Μετάβαση σε περιεχόμενο

TA BLUES TOY ΓΑΜΟΥ ΜΑΣ...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω κοριτσια στον γαμο μου χορεψα απο τους ριφιφι το φιλα με.....αμα ξερει καμμια ας το κατεβασει...δεν ξερω αν το ξερετε ειναι πολυ παλιο τραγουδι..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Scarlet30 και εμείς το ίδιο τραγούδι χορέψαμε με έσας, της Πρωτοψάλτη το POST IT αλλά χωρίς να τραγουδάει η Γαλάνη.

Μου έκανε εντύπωση που διάλεξατε και εσείς αυτο το κομμάτι καθώς στον γάμο μας δεν το είχε ξανακόυσει ποτε κανένας τους κριμα όμως γιατι ειναι super τραγουδάκι.

Εμείς ξερουμε να διαλέγουμε τραγούδια παιδί μου..... χιχιχι!!

Φιλάκιαααα

Ελέγα μπας και χορέψαμε το ίδιο τραγουδάκι δεν μου λες και εμένα την μυστική σου συνταγη????? ;) Ελα πες μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[video type=youtube]

αρετη1 έγραψε:

εγω κοριτσια στον γαμο μου χορεψα απο τους ριφιφι το φιλα με.....αμα ξερει καμμια ας το κατεβασει...δεν ξερω αν το ξερετε ειναι πολυ παλιο τραγουδι..φιλακια

Αρετη1 το βρηκα κοριτσι μου ....ειναι τελειο...απο τα πιο ομορφα τραγουδια!

Θα το χορευαμε αλλα δυο μηνες νωριτερα το χορεψανε κατι φιλοι στο γαμο τους!!

Πολυ καλη επιλογη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

Ιγινενεια.... αν και μου αρεσει παρα πολυ ο ELTON JOHN.... θα προτιμησω ΠΑΡΙΟ-ΔΗΜΟΥ απλα και μονο γιατι γουσταρω πολυ τη φωνη της Δημου..... Αυτη η βραχναδα ειναι τοσο ερωτικη...!!! Συν του οτι οσο και να μας συγκλονιζουν καποια ξενα τραγουδια.... η γλωσσα μας μιλαει στην ψυχη μας με αλλη ΔΥΝΑΜΗ...!!!! ;)

Επισης θα σου προτεινα μετα τον δικο σας χορο.... να παρετε αγκαλια την Μαρια και να χορεψετε και οι τρεις μαζι αυτο.....

Κι ετσι θα εχετε και το "ξενο" ρεπερτοριο........;)

Argie μου με αφορμή το ποστ, συζήτησα με τον Κωνσταντίνο μου και καταλήξαμε στο ντουέτο. Και ο λόγος είναι αυτός που έγραψες κι επισήμανα με bold. Το ίδιο πράγμα σκεφτήκαμε! ;) Άσε που οι γνώσεις αγγλικών του άντρα μου περιορίζονται στα απολύτως απαραίτητα κι έπρεπε να του μεταφράσω το μεγαλύτερο μέρος του κομματιού για να καταλάβει τι θα χορέψουμε.. Οπότε καταλήξαμε! Όσο για το χορό με το Μαράκι (ξέχασα να το γράψω αυτό) σκεφτόμαστε το Μαρία,Μαράκι,Μαριώ του Ρόκκου γιατί πολύ απλά έτσι αποκαλούμε τη μπέμπα. Πότε Μαρία, πότε Μαράκι, πότε Μαριώ...

Katrina μου τι συγκινητικές στιγμές του γάμου σας μας περιγράφεις!!! Μην ξεχάσετε να τραβήξετε βίντεο τα πρώτα λεπτά με την μπέμπα σας αγκαλιά στο μαιευτήριο! Εκεί να δεις συγκίνηση! Όταν βγάλανε τη μπέμπα από το χειρουργείο και την έδωσαν στον Κωνσταντίνο μου, τραβούσε με την κάμερα η ξαδέρφη μου... Όσες φορές βλέπω τη μπέμπα και τον Κωνσταντίνο να κοιτάζονται στα μάτια και να τρέμει ο καλός μου και να κλαίει... απλά λιώνω!!!!! Να σου πω.. 16-05 θα έχει ξεπεταχτεί και η μπέμπα σου... Βάλτε τα καλά σας και σας περιμένουμε!!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια μόλις μου θύμησες την κάμερα!:) Την είχα ξεχάσει παντελώς!:woohoo: Θα έχανα τις καλύτερες στιγμές!:woohoo:

Θα τις δείχνετε στην Μαρία σας και θα πλημμυρίζει ευτυχία! :cheer:

Μακάρι να το καταφέρουμε...:) Και εμείς πρώτα ο Θεός τον Αύγουστο θα βαφτίσουμε τη ζουζούνα αλλά ας γεννηθεί πρώτα με το καλό!:)

Το τραγούδι του Ρόκου πρωτότυπη και ωραία ιδέα...:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τελεια ιδεα να κανετε αυτο το θεμα.. βοηθαει εσας να θυμαστε αυτες τις υπεροχες στιγμες και εμας που προκειται να παντρευτουμε να βρουμε το ιδανικοτερο τραγουδι.. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι... ποσα τραγουδια πρεπει να βρω? παντρευομαστε τον ιουνιο μαζι με τα βαφτισια της κορης μου και δε ξερω ποσα να ψαξω.. ενα μαζι με τις φωτο,ενα ο χορος και ενα η εισοδο? η ακομη ενα στην κοπη της τουρτας?αν θα χορευαμε ανα βλθεσ οι δυο και μετα διαλεγαμε ακομη ενα τραγουδι χορευοντας μαζι με την κορη μας πειραζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina1308 έγραψε:

κοριτσια τελεια ιδεα να κανετε αυτο το θεμα.. βοηθαει εσας να θυμαστε αυτες τις υπεροχες στιγμες και εμας που προκειται να παντρευτουμε να βρουμε το ιδανικοτερο τραγουδι.. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι... ποσα τραγουδια πρεπει να βρω? παντρευομαστε τον ιουνιο μαζι με τα βαφτισια της κορης μου και δε ξερω ποσα να ψαξω.. ενα μαζι με τις φωτο,ενα ο χορος και ενα η εισοδο? η ακομη ενα στην κοπη της τουρτας?αν θα χορευαμε ανα βλθεσ οι δυο και μετα διαλεγαμε ακομη ενα τραγουδι χορευοντας μαζι με την κορη μας πειραζει?

Κατερινάκι με το καλό η γαμοβάφτιση!

Κι εμείς θα κάνουμε μαζί τα μυστήρια. Διαλέξαμε ένα τραγούδι για την παρουσίαση των φωτο, ένα για την είσοδο και την κοπή πίτας, ένα blues που θα χορέψουμε οι δυο μας κι ένα άλλο οι τρεις μας (μακάρι το Μαράκι να μας κάνει τη χάρη!!)

Και βέβαια δεν πειράζει! Η βραδιά είναι δική σας, οργανώστε την όπως θέλετε και απολαύστε την όσο μπορείτε!!

Όλα με το καλό να γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω, πω κοριτσακια, απιστευτο το θεμα...

μια γλυκια νοσταλγια με επιασε.........

αυτο που επιλεξαμε εμεις για 1ο χορο, δε το λες ακριιβως blues, αλλα ηταν ΕΝΑ απ' τα τραγουδια μας (ειχαμε και τοσα πολλα που πραγματικα, ηταν πολυ δυσκολη η επιλογη) σε εκτελεση Αλεξιας, γιατι η αισθαντικοτητα της φωνης της ταιριαζε στη περιπτωση.....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο!!! το παρακατω τραγουδακι δεν συγκαταλεγεται στη μεγαλη λιστα των τραγουδιων μας, μιας και ειναι πολυ προσφατο (θα το καταταξω!!) αλλα μου αρεσει παρα πολυ και ειπα να το παραθεσω, ως μια ακομα ιδεα για τις κοπελες μας που ψαχνουν ιδεες...;)

(Scarletaki!!! τωρα που το σκεφτομαι... μπορεις να το αφιερωσεις στο πατουσακι σας!!!! "ανημερα του έρωτα.....";) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsakii ΜΟΥ!!!!!!

Καλα δε μπορω να σου περιγραψω ποσα δακρυα εχω στα ματια τωρα.....

Καλα καλα δεν βλεπω την οθονη....!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ το πρωτο μερος!!!!

Και δεν κλαιω για μενα.....ουτε καν για τη φουκαριαρα την μανα μου(:P )... κλαιω γιατι νιωθω οτι μου ερχεται η σιχαμενη "κοκκινοσκουφιτσα"...:angry: (που να την ειχε φαει τοτε ο λυκος να ειχαμε απαλλαγει απο δαυτην):unsure:

Σ'ευχαριστω παααααααρα πολυ γι αυτο το τραγουδι!!! (πρωτη φορα το ακουω...ειναι καινουριο? Ειναι πατερας και γιος?)

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ!!! :kiss: :kiss: :kiss:

"Ανημερα του Ερωτα....τα παντα σου φανερωσα....για μενα...

Σου ειπα οτι αλλαξα.... σε σενα κατασταλαξα....σε σενα....

Και γεμισαν τα ματια σου με φως....

Χωρις να με ρωτησεις τι και πως....

Μ'αγκαλιασες...με φιλησες...

Και ειπες.....περασμενα ξεχασμενα..."

Υ.Γ: Οσες γνωριζετε την ιστορια της πατουσιτσας μου θα καταλαβετε γιατι μου αφιερωσε το mitsakii αυτο το τραγουδι....και γιατι τα εχω "μπηξει" εγω τωρα....:blush::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Scarletitsa μου, ευχομαι να ειναι δακρυα χαρας κι ακομα περ/ρο ευχομαι την αναθεματισμενη τη κοκκινοσκουφιτσα (που τα βρισκεις??:lol: ) να τη φαει ο λυκος αυτη τη φορα!!!!!;) στο ευχομαι ολοψυχα καρδια μου!!!! και σε λιγες μερες, να κλαις ακομα περ/ρο... απο ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευτυχια!!!!:P

κι αν ακομα δε τη προλαβει ο λυκος να τη κατασπαραξει, κουραγιο γλυκια μου!!! φαε εσυ τα καλουδια που κουβαλαει...:blush: (χιχιχι!;) ) και που θα παει... θα κανω εγω κονεδακι με το λυκο, για καλυτερα αποτελεσματα, την επομενη φορα!!!;)

(ναι ειναι καινουργιο και ειναι ο Παριος με το Βαθακουρη!! τελειο ε??:kiss: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκαρλετούλα μου και αν τον λύκο τελικά τον έφαγε η αρκούδα γι'αυτό και η κοκκινοσκουφίτσα κόβει βόλτες στον "κύκλο" σου, θα πάρω εγώ το δίκαννο του καλού κηνυγού που στο τέλος του παραμυθιού σκοτώνει το λύκο (αχρείαστο θα του είναι το δίκκανο μιας και δεν υπάρχει λύκος να σκοτώσει), θα τη στήσω έξω από το σπίτι σου και θα περιμένω την κοκκινοσκουφίτσα με το καλαθάκι και μπαμ!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: Θα γίνω φόνισσα.. όχι για μένα... για τη φουκαριάρα την Άρτζη!

Α! Από δω και πέρα θα αγωνιούμε μαζί!!! Μπήκα κι εγώ στη λίστα! Είπα να το καθυστερήσω λίγο ακόμα, αλλά λέω να ξεκινήσω από τώρα για να αφήσω περιθώριο αποτυχίας! Μπορεί να μην είμαι τόσο τυχερή όσο με το Μαράκι μου!

Με κατάλαβες? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...