Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ νομίζω πως δεν έχει να κάνει τόσο με την ποσότητα του γάλατος αλλά κυρίως με την ποιότητα δλδ να είναι χορταστικό για το μωρό. Γιατί πολλές μαμάδες καταφεύγουν στο ξένο επειδή κ δεν μπορούν να υπολογίσουν το ποσό τρώνε τα μωρά από το στήθος κ γιατί ξυπνάνε συνέχεια ή κλαίνε επειδή ενδεχομένως δε χορταίνουν. 

Υποτίθεται λένε ότι είναι προσφορά και ζήτηση, όσο πιο πολύ θηλάζεις τόσο πιο μεγάλη ποσότητα έχεις.. η μαμά μου λέει ότι σε αυτή δεν λειτούργησε αυτό..ποιος ξέρει.. θα κάνουμε κανένα σεμινάριο να μάθουμε τίποτα οι πρωτότοκες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, καλή εβδομάδα κ χρόνια πολλά σε εορτάζοντες, εορτάζουσες!! Να μας προσέχουν οι Αρχάγγελο κ όλα να μας πάνε καλά!! 

Εγώ @Dreamer1ξύπνησα ωραία σήμερα, ανυπομονώ να πάμε το μεσημεράκι για υπέρηχο να δούμε τα μωράκια μας!! Βέβαια δεν κοιμάμαι πολύ κ καλά γιατί με πιάνει ένας πόνος στο πλευρό που δε με αφήνει κ εύκολα,κ παλινδρόμηση στο στομάχι μου.. Οπότε μέχρι να με πάρει ο ύπνος έχω ένα θέματακι.. Άμα με πάρει όμως όλα καλά!! 

Αχ τι ωραία έχεις υπέρηχο σήμερα... Κι εγώ θα ξυπνούσα ωραία αν ήξερα ότι θα δω το μωράκι μου... 

Να πω την αλήθεια κοιμάμαι μια χαρά το μόνο που διακόπτει τον ύπνο μου είναι το κατούρημα 😂

Για την παλινδρόμηση εγώ σταμάτησα να τρώω βράδυ και μου πέρασε... Δηλαδή τελευταία φορά τρώω 8 η ώρα ή και νωρίτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Υποτίθεται λένε ότι είναι προσφορά και ζήτηση, όσο πιο πολύ θηλάζεις τόσο πιο μεγάλη ποσότητα έχεις.. η μαμά μου λέει ότι σε αυτή δεν λειτούργησε αυτό..ποιος ξέρει.. θα κάνουμε κανένα σεμινάριο να μάθουμε τίποτα οι πρωτότοκες..

Ναι κι εγώ το έχω ακούσει αυτό. 

Επίσης ξέρω πολλές μαμάδες που βγάζουν το γάλα τους για να μετράνε ακριβώς πόσο πίνει το μωρό, αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ κουραστικό να πω την αλήθεια. Βέβαια αν υπάρχει λόγος το κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Υποτίθεται λένε ότι είναι προσφορά και ζήτηση, όσο πιο πολύ θηλάζεις τόσο πιο μεγάλη ποσότητα έχεις.. η μαμά μου λέει ότι σε αυτή δεν λειτούργησε αυτό..ποιος ξέρει.. θα κάνουμε κανένα σεμινάριο να μάθουμε τίποτα οι πρωτότοκες..

Δεν ξέρω ρε παιδί μου αυτά τα ίντερνετικα κατά πόσο βοηθάνε. Νομίζω στην πράξη θα τα δούμε όλα, κ σίγουρα θα μας βοηθήσουν κ μαιες, νοσοκόμες, το προσωπικό του νοσοκομείου.. Βεβαια δε χάνουμε κ τίποτα να το δούμε ή να διαβάσουμε κανένα βιβλίο να έχουμε μια ιδέα πως γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Αχ τι ωραία έχεις υπέρηχο σήμερα... Κι εγώ θα ξυπνούσα ωραία αν ήξερα ότι θα δω το μωράκι μου... 

Να πω την αλήθεια κοιμάμαι μια χαρά το μόνο που διακόπτει τον ύπνο μου είναι το κατούρημα 😂

Για την παλινδρόμηση εγώ σταμάτησα να τρώω βράδυ και μου πέρασε... Δηλαδή τελευταία φορά τρώω 8 η ώρα ή και νωρίτερα...

Εγώ εκείνη την ώρα συνήθως είμαι φουσκωμένη γιατί κατά τις 7 τρώω φρούτο, οποτε αν δε φάω κάτι τουλάχιστον στις 10 έστω κ ελαφρύ μετά πεινάω!! Το φοβερό είναι ότι κ μια φρυγανιά με λιγο τυράκι να φάω θα έχω θέμα μετά.. Καλά με την τουαλέτα δεν το συζητάμε, τουλάχιστον 3 φορές κάθε βράδυ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι συμφωνώ πολύ ότι ακούς και ότι διαβάζεις εάν δεν το δεις στην πράξη δε γίνεται.παρολα αυτά εγώ θα κάνω ένα σεμινάριο σε αυτό το σάιτ που σας είπα...γιατί έχω και απεριόριστο χρόνο...τώρα καθηλώθηκα και στον καναπέ ή το κρεβάτι...

 

Παρόλα αυτά αυτό που και εγώ άκουσα είναι ότι όσο υπάρχει ζήτηση τόσο υπάρχει προσφορά! Αλλά επίσης η κοπέλα που μας φύλαγε μικρά και τώρα έχει δικά της παιδάκια μου έλεγε ότι οοοοσο και να προσπάθησε δεν μπόρεσε να θηλάσει δεν είχε γάλα...τι να πω;;; Αυτό θα φανεί μετά! Ωστόσο καλή είναι η ενημέρωση! 

 

Χρόνια πολλά για την ημερααα!!είναι τοσο ωραία σήμερα!!!!  Βλέπω υπερήχους @Tvz μου ε;;;;;; Να μας στείλεις να μας πεις μετά...όσον αφορά το γιατρό σου...και πολύ καλά έκανες...είναι άνθρωπος εμπιστοσύνης και είναι χρόνια πλάι σας άρα δεν τίθεται θέμα!!!

 

😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ εκείνη την ώρα συνήθως είμαι φουσκωμένη γιατί κατά τις 7 τρώω φρούτο, οποτε αν δε φάω κάτι τουλάχιστον στις 10 έστω κ ελαφρύ μετά πεινάω!! Το φοβερό είναι ότι κ μια φρυγανιά με λιγο τυράκι να φάω θα έχω θέμα μετά.. Καλά με την τουαλέτα δεν το συζητάμε, τουλάχιστον 3 φορές κάθε βράδυ.. 

Μωρεεεε εσύ έχεις και δύο μπορεί η πίεση να είναι μεγάλυτερη για αυτό το λόγο! Υπομονή βρε μάτια μου...

 

Όμως από ούρηση τα ίδια παθαίνω κι εγώ το βράδυ...είναι ανυπόφορο! Ξυπνάω συνέχεια και κάποιες φορές δεν κοιμάμαι...για αυτό καμιά φορά σας στέλνω από τις 6!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι κι εγώ το έχω ακούσει αυτό. 

Επίσης ξέρω πολλές μαμάδες που βγάζουν το γάλα τους για να μετράνε ακριβώς πόσο πίνει το μωρό, αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ κουραστικό να πω την αλήθεια. Βέβαια αν υπάρχει λόγος το κάνεις.

προσωπικά εάν θηλάσω και τα καταφέρω θα πάρω θηλαστρο... γιατί βοηθά στο να αφήνεις και το μωράκι σε κάποιον άλλον εάν έχεις κάπου να πας...απλά σίγουρα δε θα είναι στις αγορές μου πριν τον τοκετό γιατί δεν ξέρω πως θα πάει... Ωστόσο κατά βάση θα μου άρεσε εγώ να το θηλάζω όχι να το βγάζω και να το δίνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι κι εγώ το έχω ακούσει αυτό. 

Επίσης ξέρω πολλές μαμάδες που βγάζουν το γάλα τους για να μετράνε ακριβώς πόσο πίνει το μωρό, αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ κουραστικό να πω την αλήθεια. Βέβαια αν υπάρχει λόγος το κάνεις.

Κουραστικό μπορεί και να είναι αλλά κάποιες μανουλες αναγκάζονται να το κάνουν, οι περισσότερες που ξέρω να ακολούθησαν αυτό τον τρόπο το έκαναν λόγω δουλειάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Δεν ξέρω ρε παιδί μου αυτά τα ίντερνετικα κατά πόσο βοηθάνε. Νομίζω στην πράξη θα τα δούμε όλα, κ σίγουρα θα μας βοηθήσουν κ μαιες, νοσοκόμες, το προσωπικό του νοσοκομείου.. Βεβαια δε χάνουμε κ τίποτα να το δούμε ή να διαβάσουμε κανένα βιβλίο να έχουμε μια ιδέα πως γίνεται. 

Ναι πιστεύω βοηθούν εννοείται.. εγώ δεν θα κάνω ιντερνετικό σεμινάριο με κάποια άγνωστή μου, θα κάνω και ανώδυνου τοκετού και θηλασμού με τη δική μου μαία.. μου είπε ότι μαζεύει όλες τις εγκυουλες της προς το τέλος (δεν ξέρω ακομα ακριβώς σε ποιο μήνα εννοεί) και μας κάνει μαθηματακι.. γι'αυτό είπα πριν ότι την αγαπώ αυτή τη κοπέλα και τη διάλεξα από νωρίς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είδα σήμερα αυτό https://www.ieidiseis.gr/oikonomia/117575/oaed-etisio-epidoma-720-evro-poioi-einai-oi-dikaioyxoi  εγώ ακόμα είμαι 2 μήνες άνεργη οπότε θα το κάνω τον άλλον μήνα και δεν το έψαξα πολύ αλλά μου φαίνεται ότι δεν έχει πολλές προϋποθέσεις. @Princess28

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναι πιστεύω βοηθούν εννοείται.. εγώ δεν θα κάνω ιντερνετικό σεμινάριο με κάποια άγνωστή μου, θα κάνω και ανώδυνου τοκετού και θηλασμού με τη δική μου μαία.. μου είπε ότι μαζεύει όλες τις εγκυουλες της προς το τέλος (δεν ξέρω ακομα ακριβώς σε ποιο μήνα εννοεί) και μας κάνει μαθηματακι.. γι'αυτό είπα πριν ότι την αγαπώ αυτή τη κοπέλα και τη διάλεξα από νωρίς..

Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!!! Θα σε βοηθήσει πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Να ακούσω απόψεις για θηλασμό;;;; Τι λέτε;;;

Εγώ θηλάζω το πρώτο και θα θηλάσω και το δεύτερο!

Έχω κουραστεί λίγο γιατί θηλάζω ήδη 14 μήνες, αλλά ευτυχώς τώρα πια δε θηλάζει πολύ, το πρωί μόνο!

Εγώ ήμουν της άποψης να θηλάσω 1 χρόνο, κι αυτό γιατί τον πρώτο χρόνο η βασική τροφή των μωρών είναι το γάλα, οι τροφές είναι συμπληρωματικές, οπότε λέω γιατί να παίρνει το γάλας της αγελάδας ή της κατσίκας πχ κ όχι το ανθρώπινο; Αφού είναι άνθρωπος το φυσιολογικό είναι να πίνει το ανθρώπινο γάλα..αυτό είναι το κατάλληλο για εκείνον..κάπως έτσι το σκέφτομαι!

Επίσης το μητρικό γάλα δίνει στο μωρό αντισώματα για όσο θηλάζει που είναι πολύ σημαντικά..

Εμάς ο μικρούλης δεν έχει αρρωστήσει ποτέ χτύπα ξύλο..μόνο λίγες μύξες έχει τώρα που πήγε παιδικό..αλλά πυρετό δεν έχει κάνει μέχρι τώρα που είναι 14 μηνών..

Βέβαια το μόνο κακό είναι ότι όσο πιο μεγάλο είναι το μωρό τόσο πιο δύσκολα δέχεται ξένο γάλα μετά..εμείς όσα κι αν έχουμε δοκιμάσει δεν έχει δεχτεί κανένα..γι’αυτό θηλάζω ακόμη.. κ τώρα που είμαι έγκυος κ έχω τους εμετούς κλπ μ είχε κουράσει λίγο…σκέφτομαι ότι θα έρθει κ το δεύτερο κ δε θα την παλέψω άλλο τόσο καιρό να θηλάζω😆 επίσης σκέφτομαι μήπως της δίνω κ ένα μπουκάλι ξένο τη μέρα μόνο κ μόνο για να το δέχεται κ να το έχει συνηθίσει..γιατί με τον μικρό σας είπα δε δέχεται κανένα άλλο γάλα κ είχα απελπιστεί σε κάποια φάση το καλοκαίρι..μας είπε κ η παιδίατρος όσο πιο μεγάλα είναι τόσο πιο δύσκολα να δεχτούν άλλο γάλα..

Αλλά από την άλλη είναι άλλο το δέσιμο κορίτσια όταν θηλάζεις….❤️❤️

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια είδα σήμερα αυτό https://www.ieidiseis.gr/oikonomia/117575/oaed-etisio-epidoma-720-evro-poioi-einai-oi-dikaioyxoi  εγώ ακόμα είμαι 2 μήνες άνεργη οπότε θα το κάνω τον άλλον μήνα και δεν το έψαξα πολύ αλλά μου φαίνεται ότι δεν έχει πολλές προϋποθέσεις. @Princess28

 

Σ ευχαριστώ!!

Δεν το δικαιούμαι μάλλον γιατί λέει 60 μέρες εργασίας τον προηγούμενο χρόνο 😕 Εγώ δούλευα στο εξωτερικό από το ‘18, οπότε δεν έχω ένσημα εδώ..τα τελευταία που έχω είναι Οκτώβριο του ‘18, λίγο πριν φύγω δηλαδή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ θηλάζω το πρώτο και θα θηλάσω και το δεύτερο!

Έχω κουραστεί λίγο γιατί θηλάζω ήδη 14 μήνες, αλλά ευτυχώς τώρα πια δε θηλάζει πολύ, το πρωί μόνο!

Εγώ ήμουν της άποψης να θηλάσω 1 χρόνο, κι αυτό γιατί τον πρώτο χρόνο η βασική τροφή των μωρών είναι το γάλα, οι τροφές είναι συμπληρωματικές, οπότε λέω γιατί να παίρνει το γάλας της αγελάδας ή της κατσίκας πχ κ όχι το ανθρώπινο; Αφού είναι άνθρωπος το φυσιολογικό είναι να πίνει το ανθρώπινο γάλα..αυτό είναι το κατάλληλο για εκείνον..κάπως έτσι το σκέφτομαι!

Επίσης το μητρικό γάλα δίνει στο μωρό αντισώματα για όσο θηλάζει που είναι πολύ σημαντικά..

Εμάς ο μικρούλης δεν έχει αρρωστήσει ποτέ χτύπα ξύλο..μόνο λίγες μύξες έχει τώρα που πήγε παιδικό..αλλά πυρετό δεν έχει κάνει μέχρι τώρα που είναι 14 μηνών..

Βέβαια το μόνο κακό είναι ότι όσο πιο μεγάλο είναι το μωρό τόσο πιο δύσκολα δέχεται ξένο γάλα μετά..εμείς όσα κι αν έχουμε δοκιμάσει δεν έχει δεχτεί κανένα..γι’αυτό θηλάζω ακόμη.. κ τώρα που είμαι έγκυος κ έχω τους εμετούς κλπ μ είχε κουράσει λίγο…σκέφτομαι ότι θα έρθει κ το δεύτερο κ δε θα την παλέψω άλλο τόσο καιρό να θηλάζω😆 επίσης σκέφτομαι μήπως της δίνω κ ένα μπουκάλι ξένο τη μέρα μόνο κ μόνο για να το δέχεται κ να το έχει συνηθίσει..γιατί με τον μικρό σας είπα δε δέχεται κανένα άλλο γάλα κ είχα απελπιστεί σε κάποια φάση το καλοκαίρι..μας είπε κ η παιδίατρος όσο πιο μεγάλα είναι τόσο πιο δύσκολα να δεχτούν άλλο γάλα..

Αλλά από την άλλη είναι άλλο το δέσιμο κορίτσια όταν θηλάζεις….❤️❤️

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Καλημέρα αγαπάκι...εγώ από το άλλο τοπικ έχω ακούσει ακριβώς και τις συμβουλές σου και τις απόψεις σου και την ιστορία σου με τον μικρό τώρα που θέλεις να το ξεκόψεις....παίρνω πολλά από αυτά που ακούω και από εσένα και από τη Χρύσα! 

Αν και ήμουν τελείως κατά λόγω μιας κοπέλας που έβγαζε γάλα στη δουλειά και κάπως ένιωθα όταν ανέβαινε στο κουζινακι για το βγάλει με το που έμεινα έγκυος μου ήρθε τοοοοοσο πολύ η ανάγκη να το θηλάσω!!! Τοοοοοσο πολύ!!! Και λέω κοίτα να δεις πως ξυπνάει το μητρικό ένστικτο. 

Έχω μια ερώτηση πολύ σημαντική...πάντα είχα στήθος πλάκα!! Όταν λέω πλάκα εννοώ πλάκα! Τώρα δε βλέπω να έχει φουσκώσει αρκετά.εχει φουσκώσει αλλά δεν έχω αλλάξει σουτιέν ( να σημειώσω ότι τα σουτιέν μου είχαν και λίγο κενό 😂😂😂) είναι φυσιολογικό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα αγαπάκι...εγώ από το άλλο τοπικ έχω ακούσει ακριβώς και τις συμβουλές σου και τις απόψεις σου και την ιστορία σου με τον μικρό τώρα που θέλεις να το ξεκόψεις....παίρνω πολλά από αυτά που ακούω και από εσένα και από τη Χρύσα! 

Αν και ήμουν τελείως κατά λόγω μιας κοπέλας που έβγαζε γάλα στη δουλειά και κάπως ένιωθα όταν ανέβαινε στο κουζινακι για το βγάλει με το που έμεινα έγκυος μου ήρθε τοοοοοσο πολύ η ανάγκη να το θηλάσω!!! Τοοοοοσο πολύ!!! Και λέω κοίτα να δεις πως ξυπνάει το μητρικό ένστικτο. 

Έχω μια ερώτηση πολύ σημαντική...πάντα είχα στήθος πλάκα!! Όταν λέω πλάκα εννοώ πλάκα! Τώρα δε βλέπω να έχει φουσκώσει αρκετά.εχει φουσκώσει αλλά δεν έχω αλλάξει σουτιέν ( να σημειώσω ότι τα σουτιέν μου είχαν και λίγο κενό 😂😂😂) είναι φυσιολογικό;;;

Κ εγώ στην ίδια κατηγορία με σένα είμαι, στήθος πλάκα, φορούσα το πιο μικρό νούμερο σουτιέν κ γεμάτο ενίσχυση. Τώρα έχω αλλάξει νούμερο αλλά πιο πολύ για την περίμετρο του στήθους. Δλδ πήγα από το 75β στο 80c αλλά μην φανταστείς κ το 75β το φοράω ακόμη. Το μεγαλύτερο έχει κενό όπως λες κ εσύ στο στήθος αλλα με βολεύει καλύτερα γιατί είναι πιο άνετο στο θώρακα. Εγώ προχθές ειδα κ κάποια υγρά να βγαίνουν από τις θηλες, δλδ δεν τα είδα αλλά λερωθηκε το σουτιέν κ το κατάλαβα. Οπότε για εμάς με το μικρό στήθος δεν νομίζω να δούμε κ τρελή διαφορά, απλώς θα γεμίσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, 

Χθες όπως σας είχα πει θα πήγαινα για υπέρηχο. Τα μωράκια μας είναι μια χαρά, μεγαλώνουν φυσιολογικά κ σχεδόν ταυτόχρονα. Επιβεβαίωσαμε κ τα φύλα έχουμε ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι. Τώρα ο επόμενος υπέρηχος μας θα είναι σε 3 εβδομάδες ο Β επιπέδου. Αντε να περάσουμε κ αυτό να ξεκινήσουμε σιγά σιγά να κάνουμε κ τα ψώνια μας!! Κ να ξεαγχωθω φυσικα.. Σε κάθε υπέρηχο μου φεύγει κ λιγο άγχος ευτυχώς κ σκέφτομαι όλο κ πιο θετικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από μένα!! Ήμουν στην ομάδα με τα μωράκια του Μαρτίου αλλά μου έχουν δώσει πητ για 19 Απριλίου και μετά είδα πως υπήρχε και για μας ομάδα.. 😊Αν και τα κορίτσια στην ομάδα του Μαρτίου είναι και εκεί πολύ καλά! ❤️Να σας συστηθώ και γω με την σειρά μου, ειμαι 4μιση μηνών και όπως είπα και στα κορίτσια στην άλλη ομάδα μέσα στο άγχος για να πάνε όλα καλά! Είχα μια αποκολλησουλα στον σάκο πριν 2 βδομάδες και ειμαι πλέον μόνιμα σπίτι, ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες και καταλαβαίνετε, έχω μετρήσει όλα τα πλακάκια εδώ μέσα! Αχαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! 

@Tvz πολύ χαίρομαι για εσάς... Δεν είναι τέλειο; Να τα βλέπεις να μεγαλώνουν;;; Κι εγώ μετράω τις μέρες!!! Πότε θα έρθει επιτέλους αυτό το Σάββατο;;; 😁

@Διόνη μου δεν νομίζω να παίζει ρόλο το μέγεθος και από την μια καλύτερα πιστεύω το μικρό, είναι πιο διαχειρισιμο.

Εγώ έχω μεγάλο στήθος. Φορούσα 80F 😂 έχουν μεγαλώσει σίγουρα ένα νούμερο αφού πλέον κανένα σουτιέν μου δεν μου κάνει μόνο τα αθλητικά. Ο αντρουλης μου βέβαια είναι μέσα στην τρελη χαρά 😂😂😂εμένα όμως με κουράζει απίστευτα. Οπότε σκέψου και κοιλιά και βυζιά μια τρέλα 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα!!! 

@Tvz πολύ χαίρομαι για εσάς... Δεν είναι τέλειο; Να τα βλέπεις να μεγαλώνουν;;; Κι εγώ μετράω τις μέρες!!! Πότε θα έρθει επιτέλους αυτό το Σάββατο;;; 😁

@Διόνη μου δεν νομίζω να παίζει ρόλο το μέγεθος και από την μια καλύτερα πιστεύω το μικρό, είναι πιο διαχειρισιμο.

Εγώ έχω μεγάλο στήθος. Φορούσα 80F 😂 έχουν μεγαλώσει σίγουρα ένα νούμερο αφού πλέον κανένα σουτιέν μου δεν μου κάνει μόνο τα αθλητικά. Ο αντρουλης μου βέβαια είναι μέσα στην τρελη χαρά 😂😂😂εμένα όμως με κουράζει απίστευτα. Οπότε σκέψου και κοιλιά και βυζιά μια τρέλα 😂😂😂 

Εννοειται κάθε φορά που τα βλέπω τρελαίνομαι. Είναι κανονικά ανθρωπάκια τώρα. Κ σκέφτομαι κ τον Β επιπέδου, εκεί τα βλέπεις κ τρισδιάστατα τα προσωπάκια τους έτσι δεν ειναι; εσύ το Σάββατο θα πας για υπέρηχο στο γιατρό ή τον Β επιπέδου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz μπράβο κοριτσάκι μου !!! Πόσο χάρηκα!!!! Όλα καλά τα γλυκάκια σου και τα δύο...και θα τα φέρεις και δύο δυο και θα χαρείς να αγοράζεις και για δύο διαφορετικά φύλα....θα είναι πανέμορφη αίσθηση...όλα τέλεια θα είναι και στη β επιπέδου ομορφιά μου!!

 

@Tvz έβγαλες και υγρό; Εγώ δεν έχω δει ακόμα αλλά είναι λογικό να υπάρχει από τα μισά του δεύτερου τριμήνου και έπειτα....!! Τέλεια! Είναι το πρώτογαλα!!!

ωραία να μην ανησυχώ δηλαδή; Δηλαδή εσύ άλλαξες απλά γιατί σε πιέζουν στην πλατουλα από ο,τι κατάλαβα ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα!!! 

@Tvz πολύ χαίρομαι για εσάς... Δεν είναι τέλειο; Να τα βλέπεις να μεγαλώνουν;;; Κι εγώ μετράω τις μέρες!!! Πότε θα έρθει επιτέλους αυτό το Σάββατο;;; 😁

@Διόνη μου δεν νομίζω να παίζει ρόλο το μέγεθος και από την μια καλύτερα πιστεύω το μικρό, είναι πιο διαχειρισιμο.

Εγώ έχω μεγάλο στήθος. Φορούσα 80F 😂 έχουν μεγαλώσει σίγουρα ένα νούμερο αφού πλέον κανένα σουτιέν μου δεν μου κάνει μόνο τα αθλητικά. Ο αντρουλης μου βέβαια είναι μέσα στην τρελη χαρά 😂😂😂εμένα όμως με κουράζει απίστευτα. Οπότε σκέψου και κοιλιά και βυζιά μια τρέλα 😂😂😂 

Χαχαχαχχα πόσο γελάω με τον άντρα σου.... Είναι κουραστικό ομως ε; 

Εγώ δεν ξέρω πως θα ήμουν με μεγάλο στήθος...έχω τόσο συνηθίσει αυτό το πλάκα...αφού δεν βάζω ούτε ενίσχυση...αμυδρά φαίνεται κάτι να ξεπετάγεται στο πάνω μέρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Εννοειται κάθε φορά που τα βλέπω τρελαίνομαι. Είναι κανονικά ανθρωπάκια τώρα. Κ σκέφτομαι κ τον Β επιπέδου, εκεί τα βλέπεις κ τρισδιάστατα τα προσωπάκια τους έτσι δεν ειναι; εσύ το Σάββατο θα πας για υπέρηχο στο γιατρό ή τον Β επιπέδου; 

Για απλό υπέρηχο β'επιπέδου έχω στις 23 του μήνα!!! Θεέ μου ανυπομονώ!!! Είμαστε πολύ τυχερές που έχει προχωρήσει τόσο η τεχνολογία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

@Tvz μπράβο κοριτσάκι μου !!! Πόσο χάρηκα!!!! Όλα καλά τα γλυκάκια σου και τα δύο...και θα τα φέρεις και δύο δυο και θα χαρείς να αγοράζεις και για δύο διαφορετικά φύλα....θα είναι πανέμορφη αίσθηση...όλα τέλεια θα είναι και στη β επιπέδου ομορφιά μου!!

 

@Tvz έβγαλες και υγρό; Εγώ δεν έχω δει ακόμα αλλά είναι λογικό να υπάρχει από τα μισά του δεύτερου τριμήνου και έπειτα....!! Τέλεια! Είναι το πρώτογαλα!!!

ωραία να μην ανησυχώ δηλαδή; Δηλαδή εσύ άλλαξες απλά γιατί σε πιέζουν στην πλατουλα από ο,τι κατάλαβα ε;;;

Καποιο υγρό πρεπει να βγήκε γιατί είδα το λεκέ πάνω στο σουτιέν. Ναι μου το είπε κ ο γιατρός κ πως μπορεί να μην είναι κ λευκό σαν γάλα. Ναι κυρίως για αυτό άλλαξα νούμερο να μου είναι πιο άνετο στην περιφέρεια του στήθους. Θα μου πεις μπορούσα να ανέβω μόνο από το 75 στο 80 αλλά θεώρησα ότι κ το c που είναι το νούμερο της σακούλας μπροστά στο σουτιέν δε θα πάει χαμένο δλδ κάποια στιγμή θα γεμισει😂😂. Οπότε αφού πήρα καινουριο το πήρα όλο μεγαλύτερο, μη φανταστείς ότι μου είναι τεράστιο απλως έχει περιθώριο να γεμίσει αν χρειαστεί. Κ φυσικά έχει ενίσχυση. Κ εγώ συμφωνώ με την @Dreamer1καλύτερα να εχεις μικρότερο στήθος γιατί το μεγάλο είναι βαρύ κ κουραστικό για την πλάτη. Τώρα για το γάλα κ την ποσότητα όταν θα έρθει εκείνη η ώρα θα δούμε, θα κάνουμε κ την κατάλληλη διατροφή κάτι θα γίνει!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Για απλό υπέρηχο β'επιπέδου έχω στις 23 του μήνα!!! Θεέ μου ανυπομονώ!!! Είμαστε πολύ τυχερές που έχει προχωρήσει τόσο η τεχνολογία... 

Κ εγώ κάπου τέλος του μήνα θα πάω. Δεν έχω κλείσει ακόμα ρβ θα μου κλείσει ο γιατρός τότε. Πραγματικά μου έλεγε η πεθερά μου πως τον άντρα μου δεν τον είδε ποτέ σε υπέρηχο κ είναι 37 χρόνων. Κ το φύλο το έβρισκαν ανάλογα με την κοιλιά. Δλδ εμένα θα μπερδεύονταν σίγουρα με 2 μωράκια..😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...