Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός να μην ανησυχείς και εσύ!! Θα δείτε την επόμενη εβδομάδα πως τα πάτε και αν κρίνει να ορίσετε και ημερομηνία για γέννα θα είναι για καλό.. σε ποια εβδομάδα είσαι? Έχουν πάρει ήδη θέση τα γλυκουλια ε? Εγώ κατάλαβα από την αδερφή μου που γέννησε πρόσφατα διδυμακια ότι όλα είναι αλλιώς με δύο μωράκια στην κοιλίτσα.. αυτή προς στο τέλος έκανε συνέχεια Doppler και καρδιοτοκογραφο.. εσείς έχετε πολύ στενή παρακολούθηση και αυτό είναι πολύ θετικό.. όλα καλά θα πάνε, ξέρει ο γιατρός πως θα σε πάει.. τελική ευθεία και εσύ σιγά σιγά!! 🙏❤️

 

Είμαι 35η τώρα για την ακρίβεια 34+3. Το Σάββατο μπαίνω πια επίσημα κ 36η. Ανησυχώ μωρέ για τον μπέμπη πιο πολύ, να πάρει λίγο βάρος ακόμη,να μη μείνει πολύ στη θερμοκοιτίδα. Κ ο γιατρός το ίδιο σκέφτεται. Σίγουρα είναι διαφορετικά με 2 μωράκια, στην 36η εβδομάδα είναι σαν τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εξαρχής δλδ η 37η θα ήταν η τελευταια μας εβδομάδα. Ευτυχώς προλάβαμε να μπούμε στο σπίτι κ δεν έχουμε κ τη μετακόμιση στη μέση. Τουλάχιστον τώρα μπορώ να είμαι ήσυχη όσο γίνεται κ να ξεκουράζομαι αρκετά. Εσύ πως πας από ετοιμασίες; Καρότσι, κούνια είσαι έτοιμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Είμαι 35η τώρα για την ακρίβεια 34+3. Το Σάββατο μπαίνω πια επίσημα κ 36η. Ανησυχώ μωρέ για τον μπέμπη πιο πολύ, να πάρει λίγο βάρος ακόμη,να μη μείνει πολύ στη θερμοκοιτίδα. Κ ο γιατρός το ίδιο σκέφτεται. Σίγουρα είναι διαφορετικά με 2 μωράκια, στην 36η εβδομάδα είναι σαν τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εξαρχής δλδ η 37η θα ήταν η τελευταια μας εβδομάδα. Ευτυχώς προλάβαμε να μπούμε στο σπίτι κ δεν έχουμε κ τη μετακόμιση στη μέση. Τουλάχιστον τώρα μπορώ να είμαι ήσυχη όσο γίνεται κ να ξεκουράζομαι αρκετά. Εσύ πως πας από ετοιμασίες; Καρότσι, κούνια είσαι έτοιμη;

Ναι ξέρω συνήθως τη 37η δίνουν σαν τελευταία εβδομάδα σε εσάς.. θα γίνει ότι καλύτερο και για τον μπέμπη.. όσο πάρεις από δω και πέρα είναι για καλό!! Εγώ είμαι 31 και 6 σήμερα.. έχουμε ακόμα λέει ο γιατρός..εμάς μας πήγε πίσω στις ετοιμασίες το ατύχημα του άντρα μου αλλά έχω παραγγείλει ηδη καρότσι και κούνια-συρταριερα, τα περιμένω.. είμαι σε αναμονή να βάψουμε το σπίτι, μας τα χάλασε λίγο καιρός αλλά ελπίζω από βδομάδα να τελειώνουμε με αυτό..και τώρα θα αρχίσω να ψωνίζω φωλιτσα, μπανάκι και τα υπόλοιπα απαραίτητα πιο μικροπραγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλό μήνα σε όλες μας και στα μωράκια στις κοιλίτσες μας! 

Αυτός ο μήνας φαίνεται θα αρχίσει να φέρνει όλα τα καλά 👶 στην όμορφη παρέα μας! Πώς πέρασε έτσι ο καιρός, δεν το πιστεύω! 

Πήγαμε και εμείς χθες στον εμβρυολόγο μας για το doppler! Η μικρή μας είναι 2 κιλά!! Σαν χθες μου φαίνεται που ήταν όσο ένας παπαρουνόσπορος και μια φακή!! Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος από όλες τις μετρήσεις της, ο τράχηλος είναι στα 3 εκατοστά άρα έχουμε καιρό ακόμα. Η μικρή είναι πάντως με το κεφάλι κάτω και έχει πάρει θέση και τα ινομυώματα δεν έχουν μεγαλώσει από την β'επιπέδου, ούτε ενοχλούν στο σημείο που βρίσκονται. Μας την έδειξε και σε 3d και μας την έβγαλε φωτογραφία και καθώς καταλαβαίνετε έχουμε ξετρελλαθεί από χθες!!! 

Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου ήρθε χθες από δουλειά στην επαρχία για να κάνουμε την εξέταση και θα φύγει αύριο και σήμερα το κορίτσι μας νομίζω είναι σε υπερένταση και του κάνει χαρούλες κι όλο κουνιέται!!  ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ναι ξέρω συνήθως τη 37η δίνουν σαν τελευταία εβδομάδα σε εσάς.. θα γίνει ότι καλύτερο και για τον μπέμπη.. όσο πάρεις από δω και πέρα είναι για καλό!! Εγώ είμαι 31 και 6 σήμερα.. έχουμε ακόμα λέει ο γιατρός..εμάς μας πήγε πίσω στις ετοιμασίες το ατύχημα του άντρα μου αλλά έχω παραγγείλει ηδη καρότσι και κούνια-συρταριερα, τα περιμένω.. είμαι σε αναμονή να βάψουμε το σπίτι, μας τα χάλασε λίγο καιρός αλλά ελπίζω από βδομάδα να τελειώνουμε με αυτό..και τώρα θα αρχίσω να ψωνίζω φωλιτσα, μπανάκι και τα υπόλοιπα απαραίτητα πιο μικροπραγματα..

Να προσέχεις λίγο με τα χρωματα,εμένα ακόμα κ τα άοσμα που είχαμε πάρει μου μύριζαν. Ιδανικά αν μπορείς να μείνεις σε κάποιο άλλο σπίτι όσο βάφεται το σπίτι για να είσαι σίγουρη. Σκέψου εγώ κ με μάσκα που έμπαινα σε άδειο σπίτι με ανοιχτά παράθυρα όσο βαφόταν με ενοχλούσαν αρκετά. Εγώ φωλιτσα δεν πήρα. Κ μπανάκι έχω δοκιμάσει ήδη 1 αν χωράει στην μπανιέρα που μου έχουν δώσει κ δεν ταίριαζε. Εγώ θέλω ένα χώρις βάση που να ταιριάζει στις άκρες της μπανιέρας κ για να μη σκύβω μέσα στην μπανιέρα αλλά κ γιατί αυτά με τη βάση είναι μεν βολικά για τον πρώτο καιρό αλλά μετά που τα μωράκια κουνιούνται στο μπάνιο φοβάμαι ότι θα γεμίζουμε όλο το μπάνιο νερά. Άντε με το καλό να έρθουν κ τα πραγματακια σας κ να ησυχάσεις κ εσυ. Το παιδικό τι χρώμα λες να το κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2022 at 10:32 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααα!!!! 

@Κουνελακι36 άντε νμε το καλό να έρθουν όλα τα πραγματακια σας!!! Εγώ πάνες θα πάρω από Θεσσαλονίκη αφού ο σύζυγος πηγαινοέρχεται κάθε μέρα έχει αποθήκες βπουντα δίνουν πολύ φθηνά και γλιτώνω και μεταφορικά. Επίσης θα πάρω τα pampers premium care 1 που είναι βαπο 2-5κιλα απλά δεν θα πάρω πάρα πολλά γιατί μας έχουν πει ότι η μπέμπα θα γεννηθεί κοντά στα 4 κιλά 😂 και μετά βλέποντας και κάνοντας. 

Εγώ έχω απορία με τα επιθέματα στήθους! Υπάρχουν υφασμάτινα πλενομενα; Και αν ναι ξέρετε αν βολεύουν ή όχι; Η υπάρχουν μόνο μιας χρήσης; Και μιας χρήσης πια μάρκα προτιμάμε;

Δεύτερη απορία έχετε ιδέα πως μπορώ να απολυμανω το στρωματακι της κούνιας; Δεν είναι καινούριο και παρόλο που ήταν καλά σφραγισμένο θέλω να το καθαρίσω κάπως. Ξέρετε κανένα καθαριστικό που να κάνει και για μωρά;

 

Καλησπέρα κορίτσι μου, για επιθέματα στήθους εγώ θα πάρω αυτά 

https://www.skroutz.gr/s/12137151/Cangaroo-Επιθέματα-Στήθους-66τμχ.html?event_price=3.1&from=account_notifications_price_drop

Έχουν πολύ καλές κριτικές στο skroutz, και είναι πολύ οικονομικά. 

στις On 26/2/2022 at 8:26 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Καλά τα έχετε σκεφτεί! Τον χρειάζεσαι τον άντρα σου τι να λέμε θα έχει αυτός και τις δικές του αγωνίες! Το καταλαβαίνω γιατι σκέφτομαι τον άντρα μου. Νομίζω προτιμούν να είναι όλαι μας παρά την κούραση...εφόσον μπορείς να το κλείσεις το μόνοκλινο αυτό να κάνεις! Εγω τώρα που λογικά θα νοσηλευτώ θα κάνω μια ερώτηση στις μαίες. Απλά είναι δημόσιο και λόγω κοβιντ δεν έχουν πολλά δωμάτια όμως δε νομίζω τις έγκυες να τις έχουν και χύμα! Θα δούμε... Σε παλιές εποχές εκλεινες δωμάτιο κανονικα και πληρωνες!

Με γεια κοριτσάκι μου ! Δε σου λείπει τίποτα όλα τα έχεις! Την κούνια ακόμα κι εγώ την περιμένω ! Τα αλλά δεν είναι τίποτα! Εγώ από παμπερσ πήρα 4 πακέτα το 1 στην εταιρεία Pampers δεν ξέρω αν έκανα καλά γιατί σου δίνουν και στο νοσοκομείο! Με το καλό να έρθει και η κούνια σου να μαζευτείτε τελείως!!

Ντριμερακι ξέρεις τι έκανα εγώ σε ένα παιχνίδι στη φωλιά και στα μαξιλάρια κούνιας;;;;δεν ήθελα να τα βάλω πλυντήριο! Οπότε έβαλα σε ένα ψεκαστήρι νερό, baby planet απολυμαντικό για επιφάνειες είναι ειδικό για μωρά,κι ένα μαλακτικό προδερμ που μου είχαν στείλει σε κάτι δειγματακια . Τα ψεκασαμε με τον άντρα μου και τα βγάλαμε έξω. Τη φωλιά μετά την κάναμε και με ατμοκαθαριστή που έχουμε! Στον ήλιο έγιναν κουδούνι που λέει κι η μάνα μου 🤣 και μυρίζουν τέλεια! Εάν φυσικά δεν έχεις όλα αυτά θα σου πρότεινα να το ψεκάσεις λίγο με νερό και αυτό το baby planet πιστεύω θα σου χρησιμεύσει να το έχεις. Είναι ειδικό για μωρά μπορούν δηλαδή τα μωρά να ακουμπούν πάνω στις ψεκασμενες επιφάνειες! άλλωστε από πάνω θα στρώσεις σεντόνι! 

Διόνη μου, τι αλχημείες και συνταγές είναι αυτές που κάνεις!! Θα σε ακολουθήσω κι εγώ να ξέρεις! Σκεφτόμουν να καθαρίσω τη βαλίτσα μου μέσα με κάτι και τώρα ξέρω πώς! Θα κάνω και το στρώμα της καλαθούνας με το μείγμα σου γιατί μας το έχουν δώσει και εμάς οι κουμπάροι. 

 

στις On 27/2/2022 at 11:38 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Εμείς εχθές πήγαμε και είδαμε την μπέμπα μας! 

 

2,700+ 😂😂😂 και η γιατρός μου είπε ότι αν δεν γεννήσω πιο νωρίς και πάρω όλο τον μήνα υπάρχει το ενδεχόμενο να κάνουμε και εμείς καισαρική γιατί μπορεί η μικρή να ξεπεράσει τα 4 κιλά και να ζοριστει πολύ για να βγει και δεν το θέλουμε αυτό, λίγο με στεναχώρησε αυτό να σας πω την αλήθεια γιατί θέλω πάρα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά. Ακόμα δεν έχει πάρει την σωστή θέση είναι με το κεφάλι προς τα κάτω βέβαια που είναι θετικό αυτό. Γενικά έχω αγχωθει λίγο ενώ μέχρι τώρα ήμουν χαλαρή πολύ. . .

εσείς τι κάνετε; Σε τι φάση βρίσκεστε;

Ντρίμερ, τι καλά που μεγαλώνει η μικρή σας!! Μπράβο!!! Μην αγχώνεσαι για το πως, αρκεί το μωράκι να έρθει με ασφάλεια και για τις 2 σας. Κι εγώ δε ξέρω πώς θα γεννήσω λόγω ινομυωμάτων. Θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά για να είναι πιο εύκολη η όλη διαδικασία μετά, αλλά το έχω πάρει απόφαση πως ότι είναι για καλό μας (δικό μας και του μωρού) ας γίνει κι ας ταλαιπωρηθούμε εμείς οι μανούλες και λίγο παραπάνω. Χαλάλι τους!

στις On 27/2/2022 at 4:32 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Μπήκες στον 8ο Σάντυ μου ε;;; Άντε με το καλό!!! Είναι η κατάλληλη εποχή να τα οργανώσεις τώρα για τον απλό λόγο ότι δεν έχεις φουσκωσει τελειως...εγω δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου πια...

Έχω ακούσει είναι καλό το εμβόλιο για τον κοκκυτη να γίνει τώρα. Αλλα εμένα δεν μου κάτι ο γιατρός! 

Διόνη μου για το εμβόλιο του κοκκύτη, το είχα διαβάσει εδώ που το έγραψε μια κοπέλα πριν καιρό, δε θυμάμαι ποια και ρώτησα κι εγώ τον γιατρό μου τις προάλλες, ο οποίος είναι τυπικός με όλα τα εμβόλια. Φαντάσου μου είχε πει από την αρχή που προσπαθούσαμε να κάνω κάθε χρόνο και το εμβόλιο της γρίπης να είμαι οκ σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μου είπε λοιπόν ότι αν γεννούσαμε από Οκτώβριο και μετά, θα το κάναμε σίγουρα. Επειδή είναι άνοιξη τώρα και οι ιώσεις λιγοστεύουν, δεν είναι απαραίτητο. Ανάλογα και με τα δεδομένα των λοιμώξεων κάθε χρόνου/εποχής. Οπότε μπορεί και σένα για αυτό να μην στο είπε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Να προσέχεις λίγο με τα χρωματα,εμένα ακόμα κ τα άοσμα που είχαμε πάρει μου μύριζαν. Ιδανικά αν μπορείς να μείνεις σε κάποιο άλλο σπίτι όσο βάφεται το σπίτι για να είσαι σίγουρη. Σκέψου εγώ κ με μάσκα που έμπαινα σε άδειο σπίτι με ανοιχτά παράθυρα όσο βαφόταν με ενοχλούσαν αρκετά. Εγώ φωλιτσα δεν πήρα. Κ μπανάκι έχω δοκιμάσει ήδη 1 αν χωράει στην μπανιέρα που μου έχουν δώσει κ δεν ταίριαζε. Εγώ θέλω ένα χώρις βάση που να ταιριάζει στις άκρες της μπανιέρας κ για να μη σκύβω μέσα στην μπανιέρα αλλά κ γιατί αυτά με τη βάση είναι μεν βολικά για τον πρώτο καιρό αλλά μετά που τα μωράκια κουνιούνται στο μπάνιο φοβάμαι ότι θα γεμίζουμε όλο το μπάνιο νερά. Άντε με το καλό να έρθουν κ τα πραγματακια σας κ να ησυχάσεις κ εσυ. Το παιδικό τι χρώμα λες να το κάνεις;

Και εγώ για άοσμα οικολογικά έλεγα.. σου μύριζαν και αυτά ε? Επειδή πήραμε συνεργείο που κάνουν τα πάντα αυτοί και σου παραδίδουν το σπίτι όπως το παρέλαβαν, έχω την επιλογή να μην είμαι σπίτι. λέγαμε μήπως πάω στη μαμά μου εξάλλου σε τρεις μέρες θα έχουν τελειώσει είπαν.. το παιδικό θα το κάνω στο χρώμα της μέντας και ψάχνω τώρα κανένα αυτοκόλλητο τοίχου για πίσω από την κούνια..φωλιτσα εγώ θα πάρω σίγουρα μου αρέσουν πάρα πολύ και από τα ανίψια μου βλέπω ότι βολεύουν πολυ!! Αχ από μπανάκι εσύ θες κάτι πολύ συγκεκριμένο που να ταιριάζει, τελικά τι κάνατε? Βρήκατε κάποιο? Ίσως χρειαζεται λίγο παραπάνω ψάξιμο.. εγώ έχω ντουζιέρα οπότε θέλω οπωσδήποτε με βάση αλλιώς πάει η μέση.. έχω βρει κάποιο που μου αρέσει στα kiddo και μάλλον αυτό θα πάρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2022 at 1:52 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Λοιπόν! Κορίτσια καλημέρα! 

Πήγα σήμερα και ο γιατρός είδε πάλι καλό τράχηλο στον καρδιοτοκογραφο δεν είχα ούτε δείγμα συσπάσεων οπότε μου έκαναν μοριακό και Τετάρτη κάνω εισαγωγή και την άλλη εβδομάδα γεννάω! Μια εβδομάδα μέσα μου είπε και μετά βγαίνει η μικρή άρα υπολογίζω την άλλη Πέμπτη. Είχα πάει σε φάση ότι θα μείνω αλλά αφού δεν είναι απαραίτητο την Τετάρτη! Και δύο μέρες ακόμα σπιτάκι μου είναι σημαντικό! 

@Dreamer1 κορίτσι μου θα σου πρότεινα πάντως στους δε θες να πάρεις πολλά να πάρεις δύο μεγάλα όχι δύο μικρά. Μου είπε και το παιδί εκεί που με εξυπηρέτησε ότι το μικρό είναι αχρειαστο αν θηλάσεις ενώ μετά τα μεγάλα θα τα χρησιμοποιήσεις πιο εύκολα.... Επειδή το μικρό χωράει νομίζω μονο μέχρι 120 ml ... 

@Sandyb σαντουλι ναι είδες;;;μπορεί να μην πάρουν καθόλου πιπίλα...εγώ έκανα βλακεία τελοσπαντων..πάρε έτσι μια κι εσύ και βλέπεις μετά...

Παναγία μου, Διονη μου, κορίτσακι μου, σε μια εβδομαδουλα θα έχεις τι αγγελούδι σου αγκαλιά?? Ποπό, ήρθε ο καιρός!! Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε κατ'ευχην.. !! Να είσαι καλά και εσύ και το μωράκι σου!! Μετά από τοοοσες, συζητήσεις, τοοοσες ανησυχίες, να μας φέρεις τα πιο όμορφα νεακια σου, που περιμένουμε όλες πως και πως!!! Όλα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου!! Η Παναγία να είναι μαζί σας!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Είμαι 35η τώρα για την ακρίβεια 34+3. Το Σάββατο μπαίνω πια επίσημα κ 36η. Ανησυχώ μωρέ για τον μπέμπη πιο πολύ, να πάρει λίγο βάρος ακόμη,να μη μείνει πολύ στη θερμοκοιτίδα. Κ ο γιατρός το ίδιο σκέφτεται. Σίγουρα είναι διαφορετικά με 2 μωράκια, στην 36η εβδομάδα είναι σαν τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εξαρχής δλδ η 37η θα ήταν η τελευταια μας εβδομάδα. Ευτυχώς προλάβαμε να μπούμε στο σπίτι κ δεν έχουμε κ τη μετακόμιση στη μέση. Τουλάχιστον τώρα μπορώ να είμαι ήσυχη όσο γίνεται κ να ξεκουράζομαι αρκετά. Εσύ πως πας από ετοιμασίες; Καρότσι, κούνια είσαι έτοιμη;

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!! Να είσαι ήρεμη, εφόσον δεν ανησυχεί ο γιατρός σου.. όλα να πάνε κατ'ευχην για εσένα και τα μωράκια σου, σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Και εγώ για άοσμα οικολογικά έλεγα.. σου μύριζαν και αυτά ε? Επειδή πήραμε συνεργείο που κάνουν τα πάντα αυτοί και σου παραδίδουν το σπίτι όπως το παρέλαβαν, έχω την επιλογή να μην είμαι σπίτι. λέγαμε μήπως πάω στη μαμά μου εξάλλου σε τρεις μέρες θα έχουν τελειώσει είπαν.. το παιδικό θα το κάνω στο χρώμα της μέντας και ψάχνω τώρα κανένα αυτοκόλλητο τοίχου για πίσω από την κούνια..φωλιτσα εγώ θα πάρω σίγουρα μου αρέσουν πάρα πολύ και από τα ανίψια μου βλέπω ότι βολεύουν πολυ!! Αχ από μπανάκι εσύ θες κάτι πολύ συγκεκριμένο που να ταιριάζει, τελικά τι κάνατε? Βρήκατε κάποιο? Ίσως χρειαζεται λίγο παραπάνω ψάξιμο.. εγώ έχω ντουζιέρα οπότε θέλω οπωσδήποτε με βάση αλλιώς πάει η μέση.. έχω βρει κάποιο που μου αρέσει στα kiddo και μάλλον αυτό θα πάρω!!

Αυτό είναι το καλύτερο να πάτε στη μαμά σου κ να γυρίσετε όταν όλα θα εχουν τελειώσει. Κατά τη διάρκεια μου μύριζαν εμένα, μετά οταν μπήκαμε στο σπίτι επειδή είχαμε βάλει κ συνεργείο καθαρισμού είχε ξεμυρισει. Ναι αν έχεις ντουζιέρα,θέλεις κ βάση οπωσδήποτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2022 at 1:14 ΠΜ, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, πήγαμε κ εμείς στο γιατρό σήμερα τα μωράκια μας έχουν πάρει βάρος αλλά όχι το αναμενόμενο κ ο μπέμπης μας είναι αισθητά πιο μικρός από τη μπέμπα μας. Βέβαια η μέτρηση στο μήκος από τα ποδαράκια συμβαδίζει με τις εβδομάδες,τα αμνιακα υγρά είναι καλά το ίδιο κ οι πλακούντες οπότε ο γιατρός δεν ανησυχεί κ το ίδιο προσπαθώ κ εγώ να κάνω. Έκανα κ την ένεση για τους πνεύμονες για να είμαστε σίγουροι κ θα τα ξαναδούμε την επόμενη εβδομάδα να δούμε πως πάμε κ ίσως να μας δώσει κ ημερομηνία να γεννησουμε. Αύριο θα κάνω μια γενική ούρων να δούμε ξανά αν υπάρχει κάτι παθολογικό σε σχέση με το πρήξιμο στα πόδια κ μου είπε να κόψω το αλάτι κ να κάνω πρωτεϊνική διατροφή, λίγο περπάτημα,καθόλου ορθοστασία κ τα πόδια ψηλά κ βλέπουμε. Κ τα 2 έχουν πάρει θέση πια κ ο μπέμπης είναι πιο χαμηλά από ποτέ. Ελπίζω μόνο να κρατηθούν 10 μέρες ακόμη κ αυτό να είναι υπέρ τους!! @Sandybκ εγώ πήρα μόνο 2 ή 3 μικρά μπουκάλια κ τα υπόλοιπα μεγάλα αλλά σύνολο πρέπει να έχω καμία δεκαριά γιατί για 2 μωράκια είμαι προετοιμασμένη πως ίσως το δικό μου γάλα δεν είναι αρκετό συν του ότι όταν τα πήρα ήταν σε πολύ καλή τιμή λόγω black Friday. Αυτά έχουν μέσα ένα ειδικό σωληνάκι που συγκρατεί τον αέρα για να μην παθαίνουν τα μωρά κολικούς. @Διόνημου μια χαρά τα νέα σου,πήρες κ μια μικρή παράταση στο σπίτι κ την άλλη εβδομάδα θα γνωρίσεις την μπέμπα σου!! Με το καλό σου εύχομαι!!

Κορίτσι μου αν και τα βλέπω κι αυτά να θέλουν να βγουν νομίζω ότι θα κάτσουν όσο χρειαστεί να φτάσεις τουλάχιστον την 37η εβδομάδα! Εγώ πιστεύω ότι για δίδυμα είσαι πααααααρα πολύ καλά πιο πάνω από το κανονικό καλά!!!! Αλλά κοιτάξτε να δεις...έκανα κι εγώ ένεση και νιώθω πιο ασφάλεια! Με την ενεσουλα σου όλα θα είναι καλά για τα μωράκια σου!!! Όσο για εμένα η παράταση μου έληξε...μπήκα σήμερα αλλά δεν με πειράζει...οι άλλες κοπέλες στο δωμάτιο έχουν μωράκια και τα βλέπω κι ανυπομονώ 🤣💓💓💓💓

στις On 1/3/2022 at 9:36 ΠΜ, ο/η Sandyb είπε:

 

Α πα πα!! Παντού υπάρχει μια τέτοια τελικά? Είναι φορές που δεν δίνω και πολύ σημασία σε ότι μου λένε γενικά αλλά από όταν μπήκα στο 3ο τρίμηνο μερικές φορές με επηρεάζουν και απλα με εκνευρίζει ότι δεν έχω ζητήσει τη γνώμη κανενός ούτε έχω κρίνει ποτέ κανέναν για τις επιλογές του παρόλα αυτά με ευκολία ανακατεύονται στο τι πρέπει να κάνω εγώ..τέλος πάντων όμως έχετε δίκιο δεν πρέπει να αγχωνόμαστε.. εμείς προχωράμε όπως έχουμε αποφασίσει να πράξουμε!!

Παντού σαντουλι μου ναι!! Άσε! Κι εγώ όλο θεωρίες άκουγα. Και μεγάλη επιβολή στο πώς θα κάνω τα πράγματα τύπου πάρε κι εσύ λίκνο μην παίρνεις αποστειρωτή μην παίρνεις εκείνο το καρότσι... τελοσπαντων δεν είναι να δίνεις σημασία! Θα το καταλάβουμε πιο καλά τη στιγμή που θα γεννηθούν τα μωρά μας...που στην ουσία τότε η οικογένεια "κλείνει" κάπως!!!!!

στις On 1/3/2022 at 10:42 ΠΜ, ο/η Tvz είπε:

Είμαι 35η τώρα για την ακρίβεια 34+3. Το Σάββατο μπαίνω πια επίσημα κ 36η. Ανησυχώ μωρέ για τον μπέμπη πιο πολύ, να πάρει λίγο βάρος ακόμη,να μη μείνει πολύ στη θερμοκοιτίδα. Κ ο γιατρός το ίδιο σκέφτεται. Σίγουρα είναι διαφορετικά με 2 μωράκια, στην 36η εβδομάδα είναι σαν τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εξαρχής δλδ η 37η θα ήταν η τελευταια μας εβδομάδα. Ευτυχώς προλάβαμε να μπούμε στο σπίτι κ δεν έχουμε κ τη μετακόμιση στη μέση. Τουλάχιστον τώρα μπορώ να είμαι ήσυχη όσο γίνεται κ να ξεκουράζομαι αρκετά. Εσύ πως πας από ετοιμασίες; Καρότσι, κούνια είσαι έτοιμη;

Θα πας 36η και σιγά σιγά 37η !! Για το μπέμπη να μην αγχώνεσαι! Αφού φαίνεται ότι μεγαλώνει!!! ♥️♥️

στις On 1/3/2022 at 1:24 ΜΜ, ο/η Lucky39 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλό μήνα σε όλες μας και στα μωράκια στις κοιλίτσες μας! 

Αυτός ο μήνας φαίνεται θα αρχίσει να φέρνει όλα τα καλά 👶 στην όμορφη παρέα μας! Πώς πέρασε έτσι ο καιρός, δεν το πιστεύω! 

Πήγαμε και εμείς χθες στον εμβρυολόγο μας για το doppler! Η μικρή μας είναι 2 κιλά!! Σαν χθες μου φαίνεται που ήταν όσο ένας παπαρουνόσπορος και μια φακή!! Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος από όλες τις μετρήσεις της, ο τράχηλος είναι στα 3 εκατοστά άρα έχουμε καιρό ακόμα. Η μικρή είναι πάντως με το κεφάλι κάτω και έχει πάρει θέση και τα ινομυώματα δεν έχουν μεγαλώσει από την β'επιπέδου, ούτε ενοχλούν στο σημείο που βρίσκονται. Μας την έδειξε και σε 3d και μας την έβγαλε φωτογραφία και καθώς καταλαβαίνετε έχουμε ξετρελλαθεί από χθες!!! 

Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου ήρθε χθες από δουλειά στην επαρχία για να κάνουμε την εξέταση και θα φύγει αύριο και σήμερα το κορίτσι μας νομίζω είναι σε υπερένταση και του κάνει χαρούλες κι όλο κουνιέται!!  ❤️

 

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου!! Μπράβο και τα ινομυωματα που δεν ενοχλούν καθόλου!!! 

Πρέπει να κοιτάτε συνέχεια τον υπέρηχο της ε; Χαχαχα το μικρουλακι μωρεεε!!

Μπράβο βλέπω και τον τράχηλο σου τέλειο! Κορίτσι μου όλα βαίνουν καλώς! Με το καλό να περάσουν οι βδομαδουλες και να έρθει στην αγκαλιά σας!!

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, για επιθέματα στήθους εγώ θα πάρω αυτά 

https://www.skroutz.gr/s/12137151/Cangaroo-Επιθέματα-Στήθους-66τμχ.html?event_price=3.1&from=account_notifications_price_drop

Έχουν πολύ καλές κριτικές στο skroutz, και είναι πολύ οικονομικά. 

Διόνη μου, τι αλχημείες και συνταγές είναι αυτές που κάνεις!! Θα σε ακολουθήσω κι εγώ να ξέρεις! Σκεφτόμουν να καθαρίσω τη βαλίτσα μου μέσα με κάτι και τώρα ξέρω πώς! Θα κάνω και το στρώμα της καλαθούνας με το μείγμα σου γιατί μας το έχουν δώσει και εμάς οι κουμπάροι. 

 

Ντρίμερ, τι καλά που μεγαλώνει η μικρή σας!! Μπράβο!!! Μην αγχώνεσαι για το πως, αρκεί το μωράκι να έρθει με ασφάλεια και για τις 2 σας. Κι εγώ δε ξέρω πώς θα γεννήσω λόγω ινομυωμάτων. Θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά για να είναι πιο εύκολη η όλη διαδικασία μετά, αλλά το έχω πάρει απόφαση πως ότι είναι για καλό μας (δικό μας και του μωρού) ας γίνει κι ας ταλαιπωρηθούμε εμείς οι μανούλες και λίγο παραπάνω. Χαλάλι τους!

Διόνη μου για το εμβόλιο του κοκκύτη, το είχα διαβάσει εδώ που το έγραψε μια κοπέλα πριν καιρό, δε θυμάμαι ποια και ρώτησα κι εγώ τον γιατρό μου τις προάλλες, ο οποίος είναι τυπικός με όλα τα εμβόλια. Φαντάσου μου είχε πει από την αρχή που προσπαθούσαμε να κάνω κάθε χρόνο και το εμβόλιο της γρίπης να είμαι οκ σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μου είπε λοιπόν ότι αν γεννούσαμε από Οκτώβριο και μετά, θα το κάναμε σίγουρα. Επειδή είναι άνοιξη τώρα και οι ιώσεις λιγοστεύουν, δεν είναι απαραίτητο. Ανάλογα και με τα δεδομένα των λοιμώξεων κάθε χρόνου/εποχής. Οπότε μπορεί και σένα για αυτό να μην στο είπε. 

 

Χαχαχαχα ναιιιι να το κάνεις! Γιατί είναι εύκολη λύση και δεν χρειάζεται να μπει πλυντήριο.κι εγώ τη φωλιά λυπομουν τόσο να τη βάλω πλυντήριο!!!!! Έλεγα πως θα βγει μετά! Μετά λίγο στον ήλιο και γίνεται μπόμπα!!!! 💓💓💓

Αααα μπορεί για αυτό τότε !!! Αλλά αυτό δεν μου το είπε!  Της γρίπης δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά του χρόνου λέω να το κάνω!!!

στις πριν 18 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Παναγία μου, Διονη μου, κορίτσακι μου, σε μια εβδομαδουλα θα έχεις τι αγγελούδι σου αγκαλιά?? Ποπό, ήρθε ο καιρός!! Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε κατ'ευχην.. !! Να είσαι καλά και εσύ και το μωράκι σου!! Μετά από τοοοσες, συζητήσεις, τοοοσες ανησυχίες, να μας φέρεις τα πιο όμορφα νεακια σου, που περιμένουμε όλες πως και πως!!! Όλα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου!! Η Παναγία να είναι μαζί σας!!! ❤️❤️❤️❤️

Αχ έχεις δίκιο κορίτσι μου!! Με συγκινήσες όπως το είπες !! Μετά από τόσες  κουβέντες που κάναμε όντως βρε κορίτσι μου ήρθε η ώρα! Με καλό για όλες μας κοριτσάκι μου! Να χαρούμε τα μωράκια μας! Να τα έχουμε στην αγκαλίτσα μας! Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!! Εσύ είσαι καλά;;;

 

 

 

Κορίτσια μου εμείς σήμερα λοιπόν μπήκαμε! Χαίρομαι τόσο που βλέπω μωράκια στο δωμάτιο! Είναι τόσο ωραία κι ανυπομονώ !! Αλλά θα κάνω υπομονή έως την άλλη εβδομάδα να πάρει άλλη μια εβδομάδα το μικρό μας!! ♥️♥️♥️♥️ Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου αν και τα βλέπω κι αυτά να θέλουν να βγουν νομίζω ότι θα κάτσουν όσο χρειαστεί να φτάσεις τουλάχιστον την 37η εβδομάδα! Εγώ πιστεύω ότι για δίδυμα είσαι πααααααρα πολύ καλά πιο πάνω από το κανονικό καλά!!!! Αλλά κοιτάξτε να δεις...έκανα κι εγώ ένεση και νιώθω πιο ασφάλεια! Με την ενεσουλα σου όλα θα είναι καλά για τα μωράκια σου!!! Όσο για εμένα η παράταση μου έληξε...μπήκα σήμερα αλλά δεν με πειράζει...οι άλλες κοπέλες στο δωμάτιο έχουν μωράκια και τα βλέπω κι ανυπομονώ 🤣💓💓💓💓

Παντού σαντουλι μου ναι!! Άσε! Κι εγώ όλο θεωρίες άκουγα. Και μεγάλη επιβολή στο πώς θα κάνω τα πράγματα τύπου πάρε κι εσύ λίκνο μην παίρνεις αποστειρωτή μην παίρνεις εκείνο το καρότσι... τελοσπαντων δεν είναι να δίνεις σημασία! Θα το καταλάβουμε πιο καλά τη στιγμή που θα γεννηθούν τα μωρά μας...που στην ουσία τότε η οικογένεια "κλείνει" κάπως!!!!!

Θα πας 36η και σιγά σιγά 37η !! Για το μπέμπη να μην αγχώνεσαι! Αφού φαίνεται ότι μεγαλώνει!!! ♥️♥️

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου!! Μπράβο και τα ινομυωματα που δεν ενοχλούν καθόλου!!! 

Πρέπει να κοιτάτε συνέχεια τον υπέρηχο της ε; Χαχαχα το μικρουλακι μωρεεε!!

Μπράβο βλέπω και τον τράχηλο σου τέλειο! Κορίτσι μου όλα βαίνουν καλώς! Με το καλό να περάσουν οι βδομαδουλες και να έρθει στην αγκαλιά σας!!

Χαχαχαχα ναιιιι να το κάνεις! Γιατί είναι εύκολη λύση και δεν χρειάζεται να μπει πλυντήριο.κι εγώ τη φωλιά λυπομουν τόσο να τη βάλω πλυντήριο!!!!! Έλεγα πως θα βγει μετά! Μετά λίγο στον ήλιο και γίνεται μπόμπα!!!! 💓💓💓

Αααα μπορεί για αυτό τότε !!! Αλλά αυτό δεν μου το είπε!  Της γρίπης δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά του χρόνου λέω να το κάνω!!!

Αχ έχεις δίκιο κορίτσι μου!! Με συγκινήσες όπως το είπες !! Μετά από τόσες  κουβέντες που κάναμε όντως βρε κορίτσι μου ήρθε η ώρα! Με καλό για όλες μας κοριτσάκι μου! Να χαρούμε τα μωράκια μας! Να τα έχουμε στην αγκαλίτσα μας! Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!! Εσύ είσαι καλά;;;

 

 

 

Κορίτσια μου εμείς σήμερα λοιπόν μπήκαμε! Χαίρομαι τόσο που βλέπω μωράκια στο δωμάτιο! Είναι τόσο ωραία κι ανυπομονώ !! Αλλά θα κάνω υπομονή έως την άλλη εβδομάδα να πάρει άλλη μια εβδομάδα το μικρό μας!! ♥️♥️♥️♥️ Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Με το καλό @Διόνημου να πάνε όλα καλά σου εύχομαι. Ξεκουράσου τώρα μια εβδομάδα γιατί από την επόμενη ξεκινούν τα ξενύχτια!! Εμείς τελικά θα κάνουμε doppler την άλλη εβδομάδα να δούμε πόσο περιθώριο έχουμε με τα μωρά. Οπότε πιστεύω κ εγώ την άλλη εβδομάδα θα μάθω ημερομηνία ή έστω πόσο περιθώριο έχουμε κ αν όλα πάνε όντως καλά!! Η ούρων βγήκε καλή κ θα την επαναλάβω κ την Τρίτη, αλλά ο γιατρός μου είπε να προσέξω τη διατροφή μου κ ξεκούραση. Οπότε αυτά τα νέα μου κ ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου αν και τα βλέπω κι αυτά να θέλουν να βγουν νομίζω ότι θα κάτσουν όσο χρειαστεί να φτάσεις τουλάχιστον την 37η εβδομάδα! Εγώ πιστεύω ότι για δίδυμα είσαι πααααααρα πολύ καλά πιο πάνω από το κανονικό καλά!!!! Αλλά κοιτάξτε να δεις...έκανα κι εγώ ένεση και νιώθω πιο ασφάλεια! Με την ενεσουλα σου όλα θα είναι καλά για τα μωράκια σου!!! Όσο για εμένα η παράταση μου έληξε...μπήκα σήμερα αλλά δεν με πειράζει...οι άλλες κοπέλες στο δωμάτιο έχουν μωράκια και τα βλέπω κι ανυπομονώ 🤣💓💓💓💓

Παντού σαντουλι μου ναι!! Άσε! Κι εγώ όλο θεωρίες άκουγα. Και μεγάλη επιβολή στο πώς θα κάνω τα πράγματα τύπου πάρε κι εσύ λίκνο μην παίρνεις αποστειρωτή μην παίρνεις εκείνο το καρότσι... τελοσπαντων δεν είναι να δίνεις σημασία! Θα το καταλάβουμε πιο καλά τη στιγμή που θα γεννηθούν τα μωρά μας...που στην ουσία τότε η οικογένεια "κλείνει" κάπως!!!!!

Θα πας 36η και σιγά σιγά 37η !! Για το μπέμπη να μην αγχώνεσαι! Αφού φαίνεται ότι μεγαλώνει!!! ♥️♥️

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου!! Μπράβο και τα ινομυωματα που δεν ενοχλούν καθόλου!!! 

Πρέπει να κοιτάτε συνέχεια τον υπέρηχο της ε; Χαχαχα το μικρουλακι μωρεεε!!

Μπράβο βλέπω και τον τράχηλο σου τέλειο! Κορίτσι μου όλα βαίνουν καλώς! Με το καλό να περάσουν οι βδομαδουλες και να έρθει στην αγκαλιά σας!!

Χαχαχαχα ναιιιι να το κάνεις! Γιατί είναι εύκολη λύση και δεν χρειάζεται να μπει πλυντήριο.κι εγώ τη φωλιά λυπομουν τόσο να τη βάλω πλυντήριο!!!!! Έλεγα πως θα βγει μετά! Μετά λίγο στον ήλιο και γίνεται μπόμπα!!!! 💓💓💓

Αααα μπορεί για αυτό τότε !!! Αλλά αυτό δεν μου το είπε!  Της γρίπης δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά του χρόνου λέω να το κάνω!!!

Αχ έχεις δίκιο κορίτσι μου!! Με συγκινήσες όπως το είπες !! Μετά από τόσες  κουβέντες που κάναμε όντως βρε κορίτσι μου ήρθε η ώρα! Με καλό για όλες μας κοριτσάκι μου! Να χαρούμε τα μωράκια μας! Να τα έχουμε στην αγκαλίτσα μας! Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!! Εσύ είσαι καλά;;;

 

 

 

Κορίτσια μου εμείς σήμερα λοιπόν μπήκαμε! Χαίρομαι τόσο που βλέπω μωράκια στο δωμάτιο! Είναι τόσο ωραία κι ανυπομονώ !! Αλλά θα κάνω υπομονή έως την άλλη εβδομάδα να πάρει άλλη μια εβδομάδα το μικρό μας!! ♥️♥️♥️♥️ Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Μπαινεις στο κλίμα σιγά σιγά.. τι ωραία!!! Σε μια εβδομαδουλα θα έχεις κ εσύ το μωρουλι σου αγκαλίτσα!! Αχ Παναγία μου, χαίρομαι τόσο πολυυυ που όλα είναι καλά!!.. ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!  

@Διόνη μου γλυκιά το ωραία να βλέπεις τα μωράκια και να μετράς αντίστροφα για να σφίξεις και το δικό σου στην αγκαλιά σου!!! Πως είσαι σήμερα κορίτσι μου; Πως περνάει η μέρα σου; Οι υπόλοιπες μαμάδες είναι φιλικές; Σου είπαν εμπειρίες; 

Εγώ Κορίτσια σήμερα ξύπνησα 11 η ώρα χαχαχαχα δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου 😂😂😂 ήθελα κι άλλο η μπέμπα αλλά είπα στον εαυτό μου σήκω γαϊδουράκι να κάνεις καμιά δουλειά!!! 

Εχθές μας ήρθε η ντουλάπα και την στήναμε μέχρι της 12 το βράδυ αλλά ταίριαξε ρε παιδιά μέσα στο δωμάτιο εξαιρετικά... Σήμερα περιμένουμε το στρώμα για το κρεβατάκι και τελειώσαμε με τις χοντρές αγορές τώρα και περιμένουμε τα δώρα που μας έχουν πάρει και ένας ένας μας τα φέρνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημερούδια!!!  

@Διόνη μου γλυκιά το ωραία να βλέπεις τα μωράκια και να μετράς αντίστροφα για να σφίξεις και το δικό σου στην αγκαλιά σου!!! Πως είσαι σήμερα κορίτσι μου; Πως περνάει η μέρα σου; Οι υπόλοιπες μαμάδες είναι φιλικές; Σου είπαν εμπειρίες; 

Εγώ Κορίτσια σήμερα ξύπνησα 11 η ώρα χαχαχαχα δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου 😂😂😂 ήθελα κι άλλο η μπέμπα αλλά είπα στον εαυτό μου σήκω γαϊδουράκι να κάνεις καμιά δουλειά!!! 

Εχθές μας ήρθε η ντουλάπα και την στήναμε μέχρι της 12 το βράδυ αλλά ταίριαξε ρε παιδιά μέσα στο δωμάτιο εξαιρετικά... Σήμερα περιμένουμε το στρώμα για το κρεβατάκι και τελειώσαμε με τις χοντρές αγορές τώρα και περιμένουμε τα δώρα που μας έχουν πάρει και ένας ένας μας τα φέρνει... 

Αχ τι ωραία,καλορίζικα τα πραγματακια σας!! Φαντάζομαι καρότσι κτλ τα έχετε παραλάβει ήδη. Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι εσύ; Πρόσεχε λίγο με τις δουλειές, μην το παρακάνεις, κ εγώ έτσι έλεγα δεν κάνω κ τπτ αλλά να που συσσωρεύτηκε κ τώρα είμαι απλώς ξαπλωμένη κ δεν κάνω τίποτα. Όχι ότι με ενοχλεί βέβαια, ευτυχώς όλα είναι έτοιμα. Κ εγώ 11 ξύπνησα αλλά με πολλή αϋπνία όλο το βραδυ,πόνο κ στριφογυρισματα!! Οπότε ευχαριστησου το τώρα που μπορείς κ όπου μπορείς να πάρεις βοήθεια να τη δεχτείς, γιατί δεν είμαστε σε φάση να τα κάνουμε όλα μόνες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!🌸

Πώς είστε; Εγώ έχω χαθεί λίγο γιατί με ταλαιπωρεί μια ίωση την τελευταία εβδομάδα(ευτυχώς όχι κοβιντ)..σήμερα είμαι καλύτερα!!

@Διόνη μου μπήκες στο νοσοκομείο ε; Πώς είσαι; 💓

@Tvz κοντεύεις κι εσύ να κρατήσεις τα μωράκια σου💗💗 έχετε πάει πολύ καλά στις εβδομάδες! 😊💙❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Αχ τι ωραία,καλορίζικα τα πραγματακια σας!! Φαντάζομαι καρότσι κτλ τα έχετε παραλάβει ήδη. Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι εσύ; Πρόσεχε λίγο με τις δουλειές, μην το παρακάνεις, κ εγώ έτσι έλεγα δεν κάνω κ τπτ αλλά να που συσσωρεύτηκε κ τώρα είμαι απλώς ξαπλωμένη κ δεν κάνω τίποτα. Όχι ότι με ενοχλεί βέβαια, ευτυχώς όλα είναι έτοιμα. Κ εγώ 11 ξύπνησα αλλά με πολλή αϋπνία όλο το βραδυ,πόνο κ στριφογυρισματα!! Οπότε ευχαριστησου το τώρα που μπορείς κ όπου μπορείς να πάρεις βοήθεια να τη δεχτείς, γιατί δεν είμαστε σε φάση να τα κάνουμε όλα μόνες μας.

Ευχαριστούμε πολύ πολύ!!! Ναι ναι ξέχασα να σας το πω το καροτσάκι το πήραμε την προηγούμενη εβδομάδα και από τότε ο άντρας μου κάθε απόγευμα το κάνει μια βόλτα μέσα στο σπίτι γελάω πολύ... Πήραμε αυτό που άρεσε σε εκείνον (εμένα μου άρεσαν όλα), γιατί είχε αναρτήσεις πολύ καλές λέει και μόνο με αυτό θα την βγάζει βόλτα και εκείνος χχαχαψαψ... Τι έχει να περάσει το παιδί μου στην βόλτα ένας θεός ξέρει... 

35+4 σήμερα!!! 🎉🎉🎉😱😱😱 Γενικά προσέχω κοίτα μέχρι πριν λίγο καιρό έκανα και ήπια γυμναστική σχεδόν κάθε μέρα. Τώρα έχω σταματήσει κάνω μόνο ασκήσεις για την λεκάνη στην μπάλα του πιλάτες και τις δουλειές του σπιτιού. 

Βοήθεια δεν έχω και πολύ να πω την αλήθεια, γιατί η μαμά μου έχει φορτωμένο πρόγραμμα και η πεθερά μου δεν είναι διατεθειμένη να μας βοηθήσει, όσες φορές ζήτησα βοήθεια πλαγίως μου αρνήθηκε. Άσε που τον τελευταίο καιρό δεν μου μιλάει και πολύ γιατί έχει παρεξηγηθεί. Τέλος πάντων σιγά σιγά τα κάνω. 

Εσύ ρε πουλάκι μου έχεις και δύο ζουζούνια, για αυτό ζοριζεσαι και περισσότερο καλά κάνεις και είσαι ξάπλα και εγώ θέλω και θα το κάνω... τώρα λιγα πράγματα μου έμειναν να κάνω κουρτίνες και ένα τίναγμα τα χαλιά που δεν θα τα κάνω εγώ και τέλος δεν ξανά κάνω τίποτα μέχρι να γεννήσω, μόνο φαγητό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!🌸

Πώς είστε; Εγώ έχω χαθεί λίγο γιατί με ταλαιπωρεί μια ίωση την τελευταία εβδομάδα(ευτυχώς όχι κοβιντ)..σήμερα είμαι καλύτερα!!

@Διόνη μου μπήκες στο νοσοκομείο ε; Πώς είσαι; 💓

@Tvz κοντεύεις κι εσύ να κρατήσεις τα μωράκια σου💗💗 έχετε πάει πολύ καλά στις εβδομάδες! 😊💙❤️

Αγαπουλινι μου περαστικά σου ρε συ! Πάλι καλά που δεν είναι κοβιντ... Σας έριξε όλους; Ο μικρούλης σου καλά είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Αγαπουλινι μου περαστικά σου ρε συ! Πάλι καλά που δεν είναι κοβιντ... Σας έριξε όλους; Ο μικρούλης σου καλά είναι;

Ευχαριστώ❤️❤️
Όχι εγώ μόνο..οι άλλοι καλά ευτυχώς..ο μικρούλης τέλεια🥰  

Η βλακεία είναι ότι είχα γιατρό χθες και δεν πήγα επειδή δεν ήμουν καλά, και έκλεισα τώρα για Τρίτη..εντάξει όμως δεν είναι πολλές μέρες🙃

Εσύ τι κάνεις Dreameraki μας;; 💕🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ πολύ!!! Ναι ναι ξέχασα να σας το πω το καροτσάκι το πήραμε την προηγούμενη εβδομάδα και από τότε ο άντρας μου κάθε απόγευμα το κάνει μια βόλτα μέσα στο σπίτι γελάω πολύ... Πήραμε αυτό που άρεσε σε εκείνον (εμένα μου άρεσαν όλα), γιατί είχε αναρτήσεις πολύ καλές λέει και μόνο με αυτό θα την βγάζει βόλτα και εκείνος χχαχαψαψ... Τι έχει να περάσει το παιδί μου στην βόλτα ένας θεός ξέρει... 

35+4 σήμερα!!! 🎉🎉🎉😱😱😱 Γενικά προσέχω κοίτα μέχρι πριν λίγο καιρό έκανα και ήπια γυμναστική σχεδόν κάθε μέρα. Τώρα έχω σταματήσει κάνω μόνο ασκήσεις για την λεκάνη στην μπάλα του πιλάτες και τις δουλειές του σπιτιού. 

Βοήθεια δεν έχω και πολύ να πω την αλήθεια, γιατί η μαμά μου έχει φορτωμένο πρόγραμμα και η πεθερά μου δεν είναι διατεθειμένη να μας βοηθήσει, όσες φορές ζήτησα βοήθεια πλαγίως μου αρνήθηκε. Άσε που τον τελευταίο καιρό δεν μου μιλάει και πολύ γιατί έχει παρεξηγηθεί. Τέλος πάντων σιγά σιγά τα κάνω. 

Εσύ ρε πουλάκι μου έχεις και δύο ζουζούνια, για αυτό ζοριζεσαι και περισσότερο καλά κάνεις και είσαι ξάπλα και εγώ θέλω και θα το κάνω... τώρα λιγα πράγματα μου έμειναν να κάνω κουρτίνες και ένα τίναγμα τα χαλιά που δεν θα τα κάνω εγώ και τέλος δεν ξανά κάνω τίποτα μέχρι να γεννήσω, μόνο φαγητό. 

Εμάς μας έδειξαν το καρότσι όταν το αγοράσαμε αλλά εγω δεν το κατάλαβα κ πολύ πως ανοίγει,πως μπαίνουν τα εξαρτήματα κτλ. Ο άντρας μου όμως αμέσως κ πως θα μπει το κάθισμα στο αυτοκίνητο κ πως θα κουμπωσουν τα εξαρτήματα στο καρότσι. Κ να σκεφτείς πως τα έπιπλα που πήραμε από το ΙΚΕΑ για το σπίτι τα συναρμολόγησε η μαμά μου γιατί δεν μπορούσε αλλά με το καρότσι τα καταφέρνει μια χαρά!! Μπράβο σου που κανείς κ τη γυμναστική σου έστω κ ήπια,κάνει πολύ καλό. Εγώ είχα πει να ξεκινήσω αλλά λαχανιαζα πολύ κ έλεγα πως δε θα τα καταφέρω. Τώρα άστο κάθε μέρα ξυπνάω όλο κ πιο πιασμένη γιατί πια μπορώ να κοιμηθώ μόνο στην αριστερή πλευρά οπότε καταλαβαίνεις.. τις κουρτίνες ρε συ μην τις ξεκρεμασεις μόνη σου, είναι λίγο περίεργη η ισορροπία μας σε αυτούς τους μήνες. Εμείς έχουμε 2 εβδομάδες στο σπίτι κ περιμένω τον άντρα μου να τις κρεμάσει, δεν τολμώ ούτε να το σκεφτώ να ανέβω σε σκάλα ή καρέκλα, πιστεύω το σκ να μου κάνει τη χάρη να τις κρεμάσει!! 

Τι τραβάμε με αυτές τις πεθερές, εμένα η δικιά μου με το μόνο που ασχολείται είναι τα κεντήματα της για τα μωρά. Κ να με παίρνει τηλ να μου λέει τι γίνεται στα διάφορα σίριαλ κ ποια γεννάει στο ένα, ποια γεννάει στο άλλο, ότι να ναι. Είναι συνταξιούχος κ μένουν μακριά ευτυχώς αλλά αντί να πει να έρθει να φτιάχνει κανένα φαγητο για το γιο της, να συγυριζει λίγο το σπίτι κέντημα κ τηλεόραση μόνο. Κ μου λέει κ ο άντρας μου να τη φέρουμε με το πεθερό μου όταν γεννήσω κ μου γυρίζει το μυαλό. Λες κ δε μου φτάνουν τα 2 μωρά να κάνω κ την υπηρέτρια στα πεθερικά. Δεν είπα κουβέντα, λέω όπως το είπε θα το ξανά σκεφτεί κ θα το ξεχάσει!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!🌸

Πώς είστε; Εγώ έχω χαθεί λίγο γιατί με ταλαιπωρεί μια ίωση την τελευταία εβδομάδα(ευτυχώς όχι κοβιντ)..σήμερα είμαι καλύτερα!!

@Διόνη μου μπήκες στο νοσοκομείο ε; Πώς είσαι; 💓

@Tvz κοντεύεις κι εσύ να κρατήσεις τα μωράκια σου💗💗 έχετε πάει πολύ καλά στις εβδομάδες! 😊💙❤️

Ναι την άλλη εβδομάδα θα κάνω κ doppler να δούμε πόσο περιθώριο έχω, έτσι μου είπε ο γιατρός. Μακάρι τουλάχιστον να έχουν πάρει λίγο ακόμα βάρος αυτή την εβδομάδα κ όλα να πάνε καλά. Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει να είμαι έγκυος, σκέφτομαι πως εδώ τα μωρά μου είναι προστατευμένα, δεν έχω σκεφτεί ούτε καν πως θα είναι όταν θα τα βλέπω μπροστά μου. Σαν να έγιναν όλα πολύ γρήγορα. Φαντάζομαι πως όταν μας πει την ημερομηνία τοκετού θα το συνειδητοποιήσω κ θα προχωρήσω στο επόμενο επίπεδο. Εσύ πως πας; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Περαστικά κ για το κρύωμα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2022 at 2:05 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου αν και τα βλέπω κι αυτά να θέλουν να βγουν νομίζω ότι θα κάτσουν όσο χρειαστεί να φτάσεις τουλάχιστον την 37η εβδομάδα! Εγώ πιστεύω ότι για δίδυμα είσαι πααααααρα πολύ καλά πιο πάνω από το κανονικό καλά!!!! Αλλά κοιτάξτε να δεις...έκανα κι εγώ ένεση και νιώθω πιο ασφάλεια! Με την ενεσουλα σου όλα θα είναι καλά για τα μωράκια σου!!! Όσο για εμένα η παράταση μου έληξε...μπήκα σήμερα αλλά δεν με πειράζει...οι άλλες κοπέλες στο δωμάτιο έχουν μωράκια και τα βλέπω κι ανυπομονώ 🤣💓💓💓💓

Παντού σαντουλι μου ναι!! Άσε! Κι εγώ όλο θεωρίες άκουγα. Και μεγάλη επιβολή στο πώς θα κάνω τα πράγματα τύπου πάρε κι εσύ λίκνο μην παίρνεις αποστειρωτή μην παίρνεις εκείνο το καρότσι... τελοσπαντων δεν είναι να δίνεις σημασία! Θα το καταλάβουμε πιο καλά τη στιγμή που θα γεννηθούν τα μωρά μας...που στην ουσία τότε η οικογένεια "κλείνει" κάπως!!!!!

Θα πας 36η και σιγά σιγά 37η !! Για το μπέμπη να μην αγχώνεσαι! Αφού φαίνεται ότι μεγαλώνει!!! ♥️♥️

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου!! Μπράβο και τα ινομυωματα που δεν ενοχλούν καθόλου!!! 

Πρέπει να κοιτάτε συνέχεια τον υπέρηχο της ε; Χαχαχα το μικρουλακι μωρεεε!!

Μπράβο βλέπω και τον τράχηλο σου τέλειο! Κορίτσι μου όλα βαίνουν καλώς! Με το καλό να περάσουν οι βδομαδουλες και να έρθει στην αγκαλιά σας!!

Χαχαχαχα ναιιιι να το κάνεις! Γιατί είναι εύκολη λύση και δεν χρειάζεται να μπει πλυντήριο.κι εγώ τη φωλιά λυπομουν τόσο να τη βάλω πλυντήριο!!!!! Έλεγα πως θα βγει μετά! Μετά λίγο στον ήλιο και γίνεται μπόμπα!!!! 💓💓💓

Αααα μπορεί για αυτό τότε !!! Αλλά αυτό δεν μου το είπε!  Της γρίπης δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά του χρόνου λέω να το κάνω!!!

Αχ έχεις δίκιο κορίτσι μου!! Με συγκινήσες όπως το είπες !! Μετά από τόσες  κουβέντες που κάναμε όντως βρε κορίτσι μου ήρθε η ώρα! Με καλό για όλες μας κοριτσάκι μου! Να χαρούμε τα μωράκια μας! Να τα έχουμε στην αγκαλίτσα μας! Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!! Εσύ είσαι καλά;;;

 

 

 

Κορίτσια μου εμείς σήμερα λοιπόν μπήκαμε! Χαίρομαι τόσο που βλέπω μωράκια στο δωμάτιο! Είναι τόσο ωραία κι ανυπομονώ !! Αλλά θα κάνω υπομονή έως την άλλη εβδομάδα να πάρει άλλη μια εβδομάδα το μικρό μας!! ♥️♥️♥️♥️ Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Διόνη μου, τι κάνεις; Πώς περνάνε οι μέρες στο νοσοκομείο; 

στις On 3/3/2022 at 3:49 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!🌸

Πώς είστε; Εγώ έχω χαθεί λίγο γιατί με ταλαιπωρεί μια ίωση την τελευταία εβδομάδα(ευτυχώς όχι κοβιντ)..σήμερα είμαι καλύτερα!!

@Διόνη μου μπήκες στο νοσοκομείο ε; Πώς είσαι; 💓

@Tvz κοντεύεις κι εσύ να κρατήσεις τα μωράκια σου💗💗 έχετε πάει πολύ καλά στις εβδομάδες! 😊💙❤️

Γρήγορα περαστικά κοριτσάκι!

 

στις On 3/3/2022 at 4:49 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ πολύ!!! Ναι ναι ξέχασα να σας το πω το καροτσάκι το πήραμε την προηγούμενη εβδομάδα και από τότε ο άντρας μου κάθε απόγευμα το κάνει μια βόλτα μέσα στο σπίτι γελάω πολύ... Πήραμε αυτό που άρεσε σε εκείνον (εμένα μου άρεσαν όλα), γιατί είχε αναρτήσεις πολύ καλές λέει και μόνο με αυτό θα την βγάζει βόλτα και εκείνος χχαχαψαψ... Τι έχει να περάσει το παιδί μου στην βόλτα ένας θεός ξέρει... 

35+4 σήμερα!!! 🎉🎉🎉😱😱😱 Γενικά προσέχω κοίτα μέχρι πριν λίγο καιρό έκανα και ήπια γυμναστική σχεδόν κάθε μέρα. Τώρα έχω σταματήσει κάνω μόνο ασκήσεις για την λεκάνη στην μπάλα του πιλάτες και τις δουλειές του σπιτιού. 

Βοήθεια δεν έχω και πολύ να πω την αλήθεια, γιατί η μαμά μου έχει φορτωμένο πρόγραμμα και η πεθερά μου δεν είναι διατεθειμένη να μας βοηθήσει, όσες φορές ζήτησα βοήθεια πλαγίως μου αρνήθηκε. Άσε που τον τελευταίο καιρό δεν μου μιλάει και πολύ γιατί έχει παρεξηγηθεί. Τέλος πάντων σιγά σιγά τα κάνω. 

Εσύ ρε πουλάκι μου έχεις και δύο ζουζούνια, για αυτό ζοριζεσαι και περισσότερο καλά κάνεις και είσαι ξάπλα και εγώ θέλω και θα το κάνω... τώρα λιγα πράγματα μου έμειναν να κάνω κουρτίνες και ένα τίναγμα τα χαλιά που δεν θα τα κάνω εγώ και τέλος δεν ξανά κάνω τίποτα μέχρι να γεννήσω, μόνο φαγητό. 

Dreamer μετά θα μπορεί να σε βοηθήσει η μανούλα σου ή η πεθερά σου καθόλου; Βασικά αν θηλάσουμε νομίζω ότι τα πράγματα τις πρώτες μέρες/εβδομάδες θα είναι πολύ απαιτητικά. Τουλάχιστον να σας φτιάχνουν το φαγτό ρε κορίτσι μου να μην έχεις να ασχολείσαι και με αυτό. Να αφοσιωθείς στο θηλασμό και να ξεκουράζεσαι. 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Ναι την άλλη εβδομάδα θα κάνω κ doppler να δούμε πόσο περιθώριο έχω, έτσι μου είπε ο γιατρός. Μακάρι τουλάχιστον να έχουν πάρει λίγο ακόμα βάρος αυτή την εβδομάδα κ όλα να πάνε καλά. Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει να είμαι έγκυος, σκέφτομαι πως εδώ τα μωρά μου είναι προστατευμένα, δεν έχω σκεφτεί ούτε καν πως θα είναι όταν θα τα βλέπω μπροστά μου. Σαν να έγιναν όλα πολύ γρήγορα. Φαντάζομαι πως όταν μας πει την ημερομηνία τοκετού θα το συνειδητοποιήσω κ θα προχωρήσω στο επόμενο επίπεδο. Εσύ πως πας; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Περαστικά κ για το κρύωμα σου..

Κι εγώ το ίδιο νιώθω κορίτσι μου! Λέω τι καλά που είναι μέσα στην κοιλίτσα η μικρούλα μας! Κουνιέται λίγο από εδώ, λίγο από εκεί και τη νιώθω συνέχεια. Έχω έναν φόβο για το τι θα προκύψει μετά τη γέννα! Που θα είναι μαζί μας και δε θα ξέρουμε τι να κάνουμε! Όλα βουνό μοιάζουν τώρα αλλά θέλω να ελπίζω ότι θα βρούμε τον τρόπο. 

Τα πεθερικά σου δε βοηθούν καθόλου ρε παιδάκι μου; Σκέφτομαι ότι ειδικά με τα δύο μωράκια, θα χρειαστείτε λίγη βοήθεια στο σπίτι στην αρχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Ναι την άλλη εβδομάδα θα κάνω κ doppler να δούμε πόσο περιθώριο έχω, έτσι μου είπε ο γιατρός. Μακάρι τουλάχιστον να έχουν πάρει λίγο ακόμα βάρος αυτή την εβδομάδα κ όλα να πάνε καλά. Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει να είμαι έγκυος, σκέφτομαι πως εδώ τα μωρά μου είναι προστατευμένα, δεν έχω σκεφτεί ούτε καν πως θα είναι όταν θα τα βλέπω μπροστά μου. Σαν να έγιναν όλα πολύ γρήγορα. Φαντάζομαι πως όταν μας πει την ημερομηνία τοκετού θα το συνειδητοποιήσω κ θα προχωρήσω στο επόμενο επίπεδο. Εσύ πως πας; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Περαστικά κ για το κρύωμα σου..

Σε ευχαριστώ!!💗 Αχ κοριτσάκι μου κι εγώ το ίδιο νιώθω! Λέω καλά είναι μέσα ασφαλής, καλά είμαι κι εγώ και πάω όπου θέλω ελεύθερη..σκέφτομαι το μετά και δε θέλω να έρθει καθόλου! 37η εβδ είμαι τώρα..κοντεύω αλλά ελπίζω να πάρει όλες τις εβδομάδες να έχω λίγο καιρό ακόμα.. Θα πάω τώρα την Τρίτη στο ραντεβού να δούμε!

Μην αγχώνεσαι πάντως..μπορεί να είναι λίγο ζόρικα στην αρχή μέχρι να συνηθίσετε, αλλά μετά θα βρείτε τις ισορροπίες σας! Αν έχεις και κάποια βοήθεια σίγουρα θα’ναι πιο εύκολα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lucky39 είπε:

Διόνη μου, τι κάνεις; Πώς περνάνε οι μέρες στο νοσοκομείο; 

Γρήγορα περαστικά κοριτσάκι!

 

Dreamer μετά θα μπορεί να σε βοηθήσει η μανούλα σου ή η πεθερά σου καθόλου; Βασικά αν θηλάσουμε νομίζω ότι τα πράγματα τις πρώτες μέρες/εβδομάδες θα είναι πολύ απαιτητικά. Τουλάχιστον να σας φτιάχνουν το φαγτό ρε κορίτσι μου να μην έχεις να ασχολείσαι και με αυτό. Να αφοσιωθείς στο θηλασμό και να ξεκουράζεσαι. 

 

Κι εγώ το ίδιο νιώθω κορίτσι μου! Λέω τι καλά που είναι μέσα στην κοιλίτσα η μικρούλα μας! Κουνιέται λίγο από εδώ, λίγο από εκεί και τη νιώθω συνέχεια. Έχω έναν φόβο για το τι θα προκύψει μετά τη γέννα! Που θα είναι μαζί μας και δε θα ξέρουμε τι να κάνουμε! Όλα βουνό μοιάζουν τώρα αλλά θέλω να ελπίζω ότι θα βρούμε τον τρόπο. 

Τα πεθερικά σου δε βοηθούν καθόλου ρε παιδάκι μου; Σκέφτομαι ότι ειδικά με τα δύο μωράκια, θα χρειαστείτε λίγη βοήθεια στο σπίτι στην αρχή. 

Σ ευχαριστώ πολύ!! 💓☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Διόνη μου, τι κάνεις; Πώς περνάνε οι μέρες στο νοσοκομείο; 

Γρήγορα περαστικά κοριτσάκι!

 

Dreamer μετά θα μπορεί να σε βοηθήσει η μανούλα σου ή η πεθερά σου καθόλου; Βασικά αν θηλάσουμε νομίζω ότι τα πράγματα τις πρώτες μέρες/εβδομάδες θα είναι πολύ απαιτητικά. Τουλάχιστον να σας φτιάχνουν το φαγτό ρε κορίτσι μου να μην έχεις να ασχολείσαι και με αυτό. Να αφοσιωθείς στο θηλασμό και να ξεκουράζεσαι. 

 

Κι εγώ το ίδιο νιώθω κορίτσι μου! Λέω τι καλά που είναι μέσα στην κοιλίτσα η μικρούλα μας! Κουνιέται λίγο από εδώ, λίγο από εκεί και τη νιώθω συνέχεια. Έχω έναν φόβο για το τι θα προκύψει μετά τη γέννα! Που θα είναι μαζί μας και δε θα ξέρουμε τι να κάνουμε! Όλα βουνό μοιάζουν τώρα αλλά θέλω να ελπίζω ότι θα βρούμε τον τρόπο. 

Τα πεθερικά σου δε βοηθούν καθόλου ρε παιδάκι μου; Σκέφτομαι ότι ειδικά με τα δύο μωράκια, θα χρειαστείτε λίγη βοήθεια στο σπίτι στην αρχή. 

Άστα από βοήθεια μόνο η μαμά μου όσο μπορεί να έρθει αλλά κ εκείνη δουλεύει μεροκάματο κ οσο λείπει δε θα την πληρώνουν. Ευτυχώς κ ο άντρας μου θα πάρει αρκετές μέρες άδεια κ πιστεύω να την βρούμε την άκρη. Ένα θα σου πω όταν είχε έρθει η πεθερά μου το Σεπτέμβρη που είχα κ αποκόλληση κ ο γιατρός μου είπε ξεκούραση να φτάσουμε ως την αυχενική, την είχα πάρει τηλ να έρθει κ για να μη σηκώνομαι από το κρεβάτι κ για να φροντίζει τον άντρα μου-γιο της που δούλευε 12 ώρες σερί τη μέρα. Το αποτέλεσμα ακόμα κ για το μαγείρεμα με σήκωνε γιατί κ καλά δεν ήξερε που είναι τι αλλά δεν άνοιγε κ ντουλάπια ή ψυγείο όταν της έλεγα εγώ που είναι, το σκύλο βαριοταν να τον πάει βόλτα που για αυτό τη φώναξα περισσότερο κ το βράδυ θρονιαζοταν στον καναπέ στην τηλεόραση μπροστά κ παρηγγελνε κ τι βραδινό να φάει να της το φτιάχνω εγώ. Κ όταν ερχόταν ο άντρας μου αντί να ξαπλώνει κ να ξεκουράζεται έπρεπε να φροντίσει κ άλλους 2 ανθρώπους για φαγητό,πλύσιμο πιάτων,δουλειές σπιτιού κτλ. Κ το αποκορύφωμα ήταν ότι ενω της είχα πει ότι πρέπει να μείνω κρεβάτι με συμβουλή γιατρού, έλεγε όλη την ώρα γιατί κάθεσαι στο κρεβάτι,γιατί δεν κάνεις τπτ,γιατί δεν περπατάς να βγάλεις βόλτα το σκύλο κ εγώ μέχρι τον 8ο όταν ήμουν έγκυος δούλευα κτλ,κτλ.. πιστεύεις ότι είναι καλή ιδέα να τους έχω εδώ με 2 μωρα; Άσε που δεν έχει εκδηλώσει κ ενδιαφέρον από τότε να ξανά έρθει γιατί στο τέλος ψιλοαρπαχτηκαμε όλοι μαζί εγώ με εκείνη, ο άντρας μου μαζί της κ εκείνη κ καλά δεν κατάλαβε ποτέ τι δεν έκανε σωστά λες κ δεν έβλεπε το γιο της να λείπει όλη μέρα από το σπίτι κ το βράδυ να έρχεται να κάνει κ δουλειές του σπιτιού γιατί δεν σηκωνόταν ούτε το πιάτο της να πλυνει. Όσο μπορέσει η μαμά μου οπότε κ ελπίζουμε ότι όλα θα πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Σε ευχαριστώ!!💗 Αχ κοριτσάκι μου κι εγώ το ίδιο νιώθω! Λέω καλά είναι μέσα ασφαλής, καλά είμαι κι εγώ και πάω όπου θέλω ελεύθερη..σκέφτομαι το μετά και δε θέλω να έρθει καθόλου! 37η εβδ είμαι τώρα..κοντεύω αλλά ελπίζω να πάρει όλες τις εβδομάδες να έχω λίγο καιρό ακόμα.. Θα πάω τώρα την Τρίτη στο ραντεβού να δούμε!

Μην αγχώνεσαι πάντως..μπορεί να είναι λίγο ζόρικα στην αρχή μέχρι να συνηθίσετε, αλλά μετά θα βρείτε τις ισορροπίες σας! Αν έχεις και κάποια βοήθεια σίγουρα θα’ναι πιο εύκολα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά❤️❤️

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Κ εγώ πιάνω τον εαυτό μου πολλές φορές να λέω κάνε κ αυτό κάνε κ εκείνο μετά θα έχεις 2 μωρά δε θα μπορείς το ίδιο εύκολα. Συν ότι περάσαμε κ μετακόμιση εμείς που την κάναμε κ κάπως γρήγορα για να προλάβουμε τη γέννα οπότε καταλαβαίνεις το άγχος στο ταβάνι για να γίνουν όλα όπως πρέπει. Τώρα αύριο είπα στον εαυτό μου να χαλαρώσουμε επιτέλους οι 2 μας με τον άντρα μου γιατί την άλλη εβδομάδα ποιος ξέρει μπορεί να είμαι κ μαιευτήριο. Κ εγώ αυτό πιστεύω ότι στην αρχή θα είναι λίγο δύσκολα αλλά μετά θα τη βρούμε την άκρη, θα μείνει κ εκείνος σπίτι αρκετά να βοηθάει,.πιστεύω να πάνε όλα καλά.. περιμένουμε νέα σου από το γιατρό,να μας ενημερώνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...