαθήσαμε για μωρό άσχετα με το αν θα πάμε και εξωσωματική με αφήνει χωρίς χάπια και εγώ δεν μπορώ να προσπαθήσω για μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Αρχικά να σας πω τα νέα γιατί εχθές δεν κατάφερα με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός ο ένας από τους δύο ο μεγάλος που συνήθως απλά να με παρακολουθεί ο μικρός και μου είπε ότι αυτό το μήνα δεν θα κάνουμε κάτι θα περιμένουμε την εξέταση και μου λέει δεν πειράζει μου λέει αλλά τη δέκατη μέρα για υπέρηχο και αν δούμε ότι υπάρχει κάτι κάποιο ωάριο μπορεί να σε βάλω λίγη εξωσωματική σε φυσικό κύκλο καλά εγώ εκεί προφανώς έγινα έξαλλη γιατί κατάλαβα ότι πάλι δεν θυμόταν ότι εγώ δεν κάνω ρε ξία και δεν έχω φυσικό κύκλο και εκνευρίστηκα απίστευτα και τι του λέω μα γιατί δεν έχω περίοδο προκάλεσα περίοδο του λέω με την προγεστερόνη και μου λέει ναι εντάξει θα δούμε μου λέει τον άλλο μήνα γιατί έχεις κάνει και την ωοληψία λέει τον Ιούλιο μήπως υπάρχει κάποιο άγριο και γενικά μου έλεγε κάτι βλακείες γιατί προφανώς δεν θυμόταν ότι δεν έχω καθόλου περίοδο δεν του είπα τίποτα εκνευρίστηκα έκλεισα το τηλέφωνο και δεν θα ξαναπάρω τηλέφωνο μέχρι να βγει η εξέταση.

Προφανώς δεν του έδειξα ότι εκνευρίστηκα γιατί κατάλαβα ότι δεν κατάλαβε ότι δεν έχω περίοδο ότι δεν κάνω ωορρηξία βασικά και προκαλώ περίοδο μάλλον δεν το θυμότανε λόγω και ηλικίας δεν ξέρω τι να πω γιατί όπως και να χει εγώ το μήνα της εξωσωματικής θα πάρω χάπια ωορρηξίας.

Έχω εκνευριστεί απίστευτα με αυτή την κατάσταση γιατί αν εγώ κάτσω και αυτό το μήνα χωρίς χάπια πάλι το ενδομήτριο μου θα είναι ατροφικό πολύ μικρό πάλι δεν θα κάνω δεξιά και πάλι θα πρέπει να περιμένω 35 μέρες για να πάρω προγεστερόνη τον άλλο μήνα και να πάω το Νοέμβρη για εξωσωματική δηλαδή ρε κορίτσια συγνώμη πήγα έκανα όλη αυτή τη διαδικασία γρήγορα τον Ιούλιο για να πάω για εξωσωματική το Νοέμβρη και μετά από τρεις μήνες με ατροφικό ενδομητρίο;

Στο μεταξύ ο φίλος μου έχει εκνευριστεί και αυτός και μου λέει να πάω να πάρω τα χάπια της ωορρηξίας και να πάω να με παρακολουθήσει κάποιος εδώ για να κάνουμε μία προσπάθεια αυτό το μήνα και έχει δίκιο ρε σεις κορίτσια δηλαδή εμείς δεν έχουμε προσπαθήσει καθόλου να πούμε ότι ένα μήνα προσπαθήσαμε για μωρό άσχετα με το αν θα πάμε και εξωσωματική με αφήνει χωρίς χάπια και εγώ δεν μπορώ να προσπαθήσω για μωρό

Εγώ μόλις ξύπνησα κορίτσια ο φίλος μου έφυγε πήγε για δουλειά και το μεσημέρι θα πάμε κάπου έξω για φαγητό και το απόγευμα λέμε να πάμε βόλτα στην Αράχωβα ❤️ εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! @Ευάγγελοςτόλα καλά;; έχω μέρες να διαβάσω νέα σου

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Princess28:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:02/04/22

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶

Froufro:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:04/02/22

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:29/09

diana8:?

Lacostaki:02/10

Ntinaki83:?

Mimi26:10/09

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:10/09

evaioan:02/10

Αννι:20/09                                   

Heart:22/09

Sillia:?

Αννια27:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

 

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:? 

Hopemumtobe:30/08

Antonia2:16/09

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Αρχικά να σας πω τα νέα γιατί εχθές δεν κατάφερα με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός ο ένας από τους δύο ο μεγάλος που συνήθως απλά να με παρακολουθεί ο μικρός και μου είπε ότι αυτό το μήνα δεν θα κάνουμε κάτι θα περιμένουμε την εξέταση και μου λέει δεν πειράζει μου λέει αλλά τη δέκατη μέρα για υπέρηχο και αν δούμε ότι υπάρχει κάτι κάποιο ωάριο μπορεί να σε βάλω λίγη εξωσωματική σε φυσικό κύκλο καλά εγώ εκεί προφανώς έγινα έξαλλη γιατί κατάλαβα ότι πάλι δεν θυμόταν ότι εγώ δεν κάνω ρε ξία και δεν έχω φυσικό κύκλο και εκνευρίστηκα απίστευτα και τι του λέω μα γιατί δεν έχω περίοδο προκάλεσα περίοδο του λέω με την προγεστερόνη και μου λέει ναι εντάξει θα δούμε μου λέει τον άλλο μήνα γιατί έχεις κάνει και την ωοληψία λέει τον Ιούλιο μήπως υπάρχει κάποιο άγριο και γενικά μου έλεγε κάτι βλακείες γιατί προφανώς δεν θυμόταν ότι δεν έχω καθόλου περίοδο δεν του είπα τίποτα εκνευρίστηκα έκλεισα το τηλέφωνο και δεν θα ξαναπάρω τηλέφωνο μέχρι να βγει η εξέταση.

Προφανώς δεν του έδειξα ότι εκνευρίστηκα γιατί κατάλαβα ότι δεν κατάλαβε ότι δεν έχω περίοδο ότι δεν κάνω ωορρηξία βασικά και προκαλώ περίοδο μάλλον δεν το θυμότανε λόγω και ηλικίας δεν ξέρω τι να πω γιατί όπως και να χει εγώ το μήνα της εξωσωματικής θα πάρω χάπια ωορρηξίας.

Έχω εκνευριστεί απίστευτα με αυτή την κατάσταση γιατί αν εγώ κάτσω και αυτό το μήνα χωρίς χάπια πάλι το ενδομήτριο μου θα είναι ατροφικό πολύ μικρό πάλι δεν θα κάνω δεξιά και πάλι θα πρέπει να περιμένω 35 μέρες για να πάρω προγεστερόνη τον άλλο μήνα και να πάω το Νοέμβρη για εξωσωματική δηλαδή ρε κορίτσια συγνώμη πήγα έκανα όλη αυτή τη διαδικασία γρήγορα τον Ιούλιο για να πάω για εξωσωματική το Νοέμβρη και μετά από τρεις μήνες με ατροφικό ενδομητρίο;

Στο μεταξύ ο φίλος μου έχει εκνευριστεί και αυτός και μου λέει να πάω να πάρω τα χάπια της ωορρηξίας και να πάω να με παρακολουθήσει κάποιος εδώ για να κάνουμε μία προσπάθεια αυτό το μήνα και έχει δίκιο ρε σεις κορίτσια δηλαδή εμείς δεν έχουμε προσπαθήσει καθόλου να πούμε ότι ένα μήνα προσπαθήσαμε για μωρό άσχετα με το αν θα πάμε και εξωσωματική με αφήνει χωρίς χάπια και εγώ δεν μπορώ να προσπαθήσω για μωρό

Καλημερα!!! Αρχικά θα σου έλεγα να μη κανεις βιαστικες κινήσεις... Δευτερον, να μη τρελενεσαι Μ τα χάπια που παιρνεις για να κάνεις ωορρηξία, στο ξανά λέω οπωσ σου είπε κ η @Tokyo ουτεως η αλλως είναι ελεγχόμενη όλη η κατασταση κ θα τα επαιρνες... Ο γιατρός σου είναι υπόγονιμότητας κ εξωσωματικής? Όπως τα λες ναι φάνηκε να μη θυμάται τη περιπτωση σου.. Ίσως να τα λέγατε αυτα από κοντα κ οχι στο τηλ.. Αν παλι δε σε ευχαριστεί άλλαξε γιατρο χθες.... Δεν είναι παιχνιδι οι ετ του τυπου ας δοκιμάσω μια τώρα μη χάσω το μήνα κ βλέπουμε... Φαινεσαι αγχωμένη κ πελαγωμενη κ στα λέω με πολυ αγάπη το ξέρεις... 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ μόλις ξύπνησα κορίτσια ο φίλος μου έφυγε πήγε για δουλειά και το μεσημέρι θα πάμε κάπου έξω για φαγητό και το απόγευμα λέμε να πάμε βόλτα στην Αράχωβα ❤️ εσείς;

Αυτα ειναι!!! Μενετε κοντα στην Αραχωβα ή απλα ειστε πολυ δραστηριοι;;😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Θα σου πω όλη την εβδομάδα ξεχνιέμαι από την δουλειά , το Σάββατοκυριακο είναι δύσκολο... Τελοσπαντων,πώς είσαι εσύ!! Καλή Κυριακή κορίτσια , τι θα κάνετε σήμερα; 

Καλη Κυριακη σε ολα τα κοριτσια!!

Εμεις θ παμε στην αδερφη του αντρα μου να τους δουμε κ το απογευμα περιμενω την κολλητη μου να ερθει απ το χωριο. 😍😍😍

Εσεις κοριτσια τι εχετε στο πλανο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα!!! Αρχικά θα σου έλεγα να μη κανεις βιαστικες κινήσεις... Δευτερον, να μη τρελενεσαι Μ τα χάπια που παιρνεις για να κάνεις ωορρηξία, στο ξανά λέω οπωσ σου είπε κ η @Tokyo ουτεως η αλλως είναι ελεγχόμενη όλη η κατασταση κ θα τα επαιρνες... Ο γιατρός σου είναι υπόγονιμότητας κ εξωσωματικής? Όπως τα λες ναι φάνηκε να μη θυμάται τη περιπτωση σου.. Ίσως να τα λέγατε αυτα από κοντα κ οχι στο τηλ.. Αν παλι δε σε ευχαριστεί άλλαξε γιατρο χθες.... Δεν είναι παιχνιδι οι ετ του τυπου ας δοκιμάσω μια τώρα μη χάσω το μήνα κ βλέπουμε... Φαινεσαι αγχωμένη κ πελαγωμενη κ στα λέω με πολυ αγάπη το ξέρεις... 😍😍 κ να συμπληρώσω κάτι ακόμα, σχεδόν σ όλες μας η ετ πηγε πισω πιο πολυ απ πυο προγραμματιζαμε... για τον Α, β λόγο δεν ήταν κάποια πραγματα ιδανικά, lock down, κλεισιμο Επιτροπων, κέντρων, μικρόβιο, κ ενα σωρό άλλοι λόγοι.. Σ εμένα πχ ακυρώθηκε η Επιτροπή κ μεχρι να γίνει η όλη διαδικασία έκανα ετ Αυγουστο. Παρόμοια εμπειρία θα σ πει κ η @Tokyo.. Όποτε σωστά βήματα το βασικό  κ ας είναι κ αργά. Καταλαβαίνω όσο τίποτα την ανυπομονησία σου κ εγώ είχα φρικαρει. Σκέψου 10 Αυγουστου έκανα ετ 12 εκλεινε το κέντρο για 15αυγουστο. Αμόκ Μ είχε πιασει .. 🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ σηκώθηκα κάνω ένα report για τη δουλεια και το προγραμμα της εβδομάδας, και μετά θα πάμε στη μαμα μου να φάμε και μετά λέμε να πάρουμε τα σκυλάκια για βόλτα στη παραλία! 
 

@Mimi26και εγώ θα σου ελεγα να δεις και ένα άλλο γιατρο γιατί εκτός του ότι δε σε πήρε τηλέφωνο ενώ θα έπρεπε (καταλαβαίνω να έχουν δουλεια ομως όταν τελειώνουν θα έπρεπε να παιρνουν πίσω τηλέφωνο) δεν θυμόταν ούτε και το ιστορικό σου! Συμφωνώ να βρεις ένα άλλο γιατρο ο οποίος  να μην είναι αποκλειστικά για εξωσωματική για να εξαντλήσετε όλα τα περιθώρια για εγκυμοσύνη πριν πατε για εξωσωματική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...